Evcil Hayvan Sigortası Muafiyeti Nedir?

Evcil Hayvan Sigortası Muafiyeti Nedir?

Evcil hayvan sigortasını anlamak kafa karıştırıcı olabilir. Sadece köpeğiniz için güvence altına almak istediğiniz sağlık koşullarının türlerini değil, aynı zamanda planın mali sınırlarını da göz önünde bulundurmanız gerekir. Bu öğelerle ilgili kararlarınız, köpeğinizin bir kaza veya hastalık geçirmesi durumunda ne kadar yardım alacağınızı etkileyecektir.

Bu kalemlerden biri olan muafiyetler hakkında derinlemesine gidelim. Evcil hayvan sigortası muafiyetlerinin ne olduğunu ve bunların evcil hayvan sigortası maliyetini nasıl etkilediğini açıklıyoruz.Ayrıca, yıllık ve olay olmak üzere iki muafiyet türünü karşılaştırıyoruz ve size bir evcil hayvan sigortasının muafiyetten tamamen nasıl kaçınacağınızı anlatıyoruz. Bu kısa makalenin sonunda, köpeğinizin sigorta poliçesi için istediğiniz muafiyet türünü daha iyi anlayacaksınız.

İçindekiler
  1. Evcil Hayvan Sigortasında Muafiyet Nedir?
  2. Yıllık ve Olaylı Evcil Hayvan Sigortası Muafiyetleri
  3. Evcil Hayvan Sigortası Muafiyetinden Kaçınabilir miyim?
  4. Son düşünceler

Evcil Hayvan Sigortasında Muafiyet Nedir?

Göre Ulusal Sigorta Komisyonu Birliği (NAIC) , muafiyet, sigortacının sağlanan teminatı ödemeye başlamadan önce sigortalının evcil hayvan tedavisi için ödemeyi kabul ettiği para miktarıdır.

Çoğu evcil hayvan sigortası şirketi, planınızın geri ödeme yüzdesini, düşülebilir ve ödeme tutarlarını özelleştirmenize izin verir. Genel olarak, muafiyet ne kadar düşükse, aylık prim o kadar yüksek olur ve bunun tersi de geçerlidir (indirilebilir ne kadar yüksekse, aylık prim o kadar düşük olur).köpeğim çok kokuyor ne yapmalıyım

Poliçenizin kapsamı dışında kalan sağlık durumları teminat kapsamına alınmayacak ve bedeli muafiyet tutarınıza yansıtılmayacaktır. Poliçenizin kapsamadığı önceden var olan koşullar da muafiyetinizden çıkarılacaktır.

Yıllık ve Olaylı Evcil Hayvan Sigortası Muafiyetleri

  Beyaz bir arka plan üzerinde izole para dolar faturaları ile kaniş
İki tür muafiyet vardır: yıllık ve olay başına.

Seçtiğiniz muafiyet türü, aylık prim ve geri ödeme tutarlarınızı etkileyecektir, bu nedenle akıllıca seçim yaptığınızdan emin olun. NAIC'e göre, Yıllık muafiyetli bir kapsama rutin olarak olay başına muafiyetli bir plandan %4 ila %6 daha fazla maliyetlidir .

Yıllık muafiyetler, muafiyetinizi poliçe dönemi boyunca bir kez karşılamanızı gerektirir. Yıllık muafiyetinizi karşıladıktan sonra, poliçe yılının geri kalanı için tazminat ödemeleriniz yalnızca ek ödemenizi düşecektir. (Poliçe yılı, yılın ilk yılına göre değil, köpeğinizi kaydettirdiğinizde belirlenir.) Poliçenizi yenilediğinizde, yıllık muafiyetiniz sıfırdan başlar ve kapsamınız devreye girmeden önce tam olarak karşılanması gerekir.Olay başına muafiyet, köpeğinizin yaşadığı her yeni sağlık durumu için muafiyetinizi karşılamanızı gerektirir. Köpeğinize çok sayıda kaza ve hastalık teşhisi konulursa, bu maliyetli olabilir. Bununla birlikte, köpeğinizin yeni kronik rahatsızlıkları varsa (örn. alerji, diyabet, artrit vb.), evcil hayvan sigortası kapsamında herhangi bir kesinti olmadığı sürece, köpeğinizin ömrü boyunca yalnızca bu olayın muafiyet ücretini ödersiniz.

Yıllık ve Kaza Muafiyeti Örnekleri

Peki yıllık muafiyet, bir poliçe yılı boyunca olay başına muafiyetten nasıl farklıdır? Aşağıda, 250 ABD Doları muafiyet, %80 geri ödeme ve yıllık 10.000 ABD Doları tutarında bir muafiyet ve ardından olay başına bir muafiyet ile görünen yıllık ödeme limiti içeren bir plan örneği verilmiştir.

Gördüğünüz gibi, yıllık muafiyet, cepten daha az para çıkmasına neden olabilir veteriner faturalarından. Bununla birlikte, olay başına indirilebilir tüm tazminat talepleri diyabetle ilgili olsaydı, toplam geri ödeme, yıllık indirilebilir tazminat talepleri örneğiyle aynı olurdu.Bunlara ek olarak, Bir sonraki poliçe döneminde, diyabet veya ishal ile ilgili iddialar için olay başına herhangi bir muafiyet ödemeniz gerekmeyecek ve cilt alerjileri için yalnızca 39,64 ABD doları ödemeniz gerekecektir. (çünkü zaten koşulun muafiyeti için 210,36 $ ödediniz), köpek bu koşullarla yeniden karşılaşırsa. Yıllık muafiyetle, muafiyet 0$'a sıfırlanır ve talepler ne olursa olsun 250$'ı bir kez ödemeniz gerekir.

Bu örnek yalnızca size bir poliçe yılı boyunca yapılan geri ödemeyi gösterir, ancak aynı yılın primi için ne kadar ödendiğini dikkate almaz. Dolayısıyla, yıllık muafiyet poliçesi için priminiz %4-6 daha yüksekse (istatistik yukarıda), o zaman toplam maliyetler birbirine yaklaşır.

Her iki muafiyet türünün de avantajları vardır, bu nedenle tercih ettiğinizi seçmek size kalmıştır. Kronik koşullar sizi endişelendiriyorsa, olay başına muafiyet doğru seçim olabilir. Ancak, belirli kronik olmayan sağlık koşullarıyla daha fazla ilgileniyorsanız, yıllık muafiyet daha uygun olabilir.

kedi maması köpek yer mi

Muafiyetli Evcil Hayvan Sigortası ile İlk Elden Deneyimimiz

Ekibimizden birinin birden fazla köpeği oldu ve sonunda muafiyetle karşılaştı. İkisi de Cavalier King Charles Spaniels ile. 6 yaşında kanser teşhisi konan bir kurtarıcı ve bir yıl içinde birden fazla sorunu olan 2,5 yaşındaki çocuğuyla bir diğeri.Georgie'nin hayatının ilk yılında bir köpek yavrusu olarak bir dizi beklenmedik sağlık durumu yaşadıktan sonra, ona ilk doğum günü için evcil hayvan sigortası yaptırdık. Ayrıca büyük gününü kutlamak için ona bakım yaptık! Görünüşe göre, bakıcıda köpek kulübesi öksürüğü aldı ve öksürük önleyici ilaçlar da dahil olmak üzere bir dizi farklı teşhis testi ve tedavisi yaptıkları acil veterinerde sona erdi. 1.000 doların üzerinde bir veteriner faturası çıkardık, bu yüzden faturanın sadece% 10'unu bu miktarın üzerinden ödedik. Aynı takvim yılı içinde, birinci basamak doktoruyla birlikte yıllık veteriner ziyaretindeydi ve bir kalp üfürümü tespit etti (bu, cinsine göre kaçınılmazdır, ancak çok genç olduğu için yine de şok edicidir). Bu, ekogram ve ek kalp taramaları yapan bir kardiyolog uzmanına gitmemizi gerektirdi. Kalbinin önceden mevcut olmadığını ve kardiyo doktorunun ziyaretinin pahalı olacağını bildiğimiz için, onu bir uzmana götürmek akıllıca değildi. Sonunda faturanın %90'ı geri ödendi ve imzaladığımızda onu kaydettirdiğimiz için çok müteşekkiriz.

Evcil Hayvan Sigortası Muafiyetinden Kaçınabilir miyim?

Bazı evcil hayvan sigortası şirketleri 0 $ muafiyet sunar. Bununla birlikte, muafiyetin olmamasını seçmek, muhtemelen daha yüksek bir aylık primle sonuçlanacaktır. Trupanion 0 ABD doları muafiyet seçeneği sunan birkaç şirketten biridir.

Son düşünceler

Evcil hayvan sigortası satın alırken muafiyetin yanı sıra dikkate alınması gereken daha çok şey var. Köpeğinizin cinsi/cinsleri için sahip olduğunuz en yaygın sağlık endişelerini ve ne tür bir koruma istediğinizi unutmayın. Yıllık prim maliyeti önemli bir bileşendir. Yine de, satın alma kararınızdaki tek faktör bu olmamalı, özellikle de en çok ihtiyaç duyduğunuzda daha düşük primler genellikle daha az teminat anlamına geldiğinden. bizim göz atın en iyi evcil hayvan sigortası seçimleri şirketler hakkında daha fazla bilgi edinmeye ve bir evcil hayvan sigortası poliçesi için fiyat teklifi almaya hazırsanız.

Yorumlar