Pitbull Dachshund Karışımı: Irk Bilgisi

Pitbull Dachshund Karışımı: Irk Bilgisi

American Pitbull Terrier ve Dachshund çok popüler iki köpek ırkıdır. Her iki cins de farklı nedenlerle ikoniktir . Birlikte, köpek severler arasında gerçek bir hit olduğunu kanıtlayan benzersiz harika Pitbull Dachshund karışımını oluşturuyorlar.

Pitbull ve Dachshund tamamen farklı görünüyor, ancak tüm melez tazılar gibi, Pitbull Dachshund karışımının görünümü, miras aldıkları baskın genlere bağlıdır. Bu yüzden görünüşe gelince bir karışım bekleyin, ancak kişiliğin ebeveynlerinin güzel bir karışımı olması gerekir.Pitbull Dachshund karışımı heyecan verici ve nispeten yeni. Ancak bu iki favori köpeği tek bir sevimli pakette birleştirmek, evinize bolca sevgi ve mutlu anılar getireceğinden emin olabilirsiniz. Daha derin bir göz atalım.

pitbull vs amerikan bulldog
Pitbull Terrier Karışımı
  • Ağırlık 20-50 lira
  • Yükseklik 10-15 inç
  • Ömür 12-16 yaş
  • Renkler herhangi bir renk, düz veya merle
 • Çocuk Dostu
 • Köpek Dostu
 • Eğitim Zorluğu
 • Bakım Bakımı
 • Irk Sağlığı
 • Egzersiz İhtiyaçları
 • Köpek Maliyetleri

İçindekiler

Ebeveyn Irkları

Pitbull Dachshund karışımı, alışılmadık bir eşleşmedir ve köpek parkında tipik olarak göreceğiniz bir şey değildir. Bir yetiştiricinin onları kasıtlı olarak birlikte yetiştirmesi muhtemeldir. aynı zamanda Pitbull'un anne olması çok önemlidir çünkü Pitbull bebeklerini taşıyan bir Dachshund hayati tehlike oluşturabilir. .Amerikan Pitbull Teriyeri

 Amerikan Pitbull Terrier Tarihi
Amerikan Pitbull Terrier'in her zaman adil bir tablo çizmeyen bir geçmişi vardır.

Amerikan Pitbull Terrier'in kötü olduğunu söylemek güvenlidir ve haksız itibar çoğu durumda. Neyse ki, cins hakkında daha iyi bilgi ve eğitim, artık daha fazla kabul görmeleri anlamına geliyor. İnsanlar Pitbull'dan bahsettiğinde, genellikle bu yavruyu kastederler, ancak diğer dört Pitbull tipi ırk ve bu cins genellikle benzer görünümlü köpekler için her şeyi kaplar. Pittie, sevgi dolu doğası ve eğlenceli kişiliğinin yanı sıra bir terapi köpeği nedeniyle giderek daha fazla aile favorisi haline geliyor.Çukurlar tipik olarak 17 ila 21 inç boyunda ve 30 ila 65 pound ağırlığındadır. Metabolizmaları ve aktif yaşam tarzları sayesinde çoğunlukla kaslı ve çok nadiren şişmandırlar. Yüksek enerjilerine rağmen aileleriyle kucaklaşmayı da severler ve kalpte büyük yumuşaklıklar .

Dachshund

 Dachshund Köpek Açık Havada
Dachshunds çok popüler bir av köpeği cinsidir.

bu Dachshund Wiener köpeği olarak da bilinen bu köpek, genellikle kendisini Amerika'nın en popüler 10 cinsi arasında bulur. Uzun, alçak gövdeleri ve büyük kürek pençeleri, köpek krallığında ikoniktir. Sosisler de enerjiktir ve daha önce Almanya'da fareleri, porsukları ve diğer haşaratları avlamak için kullanılıyordu. Wiener, lüks yaşama daha alışkındır ve sahibinin kucağında uzanmayı sever.Sosisler 5 ila 9 inç arasında durur ve 11 ila 32 pound ağırlığında olmalıdır. Ne yazık ki, Wieners, aktif bir yaşam tarzına öncülük etmezlerse aşırı kilolu olmaya eğilimlidir. Var iki Dachshund boyutu , standart ve minyatür. Bu karışımın Dachshund ebeveyninin bir standart olması muhtemeldir. Wieners, palyaço ama tatlı karakterleriyle ünlüdür.

Pitbull Dachshund Karışımı

Ne kadar tipik olduğunu bilmemize rağmen pittie Ve sosis gibilerse, yavrularından birinin nasıl olacağı daha az kesindir, çünkü bunlar, örneğin Cockerpoo'nun aksine, nadir bir melez türdür. Bazı yavrular bir ebeveyn gibidir ve diğerleri her ikisinin eşit bir karışımıdır. Böylece hepsi müstakbel sahipler açık fikirli olmalıdır ve hem Pittie hem de Wiener cinsini sevdiklerinden emin. Eğer öyleysen, bir tedavi içindesin.

Pitbull Dachshund Takma Adları

Bu yeni karma yavru için birkaç farklı takma ad var. • Pitbull Dachshund veya Dachshund Pitbull
 • Doxie-Bull
 • Doxie-Pit
 • Pitund

Mizaç

Doxie-Bull'unuz muhtemelen arsız karakterlerle dolu , tıpkı her iki ebeveyn ırkı gibi. Sevdiklerini mutlu ederek partinin hayatı ve ruhu olmayı severler. Sonsuza kadar uyuyan veya utangaç bir köpek beklemeyin. Bunun yerine, yeni yavrunuzu yaptığınız her şeye dahil etmelisiniz. Ve umarız ziyaretçileriniz de köpekleri sizin kadar sever çünkü bu karışım tüm ilgiyi istiyor.

Doxie-Bull genellikle çok insan odaklı ve biraz yapışkan . Her iki ebeveyn de günün çoğunda insan arkadaşlığına ihtiyaç duyar, bu yüzden bu köpeği çok uzun süre yalnız bırakabileceğinizi düşünmeyin. Ayrılık kaygısının bu karışık cinste bir sorun olması muhtemeldir. Ancak biraz eğitimle bunun üstesinden gelebilirsiniz. Neyse ki, her bulutun bir gümüş astarı vardır, değil mi? Ve onların muhtaçlığı, yeni yavrunuzun size takıntılı olacağı anlamına gelir.

Wiener gibi bazı karma yavrular, ailelerini ve bölgelerini korurlar, bu da dikkatli olabilecekleri ve çok havlayabilecekleri anlamına gelir. Ancak, itibarlarına rağmen genellikle aşırı korumacı olmayan Pittie'nin peşine düşebilirler. Bunun yerine, herkesi potansiyel yeni bir en iyi arkadaş olarak görüyorlar. Jüri, yavru köpeğinizin yabancılara nasıl tepki verebileceğini tartışıyor. Ancak, mizaçlarının koruyucu ve sesli yönlerinin çoğu eğitime geliyor .

Pek çok Pislik ve Wiener, yeni köpek arkadaşları edinmeyi zor buluyor ve her ikisi de diğer köpeklerle tanışırken vokal olabilir . Bu, paketinizde zaten başka köpekler varsa veya Doxie-Bull'unuzu yeni bir arkadaşınıza tanıtmak istiyorsanız dikkate alınması gereken bir şeydir. Bununla birlikte, uygun eğitime sahip çoğu yavru, diğer köpeklerle iyi geçinebilir.Mirasları göz önüne alındığında, muhtemelen onlar yüksek bir av sürüşüne sahip olabilir fazla. Diğer ev hayvanları, özellikle tavşan ve kedi gibi tüylü hayvanlar genellikle söz konusu değildir.

Boyut ve Görünüm

Bir Pitbull Dachshund karışımının tipik boyutu, 10 ve 15 inç boyunda ve 20 ila 50 pound , ebeveynlerinin boyutuna göre. Doxie-Bull'unuzun boyutu, miras aldıkları genetiğe bağlıdır. Bu nedenle, ebeveynleri ne kadar büyükse, kendilerinin de o kadar büyük olma olasılığı daha yüksektir.

Doxie-Bull karışımlarının çoğu boyundan daha uzun, Wiener etkisi sayesinde ve Doxie genlerini görmek kolay olmalı. Bu karışık yavruların birçoğunun ayrıca Pitbull'a benzer bir kare çerçevesi ve kafası vardır. Ve genel olarak daha atletik bir görünüm.

Ceket ve Renkler

Pittie ve Dachshund'un kısa ve pürüzsüz tüyleri var, yani Doxie-Bull'un tüyleri de öyle olacak. Ebeveynlerden hiçbiri hipoalerjenik değildir ve mevsimsel olarak tüy dökerler, bu nedenle evinizin çevresinde Doxie-Bull tozu bulduğunuzdan emin olun. Dachshund ebeveyninin uzun veya tel tüylü bir tüyü olmadığı sürece, bu durumda tüylerinin biraz daha uzun veya daha az pürüzsüz olma ihtimali yüksektir.Doxie-Bull ceketinin rengi miras aldıkları renk genlerine bağlıdır ebeveynlerinden. Pittie, merle dışında köpek gökkuşağının hemen hemen her rengini taşır. Wiener'ın ceketi, merle geni de dahil olmak üzere çoğu renk ve desende gelir. Yani Doxie-Bull ceket, hayal edebileceğiniz hemen hemen her renkte geliyor. Popüler kaplama renkleri ten rengi işaretli siyah, kahverengi, mavi, krem ​​ve merle'dir.

Egzersiz ve Yaşam

Doxie-Bull, mutlu olmak için aktif bir yaşam tarzına ihtiyaç duyan çok enerjik bir yavrudur. Onsuz gergin, sıkılmış ve sağlıksız hale gelirler. Etrafında bir saatlik yoğun ve çeşitli günlük egzersiz bu yavru yere kadar uygundur. Yerden bahsetmişken, Doxie-Bull'unuzun kısa boyunu ve uzun omurgasını aklınızda bulundurun. Uzun sırtları için egzersizin güvenli olduğundan emin olun ve mümkünse zıplamayı sınırlayın.

Doxie-Bull'un da gün boyunca zihinsel uyarıma ihtiyacı var. Aksi takdirde yıkıcı olurlar. Avluyu veya kanepeyi kazmak sıkıldıklarında en sevdikleri eğlencedir. Oynamak için oyuncaklar ve aile ile etkileşimli oyun zamanı aracılığıyla gün boyunca zihinsel uyarım sağlayın. Bu köpek kararlı bir oyuncu, bu yüzden ona yatırım yapmak en iyisidir. sağlam ve dayanıklı köpek oyuncakları bir günden daha uzun sürmelerini istiyorsanız.Doxie-Bull, açık havada yaşayan bir köpek türüdür ve bir bahçeye erişimi olmalı . Aksi halde çabuk kabin ateşine yakalanırlar. Dışarı çıkamayacakları güvenli bir alan şarttır. Büyük bir ev gereksizdir, ancak aktif yaşam tarzları, küçük apartman yaşamına uygun olmadıkları anlamına gelir. Çocuklarınız köpekler konusunda bilgili olduğu sürece, Doxie-Bull, çocuklara karşı zaafları olduğu için ideal bir aile köpeğidir.

Eğitim

Doxie-Bull, çok bağımsız (okur, inatçı) bir köpektir, özellikle Pittie'den çok Wiener ebeveynlerinin peşine düşerlerse. Bu, eğitimin bir ilk kez köpek sahipleri için zor bir görev . Neyse ki, Pittie insanları memnun etmeye hevesli olduğundan, bu genetik etki, bu yavruyu eğitmenin safkan bir Wiener'den daha kolay olması gerektiği anlamına gelir. Ne olursa olsun, bu türe karşı sabır çok önemlidir.

Eğitimin bir diğer önemli yönü tutarlılıktır, bu cinsin yaramaz davranışlardan bir gün bile paçayı sıyırabileceğini düşünmesine izin vermeyin. Çünkü bir kez yaparsan, savaş kaybedilir. Antrenman seanslarını kısa, tatlı ve zaman ayırmaya değer tutun . İkramlar, sözlü övgüler ve oyuncaklar gibi ödüller her zaman büyük ilgi görür.

Doxie-Bull'unuzu mümkün olan en kısa sürede diğer insanlarla ve özellikle köpeklerle tanıştırmanız önemlidir. onları sosyalleştirmek için zaman harcamak . Aksi takdirde, diğer köpeklere karşı baskın olma veya onlardan korkma riskine girersiniz. T köpeğini köpek parkına götürmek diğer dört ayaklı arkadaşlarıyla özgürce oynamalarına izin vermenin harika bir yoludur.Sağlık

Doxie-Bull, tıpkı ebeveynleri gibi belirli sağlık koşullarına yatkındır. Bu, Doxie-Bull'un bu koşullardan muzdarip olacağı anlamına gelmez, tıpkı diğer sağlık sorunlarını miras almadıkları anlamına gelmediği gibi. Bu sadece bu sağlık endişelerinin ailede olduğu anlamına gelir; bu nedenle, farkında olmanız gereken bir şeydir. Ebeveynlerinin yaşam süresine bağlı olarak, bir Doxie-Bull'un yaşamasını bekleyebilirsiniz. 12 – 16 yaş arası .

Dachshund eğilimli lüks patella , diz kapağının her zamanki konumundan çıktığı ve aşınma ve ağrıya neden olduğu yer. Onlar ayrıca kalp problemlerini miras alma olasılığı daha yüksektir diğer köpek ırklarından daha Özellikle dejeneratif mitral kapak hastalığı, sekiz yaş civarında gelişen sızdıran bir kalp kapağıdır.

Pitbull ebeveyni, karşılaştırıldığında nispeten sağlıklıdır. En yaygın sorun Pitbull tipi köpeklerin çoğu cilt sorunlarıdır atopik dermatit ve alerjiden kaynaklanan tahrişler gibi. Uygun ilaçlarla cilt sorunlarının bakımı nispeten kolaydır ve diyet ve bakımda basit bir değişiklik de harikalar yaratabilir.

Beslenme

Tüm köpeklerde olduğu gibi, gereksinimleri karşılayan yüksek kaliteli bir diyet seçmek Amerikan Yem Kontrol Yetkilileri Birliği (AAFCO) standartları sağlıklı bir yaşam tarzının anahtarıdır. Bu, bir köpeğin vücudunun geliştiği ilk yılında özellikle önemlidir. Mümkün olduğunda, büyüyen yavru köpeklerin gelişen ihtiyaçları için özel olarak tasarlanmış bir diyet seçin.

Tüm köpek mamalarının kendi beslenme yönergeleri vardır, bu nedenle talimatları okumak çok önemlidir. Pitbull Dachshund karışımınızın sonsuza kadar aç olduğunu veya kilo vermeye başladığını fark ederseniz, yönergeleri tekrar gözden geçirdiğinizden ve buna göre ayarladığınızdan emin olun.

Yüksek kaliteli diyetler arasında et proteini, sağlıklı karbonhidratlar, lif, omega 3 ve 6 yağ asitleri, vitaminler ve mineraller bulunur. ile bir diyet yüksek kaliteli yağ asitleri Yumurta, et yemekleri ve balık gibi yiyecekler genellikle bu köpek gibi cilt tahrişine duyarlı köpekler için faydalıdır.

bakım

Doxie-Bull, çoğu köpek gibi mevsimsel olarak tüy döker, ama şükürler olsun ki, en iyi tüy dökücülerle orada değiller. Köpeğinizin saçının uzunluğu, ne sıklıkta fırçalanması gerektiğini belirler. Kısa ise haftalık fırçalama yeterli olacaktır. Dachshund ebeveynlerinin daha uzun veya ince tüylerini miras alırlarsa, keçeleşmeyi önlemek için haftada birkaç kez fırçalanmaları gerekir. Düzenli fırçalama, köpeğinizin en iyi şekilde görünmesini sağlar ve eviniz düzenli.

Pittie'nin hassas cildinin olası etkisi nedeniyle, banyo zamanı özellikle hassas cilde sahip köpekler için tasarlanmış bir şampuan kullanmayı içermelidir. Her zaman yüksek kaliteli ürünler arayın doğal ve yatıştırıcı maddelerden yapılmış, yulaf ezmesi gibi.

büyük kurt köpekleri

Yetiştiriciler ve Köpek Yavrusu Maliyetleri

Bir Doxie-Bull yavrusu bulmak, ne kadar nadir olduklarını düşünürsek, başlangıçta düşündüğünüzden biraz daha zor olabilir. Çoğu zaman, bir yetiştirici bulmanın en iyi yolu internetten bakmaktır. Bu herhangi bir bilgi vermezse, Pitbull veya Dachshund yetiştiricileriyle konuşun, kim sizi bu iki ırkla uğraşan bir yetiştiriciye yönlendirebilir?

Yapabilirsiniz bir köpek yavrusu için yaklaşık 400 ila 800 dolar ödemeyi bekleyin . Bununla birlikte, yavrular şampiyon soylarından geliyorsa veya merle coat veya heterochromia (farklı renkli gözler) gibi benzersiz post renklerine ve işaretlerine sahipse daha fazla olmasını bekleyin.

Kurtarma ve Barınaklar

Yerel sığınaklarda bir Doxie-Bull bulacak kadar şanslı olabilirsiniz, ancak bunun şansı zayıf. Ve eğer oradalarsa, onlara önemli bir ilgi olması muhtemeldir. Bu nedenle, Doxie-Bull sizin için uygunsa ve yerel kurtarma merkezinizde bir eşleşme bulursanız, hızlı hareket ettiğinizden emin olun. Bir köpeği kurtarmanın maliyeti genellikle bir köpek yavrusu satın almaktan daha azdır. Ancak, yepyeni bir köpek yavrusu arıyorsanız, orada pek şans bulamayabilirsiniz.

Aile Evcil Hayvanları Olarak

 • Doxie-Bulls arsız ve eğlenceyi seven bir kişiliğe sahip.
 • İnsan odaklıdırlar ve çok uzun süre yalnız bırakılmaktan nefret ederler.
 • Doxie-Bulls, sağlıklı ve meşgul kalmak için aktif bir yaşam tarzına ihtiyaç duyar
 • Biraz bağımsızlar, bu yüzden eğitilmesi zor olabilir.
 • Doxie-Bulls genellikle sağlıklı ve uzun ömürlüdür.
 • Küçük yaşlardan itibaren diğer köpeklerle sosyalleşme önemlidir

Son düşünceler

Dachshund ve Amerikan Pitbull Teriyerlerini seven ancak hangi ırkın daha iyi olduğuna karar veremeyen herkes bu karışık ırk ile mükemmel çözümü bulabilir. Doxie-Bulls, etrafta olmaktan keyif alan aktif köpek ırklarıdır. Zeki ve eğitilebilir ama aynı zamanda eğlenmeyi de severler. Ebeveynleri bazı yönlerden farklı ve bazı yönlerden benzerdir, ancak birlikte herkesin bayılacağı harika bir melez oluştururlar.

Yorumlar