En Agresif Köpek Irkları: Hangi Irklar Tehlikeli Olarak Kabul Edilir?

En Agresif Köpek Irkları: Hangi Irklar Tehlikeli Olarak Kabul Edilir?

Çevreleyen medya tarafından sürdürülen birçok korku olabilir. belirli ırkların saldırganlığı . Bu makalenin amacının bu korku tacirlerinin bir kısmını sürdürmek olmadığını belirtmek önemlidir. Gerçekte, herhangi bir köpek belirli durumlarda saldırganlaşabilir. Herhangi bir köpeğin saldırganlığı için güçlü bir argüman var. doğadan çok beslenmeyle ilgili .

Bununla birlikte, üreme uygulamaları, içgüdüler veya basitçe anatomiden kaynaklansın, saldırgan eğilimler için daha yüksek eğilime sahip ırklar vardır. özen gösterilmelidir düzgün sosyalleş ve bu ırkları eğit hakimiyetlerini ortaya koyabilecek kendine güvenen bir idarecinin yönetimi altında. Uygun ortam göz önüne alındığında, bu ırklar sevgi dolu ve nazik arkadaşlara dönüşebilir.İçindekiler

Agresif ve Tehlikeli Köpek Irkları

En 'agresif' veya 'tehlikeli' olarak etiketlenen ırklara girmeden önce, hemen hemen her saldırgan köpek vakasında, sahibi sorumludur kaza için. Bazı ırklar olabilir diğerlerinden daha korkunç görünüyorsun Kötü eğitim, sosyalleşme ve sorunlu davranışların uygun olmayan şekilde ödüllendirilmesi, herhangi bir köpeğe dengeli bir köpek olmayı istemediği yapı eksikliği verecektir. Liderlik eksikliği ve fiziksel uyarım eksikliği, iyi niyetli herhangi bir köpeğin sonunun gelebileceği anlamına gelir. agresif davranış sergilemek .

Aşağıda listelenen ırklar, ya 'ısırdığı' bilinen ya da 2005'ten 2017'ye kadar ölümlere neden olan tüm ırkların ilk 10'unda yer alan ırklardır. Nedensellik temsil anlamına gelmez. Öyle oluyor ki, birçok korkunç köpek sahibi sonunda sahip oluyor. iradeli ırklar. Bu, çevrelerinde davranış sorunlarına neden olarak istenmeyen saldırganlığa yol açabilir. Love Your Dog'a tüm köpeklerin uygun şekilde eğitilebileceğine ve mutlu, anlamlı bir hayat yaşayabileceğine gerçekten inanıyoruz. Ama sonuç olarak, bazı ırkların bir itibarı vardır. Bu itibarlar hat boyunca bir yere teslim edildi. 'Tehlikeli' veya 'agresif' olarak etiketlenmesi en muhtemel 20 ırka bakalım.
chihuahua

chihuahua kızgın

Chihuahua'nın büyük öfke sorunları olabilir.

Minik Chihuahua, bu listedeki diğerlerinin heybetli boyuna sahip olmayabilir, ancak bu onların gaddarlıklarını küçümsemenize gerek yok. Ortalama olarak 10 poundun altındaki bu kucak köpeğine bazen bir hayvandan çok bir aksesuar olarak bakılabilir. Genellikle ile inşa edilirler elma başı veya geyik başı , ve kafa tipi onları gerçekten daha fazla veya daha az agresif yapmaz.

Bu cinse uygun sınırlar, itaat eğitimi ve sosyalleşme vermeyerek kolayca son derece bölgesel hale gelebilirler. Chihuahualar, istenmeyen ziyaretçilere saldırmaktan veya ısırmaktan çekinmezler. Bu davranış muhtemelen bir kendini koruma yöntemidir. Bir Chihuahua kadar küçük olduğunuzda, nasıl ayakta duracağınızı ve kendinizi nasıl savunacağınızı bilmeniz gerekir. Ancak, bu cinsi bozan sahipler bu içgüdüyü şiddetlendirerek yersiz saldırganlığa yol açar.Chihuahua, muhtemelen diğer köpek ırklarından daha fazla cins başına daha fazla ısırmaya neden olur. Bunun genetikleriyle pek ilgisi yok. Küçük köpekleri olan birçok sahibin sorunlu davranışı erkenden düzeltmemesi nedeniyle çok daha fazlasına sahiptir. Chihuahua saldırganlığı, sahipleri “sevimli” olduğunu düşündüğü için genellikle kontrolsüz kalır ve hatta teşvik edilir. Bu, en korkulan Pitbull veya Rottweiler kadar agresif olan küçük bir köpeğe sahip olmakla sonuçlanır.


pitbull korkunç

Pitbull Teriyer Agresif

Doğru ya da değil, Pitbull'un agresif olduğu konusunda bir ünü vardır.

Pitbull Teriyerleri kötü bir üne sahiptir. Dünya Savaşı'ndan sonra 1900'lerin ortalarında Amerika Birleşik Devletleri'ndeki birçok aile tarafından bir zamanlar “dadı köpeği” olarak kabul edildiler. Savaş sırasında askerlerle savaştılar ve büyük aile koruyucuları olarak kabul edildiler.Aslında 4 farklı köpek türü vardır. Pitbull cins ailesine girmek Bu, yanlış anlaşılan bu türe kötü bir şeyin geri yatırılması için daha fazla fırsat verir. pek çok olması nadir değildir karışık Pitbull ırkları saldırıdan sonra safkan Pitbull olarak sınıflandırılır. Birçok sigortacının bu cinsle sorunu olmasına rağmen, onlar şimdiye kadar karşılaşacağınız en tatlı köpeklerden bazıları olabilirler. Ne yazık ki, birçok kötü aktör var onlara kötü bir ün verdi kötü davranış alışkanlıklarını ve it dalaşını öğreterek.

Bu sorumsuz sahipler ne yazık ki çok hassas bir ırka çok zarar vermiştir. Bu cinse akredite edilmiş çok sayıda ölüm olduğundan, en agresif köpek ırklarının listesini yaparlar. Bu 'etiket' ne olursa olsun, çoğu Pitbull'un mükemmel bir aile arkadaşı olduğunu ve doğru sahibine yerleştirildiğinde son derece iyi olduğunu düşünüyoruz.


Alman Kurdu

Tehlikeli Alman Kurdu

Alman Çobanlarının ısırmaya eğilimli olduğu bilinmektedir.

Çılgınca popüler Alman Çoban güzel ve güçlü cins için favori bir çalışma köpeği haline geldi askerler ve polis kuvvetleri , sevilen bir aile arkadaşı olarak en iyi seçim olmanın yanı sıra. Bu köpekler çevik, akıllı ve son derece sadıktır. Aynı zamanda oldukça eğitilebilir bir cinstir ve çok çeşitli görevleri yerine getirebilirler, bu yüzden çalışan köpekler olarak popüler bir seçimdirler.Sahibinin tehdit edildiğini hissederlerse, onları vahşice savunurlar. Bu Alman Çobanı mükemmel bir bekçi köpeği yapar. Bununla birlikte, sosyalleşmedikleri takdirde bölgesel ve saldırgan olabilirler. Ayrıca yeterince egzersiz yapmazlarsa ve harcayacakları birikmiş enerjileri varsa agresif davranabilirler.


Shar Pei

Tehlikeli Shar Pei

Shar Pei yabancılara karşı çok dikkatli olabilir.

Shar Pei, kısa, buruşuk tüylü bir Çin cinsidir. American Kennel Club tarafından popülaritesinde 64. sırada yer alan nadir bir tür olmaya devam ediyorlar. Ne yazık ki, bu cins, Çin'de köpek dövüş halkaları için arzu edilen bir seçim olmuştur. Saldırganlıkları için yetiştirildiler ve bazen hala öyleler.

Nesiller boyunca aktarılan bir özellik. Shar Pei, doğal olarak bağımsız, güçlü iradeli ve bölgesel bir hayvandır. Hem sabırlı hem de kendilerini uygun şekilde sosyalleştirmeye kendini adamış bir sahiple sağlam, nazik ve tutarlı bir eğitim gerektirirler. Bir ırkın dövüşmek için iyi yapılmış olması, dövüşecekleri veya yapmamaları gerektiği anlamına gelmez.akita mastiff karışımı

yemek

Chow Chow Tehlikeli

Chow Chow'ların sahiplerine sırt çevirme geçmişi vardır.

Chow Chow, yaygın olarak dünyanın en tehlikeli ırklarından biri olarak kabul edilir. Bu algı, esas olarak, bazen sahiplerini açabilmelerinden kaynaklanmaktadır - bu listedeki diğer birçok yavrunun sergilemediği bir özellik. Herhangi bir hayvanın bir öngörülemezlik düzeyine sahip olduğunu hatırlamak önemlidir.

Bu cinse aşina olanlar, saldırganlıklarının genellikle can sıkıntısından kaynaklandığını söylerler, bu nedenle bir Chow Chow'u uygun şekilde egzersiz yapmak ve sosyalleştirmek çok önemlidir. Bu baskın cins üzerinde kendilerini iddia edebilecek kendinden emin bir işleyiciye ihtiyaçları var.
cane corso

Cane Corso Agresif Duruş

Cane Corsos aileleri için koruyucu olabilir.

Cane Corso, büyük ve kalın kaslı bir vücuda sahip, çok korkutucu görünümlü bir köpektir. Müthiş görünümleri ve eğitilebilirlikleri nedeniyle, polis güçleri arasında giderek daha popüler bir tür haline geliyorlar. İronik olarak, bu cins genellikle sessiz ve sakin olarak kabul edilir.

Bununla birlikte, deneyimli bir sahip tarafından uygun şekilde eğitilmezlerse agresif olabilirler. Bu nedenle bu cins ilk kez köpek sahibi olacakların tercihi olmamalıdır. Uygun ortam ve sosyalleşme sağlanırsa, bu yavrunun korkunç bir görünüme sahip olması muhtemeldir, ancak bunun ötesinde bir şey yoktur.


rottweiler

Agresif Rottweiler

Rottweiler'lar ailelerini çok iyi koruyorlar.Rottweiler bir popüler cins seçimi güçlü, sadık bir cins arayanlar için. Olağanüstü yetenekli bekçi köpekleridir. Bu cins kesinlikle medyada oldukça agresif bir köpek olarak algılanıyor. Bir Rottweiler'ınız varsa, muhtemelen sizi gördüklerinde karşıdan karşıya geçen insanlara alışmışsınızdır. Gerçekte, iyi eğitimli ve sosyalleşmiş bir Rottweiler harika bir aile arkadaşı olabilir.

Bununla birlikte, genç yaştan itibaren sosyalleşme, içgüdüsel bölgesel saldırganlıklarını engellemek için özellikle önemli olacaktır. Onlara nezaket, sevgi ve tutarlı bir eğitim gösterilirse, size veya başkasına tehdit oluşturması muhtemel olmayan, sevecen ve özverili bir yavruya sahip olacaksınız.

vizsla yavru

Sibirya kurdu

Sibirya kurdu Tehlikeli

Sibirya kurdu, uygun şekilde sosyalleştirilmediği takdirde aile dışındaki insanlar için tehlikeli olabilir.

Bu insanları şaşırtabilir. İster inanın ister inanmayın, Husky her zaman temas ettiği herkesi seven bir tüy yumağı değildir. Huski'ler, 2005'ten 2017'ye kadar ölümlere neden olan köpek ırklarının ilk 10'unda yer almaktadır. Bunların hepsinin safkan dış yapraklar mı yoksa sadece dış yapraklar mı olduğunu bilmek zor. bir tür husky karışımı bu ölümlerden sorumluydu.

Bu sayı diğer ırklar kadar yüksek olmasa da, onları en tehlikeli köpek ırkları listesine sokmaya yetecek kadar yüksektir. Düzgün bir şekilde sosyalleşirse, Husky harika bir arkadaştır. Ancak düzgün bir şekilde sosyalleşmezlerse ailelerine karşı koruyucu olabilirler.


Kurt köpek

Agresif KurtKöpek

Wolfdog yarı kurttur, yani saldırgan olabilirler.

Wolfdog gibi bir isimle, bu köpeğin masum avları avlayan vahşi kurt sürülerinin görüntülerinin akıllara gelmesi şaşırtıcı değil. Bu cinsin son derece yüksek bir av sürüşüne sahip olduğu kesinlikle doğrudur. Bir Wolfdog'un kendi 'avlarına' girmesine yol açabilecek fazla enerjiyi yakmaya yardımcı olmak için yoğun bir şekilde kullanılmaları gerekir.

Uzmanlar, bu cinsin hala atalarının vahşi eğilimlerinin çoğunu sergilediğini ve bunun bir Wolfdog'dan biraz tahmin edilemezliğe yol açabileceğini iddia ediyor. Bu, ilk kez sahipler için bir tür değildir ve güçlü bir lider ve tutarlı bir eğitim gerektirirler. başka bir sürü var kurt gibi görünen köpek ırkları daha yumuşak mizaçlarla, eğer kurt gibi görünüyorsa.


Boğa korkunç

Tehlikeli İngiliz Bull Teriyeri

İngiliz Bull Teriyerleri inatçı ve baskın bir cins olabilir.

Bull Terrier, arkalarında çok fazla güce sahip olan akıllı ve tıknaz bir ırktır. Bull Teriyerler sadık arkadaşlar olarak bilinirler ve oldukça sevecen ve oyuncu olabilirler. Ayrıca dünyanın en agresif köpek ırklarından biri olarak kabul edilirler.

Dengeli, mutlu ve arkadaş canlısı bir köpeği sürdürmek için tutarlı, ömür boyu eğitim ve sosyalleşme ile birlikte bol egzersiz gerektirirler. Pençelerinde çok fazla zaman olduğu için yıkıcı ve saldırgan davranışlar sergileyebilirler. Bull Teriyerler, cinsleri konusunda deneyimli ve onlara gerekli disiplini ve sevgiyi verebilecek sahipleriyle en iyisini yapar!


Boksör

agresif boksör

Boksörler harika aile köpekleridir, ancak agresif bir çizgileri de olabilir.

Boksörlerin ön patileriyle sevgiyle 'kutu' yaptıkları bilinmektedir. onlara isimlerini veren şey bu ilk başta. Ancak, onların genellikle daha agresif köpek ırklarından biri olarak kabul edildiğini ve bazı ev sahibi sigorta şirketlerinin, sahip olmanız durumunda sizi sigorta etmeyeceğini biliyor muydunuz?

Boksörlerin çoğu tatlı olsa da, 2005'ten 2017'ye kadar ölüme neden olan cinslerin ilk 10 listesine girenler var. Sırf bu nedenle bile, en agresif ve tehlikeli köpekler listemizi oluşturuyorlar.


Arjantin Dogosu

Dogo Argentino Agresif Cins

Dogo Argentino, uygun şekilde sosyalleştirilmediği takdirde saldırgan olabilir.

Dogo Argentino çarpıcı bir köpektir: bembeyaz ve tüm kas. Bu köpek güzel olduğu kadar güçlüdür. Tarihsel olarak, Dogo Argentino büyük oyun avcılığı için yetiştirildi. Yaban domuzu gibi oyunları alt etme yeteneğine sahiptirler. Bu göz korkutucu övgülere rağmen, çoğu Dogo Argentino sahibi, çok sevgi dolu ve özverili, mutlu ve sevecen bir yavru bildiriyor.

Ne yazık ki, İngiltere gibi ülkeler aşırı agresif oldukları algıları nedeniyle bu güzel ırkı yasakladılar. Bir Dogo Argentino'nun deneyimli bir eğitmen tarafından eğitilmesi gerektiği kesinlikle doğrudur, aksi takdirde saldırganlık belirtileri gösterebilirler, ancak bu diğer birçok ırktan farklı değil . Bununla birlikte, bunun gibi yasaklar, belirli ırkların doğuştan “kötü” olduğu fikrini sürdürür. Bu kesinlikle Dogo Argentino için - ya da bu konuda herhangi bir yavru için durum böyle değil.


Doberman pinscher

Tehlikeli Doberman Pinscher

Doberman Pinchers, yabancılara karşı temkinli ve agresif olma ününe sahiptir.

Göz korkutucu bir köpeği resmetmesi istendiğinde, birçoğu bir Doberman Pinscher imajını çağrıştırır. Bu cins, nesiller boyu tehditkar bekçi köpekleri olarak yetiştirildiği ve kültürel “saldırgan cins” fikrimizle neredeyse eş anlamlı hale geldiği için mantıklıdır.

Sadık Doberman, kendiliğinden şiddetli köpekler olmadığı için belki de kötü bir sargı aldı. Bununla birlikte, tehlike algılarlarsa ailelerini sadakatle koruyacaklardır. Deneyimli sahipler tarafından kapsamlı sosyalleşme ve tutarlı eğitim, diğer köpeklerden daha agresif olması muhtemel olmayan iyi huylu bir Doberman Pinscher üretecektir.


Shiba Inu

Shiba Inus, görünüşte sonsuz enerjileri ve biraz 'kedi benzeri' eğilimleri ile bilinir. Genellikle mesafeli ve bağımsızdırlar. Dişi Shiba'lar, diğer hayvanlarla özellikle bölgesel olabilir. Shiba ile köpek parkına giderken, kavga başlatmadığından emin olmak için dikkatli olunmalıdır.

eğlenceli köpek gerçekleri

Yüksek bir av sürüşüne sahiptirler ve sürüde baskın olmayı tercih etmek bu nedenle sınırları zorlayan ve onları düzenli olarak sosyalleştiren güçlü bir lidere ihtiyaçları vardır. Birçok köpekte olduğu gibi, sık sık bir Shiba Inu egzersizi yaptığınızdan emin olun, eğer çok fazla enerjileri varsa, başları belaya girebilir.


Rodezya Sırtı

Rhodesian Ridgeback, son derece etkileyici bir köpektir. Bu güçlü köpek aslen aslanları avlamak ve Afrika çiftliklerini yırtıcılardan korumak için yetiştirildi. Hiç şüphe yok ki bu köpek vahşi ve acımasız olabilir. Hızları, av sürüşleri ile tanınırlar ve bazıları tarafından oldukça tehlikeli bir cins olarak kabul edilirler.

Bununla birlikte, birçok Rhodesian Ridgeback, sahipleri nazik ve sevgi dolu olduklarını bildiren sevgili aile arkadaşlarıdır. Yine de, oraya ulaşmak için biraz eğitime ve egzersize ihtiyaçları var, bu nedenle bir Ridgeback benimsemek isteyen herkes bu taahhüdü vermeye istekli olmalı ve muhtemelen herhangi bir kapalı alanda ikamet etmemelidir.


pomeranya

Pomeranyalılar Agresif

Pomeranyalılar, genç yaşlardan itibaren uygun şekilde eğitilmezlerse iddialı ve küstah olabilirler.

Bu sevimli ve tüylü oyuncak ırkı, belki de en agresif köpek ırkları listesinde görmek bir sürprizdir. Ancak, bu sevimli yavru, tüm bu tüylerin arkasında oldukça alıngan olabilir. Pomeranian, AKC'nin popülerlik sıralamasında 23. sırada yer alan ABD'deki en popüler köpek ırklarından biridir. Onlar pahalı olmasıyla ünlü Böyle küçük bir paket için.

Pomeranyalıların da bölgesel olduğu bilinmektedir. ve yabancılara karşı şüpheli ve hatta saldırgan davranır. Özellikle havlamalarıyla ünlüdürler - bu cins, biri yaklaştığında sizi kesinlikle uyaracaktır. Bununla birlikte, diğer köpeklerin çoğunda olduğu gibi, Pomeranian'ın savunmacı ve saldırgan eğilimleri, onları daha gençken birçok farklı yer, insan ve hayvanla tanıştırarak hafifletilebilir.


Aziz Bernard

Aziz Bernards saldırgan bir köpek değildir çünkü saldırgan olma arzusu vardır. Aslında bu yavrular, sakin ve hatta ürkek bir mizacı olan nazik devler olarak bilinirler. Ancak, bu devasa köpekleri eğitmek çok zor. Kolayca korkutulabilen bu büyüklükte bir hayvanla, birinin yaralandığı kaza olasılığı çok daha olasıdır.

Bir Saint Bernard'ın tehlikesi mizaçlarında değil, boyutlarındadır. Bu nedenle, onları kabuklarından çıkarmaya teşvik etmek için bu cinsi bol miktarda olumlu pekiştirme eğitimi ve sosyalleşme ile yetiştirmek önemlidir. Doğru yapıldığında bu dev cins aşktan başka bir şey değildir!


Labrador köpeği

Tehlikeli Köpek Cinsi Labrador Retriever

İster inanın ister inanmayın, Laboratuarlar yanlış sahiplerle tehlikeli olabilir.

Labrador Retriever'ın bu listeyi yapması çılgınca, değil mi? Gerçekten Laboratuar için, bir sayı oyununa geliyor. Labradorlar bunlardan bazıları en çok sahip olunan köpekler Birleşik Devletlerde. Belirli cinslerin daha büyük popülasyonları, o cins tarafından birinin ısırılması, yaralanması veya sakat bırakılması ihtimalinin daha yüksek olacağı anlamına gelir.

Labradorların çoğu tatlı aile köpekleri olsa da, tıpkı herhangi bir cins gibi, eğitilmezlerse, sosyalleşmezlerse ve yavruluklarının başlarında uygun ilgi gösterilmezlerse düşmanca davranabilirler. Bazı köpek ısırması istatistiklerini daha da güvenilmez kılan “Labrador” un cinsi kredisi altına giren birçok labrador karışımı da vardır.


bullmastiff

Agresif Köpek Cinsi Bullmastiff

Bullmastiffler tipik olarak ailelerini korurlar.

bu bullmastiff Mastiff'i İngiliz Bulldog'la çaprazladıktan sonra 100 yılı aşkın bir süredir var olan bir cins. İngiliz Bulldog mirasları nedeniyle, bu yavrular yakın ailelerine karşı çok savunmacı olabilirler. İngiliz Mastiff'ten çok farklı .

Erken yaşta uygun şekilde eğitilmezlerse, evinize gelen yabancılara ve hatta aile arkadaşlarına karşı temkinli olabilirler. Çoğu köpek ısırığı, köpeği 'tanıyan' biriyle gerçekleştiğinden, bir Bullmastiff'in konu köpek ısırıkları olduğunda istatistiklerin arsa çizgisinde bulması alışılmadık bir durum değildir. Ayrıca eğitmek için zorludurlar ve daha az zeki oldukları biliniyor diğer ırklardan daha.


akita

Akita Tehlikeli Köpek Cinsi

Akitalar, güvendikleri kişilere gelince çok seçici bir ırktır.

Akita ünlüdür çok bağımsız köpekler olmak . Onlara rehberlik edecek yetenekli ve deneyimli bir sahibine ihtiyaç duyan baskın ve güçlü bir ırktır. Uygun yapı olmadan, bir Akita'nın bazen agresif bir şekilde saldırması muhtemeldir. Baskın kişilikleri nedeniyle, Akita'nın aynı cinsiyetten diğer köpeklerle kavga ettiği bilinmektedir.

Bu nedenle sahiplerin aynı cinsiyetten iki Akita tutması önerilmez. Bununla birlikte, bazıları, Akita'nın çocuklara karşı çok nazik olduğu ve harika ve koruyucu aile arkadaşları olabildiğinin bilinmesini şaşırtıcı bulabilir. Bir Akita'yı, özellikle küçük çocuklar olmak üzere, gözetimsiz çocuklarla birlikte bırakmanız hala tavsiye edilmiyor. Bununla birlikte, doğru ortamda, Akita'nın ailenize ve sadık bir koruyucuya bağlı olacağından emin olabilirsiniz.


daksund

agresif Dachshund

Dachshund saldırganlığı genellikle uygunsuz itaat eğitiminin sonucudur.

'Küçük ama güçlü', cesur Dachshund için mükemmel bir ifadedir. Bu küçük köpekler varbüyükkişilikler. Başlangıçta, özellikle tünellerde yaşayan haşereleri öldürmek için yetiştirilmişlerdi. Dachshund'ları avlamak için nesiller boyu üreme, modern bir yavru köpekle sonuçlandı. çok yüksek bir av sürüşüyle .

Ayrıca, şiddetle sadık oldukları sevgilileri üzerinde oldukça alıngan ve toprak sahibi olmalarıyla bilinirler. Bu küçük köpeği hafife almayın, çok cesaretleri vardır ve uygun sınırlar ve eğitim verilmezse bir avuç olabilirler.


Son düşünceler

Saldırganlık konusunda ün yapmış bir cinsi benimsemek isteyebilecek birinin birçok nedeni vardır. belki sen bekçi köpeği arıyorum kendinizi daha güvende hissetmenizi sağlamak için ya da genellikle damgalanan bir türe yapı ve sevgi sağlamak istersiniz. Ayrıca hangi ırkların olduğunu öğrenmek için şu anda bu listeyi okuyor olabilirsiniz.olumsuzlukbenimsemek. Çalışkan olmak ve kendiniz ve aileniz için doğru seçimi yapmak önemlidir.

Saldırganlık belirtileri gösterdiği bilinen bir ırkla başa çıkamayacağınızı düşünüyorsanız, kesinlikle sahiplenmemelisiniz. Ancak, umarım bu makale bu türlerin “kötü” veya “kötü” olmadığını kanıtlamıştır. Çoğu zaman onlar basitçe kötü muamele görmüş, yetersiz eğitilmiş, yetersiz uyarılmış veya yanlış anlaşılmış . Tüm hayvanlarda olduğu gibi, herhangi bir köpekte her zaman bir öngörülemezlik düzeyi vardır. Ancak, bu özel ırkları eğitmek için zaman ayırmaya istekliyseniz, ödüller sonsuz olabilir!

Yorumlar