Köpeğim Az önce Oreo Kurabiyesi Yedi! Ne yapmalıyım?

Köpeğim Az önce Oreo Kurabiyesi Yedi! Ne yapmalıyım?

Köpeğiniz az önce kilerinizden veya masanızdan Oreo kurabiyeleri mi yedi? Köpekler genellikle yememeleri gereken şeyleri yerken yakalanır ve insan tüketimine yönelik yiyecekler en sık bildirilen çalıntı öğelerden biridir. Bazı sahipler istemeden evcil hayvanlarını riske atmak onları insan gıda maddeleriyle besleyerek. Oreo kurabiyeleri bunlardan sadece bir tanesidir. Onlar gibi olmayabilirken üzüm kadar tehlikeli , veya soğanlar , yine de köpek arkadaşınızın sağlığı için doğrudan bir tehdit oluşturabilirler.

Birçok sahip, köpeklerin neden yememeleri gereken şeyleri yemeye ilgi duyduklarını merak edebilir. Köpeklerin inanılmaz bir koku alma duyusu vardır ve genellikle uzaktan lezzetli bir muameleyi koklayabilirler. Diğerleri, çiğneme paketleri veya kapları yoluyla insan gıdalarına rastlayabilir. Oreolar harika kokuyor , ve yüksek şeker içeriği, köpeklerin onlara ilgi duyma ihtimalinin yüksek olduğu anlamına gelir.Bunu sağlamak önemlidir köpeğiniz için tasarlanmayan yiyecekler güvenli bir yere yerleştirilir. Bu, çöpçü köpekleri korumak için buzdolaplarının ve çöp kutularının güvenli ve kurcalanmaya karşı dayanıklı olmasını sağlamak anlamına gelir. Ama şans eseri senin yavrun Oreo konteynerine girer , Ne yapmalısın? Öğrenmek için okumaya devam edin.

İçindekiler

Oreolar Köpekler İçin Kötü mü?

Piknik Masasında Oreo Kurabiyeleri

Oreo çikolata içerir ve köpek tüketimi için iyi değildir.corgi yavru fiyat

Oreoların zarar vermesi olası değildir az miktarda yenirse . Daha büyük miktarlarda, evet, köpekler için kötüdürler. Onları kesinlikle bir atıştırma için köpeğinize beslemeyin. Köpek arkadaşınızı sağlıklı yiyeceklerle besleyin, Papaya gibi , veya diğer meyveler ve şeyleri karıştırmak için sebzeler . Köpeğinizi neden Oreos ile beslememeniz gerektiği ve onları yemenin ne gibi etkileri olabileceği hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin. Ayrıca, yavrularınızın biraz Oreo yediğini fark ederseniz ne yapmanız gerektiğine dair tavsiyeler de verdik.

Köpekler Oreo Kurabiyeleri Yiyebilir mi?

Sen Oreos'u köpeklere vermemeli bilerek. Beyaz kremalı bir merkez tarafından sıkıştırılmış ve bir arada tutulan iki çikolatalı kurabiyeden oluşurlar. Genellikle bisküvi olarak satılırlar ancak keklerde, dondurmalarda ve şekerlemelerde de bulunabilirler. Yemek devi MacDonalds, bir Oreo McFlurry bile yapıyor! Köpeklere her şekilde oreo verilmemelidir.

Çikolata köpekler için zehirlidir ve bu nedenle az miktarda içerseler bile Oreos beslenmemelidir. Ayrıca çok fazla şeker ve yağ içerirler ve hiçbir besin değeri sunmazlar. Yavru Oreos'u beslemek onları hasta edebilir ve ayrıca obezite ve diyabetten muzdarip olmaları daha olasıdır.Çikolata iki toksik bileşik içerir , teobromin ve kafein. Bu kurabiyelerin köpekler üzerindeki toksik etkisi, tüketilen sayıya bağlı olacaktır. Bu, yenen çikolata miktarı ve köpeğinizin büyüklüğü ile ilişkilidir. Çok fazla Oreo (ve dolayısıyla çikolata) yemiş küçük bir köpek, büyük bir köpekten çok daha hızlı toksik bir doza ulaşabilir.

Oreolar Gerçek Çikolata İçerir mi?

Masada Yığılmış Oreolar

Oreolar çikolata içerir, bu yüzden çok fazla tüketilirse toksik olabilirler.

Oreoların içinde küçük miktarlarda da olsa gerçek çikolata var. Köpeğinizin az miktarda yiyerek çikolata toksisitesine maruz kalması olası değildir. Bununla birlikte, yavru köpeğinizin ortalama bir köpekten daha hassas olması durumunda, onlar için potansiyel olarak toksik olan herhangi bir şey beslemeniz tavsiye edilmez.Ya Köpeğim Altın Oreo Yiyorsa?

Golden Oreos, orijinal Oreo'nun 'çikolatasız', vanilya aromalı versiyonudur. Çikolata içermese de, şeker oranı çok yüksek olduğu için bu insani tatlıları en iyi arkadaşınıza vermemek en iyisidir. Köpeğinizi güvende tutarken biraz şımartmak istiyorsanız, onun yerine köpeğe özel sağlıklı atıştırmalıklarla besleyin, hatta bir dilim tatlı patates !

Köpeğim Oreos Yedi: Ne Olabilir?

Veteriner Bürolarında Kara Köpek

Köpeğinizin çikolata toksisitesi belirtileri varsa, derhal veterinerinizle iletişime geçin.

Çoğu zaman hiçbir kötü etkisi yok . Tüylü arkadaşınız tek bir Oreo yerse, kesinlikle iyi olması muhtemeldir. Tek bir Oreo, o kadar düşük miktarda çikolata içerir ki, çikolata toksisitesi belirtileri geliştirmeleri pek olası değildir.

Büyük miktarlarda yutulursa, çikolata toksisitesi bir risktir. Köpeğiniz çok miktarda Oreo yerse, özellikle de küçük bir cins ise, çikolata toksisitesi gelişebilir. Çikolata toksisitesinin belirtileri aşağıdaki gibidir: • Kusma
 • İshal
 • Yorgunluk
 • nefes nefese
 • Huzursuzluk
 • Yüksek nabız
 • nöbetler

mide bulantısı

Oreo kurabiyeleri yemenin köpeğiniz üzerindeki olumsuz etkilerinin çikolatadan ziyade şeker ve yağ alımıyla ilgili olması daha olasıdır. Oreos, özellikle yüksek miktarlarda yutulursa, evcil hayvanınızda gastrointestinal semptomlara neden olabilir. Oreo kurabiyeleri yedikten sonra üzgün bir karın gelişebilir, ancak genellikle kısa sürelidir ve birkaç gün sonra kendi kendine düzelir. Bununla birlikte, bazı köpeklerin ciddi şekilde etkilenmeleri durumunda ilaçlara ve sıvılara ihtiyacı olacaktır, bu nedenle yavrularınız iyi değilse veterinerinizle iletişime geçin.

pankreatit

Bazı evcil hayvanlar ağrılı bir pankreatit denilen karın rahatsızlığı . Pankreas midenin yakınında bulunan bir organdır. Pankreas yağa duyarlıdır ve diyette yüksek düzeyde yağ varsa iltihaplanabilir. Pankreas iltihaplandığında çok ağrılı hale gelir. Pankreatit belirtileri aşağıdaki gibidir:

 • Yorgunluk
 • ' Dua duruşu ' veya 'aşağı bakan köpek'
 • kapalı yemek
 • Kusma
 • İshal
 • Ateş
 • karın ağrısı

Sonra ne yapmalıyım?

Kanepede Çok Hasta Köpek

Köpeğiniz Oreos tükettiyse, bundan sonra yapmak isteyeceğiniz şey burada.

Köpeğiniz tezgahtan bir miktar Oreo kurabiyesi aldıysa veya kilerdeki bir torbaya girdiyse, acil adımlar almak isteyeceksiniz. Her zaman olduğu gibi, acil bir durumda çevrimiçi tavsiye kullanmamanızı öneririz. Yavrularınızı ilk elden bildikleri için her zaman kendi veterinerinizle iletişime geçmelisiniz. Olası herhangi bir toksik maddeyi tükettikten hemen sonra, atmanız gereken üç adım bunlardır.Adım 1: Daha Fazla Yemelerini Önleyin

Köpeğiniz ne kadar çok yerse, hasta olma olasılığı o kadar artar. Daha fazla Oreo yemelerine ve yapmış olabilecekleri pisliği temizlemelerine izin vermeyin. Daha kolaysa, ortalığı toplarken Fido'yu alandan çıkarın.

Adım 2: Kusmayı Teşvik Etmeyin

Bu genellikle yarardan çok zarar verebilir. Evcil hayvanınızı hasta etmeye çalışmak, kendi kusmunu solumasına neden olabilir. Kusmanın solunması, aspirasyon pnömonisi adı verilen ciddi ve bazen yaşamı tehdit eden bir akciğer enfeksiyonuna yol açabilir. Çoğu durumda, kusmaya neden olmak gerekli değildir.

3. Adım: Veterinerinizle İletişime Geçin

Köpeğiniz onlar için toksik olabilecek bir şey yediğinde, daha sonra ne yapacağınız konusunda size tavsiyede bulunabilecek olan veterinerinizle iletişime geçmeniz en iyisidir. İyi olduğunu düşünseniz bile, onları aramalısınız - başka bir şey değilse, böylece köpeğinizin kayıtları üzerine uygun notlar alınabilir. Veterinerinizin evcil hayvanınızın tedavisiyle ilgili en iyi kararı vermesine yardımcı olacak aşağıdaki bilgileri elinizin altında bulundurduğunuzdan emin olun.Köpek Ayrıntıları: Köpeğinizin yaşı, cinsiyeti, cinsi ve kaba ağırlığı. Evcil hayvanınızın sahip olabileceği herhangi bir tıbbi durum veya aldığı ilaçlar hakkında veterinerinizi de bilgilendirdiğinizden emin olun.

Zehirli Ürün Detayları: yenen ürün, yenen kaba miktar (paket ağırlığını kontrol edin) ve içindekiler listesi. En alakalı bilgiler ürün ambalajında ​​bulunacaktır, bu nedenle veterinerinize iletmek için bunu sakladığınızdan emin olun.

kurda benzeyen köpek

Davranıştaki Değişiklikler: Veterinerinize evcil hayvanınızın gösterebileceği herhangi bir semptomu bildirin. Veterineriniz, evcil hayvanınızın yemek yiyip içmediğini, normal davranıp davranmadığını ve öksürüğü olup olmadığını bilmek isteyecektir. hapşırma , kusma veya ishal.

Sıkça Sorulan Sorular

Hala bazı sorularınız mı var? Anlaşılır bir şekilde, yavrularınızın yememesi gereken bir şeyi yemesi son derece endişe vericidir. Sahip olabileceğiniz her soruyu yanıtlamadık, bu nedenle köpeğiniz Oreos yediğinde neler olabileceğiyle ilgili sık karşılaşılan birkaç soruyu daha ekledik.Oreo kurabiyeleri köpeğimi öldürür mü?

Yavrunuz tek bir Oreo yerse, ölmeleri pek olası değildir. Ancak Oreolar yüksek oranda çikolata ve şeker ve yağ içerdiğinden yenilmesi durumunda evcil hayvanınızın hastalanmasına neden olabilir.

Köpeğim onları yedikten sonra iyi olacak mı?

Köpeğiniz tek veya az miktarda Oreo yerse, muhtemelen evcil hayvanınız üzerinde hiçbir etkisi olmayacaktır. Bazen evcil hayvanınız, midesinin bozulmasına neden olan bir doz almış olabilir. Çoğu durumda, bu üzgün karın kısa ömürlüdür ve evcil hayvanınız parlak kalır ve yemeye ve içmeye devam eder. Evcil hayvanınız yemiyor ve içmiyorsa veya kendini iyi hissetmiyorsa, evcil hayvanınıza semptomatik tedavi uygulamak gerekebileceğinden tavsiye için veterinerinizle iletişime geçin.

Köpeğim pankreatit geliştirirse ne olur?

Evcil hayvanınız pankreatit geliştirirse, muhtemelen son derece zayıftır ve tedavi gerekeceğinden veterinerinizle iletişime geçmelisiniz. Pankreatit tedavi edilebilir, ancak ciddi bir durum olabilir ve tedavi edilmezse nadir durumlarda ölüme neden olabilir. Pankreatitten muzdarip köpeklerin, ağrı kesici, hastalık önleyici ilaçlar ve intravenöz sıvıları içerebilen acil veteriner bakımına ihtiyacı olacaktır. Veterineriniz evcil hayvanınızın ihtiyaçlarını değerlendirecek ve bunu sizinle görüşecektir.

Ya köpeğim çikolata toksisitesi geliştirirse?

Çikolata toksisitesi köpeklerde acil bir durumdur. Köpeğiniz Oreos yemişse ve çikolata toksisitesi belirtileri gösteriyorsa, derhal veterinerinizle iletişime geçin. Çikolata toksisitesi derhal tedavi edilirse, çok tedavi edilebilir bir durumdur. Bununla birlikte, büyük miktarlarda yutulmuşsa ve tedavide bir gecikme olmuşsa, bu yaşamı tehdit eden bir duruma neden olabilir.

Son düşünceler

Köpekler sıklıkla yememeleri gereken şeyleri yemek . oreolar köpeğiniz için uygun bir atıştırmalık değil çünkü köpekler için toksik bir bileşen olan çikolatanın yanı sıra evcil hayvanınızda obezite ve diyabete yol açabilecek yüksek yağ ve şeker içeriği içerir. Tek bir Oreo yiyen köpekler genellikle etkilenmez, ancak çok miktarda Oreo yemiş evcil hayvanlar, sonuç olarak çikolata toksisitesi veya üzgün bir karından muzdarip olabilir.

Diyetteki yüksek yağ seviyeleri, köpeklerde pankreatit olarak bilinen ağrılı ve ciddi bir durumla ilişkilendirilmiştir. Tek bir Oreo'nun yenirse zarar vermesi pek olası olmasa da, onları kasıtlı olarak yavrularınıza beslememelisiniz.

Yorumlar