Alman Çoban Tüy Dökülmesi: Alman Çoban Köpekleri Ne Kadar Tüy Döker?

Alman Çoban Tüy Dökülmesi: Alman Çoban Köpekleri Ne Kadar Tüy Döker?

Ailenize bir Alman Çoban Köpeği eklemeyi düşünüyorsunuz, ancak bilmeniz gerekiyor ne kadar döktüler yapmadan önce? Belki de yakın zamanda bir tane edindiniz ve onların dökülmesiyle nasıl başa çıkacağınızdan emin değil misiniz? Bu soruların hem kısa hem de uzun cevapları var ve hepsini ele alacağız. Ama işin özü şu ki evet, Alman Çobanları Döken ve çok tüy dökerler !

Bu kapsamlı rehberde Alman Çoban Köpeğinizin neden tüy döktüğünü ve normalden fazla tüy döküyorsa ne yapmanız gerektiğini açıklıyoruz. Ayrıca, köpek arkadaşınızın geride bırakmak zorunda olduğu, evinizin etrafındaki fazla tüyleri daha iyi yönetmek için ticaretin birkaç püf noktası var.Bu nedenle, yakın zamanda yeni bir Alman Çoban köpeği evlat edindiyseniz veya cinsi bir aile hayvanı olarak düşünmek , dikkate almak isteyeceğiniz bazı önemli bilgiler var. bu Alman Çobanının tüy dökme alışkanlıkları Bu yavrudan kaçınmanın nedeni bu olmamalı (faydaları olumsuzluklardan daha ağır basıyor) ama bir yavruya sahip olmayı biraz daha kolaylaştırmak için yapabileceğiniz birkaç şey var. Hadi atlayalım!

İçindekiler

Alman Çoban Paltoları

Alman Çobanının siyah ve ten rengi kürkü, en ayırt edici özelliklerinden biridir. Bugün var olan ve bu cins kadar kolay fark edilebilen az sayıda köpek vardır. Kalın, ancak yumuşak kürkleri ile ünlüdürler. Paltolarının uzunluğu değişebilir, ancak genellikle orta uzunlukta ve yoğunluktadır, bu da onları daha uzun yapar. daha çok kurda benziyor . Paltoları cins çizgisine göre değişmez, yani hem Alman Çobanları Amerikan ve Avrupa cins hatları kadar dökülecek.Alman Çobanının çift kürkü vardır, bu yüzden köpeklerin “kılları” vardır ve “kılları” yoktur. Evet, ikisi arasında bir fark vardır, tek kat genellikle 'saç' olarak adlandırılır ve çift kat 'kürk' olarak adlandırılır. Lüks bir çift katlı oldukları için, bu, özellikle kış ve yaz aylarında yıl boyunca tüy dökecekleri anlamına gelir.

Alman Çoban Palto Renkleri

Siyah Köpek Açık Havada

Bu cins, tüm siyahların daha nadir olduğu birçok farklı ceket rengi taşıyabilir.

Alman Çobanları olabilir çeşitli farklı ceket renkleri var . En yaygın ceket rengi siyah ve ten rengidir, ardından siyah , ve sonra samur. Beyaz Alman Çobanları tartışmalı bir ceket rengine sahip olmak , bazı insanların iddia ettiği yerde, türün gerçek bir üyesi bile değil. Ayrıca mavi paltoları da olabilir, hangileri daha çok kabul edilir , ama aynı zamanda daha nadir.Bernese dağ köpeği karışımı

Tüylerinin rengi ne olursa olsun, cinsler arasında dökülme sıklığında bir fark yoktur. Daha da önemlisi, ceketlerinin uzunluğu. Hem Uzun Paltolar hem de Kısa Paltolar aynı miktarda dökülecektir, ancak daha uzun veya daha kabarık paltolar, paltolarının uzunluğu nedeniyle evinizin çevresinde kesinlikle daha fazla görünecektir. Bir köpek yavrusu sahiplenirken bunu akılda tutmak önemlidir. Daha az kabarık olan orta uzunlukta bir palto arayın ve kürkün evinizde görünme olasılığı daha az olacaktır.

Atma Sıklığı

Alman Çoban Köpekleri, daha soğuk havalarla başa çıkmak için iyi donanımlıdır ve daha sıcak iklimlerde gayet iyi hayatta kalabilir. Çift katlıdırlar, yani yılda iki kez evinizin çevresinde ve giysilerinizde daha fazla köpek tüyüyle uğraşmayı bekleyebilirsiniz. Ama bunun dışında, oldukça tutarlı bir şekilde döküldüler.

eğer bir uzun saçlı alman kurdu , kürk çok daha görünür olacak ve günlük tımar şart. Yavru köpeğinizin daha kısa veya orta uzunlukta bir tüyü varsa, dökülme daha yönetilebilir hale gelecek , ve kürkü kontrol altında tutmak için yavrularını haftada sadece üç kez tımarlaman gerekecek.En Çok Döküldüklerinde

Orta-Palto Boyu Köpekte Tüy Dökülme Aleti Kullanmak

Kış ve yaz aylarında köpek kürkü payınız ile uğraşacaksınız.

Alman Çoban Köpekleri yıl boyunca eşit tüy döker, ancak kış ve yaz aylarında daha çok tüy döker. Çift kaplamalı bir köpek ırkıdır, yani iki kat köpek kürküne sahiptirler. Üst kaplamaları su, buz ve rüzgar dahil olmak üzere elementlere karşı koruma sağlar. Daha kısa alt katmanları onları sıcak tutmaya yardımcı olur. Aynı zamanda çok fazla tüy dökecekleri anlamına gelir ve düzenli tımar gerekir .

Bu çift kaplamalı bir cins olduğu için, ceketlerini yılda iki kez “üfleyecekler”. Bu, bir köpeğin yazın serin tutmak için dış kürkünü çıkarması ve kışın soğuktan korunmak için yeni bir astarın girmesine izin vermesi için kullanılan argodur. Bu süre zarfında köpek kürkü her yerde olacak. Özellikle yaz aylarında, yavrularınızı her gün tımar etmenizi ve bir deshedder kullanmanızı öneririz.

Atma Tetikleyicileri

Herhangi bir köpek ırkı gibi, yavrularınızın hayatında da normalden daha fazla tüy dökmesine neden olabilecek şeyler vardır. Alman Çoban Köpekleri, özellikle hayatlarında yolunda gitmeyen bir şey olduğunda endişeli olmalarıyla ünlüdür. Köpeğinizin normalden daha fazla tüy döktüğünü fark ederseniz, göz önünde bulundurmanız gereken en yaygın temalardan bazıları aşağıdadır.Stres: Bu, aktif yapıları nedeniyle daha endişeli bir köpek ırkıdır. Stresli olduklarında, bu ek stres vücutlarındaki hormonları tetikleyebilir. ek köpek kürkü kaybına neden olur .

Yeni Eklemeler: Stres kategorisine giren, son zamanlarda evinizdeki uyum dengesini bozan yeni bir ilaveniz varsa, bu durum aşırı dökülme sebebi olabilir. Bu, yeni bir bebekten, tanıttığınız yeni bir köpek yavrusu veya kediye kadar her şey olabilir.

Hormon Değişiklikleri: Yavrunuz yakın zamanda hamile kaldıysa veya vücudunda başka hormon değişiklikleri olduysa, tüy dökülmesi de yaygın bir geçici semptom olabilir.

Alerjiler: Bu cins aynı zamanda hassas bir cilde sahip olduğu bilinmektedir. Bahçenizdeki bir şeye alerjik reaksiyon gösterirlerse, derilerinin alevlenmesi nadir değildir, bu da saç dökülmesine neden olabilir.Akarlar ve Pireler: Yavru köpeğinizde akar veya pire varsa, yaygın bir yan etki kürk kaybıdır. Bu genellikle kürkün altındaki deriyi etkiler, bu nedenle kürk kaybı daha çok bir yan üründür.

Beslenme: Diyetteki değişiklikler köpeğinizin tüylerini etkileyebilir ve yeni bir besine karşı herhangi bir alerjik reaksiyon saç dökülmesine neden olabilir. Tüy sağlığını ve uzun ömürlülüğünü desteklemek için köpeğinize Omega 3 ve 6 yağ asitleri açısından yüksek kuru mama yedirdiğinizden emin olun.

Bunlar Alman Çobanlarında kürk kaybının en yaygın nedenleridir. Her zaman olduğu gibi, köpeğiniz, arkasında tespit edilmesi kolay bir neden olmadan kürk kaybı sergilemeye başlarsa, bir veterinere danışmanızı öneririz.Kürklerini Yönetmek

Köpek Üzerinde Kullanılan Deshedding Aleti

Köpek kürkünü evinizde daha az müdahaleci hale getirmek için dökülmeyi etkili bir şekilde yönetmenin birkaç yolu vardır.

İyi haber şu ki, Alman Çobanları tüy dökse de, yönetimi oldukça kolay . Kürklerinin evinizde, mobilyalarınızda veya kıyafetlerinizde daha az kalmasını sağlamak için günlük, haftalık ve aylık olarak atabileceğiniz bazı basit adımlar vardır.

fırçalama

Fırçalama bir olmalıdır haftada en az üç kez Palto uzunluğu ne olursa olsun, Alman Çoban köpeğinizle meydana gelen olay. Köpeğinizin tüyleri daha uzunsa, günlük olarak fırçalamaya devam etmek isteyeceksiniz. Fırçalamak iğneli fırça ile en iyi sonuç için. Çoğu normal fırça, bir oturuşta tüm gevşek kürkleri yavrularınızın paltosundan çıkarmaz. Bu görev için daha uzun bir iğne fırçası mükemmeldir.

Deshedding Ürünleri

Alman Çoban köpeği için deshedding aletleri bir zorunluluktur. En çok palto üfleme mevsiminde, kış ve yaz aylarında kullanılırlar. Bu aletleri köpeğinizin paltosunda güvenle kullanabilirsiniz. vücutlarının her yerinde . Ayrıca, karnının altındaki fazla kürkü çıkarmak için yavrularınızın altında kullanmak harikadır. En iyi sonuçlar için Furminator gibi bir araca bakmanızı öneririz. Çok pahalı değiller ve haftalık düzenli fırçalamanız çok daha kolay olacak.boston terrier vs fransız bulldog

banyo

üzerlerinde havlu ile banyoda köpek

Düzenli banyo yapmak, dökülmeyi minimumda tutmanızı sağlamanın bir anahtarıdır.

Alman Çobanları hassas bir cilde sahiptir . Bu, banyo yapmayı daha zor hale getirebilir çünkü cildini kurutmak istemezsiniz. Hassas cilt, seçtiğiniz herhangi bir şampuanı kullanamayacağınız anlamına gelir. Aslında aşırı hassas cilde sahip köpekler için dökülme önleyici şampuan kullanmanızı önermiyoruz.

Hassas cilde sahip köpekler için tavsiye ederiz. yulaf ezmesi şampuanı kullanmak veya bir doğal maddeler içeren köpek şampuanı . Başka herhangi bir şeyin cilt tahrişine neden olması muhtemeldir, bu da daha sonra ek dökülmeye neden olur. Bu, esasen size karşı çalışır ve daha fazla kürk kaybına neden olarak köpeğinizin dökülmesini kontrol etmeye çalışırken geri teper.

Diyet

Köpeğinizin tüy sağlığı söz konusu olduğunda beslenmeyi ihmal etmeyin. Pek çok köpek sahibi, yavrularının düşük kaliteli köpek maması yemesine izin vermenin tüy sağlığını etkileyebileceğinin farkında değildir. Alman Çobanları kaliteli kuru mamalar tüketmeli Omega yağ asitleri açısından zengin olan cilt ve tüy sağlığını teşvik etmek . Köpeğinizin ihtiyaçlarını karşılayabilecek birkaç farklı marka ve mama formülü vardır. Sonuç olarak şudur: Tüy sağlığı söz konusu olduğunda beslenme konusunda uyumayın.

Takviyeler

Takviyeler, köpeğinizin deri ve tüy sağlığını iyileştirmesine yardımcı olmak için harika olabilir. Çiğnenebilir Omega yağ asidi veya sıvı takviyeleri almak, yavrularınızın tüylerinin hem parlak hem de sağlıklı olmasını sağlayacaktır. Ancak, köpeğiniz zaten diyette değilse, bu genellikle bir ihtiyaç değildir. bu besinlerden yeterli miktarda içerir . Yavrunuzu zaten yüksek kaliteli bir mama tanesiyle besliyorsanız, bu tür takviyeler tamamen isteğe bağlı olacaktır.

Sıkça Sorulan Sorular

Alman Çoban Köpeğinizin neden normalden daha fazla tüy döktüğünü hala anlayamıyor musunuz? Cevabınızı hala bulamadıysanız, aşağıda sizin için derlediğimiz bazı sık sorulan sorular bulunmaktadır.

en büyük köpek oyuncağı

Alman kurdum neden bu kadar çok tüy döküyor?

Yukarıda belirtildiği gibi, birkaç nedeni olabilir. Ancak artan saç dökülmesinin bir numaralı nedeni stres veya köpeğinizin normal rutinini bozun . Yakın zamanda ev değiştirdiyseniz, çalışma programınızı değiştirdiyseniz veya evinize yeni bir köpek eklediyseniz, endişelenmenize gerek yok. Yine de, davranış değişiklikleri gibi bir şey yerinde görünmüyorsa, veterinerinize danışın.

Yaz ve kış aylarında daha fazla tüy dökecekler mi?

Evet, köpeğiniz hem yazın hem de kışın daha fazla tüy döker . Bunlar çift tüylü köpeklerdir, yani yılın bu zamanlarında tımar etmek için daha fazla zaman harcamanız gerekecek.

Köpek yavrusu paltolarını ne zaman dökerler?

Tipik olarak çoğu köpek “yavru kürkünü” yaklaşık altı aylıkken döker. Bu, biraz daha kaba ve daha uzun olabilen yetişkin kürklerinin geldiği zamandır.

Alman Çoban Köpeğimin daha az tüy dökmesini nasıl sağlayabilirim?

Tavsiye ettiğimiz gibi yaparsanız ve düzenli bir tımar rutinine bağlı kalırsanız, yavrularınız daha az tüy dökerek, çift kaplamalı bir cinsle iç mekanda yaşamayı daha kolay hale getirir.

Siyah, Beyaz veya Mavi Alman Çobanları daha mı az tüy döker?

Yukarıda belirtildiği gibi, köpeğinizin kürkünün rengi, tüy dökme sıklığını etkilemeyecektir. Siyah kaplamalı bir yavru, Siyah ve Tan kaplamalı bir yavru kadar dökülme olasılığına sahiptir.

Erkekler mi Dişiler mi daha çok tüy döker?

Dişiler, hormonları değiştiğinde, genellikle hamileyken veya kızgınlık dönemindeyken daha fazla tüy dökebilir. Bunun dışında, erkek ve dişi karşılaştırıldığında, dökülme hacmi ve sıklığında hiçbir fark yoktur.

Dökülmeyen bazı Alman Çoban karışımları var mı?

Neredeyse tüm Alman Çoban melezleri dökülecek. Shepadoodle muhtemelen daha az dökülecek , bir Fino köpeği ebeveynine sahip olmanın bir sonucu olarak. Hipoalerjenik olarak kabul edilmemekle birlikte, Shepadoodle en yakın atışınız “dökülmeyen” bir alman kurdu melezi .

Son düşünceler

Sonuç olarak: Alman Çobanları tüy döker , ve oldukça. Ancak bu, bu muhteşem köpeklerden birini benimsemekten kaçınmak için bir neden değil. Düzenli bir banyo ve tımar programına bağlı kalırsanız, birini evinize kabul etmemeniz için hiçbir neden yoktur. Kürk yönetimi gerçekten uğraşmak isteyeceğiniz bir şey değilse, köpek sahipliğini sizin ve aileniz için kolaylaştırabilecek Hipoalerjenik bir köpek ırkına bağlı kalmanızı tavsiye ederiz.

Yorumlar