Rottweiler vs. Boerboel: Aileler İçin Hangi Cins Daha İyi?

Rottweiler vs. Boerboel: Aileler İçin Hangi Cins Daha İyi?

benimsemeyi düşünüyorum Rottweiler veya Boerboel ve hangisini seçeceğinizden emin değil misiniz? Bu köpeklerin ikisi de çoğu insanın uğraşmayacağı sert kurabiyelerdir. Ama en zoru kim? Kim daha iyi bir bekçi köpeği olur? Ya da belki kimin daha iyi bir aile hayvanı olduğunu merak ediyorsunuz? Sorunuz ne olursa olsun, tüm sorularınızı ve daha fazlasını yanıtlayacağız.

Hem Rottweiler hem de Boerboel dev köpekler kimin bol alana ihtiyacı var. bu Rottie gizli bir yufkadır insan arkadaşlığına can atan ve yalnız bırakılmaktan hoşlanmayan. Ailesiyle çok eğlenceli ve büyük bir aptal. Boerboel, gözlerini nadiren kapıdan alan ciddi bir aile koruyucusudur. Aslen Güney Afrika'dan , bu cins son derece inatçı ve bağımsızdır.Bu yavruların her ikisi de bazı farklılıklar ama aynı zamanda bazı çarpıcı benzerlikler . Sizin için daha iyi seçeneği kimin yapacağından emin değil misiniz? Rottweiler ile Boerboel'i kafa kafaya karşılaştırırken, tüm ayrıntılara doğrudan girelim!

Irk Karşılaştırması

rottweiler

 • Yükseklik 22-27 İnç
 • Ağırlık 80-140 Pound
 • Mizaç Sevgi dolu, Sadık, Kendine Güvenen
 • Enerji Orta
 • Sağlık Ortalama
 • Ömür 9-10 Yıl
 • Fiyat 1500$ ve Üzeri

boerboel • Yükseklik 22-27 İnç
 • Ağırlık 150-200 Pound
 • Mizaç Kendinden Emin, Akıllı, İddialı
 • Enerji Çok yüksek
 • Sağlık Ortalamanın üstü
 • Ömür 9-11 Yaş
 • Fiyat 1500$ ve Üzeri

İçindekiler

Irk Tarihi

Bir köpek ırkının tarihine bakmak, onların bir aile hayvanı olarak nasıl olacaklarına dair harika bir fikirdir. Ve kurtarma merkezlerine düşen köpekler için, sahiplerinin araştırmanın bu bölümünü atlama olasılığı yüksek. Bu nedenle, kendinize bir köpek tarihi dersi vermeniz çok önemlidir.

cavachon vs cavapoo

rottweiler

Uyarı Rottweiler

Rottweiler, kesinlikle en ünlü koruyucu köpek ırklarından biridir.Romalılar, mastiff tipi köpekler kullanarak Rottweiler'ı geliştirdiler. Sert bir köpeğe ihtiyaçları vardı. orduya bakacaktı ' sürüler yırtıcılara ve düşmanlara karşı. Yüzlerce yıl ileri sarılmış ve Almanya'daki Rottweil'in gezgin kasapları, onların koruma yeteneklerinden o kadar etkilenmişlerdi ki, onları kendilerine aitmiş gibi benimsediler.

Daha sonra onları Rottweiler olarak yeniden adlandırdılar. Rottweiler Molosser ailesinden , Pitbull'lara benzer ve aynı büyük ırktan gelen diğer büyük köpekler.

O zamandan beri başka işlerde de çalıştılar. Bir ırgat gibi, koruma hizmetlerinde, orduda ve poliste. Korkunç tavrına rağmen, aynı zamanda harika bir aile evcil hayvanı yapar fazla. Nazik ve güvenilir, aynı zamanda körler için ilk yardım köpeklerinden biriydi. Ve çok uzun bir süredir, American Kennel Club'a (AKC) göre kendisini Amerika'daki en popüler on köpek ırkı arasında buldu.boerboel

Boerboel Açık Havada Döşeme

Boerboels, Güney Afrikalı bir koruyucu köpek ırkıdır.

Benzer şekilde, Boerboel mastiff tipi köpeklerden gelen selamlar . O da oldu efendisinin mülkünü korumak için yetiştirildi . Ama bu sefer oldu aslanlara ve diğer yırtıcı hayvanlara karşı Güney Afrika'da. boerboels çok yönlü olduğunu kanıtladı ve çiftlikte arabaları çekti ve aileyi davetsiz misafirlerden korudu.

Her zaman çok çalışkan olmuştur ve uzun saatler boyunca talimatsız çalışabilir. Mükemmel koruyucu yetenekleri nedeniyle, genellikle Bullmastiff'lerle karşılaştırıldığında ve karşılaştırıldığında Cane Corsos benzerlikleri nedeniyle .

Tıpkı Rottweiler gibi, yıllar içinde insanlar onun ailesiyle ne kadar tatlı olduğunu anlamaya başladı. Özellikle çocuklarla. O kadar ki o düzenli olarak terapi köpeklerinin rolünü yerine getirir , çocuk hastanelerinde bile. Şu anda sadece 121. sırada yer alıyor.AzizAmerika'daki en popüler köpek ırkıdır, ancak bunun nedeni AKC'nin onu daha yeni tanımasıdır.Görünüm

rottie boerboel açık havada

Hem Rottweiler hem de Boerboel eşit derecede korkutucu görünüşlere sahiptir.

Bir Rottweiler ve bir Boerboel'i ayırt etmek kolaydır, ancak bu sadece renginden dolayıdır. Rottie, kendine özgü işaretleriyle siyah ve ten rengi ceketin tadını çıkarıyor. Boerboel, açık kahverengi, kırmızı veya brindle bir ceket seçer. Sahip olduğu tek işaret siyah maske ve daha koyu renkli kulaklar. Onların ceket renkleri onları anında ayırt edilebilir kılar.

Ceketlerinin arkasına baktığınızda, ne kadar benzer olduklarını görebilirsiniz. İkisi de mastiff tipi köpeklerden geliyorlar ve bunu onların sayesinde görebilirsiniz. iri kemikli çerçeve ve derin göğüsler. Her ikisi de aynı yüksekliği ölçer ve aynı kare biçimli kafaya ve büyük aşağı açılır kulaklara sahiptir.

Boyları aynı olmasına rağmen ağırlıkları aynı değil. Bazı durumlarda, Boerboel Rottweiler ağırlığının iki katı kadar olabilir . Bir Boerboel ile tanışma zevkini hiç yaşamadıysanız, bir Rottweiler'ı ikiye katlayın ve onun inanılmaz boyutunu hayal edin. Bu tek başına Boerboel'i birçok aile evi için uygunsuz hale getirir ve yalnızca dolaşacak bol miktarda arazisi olan büyük evler yapabilir.İkisinin de Afrika'nın sert sıcağında serinleten ya da soğuk Alman kışlarında sıcacık tutan bir çift ceketi var. bu Rottie'nin kürkü biraz daha uzun Boerboels'tan daha iyi, ama orta uzunlukta bir ceketi olduğunu düşünmeye yetecek kadar değil. Yoğun ve zariftir ve Boerboel'in ceketinden biraz daha uzun olduğu için dokunuşa daha yumuşaktır.

Mizaç

Rottweiler

Her iki köpek de koruyucudur, ancak Boerboel'lerin Rotties'ten farklı mizaçları vardır.

Rottweiler ve Boerboel'in kişiliği hem benzerlikleri hem de farklılıkları paylaşır. Onlar sorgusuz sualsiz, ikisi de dünyanın en iyi bekçi köpekleri arasında . Yine de birini seçmek zorunda kalsaydık, Boerboel daha zorlu bir aile koruyucusu olurdu. Ailelerini severler ve onlar için her şeyi yaparlar, bu yüzden siz ve aileniz geceyi ertelerken ikisinin de kaleyi koruduğundan emin olabilirsiniz.Ailelerine karşı hem tatlı hem de sevecendirler. Beyinleri akşam için sakinleşmeye hazırsa, ikisi de mutlu bir şekilde ayaklarınızın dibinde rahatlayacaklardır. Onlar ikisi de insan arkadaşlığından zevk alır ve değerli bir aile üyesi olduklarından emin olmak isterler. Diğer köpek ırklarına göre ikisi de evde sakindir.

Rottie her zaman eğlenceli bir oyun için hazırdır, Boerboel ise zamanı geldiğinde oynamaya hazırdır. Bir köpek eğlence kaynağı arıyorsanız, Rottweiler biraz daha az ciddidir. Boyutları ve göz korkutucu görünümleri nedeniyle, Diğer mastiff ırklarına kıyasla Rottweiler . Ve işte zeki ve profesyonel olmasına rağmen, evde oldukça aptaldır.

bichon frise karışımı

bu Rottie çok daha yoğun bir köpek evin etrafında olmak, o senin ikinci gölgen olacak ve nadiren yanından ayrılacak. Öte yandan Boerboel, sizi dikkat çekmek için rahatsız etmeden gün boyu mutlu bir şekilde dışarıda nöbet tutacaktır. Bu, köpeklerin hangi düzeyde muhtaç olduklarına veya bunun için zamanları olup olmadığına bağlı olarak birçokları için önemli bir karar faktörüdür.

İkisi de baskın köpek karakterleri ve ikisinin de sağlam ama adil bir sahipe ihtiyacı var. Ancak Rottie, Boerboel'den daha itaatkardır ve temel itaat komutlarını daha hızlı öğrenir. Boerboel, şüphesiz, deneyimli bir baskın köpek sahibine ihtiyacı var. Daha yeni köpek sahipleri, katı olmaya istekliyseler, Rottie'yi evlat edinebilirler. ne de köpek çok agresif yanlış eğitim almadıkça.Egzersiz yapmak

Rottweiler ve Boerboel açık havada oynuyor

Hem Rottweiler hem de Boerboel günlük egzersize ihtiyaç duyar.

Rottweiler ve Boerboel her ikisinin de 60 dakikalık egzersize ihtiyacı var kalplerinin büyük bedenlerine kan pompalamasını sağlamak için her gün. Aynı miktarda egzersize ihtiyaçları olmasına rağmen, Boerboel'in daha yoğun egzersize ihtiyacı var. Bu, ya yürümek yerine koşmak ya da on dakika yerine parkta sürekli getirme oyunları anlamına gelir.

Rottie yerine Boerboel için daha aktif olmalısın. Ara sıra, Rottie yürüyüşlere direnecek ve kanepede uyumanın daha iyi bir seçenek olduğuna sizi ikna etmeye çalışın. Buna ek olarak, her ikisinin de gün boyunca uyarılmaya ihtiyaçları vardır.

Rottie onaylı bazı ürünlere yatırım yapmanızı tavsiye ederiz. Rottweiler için köpek oyuncakları veya Boerboel için bazı dayanıklı XXL köpek oyuncakları. Bu, her iki ırkın da sıkılmasını ve en sevdiğiniz mobilyanın üzerine çıkmasını önleyecektir.

Eğitim

Rottie ve Boerboel Eğitimi

Hem Rottie hem de Boerboel erken yaşta itaat eğitimine ihtiyaç duyacaktır.

Rottie, Boerboel'den daha zeki gibi görünebilir, çünkü onlar komutları almak Daha hızlı. Ancak Boerboels son derece zekidir. Çok güçlü iradeli ve bağımsız köpeklerdir.

bu Rottie sadık ve memnun etmeye hevesli ustası ve hızlı hileler almak için. Özellikle elinde bir tedavi ile. Boerboel sizi memnun etmekle daha az ilgilenir ve bu nedenle her zaman yeni bir komut öğrenmeye hazır değildir.

Bu eğitim yapar Boerboel daha zorlu bir görev ve bir ömür boyu bağlılık. Bu nedenle Boerboel, ilk kez köpek sahibi olacaklar için uygun değildir. Ve Rottie zeki, memnun etmeye hevesli ve arkadaşlığınızı arzuladığı için eğitilmesi çok daha kolaydır. Ancak, her ikisinin de onlara ipleri gösterebilecek sağlam liderlere ihtiyacı var. Aksi takdirde hem baskın hem de asi olabilirler.

Rottie'nizin treni tasması muhtemelen daha kolay olacaktır. Rottweiler uygun koşum takımına sahiptir yürüyüşlere çıkarken. Boerboels, bir koşum takımı üzerinde de işbirliği yapmayabilir ve muhtemelen daha gayretli bir eğitime ihtiyaç duyacaktır. İyi davranmalarını ve komutlara uymalarını sağlamak için muhtemelen farklı eğitim araçlarını kullanmanız gerekecek.

Bu iki adamla, sosyalleşme çok önemli Aksi takdirde her şeyi tehdit olarak görüp ona göre hareket ederler. Onları eve getirir getirmez bu işleme başlayın ve bu, büyüdüklerinde kibar bir pooch olma şansınızı artıracaktır. Olumlu pekiştirme, kullanılacak en etkili eğitim yöntemidir.

Sağlık

Sağlıklı Rottie ve Boerboel

Boerboel, daha kısa bir ömre sahip olmasına rağmen, muhtemelen Rottie'den daha az sağlık sorununa sahip olacaktır.

Hem Rottweiler hem de Boerboel nispeten sağlıklı köpeklerdir. Tüm dev ırklar gibi ömürleri de ortalamadan daha kısadır. Boerboel, daha büyük boyutu nedeniyle Rottie'den bir yıl daha az keyif alıyor. Onlar ikisi de aşırı kilolu olma riski altında ve diyabet ve kemik bozuklukları gibi kilo ile ilgili rahatsızlıkların gelişmesi, bu yüzden çok fazla yemelerine izin vermemeye dikkat edin.

Rottie ve Boerboel, dirsek ve kalça displazisi için test edilmelidir. Entropion ve katarakt gibi çeşitli göz sorunlarının yanı sıra. Buna ek olarak, Rottie subvalvüler aort stenozu gibi çeşitli kardiyak durumlar için de test edilmelidir. Genel olarak, Rottie daha fazla sağlık sorunu yaşıyor , ancak Boerboel'in ömrü daha kısadır.

Beslenme

Aç Rottweiler vs. Boerboel

Hem Rottweiler hem de Boerboel sağlıklı iştahlara sahip olacak.

Rottweiler'ların hassas mideleri olduğu bilinmektedir, bu nedenle Rottweiler'ın köpek maması . Rotties, Boerboel'e kıyasla her gün dört fincana kadar yüksek kaliteli köpek maması tüketebilir. kimin yaklaşık altı ihtiyacı olacak . Bu, Boerboel'i beslemenin Rottie'ye kıyasla iki kat daha pahalı olabileceği anlamına gelebilir. Her ikisinin de kendilerine dengeli bir diyet sağlayacak yüksek kaliteli bir mama tanesine ihtiyacı vardır.

köpekler patates yer mi

İkisi de dev köpek ırkları oldukları için, büyük veya dev cins mama tanesi özellikle yavruluk döneminde beslenme ihtiyaçlarını karşılamak için. Yüksek obezite risklerine ek olarak, her ikisi de aşağıdakilerden muzdarip olma riski altındadır. mide torsiyonu , şişkinlik olarak da bilinir. Bu, köpekleri egzersizden hemen önce veya sonra besleyerek ortaya çıkabilecek yaşamı tehdit eden bir durumdur.

tımar

Rottweiler ve Boerboel Bakım İhtiyaçları

Rottweiler, Boerboels'tan daha fazla tüy döker ve daha sık taranmaları gerekir.

Rottweiler ve Boerboel benzer çift katlara sahiptir, bu da onların bakım programlarının da benzer olduğu anlamına gelir. Rottie, her zamankinden biraz daha uzun ve daha yoğun olan ceketi ile Boerboel'den biraz daha fazla tüy dökecek. Ama dürüst olmak gerekirse, bu önemli bir miktar değil. yapacaklar ikisinin de ihtiyacı haftada bir fırçalamak yıl boyunca ve tüy dökme mevsimi boyunca iki kez.

Daha kısa paltoları sayesinde sadece her 8 ila 12 haftada bir banyo . Onları tahriş etmeyecek doğal ve yumuşak malzemelerden yapılmış bir köpek şampuanı kullandığınızdan emin olun. Bakım programları arasındaki tek gerçek fark, Boerboel'in salyaların kralı olmasıdır. Pirzolalarını gün boyunca periyodik olarak temizleyebilmeniz için mendilleri evin etrafında noktalı tutun.

köpek fiyatları

Rotteiler ve Boerboel Köpek Yavrusu Maliyetleri

Hem Rotties hem de Boerboels, sizi saygın bir yetiştiriciden 1000 doların kuzeyine geri götürecek.

Rottweiler ve Boerboel'in köpek yavrusu fiyatı kabaca aynıdır ve saygın bir yetiştiricinin fiyatları 1500 dolardan başlayan fiyatlarla . Boerboel çok daha nadirdir, bu nedenle bir tane bulmak için seyahat etmeyi bekleyebilirsiniz, ancak aynı şekilde Rottweiler daha fazla talep görmektedir. Bu nedenle, hangi yetiştiriciyle çalışmak istediğinize bağlı olarak bir bekleme listesine girmeniz gerekebilir.

Sizi daha düşük fiyatlarla cezbedecek olan arka sokak yetiştiricilerine ve yavru değirmenlerine dikkat edin, ancak yavrularının sağlıksız ve sosyalleşmemiş olmaları muhtemeldir. İlk köpek yavrusu fiyatına ek olarak, yatak, tasma, oyuncak, yemek, sigorta, sağlık faturaları vb. gibi diğer tüm masrafları da göz önünde bulundurmanız gerekir. Daha büyük köpek olan Boerboel, muhtemelen daha pahalı genel olarak Rottie'den daha fazla.

Son düşünceler

Rottweiler ve Boerboel dengede, eşit derecede benzer ve farklı . İkisi de koruyucu, sağlam ama adil sahiplere ihtiyaç duyan dev köpek ırklarıdır. Rottie, ikisi arasında daha hassastır ve Boerboel daha bağımsızdır. Benzer enerji ihtiyaçları var, ancak Boerboel daha yoğun köpek.

Genel olarak, bu adamların ikisi de harika aile hayvanlarıdır, ancak farklılıkları, hangisinin size ve ailenize daha uygun olduğuna karar vermenize yardımcı olacaktır. emin olun tamamen taahhüt edebilirsin ihtiyaçları ne olursa olsun, çünkü yapamazsanız, gelecekte sorun çıkabilir. Ama yapabilirsen, tatlı devinden bir sürü koruma ve sevgiyle ödüllendirileceksin.

Yorumlar