Eski İngiliz Çoban Köpeği (Bobtail) Cins Bilgisi: Gerçekler ve Daha Fazlası

Eski İngiliz Çoban Köpeği veya Bobtail, OES sevenler topluluğunda sevgiyle bilinir, hem içeride hem dışarıda güzel bir cins. İnsanlarına tapar, iyi vakit geçirmeyi sever ve en iyi köpek arkadaşlığını sağlar herkesin isteyebileceği.

Kişiliğinden antrenman, tımar ve egzersiz ihtiyaçlarına kadar, size her şey hakkında bilgi vereceğiz. Ayrıca sizi onun geçmişine götüreceğiz ve adının nedenini açıklayacağız. kesinlikle anlamsız ! Sevimli ve sevimli olabilir, ama kesinlikle herkes ve her aile evi için değil.Arkadaşlığa, bir sürü tımarlanmaya ve daha pek çok şeye ihtiyacı var. Sonuçta, ailesi onun benzersiz ihtiyaçlarını karşılamalıdır. Aksi takdirde, tüm köpekler gibi, o da sorunlu bir evcil hayvan olacak . Bu nedenle, bu cins kılavuzu, onu hayatlarına davet etmeyi düşünenler için mutlaka okunması gereken bir kitap. Bu tüylü köpeğin sizin için uygun olup olmadığını öğrenmeye hazır mısınız? Başlayalım!

Irk Genel Bakış
  • ağırlık simgesiAğırlık60-100 lira
  • yükseklik simgesiYükseklik20-25 inç
  • ömür simgesiÖmür10-12 yıl
  • renk simgesiRenklerMavi, Gri, Merle ve Grizzle Tonlarıyla Beyaz
 • Çocuk Dostu
 • Köpek Dostu
 • Eğitim Zorluğu
 • tımar bakımı
 • Irk Sağlığı
 • Egzersiz İhtiyaçları
 • Köpek Maliyetleri

İçindekiler

Tarih

Dışında Tüylü Köpek

Cins, Birleşik Krallık'ın tamamında en iyi bilinenlerden biridir.yanında İngilizce Bulldog ve kenar kömür ocağı , Bobtail en çok ikonik köpek ırkları Büyük Britanya'da göletin karşısında. Disney'in 'The Shaggy Dog' filmi de dahil olmak üzere birkaç film ve TV şovunda rol aldı. Paul Macartney'nin Martha adlı köpeği, Beatles'ın büyük hiti 'Martha My Dear'a ilham verdi.

Eski İngiliz Çoban Köpeği, köpek krallığında yanlış bir isimdir. Safkan köpek standartlarına göre yaşlı değil, gerçekten İngiliz de değil ve o da teknik olarak bir çoban köpeği değil . 18. yüzyılda çiftçiliğin ana ticaret olduğu İngiltere'nin güneybatısında geliştirildi.inciYüzyıl.

Bazı ırkların binlerce yıllık olduğu düşünülürse, bu onu nispeten yeni bir ırk yapar. Diğerlerinin yanı sıra Rus Owtchar ve İskoç Bearded Collie olduğuna inanılan dünyanın her yerinden köpek ırklarının bir karışımıdır. Ve sonunda, o oldu bir çoban köpeği olmak için yetiştirildi , bir çoban köpeği yerine sığırları çiftlikten pazara kadar eşlik eden.Cins ilk olarak 1888'de American Kennel Club'a (AKC) tescil edildi. Amerika yolculuğuna sadece beş zengin aile ile başladı. Ancak 1950'lere gelindiğinde, zengin bir adamın köpeğiyken sıradan ailelerin sahibi oldu. 1970'lerin ortaları onun en popüler dönemiydi, ancak aileler kısa sürede onun tımar rejiminin ne kadar zaman alıcı olduğunu anladılar. onu yapmak nispeten nadir bir köpek ırkı bugün Amerika'da.

Mizaç

Dışarıdaki Genç Uzun Tüylü Köpek

Bu yavrular mükemmel aile arkadaşları ve evcil hayvanlardır.

Bobtail harika yapar ve dengeli aile evcil hayvanı insanlarına verecek çok fazla sevgisi olan. Bir çoban köpeği olarak geçmişi, zamanla insanla güçlü bir ilişki geliştirdi, bu da aile biriminde kendini gösteriyor.İnsan arkadaşlığına olan özlemi, uzun süre yalnız kalmaya pek hevesli olmadığı anlamına gelir. Etraftayken, bu büyük köpek sana yapıştırıcı gibi yapışacak. İnsanlara olan sevgisinden dolayı, genellikle bir birçok karışık ırk için ebeveyn köpek , ile Sheepadoodle en popüler .

İyi vakit geçirmeyi sever ve sevdikleriyle arka bahçede birkaç saat oyun oynamaktan mutludur. Oyunculuğu, köpek yavrusu yıllarından sonra da devam ediyor ve o, hareketli ve kabadayı bir tüy yumağı olabilir. Mahallede komik köpek olarak bilinecek. her zaman gülmek için . Çocuklar onu sevecek, oyun modundayken cüretkar cüssesine dikkat edin.

Neyse ki, onu evde sakin bir köpek yapan bir kapatma düğmesi var. Ve çocuklara karşı nazik ve dikkatli. Ve işi bittiğinde, sizi kanepeye itecek ve kucaklaşma zamanı için tuzağa düşürecek. Sürüş tekniği işe yarıyor! O hoşlanır kendini paketin bir parçası olarak görmek ve kanepedeyken yere yerleşmeyecek. İdeal olarak, onu kanepede ve yatakta kollarını açarak karşılayacak bir ailenin peşindedir.

Bazı Bobtaillerin yabancılara karşı temkinli oldukları bilinir ve geldiklerini birkaç havlama ile duyururlar. Ve bazıları dışa dönük ve yabancılara karşı arkadaş canlısı, dünya umurunda değil. Bu nedenle, biz ona bekçi köpeği olarak güvenmezdim veya bekçi köpeği. Kabuğu, birbirine çınlayan iki tencere gibi ses çıkaran belirgin bir gürleyen havlama olan 'pot-casse' olarak tanımlanır.Fransız buldozerleri için en iyi köpek maması

Boyut ve Görünüm

Karda Oynayan Eski İngiliz Çoban Köpekleri

Bunlar büyük ve güçlü köpeklerdir, bazen 100 pound'a kadar ağırlığa sahiptirler.

Bobtail büyük boy bir yavru . Tüm köpekler gibi, erkekler de dişilerden daha büyük olma eğilimindedir. Erkekler pençeden omuza en az 22 inç ölçer. Ve genellikle 80 ila 100 pound arasında tartın . Dişiler minimum 21 inç ölçer ve tipik olarak tartılır. 60 ile 80 lira arası . İri kemikli, ekstra büyük bir poposu ve kendi bölümünü hak eden çılgın bir saç modeli var.

Cins standardı, onu güçlü ve kare bir köpek olarak tanımlar. Ve hiçbir şekilde cılız veya uzun bacaklı değil. Kafası büyük ve yuvarlaktır, bol miktarda beyin odasına sahip olarak tanımlanır. Çoğu Çoban Köpeğinin orta büyüklükte ve düz duran kulakları vardır. Vücudu kısa ve sıkıdır ve sağrı omuzlarından daha geniştir. ona vermek ayı benzeri bir şekil ve karıştırma .

Ceket ve Renkler

Yolda Oturan Tüylü Köpek

Cins en iyi uzun ve tüylü ceketi ile bilinir.Cins en çok onun için bilinir tüylü çift kat . Bir marmite ceket olarak tanımlanan, onu ya bunun için seversiniz ya da ondan nefret edersiniz. Alt katı onu sıcak tutmak için yumuşak ve dış kaplaması vücudunu kuru tutmak için dokulu. Ne yumuşak ne sert, ne düz ne dalgalı.

Sadece bedenle dolu ve hayattan daha büyük. Tüylü köpekleri seviyorsanız, bu sizin için harika bir seçenek. Aynı şekilde, eğer köpek kılı veya dağınıklıktan hoşlanmayan temiz bir ucubeyseniz, kesinlikle peşinde olduğunuz cins değildir.

O eğleniyor birkaç ceket renk seçeneği . Resmi olarak tanınan ceket renkleri, çoğu zaman beyaz olan herhangi bir gri, grizzle, mavi veya mavi merle tonudur. Bazı Bobtailler siyah ve beyaz, kahverengi ve beyaz ve açık kahverengi ve beyaz paltolardan hoşlanır. Hatta bazıları tamamen beyazdır. Ama bunlar gösteri ringinde kabul edilemezdi.Egzersiz Gereksinimleri

Açık havada koşan tüylü köpek

İster inanın ister inanmayın, cins çok tutarlı miktarda günlük egzersiz gerektirir.

Bobtail, en azından ihtiyacı olan aktif bir köpek ırkıdır. Her gün 60 dakika egzersiz . Tıknaz vücuduna ve geniş gövdesine rağmen çok çevik ve atletik bir köpektir. Genellikle düşük ila orta derecede aktif bir köpek bekleyen şaşırtıcı aileler. Yeterli miktarda egzersiz olmadan, çok mutsuz ve yıkıcı bir köpek ırkı haline gelecektir. Bahaneler bu yavruyla uçmaz!

Mahallede yavaş bir saatlik yürüyüşten daha fazlasına ihtiyacı olacak. Hem fiziksel hem de zihinsel olarak uyarılmaya ihtiyaç duyan akıllı bir köpektir. Bu yüzden önemli aktivitesini yoğun ve eğlenceli hale getirin . Çeviklik derslerini, parktaki oyunları ve maceralı ormanlık alanları veya dağ yürüyüşlerini düşünün. Onu diken üstünde tutmak için hafta boyunca aktivitelerini karıştır. Onun eğlenceli enerjisini yakmanın bir başka harika yolu da yerel köpek parkının aşağısında. Ayrıca, dört ayaklı arkadaşlarıyla tanışmayı da çok sevecek!

Egzersiz söz konusu olduğunda, hava durumuna dikkat etmeniz gerekir. Daha sıcak iklimlerde yaşayabilmesine rağmen, günün daha serin saatlerinde onu egzersiz yapmanız gerekecek. Onun kalın ceketi şu anlama geliyor o kolayca aşırı ısınır , bu yüzden ona göz kulak olduğunuzdan emin olun. Bazılarına yatırım yapın daha büyük köpek oyuncakları can sıkıntısını önlemek için gün boyunca kendini eğlendirebilir.alerjisi olanlar için köpek

Yaşam koşulları

Beyaz Tüylü Köpek Açık Havada

Bu yavrular, özellikle gençken, enerjilerini tüketebilecekleri geniş bir bahçeye erişimleri olduğunda en iyisini yaparlar.

Onun ideal ev ortamı bahçeye erişimi olan büyük bir ev . Hareketli doğası, onu küçük evler veya sıkışık apartmanlar için uygun kılmaz. Her türden aileyle de yaşayabilir, yeter ki siz onun ihtiyaçlarını karşılayın ve saçlarını düzeltsin. Çocuklu veya çocuksuz bir aile ile yaşamaktan mutlu. Sadece onları denetlediğinizden ve kazara çarpmalara karşı dikkatli olduğunuzdan emin olun.

Bobtail, mutlu, arkadaş canlısı ve dışa dönük, dengeli bir köpektir. Bir yavru kadar iyi sosyalleştiği sürece, diğer aile evcil hayvanlarıyla geçin . Köpekler, kediler, kuşlar ve kemirgenler, o kadar telaşlı değil. Dikkat ve kucaklaşma zamanından adil payını aldığı sürece, mutlu bir tavşandır. Onu çok evcil hayvanlı haneler için ideal bir aday yapıyor.

Eğitim

Ağzında Neşeli Topla Köpek

Eğitim söz konusu olduğunda, cins tutarlı ve sağlam rehberlikle çok iyi yanıt verir.

Eski İngiliz Çoban Köpeği eğitilebilir bir köpek efendisini memnun etmeye hevesli olan. Bununla birlikte, inatçı bir çizgisi de var, bu yüzden yaramaz davranışlardan kurtulmasına izin vermeyin. Çünkü bir kez yanına kalmasına izin verirseniz, savaşı kaybedersiniz. Ama esas olarak, erken eğitime başlarsanız ve kendinizi lider olarak gösterirseniz, itaatkar bir köpek bekleyebilirsiniz.

Tüm köpeklerin küçük yaşlardan itibaren sosyalleştirilmesi gerekir. Sosyalleşme, köpeğinizin güvenini oluşturmak için farklı köpekler, hayvanlar, insanlar, ortamlar, manzaralar ve seslerle karışma sürecidir. Kaliteli bir yetiştirici, süreci birkaç hafta içinde başlatacak ve onu eve getirdiğinizde bunu sürdürmek sizin işiniz olacak.

Neyse ki, o kolay giden bir köpek herkesle hoş ve sevimli olan. Daha önce, bazılarının havlayabileceğini, bazılarının ise havlamayabileceğini söylemiştik. Ve uygun sosyalleşme, aile biriminin dışındakilere nasıl tepki vereceğini belirlemede uzun bir yol kat edecektir.

bu pozitif pekiştirme eğitim yöntemi bu yavruyu eğitmenin en iyi yolu. Sizden gelen leziz ikramlara ve övgülere iyi cevap verecektir. Ve potansiyel olarak endişeli bir köpek olarak, onu eğitmeye çalışmalısınız. Bunu onun için olumlu bir deneyim haline getirerek, yeni yerini çabucak sevmeye başlayacak ve ondan ayrılmanız gerektiğinde orada rahatlık bulacaktır. yapacaksın XXL kasaya ihtiyacım var bu yavru ve arkasındaki büyük ayı için.

Sağlık

Dışarıda Sağlıklı Tüylü Köpek

Genel olarak konuşursak, bu daha büyük bir köpek için daha uzun bir ömre sahip çok sağlıklı bir cins.

Eski İngiliz Çoban Köpeği nispeten sağlıklı bir köpek ırkı 10 ila 12 yıllık bir ömre sahiptir. Onu sağlıklı ve mümkün olduğunca uzun süre yanınızda tutmak için birkaç şey yapabilirsiniz. En önemlisi, düzenli tıbbi kontrollerle güncel kalmak, onu karşılayabileceğiniz en kaliteli beslenme ile beslemek ve her gün egzersiz yapmaktır.

Tüm safkan köpekler belirli sağlık koşulları seti , genellikle ebeveynlerden miras alınır. Bu nedenle, aşağıdaki yaygın endişelere aşina olmanız önemlidir. Diğer sağlık sorunlarını göz ardı edemeseniz de, başlamak için harika bir yerdir. Gerekirse erken tedavi edilebilmesi için semptomlardan haberdar olun.

kalça displazisi

Bu, büyük köpek ırklarında yaygın bir sorundur. Büyük köpek yavruları, küçük köpeklere göre çok daha hızlı büyür, bu da özellikle kalça eklemi çevresinde iskelet problemleri olasılığını artırır. Düzensiz büyüme, ağrı ve artritin erken başlangıcını hızlandırarak ek aşınma ve yıpranmaya neden olabilir. Sert uzuvlar, egzersiz intoleransı ve kolayca ayağa kalkamama veya oturamama gibi semptomlara dikkat edin.

hipotiroidizm

Bu, belirli sayıda cinsi etkileyebilir ve aynı zamanda az aktif tiroid olarak da bilinir. Tiroid bezi sağlıklı bir yaşam için gerekli olan hormonları doğru miktarda üretmediğinde ortaya çıkar. Semptomlar aşırı yorgunluk, saç dökülmesi, kilo alımı ve depresyonu içerir. İki ila beş yıl arasında değişen bir başlangıcı vardır. Ve bu durumdaki köpekler yetiştirilmemelidir.

Göz Koşulları

Bobtail, çoğu köpek ırkı gibi, çeşitli göz sorunlarına eğilimlidir. En yaygın olanları katarakt ve ilerleyici retinal atrofidir. Tedavi edilmezse her ikisi de tam körlüğe yol açabilir, ancak çoğunlukla yaşla bağlantılıdır. Gözlerinin görünümünde bir değişiklik fark ederseniz veya kaşınıyorsa veya bir şeye çarpıyorsa, veterinerini ziyaret etme zamanı gelmiştir.

Sağırlık

Bu kalıtsal bir endişedir ve test edilebilecek bir şeydir. Hem köpek hem de sahibi için bir meydan okuma oluşturabilir. Bu nedenle, istediğiniz yavru kısmen veya tamamen sağır olarak test edilirse, ona bakacak zamanınız, kabiliyetiniz ve sabrınız olup olmadığını düşünmeniz gerekir. Sağır köpekler yetiştirilmemelidir.

Egzersize Bağlı Çöküş

Tenekede böyle yazıyor. Egzersiz sırasında veya hemen sonrasında yapılan egzersiz, çökmeye neden olur. Bazı köpekler bir çöküşten sonra tamamen iyileşir ve diğerleri veteriner tedavisine ihtiyaç duyar. Eski İngiliz Çoban Köpeği Irk Kulübü, tüm yavruların bunun için bir test yoluyla test edilmesini önerir. DNA testi .

Beslenme

Büyük Tüylü Köpek Aç

Daha yüksek aktivite seviyeleri nedeniyle, Bobtail'lerin yüksek kaliteli mama tanelerine ihtiyacı vardır.

Bobtails'in tüketmesi önerilir. üç ila beş bardak arasında her gün kibble. Onu ne kadar beslediğiniz tamamen onun büyüklüğüne, yaşına, iştahına ve enerji seviyelerine bağlıdır. Bobtailler açgözlü köpeklerdir, bu yüzden onu fazla beslemediğinizden emin olun. Aksi takdirde, aşırı kilolu olma ve kiloyla ilgili çeşitli sağlık sorunları geliştirme riskini alırsınız. Onun kabarık ceket Bulduğu fazla kiloları saklayacaktır, bu nedenle onu düzenli aralıklarla tarttığınızdan emin olun.

alman setter

Yavru köpeğinizi her zaman karşılayabileceğiniz en kaliteli mama taneleriyle besleyin. Büyük bir köpek olarak, yalnızca mama taneleriyle karşılanabilecek benzersiz beslenme gereksinimlerine sahiptir. büyük ırklar için tasarlanmış . Bu, özellikle köpek yavrusu döneminde önemlidir çünkü hızlı kemik büyümesini kontrol eder. Buna karşılık, iskelet problemleri geliştirme şansını azaltır. Yüksek kaliteli mama taneleri, çok önemli olan dengeli bir beslenme sağlar.

Büyük ve zıplayan köpekler genellikle eklem problemlerinden muzdariptir ve Bobtail de bir istisna değildir. Bu nedenle onu besleyen mama taneleriyle beslemek önemlidir. sağlıklı omega yağ asitleri ve glukozamin . Et yemekleri, balık, keten tohumu, balık yağları, bitkisel yağlar ve takviyeler gibi malzemeleri arayın. Düşük kaliteli mama taneleri bu besinlerden yoksundur, bu da onu en iyi şekilde beslemek için başka bir nedendir.

Derin göğüslü büyük bir köpek olduklarından, mide burulması olarak bilinen ve yaygın olarak şişkinlik olarak bilinen bir sağlık sorununa eğilimlidirler. Kulağa ciddi gelmiyor ama öyle hayatı tehdit eden bir durum acil veteriner tedavisine ihtiyacı var. Genellikle yemek yerken, egzersizden hemen önce veya sonra ortaya çıkar. Onu genel olarak birkaç oturuşta beslemek ve bunu yapabilmek önemlidir. semptomları tanımak .

tımar

Yerde yatan tüylü köpek

Bakım, bu cinse sahip olmanın en çok zaman alan kısımlarından biri olabilir.

Eski İngiliz Çoban Köpeğinin tımar rejimi en çok kullanılanlardan biridir. zaman tükeniyor köpek krallığında. Ve ne yazık ki, bu kadar çok ailenin Eski İngilizcelerini yetiştiricilere ve kurtarma barınaklarına teslim etmesinin nedenlerinden biri de budur. Onu tımarlamak için zamanınız olduğunu bilmek, buradaki en önemli hususlardan biridir.

Kalın çift katının en iyi durumda kalması için gün aşırı fırçalanması gerekiyor. Ve her seansı tamamlamak uzun zaman alıyor. Bu kadar kalın ve orta uzunlukta olması, paslanmaya eğilimli , bu yüzden kapsamlı bir iş yapmak önemlidir. Genel fırçalama için daha ince bir fırça ve tarak satın alın. Artan mevsimsel dökülme için, onu yönetmek için her gün onu fırçalamalısınız. Doğru deshedding araçlarına yatırım yapmak ceketini kontrol etmeye yardımcı olacak.

Birçok sahip ceketini kırpmayı tercih et bir köpek yavrusu içine veya oyuncak ayı kesimi , vücuduna çok daha kısa tutarak. Bu, onu tımar etmek için gereken süreyi en aza indirir. Tıraş değil, düzelt dedik! Bir köpeği tıraş etmek, tüyleri ve derisi için tehlikeli olabilir. Ona göstermek istiyorsan, paltosunu kırpmamalı, onun yerine gür ve doğal tutmalısın. Vücudunun kesilebilen tek yerleri temizlik için ayakları ve arkası.

banyo

Banyo zamanı geldiğinde, banyoya ihtiyacı olacak her altı ila on haftada bir. Kalın ceketi kiri ve kiri toplayacaktır, bu yüzden en iyi şekilde görünmesini ve koklamasını sağlamak için bu rutine bağlı kalın. Yine de onu asla bundan daha fazla yıkamayın. Aksi takdirde, doğal kürk yağlarına zarar verirsiniz. En iyi sonucu almak için doğal içerikli nemlendirici köpek şampuanı kullanın.

Bobtail salyası köpek , ve bu akılda tutulması gereken bir şey çünkü herkesin bunun için sabrı veya midesi yok. Uzun saçıyla birleşen salya, ceketini sarıya çevirebileceği anlamına gelir. Ve diğer uca götürmek için, arkası kesilmemişse, ganimetinin etrafındaki saçlar sararabilir veya kahverengiye dönebilir. Haftalık temizlik boyunca bu alanların çevresinde en az haftada bir lekelenme önlenebilir.

Tırnak Düzeltme

Diğer bakım rejimleri şunları içerir: düzenli tırnak kesme kırpmaya ihtiyaç duyduklarında. Genellikle, yere vurduğunu duyabiliyorsanız, çok uzundurlar. periodontal hastalıklar Tüm köpek ırklarında sorun vardır, bu nedenle haftada birkaç kez köpek diş macunu ile fırçaladığınızdan emin olun. Bir yavru olarak tımar rejimine erken maruz kalmak, ikiniz için de her şeyi çok daha kolay hale getirecektir.

Yetiştiriciler ve Köpek Maliyetleri

Otların arasında oturan büyük köpek yavrusu

Saygın bir yetiştiriciden safkan bir köpek yavrusu için 1.500 $ ve üzeri ödemeyi bekleyin.

Eski İngiliz Çoban Köpeği, Amerika'da daha az yaygın bir köpek ırkıdır. Bu yüzden muhtemelen biraz seyahat etmek zorunda kalacaksınız. kaliteli bir köpek yetiştiricisi bul . Ayrıca bir yavru için bekleme listesine alınmanız da muhtemeldir, bu yüzden biraz bekleyin. Ancak sorumlu bir yetiştirici bulmak, mutlu ve sağlıklı yavrularınızı beklemek için harcadığınız ekstra çabaya ve zamana değer.

Sorumlu bir yetiştiriciden bir köpek yavrusu ortalama fiyatı sizi geri getirecek 1500$ civarında . İhtiyacı olan her şeyi satın almak gibi göz önünde bulundurmanız gereken başka devam eden maliyetler olduğunu unutmayın. Yataklar, kasalar, oyuncaklar ve koşum takımları vb. Dahil. Yemek, sağlık faturaları ve sigorta gibi devam eden maliyetleri de unutmamak gerekir. Köpekler ucuz değildir ve büyük köpekler daha da ucuz değildir.

Kaliteli bir yetiştiricinin işaretleri, tavsiyeler, profesyonel web siteleri ve üreme ortamlarında sizinle tanışma isteğidir. emin olun yavrularla ve anneyle şahsen tanışın ve sağlık sertifikalarının kopyalarını isteyin. Sorumlu bir yetiştirici için araştırmanıza başlamak için harika bir yer AKC'nin web sayfası listesindedir. Eski İngiliz Çoban Köpeği yetiştiricileri .

Sorumsuz yetiştiriciler ve daha da kötüsü, acımasız köpek değirmenleri, ürettikleri yavruların sağlığına dikkat etmezler. Sağlıksız ve hasta yavrular yetiştiriyorlar, çok az tıbbi bakım sağlıyorlar veya hiç vermiyorlar ve köpekleri kirli kafeslere tıkıyorlar. Asla sorumsuz bir yetiştiriciyle çalışmayın . Çünkü muhtemelen sadece hasta bir yavru satın almakla kalmayacak, aynı zamanda kalpsiz ticaretin devamını da besleyeceksiniz.

Kurtarma ve Barınaklar

Kurtarmada Yaşlı Ensligh Çoban Köpeği

Bir kurtarma organizasyonundan evlat edinmek, maliyetlerinizi azaltacak ve muhtemelen süreçte bir hayat kurtaracaktır.

Bir köpek yavrusu satın almak herkes için doğru bir seçenek değildir. Bunun yerine, bir kurtarma veya barınaktan bir Bobtail benimsemek alternatif bir seçenektir. Ve harika bir seçenek onda! Nadir bir cins olmasına rağmen, daha önce de söylediğimiz gibi, birçoğu kurtarma barınaklarına gider. Basitçe, pek çok insan onları tımarlamak için ne kadar zaman harcamak zorunda olduklarını hafife alıyor. Genellikle bir köpeği kurtarmanın bedeli, bir köpek yavrusu satın almaktan daha düşüktür.

senin için dışarı çık yerel kurtarma barınakları ve kurtarma süreci boyunca sizinle seve seve konuşacak personelle konuşun. Cinsi yeniden barındırmaya adanmış kurtarma örgütleri de var. bu Amerika'nın Eski İngiliz Çoban Köpeği Kulübü özel sığınakların iletişim bilgilerini eyalet eyalet listeler. Yani burası kurtarma yolculuğunuza başlamak için harika bir yer.

Aile Hayvanları Olarak

 • Bobtail büyük ve hırçın bir köpektir.
 • Yüksek bir enerji seviyelerine sahiptirler ve oynamayı severler.
 • Her gün en az 60 dakika yoğun egzersiz yapması gerekiyor.
 • Çoban köpekleri, bol miktarda alana sahip bir eve ihtiyaç duyan büyük boy köpeklerdir.
 • Çok uzun süre yalnız bırakılmaktan hoşlanmaz.
 • Bu, türün gün boyunca evde olan bir aile için en uygun olduğu anlamına gelir.
 • Eski İngiliz Çoban Köpeği genellikle evde sakindir.
 • Çoban köpekleri de en sevdikleri insanlarla kucaklaşmayı severler.
 • Hoş ve arkadaş canlısıdır ve bir bekçi ya da bekçi köpeği olarak güvenilir değildir.
 • Çoban köpekleri çok evcil hayvanlı bir evde yaşayabilir ve genellikle diğer köpeklerle arası iyidir.
 • Çoğu Çoban Köpeği, nazik yapıları nedeniyle çocukları sever.
 • Bu cinsi tımarlamak için biraz zaman harcamayı bekleyin.

Son düşünceler

Old English Sheepdog, Amerika'da nadir görülen bir köpek ırkıdır, ancak kesinlikle sokakta dikkatleri üzerine çekecek ikonik bir yavrudur. O, hayattan daha büyük bir köpek, hem görünüş hem kişilik olarak . Cins komik, eğlenceli, canlı ve sevimli. Çoban köpekleri, onlara ihtiyaç duydukları her şeyi sunabilenler için harika bir aile hayvanıdır. En zorlu ihtiyaç, onların bakım gereksinimleri olacaktır.

Kolay hareket eder ve her şekil ve büyüklükteki ailelere uyarlanabilir. Bu kılavuzu okuduktan sonra, Bobtail'e en iyi evi sunup sunamayacağınız konusunda artık daha iyi bir fikre sahip olmalısınız. Ve eğer yapabilirsen, seni arkadaşlık, sevgi, eğlence ve bir sürü salyası köpek öpücüğü ile şımartacak.

Yorumlar