Sheepadoodle Irk Bilgisi: Kaniş Çoban Köpeği Karışımı

Sheepadoodle Irk Bilgisi: Kaniş Çoban Köpeği Karışımı

The Sheepadoodle, oldukça havalı, sevimli bir tüy yığını olan tasarımcı bir köpektir ve eğer bir filmdeki herhangi bir ünlü replik Sheepadoodle'ı tanımlayabiliyorsa, Agnes’in Despicable Me'deki açıklaması olurdu - 'çok kabarık öleceğim'! O biridir en popüler Kaniş karışımları bugün piyasada.

O enerjik, arkadaş canlısı, eğlenceli, sevimli ve onu tanımlayabilecek diğer pek çok arzu edilen köpek özelliği gibi. Bununla birlikte, bu, çok fazla insan etkileşimine ihtiyaç duyduğu, çok fazla egzersize ihtiyacı olduğu ve daha da tımar etmeye ihtiyacı olduğu için hafifçe alınması gereken bir köpek değildir.Eğlenceli ve sevimli tarafının tadını çıkarabilmesi için ihtiyaç duyduğu şeyleri ona sağlayabilmelisin, ama bunu yaptığında kesinlikle buna değer! Size ve yaşam tarzınıza iltifat edip etmeyeceğini görmek için kapsamlı Sheepadoodle kılavuzumuzu okuyun.

Sheepadoodle Ebeveyn Irkları

Sheepadoodle, tasarımcı bir köpektir. köpek ürünü safkan Eski İngiliz Çoban Köpeği ve safkan Kaniş. Fazladan 'e' nin farkına varmak ve onu Alman Çoban ve Kaniş'in köpek yavrusu Shepadoodle ile karıştırmamak önemlidir.Tasarımcı köpek fikrini kınayan birçok safkan hayran olsa da, aslında çapraz yavruların olma olasılığını artırıyor. daha sağlıklı melez canlılık denen bir süreçtir ve aynı zamanda güzel görünümü ve harika kişiliği birleştirir Her iki cinsin de bir top yumağı haline getirilmesi. Sheepadoodle hakkında biraz daha fazla şey öğrenmek için, ebeveynlerinin her biri hakkında biraz daha fazla bilgi edinmek önemlidir.

Eski İngiliz Çoban Köpeği

Eski İngiliz Çoban Köpeği, ismine rağmen, köpek standartlarına göre özellikle yaşlı değildir, İngiliz değildir ve asla çoban köpeği olarak kullanılmamıştır. O geliştirildi Büyük Britanya 18'in sonlarındainci Yüzyıl çiftçiler tarafından sığır sürmek için onu kullandı çiftliklerinden kasaba pazarlarına. Ayrıca atalarının Güney Rus Owtchar ve İskoç Sakallı Collie olduğuna inanılıyor. Çiftçiler, kuyruk köpekleri olarak tanımlanabilmeleri için kuyruklarını kenetlediler, bu nedenle onlara 'bob' veya 'kısa kuyruk' takma adları verildi. 19'un sonlarında Amerika'ya gitti.inci Century ve o ilk olarak, içine girildikleri köpek yarışmalarını her zaman şaşırtıcı olmayan bir şekilde kazanan 5 zengin Amerikan ailesine aitti.

2019'da Eski İngiliz Çoban Köpeği sıralandı American Kennel Club (AKC) tarafından 72 olaraknd Amerika'daki en popüler köpek. O olarak tanımlanıyor uyarlanabilir, nazik ve akıllı ve Sheepadoodle'a sakin ve hassas yanını veren bu niteliklerdir. Aynı zamanda çok zeki ve Walt Disney’in 'The Shaggy Dog' filminde görüldüğü gibi harika oyunculuk becerilerine sahip.Kaniş

Poodles atalarının nereden geldiği bilinmemektedir, çünkü çok sayıda farklı teoriler ve kökenlerini çevreleyen öneriler. Bazıları onun Asya Köpeklerinden geldiğine inanıyor, bazıları ise Kuzey Afrika'dan geldiğine inanıyor. Kesin olarak bilinen şey, Almanya'da geliştirildiği ve Alman su kuşu avcısı. Zekasını ve yeteneklerini sirk arenasında çabucak fark eden gezgin Çingenelerin favorisiydi. Yolculukları sırasında kendisine hızla aşık olan Fransız aristokrasisinin kucağına giden yolunu buldu ve şimdi daha ünlü olarak tanınıyor. Fransa'nın gösterişli ve cilveli ulusal köpeği . Burada çok daha küçük olması için yetiştirildi ve kısa süre sonra diğer iki boyutta, Oyuncak Kaniş ve Minyatür Kanişte satışa sunuldu.

2019'da AKC onu 7. sıradainci Amerika'daki en popüler köpek ve o şu şekilde tanımlanıyor: aktif, gururlu ve çok akıllı . Sheepadoodle'a aktarılan ve ona zıplayan tarafını veren bu enerjik özelliklerdir. Standart Kaniş Her zaman bir Sheepadoodle yetiştirmek için kullanılan boyuttur, çünkü bunlar Eski İngiliz Çoban Köpeğine en çok benzer boyuttadır.

Sheepadoodle

Sheepadoodle ilk olarak Amerikan ordusu tarafından geliştirildi onu askeri bir köpek olarak konuşlandırmak için. Zeki ve çalışkan bir köpek olduğunu kanıtlasa da, çok daha iyi bir aile hayvanı yaptı .Bir Sheepadoodle ile şahsen hiç tanışmadıysanız, kontrol ettiğinizden emin olun. Otis , Instagram'ın en ünlü Sheepadoodles'larından biri veya Zammy , muhtemelen etraftaki en kabarık çocuk hastane terapisi köpeği.

Herhangi bir tasarımcı köpekte olduğu gibi, bunu yapacağınızı unutmamak önemlidir. asla garanti etme Sheepadoodle'ın hangi görünüm veya kişilik özelliklerini miras alacağı, bu yüzden burada açık fikirli olmalısınız. Bununla birlikte, bu makale ortalama Sheepadoodle'ı ve muhtemelen neler bekleyebileceğinizi tartışacaktır. Tipik bir Sheepadoodle sahibi olma olasılığını artırmak istiyorsanız, o zaman üreyen yetiştiricilerle çalışın. ikinci nesil yavrular ilk nesil yerine.

Mizaç

Birincisi ve Sheepadoodle'ın en belirgin kişilik özelliği, yaşama sevgisi ! Yanınızda bir Sheepadoodle varken asla karanlık bir gün yoktur, çünkü saatinde buna asla izin vermez. O bir mutlu-şanslı yavru bulaşıcı bir enerji ve parlak bir gülümsemeyle. Sonuç olarak, o herhangi bir aile evini aydınlatacak keyifli bir karakter. Onu böyle yapan bu özellik uygun aile hayvanı , aynı zamanda hastanelerde ve yaşlı evlerinde harika bir terapi köpeği.

O da çok enerjik ve gürültülü ve bu yaşama olan sevgisiyle birleştiğinde oldukça yoğun olabilir. Her zaman hareket halindedir, her zaman yalamak için yeni bir insan arkadaş arayışındadır ve her zaman, Eski İngiliz Çoban Köpeği ebeveyninin gün içinde sığırlarla yaptığı gibi oynamaya itmektedir. Bu adam olgunlaştıkça daha az yoğun olacak, ancak her zaman ortalama bir köpekten çok daha zıplayan .Bu özellikler canlandırıcı derecede hoş olsa da, aynı zamanda mümkün olduğunca insan paketiyle birlikte olması gerektiği anlamına gelir ve o nadiren yalnız kalmayı sever . Bu nedenle, ayrılık kaygısıyla acı çektiği biliniyor ve çok büyük ve güçlü bir köpek olduğu için, çok uzun süre yalnız bırakılırsa epeyce tahribat yarattığı biliniyor.

Boyut ve Görünüm

Hem erkek hem de dişi Sheepadoodle ölçecek 22 inç yüksekliğe kadar ve aralarında herhangi bir ağırlıkta olacaklar 45 ve 75 pound . Tabii ki, ebeveynleri ne kadar büyükse yavru da o kadar büyüktür, ancak genellikle bu adam büyük boyutlu bir köpek olarak kabul edilir.

Kıvırcık ve kabarık görünümü ve siyah beyaz kürkü ile panda benzeri köpek dünyasının. Pek çok insan, kendine özgü görünümü nedeniyle bu cinsi özellikle benimsemek ister.

Ceket ve Renkler

Paltosu onun en ayırt edici özelliği ve kesinlikle gezegendeki en kabarık köpek ırklarından biridir! Palto uzunluğu uzun ve kalın ve yoğun Eski İngiliz Çoban Köpeği ailesi gibi, ama bukleler Kaniş ebeveyni, ama biraz daha gevşek. Tek bir ceketi var ve tamamen hipoalerjenik olmasa da, alerjisi olan aileler için diğer köpeklerin çoğuna kıyasla çok daha kolay tolere edildiği söyleniyor.Sheepadoodle'ın en tanınan rengi siyah ve beyaz ama aynı zamanda düz siyahın rengini ve ayrıca kırmızı ve beyazı da alabilir. Vücudundaki yamalar düzensizdir ve diğer ırklar gibi bir model izleme eğilimindedir. Her iki ebeveyni de seyreltilmiş renk genini taşıyor, bu da bazen siyahın griye dönebileceği anlamına geliyor.

Egzersiz Gereksinimleri ve Yaşam Koşulları

Sheepadoodle, yüksek enerjili bir köpektir. günde en az 60 dakika egzersiz . Bu olmadan sıkılır ve huzursuz olur ve gördüğü her şeyi çabucak çiğner. Kaniş ebeveyni yüzünden suya yakınlık ara sıra yerel gölde bir dalışı gerçekten takdir ederdi, sadece bunu çok sık yapmadığınızdan emin olun çünkü ceketi ve derisiyle ilgili sorunlara neden olabilir. Zekaları nedeniyle çok fazla zihinsel uyarım egzersiz seansları arasında, aileleri ile etkileşimli oyunlar şeklinde veya tedavi dolu çiğneme oyuncakları veya eğitim seansları gibi beyin oyunları şeklinde.

Sheepadoodle, daha büyük bir eve ihtiyaç duyan büyük bir köpektir. büyük bir arka bahçe . Bir apartman dairesinde ya da arka bahçeye erişimi olmayan bir yerde iyi yaşamayacaktır. O kadar meraklı olduğu için, çevrenin korunmasını sağlamak akıllıca olacaktır. eskrim güvenli ve onun bir kapıyı açmasının bir yolu olmadığını, çünkü o hızlı bir öğrenicidir!Çocuklarla çok arkadaş canlısı ve gerçek boyutlu bir oyuncak ayı olan çocuklar da onu sevme eğilimindedir. Bununla birlikte, büyüklüğü ve zıplama seviyeleri nedeniyle, ailelere daha uygundur. daha büyük çocuklar , çünkü küçük çocukları kaza üzerine yere serebilir. Ayrıca diğer hayvanlarla da çok arkadaş canlısıdır ve çok evcil hayvanlı bir evde başarılı olun . Otis'in yukarıda bağlantısı verilen Instagram hesabından da görebileceğiniz gibi, küçük köpek kız kardeşinin arkadaşlığından gerçekten hoşlanıyor.

Eğitim

Sheepadoodle, onun akıllı beyinler ve yüksek hızlı enerji , çok kolay sıkılma eğilimindedir. Bu nedenle, tüm eğitim seanslarının kısa ve eğlenceli tutulması, onu ikramlar ve bol miktarda olumlu sözlü ipucu ile cesaretlendirmek önemlidir. Ödüle dayalı eğitim herhangi bir köpeği eğitmenin en etkili ve faydalı yöntemidir ve bağı iyileştirdiği ve güçlendirdiği bilimsel olarak kanıtlanmıştır, bu nedenle bu kanıtlanmış yönteme bağlı kaldığınızdan emin olun!

Sheepadoodles'ın kendine olan güveni ve sağlığı için, onu hem çocuklara hem de yetişkinlere ve her şekil ve boyuttan farklı hayvanlara çeşitli farklı insanlara maruz bırakması önemlidir. Onu trafik olduğunda kaldırım boyunca yürümek, evde elektrik süpürgesi veya saç kurutma makinesi gibi sesler gibi diğer durumlara maruz bırakmak ve bunu sağlamak da çok önemlidir. her deneyim olabildiğince keyifli . Bu sürece sosyalleşme denir ve hayatın kendilerine atacağı her şeye alışmalarını, iyi huylu ve davranışlı bir köpek olmalarını sağlar.

Yukarıdakilere ek olarak, özellikle Sheepadoodle'ı çok genç yaşta tımarla tanıştırmak çünkü bu onun günlük rutininin bir parçası olacak ve bu, yaşlandıkça süreci çok daha kolay hale getirecek. Yıkanmaya, saçını kesmeye, ayaklarına ve kulaklarına dokunmaya ve dişlerini fırçalamaya alıştırın. O büyük bir çocuk ve ona dokunmana alışmazsa, bundan hoşlanmıyorsa kesinlikle ikiniz için de zor ve stresli bir görev haline gelecektir.Sağlık

Sheepadoodle, genellikle sağlıklı bir köpektir. ömrü yaklaşık 12 ila 15 yıldır, bu onun Poodle ailesinden çok daha uzun. Sheepadoodle, muhtemelen her iki ebeveyninden de sağlık sorunlarının bir karışımını miras alacak. Dikkat edilmesi gereken en yaygın sağlık koşulları şunlardır: Kalça Displazisi Kalça ekleminin anormal oluşumudur, yürürken ağrıya ve artrite neden olabilir.

Acı çekmeye yatkındır. çeşitli göz koşulları katarakt gibi. Sheepadoodles'ın bir Egzersiz Kaynaklı Çöküş DNA testi ile tanımlanabilen test. Köpek Otoimmün Tiroiditi aynı zamanda endişe vericidir ve bu, antikorların tiroid bezini yavaşça tahrip ettiği ve çeşitli başka sağlık sorunlarına neden olabileceği yerdir.

Kaniş, aşağıdaki gibi çeşitli cilt sorunlarından muzdarip olma eğilimindedir. Sebasöz Adenit Saç köklerinin normal oluşumunu etkileyen, saçlarının dökülmesine ve cildin kuru ve kösele olmasına neden olur. Eski İngiliz Çoban Köpeği ulusal cins kulübü tavsiye ettiği testleri listeler. Kaniş ulusal sağlık kulübü . Her karma yavruda olduğu gibi, hem ebeveynlerinin sağlık sorunlarını okuduğunuzdan hem de herhangi bir hastalık veya semptom için dikkatli olun.

Beslenme

Sheepadoodle etrafta tüketecek Her gün 3 bardak yemek. Gün boyu ayakta kalmasını sağlamak için onu büyük yüksek enerjili köpekleri hedefleyen yüksek kaliteli mama ile beslediğinizden emin olun. Sheepadoodle'ınıza eğitim sürecinde nibbles ile muamele etmek harika olsa da, çok fazla domuz eti olmamasını sağlamak için muamelelerin sayısı izlenmelidir.

Bakım

Sheepadoodle'ın tımarı, ana faktör mal sahibinden çok zaman ve bağlılık gerektirdiği için bu, diğerlerinin üzerinde dikkate alınmalıdır. Eski İngiliz Çoban Köpeği ebeveyninin tımar ihtiyaçlarının, bu kadar popüler olmamasının tek nedenlerinden biri olduğuna inanılıyor, aksi takdirde bir aile hayvanı olarak çok daha üst sıralarda yer alacaktır.

Sheepadoodle gerektirecek günlük bakım kabarık dalgalarının karışmamasını ve keçeleşmemesini sağlamak için ve tüm tüylerinin kütlesinden dolayı, bu etrafa yayılacaktır. Her gün 20 dakika sadece hepsini atlatmak için. Ayrıca ölü tüylerinden kurtulmak ve cildinin sağlıklı kalması için kan dolaşımını teşvik etmek için haftada bir kez bir tüy alma fırçası ile iyice fırçalanması tavsiye edilir.

Sheepadoodle parkta veya banyoda ıslanırsa, ıslanmasını sağlamak çok önemlidir. iyice durulanır ve kurutulur ve sabunlu nem çok kaşıntılı ve ağrılı hale gelir ve küflenebilir. Gerekli olmasa da, birçok Sheepadoodle sahibi, köpeklerini bir profesyonel damat çünkü çok fazla taahhüt gerektiren devasa bir görev.

Yavru köpekler

Sheepadoodle yavrularının ortalama başlangıç ​​fiyatı 1.400 $, ve 2.800 dolara kadar ulaşabilir. Tipik olarak, bir Sheepadoodle çöpünde 5 köpek yavrusu olacak ve 18 ile 24 ay arasında olgun , böylece onunla eğlenmek için 2 yıla kadar köpek yavrusu eğlencesine sahip olursunuz.

Aile Hayvanları Olarak

 • Sheepadoodle, bulaşıcı bir şekilde oyunbaz olan, eğlenceyi seven, mutlu-şanslı bir köpek yavrusu.
 • Bu karışım, ailenize bolca eğlence sağlayacaktır.
 • İnsan ailesinin ilgi odağı olmayı seven, girişken bir yavru.
 • Bu cins yabancılarla da çok arkadaş canlısı olabilir.
 • Sheepadoodle, köpekler ve diğer hayvanlar için de harikadır.
 • Bu cins, çok evcil hayvan olan bir eve iyi bir şekilde ayarlanabilir.
 • Sheepadoodle, daha büyük çocuklu bir aile ile daha iyi bir konuma sahiptir.
 • Sheepadoodle, günde en az 60 dakika egzersize ihtiyaç duyan yüksek enerjili bir köpektir.
 • Bu cins, aktif bir aileye yerleştirilmelidir.
 • Günlük yürüyüşleri arasında temiz hava alabilmesi için bir arka bahçeye erişmesi gerekecek.
 • Bu cins, uygun şekilde kullanılmazsa yıkıcı olabilir.
 • Sheepadoodle değil tamamen hipoalerjenik , Kanişinin genetiği yüzünden.
 • Bu cinsin, köpek alerjisi olan aileler için çoğu köpekten daha tolere edilebilir olduğu söyleniyor.
 • Çok fazla tımar gerektiriyor ve bu nedenle zamanı olan bir ailenin yanına yerleştirilmesi gerekiyor.
 • Ayrıca her gün bakım görevlerini hatasız tamamlamak için sabra ihtiyacınız olacak.

Yetiştirici Bulmak

Bu önemli bir süreçtir ve zaman ve sabır gerektirir. Mükemmel yetiştiriciyi bulmak ilk adımdır ve sizin ve Sheepadoodle’ın birlikte yolculuğunun yolunu açacaktır. Başlamanın en iyi yolu, Sheepadoodle yetiştiricileri için çevrimiçi arama yapmaktır ve orada bir liste derleyebilirsiniz. saygın ve etik yetiştiriciler , sadece yorumları okuduğunuzdan ve önce araştırmanızı yaptığınızdan emin olun. Birkaçını bulduğunuzda, onları arayarak başlayın ve onlarla tanışın ve onlar ve işleri hakkında bir fikir edin. İçgüdülerinizi takip edin ve bir şey yanlış geliyorsa uzaklaşın!

Bir başka harika yol da katılmaktır Sheepadoodle grupları Sosyal medya platformlarında, Sheepadoodle hayranlarının ve sevgililerinin çevrimiçi olarak bir araya geldiği yer olduğundan ve daha fazla bilgi sahibi olabileceklerin tavsiyelerini ve düşüncelerini isteyebilirsiniz. Sadece bunun farkında ol yavru değirmeni yetiştiricileri burada da çalışacağından, kendi araştırmanızı tamamladığınızdan emin olun.

Burada özetlediğimiz tipik Sheepadoodle gibi belirli özellikleri kendinize garanti etmek istiyorsanız, o zaman üreyen yetiştiricilerle konuşun. ikinci nesil yavrular. Bu yetiştiricileri bulmak daha zor olsa da, çoğu zaman araştırmak için harcanan zamana değer.

Kurtarma ve Sığınaklar

Sheepadoodle kurtarma merkezleri yoktur, çünkü kurtarma merkezlerinde nispeten yeni bir tasarımcı türü oldukları için yeterli sayıda yoktur. Evlat edinmek için bir Sheepadoodle bulmanın en iyi yolu, bölgenizdeki Eski İngiliz Çoban Köpeği kurtarma merkezi veya yerel Kaniş kurtarma merkezi , çünkü Sheepadoodle bulma şansınız daha yüksek.

Alternatif olarak, Sheepadoodle sosyal medya grupları yukarıda bağlantılı ve sonsuza dek evini arayan birinin bildiği gibi evlat edinmeye çalıştığınızın reklamını yapın.

Son düşünceler

Sheepadoodle her aile için mükemmel bir cins olmasa da, ailesini koşulsuz olarak sevecek sadık ve enerjik bir cins isteyen köpek ebeveynleri için harika bir seçenektir. Bakım bakımı bir zorunluluktur, ancak arkadaşlık perspektifinden bakıldığında, sadık ve koşulsuz sevgi kadar az cins vardır.

Sheepadoodle, çoğu aile için iyi bir köpek seçimidir ve eğer tüm gereksinim kutularını işaretlerseniz, o zaman size uzun yıllar boyunca çok fazla sevgi ve eğlence sağlayacaktır. Kesinlikle çok fazla zaman ve bağlılık gerektiriyor, bunların hiçbiri hafife alınmamalı, ama tamamen buna değer mükemmel bir melez köpek!

Yorumlar