Akita Köpek Cinsi Bilgisi: Gerçekler, Özellikler, Resimler ve Daha Fazlası

Akita Köpek Cinsi Bilgisi: Gerçekler, Özellikler, Resimler ve Daha Fazlası

Akita bir büyük ve cesur köpek ırkı . Genellikle dünyanın en sadık köpeklerinden biri olarak tanımlanırlar. Ailelerine karşı son derece sevecen ve tatlıdırlar, ancak insan sürülerinin dışındaki herkese karşı çok şüphecidirler. O, tıknaz vücuduna sığdırılmış bir sürü köpek ve herkesin cinsi idare edecek bilgi veya deneyime sahip değil.

Akitalar Amerika Birleşik Devletleri'nde nispeten nadirdir, bu nedenle onları genellikle barınaklarda bulamazsınız. Bununla birlikte, güçlü iradeli köpek ırklarının barınaklarda sona erdiğini görmek nadir değildir ve akita tam olarak bu . Cins inatçı ve inatçı olabilir, bu nedenle ilk kez köpek sahibiyseniz, başka bir cinse bakmanızı öneririz.Bununla birlikte, bağımsız köpeklerle deneyiminiz varsa, Akita mükemmel bir aile arkadaşı ve ev koruyucusu olabilir. Bunda kapsamlı cins analizi , bunlardan birini karşılarken bekleyebileceğiniz her şeye giriyoruz Japon yavruları evinize. Hadi başlayalım ve bu çok özel köpek ırkını idare etmek için gerekenlere sahip olup olmadığına bakalım.

Irk Genel Bakış
  • ağırlık simgesiAğırlık70-130 lira
  • yükseklik simgesiYükseklik24-28 inç
  • ömür simgesiÖmür10-13 yıl
  • renk simgesiRenklerSiyah, Kahverengi, Brindle, Açık Kahverengi, Kırmızı, Gümüş, Beyaz
 • Çocuk Dostu
 • Köpek Dostu
 • Eğitim Zorluğu
 • tımar bakımı
 • Irk Sağlığı
 • Egzersiz İhtiyaçları
 • Köpek Maliyetleri

İçindekiler

Tarih

Karda Dev Köpek

Cins Japonya'da ortaya çıkar ve bugün hala çokça düşünülür.Akita, diğer birçok köpek ırkına kıyasla o kadar eski değil. Japonya'da geliştirildi 17inciYüzyıl . Efsaneye göre bir imparator, asi bir asilzadeyi Japonya'nın kuzey adalarına eyalet hükümdarı olarak günlerini geçirmesi için yasakladı. Bu asilzade büyük bir köpek hayranıydı ve adamlarına topraklarını avlamak ve korumak için güçlü, büyük Spitz tipi bir köpek yetiştirmelerini görevlendirdi.Nesiller boyu üremeden sonra Aktia doğdu. O herkesin hayal edebileceğinden daha iyiydi ve çalışkan bir köpek kim onun insanlarına hayrandı. Yüksek av sürüşü ve saf gücü, yaban domuzu, geyik ve Yezo ayısını kolaylıkla avladığı anlamına geliyordu. Başlangıçta, yalnızca imparatorluk ailesi ve mahkemeler ona sahip olabilir. Ancak zamanla, kitlelerin de onun arkadaşlığından zevk almasına izin verildi.

En ünlü köpeğin adı 1920'lerden Hachiko'ydu. Ne yazık ki, ölümünden sonra dokuz yıl boyunca her gün sahibini tren istasyonunda bekledi. Hachiko'nun kalıntıları, memleketi Japonya'daki bir müzede sonsuza dek ölümsüzleştirildi. Ve onun sadık hikayesi hakkında birçok film yapıldı. cins Japonya'da değerli bir hayvan . Bir çocuk doğduğunda, aileye uzun ömür ve mutluluk için bir Akita heykeli verilir.Akita cinsi ilk olarak 1927'de Amerika'ya geldi. Helen Keller, Japonya'yı ziyaret ederken geri getirdiği bir Akita'yı hediye olarak aldı. Ancak İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra Japonya'dan dönen askerlere kadar Amerika'da tanınmış ve popüler hale gelmemişti. American Kennel Club'a (AKC) göre, rutin olarak en iyi 50 ırk Amerikada.

Mizaç

Soğukta Açık Havada Mutlu Köpek

Bu yavruların çok baskın kişilikleri olabilir.

Daha önce de söylediğimiz gibi, Akita'nın güçlü ve baskın kişilik herkesin üstesinden gelemeyeceği. Özellikle ilk kez köpek sahibi olanlar veya uysal ve yumuşak huylu olanlar değil. Yaşam boyu eğitime ve katı ev kurallarına bağlı kalabilecek bir aileye ihtiyacı var. Örnek alabileceği güçlü bir liderleri olmalı. Asi baskın bir köpek, mutlu bir aile yaratmaz.Ona ihtiyacı olan liderliği sunabilirseniz, o harika bir aile köpeğidir. seni canı pahasına korumak . AKC tarafından derinden sadık olarak tanımlanıyor. Sahipleri tehdit edildiğinde veya saldırıya uğradığında, bir saniye içinde sevimliden serte dönüşecek. Bir aile bekçi köpeği arıyorsanız, bir Akita'dan daha iyisini yapmak zordur.

Cinsin kişiliğinin harika bir özelliği, çok canlı ve ilgi odağı olmayı sever her zaman. Dikkat çekmek ister ve sürekli kendisiyle oynanmak ister. Bu özelliği onu eğlenceli bir aile arkadaşı yapar. Daha büyük çocuklarla arası harikadır, ancak cüssesi nedeniyle daha küçük çocukların yanında gözetim altında tutulmalıdır.

İnsan sevgisi ve ilgiye düşkünlüğü, yalnız bırakılmaktan nefret eder uzun süreler için. Bu, birçok köpek sever için şaşırtıcı. Birçoğu, Akita'yı çok fazla dikkat çekmeden gününe devam etmek için bırakabileceğinizi düşünüyor. Ama bunu deneyin ve yakında elinizde mutsuz ve yıkıcı bir köpek bulacaksınız. Yoğun kişiliği ve birbirine bağımlılığı, bu cinsi barınaklara indirebilecek iki özelliktir.

Bu sadık ve hassas ruh, birçok insanın Akitas'a aşık olmasının nedenidir. Kendilerini kucak köpeği olarak görüyorlar, bu yüzden ölü bacaklara ve ezilmiş film gecelerine hazır olun! Ayrıca, gerçekten en iyi tüylü sıcak su şişelerini yaparlar. Nazik dev etiketi, elbette ailesiyle uğraşana kadar cinse çok yakışıyor.Boyut ve Görünüm

Çimenlerin İçinde Tüylü Köpek

Bu cins düzenli olarak 100 kilo alır ve büyük bir köpek olarak kabul edilir.

Akita, Spitz tipi köpeklerin en büyüğüdür. 24 ila 28 inç boyunda ve ağırlığında 70 ile 130 lira arası . 100 poundun üzerindeki bir köpek, dev boyutlu bir köpek olarak kabul edilir. O, madde ve ağır kemikleri olan kalın yapılı bir köpektir. Boynu kalın ve kaslı, başını gurur ve uyanıklıkla taşıyor. Sibirya kurduna çok benziyorlar ve genellikle onlarla karşılaştırılır .

bu Akita cins standardı onun tarif büyük kafa , hangisi! Çenesi geniş, burnu kare ve etlidir. Nispeten küçük üçgen şekilli gözlere kadar uzanır. Kulakları her zaman diktir ve yine kafasına göre küçüktür. Cildi yumuşak ama gevşek değil, kaslı vücudunu gizliyor. Genellikle ona daha yumuşak bir görünüm ve tombul olmadan 'tombul' bir görünüm verir.

Bu yavruların büyük pençeleri vardır, ancak kedi benzeri ve yuvarlaktırlar. Kuyruğu onun en belirgin özelliğidir. Bu kalın, kabarık ve Catherine tekerleği gibi bukleler sırtına. Heyecanlandığında kuyruğu bir o yana bir bu yana sallanıyor ama kıvrıldığı için helikopter bıçakları gibi dönüyor. Birçok dev köpek ırkının aksine, gerdanları minimumdur. Yani bir Neopolitan Mastiff'e kıyasla o kadar salyası akmıyor.Var iki farklı görünüm Akita'nın. Amerika'da her ikisine de Akita denir. Diğer ülkelerde ise iki kategoriye ayrılırlar; Amerikan Akita ve Japon Akita. Amerikan varyantı daha büyük, daha tıknaz ve görünüşte daha karedir. Japon varyantı ise daha ince ve daha kurnaz görünümlüdür.

Ceket ve Renkler

İki Farklı Renkli Köpek

Cins, cins standardı için kabul edilebilir birkaç kaplama rengine sahiptir.

Akita'nın sahip olduğu kalın bir çift kat . Alt katman, vücudunu sıcak tutan yumuşak ve tüylüdür. Dış tabakası daha uzun ve biraz daha sert, bu da onu hava koşullarına dayanıklı hale getiriyor. Bununla birlikte, dokunuşa hala yumuşaktır. Sizi tımar bölümünde geçirdiğimiz ağır bir parçalayıcıdır. Ama onu hayatınıza kabul ederseniz, dikkate almanız gereken bir şey. Akita hayatı kıllı bir hayattır!Omuzlarındaki ve sağrısındaki saç, yaklaşık iki inç uzunluğunda olan (kuyruğu hariç) ceketin en uzun kısmıdır. Kuyruğundaki saç iki ila üç inç uzunluğunda ve bol. Vücudunda, ceketinin geri kalanı daha kısa ve genellikle bir inç uzunluğunda . Paltosunun dokusu yumuşak ve düzdür.

Aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli ceket renkleri vardır. o sahip birkaç renk seçimi , siyah, kahverengi, brindle, açık kahverengi, kırmızı, gümüş ve beyaz. Ya bunların bir karışımı ya da nadiren tek renk. Bazen karışık renkli paltolar, sığırlarınkine benzeyen 'pinto' paltolar olarak bilinir; ceketinin en az üçte birini kaplayan büyük renk lekeleri olan beyaz. Renkli Akitaların bazen başının tamamını kaplayabilen siyah bir maskesi vardır.

Egzersiz Gereksinimleri

Karda Zıplayan Aktif Köpek

Bu cinsi günlük olarak egzersiz yapmak için en az bir saat harcamayı bekleyin.

Akita enerjik bir köpek ırkıdır. en az 60 dakika yoğun egzersiz her gün. İri vücudu ve ağır yüklü eklemleri nedeniyle, saatlerce süren koşu gibi yüksek etkili egzersizleri önermiyoruz. Ancak aktivitelerinin aktif olması gerekiyor ve maceralı yürüyüşler ve parkta oynamak, zevk alacağı egzersiz türlerinin harika örnekleridir.Akita akıllı bir köpek ve çok kolay sıkılabilir ve huzursuz olabilir. Bu nedenle, hafta boyunca aktivitelerini karıştırdığınızdan emin olun. Sıradan, her gün bloğun etrafında dolaşmak, aktif zihnini uyarmaz. Sıkılmış Akitalar çok çabuk yıkıcı olurlar ve onu yeterince eğlendirip eğlenmediğinizi yakında anlayacaksınız. Egzersiz seansları arasında ailesiyle etkileşimli oyunlara da ihtiyacı olacak. Ve meşgul olduğunuzda onu eğlendirecek çeşitli köpek oyuncaklarına erişim.

Bir köpek yavrusu olarak, egzersiz söz konusu olduğunda sakinleşmeniz gerekir. Gelişmekte olan kemikleri ve eklemleri, yüksek etkili egzersizlere maruz kalmamalıdır. En az 18 aylık olana kadar son derece etkili egzersizlerden kaçının. Genç köpekler için harika bir aktivite yerel köpek parkı . Burada diğer köpeklerle oynayabilir ve sosyalleşme becerilerini de geliştirebilir.

Yaşam koşulları

Arazide Dışarıda Yatan Köpek

Akitalar, dolaşacak yerleri olduğunda en iyisini yapma eğilimindedir.

Bu büyükten dev boyuta kadar olan köpek ırkının apartman hayatı için yapılmadığını söylemeye gerek yok. o daha büyük bir eve ihtiyacı var , tercihen güvenli bir avluya erişimi olan. Bu adam Japon dağlarının dağlık sıralarına alışık ve burun deliklerinde temiz havayı seviyor. Onu bütün gün kapalı tutarsanız, kabin ateşi alacak.

Sadece aktivite seviyesi de değil. Boyutları ve insanlarına bağlanma düzeyleri nedeniyle, daha dar yaşam alanlarını daha küçük hissettirebilirler. Bu yavrular, bütün gün uyuyan diğer dev ırklara benzemezler. Günlük egzersiz ihtiyaçlarının sorumluluğunu üstlenebilecek ve büyük kişiliklerini yönetebilecek aktif bir sahiplerine ihtiyaçları var. Yüzölçümü mutlaka bir gereklilik olmasa da, büyük bir avlu gerçekten en iyisidir onlara biraz nefes alma odası vermek için.

Eğitim

Parkta Tasmalı Köpek Eğitimi

Bu köpek ırkı ile sıkı bir sahip ve eğitmen olmanız gerekecek.

Akita son derece baskın bir köpektir ve sıkı bir ustaya ihtiyacı var kim önderlik edecek. Baskın köpekler ve sürü zihniyeti hakkında bilgi edinmek akıllıca olacaktır. Ancak, ilk kez köpek sahibiyseniz, başlamak için en iyi cins bu değildir. Büyük baskın köpeklerle daha önce deneyiminiz varsa, hem siz hem de o çok daha mutlu olacaksınız.

Zekidir ama aynı zamanda çok inatçı . Bu, yalnızca deneyiminiz varsa onu almanız için başka bir nedendir. Akita her şeyi kendi programına göre yapar, sizin değil. İtaat eğitimine gençken başlayın ve oynamayı sevdiği için eğitim seanslarını eğlenceli tuttuğunuzdan emin olun.

Genç yaşta eğitime başlayın ve eğitimiyle tutarlı olun. Sert ama adil onunla en iyi yol. Akita hassas bir köpektir ve bağırırsanız somurtacaktır. Baskın köpeklerde, tüm aile eğitime katılıyor . Aynı komut kelimelerini kullanın, aynı kurallara bağlı kalın ve onu yiyecek ve oyuncaklar için çalıştırın. Eğer pes edersen, eğitim savaşını kaybedersin.

Akita olmalı genç bir köpek yavrusu olarak sosyalleşti , ve bu olmadan, onlar olabilir çok tehlikeli köpek . Onun saf gücü, yoğun sadakati ve doğuştan gelen koruyuculuğunun dengeli bir köpek şeklinde şekillendirilmesi gerekiyor. Bunu sosyalleşme yoluyla yaparsınız ve bu ömür boyu eğitim taahhüdü.

Tasma eğitimi bir diğer önemli eğitim ihtiyacıdır. 130 pound'a kadar çok güçlü bir köpek olabilir. Ve onunla yürüyüşlerinizin tadını çıkarmak istiyorsanız, tasmalı güzelce yürümeyi bilmesi gerekiyor. Akita'nızın kaygı düzeylerini azaltmak için sandık eğitimini düşünün. Cinsin ayrılık kaygısından muzdarip olduğu bilinmektedir.

Sağlık

amerikan akita köpeği

Bu yavrular, büyük bir cins için daha uzun bir ömre sahiptir ve 13 yıl veya daha fazla yaşayabilir.

Akita, büyüklüğü göz önüne alındığında nispeten sağlıklı bir köpek ırkıdır. Birçok büyük köpeğin diğer köpeklerden daha kısa bir ömrü vardır, ancak bundan zevk alırlar. 10 ila 13 yıl . Onu düzenli olarak egzersiz yapmak, veteriner kontrollerini takip etmek ve karşılayabileceğiniz en kaliteli yiyecekleri beslemek önemlidir. Bütün bunlar onu mümkün olduğunca uzun süre yanınızda tutacaktır.

Tüm köpek ırkları gibi, Akita ırkı da belirli sağlık koşulları diğerlerinden daha fazla. Bu, başka hiçbir şeyden muzdarip olmayacağı anlamına gelmese de, başlamak için size iyi bir yer veriyor. Aşağıdakilere bir göz atın ve dikkat etmeniz gereken belirtiler hakkında bilgi edinin.

kalça displazisi

Bu, birçok büyük köpek ırkının kalça eklemini etkiler. Akita'nın yapacak çok işi olduğundan, iskeleti hızla gelişir. Bu, öğüten ve hızlandırılmış eklem hasarına neden olan düzensiz büyüme ile sonuçlanır. Ağrılıdır ve sonraki yaşamda artrite neden olur. Dikkat edilmesi gereken semptomlar, egzersiz sırasında sertlik, arka ucunda topallık ve ayağa kalkmada veya merdiven çıkmada zorluktur.

Göz Koşulları

Akita, ileri yaştaki retinal atrofi ve katarakt dahil olmak üzere çeşitli göz sorunlarına eğilimlidir. Bunların her ikisi de genellikle yaşlılıkta bozulma ile bağlantılıdır. Tedavi olmadan, bu koşulların her ikisi de tam körlüğe yol açabilir.

Tiroid Bozuklukları

Akita, vücudunun yeterince tiroid hormonu üretmediği hipotiroidizme eğilimlidir. Bu onu yorgunluk, saç dökülmesi, cilt sorunları, kilo alımı, depresyon ve diğer endişelerde etkiler. Bazı Akita'ların, genellikle hipotiroidizm ile karıştırılan sebase adenit adı verilen bir durumdan muzdarip olduğu bilinmektedir.

Beslenme

Köpek Maması Yiyen Köpek Yavruları

Yavru köpeğinizin, boyutlarına ve aktivitelerine uygun, yaşına uygun bir köpek mamasına ihtiyacı olacaktır.

Akita, gün boyunca ayakta kalmasını sağlamak için çok fazla yakıta ihtiyaç duyan büyükten dev boyuta bir köpektir. Arasında ihtiyacı var dört ila altı bardak yiyecek büyüklüğüne, yaşına ve enerji seviyelerine bağlı olarak her gün. Her zaman paket talimatlarını takip edin ve yavrularınızı aşırı beslemeyin çünkü tıknazlaşacaktır. Ve eklemlerinin herhangi bir ek ağırlığa ihtiyacı yok!

cins vardır çeşitli yaşam evreleri hepsinin farklı beslenme gereksinimleri vardır. Bunları öğrenmek için zaman ayırmanız önemlidir ve Akita'nızı doğru köpek mamasıyla besleyin onun ihtiyaçlarına göre. Yüksek kaliteli bir mama tanesi, derisine ve tüylerine bakmak için omega yağ asitleri de dahil olmak üzere dengeli bir beslenme sağlayacaktır.

Onu özel olarak besleyen bir yiyecekle beslemeniz önemlidir. büyük ve dev ırklar için tasarlanmıştır . Bu mama taneleri optimum besin oranlarına sahiptir. hızlı kemik büyümesini kontrol etmek , bu da kalça displazisi geliştirme şansını azaltabilir. Büyük cins köpek maması, erken yaşta gelişimi için gereklidir.

Akita eğilimli hayatı tehdit eden bir durum şişkinlik olarak bilinir. Bu, birçok büyük cins köpekte yaygındır ve beslenme süresi ile ilgilidir. Köpeğinizi asla egzersizden hemen önce veya sonra beslemeyin, çünkü bu durumun ortaya çıkma olasılığı daha yüksektir. Günlük harçlığını en az iki öğün yemekle besleyin ve yavaş besleme kaselerinin kullanılması da yardımcı olabilir.

Ek olarak, birçok veteriner, cinsin beslenmesini tavsiye eder. hafif veya daha düşük kalorili bir mama tanesi yedi yaşından itibaren. Bu, böbrek hastalığı geliştirme şansını azaltmaya yardımcı olacaktır. Ayrıca, diğer köpek ırklarından daha fazla obeziteye eğilimli olduğu için kilosunu kontrol etmeye yardımcı olacaktır.

tımar

Kabarık Köpek Irk Açık Havada Çimenlerde

Bu cins ile bol miktarda köpek kürkü ve bolca tımar bekleyin!

Akita, biraz tımar gerektiren kalın bir çift katlıdır. Neyse ki, düz olduğu için nispeten basittir, sadece zaman alır. Yıl boyunca ihtiyacı olacak haftada iki veya üç kez fırçalamak. Dökülme mevsimlerinde, evde dolaşan saç kümelerini kontrol etmek istiyorsanız, bunu çoğu güne çıkarmalısınız. Dökülme mevsimleri için, başarılı bir tımar için bir tüy dökme aleti gerekecektir.

Büyük veya dev bir köpek için Akita, köpek kokusundan nadiren muzdarip olan nispeten temiz bir köpektir. Sadece ihtiyacı olacak her 8 ila 12 haftada bir banyo yapmak ya da öyle. Ancak cildini tahriş etme ve doğal kürk yağlarını mahvetme riskiniz olduğundan asla bundan daha fazlasını yapmayın. Kabarık ve yumuşak ceketi, en iyi şekilde görünmesini sağlamak için bir bakım şampuanını takdir edecektir. Banyodan sonra daima iyice kurulayın çünkü nemli bir astar rahatsızlık verir, enfeksiyonlara yol açar ve küflenmeye neden olabilir.

Bakım programının geri kalanı diğer köpek ırklarıyla aynıdır. Dişlerini haftada en az bir kez temizleyin periodontal hastalıkları uzak tutmak için köpek diş macunu ile. Ve tırnaklarını çok uzadıklarında kesin. Egzersiz sırasında doğal olarak yıpranacakları için bu genellikle ayda bir olacaktır.

Yetiştiriciler ve Köpek Maliyetleri

Otların arasında uzanmış köpek yavrusu

Safkan bir köpek yavrusu için 1.500 dolardan fazla ödemeyi bekleyin.

Daima yavrularını sevgiyle, sosyalleşmeyle ve tıbbi ilgiyle yetiştirecek saygın bir yetiştiriciyle çalışın. Yılların tecrübesine sahip olanları arayın ve yavruların yetiştirildiği yerde sizinle buluşmak için ısrar edin. Herhangi bir taahhütte bulunmadan önce daima yavruyla, anneyle tanışın ve sağlık sertifikalarını görün. ile başlamak için harika bir yer AKC'nin saygın Akita yetiştiricileri listesi. Ortalama fiyat bir safkan yavru yaklaşık 1,500 dolar.

Asla bir köpek değirmeni ile çalışmayın veya ortalama fiyatın çok altında bir köpek yavrusu teklif edenler. Düşük kaliteli yetiştiriciler yavrularını sosyalleştiremezler ve bu da anlatılmamış davranış sorunlarına yol açar. Ayrıca, sağlık sorunları için onları taramaları pek mümkün olmayacak ve bu da satın alındıktan sonra pahalı tıbbi faturalara yol açacaktır. Lütfen onları işin dışında tutmak için üzerinize düşeni yapın.

Köpek yavrusu maliyetine ek olarak, ayrıca şunları yapmanız gerekir: devam eden maliyetleri göz önünde bulundurun bir Akita'ya sahip olmak. Büyükten dev boyutuna bir köpek olarak, ona satın aldığınız her şey aynı zamanda büyük veya dev boyutta olacaktır. XXL kasalar, yataklar, oyuncaklar ve daha yüksek yiyecek ve sigorta faturaları, ona maddi olarak bakabileceğinizden emin olmanız gerektiği anlamına gelir.

Kurtarma ve Barınaklar

Kıdemli Akita Köpek Yatıyor

Bir kurtarma köpeği evlat edinmek, safkan bir köpek yavrusundan daha ucuza mal olacak ve bu süreçte bir hayat kurtarmanıza izin verecek.

Akitaların ara sıra Amerika'daki kurtarma barınaklarında ortaya çıktığını göz önünde bulundurarak, bir kurtarmayı benimsemeyi de düşünmelisiniz. senin için dışarı çık yerel kurtarma merkezi ve evlat edinme süreci boyunca sizinle konuşacak olan personelle konuşun.

Bir yetiştiriciden satın almaktan çok daha ucuz olması muhtemeldir ve onların hayatlarını da kurtarıyor olabilirsiniz. Ayrıca birçok özel kurtarma barınağı vardır. sadece odaklan bu özel cinsin köpeklerini yeniden barındırma konusunda. bu Amerika Akita Kulübü birkaç kurtarma organizasyonu listeler, bu yüzden bir kurtarma köpeğinin ilginizi çekip çekmediğini kontrol ettiğinizden emin olun.

Ayrıca, konu benimsemeye geldiğinde açık fikirli olmanızı tavsiye ederiz. Akita karışımı . Melez köpekler daha az sağlık sorunu yaşayabilir ve genellikle evlat edinmeleri daha ucuzdur.

Aile Hayvanları Olarak

 • Bu, deneyimli bir aileye ihtiyaç duyan baskın bir köpektir.
 • Şehirdeki en iyi bekçi köpeklerinden birini yapan çok koruyucu ve uyanık bir köpektir.
 • Her gün en az 60 dakika egzersiz yapması gerekiyor.
 • Ayrıca, aralarında çok fazla oyun süresi ayırmak isteyeceksiniz.
 • İlgi odağı olmayı severler ve yalnız bırakılmaktan nefret ederler.
 • Ailesine karşı sevecendir ve sizi kanepede ezecektir.
 • Onun eğitimi, mutlu olmak için güçlü bir sürü liderine ihtiyaç duyan, ömür boyu sürecek bir taahhüttür.
 • Güvenli bir bahçeye erişimi olan geniş bir aile evine ihtiyacı var.
 • Cins daha büyük çocuklarla ve bazen diğer köpeklerle yaşayabilir (ancak her zaman değil).

Son düşünceler

Akita bir güçlü güçlü köpek , hem bedende hem de zihinde. Onunla mutlu bir ilişkiniz varsa, aynı derecede istekli ve baskın bir sürü lideri olmanız gerekir. Yukarıda bahsedilen tüm kutuları işaretleyebilirseniz, gerçekten çok iyi anlaşacağınızdan emin olabilirsiniz. Meydan okumaya hazır olduğunu mu düşünüyorsun? Eğer öyleyseniz, birlikte mutlu ve eğlenceli bir hayatınız olacağını biliyoruz. Akita, insanın en iyi arkadaşının özüdür.

Yorumlar