Beagle Ömrü: Beagle'lar Ne Kadar Yaşar?

Beagle Ömrü: Beagle'lar Ne Kadar Yaşar?

Beagle, Amerika'da, mutlu, sevecen ve arkadaş canlısı kişilikleriyle sevilen popüler bir aile hayvanıdır. Sevimli yüzleri, sevimli kulakları ve sonsuza dek yavru köpek gibi görünen büyük gözleri, çoğumuzu büyüsüne kaptırır. Evcil hayvan ebeveynleri, sevgili dört ayaklı arkadaşlarını mümkün olduğu kadar uzun süre yanlarında tutmak isterler. Yani, ister bir Beagle sahiplenmeyi düşünüyor olun, ister onları olabildiğince sağlıklı tutmayı merak ediyor olun, doğru yere geldiniz.

Beagle'lar ne kadar yaşar? Bir Beagle için tipik bir yaşam süresi, sağlıklı bir zaman dilimi olan 10 ila 15 yıldır. Ve bu sadece ortalama yaşam beklentisi. Bazı Beagle'lar bundan çok daha uzun yaşayabilir. Beagle'larınızın bu kadar uzun yaşamasını garanti altına almak için yapabileceğiniz bir şey var mı? Maalesef hayır, ama Beagle'ınızı mutlu ve sağlıklı tutmak için birçok ipucumuz var.Burada sağlıklarını ve beklenen yaşam sürelerini ve bunu hangi faktörlerin etkileyebileceğini anlamanıza yardımcı oluyoruz. Ayrıca onları en iyi durumda tutmanın ve mümkün olduğunca uzun yaşamalarına yardımcı olmanın yollarını araştırıyoruz. Genetik gibi kontrol edemediğiniz bazı şeyler var, ancak aktif bir yaşam tarzı ve kaliteli bir diyet gibi kontrol edebileceğiniz bazı şeyler var. Öyleyse daha yakından bakalım.

İçindekiler
 1. Tazı Cinsi
 2. Beagle'lar Ne Kadar Yaşar?
 3. Beagle Sağlığını Etkileyen Sağlık Faktörleri
 4. Beagle Ömrünü Etkileyen Diğer Faktörler
 5. Beagle Köpeğinizin Uzun Bir Hayat Yaşamasına Nasıl Yardımcı Olabilirsiniz?
 6. Sıkça Sorulan Sorular
 7. Son düşünceler

Tazı Cinsi

 Sevimli Beagle köpeğini sonbahar parkında gezdiren adam
Bu doğal sürü köpeği, ailesiyle çok zaman geçirmeyi sever ve yalnız kalmaktan hoşlanmaz.

Güzel tazı popüler bir aile evcil hayvanı ve arkadaşıdır. American Kennel Club'a (AKC) göre, sürekli olarak Amerika'nın en popüler 10 köpek ırkı . Ayrıca inanılmaz derecede yetenekli bir burnuyla dünyanın en iyi av köpeklerinden biri olarak kabul edilirler. Süper neşeli ve uluyanlar, bu bazı komşuların aynı fikirde olmayabileceği komik bir özellik.

Beagle'ın iki boyutu vardır, bir 13 ila 15 inç boyunda ölçüm pençeden omuza ve diğeri 13 inç ve altında. Daha uzun olan Beagle genellikle 20 ila 30 pound ağırlığında ve diğeri 20 poundun altında. Yaşam süresine gelince, her ikisinin de 10 ila 15 yıl arasında yaşaması bekleniyor. Bazı sorumsuz yetiştiriciler, yavrularını yukarıdaki iki boyuttan daha küçük varyantlar olan cep Beagle'ları olarak pazarlar. Genellikle çöpün en küçüğüdürler veya cücelikten muzdariptirler. Ne yazık ki, çarpık bacakları ve kısa boyunları, diğer sağlık sorunlarının yanı sıra daha kısa ömürler anlamına geliyor. Lütfen bu yetiştiricilerden kaçının.Beagle'lar Ne Kadar Yaşar?

Bir Beagle'ın ortalama ömrü 10 ila 15 yıl arasındadır. Bu, köpek arkadaşı arayan aileler için gerekli olabilecek bir köpek ırkı için nispeten sağlıklı bir yaşam süresidir. Bununla birlikte, tüm köpekler farklıdır, bazı Beagle'lar on yaşına ulaşmayabilir ve diğerleri bunun çok ötesinde yaşar.

En uzun yaşayan Beagle, Butch adında bir köpekti ve 27 yıl boyunca Virginia'da yaşadı. Artık olmasa da, bir süre Guinness Rekorlar Kitabı'nın en eski köpek unvanını elinde tuttu. Butch hakkında çok az şey biliniyor, ancak muhtemelen sağlıklı ve aktif bir yaşam tarzı yaşadı ve keşfetmek üzere olduğumuz diğer faktörlerin yanı sıra iyi genlere sahipti.

Beagle Sağlığını Etkileyen Sağlık Faktörleri

 Kadın veteriner veteriner kliniğinde beagle köpek kulaklarını inceliyor
Tüm köpek ırkları, Beagle'lar da dahil olmak üzere, soylarında akan belirli sağlık koşullarına yatkındır.

Lütfen aşağıdaki sağlık faktörlerinin Beagle soyunda en yaygın olarak bulunanlar olduğunu unutmayın. Ancak bu, yavrularınızın bunlardan herhangi birini deneyimleyeceği anlamına gelmez. Ancak bir Beagle ebeveyni olarak, bunların ve nelere dikkat edilmesi gerektiğinin farkında olmak çok önemlidir. dikkate almak da önemlidir evcil hayvan sigortası Beklenmedik sağlık bakımı ihtiyaçlarının maliyetini yönetmenize yardımcı olabilecek Beagle'ınız için.Kardiyak Endişeler

Beagle, genellikle birkaç kalp rahatsızlığına yatkındır. pulmonik stenoz . Akciğer bezinin daralarak akciğerlere giden kan akışını kısıtlamasıyla ortaya çıkan bir kalp kapağı hastalığıdır. Semptomlar egzersiz intoleransı, olağandışı öksürük, çökme ve kalp aritmilerini içerir. Tedavisi yoktur, ancak beta blokerler gibi günlük ilaçlar bunu etkili bir şekilde yönetebilir. Hafif pulmonik darlığı olan bazı Beagle'lar herhangi bir sorun yaşamayabilir ve ortalama bir ömür yaşayabilir.

Göz Koşulları

Birçok köpek ırkı gibi, Beagle'lar da gözlerini ve görüşlerini etkileyen çeşitli koşullara eğilimlidir. En yaygın olanları katarakt, progresif retinal atrofi (PRA) ve glokomdur. Bazıları ayrıca iç göz kapağının sarkması olan kiraz gözü denen bir şey yaşar. Duruma bağlı olarak, göz problemleri genellikle bir köpeğin ömrünü etkilemez. Ancak, ciddi yaralanma veya ölümle sonuçlanabilecek kaza şanslarını artırabilir. Size bir OFA sağlayabilecek bir yetiştirici bulun veya CERF sertifikası Bu, bir göz doktorunun köpeklerini taradığı anlamına gelir.

Kalça Displazisi

Kalça displazisi, kalça soketinin anormal oluşumudur. Düzensiz bir yürüyüş, ağrılı hareket, hareket kabiliyetinde azalma ile sonuçlanabilir ve sonunda artrit ve topallığa neden olabilir. Bu sorunlardan herhangi birini fark ederseniz, lütfen veterinerinizle konuşun. kalça displazisi acı verici bir durum olabilir köpeğinizin yaşam kalitesini etkileyebilir, strese neden olur ve yaşam sürelerini kısaltır.hipotiroidizm

Hipotiroidizm, tiroid bezi az çalıştığında ortaya çıkar ve vücuttaki çoğu organı etkileyen daha yavaş bir metabolizmaya yol açar. En sık görülen semptomlar hipotiroidizm uyuşukluk, kilo alımı, soğuğa tahammülsüzlük, yüksek kolesterol, yavaş kalp hızı ve kuru ve donuk bir tüy içerir. Hipotiroidizmli Beagle'lar, günlük bir doz replasman hormonu ile tedavi edilebilir. Fakat, tedavi edilemez ve bir köpeğin ömrünü kısaltma eğilimindedir, özellikle bir süre teşhis edilmeden bırakılırsa.

lüks Patella

lüks patella genellikle normal pozisyonunun dışına çıkan bir diz kapağı ile karakterize edilen daha küçük köpek ırklarında bulunur. Şiddetine göre fizik tedavi, ilaç ve bazen de ameliyatla tedavi edilebilir. Uygun tedavi ile lüks patella genellikle bir Beagle'ın ömrünü etkilemez.

beagle boyutu

Musladin-Lueke Sendromu

Musladin-Lueke Sendromu (MLS), balerin Beagle sendromu olarak da adlandırılır. Derinin, kemiklerin, kasların ve organların anormal şekilde geliştiği otozomal resesif bir bağ dokusu bozukluğudur. Belirtiler arasında küçük boyut, kalın ve gergin cilt, azalmış hareketlilik, parmak ucunda yürüme, genişlemiş kafatası ve çekik gözler yer alabilir. MLS, ömürlerini önemli ölçüde kısaltabilir. Sorumlu yetiştiriciler, köpekleri için bir MLS DNA testi yaptırmalı ve bundan etkilenenleri yetiştirmemelidir.

obezite

Obezite, aktif bir yaşam tarzı ile birlikte ölçülü olarak yüksek kaliteli bir diyet yemezlerse köpekleri etkileyebilir. Ancak Beagle da dahil olmak üzere bazı türler obez olmaya daha yatkındır. Beagle her zaman bir sonraki atıştırmalığının peşindedir ve hipotiroidizm gibi diğer durumlar aşırı kilolu olma şanslarını daha da artırır. Fazla kilolu ve obez olmak yaşam beklentisini azaltabilecek ikincil sağlık sorunlarına yol açabilir.Beagle Ömrünü Etkileyen Diğer Faktörler

 Halı üzerinde yatan Beagle
İşte Beagle'ınızın ömrünü etkileyebilecek bazı faktörler.

Bakım ve Yaşam Tarzı

Beagle'ınızın yönlendirdiği yaşam tarzı, yaşam beklentisini önemli ölçüde etkileyebilir. Bu tazıların, mutlu bir şekilde daha uzun süre devam edebilmelerine rağmen, en az bir saatlik günlük egzersize ihtiyaçları vardır. Bununla birlikte, Beagle'lar aynı zamanda öğleden sonra uykularına olan düşkünlükleri ve evde tembellik yapmalarıyla da ünlüdürler. sağlıklı kalmak için aktif bir yaşam tarzı yaşamaları gerekir. Bu, kalp sistemlerini sağlıklı tutar ve zihinlerini uyararak sağlıklı bir yaşam beklentisine katkıda bulunur.

Beagle'ların ayrıca yaşamak için mutlu ve güvenli bir ortama ihtiyacı vardır ve bu onların stresini önemli ölçüde azaltabilir. Bu, bir yavru olarak özgüvenlerini geliştirmek için onlara uygun eğitim vermeyi içerir. Beagle'lar aynı zamanda sosyal köpeklerdir ve insanlarıyla çok fazla etkileşime ihtiyaç duyarlar. ve diğer hayvanlar. Aynı zamanda meraklı yaratıklardır ve bu merak onların yaralanmasına neden olabilir, bu nedenle güvenlik bilincine sahip ve sorumlu bir köpek sahibi olmalısınız.

Genetik

Beagle'ınızın genetiği, yaşam beklentisindeki en etkili faktörlerden biridir; ne yazık ki, kontrol edemediğiniz bir şey. Ancak Köpeklerini yetiştirmeden önce tarayan sorumlu bir yetiştirici ile çalışmak, sağlıklı bir köpek yavrusu sahibi olma şansınızı en üst düzeye çıkarır. Yetiştiricinizle yukarıda listelenen sağlık sorunları hakkında konuşun ve ilgili sağlık sertifikalarının bir kopyasını isteyin.

Pek çok sorumsuz yetiştirici yalnızca tek bir şeyle ilgilenir, o da köpek severlerden olabildiğince çok para kazanmaktır. Bunu tıbbi bakım olmadan köpek yetiştirerek yaparlar, bu da hasta köpeklerin genellikle hasta yavrular ürettiği anlamına gelir. Yetiştiricinizi iyice araştırmak çok önemlidir. Yetiştirici arayışınıza başlamak için mükemmel bir yer AKC'nin Beagle yetiştirici sayfası .Sağlık ve Aşılar

Beagle'ınızı sağlık kontrolleri ve aşıları ile güncel tutmak çok önemlidir. Bu yavrunuzu enfeksiyonlara ve hastalıklara karşı korumanın en kolay yollarından biri. Sağlık kontrolleri için düzenli veteriner ziyaretleri, köpeğinizin yaşam beklentisi için de hayati önem taşır. Sağlık sorunlarını erkenden belirlemenize ve gerekirse başarılı tedavi şansını artırmanıza yardımcı olabilirler.

Beslenme

Beslenme, Beagle'ınızın sağlığı ve yaşam beklentisi için kritik bir faktördür. Onları beslemek önemlidir yüksek kaliteli, beslenme açısından dengeli bir diyet Amerikan Yem Kontrol Yetkilileri Birliği (AAFCO) kurallarına uygun. Diyetleri de, özellikle vücutlarının geliştiği yavruluk döneminde, yaşa uygun olmalıdır. Yavru köpek maması, gerektiği gibi büyümeleri için ihtiyaç duydukları her şeyi sağlar.

Beagle'ınızı talimatlara göre yalnızca ihtiyaç duyduğu kadar besleyin. Onlara ikramlar yağdırmak isteseniz de, lütfen yapmayın. Beagle'lar, yaşam sürelerini önemli ölçüde azaltabilen obeziteye ve kiloyla ilgili diğer sağlık sorunlarına eğilimlidir. Kuru mama, ıslak, çiğ veya The Farmer's Dog gibi taze diyetler , onları sadece ihtiyaçları kadar besleyin. Diğer her şeyi pençelerin ulaşamayacağı bir yerde tutun.Kısırlaştır ve Kısırlaştır

Beagle'ınızı kısırlaştırmak ve kısırlaştırmak sağlıkları için hayati önem taşır ve üreme kontrolünün ötesinde faydaları vardır ve yaşam beklentilerini artırabilir. bu Gürcistan Üniversitesi bulundu kısırlaştırma erkeklerin köpek ömrü beklentisini %14, dişilerin ise %26 oranında artırabilir. Ayrıca, köpeğinizi kısırlaştırmamanın veya kısırlaştırmamanın ömrünü yaklaşık iki yıl kısaltabileceğini de bulmuşlardır. Beagle'ınızı çiftleştirmek istemiyorsanız, bu dikkate alınması gereken önemli bir prosedürdür.

Beagle Köpeğinizin Uzun Bir Hayat Yaşamasına Nasıl Yardımcı Olabilirsiniz?

 Beagle Köpek Maması Yiyen
İşte köpek sahiplerinin köpeklerinin sağlığını iyileştirmek ve potansiyel olarak ortalama yaşam sürelerini iyileştirmek için yapabilecekleri bazı şeyler.
 1. Sorumlu Bir Yetiştiriciyle Çalışın. Bu, satın aldığınız yavru köpeğin olabildiğince sağlıklı olmasını sağlamak için ilk ve en önemli adımlardan biridir. Bunları iyice araştırın. Sağlıklı bir köpek yavrusu garanti edemezsiniz, ancak sorumlu yetiştiricilerin sağlıklı yavrular üretmek için mümkün olan her şeyi yaptığından emin olabilirsiniz. Elbette, onlarla çalışmak genellikle daha pahalıdır, ancak gelecekte maliyetli tıbbi faturalarla karşılaşma olasılığınız daha düşüktür.
 2. Veteriner Hekimi Düzenli Olarak Ziyaret Edin. Beagle'ınızın aşılandığından ve düzenli sağlık kontrollerinden geçtiğinden emin olmak, hastalık ve enfeksiyonla savaşmak için gereklidir. Ayrıca sağlık sorunlarının erkenden tespit edilmesine de yardımcı olurlar. Sık sık veterinere gitmek, uzun ve sağlıklı bir yaşam olasılığını artırır.
 3. Doğru Zamanda Kısırlaştırın veya Kısırlaştırın. Bu prosedürler Beagle'ınızın sağlığını iyileştirebilir ve ayrıca kanser gelişimini azaltabilir. Ancak doğru zamanlama, sağlıkları için de hayati önem taşır. Doğru zamanı seçmek köpek ırklarına göre değişir, bu nedenle Beagle'ınızı rezerve etmek için en iyi zaman hakkında veterinerinizle konuşun.
 4. Fiziksel Egzersiz Anahtardır . Beagle'ınız bir av cinsidir ve aktif bir yaşam tarzı sürdürmelidir. Bütün gün tembellik edip yemek yemeyi ne kadar çok isterlerse istesinler, Beagle'ınızı aktif tutmak önemlidir. Egzersiz, obeziteyi ve kiloyla ilgili diğer sorunları önler ve genel sağlığın anahtarıdır.
 5. Zihinsel Uyarım Önemlidir. Beagle'ınızı sağlıklı ve mutlu tutmak için fiziksel egzersiz kadar zihinsel uyarım da önemlidir. Uyarılmadan sıkılır ve strese girerler, bu da yıkıcı ve problemli davranışlarla sonuçlanır. Beagle'ınızı sağlayın bulmaca oyuncakları , çiğneme, etkileşimli meydan okumalar ve aile ile oyun zamanı.
 6. Onlara Kaliteli Bir Diyet Besleyin. Beagle'ınızı yüksek kaliteli bir diyetle beslemek, vücutlarının beslenme ihtiyaçlarını karşılamak için çok önemlidir. Ve kilo alımını da önleyebilir. AAFCO yönergelerini karşılayan ve yüksek kaliteli et proteini, sağlıklı yağlar, vitaminler ve mineraller içeren bir diyet arayın.
 7. Diş Sağlığı Çok Önemlidir. Beagle'ınızın diş sağlığı, sağlıklarında birçok evcil hayvan ebeveyninin farkında olmadığı şaşırtıcı derecede önemli bir rol oynar. Fırçalamak Dişleri küçük yaşlardan itibaren haftada birkaç kez alışsınlar diye.
 8. Güvenliği Düşünün. Beagle'ınızın meraklı olması muhtemeldir ve burnu genellikle başını belaya sokar. Ve onların güvenliği sizin sorumluluğunuzdadır. İnsan yemeğini sakla, zehirli gıda maddeleri , kırık köpek oyuncakları ve diğer tehlikeli nesneleri veya ortamları yollarından uzak tutun.
 9. Uygun Eğitim. Beagle'ınızın erken yaşlardan itibaren sosyalleşmesini ve yeterli eğitimi almasını sağlayın. Hayata iyi bir başlangıç, daha mutlu ve sağlıklı bir yavru olma olasılığını artırır.
 10. Kucak dolusu sevgiler ve muhabbetler. Son fakat kesinlikle en az değil, Beagle'ınıza hak ettiği sevgi ve şefkati sağlamaktır. Bu onları mutlu ve sağlıklı tutar ve ömürlerini önemli ölçüde uzatabilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Beagle'lar Ne Kadar Yaşar?

Beagle'ların ortalama ömrü 10 ila 15 yıldır. Ne kadar yaşadıkları, bazılarını kontrol edebileceğiniz birçok faktöre bağlıdır. Genetikleri gibi diğer faktörleri kontrol edemezsiniz. Ancak saygın bir yetiştiriciyle çalışmak, yalnızca sağlıklı genlere sahip Beagle'ların yetiştirilmesini sağlar. Bazı Beagle'lar bundan daha uzun yaşayabilir ve Butch gibi bazı Beagle'lar neredeyse otuz yıl yaşayabilir.

Beagle Karışımlarının Ömrü Ne Kadardır?

Yaşam beklentisi Beagle karışık ırkları karıştırıldıkları cinse bağlıdır. 10 ila 15 yıl gibi olması muhtemeldir. Ancak diğer ebeveynlerinin beklenen yaşam sürelerine de baktığınızdan emin olun. Tüm köpeklerin farklı olduğunu ve yaşam beklentisinin sadece ortalama bir rakam olduğunu unutmayın.

amerikan yolculuğu köpek maması hatırlama

Fazla Kilolu Beagle Köpekleri Ne Kadar Yaşar?

Aşırı kilolu bir Beagle'ın kesin bir yaşam süresi olmasa da, şundan emin olabilirsiniz: aşırı kilolu bir Beagle sağlıksızdır ve sağlıklı bir Beagle kadar uzun yaşama olasılığı daha düşüktür. Fazla kilolu olmak, vücuda ve diğer organlara stres ekleyerek ikincil sağlık sorunlarına yol açabilir. Beagle'ınızı aktif tutun ve onları sağlıklı tutmak ve umarım yaşam sürelerini uzatmak için besleyici bir diyetle besleyin.Son düşünceler

Bir Beagle, nispeten sağlıklı bir köpek ırkıdır, ancak yaşam beklentilerini azaltabilecek çeşitli sağlık sorunlarına eğilimlidir. Her köpek farklıdır ve birçok faktör kontrolünüz dışındadır. Ancak onları mutlu ve sağlıklı tutmak için yapabileceğiniz bazı şeyler var. Beagle'ınızı olabildiğince sağlıklı tutarak, sizinle 15 yıla kadar, belki daha da uzun süre kalabilirler.

Yorumlar