Amerikan Rottweiler vs Alman Rottweiler: Irk Farklılıkları ve Benzerlikler

Amerikan Rottweiler vs Alman Rottweiler: Irk Farklılıkları ve Benzerlikler

Rottweiler, Amerika'da çok popüler bir köpektir, ancak Almanya'dan gelmektedir. Peki Amerikan ve Alman Rottweiler arasındaki farklar ve benzerlikler nelerdir? Aynı köpek cinsidirler, bu nedenle farklılıklardan çok benzerlikler vardır. Ancak Amerikan ve Alman soyları arasındaki birkaç ince ayrım, birini siz ve aileniz için daha iyi bir seçenek haline getirebilir.

Rottweiler sadık, sevgi dolu ve kendine güvenen koruyuculardır. Ayrıca çok inatçı ve sevdiğimiz salak gülüşleri göz önüne alındığında şaşırtıcı derecede zekiler. Rottweiler, onlardan en iyi şekilde yararlanmak için deneyimli ve sert bir köpek sahibi gerektiren devasa ve güçlü köpeklerdir. Ancak doğru ev ve yetiştirme ile, harika aile hayvanları ve çalışan ırklar olurlar.İşte bu Rottweiler cins karşılaştırmasında, onların geçmişine, görünümüne, kişiliğine, sağlığına, beslenme gereksinimlerine ve daha fazlasına bakıyoruz. Görünüşleri, mizaçları ve köpek fiyatı, iki soy arasındaki farkların çoğunu göreceğiniz yerlerdir. Öyleyse, Amerikan Rottweiler'a karşı Alman Rottweiler'a bakalım.

Irk Karşılaştırması

Amerikan Rottweiler

pomeranian vs yorkie
 • Yükseklik 22-27 inç
 • Ağırlık 80-135 lira
 • Mizaç Sadık, sevgi dolu, kendine güvenen
 • Enerji Ortalama - Yüksek
 • Sağlık Ortalama
 • Ömür 8-10 yıl
 • Köpek Fiyatları 850$+

Alman Rottweiler • Yükseklik 22-27 inç
 • Ağırlık 80-135 lira
 • Mizaç Sadık, çalışkan, kendine güvenen
 • Enerji Ortalama - Yüksek
 • Sağlık Ortalama
 • Ömür 8-10 yıl
 • Köpek Fiyatları 850$+
İçindekiler
 1. Irk Tarihi
 2. Dış görünüş
 3. Mizaç
 4. Egzersiz yapmak
 5. Eğitim
 6. Sağlık
 7. Beslenme
 8. bakım
 9. Köpek Fiyatları
 10. Son düşünceler

Irk Tarihi

 Yolda Duran Siyah ve Ten Rengi Köpek
Rottweiler, Amerika'daki en popüler köpek ırklarından bazıları arasındadır.

bu Rottweiler lejyonları Avrupa'yı ele geçirirken Romalılar tarafından kullanılan dev çoban köpeklerinden geliyor. Bu Asya mastiff tipi ırkları kullanarak, seyahatlerinde onları yerel ırklarla birlikte yetiştirdiler. Ve bugün bildiğimiz Rottweiler'ın ataları Almanya'nın Rottweil kasabasından geliyor. Onlar başlangıçta sürüleri korumak ve taşımak için yetiştirildi otlaktan pazara, onları haydutlardan koruyor.

Anavatanlarında, Rottweil Kasap Köpeği anlamına gelen Rottweiler Metzgerhunf olarak adlandırılırlar. Ama Amerika'da onlara Rottweiler denir. Çiftlik hayvanları koruyucusu olarak kariyerleri, 1800'lerde sanayi devrimiyle sona erdi. Kişisel koruyucular ve polis köpekleri olarak yeni kariyerler buldular. Bugüne kadar, hala bu görev için kullanılıyorlar ve bu işte en iyilerden biri.

Allgemeiner Deutscher Rottweiler-Klub (ADRK) Almanya'daki birincil cins kulübüdür ve orijinal cins standardı 1901'de hazırlanmıştır. Rottweiler bundan kısa bir süre sonra Amerika'da popüler oldu ve American Kennel Club (AKC) onları kabul etti. AKC, ADRK'nın cins standardını esas olarak benimsemiştir, ancak daha bağışlayıcıdır. Ama genel olarak, Rottie'niz Almanya'dansa, onlar bir Alman Rottweiler'dır. Ve Amerika'da doğmuşlarsa, Amerikan Rottweiler'larıdır.Dış görünüş

İki Rottweiler soyu arasındaki temel farkların bulunabileceği yer burasıdır. bu ADRK'nın cins standardı göre biraz daha katıdır. AKC'nin cins standardı . ADRK, köpeğin kuyruğunun kasıtlı olarak çıkarılması olan yerleşik bir kuyruğu olan hiçbir Rottweiler'ı dikkate almaz. AKC, kenetlenmiş köpekleri tanır ve Amerikan Rotties arasında oldukça yaygındır. Bu yüzden, Rottweiler'ınızın kenetlenmiş bir kuyruğu varsa, Amerikan Rottweiler olma olasılığı yüksektir. Alman Rottie yerine.

Tüm Rottweiler'lar tipik olarak 80 ila 135 pound ağırlığındadır ve 22 ila 27 inç boyundadır. Ortalama büyüklük olarak eşit olmalarına rağmen, Alman Rottweiler, Amerikalı meslektaşlarından biraz daha büyük olma eğilimindedir. Daha geniş bir vücut şekli, iyi tanımlanmış kaslar ve daha belirgin bir burun ile daha tıknaz görünürler. Daha atletik ve modern görünen American Rotties ile karşılaştırıldığında.

Tüm Rottweiler'lar geleneksel ten rengi işaretlere sahip koyu renkli bir taban katına sahip olmak yüzlerinde, göğüslerinde ve bacaklarında. ADRK, saflarına yalnızca siyah ve ten rengi yavruları kabul eder. AKC ise siyah ve maun ile siyah ve pas rengi köpekleri de kabul ediyor. Tüm Rottweiler'ların kısa ve kalın bir çift tüyü olmalıdır. Daha uzun saçlı Rotties olmasına rağmen, bunlar yaygın değildir. Uzun tüylü Rotties genellikle Rottweiler ile karıştırılır. Golden Retriever karışımları .Mizaç

 Büyük Çürük Köpek
Rottweiler neredeyse tüm davetsiz misafirleri uzak tutabilir.

Tüm Rottweiler'lar güvenilir, özverili ve koruyucu köpekler. Ve cinsi iyi tanıyanlar, beceriksiz kişilikleri olan aptal ve oyuncu yavrular olduklarını da bilirler. Rottweiler şaşırtıcı derecede zekidir ve onda yer alır. en zeki köpek ırkları . Bununla birlikte, koruyucu ve bazen inatçı yapıları, her ikisinin de onlardan en iyi şekilde yararlanmak için deneyimli ve eşit derecede güçlü bir sahibine ihtiyaç duyduğu anlamına gelir.

Bazı Rottweiler meraklıları, Alman ve Amerikan soyları arasındaki tek farkın, Alman Rottweiler'ların mükemmel bir refakatçi köpek olmak için özenle yetiştirilip yetiştirilmeleri olduğunu iddia ediyor. Mizaç söz konusu olduğunda ADRK'nın çıtası yüksektir. Olmalılar sakin ve güvenilir, azami sadakat göster ve koruyucu ama itaatkar ol. American Rotties aynı olsa da, AKC gösteri ringinde daha az katıdır.

Egzersiz yapmak

Rottweiler, çok fazla koruyucu enerjiye sahip, çalışkan bir ırktır. Bu, vücutlarını sağlıklı tutmak için günde en az bir saat egzersiz yapmaları gerektiği anlamına gelir ve zihinler uyarıldı . Doğru miktarda egzersiz yapılmadığında yıkıcı ve sorunlu hale gelmeleri muhtemeldir. Rotties, doğal olarak ağır köpeklerdir ve yeterli egzersiz yapmazlarsa hızla aşırı kilolu hale gelebilirler. Her köpek farklıdır ve farklı aktivite seviyelerini tercih eder, ancak Amerikan ve Alman Rotties, tam olarak egzersiz gereksinimlerine sahiptir.

Eğitim

Tüm köpekler gibi, mizaçları da yetiştirilmelerine ve eğitimlerine bağlıdır. Güvenilir bir şekilde eğitilmedikçe, hiçbir Rottie soyu bu harika özelliklerden hiçbiri olmayacaktır. Bunun yerine asi, sorunlu ve tehlikeli bir evcil hayvan haline gelin. Onların onları eve getirir getirmez eğitim başlamalıdır. ve hayatlarının geri kalanında tavırlarını korumaya ve onlara gerçek patronun kim olduğunu (bu sizsiniz!) hatırlatmaya devam etmelidir.Rottweiler gibi koruyucu köpekler için sosyalleşme çok önemlidir. Kendilerini güvende hissetmelerini ve diğerlerinin yanında onlardan beklediğiniz gibi davranmalarını sağlamak için. Bazıları, Amerikan soyunun Alman soyundan daha fazla korku-saldırganlık davranışları sergilediğini söylüyor. Ancak araştırmalar, bunu destekleyecek hiçbir kanıt olmadığını gösteriyor. Bu iddiada herhangi bir gerçek varsa, muhtemelen Alman yetiştiriciler ve sahipleri ile birlikte katı Alman köpek yasaları , daha kapsamlı bir yetiştirme ve daha iyi eğitim/sosyalleşme sağlar.

Sağlık

 Veteriner, veteriner kliniğinde bir rottweiler köpeğini tedavi ediyor. Bir veteriner numunesi bir köpeğin yarasını tedavi eder.'s paw and rebent
Cinste bulunan en yaygın sağlık sorunları kalp problemleri, göz rahatsızlıkları ve eklem sorunlarıdır.

Rottweiler bir yaşam beklentisi 8 ila 10 yıl olan genel olarak sağlıklı bir köpek. Tüm köpek ırkları gibi, çeşitli sağlık sorunlarına eğilimlidirler. Rottie'ler, ortalama cinsten daha fazla sağlık sorununa yatkındır, bu nedenle Rottie ebeveynleri şunları düşünmelidir: evcil hayvan sigortası . Ortak sağlık kaygıları açısından Amerikan ve Alman Rottweiler'ları arasında fark yoktur.

Beslenme

Amerikan ve Alman Rottweiler'ları tam olarak beslenme gereksinimlerine sahiptir. . Ne ve ne kadar yedikleri beden, aktivite seviyeleri, yaş, cinsiyet ve daha fazlası gibi birçok faktöre bağlıdır. Alman Rottie'niz tipik olarak daha büyükse veya çalışan bir köpek cinsiyse, daha küçük veya daha az aktif olandan daha fazla yemelerini bekleyebilirsiniz. Her iki durumda da, ikisinin de ihtiyacı var yüksek kaliteli bir diyet Rottie'niz için uygundur. Dikkat et kabartmak çünkü Rotties yiyeceklerini hızlı bir şekilde yutmayı sever.

bakım

Alman ve Amerikan Rottweiler'ları aynı tüy ve bakım ihtiyaçlarına sahiptir. . Birkaç ton farkı olabilir, ancak kısa, kalın, çift katlı, şık ve bakımı kolay olmalıdır. Yıl boyunca orta derecede ve tüy dökme mevsiminde biraz daha ağır tüy dökerler. Tüm Rottweiler'ların en iyi şekilde görünmek ve hissetmek için haftada birkaç kez dişlerini fırçalaması gerekir.rottweiler karışımı

Köpek Fiyatları

Rottweiler yavru köpeğinizin maliyeti geniş bir yelpazeye bağlıdır. faktör aralığı . Genel konuşma, Amerika'da yaşıyorsanız, bir Amerikan Rottweiler bir Alman Rottweiler'den daha ucuzdur. Amerika'da yaşıyorsanız ama bir Alman Rottweiler istiyorsanız, yavrunuzu Almanya'dan göndermenin maliyetini düşünmeniz gerekir. Bu pahalı olacak ve köpek yavrusu maliyetini önemli ölçüde artıracaktır. Ortalama bir Rottweiler yavrusu 850 ila 4.000 dolar arasında, bazen daha fazlaya mal olabilir.

Son düşünceler

Gördüğünüz gibi Amerikan ve Alman Rottweiler'ları arasında çok az fark var. Amerikan ve Alman Rotties yan yana bakıldığında, Alman Rotties biraz daha büyük ve daha geniş olma eğilimindedir. Bazıları, Alman Rottie'nin mizacının daha çok yönlü olduğunu söylüyor, ancak bu daha çok aldıkları eğitim ve yetiştirilme tarzına bağlı. Rottweiler, hem Amerika'da hem de Almanya'da favori bir cins. İhtiyaçlarını karşıladığınız sürece harika aile hayvanları ve çalışan köpekler olurlar.

Yorumlar