Japon Köpek İsimleri: 150'den Fazla Adlandırma Fikri

Japon Köpek İsimleri: 150'den Fazla Adlandırma Fikri

Yeni bir köpek yavrusu için bir isim seçmek, evcil hayvan sahibi olmanın en heyecan verici kısımlarından biridir. Bu görev eğlence ve yine de büyük önem taşıyor. Bir köpeğin adı, sahiplerinin yaşamları boyunca onlarla iletişim kurmasının birincil yoludur, bu nedenle iyi bir isim seçmek çok önemlidir. İnsanlar, köpeklere ve diğer evcil hayvan adlarına ilham bulmak için birçok farklı yere bakar. Bazen bir yerden veya bir kültürden, örneğin Japonya'dan ilham alırız. Bu ilham, Japonya'nın diline, yemeklerine, kültürüne ve manzarasına duyulan sevgiden gelebilir. Veya belki de yeni yavrunuzun bazı Japon kökenleri vardır. Her iki durumda da, Japon köpek isimleri için aralarından seçim yapabileceğiniz pek çok fikir var.

Japonya, devasa Fuji Dağı, muhteşem kiraz çiçekleri, çay törenleri, sumo güreşi, video oyunları ve çok daha fazlası dahil olmak üzere birçok şeyle tanınır. Tüm bu kültür ve güzellik, evcil hayvan isimleri için keyifli fikirler sunuyor. Yavru köpeğiniz için mükemmel Japon köpeği adını bulmak söz konusu olduğunda, aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli seçenekler vardır. Ülkenin tarihinden ilham alan geleneksel fikirlerden Japon kültüründen ilham alan modern fikirlere kadar, yavru köpeğiniz için mükemmel bir isim olduğundan emin olabilirsiniz.Yeni bir köpek yavrusu için doğru lakabı bulmak biraz zaman alır ve sahiplerinin kendilerine birkaç farklı seçeneği denemek için yer açmaları önemlidir. Hemen bir şey seçmene gerek yok. İlk birkaç haftadan sonra işe yaramazsa seçiminizi değiştirmeniz bile sorun değil. Evcil hayvanınıza mükemmel şekilde uyan bir şey seçmek büyük bir iştir, ancak size yardımcı olmak için buradayız. Pek çok ilham verici Japon köpeğe isim fikri olduğunu biliyoruz ve başlamanıza yardımcı olmak için 150'den fazla isimden oluşan bir liste hazırladık.

Japon Köpek Irkları

En sevdiğimiz köpek ırklarının birçoğunun kökleri ve kökenleri Japonya'dadır. Bazıları tanıdık olsa da, diğerleri son derece nadir olabilir. Bu ırklardan bazıları popüler evcil hayvanlar bütün dünyada. Fark edebilirsiniz ki birçok Japon köpek ırkları Inu kelimesini ekleyin. Inu, Japonya'da köpek demenin en yaygın yoludur. . Inu hem tekil hem de çoğuldur ve bir veya birkaç köpek anlamına gelebilir. Japon köpek ırkları şunları içerir:

 1. iç eşek
 2. Hokkaido Inu'su
 3. Japon Çenesi
 4. Japon Spitz'i
 5. Japon Teriyeri
 6. Kai Ken
 7. Kishu
 8. Ryukyu Inu
 9. Sahalin Husky
 10. Shiba Inu
 11. Şikoku
 12. Tosa İnu

Japon İsimlerinin Anlamları

 Sevimli Geleneksel Japon elbisesi ile Shiba Inu Yavru Köpek
Bir yavruya isim vermek çok kişisel bir karardır ve bazı sahipler özel anlamı olan bir şeyi seçmeyi sever.

İçinde Japonya'nın adlandırma uygulamaları , -hei, -hiko veya -suke ile biten isimler erkektir. Erkek lakapları da genellikle -o veya -shi ile biter. Dişi isimleri genellikle -e, -yo, -mi, -na, -ko veya -ka ile biter. Verilen adlar genellikle daha gayri resmi ortamlarda kullanılır.Dikkate alınması gereken güzel anlamları olan birkaç klasik Japon ismi vardır.

 1. ai aşk anlamına gelen bir kadın ismidir.
 2. Akari parlak, vermilyon kırmızısı veya yasemin anlamına gelir. Bu dişil bir kelimedir ancak sıklıkla eril olarak da kullanılır.
 3. anya barış ve rızık anlamına gelir ve bir kadın adıdır.
 4. Ashai erkekler veya kızlar için olabilir ve sabah güneşi anlamına gelir.
 5. Çika yakın anlamına gelen dişil bir kelimedir.
 6. Chiyo bin kuşak veya bin dünya anlamına gelen bir kadın adıdır.
 7. Fumiko bir kadın adıdır, değerli güzelliğin çocuğu anlamına gelir.
 8. Haruto hafif ve yükselen anlamına gelen erkek bir lakaptır.
 9. Hiro erildir ve bol, hoşgörülü ve cömert anlamına gelir.
 10. Hiroşi cömert anlamına gelen erkek ismidir.
 11. Orada erildir ve ikinci erkek anlamına gelir.
 12. Keiko dişil olan, şanslı veya saygılı bir çocuk anlamına gelir.
 13. Kenzo , bir erkek adı, bilge veya üç anlamına gelir.
 14. Onlarla kadınsı ve dürüst demektir.
 15. Ona erkek veya kadın olabilir ve rüya anlamına gelir.
 16. Ren erildir ve nilüfer anlamına gelir.
 17. sora hem dişil hem de erkeksi olabilir ve gökyüzünü ifade eder.
 18. Yoşi erkektir ve şanslı demektir.
 19. Yoshiko güzel, erdemli veya neşeli bir çocuğu ifade eden bir kadın unvanıdır.
 20. Yuki başka bir erkeksi lakaptır ve mutluluk, değer ve kar anlamına gelir.

Erkek Köpekler İçin Japonca İsimler

Hadi Michi
Göç İle
Goro Nikko
Haru nobu
hoşi zil sesi
itsuki ryo
ben Saburo
Kano Shig
Kaori incik
ken Bu yüzden
akraba Sarmak
Kişi yamato
Kyo Yukio

Erkek köpekler için Japonca adlandırma önerileri için dikkate alınması gereken uzun bir liste var. Bazı popüler fikirler arasında 'bahar' anlamına gelen 'Haru', 'ejderha' anlamına gelen 'Ryo' ve 'zafer' anlamına gelen 'Katsu' yer alır. Ren, Haruto, Minato ve Yuma popüler son birkaç yılda Japonya'daki erkekler arasında. Erken gelişmiş erkek yavrunuz için bu diğer fikirlerden bazılarını deneyin.

Dişi Köpekler İçin Japonca İsimler

gen On
İş hangisinde
Dır-dir Mayıs
O maki
Kane Nerede
Katsumi Midori
acı tatlı Motorlu
Evet Kral
kiçi Rina
Kiko Yıl
Kimyasal sakio
Biz Sakura
Biz Sato

Güzel bir bayanın güzel bir unvanı olmalı . Dişi köpekler için bazı popüler fikirler arasında 'prenses' anlamına gelen 'Hime', 'güzellik' anlamına gelen 'Miki' ve 'kaplumbağa' anlamına gelen 'Kame' yer alır. Bu muhteşem Japon kadınsı takma adlar, herhangi bir güzel yavruyu gururlandıracak.Japon Yemeklerinden Esinlenilen Köpek İsimleri

Pürinler Wagoshi
ramen Dango
Serbest bırakmak Udon
Sashimi Yüz
Suşi Kit-Kat'lar
Oda Türler
soya peyniri Pokupan
Tempura Senbei
Matcha Yakitori
Mochi Miso

Japonya'nın yemekleri lezzetli ve lüks. Bu ülkenin mutfağından gelen birçok nefis köpek yavrusu çağrı işareti var. Yiyeceklerden ilham alan bu sözler, sevdiğimiz mutfağa saygı göstermemizi sağlarken aynı zamanda evcil hayvanlarımıza ne isim vereceğimize dair yaratıcı öneriler de sunuyor. Bu yiyecek adlandırma fikirleri, erkek veya dişi yavrular için olabilir.

Anime Köpek İsimleri

Elric DSÖ
Orada Asami
Kaoru Aynı
Katsu Kuşina
Kenta motoko
Kuoshi Nadya
Levi Rika
Masaru Shion
naruto Sofya
Osamu sora
Ryuu Tomoko
Yığın toru
Toshiro Usagi
Yasu Yoko
Yuu Yui

Anime, Japon animasyonundan esinlenen son derece popüler bir çizgi film, animasyon ve sanat tarzıdır. Bazı çok popüler animeler arasında Pokémon, Demon Slayer, Bungo Stray Dogs ve Sailor Moon bulunur. Anime'nin çok farklı bir sanatsal tarzı var. Karakterler, daha büyük gözler, uzun uzuvlar, vahşi görünen saçlar ve çok renkli giysiler dahil olmak üzere özelliklerine göre abartılı bir görünüme sahiptir. Bazı animeler çocuklar içindir ve diğer hikayeler daha yaşlı bir kalabalık içindir. Anime dünyasında birkaç yaratıcı evcil hayvan çağrı işareti fikri var.

Hayvandan İlham Alan Köpek İsimleri

Ahiru - ördek Raion - aslan
Andori - horoz Engel - balık
Ebi - karides Saru – maymun
Gachō– kaz Shika - geyik
Hebi – yılan Taka - şahin
ve - ayı Tora - kaplan
Neko – kedi Tori - köprü
İsimler - pire Tsuru-Vinç
Okami - kurt Uma - at
Oushi - boğa Ushi-inek
Domuz - kör Washi - kartal

Birçok evcil hayvan sahibi, köpeklerine diğer hayvanların adlarını vermeyi sever. . Japonca'da başka bir hayvan anlamına gelen bir kelime seçmek, bir evcil hayvanın yeni takma adı için çok ilgi çekici fikirlerin önünü açar. Belki de bu hayvanlardan ilham alan fikirlerden biri doğru seçim olabilir.Folklordan İlham Alan İsimler

Hone-Onna Satori
Kappa Tanuki
Kitsune Tengü
İşte burada Erkek kardeş
Okiku yokai
Onryo Yuki-Onna
Anka kuşu Yurei

Yavru köpeğinizi vaftiz etmenin bir başka moda yolu da ondan gelen bir şey kullanmaktır. folklor . Japonya'nın folkloru efsaneler, mitler ve hikayelerle doludur. Bu harika hikayeler ve efsaneler zengin bir adlandırma ilhamı sunar.

Japon Yer İsimleri

Fuji Kyoto
Başlamak Nagoya
Kawasaki Nara
Kawasaki Osaka
Kobe Tokyo

Japonya muhteşem ve unutulmaz yerlerle doludur. Bu yerler, bir evcil hayvan takma adı için harika fikirler veriyor. Bir evcil hayvana sevilen bir yerin adını vermek, o yeri onurlandırmanın ve tüylü bebeğinize benzersiz bir çağrı işareti vermenin harika bir yoludur.

Köpek Adlandırma Trendleri

 ninja kostümlü chihuahua
Eğlence, kültür ve güncel olayların tümü, bazı heyecan verici isim trendlerini etkiliyor.

Kültürümüzde ve toplumumuzda meydana gelen ve evcil hayvan dediğimiz şeylere ilham verebilecek eğilimler ve hevesler sıklıkla vardır. Bunlar, aşağıdakiler gibi büyük franchise'ları içerebilir: Harry Potter , Marvel ve Disney gibi şeyler yenilikçi fikirleri, hatta diğer yerlerden fikirleri adlandırmak gibi Almanya veya ispanya . Bazı trendler uzun süre ortalıkta dolaşırken, diğerleri alevlendikleri anda solup gidecekler.

Yeni bir köpeğe bir trend veya hevesten sonra isim vermek eğlenceli olsa da geçici heveslerin kaybolduğunu unutmayın. Yavru köpeğinizin bu kelimeyi öğrenmesi ve hayatı boyunca kullanması gerekecek. , bu nedenle, ileride o kadar popüler olmayabilecek bir şeyin adını verirken çok dikkatli olun. Viral danslar ve videolar bugün burada ve yarın yok. Evcil hayvanınız olarak adlandırmayı seçtiğiniz şeyin, ikinizin de kısa bir süre için mutlu olduğu bir şey olduğundan emin olun. Ayrıca onlara daha sonra dalga geçilecek veya uygunsuz görünecek bir şey demek istemezsiniz.Trendler dalgalanabilir ve bir yerden bir yere değişebilir. Kişisel çıkarlar, bir sahibin neyi modaya uygun bulduğunu da etkileyebilir. Modaya uygun bir fikir istemeseniz bile, neyin popüler olduğuna bakmak, diğer insanların ne seçtiğini görmenin akıllıca bir yoludur. ve nelerden uzak durulmalı? Kendinizi takılıp kalırsanız, yaratıcı fikirlerinizin akmasına da yardımcı olabilir.

Köpek Adlandırma İpuçları

Ne zaman yeni yavrunuz için bir çağrı işareti seçmek , düşünülmesi gereken birkaç şey var. Öncelikle, yavru köpeğinizin başlığının ne tür bir anlam veya mesaj ifade etmesini istediğinizi düşünmelisiniz. Kulağa etkileyici gelen bir şeyin peşinde misiniz ve eşsiz veya sizin için özel bir anlam ifade eden bir şey? Yaratıcı olmanıza izin verin ve birçok farklı seçeneği değerlendirin. Unutmayın, bu kelime yavrunuzla hayatı boyunca iletişim kuracağınız en önemli yol olacaktır.

 1. Japonya'nın tarihini, kültürünü ve dilini keşfetmek için biraz zaman ayırın. Bu, seçiminizin ne anlama gelebileceğini ve fikrin nereden geldiği hakkında daha fazlasını anlamanıza yardımcı olacaktır. Farklı bir dilden bir kelime veya başlık seçerken, bunun ne anlama geldiğini ve farklı yorumları araştırmak akıllıca olacaktır. Birini aşağılayabilecek veya kültüre karşı saldırgan veya saygısız olarak algılanabilecek bir kelimeyi bilmeden seçmek istemezsiniz.
 2. Fikirlere bakarken, yavru köpeğinizin cinsini, boyutunu, rengini ve görünümünü göz önünde bulundurun . Bazen tüy rengi, cinsi ve hatta boyutu size ilham verebilir.
 3. Yeni bir köpek yavrusu için doğru başlığı bulmak kolay bir iş değildir. Biraz zaman ayırıp en uygun olanı seçmek gayet iyi. Seçilmiş bir fikriniz varsa, bu harika. Ama değilse, bu konuda stres yapmayın. Yavru köpekler, ses tonunuza cevap verecektir ve 'Bebek', herhangi bir cins için oldukça sevimli bir takma addır.
 4. Ona ne isim vereceğinize karar vermeden önce yeni bir köpek yavrusuyla zaman geçirmek iyi bir fikirdir. Belirli bir şeye bağlı olsanız bile, herhangi bir şeye karar vermeden önce köpeğinizi tanımanız tavsiye edilir.
 5. Köpeğiniz adının anlamını anlamayacak, sizin için taşıdığı anlamı veya bağlantıyı da kavrayamayacaktır. Bir isim seçerken bunu aklınızda bulundurun. Sizin için bu, özel bir yere veya kültüre bir gönderme olabilir. Yavru köpeğiniz için bu kelime, onların sizinle olan bağlantısıdır. köpek ortak yemek zamanı, sarılmalar, yürüyüş zamanı vb. ile bu cümle.
 6. Genel komutlar gibi görünen kelimelerden uzak durun. Bu, yavru köpeğinizin kafasını karıştırır ve eğitimi zorlaştırabilir. Aynı şey, kulağa aile üyeleri gibi gelen veya sık sık ziyaret eden kişilerin adlarına benzeyen fikirler için de geçerli.
 7. Uygun ve zevkli fikirlere bağlı kalmaya çalışın. Esprili olabilirsiniz, ancak veterinerler, kuaförler ve eğitmenler gibi diğer kişilerin bu adı kullanacağını ve onları veya evcil hayvanınızı küçük düşürmenize gerek olmadığını unutmayın.
 8. Köpekler, yaklaşık bir veya iki heceli daha kısa kelimelere daha iyi yanıt verir. Daha uzun bir imza seçerseniz, yeni bir köpek yavrusu için öğrenmesi daha kolay olan bazı takma adlar ve kısaltılmış fikirler bulduğunuzdan emin olun.
 9. Takma adlar özellikle önemlidir. Çoğu durumda, köpekler ve kediler, onların bir varyasyonu olan veya bazı durumlarda bununla kesinlikle hiçbir bağlantısı olmayan bir takma ad olarak adlandırılır. Köpeğinizin unvanına uyan bazı takma adlar bulmak ve bunları denemek iyi bir uygulamadır. Sözcüğün kulağa nasıl geldiğini duyabilir ve bunun için bir fikir edinebilirsiniz. Ciddiyetle düşündüğünüz her fikir için birkaç takma ad bulmaya çalışın.
 10. Sahipler, bir yavru köpeğin yeni bir isme alışması için zamana ve eğitime ihtiyacı olduğunu anlamalıdır. Sabırlı olun, olumlu pekiştirme kullanın ve cesaretlendirmeye devam edin Bu kelimenin özel olduğunu öğrensinler. Tutarlı kalın, birçok kucaklama ve olumlu ödül sunun ve sonunda yavru köpeğiniz bu kelimenin özel bir anlamı olduğunu anlayacaktır.
 11. Birkaç seçeneği değerlendirmek ve denemek için biraz zaman ayırdığınızdan emin olun. yeni kürk bebeğiniz için bir başlık seçerken. Mükemmel sapı hemen seçmek zorunda değilsiniz. Bu süreç herkes için farklıdır. Bazı sahipler, bir şeyin kolayca seçilmesini isterken, diğerleri doğanın kendi yolunda gitmesine ve neyin uygun olduğunu görmesine izin vermeyi sever. Köpeğinizin adını değiştirmek zorunda kalsanız bile sorun olmaz. Bir isim bol sevgi, kaliteli beslenme ve tıbbi bakım gördüğü sürece bekleyebilir. Ne de olsa, yavrunuzu ve sizi yıllarca takip edecek. Mükemmel bir seçim yapmak için biraz zaman ayırmanız normaldir.

Son düşünceler

Yeni bir köpek yavrusu için bir isim seçmek eğlenceli ama bazen stresli bir deneyimdir. Yeni tüylü bebeğinizi evde karşılamanın heyecanı, gülümsemeler, kahkahalar, kucaklamalar ve harika anılarla dolu mutlu bir zaman olmalıdır. Bu sürecin bir kısmı bir isim seçmektir. Bunun her zaman hemen gerçekleşmediğini hatırlamak önemlidir. Sahiplerin biraz zaman ayırması, araştırma yapması, birkaçını denemesi ve ardından bir karar vermesi gerekiyor.

Mükemmel evcil hayvan lakabı için ilham, birçok farklı yerden, bazı durumlarda güzel bir ülke ve Japonya gibi bir kültürden gelebilir. Japon köpek isimleri pek çok güzel olasılığa sahiptir ve kendi kültürünüzün dışında bir kültür hakkında bilgi edinmek için harika bir fırsattır. Umarız listemize göz attıktan sonra heyecanlısınızdır ve yeni tüylü aile üyeniz için mükemmel ismi beyin fırtınası yapmaya hazırsınızdır.köpeklere kedi maması verilir mi

Yorumlar