Büyük Irk Köpekler İçin En İyi Köpek Maması: Puanlar, İncelemeler ve En Çok Tercihler

Büyük Irk Köpekler İçin En İyi Köpek Maması: Puanlar, İncelemeler ve En Çok Tercihler

Büyük ırk köpeğiniz için en iyi köpek mamasını mı arıyorsunuz? İster Alman Çoban köpeğiniz, ister Labrador köpeğiniz olsun, size tam beslenme özetini vermek için buradayız. Köpeğinizi doğru mamayla beslemek, sağlıklı ve mutlu bir yaşam ile yetersiz beslenme ve hastalık arasındaki fark olabilir. Bu nedenle, onun için en iyi yemeği seçmenin en önemli kararlardan biri bir köpek anne ya da baba yapacaksın.

Ama orada binlerce köpek maması varken, tam olarak nereden başlıyorsunuz? Yavruyken verdiğiniz yemeğin aynısını ona da vermeli misiniz? Tüm sorularınızı ve daha fazlasını yanıtlayacağız. Büyük köpeğinizin ihtiyaç duyduğu besinlerden dikkat edilmesi gereken maddeler , bu kılavuzu okuduğunuzda profesyonel olacaksınız.Ayrıca en iyi köpek mamalarının seçimi büyük cins köpekler için - hem kuru hem de ıslak, tüm köpek zevklerine ve ihtiyaçlarına hitap eden. Burada her köpek ve her bütçeye uygun bir şeyler olduğundan emin olduk. Öyleyse büyük köpek maması dünyasına saplanıp kalalım.

Bir Bakışta: Büyük Irk Köpekler İçin En Sevdiğimiz Yiyecekler

Derecelendirmemiz

En İyi Kuru Gıda

Hill'in Bilim Diyeti
Yetişkin Büyük Irk
Tavuk & ArpaChewy.com'da görüntüle Blue Buffalo Homestyle Tarif Büyük Irk Tavuk Yemeği Bahçe Sebzeleri Konserve Köpek Maması Derecelendirmemiz

En İyi Islak Yemekmavi bufalo
Tavuk yemeği
& Bahçe Sebzeleri

Chewy.com'da görüntüle Mavi Manda Can Koruma Formülü Büyük Irk Sağlıklı Ağırlık Yetişkin Tavuk Esmer Pirinç Tarifi Kuru Köpek Maması Derecelendirmemiz

Kilo Yönetimi İçin En İyisiMavi Bufalo Yaşam Koruması
Tavuk & Esmer Pirinç

Chewy.com'da görüntüle

Not: Yukarıdaki bağlantılara tıklamak sizi ek ürün bilgileri ve müşteri incelemeleri alabileceğiniz Chewy.com'a götürecektir. Bir satın alma yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden bir komisyon kazanırız.

İçindekilerBüyük Köpek Irkları

Büyük köpeğin yanında köpek maması kasesi tutan adam

Köpeğinizin olgunluktaki ağırlığı, hangi kategoriye girdiğini belirlemeye yardımcı olacaktır.

Öyleyse, buradaki ilk soru, büyük bir köpek ırkı olarak sayılan nedir? Resmi bir yönerge olmamasına rağmen, çoğu büyük cins köpeklerin 51 ila 100 pound arasında ağırlık olgunlukta. Bu kiloya düşmesi beklenen bir yavru köpeğiniz varsa, büyük cins köpek maması rehberi . Bu nedenle, farklı ihtiyaçları olduğu için bunu kontrol ettiğinizden emin olun. Herhangi bir şey, dev bir köpek ırkı olarak kabul edilir.

Ancak bazı köpek ırkları hem orta hem de büyük köpek ırkı kategorilerine, bazıları ise büyük ve dev kategorilere ayrılır. Bu yüzden vazgeçilmezdir köpeğinizin ağırlığına odaklanın . Örneğin, Rottweiler 80 ila 135 pound ağırlığındadır. Yani bazıları büyük, bazıları dev olacak. Bu yüzden, en iyi arkadaşınızın nereye düştüğünü kontrol etmek için terazinizi çıkarın.

Büyük yetişkinlerin yavrulardan farklı beslenme ihtiyaçları olduğu gibi, büyük yaşlı köpeklerden de farklı ihtiyaçları vardır. Bu nedenle, bir bütün olarak köpeğinizin cinsinin çeşitli yaşam evreleriyle ilgileniyorsanız, sizin de kontrol etmeniz için bir sürü cins beslenme rehberimiz var.Büyük cins köpek yavrularının çoğu, 12 ila 18 aylık olana kadar olgunluğa ulaşmaz. Bazı büyük köpekler her zaman yetişkin mamalarına geçebilir 12 ila 18 ay arası . Ama yine, her köpek farklıdır. Yavru köpeğinizi ne zaman büyük cins bir yetişkin mama tanesine değiştireceğiniz konusunda herhangi bir sorunuz varsa, veterineriniz size özel tavsiyelerde bulunabilecektir.

Alıcı Rehberi

Köpek maması kasesinin yanında gülümseyen yaşlı köpek

Köpek beslenmesinde herkese uyan tek bir yaklaşım yoktur.

Tıpkı biz insanlar gibi, tüm köpekler farklıdır. Sadece alerjiler veya sağlık koşulları nedeniyle diyet ihtiyaçları değil, aynı zamanda çeşitli tat tercihleri ​​​​vardır.

Bu doğru; bazı köpekler burunlarını belirli etlere veya tatlara çevirirler. Bazı köpeklerin tahıl içermeyen bir diyete ihtiyacı olacak ve bazıları sınırlı içerikli bir diyete ihtiyaç duyacaktır. Muhtemelen, yavrularınızın yetişkin aşamasındaki yiyeceğinden neye ihtiyacı olduğunu bileceksiniz, bu nedenle seçiminize yardımcı olması için tüm bu bilgileri kullanın.Besin Rehberi

Köpek maması kaselerinin yanında küçük köpekli büyük kıdemli köpek

Daha büyük köpeklerin, küçük köpeklerden farklı ihtiyaçları vardır.

Büyük köpekler daha fazla ağırlık taşır ve bu nedenle günlerini sürdürmek için küçük ırklardan daha fazla enerjiye ihtiyaç duyarlar. Büyük cins yetişkin mamaları da optimal oranlar Kalsiyum, fosfor, D vitamini ve yağlar.

Daha büyük köpeklerin taşıdığı ekstra ağırlık da eklemleri üzerinde bir etkisi vardır . Bu, büyük köpekler için köpek mamalarının da ekstra glukozamin içerdiği anlamına gelir. Bu, eklemleri desteklemeye yardımcı olur ve birçok büyük köpek, kalça ve dirsek displazisi gibi eklem rahatsızlıkları açısından daha yüksek risk altındadır.Son olarak, onu kuru mama ile beslemeyi seçerseniz, büyük cins mama taneleri daha büyük parçalar . Bu daha büyük bisküvilerin çıtır çıtır olması gerekir ve ağızda biriken plakların parçalanmasına yardımcı olarak periodontal hastalıkları önler. Küçük cins mama tanelerini teneffüs etmek yerine yemeğini ezmek de sindirime yardımcı olacaktır.

border collie pitbull karışımı

Önemli Malzemeler

Biftek yanında büyük köpek pençeleri

Pooch'unuzun özel beslenme ihtiyaçları ne olursa olsun, tüm köpeklerin dengeli bir diyete ihtiyacı vardır.

Ticari köpek mamalarında dengeli bir beslenme neredeyse her zaman garanti edilir. Ve birçok büyük köpek sahibi, yavrularını çiğ yiyeceklerle beslemeyi sevse de, ihtiyaç duyulan tüm besin maddelerini içermez. Bu nedenle dünya çapındaki çoğu köpek beslenme uzmanı ve veterineri mama tanesini tavsiye etmektedir.

Dengeli beslenmesini sağlamak için bir gıda ürününde ne aradığınızı bilmelisiniz. Birçok evcil hayvan maması markası müşterileri yanlış yönlendirmek ve iddiaları abartmak ürünleri satın almaya ikna eder. Ne yazık ki, kârınızı köpeğinizin çıkarlarının önüne koyuyorlar. Bu yüzden etiketleri ve iddiaları görmezden gelmek sizin işiniz ve bunun yerine içerik listesini oku kendin. Kaliteli bir büyük cins köpek mamasında aramanız gerekenler:Bütün Etler

Bir masada çiğ etler

Protein, bir köpeğin diyetinin en önemli besin bileşenidir.

İlk bileşen her zaman et olmalıdır, ya bütün etler ya da et yemekleri. Et, temel yapı taşları olan protein ve amino asitleri sağlar. Aynı zamanda yağlar, yağlar, enerji, vitaminler, mineraller ve tat sağlar. Bu nedenle, tavuk veya kemiği çıkarılmış somon gibi malzemeleri arayın.

Et yemekleri basitçe tavuk veya dana eti olarak listelenecektir. Et yemeği konsantre proteindir ve köpekler için çok iyidir. Bütün et bileşenlerine kıyasla dört kat daha fazla protein içerebilir. Et ayrıca adlandırılmalı ve örneğin et türevleri veya kümes hayvanları unu olarak listelenmemelidir. Bazı büyük köpeklerin hindiye değil de tavuğa alerjisi olabilir. Ancak isimsiz etlerde ne olduğundan emin olamazsınız.

Sağlıklı Karbonhidratlar

Çeşitli Tahıl Türleri

Pirinçte köpeğinize faydalı olabilecek birçok vitamin, lif ve diğer besin maddeleri vardır.

Bir köpeğin beslenmesi için karbonhidrat gereklidir çünkü et tek başına yeterli enerji sağlayamaz. Onu gün boyunca devam ettirmek için. Sağlıklı karbonhidratlar, yulaf ezmesi, arpa ve kahverengi pirinç gibi doğal tahıl bileşenleridir. Veya patates, bezelye ve mercimek gibi sebzeler. Bunları dahil edip etmeme konusundaki kararınız muhtemelen sizden ve veterinerinizin bu konudaki görüşlerinden etkilenecektir. tahıl ve tahılsız diyetler ve köpeğinizin beslenme ihtiyaçları.

Omega Yağ Asitleri

Omega 3 haplarının yanında bir kase balık

Balıklarda bulunan omega-3 yağları, sağlıklı bir ceket, sindirim sistemi ve daha fazlasını korumak için hayati yağlar sağlar.

Çoğu insanın düşündüğünün aksine, yağlar da bir zorunluluktur. Yağlar çok önemlidir ve cildini, ceketini, kemiklerini, organ sağlığını, gözlerini, sindirimini, vitamin emilimini destekler, ve genel sağlık. Omega yağ asitleri açısından zengin et yemekleri, balık, balık yağları, bitkisel yağlar ve keten tohumları arayın. Yağlı insan gıdalarından kaçının çünkü bunlar doğru yağları içermez ve kilo alımına ve diğer sağlık sorunlarına yol açar.

Meyve ve sebzeler

Havuç yiyen köpek

Sebzeler ve meyveler, yavrularınız için daha sağlıklı alternatiflerdir.

Meyve ve sebzeler Fido için çeşitli faydalar sunar. sağlarlar bağışıklık sistemini güçlü ve sağlıklı tutmak için vitaminler, mineraller ve antioksidanlar, hastalık ve hastalıklarla savaşma gücü sağlar. Ayrıca sindirim sistemini desteklemek için lif sağlarlar. Lif ayrıca daha uzun süre tok hissetmesini sağlar, bu da ek kilo alımını önlemek için önemlidir.

husky rotweiller

Gerekli amino asitler

Amino asitler, tüm canlıların yaşamak için ihtiyaç duyduğu kritik yapı taşlarıdır. Tüm vücut fonksiyonları bu bileşiklere dayanır. Protein harika bir amino asit kaynağıdır ve hayvan etinde, yumurta ürünlerinde ve balık yağlarında bulunur. Üreticiler, ticari köpek mamalarına sağlıklı amino asitler ekleyebilir. Aranacak anahtarlar arginin, lizin, histidin, izolösin, fenilalanin, treonin, valin, lösin, metionin ve triptofan içerir.

glukozamin

Büyük köpek beslenmesi söz konusu olduğunda bu önemli bir besindir. Birçok yüksek kaliteli gıda markası glukozamin seviyelerini artırmak Eklemleri daha ağır bir vücut ağırlığından artan baskı altında olduğu için büyük cins tariflerinde. Şu anda zayıf eklem sağlığından muzdarip olmasa bile, yaşlandıkça eklem sağlığını desteklemek için genç yaşta başlamak önemlidir. Et yemekleri, balık yağı, yumurta ve yeşil dudaklı midye gibi malzemeler harika glukozamin kaynaklarıdır.

Doğal Koruyucular

Konu yemek olduğunda her zaman doğal olan yoldur. Biber ve ıslak yiyecekleri yenilebilir tutmak için koruyucular gereklidir. Askorbik asit (C vitamini), karışık tokoferoller (E vitamini) ve nane ve biberiye özü gibi bitkisel yağlar, yiyecekleri taze tutmaya yardımcı olan doğal bileşenlerdir. Renkler ve tatlar dahil olmak üzere diğer yapay bileşenlerden kaçınılmalıdır çünkü bunlar köpeklerin sindirim sistemlerini tahriş edebilir.

Büyük Irklar İçin Kuru Köpek Mamaları

Sahibiz piyasayı taradı en iyisi için, yukarıdaki bilgileri ve çevrimiçi incelemeleri kullanarak. Ve çoğu diyet ihtiyacına, lezzet tercihlerine ve sahiplerinin bütçelerine uygun bir şey olduğunu garanti ediyoruz. Hangi ürünün sizin ve Fido için en iyi olduğunu seçmenize yardımcı olacak incelemelerimizi okuyun.


Hill's Science Diet Yetişkin Büyük Irk

 • Gerçek tavuk ilk malzemedir.
 • Sindirilebilirliği yüksek, lezzetli bir tarif.
 • Doğal glukozamin ve kondroitin kaynakları.
 • Klinik olarak kanıtlanmış antioksidan karışım.
 • Omega-6 yağ asitleri.
 • ABD tesislerinde yapılmıştır.
 • Yapay renkler, tatlar veya koruyucular yok.
Chewy.com'da görüntüle

American Journey nispeten yeni bir köpek maması markasıdır, ancak yüksek kaliteli ürünleri sayesinde popüler olduklarını kanıtlamaktadırlar. Bu formül özellikle büyük köpek ırkları için tasarlanmıştır. Eklemler için çok sayıda sağlıklı yağ ve glukozamin sağlayan kemiği çıkarılmış somon ve menhaden balık unu gibi yüksek kaliteli gerçek etlerle yapılır.

Aynı zamanda en düşük kalori sayısıdır, bu da onu büyük köpeklerin kilolarını korumaları için veya daha yaşlı olduklarında daha az aktif hale gelmeleri için harika bir seçenek haline getirir. Kahverengi pirinç ve bezelye birincil karbonhidrat kaynaklarıdır ve kurutulmuş pancar küspesi prebiyotik lif sağlar. Ayrıca antioksidan desteği için yaban mersini, kızılcık ve havuç gibi ilave vitamin ve mineralleri de listeler. Mineral bakımından zengin kurutulmuş yosun da adlandırılır.

Severiz Bu tarifin, kürk, eklem ve genel sağlık için ideal olan somon ve diğer omega açısından zengin bileşenlerle dolu olduğunu. O da lezzet dolu!


Blue Buffalo Wilderness Büyük Irk Tahılsız

Kırmızı Etli Blue Buffalo Wilderness Rocky Mountain Tarifi Büyük Irk Tahılsız Kuru Köpek Maması
 • Çiğ gıda diyetlerine harika bir alternatif.
 • Kemiksiz dana eti, kuzu eti ve geyik eti ile yapılmıştır.
 • Omega-3 ve 6 yağ asitleri.
 • Tavuk, yan ürün yemekleri, mısır, buğday veya soya içermez.
 • Antioksidan bakımından zengin meyve ve sebzeler de dahil olmak üzere en iyi doğal bileşenler.
 • Tahıl içermeyen diyet.
Chewy.com'da görüntüle

Wellness, köklü bir markadır ve CORE, onların protein açısından zengin serisidir. Bu mama tanesine sahip en yüksek protein içeriği listemizde ve piyasadaki en yükseklerden biri. Kemiksiz tavuk, tavuk unu ve hindi unu bol miktarda protein ve amino asit sağlar. Büyük köpeğinizin seveceği bir sürü nefis tadın yanı sıra. Sonuç olarak, bu tarif aynı zamanda büyük ortak ihtiyaçları için harika olan en yüksek glukozamin içeriğine sahiptir.

Mercimek, bezelye ve öğütülmüş patates, sağlıklı karbonhidrat sağlar ve bu, böyle bir diyete ihtiyacı olanlar için tahılsız bir tariftir. Bu tarif, bağışıklık sistemi antioksidanları sunan meyve ve sebzeleri kullanır. Ispanak, brokoli, karalahana, elma ve yaban mersini ile birlikte uzun bir ek vitamin ve mineral takviyeleri listesi listelenmiştir. Bağırsaklarında dost bakterilerin gelişmesine yardımcı olan kurutulmuş fermantasyon ürünleri de listelenmiştir.

Severiz bu tarifin bizim birinci sınıf seçimimiz olduğunu. Yüksek protein içeriği sağlamak için birçok gerçek et bileşeni kullanır. Büyük ve enerjik köpekler için harika.


Nutro Sınırlı İçerik Diyeti Yetişkin Büyük Irk

 • Bir numaralı malzeme kuzu etidir.
 • 10 veya daha az malzeme ile yapılmıştır.
 • Doğal aromalar, vitaminler ve mineraller.
 • Tahılsız.
 • Doğal kaynaklı glukozamin ve kondroitin.
 • ABD'de GDO içermeyen malzemelerle üretilmiştir.
 • Yapay renkler, tatlar veya koruyucular yok.
Chewy.com'da görüntüle

Bu, büyük ırklar için en iyi seçimimizdir. hassas mideler . Ondan az temel bileşenle yapılır, yani içerdiği her şeyin gerekli olduğu ve gerekli olmayan hiçbir şeyin olmadığı anlamına gelir. Kuzu, birçok köpeğin sindirimi diğer etlere göre daha kolay olan tek hayvansal proteindir. Kemikleri çıkarılmış kuzu ve kuzu unu ilk iki malzemedir, bu nedenle bu ete çıldırmış köpekler için harikadır.

Nohut, patates ve tatlı patates, büyük köpeğinizi enerjik tutmak için lif ve enerji sağlar. Sindirim sistemini desteklemek için sınırlı bileşenlere uzun bir vitamin ve mineral listesi eklenir. Bu tarif, çok aktif büyük köpekler için ideal olan yüksek kalorili bir içeriğe sahiptir. Ayçiçeği ve kanola yağı cilt ve tüy sağlığı için harikadır.

Severiz Bu tarifin hassas sindirim sistemlerine sahip büyük köpeklere hitap ettiğini. Sınırlı içerikli bir diyet onu basit tutar ve midesini tahriş etme olasılığını azaltır.


Wellness CORE Büyük Irk

Wellness CORE Tahılsız Büyük Irk Tavuk ve Hindi Tarifi Kuru Köpek Maması
 • Daha büyük bir mama tanesi boyutunda hazırlanmıştır.
 • Tavuk, hindi, meyve ve sebzelerle formüle edilmiştir.
 • Tahılsız.
 • Yağsız vücut kütlesini, kas tonusunu ve sağlıklı bir kürk ve cildi desteklemek için tasarlanmıştır.
 • Antioksidanlar, probiyotikler, vitaminler, mineraller, glukozamin, kondroitin ve omega yağ asitleri ile güçlendirilmiştir.
Chewy.com'da görüntüle

Bu tarif şuradan yüksek protein Wilderness aralığı, ancak diğerlerinden farklıdır, bu yüzden onu listemize dahil ettik. Bu tarif tavuk ve kümes hayvanları içermez , birçok köpeğin iyi tolere etmediği bir bileşen. Yani bu seçim bu köpekler için! Kemiksiz sığır eti, balık unu, sığır eti unu, kemiği çıkarılmış kuzu eti ve kemiği çıkarılmış geyik eti dahil olmak üzere protein için yalnızca kırmızı et ve balık kullanır.

İkincil enerji kaynakları olarak bezelye, tapyoka ve patates kullanan tahılsız bir seçenektir. Keten tohumu ve balık yağı sağlıklı omega yağ asitleri sağlar. Yonca unu, tatlı patates, kızılcık ve kuru yosun dahil olmak üzere antioksidanlar ve diğer mineral açısından zengin bileşenler açısından zengindir. Kurutulmuş fermantasyon özü, düzenli sağlıklı sindirimi desteklemeye yardımcı olur.

Severiz Bu tarifin tavuk ve kümes hayvanları içermemesi, kümes hayvanı hassasiyeti olan büyük köpekler için mükemmel bir seçenek olmasını sağlar. Pek çok mama tanesinde bu malzemeler kullanılırken, bu tarifte zengin ve lezzetli kırmızı et ve balık bulunuyor.


American Journey Aktif Yaşam Formülü Büyük Irk

 • İlk bileşen olarak gerçek, kemiği çıkarılmış somondan elde edilen %24 yüksek kaliteli protein.
 • Antioksidan ve besin açısından zengin sebzeler.
 • Kolay sindirilebilir, lif açısından zengin tahıllar.
 • Omega-3 ve omega-6 yağ asitlerinin dengeli karışımı.
 • Buğday, mısır, soya, kümes hayvanı yan ürünleri, yapay renkler, yapay tatlar veya yapay koruyucular yok.
Chewy.com'da görüntüle

Hill's Science Diet, köpek beslenme uzmanlarının bilimsel gözlemlerine dayanmaktadır, bu nedenle büyük köpeğinizin beslenme ihtiyaçlarını karşılayacağından emin olabilirsiniz. Bu tarif, listemizdeki en düşük protein içeriğine sahiptir. Ancak bazı köpekler daha düşük proteinli mama tanelerinde daha başarılıdır, bu yüzden bu seçim bu yavrular içindir. Tavuk ilk bileşendir ve tavuk unu (yüksek protein içeriği) daha aşağıda listelenmiştir.

Önümüzdeki gün için enerji sağlamak için arpa, buğday ve mısır kullanan tahıl içeren bir reçetedir. Bağışıklık sistemini güçlü tutmak için elma, brokoli, havuç ve kızılcık eklenir. Ve onu formda tutmak için uzun bir ek vitamin ve mineral takviyesi listesi var. Köpeğiniz yaşlandıkça eklemlerin desteklenmesini sağlayan doğal glukozamin kaynakları listelenmiştir.

Severiz Bu bilimsel temelli tarifin büyük cins köpeklerin ihtiyaçlarını karşıladığını.


Büyük Irk Köpekler İçin Yaş Mamalar

Önceki bölümlerden de bildiğiniz gibi, biz büyük bir kuru mama hayranıyız. Ancak bunun her köpek için en iyi seçenek olmadığını da biliyoruz. Islak mama tek seçenek olabilir veya köpeğinizin buna ihtiyacı olabilir. kuru mamanın yanı sıra . Bu nedenle, büyük köpeğiniz ister sadece ıslak yiyecekler yiyecek isterse tıbbi nedenlerle daha yumuşak yiyeceklere ihtiyaç duyacak olsun, burada en iyilerinden bazılarını seçtik.

köpek fare yerse ne olur

Blue Buffalo Homestyle Tarif Büyük Köpek

Blue Buffalo Homestyle Tarifi Büyük Irklı Tavuk Yemeği, Bahçe Sebzeli Konserve Köpek Maması
 • Sağlıklı kas bakımını desteklemek için gerçek tavukla başlar.
 • Özel bir ikram olarak, kuru yiyeceklerle karıştırarak veya tek başına bir antre olarak servis yapın.
 • Eklem sağlığını ve hareketliliğini desteklemek için glukozamin ve kondroitin ile formüle edilmiştir.
 • Herhangi bir yan ürün öğünü, mısır, buğday, soya, yapay aroma veya koruyucu içermez.
Chewy.com'da görüntüle

Blue Buffalo, bu ev tarzı tarifi özellikle büyük ırklar için yarattı, yani sulu ve lezzet dolu. sahip en yüksek protein içeriği ilk malzeme tavuk olduğu için yaş mama listemizde. Tavuk suyu ikinci bileşendir ve onu süper sulu yapar. Eklemleri desteklemek için balık yağı eklenir.

Havuç, bezelye ve tatlı patates, prebiyotik lif sağlar ve meyvelerin bir karışımı, sağlıklı bir oksidatif durumu desteklemek için antioksidanlara katkıda bulunur. Bu tahıl içeren seçenekte esmer pirinç, arpa ve yulaf ezmesi bol miktarda enerji içerir. L-karnitin de bu tarifte listelenmiştir, metabolizmayı destekler ve kiloyu korur.

Severiz Bu tarifin en yüksek protein, yağ ve kalori içeriğine sahip olması, onu büyük aktif köpekler için en iyi seçenek haline getiriyor.


American Journey Sınırlı İçerik Diyeti

American Journey Limited Malzeme Diyeti Kuzu ve Tatlı Patates Tarifi Tahılsız Konserve Köpek Maması
 • Sınırlı sayıda yüksek kaliteli malzemelerle üretilmiştir.
 • Gerçek kuzu ilk malzemedir.
 • Tahılsız yemek.
 • Mısır, soya veya buğday yok.
 • Güvenlik için BPA amaçlı olmayan kutularda paketlenmiştir.
 • ABD'de üretilmiştir.
Chewy.com'da görüntüle

Bu, büyük köpekler için en iyi ıslak mama seçimimizdir. hassas mideler . Yedi temel bileşenle yapılan sınırlı bir içerik seçeneğidir. İlk üç bileşen, sindirimi kolay ve besleyici açıdan zengin kuzu, kuzu suyu ve kuzu ciğeridir. Tatlı patatesler sağlıklı karbonhidrat ve lif sunar ve tahılsız bir seçenektir.

Ayçiçeği ve balık yağı, cilt ve tüy sağlığı için bol miktarda sağlıklı omega yağ asidi sağlar. Ayrıca bağışıklığı için çok çeşitli vitamin ve mineral takviyeleri vardır. Bu ıslak mama, özellikle büyük cins köpekler için yapılmamıştır, ancak tüm kutuları işaretler, bu yüzden listemize girmiştir. Bu birinci sınıf bir somun tarifi.

Severiz Bu tarifin, hassas mideler için en iyi seçenek olan sınırlı içerikli ıslak yemek olduğunu.


Kilo Kontrolü Köpek Mamaları

Büyük ırkların aşırı kilolu olmaması çok önemlidir, çünkü her bir pound zaten ağır yüklü eklemlere ekstra baskı yapar. Ayrıca araştırmalar gösteriyor ki, fazla kilo diğer sağlık sorunlarına yol açar . Bu nedenle, büyük köpekler için ağırlığı düşük tutmak gerçekten önemlidir, hatta küçük köpeklerden daha fazla. Bu nedenle iki kilo koruma köpek maması seçeneğini inceledik.

Köpeğinizin olması gerekenden daha fazla kilo aldığını fark ederseniz, onu sağlıklı bir kilo seçeneğine geçir . Bu ekstra kalorileri yakmak için onu da daha fazla hareket ettirin. Ayrıca, kilo almasının altında yatan bir sağlık nedeni olmadığından emin olmak için onu veterinere kontrole götürün.


Blue Buffalo Life Protection Büyük Yetişkin

Mavi Manda Can Koruma Formülü Büyük Irk Sağlıklı Ağırlık Yetişkin Tavuk ve Esmer Pirinç Tarifi Kuru Köpek Maması
 • Yağsız kas gelişimi ve yağdan alınan kaloriyi azaltmak için yüksek kaliteli protein ve L-Karnitin.
 • Glukozamin ve kondroitin.
 • Kalsiyum, fosfor ve temel vitaminler.
 • Bağışıklık sistemi sağlığı için şelatlı mineraller ve antioksidanlar.
 • Mısır, buğday, soya veya tavuk (veya kümes hayvanları) yan ürün yemekleri yok.
Chewy.com'da görüntüle

Blue Buffalo, bir büyük köpekler için yüksek kaliteli kilo yönetimi tarifi . Tavuk ve tavuk unu, ilk iki bileşendir ve kahverengi pirinç ve arpa, enerji için yumuşak taneler sağlar. Yağ içeriği %9, fincan başına kalori sayısı 323 ve lif, tarifin %10'unu oluşturuyor. Yaban mersini ve kızılcık, bağışıklık için antioksidanlar sağlar.

Severiz Bu gurme tarifi, özellikle daha büyük köpeklerin kilolarını korumaları için yapılmıştır.


Hill's Science Diet Yetişkin Büyük Irk Işık

Tepe
 • Yağın enerjiye dönüştürülmesine yardımcı olmak için Yetişkin Büyük formülünden %18 daha az kalori içerir.
 • Glukozamin ve kondroitin, sağlıklı eklemleri ve kıkırdağı korumak için birlikte çalışır.
 • Antioksidan ve E ve C vitamini.
 • Yapay renkler, tatlar veya koruyucular yok.
 • Abd'de üretilmiştir.
Chewy.com'da görüntüle

Tavuk unu, ilk bileşen ve tek hayvansal proteindir, bu da onu büyük köpekler için iyi bir seçenek haline getirir. hassas mideler . Yağ içeriği %5.5'tir ve fincan başına kalori sayısı sadece 271'dir. Tahıl içeren bir seçenektir ve %14 lif içeriği sağlayarak Fido'nun daha uzun süre tok kalmasına yardımcı olur. L-karnitin, ekstra kalori yakmak için metabolizmayı uyarır.

Severiz bu tarifin bir Düşük kalorili Büyük köpeğinizin daha hızlı kilo vermesine izin vererek fincan başına sayın.


Son düşünceler

Umarım, aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli seçenekler de dahil olmak üzere, büyük köpeğinizi neyle besleyeceğinizle ilgili tüm kafa karışıklığını ortadan kaldırmışızdır. Tüm önerilerimiz tanınmış markalardandır ve yüksek kaliteli malzemeler içerir. Her biri büyük cins köpekler için özel olarak tasarlanmıştır ve onlar üzerinde de test edilmiştir, böylece güvenli, besleyici ve lezzetli olduklarından emin olabilirsiniz.

Her zaman yavrularınıza ve beslenme ihtiyaçlarına en uygun seçeneği seçin. Ama hangisini seçerseniz seçin, bahse gireriz büyük köpeğiniz buna çıldıracaktır! Önerilen seçeneklerimizden birini seçerek, daha iyi büyük ırk sağlığı için doğru yönde bir adım attığınızdan emin olabilirsiniz.

Yorumlar