Pug Corgi Mix Gerçekler

Pug Corgi Mix Gerçekler
Corgi, Karışık Cins Köpekler, Pug

Pug Corgi Mix Gerçekler

Ava Channing 10 ay önce Yorum Yok Önceki Makale Sonraki Makale

İçindekiler • Pug Corgi Karışımı
 • Corgi Pug Almamanız İçin 3 Neden
 • Corgi ile Karışık Bir Pug Almak Neden 3 Neden
 • Diğer Corgi & Pug Karışımları
  • Corgi Karışımları
 • Pug ile Geçti Bir Corgi Görünüm, Kişilik ve Özellikleri
 • Pug Satılık Corgi yavru ile geçti
 • Pug ile karışık Corgi damat
 • Corgi Pug Karışık Sağlık Sorunları
 • Pug Crossgi Corgi Gıda Gereksinimleri ile Geçti
 • Pug Karışık Corgi Egzersiz Gereksinimleri
 • Pug Corgi Mix Eğitimi
 • Corgi Pug Mix ve Aileleri
 • REFERANSLAR:

Pug Corgi Karışımı

Pug Corgi karışımı, Pug ve Welsh Corgi olmak üzere iki küçük boyutlu melez bir karışımdır. Welsh Corgi ailesi, Cardigan veya Pembroke'nin bir kan hattı olabilir ve her ikisi de farklı ırklar olarak kabul edilir. Çin'den elde edilen boksör, Mastiff ailesinin bir dölüdür. Yerden alçak görünmesine rağmen, Galce Corgi sürü köpek türlerinden biridir, pug ise daha çok eşlik eden bir köpektir. Her iki ebeveynin de özellikleri, Corgi Pug'nın miras aldığı dostça ve eğlenceli. Sevgi dolu bir aile arkadaşı olan Pug Corgi, alarm çalmaya ihtiyaç duymadıkça havlama eğilimi düşüktür.

Her iki ebeveynin de pug corgi'yi harika bir evcil hayvan yapan akıllı, mutlu, sadık ve eğlenceli seven özellikleri vardır.Corgi Pug Almamanız İçin 3 Neden

 1. Yalnız kalmaktan nefret eder. Bu tür bir köpek daha çok sevecen türdür ve onları yalnız bırakmak ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir. Corgi Pug, ayrılık kaygısı geliştirme eğilimindedir ve bu nedenle, yalnız olmaları büyük bir hayırdır.
 2. Aşırı havlama eğilimindedir. Corgi pug yalnız bırakılırsa veya sıkılırsa, çok fazla ağlamasını bekleyin. Büyüklüğü ile, bu köpeğin diğer küçük köpeklere kıyasla nasıl çok havladığı şaşırtıcıdır. Bu melez köpeğin çok fazla büyümesini tetikleyebilecek diğer faktörler, tehdit altında olduklarını veya acil tehlike altında olduklarını hissediyorlar.
 3. Bakım ve Atma sorunları. Görünüşe göre, her iki ana köpek de sık sık dökülen katlara sahipken, potansiyel alerjen risklerinden ve saç dökülmesinden kaçınmanın bir anlamı yoktur. Hipoalerjenik köpekler değildir, bu nedenle kürk işlemede harika olmayan bir aile üyesi varsa, o zaman bu sizin için değildir.

Corgi ile Karışık Bir Pug Almak Neden 3 Neden

 • İnanılmaz bir arkadaş. Corgi ile karıştırılan pug, sevgi dolu ve sevgi dolu bir köpektir. Sizinle bağlı kalmayı ve onların kucaklaşmak ve dikkat etmelerini beklemenizi sağlayacaktır. Onlar büyük refakatçi köpekler, bu yüzden onlarla asla sıkıcı bir an olmayacak. Bunun dışında çok sadıklar.
 • Kolay eğitilebilir. Porgi’nin bazıları dediği gibi, zeki ve zeki ebeveynlerden geliyordu. Bu melez köpeği eğitmek o kadar da zor değil. Ancak, bu köpeğe yaklaşmanın yeteneklerinin parlaması için sıkı ve nazik olması gerektiğini unutmayın.
 • Özellikle çocuklar için çok girişken. Efsaneye göre Corgi, insanların çocuklarını ve çiftliklerini korumalarına yardımcı olmak için bir peri hediye. Corgi ile karıştırılmış pugun çocuklar için uygun ve çok sevecen olması şaşırtıcı değil. Herkesle dostça davranıyorlar.

Diğer Corgi & Pug Karışımları

Yaşam tarzınıza uygun köpek cinsini seçmek son derece önemlidir. Her yıl on binlerce köpek evlat edinilmeye hazırlanıyor çünkü sahibi araştırmalarını yapmadı.Pug Corgi'nin yaşam tarzınıza uygun olduğundan emin değil misiniz? 50'den fazla popüler Corgi karışımı veya Pug karışımından birini kullanmayı düşünün.

Benim kişisel favorilerim Husky Corgi veya Corgi Bernese Dağ Köpeği çünkü çok şirinler, ancak araştırmanızı yapın ve aşağıdaki karışımları kontrol edin.

Corgi Karışımları

Avustralyalı Çoban CorgiPitbull Corgi
Border Collie CorgiPomeranian Corgi
Beagle CorgiKaniş Corgi
Chiuhuahua CorgiPug Corgi
Dachshund CorgiCorgi Rottweiler
Alman Çoban CorgiTerrier Corgi
Büyük Dane CorgiPitbull Corgi
Labrador CorgiShiba Inu Corgi

Pug ile Geçti Bir Corgi Görünüm, Kişilik ve ÖzellikleriAğırlıkağırlık 18-30 kilo arasında değişebilir
Yükseklik10 ila 13 inç
BoyutKüçük
Ceket TipiYoğun, kısa ve düz
Kaplama RengiKarışıma bağlı olarak renk olasılıkları siyah, açık kahverengi, samur ve kırmızıdır.
Atma MiktarıAğır
GözlerKoyu, yuvarlak gözler
Burunkaranlık
Kulaklaraşağı çevirmek
MizaçOrta enerji, sevgi, orta derecede duyarlı, arkadaş canlısı ve misafirperver, akıllı.
Yaşam Beklentisi10 ila 15 yıl
Hipoalerjenikdeğil
Çocuk DostuEvet
Yeni Sahip DostuEvet
Cins TanımaAmerika Köpek Sicili, Inc. (DRA)

Refakatçi bir köpek olan Corgi, bir boksörle geçti, özellikle çocuklara karşı sevecen bir köpektir. Çok sadıktırlar ve her zaman dikkat gerektirirler. Orta derecede hassas köpekler oldukları için anın dışında kalmak istemiyorlar. Onları uzun süre bırakacaksanız, ayrılık kaygısı geliştirecek veya kötü alışkanlıklar geliştireceklerdir.

Yabancılara gelince çok misafirperver ve dost. Bununla birlikte, bu melez genellikle sakin olsa da, kendilerini tehdit edildiğinde, tehlikede veya bir yabancıya aşina oluncaya kadar havlar ve alarm verir. Corgi Pug, insanlara, yerlere, diğer hayvanlara ve köpeklere erken yaşta tanıdıklarında farklı durumlara daha iyi uyum sağlar.

Pug ile çaprazlanan Corgi, akıllı bir köpektir. Bu yüzden onlara sağlam ama nazik bir el ile yaklaştığınız sürece onları eğitmek o kadar da zor değildir. Doğru öğretilmezlerse inatçı olabilirler. Corgi ile karıştırılan Pug'ın da şeylere hızlı bir yanıtı ve güçlü iradesi var. Bu tür bir köpeğe sahip olmak güzel, çünkü saldırgan ve şiddetli köpekler değiller.

Pug Satılık Corgi yavru ile geçtiPug, Corgi ile geçti, eminim aileye mükemmel bir ektir. Güneşli eğilimleri ve sevecen doğası ile, bir boksörle çaprazlanan corgi, gerçekten de sevimli bir köpektir. İyi ve sevimli özelliklerin miras alınması anlamına gelen pug ve corgi'den iyi soy, negatif ve zayıf niteliklere sahip olabileceği anlamına gelir.

Genel olarak, melez köpeklerin saf ırk ebeveynleriyle karşılaştırıldığında daha sağlıklı olduğunu düşünebilirsiniz. Yenilmez değildirler, genellikle orijinal köpekleri etkileyen bazı yaygın hastalıklara eğilimli olurlar. Satılık Corgi Pug melez gibi karışık yavrular arıyorsanız dikkatli olunarak bu gibi sorunları önleyebilirsiniz.

Pug yavrusu ile karıştırılmış bir corgi satın alacaksanız, saygın bir yetiştiriciden satın aldığınızdan emin olun. Bu melez yavruların meşruluğunu kanıtlamak için uygun belgelere sahiptirler. Köpeğinin tıbbi geçmişinin kayıtlarını isteyin. Şu an için bu kadar popüler olmadığından, nadirlik daha yüksek bir fiyat anlamına gelebilir.

Pug cinsiyle karıştırılmış bir corgi arıyorsanız, kontrol edebileceğiniz bazı siteler:https://www.greenfieldpuppies.com

https://www.lancasterpuppies.com

https://www.akc.org/Bu sevimli melez köpeğe harcamak için yeterli paranız yoksa, evlat edinme her zaman bir seçenektir. Www.adoptapet.com ve www.petfinder.com gibi siteleri kontrol edebilir veya birisinin onları sevmesini ve mutlu bir ev vermesini bekleyen herhangi bir Corgi Pug karışımı için en yakın yerel barınağa bakabilirsiniz.

İşte diyebileceğiniz bazı kurtarma grupları:

Pembroke Welsh Corgi Kurtarma

Kuzey Teksas Pembroke Welsch CorgiFaerydog Corgi Kurtarma Graham, Teksas

NC ve SC'de Güneydoğu Corgi Kurtarma

Pug ile karışık Corgi damat

Pug Corgi ağır bir şekilde akıyor ve hipoalerjenik bir köpek değil, ebeveynlerinden alınan bir özellik. Ölü veya gevşek saçları gidermek için corgi pug'un paltosunu günlük olarak fırçalamak gerekir ve kısa saç nedeniyle, temizlemek, kiri ve kiri kürkünden çıkarmaya yardımcı olacaktır.

Kulaktan veterinerin onaylı bir çözeltisini kullanarak düzenli olarak temizlenmesi, kulak enfeksiyonlarından kaçınmaya ve köpeğin dişlerini haftada en az iki kez fırçalamaya yardımcı olmak, pugun corgi'nin ağzıyla temiz kalmasını sağlayan herhangi bir diş hastalığının önlenmesine yardımcı olabilir. Pug Corgi fazla sarkmaz ve ortaya çıkabilecek herhangi bir köpek kokusunu önlemek için Corgi Pug'ın koktuğu bilinmemekle birlikte ağzını ve ceketini temiz tutmaktır.

Corgi Pug Karışık Sağlık Sorunları

Genel olarak sağlıklı olduğu düşünülse de, Corgi Pug Mixed, hem pug'u hem de corgi'yi etkileyen hastalıklara duyarlı olabilir:

 • brachycephaly . Bu cins pug ebeveynleri sayesinde düz yüzlü olduğundan, pug corgi karışık Bradycephalic Airway Sendromundan muzdarip olabilir. Çünkü düz yüz, köpeğin burun boşluğunu bozar ve sıkışmasına neden olur, bu da solunum zorluğuna yol açar. Sıcak hava veya egzersiz bu durumu tetikleyebilir, çünkü pug ile karıştırılan corgi her ikisi için de hoşgörüsüzlüğe sahiptir. Tedavi edilmezse, bu, köpeğin solunum probleminin kötüleşen durumu nedeniyle veteriner hekime dikkat gerektiren ciddi bir laringeal kollapsa yol açabilir.
 • Cücelik. Pug corgi karışımında bulunan bir başka yapısal sorun, kısaltılmış bacaklara atıfta bulunan Akondroplazi adı verilen bir durumdur. Birçok kişi bu özelliği sevimli bulsa da, hibrit köpeği sırt ve eklem problemleri riskine daha fazla sokabilir.

Bahsedilen durum nedeniyle, köpek ayrıca kalça ve dirsek displazisi ve eklemlerin doğru bir şekilde gelişmediği, artritin erken başlamasına neden olan gelişimsel bozukluklar da yaşayabilir.

Bu duruma gelen bir başka sorun, köpeğin sırt fıtığı veya yırtılmasındaki disklerin çok acı verici olabileceği Intervertebral disk hastalığıdır. Durum ciddi bir şeye dönüşürse, felce yol açabilir.

 • Göz problemleri. Pug Corgi karışımı ayrıca uygun tıbbi müdahale yapılmazsa sonunda körlüğe yol açabilen glokom ve katarakt da alabilir.
 • Küçük Endişeler: Dikkat etmeniz gereken diğer sağlık sorunları Mesane taşları, Patellar Luxation ve Von Willebrand Hastalığıdır.

Çoğu köpekte olduğu gibi, dikkat etmeniz gereken başka bir sorun da obezite, çünkü bu karışık köpeğin temel sağlık sorunları eklem ve hava yolu sorunları ile ilgili problemlerdir.

Pug Crossgi Corgi Gıda Gereksinimleri ile Geçti

Köpeğinize sağlayacağınız gıda kalitesi ve miktarı, yaşamı üzerinde önemli bir etkiye sahip olacaktır. Besleyici yiyecekler sağlamak sağlıklı bir köpekle sonuçlanabilir. Bir pug ile karıştırılmış Corgi küçük bir köpek türü olduğundan, günde bir fincan idealdir. Her iki ebeveyn de yemek yemeyi sever, ancak Corgi Pug farklı değildir.

Yavru üç aylık oluncaya kadar onları serbest beslemeye bırakabilirsiniz. Bu yaştan sonra, yaşına uygun yüksek kaliteli kuru köpek maması günde iki öğüne geçmek yeterlidir.

Pug ve corgi mükemmel yiyecekler gerektirdiğinden, çoğunlukla tahılsız ve tek proteinli kaynak diyet, yavrularınız için en iyi seçenektir. İşte satın alabileceğiniz önerilen yiyeceklerden bazıları:

 • Orijen Yetişkin Kuru: Koruyucu madde ilave edilmemiş bütün et ürünlerinden oluşur. Çoğunlukla proteine ​​dayanan bu tarif aynı zamanda bu karışık corgi cinsi için ideal olan karbonhidratlar da içerir. Enerjileri için çeşitli besin maddelerine ihtiyaç duymanın yanı sıra, kemiklerini desteklemek ve ağırlıklarını korumak için mükemmel olan bazı yağlar ve proteinler de vardır.
 • Wellness CORE Doğal Tahılsız: Tamamen doğal bir ürün olmasıyla tanınan Wellness Core, protein beslenmesine odaklanan önerilen markalardan biridir. Corgi ile karıştırılmış pug alerjiye eğilimli olduğundan, bu mükemmel bir seçimdir, çünkü sindirim sisteminde kolay olan dolgu maddeleri, koruyucular, mısır, soya, gluten ve buğday içermez.
 • Bu formül, köpeğinizin beslenmesi için mükemmel bir tutarlılık sağlayabilecek doğru miktarda probiyotik, antioksidan ve prebiyotik içerir. Tarif, aşağıdakileri içeren beş Sağlık işaretini desteklemek için oluşturuldu: Diş, sağlıklı bir ceket ve cilt, güçlü bağışıklık sistemi ve sindirim sağlığı.
 • Rachael Ray Nutrish Sadece 6 Doğal: Bu ürün dolgu maddesi yardımı olmadan doğal ürünler içeren% 100 tavuk içermez. Pug corgi beslenmesine yarar sağlayan özel amaçlara hizmet eden altı doğal bileşenle doldurulur.

Bahsedilen bileşenler öğütülmüş beyaz pirinç, doğal tavuk aroması, kahverengi pirinç, kuzu eti, kümes hayvanları yağı ve pancar hamurudur. Bu köpek mamasının sahip olduğu protein ve prebiyotiklerin yanı sıra, köpeğinize yoğun bir yaşam tarzı ile yardımcı olabilecek B vitaminleri ve karbonhidratlar içerir.

Pug Karışık Corgi Egzersiz Gereksinimleri

Corgi ile karıştırılan Pug, bu köpeğin sergilediği orta enerji seviyesi nedeniyle günlük egzersize ihtiyaç duyar. Aynı şey Corgi Pug'ın ebeveyn ırkları için de geçerlidir, böylece enerji seviyesi değişmez, bu yüzden bir egzersize ihtiyaç vardır. Melez köpek, gerekli günlük aktiviteyi verdiğiniz sürece bir apartman dairesinde veya dairede iyi yaşayabilir ve uyum sağlayabilir. Corgi pug'u evinizin sınırları içinde eğitebilirsiniz.

Bu melez köpeğin koşması için geniş alanlar gerekli değildir, oynamak ve keşfetmek için küçük bir arka plan yeterlidir. Diğer köpeklerle sosyalleşmek için köpeğinizi parka götürürseniz, pugunuzu corgi ile ekstra açık zaman ve ayrıca biraz temiz hava almak için mükemmel bir yolla geçmenin başka bir harika yoludur.

Ek egzersiz ve oyun süresi göz önüne alındığında, size ve boksör korgenize bağınızı güçlendirmenize ve zihninizi iyi uyarmanıza yardımcı olabilir. Ancak, hibrit köpeğin hava durumu söz konusu olduğunda esnek olmadığını lütfen dikkate alın. Bu nedenle, corgi pug aşırı hava koşullarına tahammül edemez ve onları bu tür sıcaklığa maruz bırakmak köpeğiniz için sağlıklı değildir.

Porgi akıllı bir köpektir ve onları eğlendirmek ve zihinsel olarak aktif tutmak, özelliklerini sergilemelerine yardımcı olabilir. Bu melez köpek, işgal edilmezse, evdeki şeyleri ulaşabileceği şekilde yok edecektir.

Köpeğinizin aktivitelerine yardımcı olacak satın alabileceğiniz bazı bulmacalar veya oyuncaklar:

 • Akıllı Hayvan. Etkileşimli bir besleyici, dünyanın ilk köpekler için oyun konsolu olarak kabul edilir. Bir uygulama ile cep telefonunuzu kullanarak hub programlayabilir ve çeşitli renk tabanlı bulmacalar seçebilirsiniz. Eğer evcil hayvanınız doğru cevabı seçerse, onlar için bir tedavi yaratır ve onları siz yokken oyunun efendisi olmaya motive eder. Biraz pahalı olsa da, akıllı bir hayvan almayı düşünmeye değer. Corgi Pug buna dahil değilse, üreticiden% 100 para iade garantisi bekleyebilirsiniz.
 • iFetch Frenzy. Küçük ve orta boy köpekler için uygun etkileşimli yerçekimi ile çalışan bir oyuncak. İFetch Frenzy, iFetch ve iFetch ile karşılaştırıldığında pil veya elektrik gerektirmez, bu da biraz pahalıdır. İFecth Frenzy ile köpeğiniz sadece topu yukarıya düşürecek ve tabandan rastgele bir yönde yuvarlanacak ve köpeğinizi eğlendirecek ve mutlu edecektir.
 • Dışa Hound Gizle-Sincap Bulmaca oyuncak. Ödül olarak yiyecek vermeyen birkaç oyuncaktan biri olan Outward Hound Puzzle oyuncağı, tombul tarafa yaslanan ve bu kalorileri yakması gereken köpekler için harika. Corgi ile karıştırılan Pug'ınız, bir sincaba benzeyen gıcırtılı peluş oyuncaklarıyla bunu sevecek. Yavrunuzu eğlendirmek için şekiller, sesler ve dokulardan oluşan bir kombinasyon kullanır. Tek ihtiyacınız olan peluşları ağaç gövdesine doldurmak ve onları çekmeye çalışırken çıldırmak.

Pug Corgi'nin biraz hassas olması ve hızlı bir şekilde sıkılma eğilimi göstermesiyle, bu oyuncaklar dikkatlerini diğer şeylere yönlendirmelerine ve köpeği oynamak gibi diğer şeylerle ilgilenmelerini sağlamaya yardımcı olabilir.

Pug Corgi Mix Eğitimi

Her ikisi de akıllı olan ebeveyn ırklarından gelen Corgi Pug'ı eğitmek zor değil. Fiziksel uyarılmanın yanı sıra, aynı zamanda zihinsel eğitim de gerektirir. Ancak, uygulamanın çok tekrarlı olmadığından emin olun.

Ayrıca kendinizi Corgi Pug'ınızla ciddiye alan sağlam bir lider olarak yapmak zorundasınız. Bunu tezahür ettirmezseniz, köpeğiniz inatçı olacak ve Corgi tarafını ortaya çıkaracaktır. Bu nedenle, eğitimin heyecan verici olduğundan emin olun, ancak sağlam ve kararlı bir yaklaşıma sahip olun.

Hibrit köpeğinizi eğitmenize yardımcı olacak birkaç ipucu:

 • Ev Eğitimi . Aynı şey tüm köpekler için de geçerlidir; Corgi Pug, evinizde herhangi bir felaketten kaçınmak için uygun şekilde eğitilmelidir. Köpeğiniz genellikle tuvalete giderken buna dikkat edin ve normal banyo zamanından en az 5-10 dakika önce dışarı çıkarın. Arka bahçenizdeki tuvalete başarıyla giderse yavrularınızı ödüllendirin. Olumlu pekiştirme, sabır ve tutarlılık ile Corgi Pug'ınız yakında lazımlık eğitimi alacaktır.
 • Sosyalleşme. Pug Corgi'nin yeni ailesini tanımanın yanı sıra, yeni insanlara ve hayvanlara tanıtmak, köpeğinizin çevresine uyum sağlamasına yardımcı olacak ve ona daha az korkulu olmayı öğretecektir. Sosyalleşme eksikliği varsa, corgi pup korkulu ve daha agresif olabilir.
 • Tasma kırma. Sorumlu bir Corgi Pug sahibi olarak, onları alır almaz onları kırmak daha iyidir. Naylon tasma veya düz deri, tasmayı kırmak için en iyi seçenektir. Serbest bırakıldıktan sonra, köpeğinizi bir yürüyüş için, tercihen sol tarafınızda dışarı çıkarabilir ve yavaşça gitmelerini istediğiniz yöne yönlendirebilirsiniz.

Corgi Pug Mix ve Aileleri

Corgi Pug'da ailenize dahil olmak o kadar da kötü değil. Sevgi dolu ve sevgi dolu bir köpek olmak, eğlenmeyi seven doğaları nedeniyle de etrafta olması iyidir. Dahası, aynı zamanda akıllı bir cinsdir, yani Corgi tarafı sayesinde köpeği eğitmek zor değildir, ancak bazen inatçılık gösterilecektir.

Porgi eğitiminde sağlam ve tutarlı kaldığınızı, ancak onlara olumlu yaklaştığınızı unutmayın. Özellikle çocuklarınız varsa, Corgi Pug'ın bu sürü içgüdüsüne sahip olmasını beklemenize rağmen, bu nedenle çocuklarınızın herhangi bir topuk kıstırma ve havlamasını önlemek için sürü olmadığını unutmayın. Yine, tutarlı eğitim, sevgi ve uygun sosyalleşme ile Porgi'niz için endişelenmenize gerek yok.

Collie roughs

İyi huylu, zeki ve eğlenceli bir köpek olan Corgi Pug ile zamanınızın tadını çıkaracaksınız. Onu ailenize getirmenin en iyi seçim olduğunu düşünebilirsiniz.

REFERANSLAR:

 1. Morita, Tomoya ve diğ. 'Pembroke Welsh Corgi'de Sınıflandırılmamış İnterstisyel Akciğer Hastalığına Bağlı Pulmoner Hipertansiyon'.Veteriner Hekimliği Dergisi, cilt. 80, hayır. 6, 2018, s. 939-944., Doi: 10.1292 / jvms.17-0716.
 2. Mehrkens, Lea R., vd. 'Tanınız Nedir? Pug köpek Laringeal kitle '.Veteriner Klinik Patolojisi, 2019, doi: 10.1111 / vcp.12688.
 3. Harper, Deborah S.Pembroke Welsh Corgi: Mutlu, Sağlıklı Bir Evcil Hayvan Sahipleri Rehberi. Howell, 1999.
 4. Gewirtz, Elaine Waldorf.Aptallar için Puglar. John Wiley & Sons, Inc., 2004.
 5. https://en.wikipedia.org/wiki/Welsh_Corgi
 6. https://en.wikipedia.org/wiki/Pug

Yorumlar