Boxer Mastiff Mix: Boxmas Irk Bilgisi, Boyut, Yavru Köpekler ve Daha Fazlası

Boxer Mastiff Mix: Boxmas Irk Bilgisi, Boyut, Yavru Köpekler ve Daha Fazlası

Burada, 'Boxmas' olarak da bilinen karma tasarımcı cinsi Boxer Mastiff karışımını keşfedeceğiz. Bu köpek, Amerikan Kennel Kulübü tarafından köpek sahnesinde nispeten yeni olduğu için henüz tanınmadı, ancak zaten oldukça popüler olduğunu kanıtlıyor.

Boksörler favoriler Amerika Birleşik Devletleri'ndeki birçok insanın ve Mastiff'in de favorisi - nazik devler oldukları için. Mastıf diğer melez ırklarda kullanılır Çocuklara karşı bile mizaçları ve sabırları nedeniyle.Boxer da popüler laboratuarla karıştırıldığında , harika bir tasarımcı köpek için Boxer ırkına laboratuvarın tanıdığı samimiyet ve aptallığı getiriyor. Bu yüzden, daha fazla uzatmadan, doğrudan Boxmas'ın ayrıntılarına girelim!

teriyer karışık cins

Genel Bakış

Boxmas nispeten yeni olduğu için tarihi o kadar iyi belgelenmemiş Menşe yılı da resmi olarak belgelenmemiştir. Hem Boxer hem de İngiliz Mastiff, Avrupa'dan geliyor, ancak Boxmas hibridinin kendisinin Amerika Birleşik Devletleri'nden geldiğine inanılıyor, ancak bunun aslında Avrupa olduğuna inananlar tarafından itiraz edilmesine rağmen, kim gerçekten biliyor!Boxer, 1895'te Almanya'da kuruldu ve şu anda soyu tükenmiş Bullenbeisser'dan yetiştirildiği düşünülüyor. Bullenbeisser, boğa ve yaban domuzu avlamak için kullanılan güçlü ve daha büyük bir köpekti, İngilizcede bu kelimenin tam anlamıyla 'Bull Biter' anlamına geliyor. Almanlar onun güçlü ve harika koruma yetenekleri ama çerçevede daha çevik ve ince olmasını istiyordu.

Bugün tanıdığımız Boxer, doğuştan gelen bir iş ahlakı ile güçlü, zeki ve sadık, aynı zamanda sevgi dolu ve aptalca bir çizgiye sahip olduğu biliniyor! Boksör şu anda rütbeler 12 olarakinci American Kennel Club'a göre Amerika'daki en popüler köpek ırkıdır. Boxer'in ismini, tıpkı bir boksörün yaptığı gibi, ön bacaklarını oynamak ve savunmak için kullanması nedeniyle aldığı düşünülmektedir.

İngiliz Mastiff, İngiltere kökenlidir ve bilinen en eski köpek ırklarından biridir. Julias Caesar, İngiltere'nin işgali sırasında Mastiff'i 55 B.C . Efendileri ile birlikte savaşan toprakların etkileyici savunucuları olarak. Julias Caesar, İngiliz Mastiff'in örneklerini Roma'ya geri götürdü ve arenadaki erkeklere, aslanlara ve diğer hayvanlara karşı savaşmak için gladyatör olarak kullandı.İngiliz Mastiff daha fazlasıdır arkadaş canlısı ve uysal atalarından daha, ama o hala cesur ve koruyucu ailesinin ve mülklerinin. Ve benzer genellikle Bullmastiff ile karşılaştırıldığında İngiliz Mastiff, sevgi dolu nazik bir devdir ve görünüşlerine rağmen harika bir aile arkadaşıdır. İngiliz Mastiff, bir Televizyon bağımlısı ve efendisiyle kanepede kucaklaşmaktan başka bir şey sevmez, yine de uyarılsın, kendisinin dünyanın en büyük köpeği olduğu konusunda endişelenmez ve eğer uyarsa oturur!

Görünüm ve Bakım

Boxmas uzun duruyor ve büyüyebilir 30 inç . Pençeleri doğduğunda özellikle büyük görünüyor ve sonunda onlara doğru büyüyor (bir nevi!) Kaslı ve tıknazdır ve aradaki her şeyi tartar. 70 ila 100 pound . Sahnede nispeten yeni olduklarından, erkek ve dişi arasındaki fark henüz gözlemlenmemiş ve ayrıntılı bir açıklama sağlamak için çalışılmamıştır, ancak genellikle dişiler ölçeğin alt ucunda, erkekler ise üst uçtadır.

Paltosu kısa, yoğun ve suya dayanıklıdır ve içeri girebilir. kahverengi, siyah veya brindle renkler vücudunda beyaz çizgilerle. Boxmas, yüksek bir dökücü olarak tanımlanır, bu, köpeğinizi günlük olarak taramanız gerekeceği anlamına gelir. Çok kalın ve yoğun olan kısa saçları var ve evinizdeki her şeye kesinlikle yapışacak, ancak söylendiği gibi, küçük bir köpek kılı olmadan hiçbir kıyafet tamamlanmış sayılmaz! Günlük fırçalama sadece saçını ve cildini sağlıklı tutmakla kalmaz, aynı zamanda ölü tüy hücrelerini de temizler ve kan dolaşımını destekler.Herhangi bir melez ırkla, ebeveyninin görünüşlerinden herhangi birini alabileceğini not etmek önemlidir, ancak tipik olarak yavrunun Boxer yüzlü mastiff çerçevesi .

Özellikler

Boxmas’ın ebeveynlerinin her ikisinin de bir etkileyici tarih , kavga ve koruma hikayeleriyle dolu, ancak son zamanlarda atalarından biraz daha sevecen ve sevgi dolu harika aile hayvanları yaptığı biliniyor. Her iki ebeveyni de doğası gereği benzerdir ve belki de bu yüzden bu kadar harika bir yavru yaparlar!

Boxmas, enerjik ve eğlenceyi sever ve eğlenceli ve salak bazen. Oldukça iyi bir oyuncu ve siz ve tüm aileniz için saatlerce sonsuz eğlence sağlayacak. Büyük pençelerinin üzerinden düşmekten aile trambolininde zıplamaya kadar, o sınıfın palyaçosudur ve herkes onu sevecek!

Oynamadığında nöbetçi olacak ve her ne kadar aşırı havlı değil , gerekli olduğunu düşündüğünde sizi uyaracaktır. Kimin mülkünde hoş karşılanıp kimin hoşlanmadığını öğrendikten sonra, efendisinin onayına sahip olan herkesle çok sevecen ve oyunbaz olacak!Koruyucu, ancak sabırlı doğası nedeniyle Boxmas, çocuklarla harika ve aileler arasında popülerdir. Bu adamı biraz yoracak kadar şanslıysanız, çok sevecen ve Mastiff ailesinden miras aldığı şefkatli tarafı göreceksiniz.

Egzersiz yapmak

Boxmas enerjik ve coşkulu ve bu nedenle yüksek düzeyde egzersize ihtiyacı var ve eğer bunu ona sağlayamazsanız, o zaman Boxmas muhtemelen size göre değildir. En azından ihtiyacı olacak 60 dakika Günde egzersiz yapmazsa çok çabuk sıkılır ve yıkıcı olur. Genel egzersizin yanı sıra, tüm bu buharı atması için yüksek yoğunluklu oyun süresine ve insanlarıyla frizbi oynamak veya köpek çeviklik kurslarını ziyaret etmek gibi etkileşime ihtiyacı olacak. Belki biraz boks yaparken pençesini deneyebilirsin! İngiliz Mastiff ebeveyni belki biraz koltukta patates, ama bu küçük Boxmas kuklası kesinlikle değil!

Egzersizine ek olarak, zeki bir köpek olduğu için, ona da ihtiyacı olacak zihinsel uyarım 'boş zamanlarında'. İçinde ikram bulunan yapboz oyuncakları zihinsel uyarım için harikadır ve onu yıllarca eğlendirir. Ayrıca bahçesinde devriye gezmekten zevk alacak ve saatlerce orada durabilecektir, bu yüzden ona izin verin ve çok takdir edecek.

köpek şampuanı önerisi

Büyük boyutları nedeniyle, yavrularını genç yaşta aşırı egzersiz yapmamak önemlidir, çünkü bu, onun üzerinde baskı oluşturacaktır. hızla büyüyen eklemler . Yataktan veya bahçe duvarı gibi herhangi bir yükseklikten atlamamasını sağlamak da önemlidir çünkü kendisi de yaralanmaya duyarlıdır.Beslenme

Bu büyük çocuğun etrafına ihtiyacı var 4 bardak yemek günden daha önemli bir miktardır. normal safkan bir boksörü beslersin . Yine de dikkatli olun, bulabildiği kadar yiyecektir, bu yüzden yiyecekleri kilit altında tutun! Antrenman için kullanılmadıkları zamanlarda muameleleri minimumda tutun, çünkü 100 pound, ekstra ağırlık bu ahbap ve eklemlerinin onsuz yapabileceği bir şeydir!

Kaliteli yemek hem büyürken hem de daha sonraki yaşamda, köpeğinizi sağlıklı tutmanın anahtarıdır. Bir sonraki paragrafta açıklanan sağlık sorunlarının önlenmesine yardımcı olmak için düşük kalsiyum ve kalorifik diyet önemlidir.

Sağlık

Bu adam karma bir cins olduğu için, her iki ebeveynden de sağlık sorunlarını miras alabilir, ancak Boxmas başka bir şey gibi görünüyor. genellikle sağlıklı köpek. Boxmas'ta dikkat etmeniz gereken sağlık sorunlarının bir listesi:Kalça Displazisi : Bu, eklemlerle ilgili bir anormalliktir ve sonunda uzuvlarda sakat bırakan topallığa ve özellikle büyük köpeklerde ağrılı artrite neden olabilir. Her iki ebeveyninde olduğu gibi, bu, Boxmas için daha sonraki yaşamlarda ortak bir sorun olabilir. Düşük kalorili düşük kalsiyum diyeti, önleyici tedbirler Bu, genç yaştan itibaren kalça displazisi olasılığını düşürmek ve daha önce tartışıldığı gibi yavrunuzu aşırı egzersiz yapmamak için alınabilir.

Mide Torsiyonu: Basitçe söylemek gerekirse, Mide Torsiyonu kabartmak . Bu, mide hava veya gazla büyütüldüğünde ve sonra büküldüğünde meydana gelir. Bükülme genellikle günde bir büyük öğün yediğinde veya yoğun egzersizden önce veya sonra hızlıca yediğinde ortaya çıkar. Belirtiler arasında kusmadan öğürme, aşırı salya akması veya birkaçını saymak gerekirse hızlı kalp atışları yer alabilir. Köpeğiniz bu semptomlardan herhangi birini gösteriyorsa, hayatı tehdit eden bir durum olabileceğinden onu derhal Veteriner hekime götürmeniz gerekir.

Brakisefali: Bu tanımlayıcı bir terimdir düz yüzlü köpekler ve Boxma'lar bunu muhtemelen Boxer ailesinden devralacak. Bu, solunum güçlükleri, diş problemleri ve ısı ve kalple ilgili sorunlar gibi pek çok soruna neden olabilir. Kapsamlı bir sorun ve semptom listesi için bu konuda kendi araştırmanızı yaptığınızdan emin olun, çünkü bu durum muhtemelen Kutlamaları etkileyecektir ve bunu nasıl düzenleyeceğinizi bilmeniz gerekecektir.

Her köpek yavrusu gibi, gelecekteki sağlığını anlamanın en iyi yolu ebeveynlerine bakmaktır. Yetiştiriciyi ziyaret ettiğinizde, onlardan ebeveynlerin sağlık sertifikalarını isteyin ve hem ebeveynlerle hem de yavru ile tanışmanızı sağlayın. Hepsinin sağlıklı ve bakımlı olduğundan ve çevrelerinin temiz ve güvenli olduğundan emin olun. Ödeme yapmayı bekleyebilirsiniz 800 ABD doları saygın bir yetiştiriciden bir Boxmas yavrusu için.Veteriner hekimlere düzenli ziyaretlerin ve aşılarla güncel kalmanın, yavrularınızı zinde ve sağlıklı tutmaya yardımcı olacağını unutmayın. Boxmas’ın yaşam süresi şu şekilde tahmin edilmektedir: 10-13 yaş .

Eğitim

Ebeveyninin ortak koruma ve koruyucu özellikleri nedeniyle, Boxmas'ın genç yaşlardan itibaren sosyalleşmesi önemlidir. Sosyalleşme hem evde hem de dışarıda çevresine güvenmesini sağlamak için yavrularınızı çeşitli durumlara maruz bırakma sürecidir. Bu, yavru köpeğinizi eğitim kurslarına götürerek ve her şekil ve büyüklükteki diğer köpeklerle oyun oynayarak elde edilebilir. anahtar her yeni deneyimin olumlu olmasını sağlamak ve ona göre onu övmektir.

Özellikle Boxmas'a koruyucu doğa aşırı koruyucu veya saldırgan olmamaları için aile birimi dışında insanlarla ve hayvanlarla düzenli olarak etkileşime girmesi onun için önemlidir. Boxmas yavrusunun özellikle tek bir aile üyesine bağlanmamasını sağlayın, çünkü bu, hane içinde aşırı korumacılık ve düşmanlık yaratabilir. Köpeğinizin iyi davranmasını sağlamak için eğitimin tutarlı olması ve davranışlar öğrenildikten sonra bile devam etmesi gerekir.

blue nose pitbull yavruları

Zeki bir köpek olduğu ve sürekli olarak ustasından övgü istediği için, eğitilmesi nispeten kolaydır. Eğitim seanslarını yaptığınızdan emin olun kısa ve eğlenceli Yine de kolayca sıkılıp dikkati dağılabileceği için.

Son düşünceler

Bu heyecanlı ama sevgi dolu köpek, tüm doğru nedenlerden dolayı kafalarını çevirecek! Cinsi bilmiyorsanız görünüşte korkutucu olabilir, ancak onu tanıyanlar için onun eğlenceli ve tatlı huylu bir çocuk olduğunu da bilirler.

O enerjiktir ve sürekli uyarılmayı gerektirir; Nadiren kesinti modu vardır ve buna hazırlıklı olmalısınız. Aile vasisi rolünü ciddiye alacak ve sizi her zaman koruyarak geçimini kazanacaktır. Nöbet olmadığı zaman oynamak isteyecek ve çocuk bu herif nasıl oynanacağını biliyor mu! Römorkör çekme, frizbi veya köpek çevikliği kursları gibi enerjik oyun zamanları bu enerjiyi yakabilir ve yapboz oyuncaklarının kullanımı, yalnız bırakılması gerektiğinde onun tarafından çok takdir edilecektir.

Çok erken yaşlardan itibaren aşırı koruyucu veya saldırganlık özelliğini eğitmek isteyeceğiniz için, onu çalışırken ve bekçi köpeği mirası konusunda eğittiğinizden emin olun. İyi huylu bir yavru köpeğe dönüştüğünde, hem sizin hem de onun için ödüller sonsuz olacak!

Yorumlar

Diane Drugge
Her ne kadar bizim 'boksörümüz', brindle, erkek, bir boksör olarak tanımlandı. Onun dev boyu (112 pound) ve yıllarca boksörlerle bildiğimden daha uzun ve daha geniş olması, zamansız bir ölümden sonra (bağırsak tıkanması, bir ameliyat ve Calvin asla hayatta kalmadı, 2 ay utangaç) yedi yıl) onun muhtemelen bir Boxer'ın kenetlenmiş kuyruğu olan bir Boxmas olduğunu keşfettim. Onsuz yaşamak zor. 12 yaşımdan beri boksörlerim var. Her iki cinsiyeti de sevmeme ve sevmeme rağmen şimdi sanırım şu anki 'ciddi' bir Fransız buldozer olan Calvin'i özleyen, ağabey olmadan hayatı asla bilmeyen üyeler ve Essie, küçük, aptalca bir pug, büyük oğlanların yarısı yaşında, bir kız getirmeliyim, neler olup bittiğini bilmek için sağduyulu olacak ve hayata dair hepimizin paylaştığı acayip yaklaşıma sahip olgun bir kız şimdi ben yaşlı bir kadın, oğlum ve ailesi bu topraklarda bizimle birlikte olduğu için dokuz dönümlük arazide hızlı yürüyüşler yapabilen bir kadın. Birçok farklı hayvanımız var. Büyük Brindle'ımız Calvin yaşadı
Kelly Wilson
Merhaba Diane! Daha büyük yaşta, her zaman daha küçük bir köpek tavsiye ederiz, bu yüzden bir Fransız Bulldog harika bir seçim olacaktır. Olgun bir köpek arıyorsanız, her zaman yerel kurtarmanızı kontrol edebilir ve tam olarak evlat edinmeden önce bir köpeği büyütme seçeneğine sahip olup olmadıklarını görebilirsiniz. İyi şanslar!
Dennis Lynch
Bu harika bir bilgidir. Bir Boxane (Boxer / Great Dane) var ve Boxmas almayı düşünüyorum. Benzer kişiliklere sahip oldukları için yüzerek geçinecekler gibi görünüyor.
Kelly Wilson
Her zaman uygun olduğunda yeni bir aile üyesinin eklenmesini teşvik ediyoruz! Yorumunuz için teşekkürler ve Boxmas Dennis'e iyi şanslar!
Jeff Blackburn
Benim Kutlamalarım
Kelly Wilson
Jeff'e yorum yaptığınız için teşekkürler! Bu iyi boyutlu bir Boxmas!