Great Dane Corgi Mix Gerçekler

Great Dane Corgi Mix Gerçekler
Corgi, Danua, Karışık Cins Köpekler

Great Dane Corgi Mix Gerçekler

Ava Channing 10 ay önce Yorum Yok Önceki Makale Sonraki Makale

Saf bir cins köpeğe bakmak oldukça kolaydır, çünkü tüm cinsin ihtiyaçları ve özellikleri önceden ayarlanmıştır. Ama Danua Corgi gibi karışık bir ırkla, daha sonra ne olacağını tahmin etmeniz gerekecek. Büyük Dane Corgi karışımı kendine özgü bir kişiliğe sahip sevimli bir köpektir.

Bu, gelecekteki köpek ebeveynlerinin bu karışık cins için bakım yapmasına yardımcı olacak bir rehberdir. Bu hala yanlış anlaşılabilecek nadir bir karışık cinsdir, ancak uygun bakım, dikkat ve beslenme ile mutlu ve çok yönlü bir köpek yetiştirebilirsiniz,İçindekiler

 • Corgi Danua Karışımı
 • Dane Corgi Karıştırması Yapmamanız İçin 3 Neden
 • Danua ile Karışık Bir Corgi Almanızın 3 Nedeni
 • Diğer Corgi & Great Dane Karışımları
 • Corgi Büyük Danimarkalı Bir Karışımın Görünümü, Kişiliği ve Özellikleri
 • Satılık Danua Corgi Yavruları ile Karışık
 • Danua damat Corgi ile geçti
 • Danua Corgi Sağlık Sorunları
 • Corgi Great Dane Mix Yemek Gereksinimleri
 • Danua Corgi Egzersiz Gereksinimleri ile geçti
 • Danua, Corgi Eğitimi ile karışık
 • Great Dane Corgi Mix ve Aileleri
 • Referanslar:

Corgi Danua Karışımı

Corgi Great Dane, sevimli ama alıngan Pembroke Welsh Corgi'nin genlerini ve dev bir Danua'nın genlerini birleştirerek yapılan karışık bir cins köpek. Bu çok sıradışı bir karışım ırkıdır ve çevrimiçi hakkında çok az bilgi vardır.Ancak, insan ebeveynleri tarafından yüklenen birkaç fotoğraf ve bilginin yardımıyla, bir Danimarkanın bir Corgi ile nasıl karıştığını daha iyi anlayabileceksiniz. Ayrıca, her bir ana cinsin özelliklerini inceleyerek Corgi Great Dane karışımının görünümünü, karakteristik özelliklerini, sağlık sorunlarını ve potansiyel davranış problemlerini tahmin edebileceksiniz.

Genel olarak, her iki ebeveyn cinsi çok cana yakın ve ilgi odağı olmayı çok seviyor. Küçük Corgi her zaman efendisinin etrafında olmak ve çok yönlü aile köpeği . Ancak, özellikle diğer köpekler ve evcil hayvanlar ile erken sosyalleşmezse, aşırı koruyucu ve kıskanç olabilir.

Bu arada, Danua sevimli bir devdir ve aynı zamanda sahibi ve ailesiyle birlikte olmayı da çok sevecektir. Geri tepme davranışı vardır, ancak yine de günlük egzersize ve oyuna ihtiyaç duyacaktır. Bu karşılanmazsa, yıkıcı olabilir ve evde istenmeyen davranışlar gösterebilir.Bu iki cins birlikte, sonuç, geri durmak için aktif olan bir köpek olabilir. Sadece boyut tahmin olabilir; baskın ebeveyne bağlı olarak orta ila büyük arasında herhangi bir yerde olabilir. Bu cinsin bakımı, mümkün olduğunca erken bir veterinere götürdüğünüz sürece diğer ırklar veya karışık ırklar gibi sorunsuz bir şekilde gidecektir. .

Dane Corgi Karıştırması Yapmamanız İçin 3 Neden

1. Bu Karışık Cins oynamak için çok fazla oda ihtiyacı varHem Corgi hem de Danua açık havada aktif olmayı ve sürekli oyun ve egzersize ihtiyaç duymayı sever. Bir Corgi küçük bir evde veya dairede memnun olabilir, ancak devasa Danua'nın genleri ile birleştirildiğinde, köpeğinizin oynayabileceği geniş bir alan sağlamanız gerekir. Büyük bir avluya, yakındaki bir köpeğe erişiminiz olmalıdır. park veya oyun alanı mümkün olduğunca. Evinizin yakınındaki odanıza veya bu tesislere erişiminiz yoksa, bu sizin için bir köpek değildir.

2. Bu karışık cins köpek evcil hayvan ve insanlarla sosyalleşmek gerekiyor

Corgi bir Danua karışık cins köpek ile kombine evde evcil hayvan kardeşleri olmalı veya en azından diğer köpeklerle oynamalarına izin verilmelidir evde çok yönlü bir davranış geliştirebilme. Bu aynı zamanda kaba, antisosyal davranışları da önleyecektir. Bu mümkün değilse, bunun yerine başka bir cins veya karışık cins ile yerleşmelisiniz.

3. Düzenli Egzersiz GerekirBir apartman dairesinde veya küçük bir rezidansta yaşıyorsanız, Büyük Danimarkalı bir Corgi ile ilgilenemezsiniz. Bu karışık cins, içeride bile koşmak ve oynamak için çok fazla alana ihtiyaç duyar. Küçük bir dairede tutulduğunda, bu köpek davranış problemleri geliştirebilir ve disiplini zorlaşabilir.

Danua ile Karışık Bir Corgi Almanızın 3 Nedeni

1. Bunlar iyi arkadaşı köpekler

Her iki ana cins de mükemmel yoldaşlardır. Corgi, bekar insanlar, üniversite öğrencileri ve yaşlılar için en iyi arkadaşlar olarak bilinir. Büyük Danimarkalılar, özellikle çocuklu ailelerde, bir grup insanla, ailelerle birlikte olmayı severler. Bu nedenle, hiç şüphe yok ki bir Corgi Great Dane karışımı da harika bir arkadaş köpek yapar.2. Bu Köpekler Eğitmek Kolay

Doğru eğitim tekniklerini kullandığınız sürece, Corgi Great Dane karışımı eğitmek için bir cinch olacaktır. Her iki ırk da ustalarını memnun etmeyi sever ve ödül almak için her şeyi yapar. Her iki ırk da obez olma eğilimi gösterdiğinden, muameleden ziyade pat ve sürtünme gibi pozitif takviye sunun.

3. Bu Köpekle Aktif Olmayı ÖğreneceksinizBu karışık cins köpek kesinlikle koltuğunuzdan çıkıp oynamak için dışarı çıkmaya teşvik edecektir. Sadece bu köpeğin sevimli ve aktif tavırlarına bakarak, mutlaka vereceksin. Bu köpeğin sonsuz enerjisi var ancak aşırı zorlamayı ve diğer sağlık sorunlarını önlemek için ılımlı bir şekilde egzersiz yapmanızı sağlar.

Diğer Corgi & Great Dane Karışımları

Yaşam tarzınıza uygun köpek cinsini seçmek son derece önemlidir. Her yıl on binlerce köpek evlat edinilmeye hazırlanıyor çünkü sahibi araştırmalarını yapmadı.

Büyük Dane Corgi'nin yaşam tarzınıza uygun olduğundan emin değil misiniz? 50'den fazla popüler Corgi karışımı ırkından veya Danua karışımından birini kullanmayı düşünün.

Benim kişisel favorilerim Husky Corgi veya Corgi Bernese Dağ Köpeği çünkü çok şirinler, ancak araştırmanızı yapın ve aşağıdaki karışımları kontrol edin.Avustralya Çoban Corgi MixPitbull Corgi Karışımı
Border Collie Corgi KarışımıPomeranian Corgi Karışımı
Beagle Corgi KarışımıKaniş Corgi Mix
Chiuhuahua Corgi KarışımıPug Corgi Karışımı
Dachshund Corgi KarışımıRottweiler Corgi Karışımı
Alman Kurdu Corgi MixTerrier Corgi Karışımı
Büyük Dane Corgi MixPitbull Corgi Karışımı
Labrador Corgi KarışımıShiba Inu Corgi Karışımı

Corgi Büyük Danimarkalı Bir Karışımın Görünümü, Kişiliği ve Özellikleri

Ağırlık22 ila 100 lira
YükseklikOmuzdan 12 ila 28 inç
BoyutOrta
Ceket TipiKısa ceket
Kaplama RengiDüz renk veya farklı renkler
Atma MiktarıOrta ve çok düşük
Gözleryuvarlak
Burunkonik
Kulaklarİşaretlendi
MizaçArkadaş canlısı ve aktif
Yaşam Beklentisi7 ila 14 yıl
Hipoalerjenikdeğil
Çocuk DostuEvet
Yeni Sahipler DostuEvet
Cins TanımaYok

Büyük Dane Corgi karışımı orta büyüklükte bir köpektir. Köpeğiniz Danua tarafını alırsa, omuzda 28 inç veya daha fazla bir yüksekliğe ulaşabilir. Baskın bir Corgi mirasına sahipse, omuzdan sadece 12 inç yüksekliğinde olmasını bekleyin. Bu nedenle, bu köpek 12 ila 28 inç boyunda olabilir .

Büyük Danimarkalı bir Corgi'nin ağırlığı, baskın genine bağlı olarak değişebilir. Danimarkalı ebeveyni alırsa 100 kadar büyük veya baskın Galce Corgi genleri varsa 22 pound kadar hafif olabilir.

Ebeveynlerinin yaşamlarına dayanarak, bir Corgi Great Dane karışımı 7 ila 14 yıla kadar yaşayabilir. Ancak elbette, bazı faktörler köpeğin genel sağlık durumu, her iki ebeveyn cinsinden gelen herhangi bir tıbbi durum ve çevresel faktörler de dahil olmak üzere ömrünü kısaltabilir veya uzatabilir.

Köpeğin görünüşü söz konusu olduğunda, hangi genin daha baskın olduğuna bağlı . Corgi geni daha baskınsa, daha küçük, daha kısa bacaklı, yuvarlak gövdeli ve kuyruğu olmayan bir köpek alabilirsiniz. Büyük Dane geni daha baskınsa, daha büyük ve daha uzun bir gövdeye sahip daha uzun bir köpek bekliyoruz.

Corgi Büyük Danimarkalı yavruların görünüşünü ve davranışsal özelliklerini söylemek mümkün değildir. Bu yüzden köpeğinizin olgunlaşmasını, mizaçını ve sağlık durumunu belirlemek için yaşlı olana kadar beklemelisiniz.

Büyük Danimarkalı karışık Corgi, tek renkli veya lekeler ve diğer işaretlere sahip olabilecek hoş bir mont içerir. Bu köpeğin daha uzun veya daha kısa bir ceketi olabilir . Bu karışık cins tüm yıl boyunca çok hafifçe dökülecektir, bu nedenle haftada sadece bir veya iki kez fırçalamaya ihtiyaç duyabilir.

Köpeğinizi sadece gerektiğinde yıkayın. Sık banyolar kurumaya neden olabilir ve banyo yaparken kürkünün daha fazla dökülmesine neden olabilir, köpeğinizin ceketini korumak ve gün boyu temiz ve sağlıklı görünmesini sağlamak için sadece organik veya doğal şampuan kullanın.

Şu anda Corgi Great Dane karışık ırkını tanıyan herhangi bir kuruluş veya grup hakkında bilgi yoktur.

Satılık Danua Corgi Yavruları ile Karışık

Karışık cins bir köpek almanın iki yolu vardır. Bir yetiştiriciden bir tane satın alabilir veya bir barınaktan bir tane alabilirsiniz. Danua Corgi köpeklerinin yetiştirilmesinde uzmanlaşmış bir damızlık ararken, iyi durumda saygın bir damızlık ile iş yapmalısınız. Şunlara başvurabilirsiniz: Evde beslenen hayvan profesyonel lonca bölgenizden iyi bir damızlık bulmanıza yardımcı olmak için.

Yetiştiriciyle konuşmak için zaman ayırın. Köpeğin ebeveynlerinin sağlık izinlerini sunabildiğinden ve hizmetleri için referanslar sağlayabildiğinden emin olun. Saygın bir yetiştirici, ebeveynler ve yetiştirme sürecinin nasıl yapılacağı hakkında soruları eğlendirebilecektir.

Aşağıdaki siteler Corgi Great Dane mix yavruları için reklam var.

 • Evlat Edinme-a-Pet.com (Amerika Birleşik Devletleri)
 • Yeşil Tarla Yavruları (Birleşik Devletler)

Bu karışık cins köpek her zamanki köpeğiniz değildir; bu nedenle, çevrimiçi satılık köpek yavrularını aramak zor olabilir. Amerikan Hayvanlara Zulüm Önleme Derneği (ASPCA) yerel bir sığınma evinden veya kurtarma merkezinden evlat edinilmesini önerir. ASPCA çevrimiçi köpek ve köpek alımını desteklemez.

Danua damat Corgi ile geçti

labradoodle mini

Bir Great Dane Corgi karışımının haftada en az iki kez fırçalanması gerekir. Bu, ceketini temiz ve düğümlerden ve düğümlerden uzak tutmak için yeterli olacaktır. Ancak, köpeğiniz oynamaya, yürümeye ve keşfetmeye çıkmayı seviyorsa, köpeğinizin daha sık fırçalanması gerekir. Köpeğinizi haftada en az bir kez yıkayın, özellikle de çok kirlendiğinde.

Corgi Danua'nın sağlam bir doğal fırçasına ihtiyacı var. Kesmek ve diğer profesyonel bakım hizmetleri için köpeğinizi bir damata götürebilirsiniz.

Köpeğinizi gerektiği gibi yıkayın. Temiz, sağlıklı ve parlak kürkler için aşağıdaki şampuan ürünlerinden herhangi birini kullanın.

1. Bodhi Köpek Yatıştırıcı Organik Şampuan

Bodhi Köpek Yatıştırıcı Organik Şampuan, zeytin, hindistancevizi ve jojoba yağları gibi organik yağlardan yapılır. Bu yağlar kiri temizleyebilir ve biberiye ve limon kokusu ile köpeğinizin ceketini temiz bırakabilir. Bu şampuan, köpeğinizin sevimli kürkünü tahriş edebilecek kimyasallar, alkoller ve deterjanlar içermez. Bu köpek yavruları için de güvenlidir.

2. Cloud Star Buddy Yıkama Köpek Şampuanı + Saç Kremi

Cloud Star şampuanı ve saç kremi, özellikle hassas cilde sahip köpekler için yumuşak olan pH dengeli bir formüle sahiptir. Hindistan cevizi yağı ve nane ve lavanta, yeşil çay ve bergamot veya nane ve biberiye özlerinden yapılır. Bu şampuanla, köpeğiniz Her gün sağlıklı, parlak ve lüks bir palto.

3. pençe seçim köpük köpük kuru köpek şampuanı

Bu, hindistancevizi yağından yapılmış susuz kuru köpek şampuanıdır. Paw Choice, kuruluğa ve tahrişe neden olabilecek sert maddeler veya alkol içermez. Bu, özellikle kış aylarında hassas cilde sahip köpekler için iyidir.

Köpeğinizin pençelerini ve tırnaklarını uç durumda tutun. Köpeğinizin tırnaklarını bir kesme makinesi ile kesebilir veya profesyonel bir damatın bunu sizin için yapmasını sağlayabilirsiniz. Köpeğinizin kulakları da en az iki haftada bir kez temizlenmeli ve kontrol edilmelidir.

Danua Corgi Sağlık Sorunları

Corgi Büyük Danimarkalı karışımı ebeveyn ırklarından kaynaklanan sağlık sorunlarından etkilenebilir . Bu tıbbi durumlar sadece köpeğiniz yaşlı veya olgun olduğunda ortaya çıkabilir, bu nedenle yavrularınızı erken bir veterinere götürmek önemlidir.

 1. Addison Hastalığı (hipoadrenokortisizm)
 2. Şişkinlik-Gastrik Burulma
 3. Hipotiroidi
 4. kardiyomiyopati
 5. Wobbler sendromu
 6. Von Willebrand Hastalığı
 7. Dejeneratif Miyelopati
 8. Progresif Retinal Atrofi
 9. Omurlararası Disk Hastalığı

Corgi Great Dane Mix Yemek Gereksinimleri

Corgi Great Dane yavrularınızı ağırlığına göre en iyi, en kaliteli köpek mamasını besleyin. Köpeğinizin veterineri, özel tıbbi koşulları olan köpekler için ideal köpek maması formülü önerebilecek ve ayrıca aşırı kilolu veya zayıf kilolu köpekler.

1. EUKANUBA Yetişkin Kuru Köpek Maması

EUKANUBA Yetişkin Kuru Köpek Maması daha büyük köpek ırkları için idealdir. Köpeğinizin yağsız kas geliştirmesine ve eklemleri ve kemikleri korumasına yardımcı olacaktır. Mükemmel omega yağ asitleri kaynağı olan tavuk yağı ve balık yağı ile yapılır. Bu, kepekli tahıllar, probiyotikler ve köpeğinizin sağlıklı ve keskin kalması için gereken tüm besinleri içerir.

2. Doğanın Çeşit İçgüdüsü Sınırlı Madde Diyet Tahılsız Kuru Köpek Maması

Doğanın Çeşitliliği köpeğinizin sindirim sisteminde basit ve kolaydır. Kuzu yemeği içeren temel besinleri protein kaynağı ve bezelye bir karbonhidrat kaynağı olarak içerir.

3. Kraliyet Canin Boyutu Sağlık Beslenme Dev Yetişkin Kuru Köpek Maması

Corgi Danua 100 kilodan fazla ise, bu köpek maması en iyi seçimdir. Çünkü onların büyüyen köpekler için yapılır yüksek kaliteli protein ve diyet lifi içeriği . Protein kaynağı tavuktur. Eklem sağlığı için glukozamin ve kondroitin bakımından da zengindir. Ayrıca kalp sağlığı için taurin ve L-karnitin ile birlikte gelir.

Asla Corgi Great Dane'nizi aşağıdaki yiyeceklerle beslemeyin.

 • çikolata
 • Kahve
 • Soğan, frenk soğanı ve sarımsak
 • Fındık
 • Üzüm ve kuru üzüm
 • alkol
 • Tuz ve tuzlu yiyecekler
 • Çiğ ve az pişmiş yiyecekler
 • Tavuk kemikleri

Danua Corgi Egzersiz Gereksinimleri ile geçti

Corgi ile çaprazlanmış bir Danua, sonsuz enerjiye sahip karışık bir cins. Bu köpeğin geniş bir açık alanda oynamak için düzenli egzersize ve çok zamana ihtiyacı var. Göz ardı edilirse yıkıcı olabilir ve sinir bozucu davranış sergileyebilir. Bu köpeğin günde en az birkaç saat uzun yürüyüşlere ihtiyacı var .

Köpeğinizle oynamak sadece iyi bir egzersiz yapmakla kalmaz, aynı zamanda köpeğinizle güçlü bir bağ geliştirmenize yardımcı olur. Günümüzde, hayatınızı kolaylaştırmak için evcil hayvan bakıcıları ve köpek yürüteçleri var, ancak evcil hayvanınızla bağınızı güçlendirmek için köpeğinizle kişisel olarak oynamak en iyisidir.

Köpeğinizi yürüyüşe çıkarmanın yanı sıra yüzme veya oyun oynama gibi farklı aktivitelere de katılabilirsiniz.

Köpeğinizle oynayabileceğiniz oyunlardan sadece bir tanesi bir yakalama, Frizbi, savaş römorkörü ve top oynamak. Bir sonraki oyun tarihinizde dikkate almanız gereken birkaç ürün:

1. ABD Kemikleri ve Çiğneme

Pamuk ipi ve kemikleri ile yapılmış bu güvenli oyuncakla köpeğinizin oynamasına izin verin. Bu, ikinizin saatlerce oynayabileceği uyarıcı bir oyuncak. Gevşemez ve temizlenmesi de kolaydır. Bu bir köpek yavrusu veya büyüyen bir köpek için mükemmel bir oyuncak olacak .

2. Chuckit! Ultra Kauçuk Top Köpek Oyuncak

Bu lastik top, Great Dane Corgi karışımınızla getirdiğinizde mükemmel bir oyuncak yapacak. Bu oyuncağın ne kadar kabarık olduğunu sevecek. Onu parka, plaja veya oyun alanına götürebilir ve bu kauçuk top köpek oyuncağıyla saatlerce oynayabilirsiniz.

3. Kong Peluş Ördek Köpek Oyuncak

Bu sevimli küçük paletinizin seveceği yumuşak bir oyuncak. Bu oyuncağı kesinlikle bırakmayacak, çünkü özellikle yatmadan önce çok sevimli ve güzel. Yıkamak da kolaydır. Sadece çamaşır makinesine yerleştirin ve dakikalar içinde temiz olacak.

Danua, Corgi Eğitimi ile karışık

Ancak Danimarkalı bir Danimarkalı çaprazlama akıllı bir köpektir; herhangi bir davranış problemini önlemek için erken eğitilmesi gerekir. Hem Corgi hem de Danua hileleri kolayca öğrenecek ancak köpeğinizi aşağıdaki eğitim tekniklerini kullanarak eğittiğinizden emin olun.

1. Olumlu Takviye Sağlamak

Köpeğinizi eğitirken, onu iyi davranışlar için ödüllendirmek önemlidir. Kafasına ve çenesine birçok övgü, pat ve sürtme ile ödüllendirin. Asla tedavi etmeyin, çünkü bu obeziteye ve obezite ile ilgili tıbbi koşullara neden olabilir.

2. Köpeğini Erken Eğit

Yavrularını evinize alır almaz erken eğitim yapılmalıdır. Nerede uyuyacağını, yiyeceğini ve nerede oturabileceğini gösterin. Köpeğinize her seferinde bir numara öğretin evdeki herkesin katılmasına izin verdiğinizden emin olun.

3. Köpeğinizi Eğitirken Tutarlı Olun

Köpeğinizin tüm şeylerini hatırlayabileceği ve orada tutabileceği bir yere yerleştirin. Komutlar da tutarlı olmalıdır. Evdeki herkesin cevap verebileceği tüm püf noktalarını bildiğinden emin olun.

4. Köpeğinizi Evde Eğitmeye Başlayın

Bir parkta veya oyun alanında köpek komutlarınızı öğretmenin harika olduğu kadarıyla evde eğitime başlamak en iyisidir. Eğitim güvenli bir ortamda olmalıdır öğretmek istediğiniz herhangi bir numarayı güvenle öğrenebilmesi için Köpeğiniz daha büyük olduğunda ve artık kolayca dikkati dağılmadığında açık hava eğitimine devam edebilirsiniz.

Great Dane Corgi Mix ve Aileleri

Corgi Büyük Danimarkalılar insanları sever. Corgis bekarlarla ünlüdür, Büyük Danimarkalılar aile köpekleridir ve iki köpeğin özellikleri birleştiğinde, insanlarla ve ailelerle harika bir köpeğiniz olur.

Bu karışık cins çocuklarla birlikte olmak ister ve küçük çocuklar onlarla oynarken sabırlı olurlar. Özellikle oyun zamanında dikkatin merkezi olmayacaklar ve hatta giyinmek ve oyun gibi davranmak için dolly olacaklar.

Danua Corgis diğer köpeklerle harika olacak. Diğer evcil hayvanlar ve hatta hayvanlarla mükemmel olacaklar. Bununla birlikte, sosyalleşme erken başlamalıdır çünkü yaşlı köpekler inatçı ve anti-sosyal olabilir.

Köpeğinizi sosyalleştirmek için, diğer köpek ebeveynleriyle oyun süreleri düzenleyin. Köpeğinizin büyüklüğü olan köpeklerle oynamasına izin verin. Dostça ve olumlu bir davranış geliştirmeye başlamak için köpeğinizi köpek parkına da götürebilirsiniz.

Yalnız yaşıyorsanız, oyun tarihlerini daha sık planlayın. Bazen köpeğiniz de aşırı koruyucu olabilir ve bu olumsuz davranışı durdurmak, evinizdeki diğer insanları davet etmek ve köpeğinizle sosyalleşmelerine izin vermek.

Referanslar:

 1. Morita, Tomoya ve diğ. 'Pembroke Welsh Corgi'de Sınıflandırılmamış İnterstisyel Akciğer Hastalığına Bağlı Pulmoner Hipertansiyon'. Veteriner Tıp Bilimleri Dergisi, cilt. 80, hayır. 6, 23 Nisan 2018, s. 939-944., Doi: 10.1292 / jvms.17-0716.
 2. Patel, J. R., vd. 'Gujarat Eyaleti, Hindistan'da Köpek Mikrofilaremisi Üzerine Epizootiyolojik Gözlemler'.Veteriner Dünyası, cilt. 11, hayır. 11, 9 Kasım 2018, s. 1564-1568., Doi: 10.14202 / vetworld.2018.1564-1568.
 3. Harper, Deborah S.Pembroke Welsh Corgi. Howell Kitap Evi, 1999.
 4. Wilcox, Charlotte.Büyük Danimarkalı. Capstone Press, 1998.
 5. https://en.wikipedia.org/wiki/Welsh_Corgi
 6. https://en.wikipedia.org/wiki/Great_Dane

Yorumlar