İngiliz Pasör Bilgileri: Cinsle İlgili Bilgiler, Özellikler ve Daha Fazlası

Bir İngiliz Setter, bir sonraki aile köpeğiniz olarak listenizin başına geçti mi? Sizin için doğru evcil hayvan olup olmadığına karar vermek için ihtiyacınız olan tüm bilgilere bakalım. Neşeli, tatlı doğaları ve yüksek egzersiz gereksinimlerinden yüksek hassasiyetlerine ve yoğun bakım gereksinimlerine kadar her şeyi ve daha fazlasını ele alacağız.

Cins, köpek dünyasının beyefendisi (ya da nazik hanımefendisi!) olarak bilinir. Niye ya? Çünkü onlar, tek bir pakette toplanmış bir zarafet ve zarafet havasına sahip profesyonel ve yetenekli avcılar. Tatlı, eğlenceli ve aile dostudurlar. Ama evinize birini davet etmeden önce bilmeleri gereken tuhaflıkları var. Her aile için uygun değiller.Ayrıca iki tür İngiliz Setter olduğunu bilmek sizi şaşırtabilir. Biri av alanında bir yıldız, diğeri ise gösteri yüzüğündeki güzelliğiyle büyük ödüller kazanıyor. Bir Setter yavrusu seçerken bunu bilmek faydalıdır. Öyleyse, bu cins sizin çay bardağınız olup olmadığını öğrenelim.

İngiliz pasör
  • ağırlık simgesiAğırlık45-80 lira
  • yükseklik simgesiYükseklik23-27 inç
  • ömür simgesiÖmür12 yıl
  • renk simgesiRenklerMavi, limon, portakal, karaciğer ve üç renkli Belton
 • Çocuk Dostu
 • Köpek Dostu
 • Eğitim Zorluğu
 • tımar bakımı
 • Irk Sağlığı
 • Egzersiz İhtiyaçları
 • Köpek Maliyetleri

İçindekiler

Irk Tarihi

Ağzında kuşla köpek avı

Onlar her şeyden önce bir av köpeğidir.İngiliz Setterler, İngiltere'deki göletin karşısından gelen nispeten eski bir köpek ırkıdır. Onlarıntarih neredeyse beş yüzyıl öncesine dayanıyor. Kanıtlar, onların İspanyol Pointer, büyük su spaniel ve Springer Spaniel'in bir haçı olduğunu gösteriyor. Bugün bildiğimiz ve sevdiğimiz ırkı İngiliz Edward Laverack ve Welshman Purcell Llewellin'e borçluyuz.

Laverack, yerel bir adamdan iki köpek, “Ponto” ve “Old Moll” satın aldı. Bu iki yavru, İngiliz Setter ırkının 35 yıllık ince ayarından kaynaklandı ve tüm Setterlerin temelini oluşturdu. Laverack, cins standardına uyan özellikleri besleyerek cinsin güzelliğine odaklandı. Llewellin, Laverack'tan iki köpek yavrusu satın aldı, ancak çabalarını avlanma yetenekleri için üreme hatları üzerinde yoğunlaştırdı. Etkili bir şekilde yarattılariki satır İngiliz Setter.

İngiliz, American Kennel Club (AKC) tarafından tanınan dört İngiliz Setterden biridir. Orijinal av partisi numaralarıkuşları keşfettiklerinde alçakta yatmak veya 'ayarlamak'. Bu, efendilerinin, köpek fazla bağlanmadan bölgeye bir ağ atmasına izin verir. Silahların av dünyasına girmesinden sonra, Setter'lara bunun yerine ayakta durmaları ve işaret etmeleri öğretildi.Her iki Setter türü19. yüzyılın sonlarında Amerika'ya gitti. Pennsylvania'daki Blue Bar Kennels, bu ülkede ırkı kurmak için çalıştı. Bu yavrular Amerika'da İngiltere'dekinden çok daha nadirdir. AKC'ye göre, Setters, Amerika'daki 200 ırktan 90. ve 100. en popüler köpek ırkı arasında tutarlı bir şekilde sıralanıyor.

Mizaç

Sokakta tasmasız yürüyen köpek

İster bir yürüyüş arkadaşı, ister bir oyun arkadaşı arıyor olun, onlar her zaman eğlenmek ve eğlenmek için oyun oynarlar.

Avlanma geçmişleri, özellikle tüylü hayvanlar için yüksek bir av sürüşü sağlar. Çalışma geçmişleri onlarayakmak için çok fazla enerji, aktif bir yardımcı arayan aileler için mükemmel.Onlar ayrıcasüper tatlı ve sevecenve en sevdikleri insanlarla kucaklaşmak için enayiler. Onlar akışla gitmekten mutlu olan neşeli ve mutlu şanslı köpeklerdir. Her cins köpek bakıcısı Bir keresinde, 'Hayatını ve yaşam alanını paylaşacak bir cins olarak, başka hiçbir cins bana İngiliz Setter'den daha fazla zevk veremez' demişti. Bu huzurlu doğa, onları evde de sakin ve dengeli kılar, çoğu çalışma alanı köpeği için alışılmadık bir kombinasyon.

american staff pitbull

Onlar çok hassas köpeklerçok uzun süre yalnız kalmaktan hoşlanmam. Günün büyük bir bölümünde insanlarla birlikte çalışmaya alışkın ve nispeten yapışkan olduklarından, onların size bir yapıştırıcı gibi yapışmasını bekleyebilirsiniz. Ayrıca tartışmaları duymaktan, çok fazla değişikliği kabul etmekten ve aile evinde bir şeyler yolunda gitmediğinde kendilerini kötü hissetmekten hoşlanmazlar.

Setterlermükemmel bekçiler yapmakaile evi için ve insanlarını gelen ziyaretçilere karşı uyarırlar. Ayrıca komşunun kedilerini kovalamak ve kuşları ziyaret etmek için saatler harcayacaklar. Patlayan bir havlamaları yoktur, ancak onlardan eğitilmezlerse yorucu olabilir.

Başlangıçta yeni insanlardan şüphelenseler de,tanıştırıldıktan hemen sonra onlara ısınmak.Bir göbek ovma ile kolayca kazanılır, model bekçi köpekleri yapmazlar. Ancak bu, düzenli ziyaretçileri olan meşgul aileler ve arkadaş canlısı bir Fido arayan arkadaşlar için idealdir.Boyut ve Görünüm

Beyaz ve altın köpek, kuyruğunu sivriltmiş çimenlerin arasında uzun boylu duruyor.

Tipik olarak 45 ila 80 pound arasında değişirler ve 23 ila 27 inç boyundadırlar.

Bubüyük bir köpek ırkı.Diğer köpek ırklarının çoğu gibi, erkekler de genellikle dişi meslektaşlarından daha büyüktür. Görünümleri için yetiştirilenler, bazen Laverack tipi Setterler olarak anılırlar, tarla için yetiştirilen kardeşlerinden daha büyük olma eğilimindedirler. Bu adamlar Llewellin tipi Setters olarak bilinir ve genellikle daha kısa ve daha kaslıdır.

Zarif, sağlam ve simetrik görünümlü silah köpekleri olarak tanımlanan Setters,güç, dayanıklılık, zarafet ve stilin ideal karışımı. Başları uzun ve incedir ve kulakları alçaktır. Yuvarlak gözleri her zaman koyu renklidir. Üst çizgileri arka uca doğru hafifçe düşer ve onlara aerodinamik bir görünüm kazandırır.

bu İngiliz Setter cins standardı mükemmel bir köpeğin nasıl görünmesi gerektiğini özetliyor. Ve bu, yavrularınızı gösteri yüzüğünde sunmak istiyorsanız özellikle önemlidir. Bununla birlikte, bir aile evcil hayvanı arıyorsanız, bu yönergeler o kadar alakalı değildir çünkü kişiliklerini hiçbir şekilde etkilemez.Ceket ve Renkler

Farklı ceket renkleri ile birlikte iki köpek

En çok zarif ve çarpıcı kürk mantolarıyla tanınırlar.

Soğuk kışlarda ve sıcak yazlarda vücut ısısını düzenlemeye yardımcı olan bir çift katlıdırlar. Setter'ın saçıdokunuşa uzun ve ipeksive her zaman vücutta düz ve düz. Kulaklarında, göğüslerinde, karınlarında, bacaklarında ve kuyruklarında tüylenme vardır. Laverack tipi Setterler genellikle ekstra tüylenme ile daha kalın bir kaplamaya sahiptir.

Bir Setter'in ceket rengi turuncu kemeron, mavi kemeron (siyah işaretli beyaz), üç renkli (namluda, gözlerde ve bacaklarda bronz olan mavi kemer), limonlu kemer veya karaciğer kemeron olabilir. 'Belton' kelimesi cinse özgüdür ve adını Laverack'in köpeklerini avlamayı sevdiği varsayılan bir kasabadan alır. Esasen, anlatırboyunca karışmış koyu renkli tüyleri olan beyaz bir ceket.Egzersiz Gereksinimleri

Siyah Beyaz Köpek Egzersizi

Bu köpeklerin, düşündüğünüzden daha yüksek egzersiz ihtiyaçları vardır.

Pek çok insan, güzel köpekler oldukları için Spanieller veya Pointer'lar kadar egzersize ihtiyaç duymadıklarını varsayar. Ama yapıyorlar. Setter'ınızı egzersiz için bekleyinher gün en az bir saat, ancak teklif etmek için zamanınız ve enerjiniz varsa, bundan daha fazlasını isteyebilirler.

Onlarkoşmayı, kovalamayı ve koklamayı seviyorum, bu yüzden onları bunu yapabilecekleri yerlere götürün. Yüksek av içgüdüleri nedeniyle geri çağrılmaları güvenilmezdir, bu nedenle halka açık alanlarda tasmalarından kurtulmalarını önermiyoruz. Mümkün olduğunda, egzersiz rutinlerini yeni yerler ve maceralarla çeşitlendirin. Tasmalarından kurtulmalarına izin veremeyeceğiniz alanlarda, koşmaları için biraz yer açmak için uzun bir eğitim tasması kullanın.

İngiliz Setter'ınızı köpek sporları dünyasında denemek istiyorsanız, düşünebilirsiniz. çeviklik eğitimi . Ayrıca köpeğinizin avlanma yeteneklerini sergileyen ve çok fazla enerji harcayan bölge etkinlikleri de bulabilirsiniz. Alternatif olarak, bu arkadaş canlısı köpek, dört ayaklı yeni arkadaşlarla biraz stres atmak için yerel köpek parkına geziler yapmaktan hoşlanır.İyice egzersiz yaptıktan sonra, bu köpeklerin gün boyunca çok fazla zihinsel uyarıya ihtiyacı yoktur. Onları beladan uzak tutmak için yeterli. Avluda kovalamak için halatlar ve toplar gibi etkileşimli oyuncaklarikiniz için eğlenceli, bağlanma zamanı sağlayın. Ve tedavi dağıtan bulmaca oyuncakları gibi heyecan verici beyin oyunları, bu akıllı silah köpeğine meydan okumaya devam ediyor. gıcırtılı oyuncaklar yüksek av sürüşleriyle büyük bir hit olacağından emin olabilirsiniz.

Yaşam koşulları

Kanepede uyuyan köpek

Bu nispeten uyarlanabilir bir yavru.

Bir evde özellikle istedikleri birkaç şey var.

İlk olarak, onlarözel bir bahçeye erişme ihtiyacı. Bu İngiliz beyler, temiz havaya ve kokulara erişimi takdir eden açık hava yavrularıdır. Ancak bahçeyi güvence altına almalısınız çünkü onların evde kalmasına güvenemezsiniz. Dolayısıyla, birinci katta bir daireniz veya kaçışa dayanıklı avlusu olan bir eviniz varsa, ilk kutucuğu işaretlediniz.

İkincisi, yapabilecek bir aileye ihtiyaçları var.zamanlarının çoğunu onlarla geçirmek. Uzun saatler evden uzakta çalışan veya boş zamanlarında sürekli köpeksiz seyahat eden aileler bu hassas ruha uygun değildir. Bu adamlar sürekli arkadaşlık ister ve insan paketinin bir parçası hissetme ihtiyacı duyar mutlu olmak.

Üçüncüsü, onlar gerçektendaha küçük yaratıklarla yaşaması beklenmemeliyüksek av zevklerini gıdıklayabilir, özellikle tüylü tür. Neyse ki, evde dengeli ve sakin köpekler olarak bu bazen zor özelliği telafi ediyorlar. Ayrıca diğer köpeklere karşı saygılıdırlar ve ziyaretçileri hoş karşılarlar ancak küçük çocuklara karşı kararsız olabilirler.

Eğitim

Sahada tasma ile köpek eğitimi

Sosyalleşme, herhangi bir köpek için en kritik eğitim yönlerinden biridir.

İngiliz Setterler memnun etmeye hevesli zeki köpekler , onları eğitmek için nispeten basit hale getiriyor ve ilk kez aşklarını silah köpeği dünyasıyla başlatmak isteyen sahipleri için ideal hale getiriyor.Ama yine de iyi huylu köpeklere dönüşmeleri için eğitilmeleri ve sosyalleştirilmeleri gerekiyor.

Setters, olumlu pekiştirme eğitimine iyi yanıt verir ve övgü ve nefis bir muamele uzun bir yol kat eder. Kovalayabilecekleri nesneler veya gıcırdayan oyuncaklar da onları motive edecektir. Bağırmak veya sert eğitim, bu adamların en iyi ihtimalle utangaç olmalarına neden olur.

Onları diğer köpeklerle, insanlarla ve yeni deneyimlerle karıştırarak büyük dünyayla başa çıkmalarını sağlayabilirsiniz. İngiliz Setters durumunda, aynı zamandagüvenlerini inşa ederve yaşlandıklarında kaygısız bir yaşam sürmelerini sağlar. Köpek eğitim sınıfları ve köpek parkları sosyalleşmek için harikadır.

nutro vs mavi bufalo

Ayrılık kaygısına yatkın hassas yavrular oldukları için, bu cins için önerilen diğer bir husus da sandık eğitimidir. Uygun eğitim ile köpeklerde stresi azaltabilir ve onlara tüm köpeklerin doğal olarak can attığı kendi barınaklarını verebilirsiniz. emin olun doğru büyüklükteki sandığı seçin ve daha yumuşak bir sürüş için onları eve getirdiğinizde eğitime başlayın.

English Setters için iki ek eğitim önerisi var. Zamanlarının çoğunu tasmalarına harcayacakları için, ilki onları tasma eğitimidir. Kuşlar tarafından aşırı heyecanlandıklarında size daha iyi kontrol sağlayan bir koşum takımına yatırım yapın. İkincisionlara “sessiz komutu” öğretin.Setterlerin vokal köpekleri olarak bir itibarı vardır ve onlara bu komutu bir yavru olarak öğretirseniz, gelecekte sayısız baş ağrısından tasarruf edersiniz.

Sağlık

üzgün görünümlü köpek

Bir Setter'ın ortalama ömrü sağlıklı 12 yıldır.

Onlar birnispeten sağlıklı köpek ırkıönemli bir sağlık endişesi olmadan. Ancak tüm safkan köpekler gibi, belirli hastalıklara ve koşullara yatkındırlar. Ve yaygın olmasalar da, onlardan ve semptomlarından haberdar olmanız gerekir.

Kalça ve Dirsek Displazisi

Birçok büyük köpek ırkı gibi, bir İngiliz Setter de kalça ve dirsek displazisi geliştirme riski taşır. Bu, zayıf kalçaları ebeveynlerinden miras alarak yükseltilebilir, ancak bir yavru olarak hızlı büyüme nedeniyle de ortaya çıkabilir. Kalça ve dirseklerdeki eklem displazisi normal hareketliliği önleyebilir ve ağrılı artrite neden olabilir. Semptomlar anormal hareket, sertlik ve ağrıyı içerir.

Göz Koşulları

Setter soyunda bulunan en yaygın göz sorunu, göz kapaklarının sarkması olan ektropiondur. Bu onlara hüzünlü bakışlar verir ama aynı zamanda onları bakteri ve kirleticilere maruz bırakır. Ayrıca yaygın olarak kuru göz olarak da bilinen keratokonjonktivit sicca. Bu, kanal yeterince gözyaşı üretmediğinde ortaya çıkar ve ağrılı, kaşıntılı gözlere ve enfeksiyonların artmasına neden olur. Köpeğinizin gözlerinde bir değişiklik fark ettiğinizde, daha fazla problem ve görme kaybını önlemek için onu hemen veterinere götürün.

Tiroid Endişeleri

Hipotiroidizm, vücut, vücudun normal şekilde çalışması için neredeyse yeterli tiroid hormonu üretmediğinde ortaya çıkar. Semptomlar kilo alımı, uyuşukluk, saç dökülmesi, davranış değişiklikleri ve daha fazlasını içerir. Ayrıca epilepsi, göz rahatsızlıkları ve obezite gibi ikincil sağlık sorunlarına da yol açabilir. Teşhis konduktan sonra, günlük hormon takviyesi ile kolayca yönetebilirsiniz.

Sağırlık

Gen havuzunda diğer köpek ırklarının çoğundan daha yüksek bir sağırlık oranına sahiptirler. Köpekler ve sahipler için zorluklar yaratan tek taraflı veya iki taraflı sağır (bir veya iki kulak) olabilirler. Sorumlu yetiştiriciler köpeklerini BAER testi için göndermelidir, bu nedenle bu sertifikaların kanıtını istemeyi unutmayın. Çoğu zaman, sağırlık tedavi edilemez.

Beslenme

Köpek insan dışında yemek

Köpeğinizi beslediğiniz miktar, yaşına, boyutuna ve yaşam tarzına bağlıdır.

Ortalama Setteryaklaşık iki ila üç bardak yemek yerher gün. Saatlerce avlanan büyük bir Setter'ınız varsa, daha yüksek bir miktara veya daha fazlasına ihtiyaçları vardır. Ve daha eski, daha minyatür bir Setter'ınız varsa, muhtemelen daha azına ihtiyaçları olacaktır. Köpeğiniz için en iyi miktarı elde etmek için her zaman gıda paketi talimatlarını izleyin.

Büyük köpekler kalça ve dirsek displazisine çoğundan daha duyarlı olduklarından, Setter mamanızı bu şekilde beslemeniz önemlidir.büyük köpek ırklarının beslenme ihtiyaçlarını karşılar. Hızlı büyümeyi stabilize etmeye yardımcı olan ek besinler ve optimize edilmiş bir kalsiyum ve fosfor oranı içerirler. Köpekler, büyümelerinin çoğunu ilk yıl içinde tamamladıklarından, bu özellikle çocukluk döneminde önemlidir. gelişimsel köpek yavrusu aşaması .

shilo alman çoban

İngiliz Setter'in derin bir sandığı vardır, bu da onları gastrik dilatasyon-volvulus (GDV). GDV yaygın olarak şişkinlik olarak bilinir ve mide bükülüp gazla dolduğunda ortaya çıkar. Acil veteriner müdahalesi gerektiren hayatı tehdit eden bir durumdur. Riski sınırlamak için,günlük yemek ödeneğini iki öğüne bölünve egzersizden hemen önce veya sonra onları beslemeyin.

tımar

Köpek traşlarla tımarlanıyor

Özellikle çıkarılmasının zor ve acı verici olabileceği tüylenme çevresinde dolaşmaya ve paspaslara dikkat edin.

İngiliz Setterlerin ihtiyacı olan uzun ve ipeksi bir ceketi vardır.haftada birkaç kez fırçalamaken iyi şekilde görünmesini sağlamak için. Özellikle çoğu gün maceralarında kirleniyorlarsa, ayrıca güzel köpeğinizi Setters'ın olması gerektiği kadar çekici hissetmesini sağlar.

bu Setter için en iyi fırça yumuşak kıllı bir fırçadır . Paslanmayı önlemeye yardımcı olan uzun dişli metal tarak. Ayrıca düzenli görünmelerini sağlamak için yüz, ayak ve diğer tüylü bölgelerin etrafındaki tüyleri düzenli olarak kesmeniz gerekir.Setter'ınızı her dört ila altı haftada bir yıkayınköpek şampuanı ile. Doğal bileşenlerle yapılan bir bakım ürünü, paspasın yönetilmesine yardımcı olur.

Setter ortalama bir parçalayıcıdır, ancak onları düzenli olarak tararsanız daha az fark edeceksiniz. Yapılması gereken başka bir bakım ritüelidüzenli diş fırçalama. Doğru diş temizliği periodontal hastalıkları uzak tutar. Egzersiz yaparken herhangi bir acıdan kaçınmak için Setters tırnaklarınızı kısa tuttuğunuzdan emin olun. Bir köpek yavrusu olarak ortalamadan daha yüksek bakım gereksinimlerine alışmaları, bir yetişkin olarak işleri kolaylaştırır.

Yetiştiriciler ve Köpek Maliyetleri

Arabanın arkasında köpek yavruları

Bu, Amerika'da nadir görülen bir köpek ırkıdır, bu nedenle saygın bir yetiştirici bulmak için muhtemelen seyahat etmeniz gerekecek.

Ekstra mesafe kat etmeye değersorumlu bir yetiştirici bul. Aksi takdirde, sorumsuz biriyle veya daha da kötüsü bir köpek değirmeni ile çalışma riskiniz vardır. Bir yetiştirici seçerken, herhangi bir taahhütte bulunmadan önce onları araştırın.

Yetiştirici araştırmanıza başlamak için harika bir yer AKC'lerde İngiliz Setter yetiştiricileri sayfa. İyi yetiştirilmiş bir köpek yavrusu için ortalama fiyat genellikle düşer800$ ile 1500$ arasında. Fiyat, yavruların soyağacı, yetiştiricinin ne kadar deneyime sahip olduğu ve yetiştiricinin konumu gibi çeşitli faktörlere bağlıdır. Şov veya av için ödüllü bir soydan bir köpek yavrusu arıyorsanız, bundan daha fazlasını ödemeyi beklemelisiniz.

Sorumsuz bir yetiştirici, sizi daha düşük bir fiyatla cezbetmeye çalışabilir. Ancak dikkatli olun, gerçek olamayacak kadar iyi görünüyorsa, muhtemelen öyledir. Bu yetiştiriciler yavrularına gerektiği gibi bakmazlar,genellikle tıbbi taramaları atlamak, bakım ve sosyalleşme değil. Çoğu zaman, insanlar daha düşük fiyatlı bir köpek yavrusu seçerlerse, tıbbi faturalara ve davranışsal eğitime uzun vadede çok daha fazla para harcarlar.

Eğer senbelirli bir Setter türü aramak(Laverack veya Llywellin), bunu yetiştiriciye bildirin. Bazıları hangi türü sunduklarının reklamını yapabilir, bazıları vermeyebilir. Bir avcı yerine bir aile evcil hayvanı arıyorsanız, Laverack tipi Setter'ın daha sakin mizacına daha uygunsunuz.

Ayrıca gerekirbir yavru satın almanın ek maliyetlerini düşününilk köpek yavrusu fiyatının üstünde. Bahçenizden kaçmaya çalışmanız, ihtiyaç duydukları her şeye yatırım yapmanız ve tüm yavru köpek bakımlarını ve taramalarını yaptırmalarını sağlamanız gerekecek. Ayrıca, yiyecek, sigorta ve bir sürü gıcırtılı oyuncak gibi devam eden maliyetleri var.

Kurtarmalar ve Sığınaklar

Barınak parmaklıklarının arkasındaki köpekler

Tatlı köpek suratlarına rağmen, bir köpek sorumluluğunuzu artırır. Kararı hafifçe vermeyin.

Bunun yerine neden bir Setter almayı düşünmüyorsunuz? Busahiplenmek genellikle bir köpek yavrusu satın almaktan daha ucuzdurbir yetiştiriciden de ortalama olarak birkaç yüz dolara mal oluyor. İngiliz Setter nadir bir cins olmasına rağmen, birçok insan ne kadar yoğun olabileceğinin farkında olmadan bu köpeği alır. Yani her zaman yeni bir eve ihtiyaç duyan Setters vardır.

Ziyaretyerel kurtarma barınaklarınızevlat edinme yolculuğunuza başlamak için harika bir yoldur. Personelle konuşun ve evlat edinilebilecek herhangi bir Setter olup olmadığını sorun. Birini göremiyorsanız, sizi yakındaki bir sığınaktaki birine yönlendirebilirler. Alternatif olarak, Amerika İngiliz Setter Derneği ülke genelinde ırka özgü barınakları listeler. Bu nedenle size en yakın merkez ile iletişime geçmeyi unutmayınız.

Aile Hayvanları Olarak

Genel olarak, bu cins:

 • Uzun süre yalnız kalmaktan nefret ettikleri için zamanlarının çoğunu birlikte geçirebilecek bir aile ile yaşaması gereken büyük bir köpek.
 • Her gün en az bir saat yoğun egzersiz gerektiren, çok fazla enerjiye sahip olan silahlı köpekler olarak bilinirler.
 • Bol eğlence ve aile ile oynamak için her zaman elinizin altında.
 • Evinizde, yüzünüze çok yakışmayan ya da gürültücü olmayan dengeli köpekler.
 • Yüksek bir av sürüşüne eğilimli. Bu nedenle, açık alanlarda tasmasız onlara asla güvenmemelisiniz.
 • Süper tatlı ve en sevdikleri insanlarla çok sevecen. Kanepede kucaklaşmayı severler.
 • Arkadaş canlısıdır ve her yaştan çocukla ve iyi sosyalleştiğinde diğer köpeklerle de iyi geçinir.
 • Memnun etmeye istekli ve nispeten kolay eğitilmesi, onları ilk kez köpek sahipleri için ideal hale getiriyor.
 • Güvenli özel bahçeli bir eve ihtiyacı var.
 • İletişimseldir ve çok havlama eğilimindedir, bu da onları mükemmel bekçi köpekleri yapar. Ancak sessiz komutunuz üzerinde çalışmanız tavsiye edilir.

Son düşünceler

İngiliz Setter, köpekleri çok sevmeyenleri bile gülümsetebilen, tapılası derecede tatlı bir yavrudur. Dışarıda enerji ve eğlencenin, evinizin içinde ise sakinlik ve sevginin mükemmel bir karışımıdırlar. Tanıştıkları herkese karşı arkadaş canlısıdırlar, sizi ziyaretçilere karşı uyarırlar ve genellikle diğer köpeklere karşı kibardırlar.

Yine de bu köpeklerin birkaç özel gereksinimi vardır. Bu yüzden onları evinize kabul etmeden önce daha fazlasını öğrenmek çok önemlidir. En önemli hususlar onları evde çok uzun süre yalnız bırakmamak, egzersiz ihtiyaçlarını karşılamak ve onlara karşı nazik olmaktır. Eğer öyleyse, karşılığında en iyi arkadaşı alacaksınız.

Yorumlar