İtalyan Tazı Köpek Cinsi Bilgisi: Gerçekler, Özellikler, Resimler ve Daha Fazlası

İtalyan Tazı, harika şeylerin küçük paketlerde geldiğinin kanıtıdır. Minyatür versiyonu olarak Tazı , kedi gibi refleksleri ve yıldırım hızında hızları var. Ancak, özellikle de uzanacak sıcak bir kucakları varsa, sahipleriyle kanepede kucaklaşmaktan en çok memnunlar. Bununla birlikte, aynı zamanda atletik bir türdürler. Bu köpekler tazı olarak yetiştirildi ve birçoğu hala avlanma görevlerini üstleniyor.

İtalyan Tazıları, daha küçük boyutları göz önüne alındığında, normal boyutlu muadillerinden daha kolaydır. Ayrıca bakımları oldukça kolaydır ve mizaçları çok sevecen ve sıcaktır. Bununla birlikte, hassas ve ayrılık kaygısına eğilimli olabilirler. Bu nedenle, onlara ilgi gösterecek evlerde en iyisidir. Ailelerinin tüm ihtiyaçlarını karşılaması zorunludur.Fantastik İtalyan Greyhound (kısaca IG veya Iggy) hakkında bilmeniz gereken her şeyi keşfedelim. Bu köpeklerden birini hayatınıza kabul etmeyi planlıyorsanız, onlara mümkün olan en iyi şekilde bakmaya yeterince hazır olduğunuzdan emin olmak için araştırma yapmalısınız.

Cins tarihini, mizaçlarını, görünüşlerini ve ayrıca genel sağlık sorunlarından tımarlamaya kadar onlara bakmakla ilgili bilmeniz gereken tüm farklı şeyleri özetledik. Ayrıca size kendi IG'nizi nasıl alacağınızı da söyleyeceğiz.

italyan tazı
  • ağırlık simgesiAğırlık7-14 lira
  • yükseklik simgesiYükseklik13-15 inç
  • ömür simgesiÖmür12-15 yıl
  • renk simgesiRenklerGri, Açık Kahverengi, Mavi, Gümüş, Siyah, Krem, Kırmızı, Beyaz veya herhangi bir Kombinasyon
 • Çocuk Dostu
 • Köpek Dostu
 • Eğitim Zorluğu
 • tımar bakımı
 • Irk Sağlığı
 • Egzersiz İhtiyaçları
 • Köpek Maliyetleri

İçindekilerIrk Tarihi

Ağaç kütüğünün üzerinde duran gri sıska köpek

Bu tazı, tarihteki en eski köpek ırklarından biridir.

İtalyan Greyhound, bazı avlanmalara yardımcı olmak amacıyla yetiştirilen tüm gezgin köpeklerin en küçüğüdür. 4.000 ila 7.000 yıl önce . Gerçekten de, var olan en eski köpek ırklarından biridir. İsimlerine rağmen, kökenleri, firavunların yanında gömülü mumyalanmış köpek kalıntılarının bulunabileceği eski Mısır'a kadar uzanıyor.

Onlar için yararlı iken küçük oyun avı , onlar için yetiştirildiler arkadaşlık - o zamanın krallarının yanında olacak kadar uygun. Daha ileri arkeolojik kanıt onları yaklaşık 2000 yıl önce, günümüz Yunanistan ve Türkiye'sinin bulunduğu günümüze yaklaştırıyor. Bu, Roma İmparatorluğu'nun Akdeniz bölgesi üzerinde önemli bir güce sahip olduğu zamanlardı. İtalyan Greyhounds o bölgede büyük bir popülerlik buldu ve çok uzun zaman sonra elinde tuttu. Zarafet ve güzelliklerinin bir kanıtı olarak eski sanat eserlerinin konusu olarak kullanıldılar.Orta Çağ'da (5. Yüzyıldan 15. Yüzyıla kadar), İtalyan Greyhounds'ta yaygın bir ün kazandı. Güney Avrupa İtalya dahil. İtalyan soyluları arasındaki popülerlikleri nedeniyle adlarının “İtalyan” kısmını almaya geldiler. O zamanlar daha büyük köpek ırklarının daha küçük varyasyonlarına sahip olmak oldukça modaydı. Bu köpekler ve benzeri minyatür köpekler kendilerini toplumun en yüksek üyeleri . Sanatçıların ilham perileri olarak çalışmalarına devam ettiler, kendilerini oyun kağıtlarından tablolara ve ışıklı el yazmalarına kadar her şeyde tasvir edilmiş halde buldular.

19. yy.da olduğu söyleniyor. küçülmeye çalışır İtalyan Greyhound'u İngiliz Oyuncak Teriyerleri ile yetiştirerek daha da ileri götürdü. Bu, gen havuzlarını zayıflattığı için cinse zarar verdi. Daha kırılgan vücutlarla gelen rahatsızlıklar, IG'lerin hayatını gerçekten zorlaştırdı. 1900 yılında, İtalyan Tazı Kulübü kurdu ve cinsi orijinal formuna geri getirmeye çalıştı. Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada'daki Iggy meraklılarının koruma çabaları sayesinde oldu. cins tekrar gelişmeyi başardı , çünkü bu bölgelerdeki nüfus Avrupa'daki kadar kötü azalmamıştı.

American Kennel Club, ilk İtalyan Tazısını 1886 yılında tescil ettirdi. Bugün, Amerika'daki en popüler 69. cins. AKC'nin 2020 popülerlik anketi. Bu cins olabilir uzun bir yoldan geldi soyluların kucağında şımartılmaktan kurtuluyorlar, ama bugün hala çok ün kazanıyorlar.Mizaç

Sarı Çiçeklerin İçinde Oturan Gri Köpek

Köpek çok tatlı, oyuncu ve genellikle çok utangaç olarak bilinir.

Bu küçük, oyuncak boyutundaki köpek şevkli ve sahibine karşı itaatkardır. Kişiliği memnun etmeye isteklidirler, bu da onları etrafta olmaya uygun kılar. Onları yeterince erken yaşta eğitebilirseniz, onlara emir vermenizi dinlemekten mutlu olacaklardır.

Onlar yapabilir çok oyuncu , ama genellikle tembel olmaktan daha fazla içerik vardır. Onlara aileleriyle takılmak veya bir oyuncakla oynamak gibi evde yapacakları bir şey vermek, bu türün iyi durumda kalmasına gerçekten yardımcı olabilir. Bu rahat doğa Acemi köpek sahipleri de dahil olmak üzere birçok farklı insanın onlara bakmasını kolaylaştırır.

IG'lerin kesinlikle çok hassas doğa , bu yüzden onlara karşı kaba olmadığınızdan emin olun. Gergin olduklarında çok çekingen olabilirler ve onlara iyi davranmak için sabırlı ve sevgi dolu bir sahibine ihtiyaçları olacaktır. Onları bu kadar iyi bir aile arkadaşı yapan da bu nezakettir.Onlar çok tatlı köpekler çocuklara iyi davran ve ailedeki diğer evcil hayvanlar. Ancak av köpeği oldukları için kuş ve tavşan gibi küçük evcil hayvanları av olarak görebileceklerinden evde tutmak iyi bir fikir olmayabilir. Iggy'nizin onları evin etrafında kovalayarak teröre neden olmasını istemezsiniz.

Tüm bunların ötesinde, İtalyan Greyhound'unuz bir çok sevecen ve sevgi dolu aile üyelerinin kucağında dinlenmekten mutlu olacak köpek. Diğer köpeklerin çoğundan daha fazla ilgiye ihtiyaç duyacaklar ve bu nedenle çok uzun süre yalnız bırakılırlarsa ayrılık kaygısı geliştirebilirler.

İtalyan Tazıları, ailelerini aralarına giren yeni insanlara karşı uyarma konusunda iyi bir iş çıkarıyor. Onlar sahip keskin duyular ve ziyaretçileriniz varsa birkaç iyi havlama ile sizi bilgilendirebilecektir. Bu onları bir bekçi köpeği için iyi bir seçim yapar. Onlar yeni insanlarla tanıştığıma memnun oldum köpeği selamlamak için aşırı istekli olmadıkları sürece. Bu köpekler oldukça itaatkardır ve kendilerine verildiğinde komutları takip etme konusunda iyi bir iş çıkarırlar. Bu nedenle, terapi köpekleri olarak ve yem kursu gibi daha atletik uğraşlarda başarı buldular.

Boyut ve Görünüm

çimenlerin üzerinde duran gri sıska köpek

İtalyan Tazı çok aerodinamik bir görünüme sahiptir.İtalyan Greyhound, Greyhound'a benzer, ancak daha incedir. Oldukça küçük köpekler olduklarından, erkek ve dişi IG'nin boyutu arasında çok az fark vardır.. Hem erkekler hem de dişiler, omuzda 13 ila 15 inç arasında herhangi bir yerde durur ve 7 ila 14 pound ağırlığında . Bu kıvrak yapı, vücutlarının ne kadar yüksek aerodinamik olduğu göz önüne alındığında hızlı koşu hızına izin verir.

Bir İtalyan Greyhound'un kafası dar ve uzundur, burnuna kadar incelir. Ağızları uzun ve incedir ve burnu koyu renklidir - ya kahverengi ya da siyah köpeğin rengine göre . Karanlık, parlak ve zeki orta büyüklükte gözleri vardır. AKC çok hafif gözlere izin vermez. Kulaklar küçük, geriye atılmış ve katlanmıştır. Bu, uyanık olduklarında, daha sonra başlarına dik açılarda katlanmış olarak taşınmaları dışındadır.

Gövde kavisli bir sırt ile incedir. Boyunlar uzun ve zarif bir şekilde kavislidir, bu da normal köpek tasmasını zorlaştırır. yani bir tesisat veya martingale yaka bu ince boyunlu yavrular için tavsiye edilir. Omuzları uzun ve eğimli, göğüsleri derin ve dar. Hem ön ayaklar hem de arka ayaklar çalışırken büyük miktarda güce izin verin . Ön bacaklar düz ve uzun, güçlü paternler var. Arka tarafları uzundur ve kaslı uylukları vardır. IG'nin kuyruğu incedir ve kavisli bir uca doğru incelir, arka bacak içlerine ulaşacak kadar uzundur.Ceket ve Renkler

Gri ve Beyaz Sıska Köpek

Bu oyuncak cinsi birçok farklı renkte gelir.

İtalyan Tazılarının vücudunun her yerinde kısa tüylerle ince bir ceket olmasını bekleyebilirsiniz. Ceket pürüzsüz, incedir ve oldukça kolay bakımlı . İnce katları olduğu için çok kolay donabildikleri için daha düşük sıcaklıklar için uygun değildirler. Emin olun onları sıcak tut kış geldiğinde. Kaplama yoğunluğunun olmamasına rağmen, yine de dökülüyorlar ve bu nedenle hipoalerjenik .

AKC standardı, İtalyan Greyhound'un çoğu renkte gel . Bu, sarımsı kahverengi bir ceket üzerinde koyu renk lekelerin bulunduğu brindle deseni dışındadır. Diğer siyah ve ten rengi köpeklerle yetiştirildiğini gösteren siyah ve ten rengi işaretlere de izin verilmez. İtalyan Greyhound'un gelebileceği bazı renkler: gri, açık kahverengi, mavi, gümüş, siyah, krem, kırmızı ve beyaz . Özellikle beyaz ile karıştırıldığında bu renklerin herhangi bir kombinasyonunu da görebilirsiniz.

Egzersiz yapmak

Tarlada çalışan gri sıska köpek

Bu köpek son derece hızlı olsa da, düşük enerjileri vardır ve etrafta dolaşmayı ve sarılmayı severler.Tüm köpek ırkları arasında en hızlı koşuculardan biri olmasına rağmen, İtalyan Tazıları çok yüksek enerjiye sahip değiller Gereksinimler. Çok yorucu bir şey yapmaktansa sizinle yavaş bir tempoda yürüyüşe çıkmayı tercih edeceklerdir. Yine de dışarı çıktığınızda, 'Iggy'nizin tasmalı olduğundan emin olun, çünkü sizi çok çabuk geçebilirler. Kaybolmalarını riske atmak istemezsiniz, bu yüzden tasma eğitiminizi mümkün olan en kısa sürede onlarla yaptığınızdan emin olun.

IG'niz küçük olabilir, ancak yine de yüksek av sürüşü . Dışarıda görebilecekleri daha küçük hayvanları kovalamaya yatkın olduklarından, vakit geçirdikleri avlunun çok iyi çitle çevrilmiş olması önemlidir. Ayrıca seyahat tutkusuna eğilimlidirler, bu yüzden dışarıda takılırken gerçekten güvende olduklarından emin olmalısınız.

sen de yapmalısın onlara bir sürü oyuncak ver evde olduklarında ve başka bir şey yapmadıklarında onları meşgul etmek için onlarla oynamak. Bu onları tutmaya yardımcı olur zihinsel ve fiziksel olarak uyarılmış böylece en iyi davranışlarını sergilerler. Bu ihtiyaçları karşılayabildiğiniz sürece, İtalyan Greyhound'unuzun apartman yaşamına uygun olacağına güvenebilirsiniz. Hem kentsel hem de daha kırsal alanlarda yaşamakta iyi olacaklar.

Yaşam Gereksinimleri

Kabarık Ceketli Uzun Sıska Köpek

Bu zayıf yavru kolayca soğur ve daha soğuk havalar için uygun şekilde donatılması gerekir.

Kısa tüyleri nedeniyle İtalyan Tazıları soğuk havayı çok iyi tolere etmez. Kış aylarında köpeğinize bir güzel kazak veya ceket böylece yürüyüşe çıkmanın keyfini çıkarmaya devam edebilirler. Köpeğinizin üşümemesi için evinizde bir ısıtıcı olmalıdır. Iggy'ler sıcak havanın tadını çıkar , yine de yaz aylarında onlara çok fazla gölge ve su vermelisiniz. Çok sıcak günlerde serin kalmalarına yardımcı olmak için onları bir vantilatör veya klima ile içeride tuttuğunuzdan emin olun.

Eğitim

Gri Beyaz Sıska Köpek Eğitimi

Iggy memnun etmeye heveslidir ve eğitilmesi kolaydır.

İtalyan Tazılarını eğitmek oldukça kolay olmalı . Ancak, eğitim sırasında onlara karşı nazik olmak için elinizden geleni yapmalısınız. Köpeğinizden herhangi bir inatçılıkla karşılaşırsanız, ona sabırla, ancak kararlılık ve güvenle rehberlik etmek için elinizden gelenin en iyisini yapın. Rolünüzü lider olarak belirleyerek, ciddiye alınacak biri olduğunuzu anlamalarına yardımcı olabilirsiniz. Malısın eve geldikleri andan itibaren itaat eğitimine başlayın ilk kez seninle

İlk önce onlarla iyi bir ilişki kurarsanız, köpeğinizi eğitmenin çok daha kolay olduğunu göreceksiniz. Bunu yapmanın en iyi yolu, onlarla yaptığınız eğitime bol miktarda pozitif takviye eklemektir. Onları evcil hayvanlar, övgü ve ikramlarla telafi ettiğiniz sürece bu size harika sonuçlar verecektir. Olumlu pekiştirme, zor olsa bile, köpeğinizin eğitim sırasında motive kalmasına yardımcı olmak için harikalar yaratacaktır.

Başarılı olmak için gereken uyumu kurduktan ve itaat eğitimi bittikten sonra, daha karmaşık numaralara geçebilirsiniz. İtalyan Greyhound'unuz özellikle rekabetçi çeviklikte usta ve cezbedici seyir , bu yüzden onların da bunu denemelerine izin vermek iyi bir fikirdir.

Bu küçücük tazıyı sosyalleştirmek önemlidir çünkü onlar gergin olmaya eğilimli yeni insanlar etrafında. Tıpkı itaat eğitiminde olduğu gibi, sosyalleşme, sizinle ilk kez eve geldikleri andan itibaren başlamalıdır. Onları sağlıklı bir hızda yeni insanlara, hayvanlara, yerlere ve durumlara maruz bırakmak kişisel gelişimleri için harika olacaktır.

Ailenin diğer üyelerine karşı hala çekingen olmaları durumunda, bu iyi bir fikir olabilir. onları yavaş yavaş tanıtmak için birkaç haftanızı ayırın ve gerektiğinde ayrı tutun. Bu, özellikle kabul edilen İtalyan Tazıları için geçerlidir. Diğer köpeklerin yanında nasıl davranacağını öğretmek için köpeğinizi anaokulu sınıflarına kaydettirmek iyi bir fikir olabilir. Benlik saygısı için harikadır ve evdeki diğer köpeklerle uğraşırken daha az aksiliğe yol açabilir.

Sağlık

Gri ve Beyaz Sıska Köpek Kameraya Bakıyor

Bu oyuncak cinsinin oldukça sağlıklı bir cins olduğu bilinmektedir.

IG'lerin 12 ila 15 yıl arasında değişen bir ömrü vardır. Köpeğinizin sağlığına iyi bakarsanız, birlikte geçirdiğiniz o yılları en iyi şekilde değerlendirin. Çoğu durumda, sizinle geçirdikleri zamanı bile uzatabilirsiniz.

Tüm köpekler gibi, İtalyan Tazıları da hastalığa karşı hassastır. Proaktif olarak köpeğinizin yaşam kalitesinde bir fark yaratabilirsiniz. Bu aynı zamanda nasıl yapılacağını bilmenize yardımcı olacaktır. herhangi bir semptomun ortaya çıkması durumunda veterinerinize bildirin . Aşağıda Iggy'nizi etkileyen en yaygın üç hastalığı listeledik.

Periodontal hastalık

İtalyan Tazıları periodontal hastalık ağızları ne kadar büyük olduğu için. Bu herhangi bir yerden değişebilir diş yapısı kaybına diş eti iltihabı . Köpeğiniz ağız kokusu sergiliyorsa veya diş etleri kırmızı ve şişse ve diş fırçalarken ve yemek yerken kanıyorsa, genellikle periodontal hastalığı tespit edebilirsiniz. Daha ciddi olarak, diş eti çekilmesi, gevşek dişler, diş kökünün açığa çıkması, eksik dişler ve diş etlerinden sızan irin daha kötü belirtilerdir.

Köpeğinizin dişlerini düzenli olarak fırçalayarak periodontal hastalığın ilerlemesini önleyebilirsiniz. Ayrıca diş eti çizgisinin üstündeki ve altındaki tüm plak ve tartarların pul pul dökülmesi için profesyonelce temizlemelerini sağlayabilirsiniz. Diş eti iltihabının ötesindeki periodontal hastalık geri döndürülemez, ancak doğru önlemlerle kötüleşmesini önleyebilirsiniz.

patellar lüks

patellar lüks Köpeğinizin diz kapağının, uyluk kemiğinin oluğundaki normal yerinden çıkarıldığı bir hastalıktır. Bu durum fark etmek zor olabilir köpeğiniz için rahatsızlık veya ağrı noktasına kadar ilerlemediyse. İtalyan Greyhounds'un diz kapağını normal yerine 'patlatmak' için tekme atmaya çalışırken arka ayak topallığı sergilediğini görebilirsiniz. Yapmalısın Bu durumu mümkün olan en kısa sürede ele alın , çünkü bu genellikle köpeğiniz için son derece acı verici olabilen dejeneratif artrite ilerleyebilir. Düzenli tıbbi tedavi durumu hafifletemeyebileceğinden, veteriner hekiminiz tedavi olarak ameliyatı önerebilir.

Progresif Retina Atrofisi

IG'niz gelişebilir ilerleyici retinal atrofi (PRA) daha sonra hayatlarında. Daha erken gelişirse denir retina displazisi , retina hücrelerinin düzgün gelişmediği yerlerde. PRA, retinanın parçalanmasıyla meydana gelir ve bu da kısmi veya tam görme kaybı . Durum acı verici olmasa da, köpeğinizin körlüğe alışması zor olacaktır. Geri döndürülemez, ancak durumu nasıl yönetebileceğinizi görmek için yine de veterinerinize danışmalısınız.

Beslenme

Sıska Gri Köpek Yeme

Bu cins, iyi miktarda protein içeren dengeli, yüksek kaliteli bir yiyeceğe ihtiyaç duyar.

İtalyan Greyhound'unuzun tüm yaşamı boyunca sağlıklı olmasını istiyorsanız, onlara bir dengeli beslenme . İyi beslenme, her canlıda sağlığın temelidir ve Iggy'niz de bir istisna değildir. Köpeğinize doğru beslenmeyi bir küçük cins özel köpek maması sağlıklı bir beden ve zihin geliştirmek.

Yavruluk, her köpeğin hayatının en önemli gelişim aşamasıdır. Yetişkinlik ve yaşlılık yılları geldiğinde, beslenmenin odak noktası, sağlıklı vücutlarını ve genel canlılığını korumaya kayacaktır. Mecbursun köpeğinize yaşam evrelerine uygun mamasını verin hayatın hangi noktasında olurlarsa olsunlar.

Kendini “yaşamın tüm evreleri” olarak tanıtan yiyeceklerden uzak durmakta fayda var. Her yaşam evresi vardır çok farklı ihtiyaçlar , ve muhtemelen sadece bir köpek maması ile ele alınamaz. Köpeğinizin sağlığına zararlı olabileceğinden, yapay bileşenler içeren ürünlerden de kaçının.

Köpeğinizin porsiyon boyutları birkaç farklı faktöre bağlı olacaktır. yaş, boyut ve aktivite seviyesi . Bu gözetlemelerden beri çok fazla egzersiz gerektirmez , kendi cins boyutlarındaki diğer birçok köpek kadar yemeleri gerekmeyecek. Bu, elbette, yem kursu ve rekabetçi çeviklik gibi yorucu sporlarla uğraşmamalarına bağlıdır. IG yavru köpeğinizin ihtiyacı olacak besleyici yoğun gıda sağlıklı bir vücut geliştirmelerine yardımcı olmak için ve porsiyon boyutları büyüdükçe değişmelidir.

rus coban köpekleri

Yetişkinlikte, yiyecekler eskisi kadar kalori yoğun olmayacak olsa da, köpeklerin porsiyon olarak daha fazla yiyeceğe ihtiyacı olacaktır. Yaşlı köpeklerin yetişkin köpeklere göre daha az yiyeceğe ihtiyacı vardır ancak buna ihtiyaç duyacaktır. kaslarını güçlü tutmak için bol miktarda protein . Veterineriniz, köpeğinize yaşamı boyunca ihtiyaç duyduğu miktarda yiyecek verebilmeniz için porsiyon boyutlarına karar vermenize yardımcı olabilir. Köpeğinizi çok fazla mamayla beslemek aşağıdakilere yol açabilir: obezite Bu da önlenebilir birçok hastalığın önünü açıyor.

Köpeğinizin seçici olduğunu fark ederseniz, bunu derhal ele almalısınız. Yemek saatleri konusunda daha katı olmalısınız. Denemek yiyeceklerini 30 dakika dışarıda bırakmak . Yemek yemeyi reddederlerse, bir sonraki yemek zamanı gelene kadar uzaklaştırın. Bu, köpeğinizin yiyeceklerinin her zaman onlar için mevcut olmayacağını anlamasına yardımcı olur. Bu onlara aciliyet duygusu verir ve yemeklerini zamanında yemelerini ister. Ayrıca kuru mama tanesine ıslak mama ekleyerek daha lezzetli hale getirebilirsiniz.

tımar

Creek

Bu kısa tüylü köpek şaşırtıcı bir şekilde çok tüy döküyor. Bu nedenle günlük olarak fırçalanmaları gerekir.

Saçları kısa olmasına rağmen, İtalyan Tazıları ne yazık ki iyi bir miktar dökün. Bu onları alerjisi olanlar için uygunsuz hale getirir. Çok fazla tüy döktükleri için, fazla tüylerinden kurtulmak için köpeğinizi günlük olarak fırçalamanız gerekebilir. Bunun için en iyi araç bir kauçuk köri fırçası . Köpeğinizin ne kadar küçük olduğu ve beraberinde gelen masajın keyfini çıkarma eğiliminde oldukları düşünüldüğünde, bu pek zor değil.

Yapmalısın IG'lerinizi çok sık yıkamanıza gerek yok. Sadece ne zaman kirlenseler. Banyoya ihtiyaç duyduklarını fark ederseniz, hafif şampuan ve ılık su . İtalyan Tazıları soğuğa pek iyi gelmediği için, rahat bir sıcaklıkta su ile yıkanmak önemlidir. Köpeğinizi iyice durulayın, arkasında sabun kalıntısı bırakmadan. Aksi takdirde, bu cilt tahrişine neden olabilir. Banyolar arasında fazla kiri temizlemek için ıslak mendil kullanabilirsiniz.

IG'nizin kulaklarını düzenli olarak temizlemek için elinizden gelenin en iyisini yapın, çünkü bu enfeksiyonu önlemeye yardımcı olur. Veterinerinizden aldığınız kulak temizleme solüsyonuyla nemlendirilmiş bir pamuklu ped ile fazla balmumu ve kalıntıları silebilirsiniz.

Etrafta çok koştukları için tırnakları kendi kendine aşınabilir. Olmazlarsa, ayda en az bir kez kırpmak iyi bir fikirdir. Bu yardımcı olacak bölünmeyi, çatlamayı ve yaralanmayı önleyin .

Son olarak, çünkü bu cins kötü diş sağlığına eğilimli , Iggy'nizin dişlerine çok iyi baktığınızdan emin olun. Köpekler için özel olarak üretilmiş bir diş fırçası ve diş macunu kullanın ve köpeğinizin dişlerini haftada en az üç kez fırçalayın. Bu, nefeslerinin taze kokmasına yardımcı olacak ve tartar ve plakları çıkaracaktır.

Temel kullanma itaat komutları Özellikle hassas İtalyan Greyhound için banyo işlemini gerçekten çok daha kolay hale getirebilir. Bunun yatıştırıcı bir deneyim olması gerektiği için, nazik ve sakin ol bakımları sırasında. Onlara nazikçe rehberlik ettiğinizde, duruma alışmalarına ve birlikte gelecek bakım seanslarını sabırsızlıkla beklemelerine yardımcı olacaksınız.

Yetiştiriciler ve Köpek Maliyetleri

Çimenlerde İki Küçük Ten Rengi ve Beyaz Köpek Yavrusu

IG yavrularının maliyeti 1.400-2.000 $ civarındadır.

Saygın bir kaynaktan bir İtalyan Tazı evlat edinmek, bu harika köpeği hayatınıza sokmanın en iyi yollarından biridir. Ancak, her zaman gerekir dikkatli ol ve araştırmanı yap çünkü dışarıda bir sürü kötü yetiştirici var. Bu vicdansız yetiştiriciler, yalnızca kârı önemsedikleri köpek fabrikaları kurdular. Yetiştirdikleri köpeğe hiç dikkat etmezler. Temiz havaya, yiyeceğe ve suya çok az erişim vardır. Ve bu köpeklerin çoğu istismara uğruyor. Bu korkunç, sağlıksız operasyonlara, oradan çıkan köpeklere ve köpek yavrularına saygıları olmadığı için iş verilmemelidir.

Tersine, IG'lerini seven ve saygı duyan birçok yetiştirici var. Yetiştiriciniz ise bunu kolayca göreceksiniz. cins hakkında hevesli ve yavruların nerede tutulduğunu görmenizi teşvik eder. Oynayabilecekleri birçok farklı oyuncakla rahat ve temiz bir yerde barındırılacaklar. Yiyecek ve suya kolayca erişilebilir ve bol miktarda temiz hava vardır.

İyi yetiştiriciler de olacak yavru köpeğinizi tanımanıza izin verdiğim için mutluyum eve getirilmeden birkaç hafta önce. Bu, ev hayatına daha iyi bir geçiş sağlar. Yeni bir köpek yavrusu yetiştirme hakkında bilmeniz gereken tüm önemli şeylerin yanı sıra, cins hakkında sahip olabileceğiniz tüm soruları memnuniyetle yanıtlayacaklardır. Bunun için gerekli testleri, solucanları gidermeyi ve aşıları da yapmış olacaklardır. sağlam raporu ve size gerekli sertifikayı sağlayacaktır.

Eve bir İtalyan Greyhound getirmek istiyorsanız ve iyi bir yetiştirici için bir kaynağa ihtiyacınız varsa, bakabileceğiniz birkaç farklı yer . Veterinerinizden herhangi bir ipucu olup olmadığını sorarak başlayabilirsiniz. Özellikle kendi sevgili Iggy'leri olan insanlardan daha fazla bilgi almak için köpek şovlarını da ziyaret edebilirsiniz. Bu aynı zamanda, her zaman iyi bir fikir olan yerel köpek severler topluluğuyla da iletişime geçmenizi sağlayacaktır.

Ayrıca çevrimiçi olarak size yardımcı olabilecek insanlarla dolu çok sayıda forum ve sosyal medya sitesi var. Son olarak, AKC'nin bir kendi web sitesinde harika bir kaynak damızlık tavsiyeleri için. Bekliyoruz yaklaşık 1.400 ila 2.000 dolar ödeyin Bu ödüllü yavru için, gösteri kalitesinde köpekler daha pahalıya mal oluyor.

Kurtarmalar ve Sığınaklar

Gri ve Beyaz Sıska Köpek Yakından

Evinize yeni bir köpek yavrusu getirmeyi düşünüyorsanız, daima yerel barınağınızı kontrol edin.

Saygın bir yetiştiriciden bir köpek evlat edinmek her zaman iyi bir fikir olsa da, okuyucularımıza tavsiye ediyoruz. barınaklardan evlat edinmeye ilk bakış bir yetiştiriciden evlat edinmeye karşı. Kurtarma sırasında köpeklerin arasında bir İtalyan Tazı bulmanız mümkündür, bu sizi caydırmasın. Evlat edinilecek köpeklerin çoğu yaşlı köpekler veya özel ihtiyaçları olan köpekler. Bu, onları diğer birçok 'normal' köpekten daha az uyarlanabilir hale getirir. Mutlu bir hayata geri dönmek için sadece sevgiye ve ilgiye ihtiyaç duyacaklarından, bu köpeklere hayatta bir şans daha vermeye çalışmanızı öneririz.

Barınakta bir İtalyan Greyhound'u seçerken, emin olun. personele her şeyi sor En iyi bakımının ne olduğunu bildikleri için köpeğiniz hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir. Onların mizacını anlamak ve onlara özel ihtiyaçlarını en iyi nasıl vereceklerini bilmek, bir birlikte uyumlu ev hayatı . Bu, köpeğinize mümkün olan en iyi hayatı vermenize yardımcı olacaktır, çünkü yapılacak çok az tahmin vardır.

İtalyan Greyhound'unuzun bir çok hassas köpek. Bu, eğer bir sığınaktan geliyorlarsa iki kat daha fazladır. Tüylü arkadaşınıza karşı sabırlı olun ve yeni evlerine kendi zamanlarında alışmalarına izin verin. olmaları muhtemeldir yeni bir ortamda olmaktan korkmak , ve böylece tanımak zorunda oldukları insanlar ve hayvanlar etrafında çekingen olacaklar. Bu dönem onlar için çok streslidir, bu yüzden kendi hızlarında ilerlemelerine izin verdiğinizden emin olun ve onları olabildiğince nazikçe sevin. Onlara iyi, kibar ve saygılı davranın, kısa sürede eski benliklerine döneceklerdir.

Aile Hayvanları Olarak

İşte İtalyan Tazılarının bir özeti. Onlar:

 • Yüzyıllardır kraliyet ve soyluların sevgili yoldaş köpekleri oldukları için harika birer arkadaş olmaya alışkınlardı.
 • Nazik ve hassas olan çok nazik köpekler. Bu, onları birçok farklı aile için, hatta çocukları ve diğer evcil hayvanları olanlar için mükemmel bir uyum haline getirir.
 • Ancak, etraftaki diğer hayvanları kovalamaya ve muhtemelen zarar vermeye eğilimlidirler.
 • Boyut olarak küçük ama kucaklaşma potansiyeli büyük. Sevdikleri insanların kucağında mutlu bir şekilde yatacaklar.
 • Çok uzun süre kendi başına bırakılırsa ayrılık kaygısı yaşadığı bilinir. Bu, zihinsel sağlığın zayıflamasına ve yıkıcı davranışlara neden olabilir.
 • Düşük enerji, onları meşgul edecek bir şeyleri olduğu sürece bir apartman dairesinde yaşamaktan mutlu olmalarını sağlar.
 • Kolaydır ve çok fazla egzersize ihtiyaç duymaz, ancak yine de fazla enerjiyi yakmalarına yardımcı olmak için günlük yürüyüşe ihtiyaç duyar.
 • Farkında olmanız gereken birkaç farklı sağlık sorununa duyarlı. En büyük endişelerden biri, onları aşırı kullanmamaktır; çok şiddetli aktivite yaralanmaya neden olabilir.
 • İnce tüyleri nedeniyle soğuk havalara uyum sağlayamaz. Bu nedenle kış aylarında dışarıda sıcak kalmaları için bir kazak veya ceket giymelidirler.
 • Öğütücüler, ancak bu, kauçuk köri fırçasıyla günlük fırçalama ile kolayca yönetilir.
 • Bakımı kolaydır ve çok fazla banyo gerektirmez. Bakım yaparken sadece ılık su ve hafif bir köpek şampuanı kullanın.

Son düşünceler

Bu köpekler küçük olabilir ama kocaman kalpleri ve verecekleri çok sevgileri var. Yeni bir köpek yetiştirmede sorun yaşayabilirsiniz, ancak Iggy'nizle kuracağınız bağın buna değeceğine inanıyoruz. Köpeğiniz size çok bağlı olacağından, bu bağlılığa, toplayabileceğiniz tüm sevgi ve özenle karşılık vermelisiniz. Bu sayede hayatlarını en iyi şekilde yaşayabilirler ve birlikte geçirdiğiniz tüm zamanın tadını çıkarabilirsiniz.

İtalyan Tazıları, tatlı ve nazik olan harika köpeklerdir ve sizin en iyi tüylü arkadaşınız olmak için fazlasıyla isteklidirler. Birlikte paylaştığınız hayatın tadını çıkarmak, köpeğinizin de eğlenmesini sağlar. Bu kılavuzdan edindiğiniz bilgileri kullanarak, köpeğinize hak ettiği en iyi bakımı verme yolunda ilerlemelisiniz. Bu sevimli küçük köpeğin, düşündüğünüzden daha hızlı bir şekilde kalbinize doğru koştuğunu göreceksiniz.

Yorumlar