Köpekler Marul Yiyebilir mi? Köpekler İçin Kötü mü?

Köpekler Marul Yiyebilir mi? Köpekler İçin Kötü mü?

Bir evcil hayvan ebeveyni olarak, köpeklere ara sıra yemeleri için farklı şeyler vermek güzeldir. Sonuçta, çeşitlilik hayatın tuzu biberidir.

Dört ayaklı arkadaşınız için lezzetli ikramlar seçerken, bir çiğneme veya ikram seçebilirsiniz. Peki ya insan gıdaları? Köpekler insanlar için sağlıklı olan gıdalardan yararlanabilir mi?labradoodle cins bilgisi

Sağlıklı bir insan diyeti, günde beş porsiyon meyve ve sebze yemeyi içerir ve sağlık bilincine sahip kişiler, yemekleriyle birlikte patates kızartması veya cips yerine yan salatayı tercih edebilir. Peki köpekler marul yiyebilir mi? Marul köpekler için güvenli midir?

İçindekiler

Marul Köpekler İçin İyi Bir Yemek mi?

Marul yaklaşık içerir %90 su . Bu nedenle, A, C ve K vitaminleri içermesine rağmen, tüylü dostunuz için pek besleyici değildir. içerir Bir köpeğin bağırsağını sağlıklı tutmaya yardımcı olan lif ve beta karoten , ancak karanlıkta görmelerine yardımcı olacağına dair söz veremiyoruz.  El yakın çekim marul doğrama

Öncelikle su olması bir dezavantaj gibi görünebilir, ancak Bu, kalorisi ve yağı düşük olduğu anlamına gelir, bu nedenle diğer ikramların yapabileceği gibi fazla kilo yapmaz. . Bu nedenle, yeni tüylü aile üyenizle çok fazla eğitim yapıyorsanız, olumlu pekiştirme sağlamak için lezzetli bir ödül olarak marul iyi bir seçenek olabilir. Ancak havuç parçaları daha uygun ve solma olasılığı daha düşük olabilir.

Marul Köpekler İçin Güvenli mi?

çoğunluğu buzdağı, Little Gem, marul, yaprak ve roka dahil olmak üzere marul, köpeğinizin yemesi için güvenlidir. Köpeklere zarar verebilecek herhangi bir toksik bileşik içermezler. Bununla birlikte, herhangi bir köpek yeni bir mamaya mide rahatsızlığı ile tepki verebilir, bu nedenle sadece küçük miktarlar vermek iyidir.

Köpeklere Marul Vermenin Riskleri Var mı?

  kase marul

En önemlisi, Marulun üzerinde, özellikle aşağıdaki gibi zehirli maddeler içeren herhangi bir sos olmadığından emin olun: sarımsak , frenk soğanı ve soğan. Biber ve diğer çeşniler ayrıca mide tahrişine, kusmaya veya ishale neden olabilir. Gibi tipik salata bileşenleri ıspanak Ve diğer böbrek hasarına neden olabilir. Bu nedenle, köpeklere salatanın bir parçası olarak veya herhangi bir ekstra katkı ile değil, sadece sade marul verin.Diğer bir risk yeşil sebzeler çok miktarda yenirse köpeklerde ishal yapabilir. Bu nedenle, ara sıra ikram olarak yalnızca küçük bir miktar almalarına izin verdiğinizden emin olmak en iyisidir.

Bütün Marul Yapraklarını Beslemekten Kaçının

Köpeklere asla bütün marul yapraklarını ve hatta büyük parçaları vermeyin. Bunun iki nedeni var.

  1. İlk olarak, bir köpeğin marul yapraklarını çiğnemesi zor olabilir ve eğer ağzını tıkama eğiliminde olan bir köpeğiniz varsa, muhtemelen onu bütün olarak yutmaya çalışacaklardır. Bu boğulma riski olabilir.
  2. Marulun sindirimi de zor olabilir çünkü lif oranı yüksektir. Bu nedenle, bütün yapraklar yerine küçük parçalar vermek sindirime yardımcı olabilir ve onları güvende tutabilir.

Önce Marul Yıkanmalı

Salata sebzelerinizi yemeden önce yıkamanız önerildiği gibi, ayrıca marulu köpeklere vermeden önce yıkayın. Ara sıra, marulda E. coli veya salmonella gibi bakteriler bulunabilir , bu da bir köpeği hasta edebilir.Köpekler Marul Yemekten Hoşlanır mı?

Yavru köpeğinize marul gibi sağlıklı bir ödül vermek istediğinize karar vermeniz, onu yiyeceği anlamına gelmez. Bazı köpekler, özellikle sıcak havalarda serinletici bir tedavi olarak marulun tadını ve dokusunu sever, ancak diğer köpekler ilgilenmez. Köpeğiniz marulu sevmiyorsa hayal kırıklığına uğramayın - deneyebileceğiniz birçok başka sağlıklı tedavi seçeneği vardır. Aşağıdaki güvenli insan gıdası seçeneklerinden bazılarına göz atın.

Bir Köpek Ne Kadar Marul Yiyebilir?

Marulu ölçülü olarak yavrular için sağlıklı bir atıştırmalık olarak görsek de, çok fazla yememeleri gerekir. Bunun nedeni sadece çok fazla yeşilin mide rahatsızlığına neden olabilmesi değildir. Başka nedenler de var. Köpeklere daha önce yemedikleri herhangi bir yeni yiyecek verdiğinizde, bu onların kusmasına veya ishal olmasına neden olabilir. Öyleyse, Beğenip beğenmediklerini ve herhangi bir bağırsak sorununa neden olup olmayacağını test etmek için küçük bir miktar teklif ederek başlayın. . Birkaç ayrı durumda küçük bir miktar teklif ettiğinizde, biraz daha fazlasını vermenin güvenli olduğunu bilirsiniz.

Hatırlanması gereken diğer şey ise, Bir köpeğin yiyecek alımı öncelikle köpek maması olmalıdır çünkü vitaminler, mineraller, protein, karbonhidratlar ve yağların doğru dengesini içerir. Köpekleri çok fazla küçük ekstralarla beslerseniz, bu dengeyi bozar ve köpeklerin ihtiyaç duydukları her şeyi almalarını engellersiniz. Bu nedenle, ikramların günlük kalori ödeneklerinin yüzde onundan fazlasını oluşturmadığından emin olun.

cane corso köpek isimleri

Köpekler İçin Maruldan Daha İyi Yiyecekler Var mı?

Marulda çoğunlukla su bulunduğundan, köpek arkadaşınız için sağlıklı ve besleyici bir ödül arıyorsanız daha iyi seçenekler var. Havuç, kabak veya yeşil fasulye düşünebilirsiniz. Fido'yu beslemek için sebzeler arıyorsanız. Alternatif olarak, baharatsız tavuk ve hindi her ikisi de yağsız protein kaynaklarıdır, oysa ton balığı mükemmel bir Omega-3 kaynağıdır . Bu seçenekler muhtemelen daha besleyicidir, ancak kalorileri de yüksektir. Ancak, köpeğinize herhangi bir et vermeye karar verirseniz, emin olun. kemiklerden kaçının .Sıkça Sorulan Sorular

  Marul tabakları ile bir masada oturan iki köpek

Köpekler Pişmiş Marul Yiyebilir mi?

Marulu pişirmek, güvenlik özelliklerini değiştirmez. Fakat, yine de sadece baharat veya toksik olabilecek ekstra içerikler olmadan sade olarak sunduğunuzdan emin olun. Güvenli olduklarından emin değilseniz lahana, ıspanak ve diğer yapraklı yeşilliklerden de kaçınmaya değer.

Köpekler Iceberg Marul Yiyebilir mi?

Iceberg, roka, marul, Little Gem ve yaprak marulların hepsi Fido için gayet iyi. Köpeğiniz tadı seviyorsa, düşük kalorili harika bir ödül olabilirler. Bununla birlikte, herhangi bir bakteriyi gidermek için yeni yıkandığından emin olun. Boğulmayı önlemek ve sindirime yardımcı olmak için küçük parçalar verin. Herhangi bir yeni mamayı beslerken, istenmeyen herhangi bir semptom geliştirmeyeceklerini kontrol etmek için küçük bir miktarla başlayın.

Köpekler Küçük Gem Marul Yiyebilir mi?

Little Gem, çoğu marul türüyle birlikte iyidir. Bununla birlikte, herhangi bir köpek, gıda hassasiyetlerine veya alerjilere sahip olabilir ve yeni bir mamaya karşı olumsuz bir reaksiyon yaşayabilir. Makul bir plan, tolere edip edemeyeceklerini görmek için önce küçük bir miktar teklif etmektir. Mideniz bulanmadan birkaç gün idare ederseniz, muhtemelen biraz daha fazlasını vermeye başlayabilirsiniz. Sağlıklı olsalar bile, ikramları her zaman minimumda tutmayı unutmayın.

Son düşünceler

Köpeğinize denemesi için yeni yiyecekler vermek onlar için eğlenceli ve heyecan verici olabilir, ancak bunu çok sık yapmayın ve her zaman paylaştığınız şeyin güvenli olduğundan emin olun. Marul söz konusu olduğunda, yukarıdaki tavsiyelere uyduğunuz sürece yemek iyidir. Bu nedenle, onlara iyi davranışları için ödül olarak verecek sağlıklı bir şey arıyorsanız, marul iyi bir seçenektir.Yorumlar