Alman Shorthaired Pointer Cinsi Bilgisi: Gerçekler, Özellikler, Resimler ve Daha Fazlası

Alman Shorthaired Pointer, bunlardan biridir. en az bilinen popüler köpekler . Her yıl American Kennel Club popülerlik yarışmasında istikrarlı bir şekilde yükseldi. Ve son zamanlarda, kendini sürekli olarak en iyiler arasında buldu. En popüler 10 köpek ırkı . Daha popüler Huskies'ten daha , Boksör köpekler , ve dachshund'lar Alman Shorthaired Pointer, son on yılda dünya çapında bir aile köpeği olarak popülaritesi artan bir köpek ırkıdır.

Belki de bu yüzden buradasın! Ya onların mahallenizde eşyalarını çaldıklarını görmüşsünüzdür ya da çoktan bunun olduğuna karar vermişsinizdir. mükemmel cins ailen için. Her iki durumda da, bu cins kılavuzunda ihtiyacınız olan tüm bilgileri sağlayacağız.Herhangi bir köpek yavrusu türünü sahiplenirken, onun aktivite seviyeleriniz ve aile ihtiyaçlarınız için mükemmel cins olduğundan emin olmanız gerekir. Ama aynı zamanda olmak isteyeceğinizi biliyoruz. en iyi köpek ebeveyni olabileceğine! Öyleyse, bu ünlü av türüne daha ayrıntılı bakalım ve bir sonraki köpek arkadaşınız için mükemmel olup olmadığını öğrenelim.

Irk Genel Bakış
  • ağırlık simgesiAğırlık45-70 lira
  • yükseklik simgesiYükseklik21-25 inç
  • ömür simgesiÖmür10-12 yıl
  • renk simgesiRenklerSiyah, Beyaz, Karaciğer, Bi-Renkli
 • Çocuk Dostu
 • Köpek Dostu
 • Eğitim Zorluğu
 • tımar bakımı
 • Irk Sağlığı
 • Egzersiz İhtiyaçları
 • Köpek Maliyetleri

İçindekiler

Irk Tarihi

Dışarıda Koşan İşaretçi Köpek

Adından da anlaşılacağı gibi, cins Almanya kökenlidir.chihuahua için en iyi koşum takımı

Bu popüler cins 17. yüzyıl Almanya'sından geliyor . Alman avcılar bir mükemmel av köpeği . Birkaç köpek ırkını karıştırarak, bugün hepimizin bildiği ve sevdiği ırkı yarattılar. Alman İşaretçisi ve İngiliz ve İspanyol İşaretçileri olarak da bilinen Alman Kuş Köpeğini biraz Bloodhound'un atıldı, bu cins doğdu.

Alman Shorthaired Pointer'lar, güçlü koku alma yeteneği ile gece ve gündüz avlanmak ve her türlü taş ocağını toplamak için yetiştirildi. Şık ve güçlüler, göze hoş geliyorlar ve sevgi dolu bir aile arkadaşı . ABD'ye ilk kez 1925'te geldiler ve yavaş ama emin adımlarla hem avcılar hem de aileler arasında son derece popüler hale geldi. Onun kuzeni, Alman Wirehaired Pointer , çok benzer görünüyor, sadece daha tüylü bir ceketle. Ve Alman Uzun Tüylü İşaretçi daha çok Spaniel'e benziyor.

Mizaç

Amber Gözlü Kahverengi Köpek

Bu son derece zeki ve eğitilebilir bir köpek ırkıdır.Cins, sunabileceği her şeyden biraz olan, çok yönlü bir köpek olarak bilinir. Bilmeniz gereken ilk ve muhtemelen en önemli şey, onun süper enerjik . Sadece her gün 60 ila 90 dakika arasında yoğun egzersiz yapmasını garanti edebilecek aktif bir aile tarafından üstlenilmelidir. Egzersiz ihtiyaçlarına ayrılmış bir bölümümüz var, ancak ne kadar aktif olduklarını hafife almamalısınız.

Çok fazla enerji ve merak, bir cins bekleyebileceğiniz anlamına gelir. tonlarca eğlence . Çocukları eğlendirmek için bir köpek kardeş arıyorsanız, bu yavru idealdir. Kendisine ilgi göstermek isteyen herkesle gün boyu mutlu bir şekilde gelip oynayacak. Yüzmeyi, halat çekmeyi ve çeviklik kurslarına katılmayı sever. Tüm hafta sonu yürüyüş mü? Sorun yok! Doggy atletik yarışmalar? Onu kaptırdı.

Bu yavruyu yorabildiğin sürece, giden en mutlu köpek olacak. Ailesine karşı aşırı sevecendir. Ve bu etkileyici av köpeğiyle tanışmadıysanız, nasıl olduğuna şaşıracaksınız. nazik ve sevgi dolu cins olduğunu. Mükemmel kucaklaşma arkadaşları olurlar.İşaretçiler evde sakindir, bu da onları aile hayatı için ideal evcil hayvan yapar. Onlar iyi huylu , ne çok gürültülü ne de hareketsiz. Bu cins, yakınlarda bir yerde dinlendiğinizi bilerek evde dinlenmekten hoşlanır. Çok uzun süre yalnız bırakılmaktan hoşlanmazlar, bu yüzden en iyi şekilde gündüzleri evde olabilecek bir aileye yerleştirilirler. Ayrılık kaygısı erken ele alınmazsa bir sorun olabilir.

Sorumluluk sahibidir ve ailesini memnun etmeye çok heveslidir. Bu, erken eğitimle onun bir itaatkar köpek arkadaşı . Bu sadece iyi bir şey olabilir ve onu ilk kez köpek sahipleri için ideal kılar. Ayrıca, güçlü bir av sürüşüne sahip olduğunu ve bir sincap kokusu veya görüntüsü karşısında onu ayaklandırma şansı olduğunu da bilmelisiniz.

Boyut ve Görünüm

Kahverengi ve Beyaz Köpek Kameraya Bakıyor

Her köpek, ebeveynlerine bağlı olarak hem boyut hem de görünüm açısından değişecektir.

işaretçiler orta ila büyük boy köpekler . Erkek köpekler dişi meslektaşlarından daha büyük olma eğilimindeyken, 45 ila 70 pound ağırlığındadır. Pençeden omuza kadar 21 ila 25 inç boyunda ölçerler. O, orantılı bir köpektir ve atletik ve kaslıdır. Kısa ceketi, kaslara bağlı güçlü vücudunu sergiliyor.Namlusu ve yüzü kare ama orantılıdır. Cins standardına göre büyük etli bir burnu var, ne kadar büyükse o kadar iyi. Gözleri badem şeklinde ve iridir. Genellikle güler yüzlü ve zeki bir ifadeye sahiptir. Onun kulaklar uzun ve çenesinin hemen altına düşer. Kuyruğu her zaman kenetlenir ve düz durur, asla kıvrılmaz veya bükülmez.

Ceket ve Renkler

Av Gezisinde İşaretçi

Bu benekli ırkın belirgin bir karaciğeri ve beyazı veya siyah beyaz bir ceketi vardır.

Bu cinsin tüyleri kısadır. Ancak şaşırtıcı bir şekilde, kalın ve su iticidir. Onu okşadığında, ceketi yumuşak ve şık . Yıl boyunca hafif ve dökülme mevsimlerinde biraz daha ağır tüy döker. Bu, en az tüy döken ve çok az tımar gerektiren temiz bir köpek olduğu için çekici özelliklerinden biridir.

Çeşitli üç ana renk tonu sporu yapıyor, siyah, karaciğer ve beyaz . Nadiren tamamen siyah veya tamamen karaciğer renginde olacaktır. Ama çoğunlukla, siyah ve beyaz ile karaciğer ve beyazın bir karışımını spor yapacak. Bazı tüyler, 'grileşmeyen' beyaz ve pigmentli tüylerin bir karışımı olan roan olarak tanımlanacaktır. benekli bedenler yaygın olması.Egzersiz İhtiyaçları

Açık Havada Koşan Aktif Köpek

İşaretçiler önemli bir egzersiz ihtiyacına sahiptir.

Bildiğiniz gibi, bu yavruların yüksek düzeyde enerji ve egzersiz gereksinimleri vardır. Bir kez daha tekrar etmekte fayda var – aktif bir yaşam tarzına sahip değilseniz, onlar sizin için köpek ırkı değillerdir. garanti etmelisin Her gün 60 ila 90 dakika arasında egzersiz . Bahane yok!

Bunu yapamıyorsanız veya egzersiz ihtiyaçlarını düzenli olarak atlarsanız, hem siz hem de o birlikte çok mutsuz olacaksınız. Sadece tüm ihtiyaçları karşılandığında iyi huyludur. Onlar olmazsa, o olacak aşırı endişeli ve yıkıcı . O, bütün gününü tarlada mutlu bir şekilde geçirebilen geleneksel bir av köpeğidir, bu yüzden bütün gün sıkı oturmasını beklemeyin.Mutlu olması için egzersizinin yoğun olması gerekiyor. Bloğun etrafında bir gezinti onu kesmez. Parka gezileri ve sudan bir top getirme saatlerini düşünün. Ya da ormanda bir saatlik koşu. Ya da bütün gün avlanmak. O da zeki, bu yüzden emin ol aktivite programını karıştır yukarı. Yerel köpek parkına bir gezi, enerji yakmanın ve sosyalleşme becerilerini geliştirmenin harika bir yoludur.

Zeki ve meraklı zihninin de gün boyunca uyarılması gerekiyor. Ailesiyle birlikte bahçede hem interaktif oyuna ihtiyacı var. Ayrıca köpek oyuncaklarının devreye girdiği solo oyun zamanına da ihtiyacı olacak. Tüm köpekler farklıdır ve tercih eder. farklı oyuncak türleri , ancak hangi ruh halinde olursa olsun bir karışım idealdir. Çiğneme oyuncakları, ipler, toplar ve bulmaca çözen tedavi dağıtan oyuncakların hepsi harikadır ve onu beladan uzak tutar.

Yaşam Gereksinimleri

Yetişkin İşaretçi Dışında

İşaretçiler genellikle etrafta dolaşmak için daha büyük bir avluya ihtiyaç duyar.

İşaretçiler apartman yaşamına uygun değildir. o bir ülke centilmeni ve açık havayı ve temiz havayı sever. Bütün gün bir apartman dairesinde tıkılıp kalmak, ne kadar büyük olursa olsun, onun ideal evi değildir. Bir avluya girmeleri gerekiyor ve güvenli olması gerekiyor çünkü o kuşları ve sincapları kovalayacak. Bu cins süper çeviktir ve oldukça yükseğe tırmanabilir, özellikle de uzun bir koşusu varsa, bu yüzden çitlerinizin yüksek olduğundan emin olun.İyi huylu bir köpektir ve evde aşırı gürültücü değildir, yani çocuklar için ideal bir köpek kardeş . Her zaman köpekleri ve çocukları denetleyin, ancak bu cinsin nazikçe oynamasına güvenebilirsiniz. İyi sosyalleşirse evdeki diğer köpeklerle arası iyi olur. Ancak yüksek av sürüşü, kuşlar, kemirgenler ve kediler de dahil olmak üzere diğer hayvanlarla yaşamaya uygun olmadığı anlamına gelir.

Eğitim

Büyük Köpek Kameraya Bakıyor

Pointer'lar son derece eğitilebilir bir köpek ırkıdır.

Alman Shorthaired Pointer, akıllı ve eğitilebilir bir köpektir. Bu onu ideal bir arkadaş yapar. ilk kez köpek sahipleri . Ancak yine de eğitimine çaba göstermeniz gerekecek çünkü ona köpek iplerinin gösterilmesi gerekiyor. Tek başına çözmesini beklemeyin.

Eğitiminin düşünmeniz gereken ilk kısmı, sosyalleşme süreci . Erken yaşlardan itibaren çok sayıda köpek ve diğer insanlarla karıştırılması gerekir. Bu onun iyi huylu ve kibar bir köpeğe dönüşmesini sağlayacaktır. Ayrıca, onu evin içinde ve dışında tımar etmeye, yüksek seslere maruz bırakmanızı gerektirir, bu da güven oluşturur.

Olumlu pekiştirme eğitimi, bu cinsi yetiştirmek için en iyi yöntemdir. Ama o olduğu için hassas bir cins , sert veya sert eğitime iyi tepki vermeyecektir. Geri çağırmak yerine kaçması muhtemel, korkulu bir av arkadaşı kesinlikle istemezsiniz.

harika bir fikir sandık treni bu cins. Sandık eğitimi, tüm köpekler için, özellikle yalnız bırakıldığında aşırı endişelenebilenler için faydalıdır. Bir sandık, kendisinin diyebileceği güvenli bir sığınak sağlar. Ayrıca onu evde yalnız bırakmanız gerektiğinde başını beladan uzak tutabilir.

Geri çağırma en zorlu eğitim görevi olacaktır. İşaretçiler olsa da neredeyse her zaman geri gel , eğer bir kuş ya da sincap görürse ya da kokusu alırsa, görmemesi için büyük bir şans var. Eğer onu serbest bırakırsan, geri döneceğinden emin olmalısın. Neyse ki, cinsin duyarlılığı, onun genellikle av köpeği olarak seçilmesinin nedenlerinden biridir.

Sağlık

Sağlıklı Karaciğer ve Beyaz Renkli Köpek

İşaretçiler genellikle sağlıklıdır ve diğer ırklara kıyasla daha uzun ömürlüdür.

İşaretçi sağlıklı bir köpek doğurmak. Bir ömrün tadını çıkarıyor 10 ila 12 yıl . Onu sağlıklı tutmanın en iyi yolu, düzenli veteriner sağlık kontrolleri ve aşıları ile güncel kalmaktır. Egzersiz ve en kaliteli beslenme de onu en iyi durumda tutmak ve belki de sizinle birlikte ömrünü uzatmak için uzun bir yol kat eder.

Tüm safkan köpekler gibi onun da cinsi belirli sağlık koşullarına yatkın diğerlerinden daha fazla. Aşağıda, cinste en sık bulunan sağlık sorunları bulunmaktadır. Bu nedenle, bu koşulları okumak ve bunlarla ilişkili semptomları tanımak harika bir fikirdir.

Kalça ve dirsek displazisi: Kalça ve dirsek eklemindeki eklem displazisi orta ve büyük ırklarda yaygındır. Eklemler olması gerektiği gibi oluşmadığında ortaya çıkar ve bu da taşlamanın artmasına neden olur. Zamanla, bu artan ağrıya yol açar ve hareketliliğini etkiler.

Göz koşulları: Bu, olarak bilinen bir durumdan muzdarip birkaç ırktan biridir. koni dejenerasyonu . Esasen gündüz körlüğüdür; parlak ışıkta görüşü bozuk ama normal koşullarda iyi. Ebeveynlerinden miras alınır ve bir DNA testi ile tanımlanabilir. Katarakt, yaşlı köpeklerde körlüğün en yaygın nedenidir.

Kardiyak endişeler: Bazı köpekler aort darlığı olarak bilinen bir durumdan muzdariptir. Bunun nedeni, kalbinden çıkan kanın kısmen tıkanması ve kalbinin daha fazla çalışmasına neden olur. Egzersiz sırasında bayılma, dikkat edilmesi gereken bir işarettir.

Yengeç Burcu - Alman Shorthaired Pointer cins kulübü, bunun cinste bulunan yaygın bir sorun olduğunu buldu. Meme tümörleri, lenfosarkom ve mast hücreli tümörler en sık bildirilenlerdir.

Beslenme

Yemek Kasesinin Yanındaki İşaretçi

Her köpek sahibi için yüksek kaliteli kuru mama taneleri bir öncelik olmalıdır.

Ortalama olarak, İşaretçiler arasında tüketecektir iki ila üç bardak yemek her gün. Bu, yaşına, boyutuna ve enerji seviyelerine bağlı olarak değişecektir. Tabii çalışan bir köpekse bundan daha fazlasına ihtiyacı olabilir. Düzenli olarak kasesine yemek bırakıyorsa, ona verdiğiniz miktarı azaltmalısınız.

Kendisine yüksek kaliteli et proteini, karbonhidratlar, lif, sağlıklı yağlar, vitaminler ve mineraller sunan dengeli bir diyete ihtiyacı var. Kuru mama tanesi, ihtiyacı olan her şeyi almasını sağlamanın güvenli bir yoludur ve sizin için güvenli ve kullanışlıdır. Ayrıca ıslak yiyeceklere kıyasla plak oluşumunun azaltılmasına yardımcı olacaktır. Onu beslemenizi tavsiye ederiz. büyük cins formülü, özellikle bir köpek yavrusu olarak . Bunun nedeni, aktif bir yaşam tarzı için ideal olan artan glukozamin seviyelerine sahip olmalarıdır. bulmak için kılavuzumuza göz atın. Alman Shorthaired Pointer'ınız için en iyi yiyecek .

Bu yavru, olarak bilinen bir durumdan muzdarip olma riski altındadır. mide torsiyonu , şişkinlik olarak da bilinir. Bu genellikle yemek yerken ortaya çıkar ve yaşamı tehdit eden bir durumdur. Yani, bilinmesi gereken bir şey. Onu asla egzersizden hemen önce veya sonra beslemeyin ve yemek ödeneğini gün boyunca birkaç farklı yemek oturumuna dağıtın.

tımar

Kuş Avı Sırasında Dışında Erkek Av Cinsi

Pointer sahipleri için bakım ve banyo yapmak çok zor değil.

İşaretçiler kısa ve şık saçlara sahiptir. Onlar ayrıca sahip nispeten kolay bir bakım programı . Ve diğer köpeklerin aksine, ağır bir tüy dökücü olarak kabul edilmez. Onu haftada bir kez sert bir fırça ile fırçalamak ölü tüyleri ve kiri temizlemeye yardımcı olur ve onun akıllı görünmesini sağlar. Bununla birlikte, koltuğunuzda ve kıyafetlerinizde hala biraz köpek kılı beklemelisiniz.

Hava koşullarına ve kire dayanıklı ceketi çok temizdir ve kir nadiren ona yapışır. Bu, sadece olması gerektiği anlamına gelir her üç veya dört ayda bir banyo yapmak , ihtiyaç duyduğunda ve ihtiyaç duyduğunda. Onu bundan daha fazla yıkamayın. Aksi takdirde, onu temiz tutmaya yardımcı olan doğal kürk yağlarının dengesini bozarsınız. Tahriş etmeyecek doğal maddeler kullanan nazik bir köpek şampuanı kullanın.

Büyük kulakları ceketinden daha fazla kir toplayacaktır. Bu nedenle, pislik birikimini gidermek için kulaklarını haftada bir temizlemeniz önerilir. tutmak için haftalık diş temizliğine de ihtiyacı olacaktır. periodontal hastalıklar koyda. İnsan diş macunu köpekler için zehirli olduğundan her zaman köpek diş macunu kullanın.

Pointer, kısa ceketi ve açıkta kalan göbeği ve bacaklarıyla, egzersiz yaparken düzenli olarak kaşınmak . Yeşillik ve çalıların arasından geçmek karnını sıyırır. Onu fırçalarken, kesiklerin enfekte olmadığından emin olmak için bir göz attığınızdan emin olun. Yürüyüşlerden sonra ılık suyla düzenli olarak silmek enfeksiyon riskini en aza indirecektir.

Yetiştiriciler ve Köpek Maliyetleri

Kameraya bakarak işaretçi köpek yavrusu

Bir Pointer Puppy için 1.000 dolardan fazla ödemeyi bekleyin.

Cins Amerika'da çok popüler hale geldi ve çok uzağa gitmenize gerek yok. saygın bir yetiştirici bul . Bunu yaparsanız, sağlıklı ve mutlu Pointer yavrularınızı bulduğunuzda ekstra seyahatin buna değeceğinden emin olabilirsiniz. Saygın yetiştiriciler sadece sağlıklı köpekler yetiştirecek ve yavrularına iyi bakacaktır.

Saygın bir yetiştiriciden bir köpek yavrusu ortalama fiyatı yaklaşık 1.000 $ ve üstü . Ödüllü bir avcı veya gösteri Pointer arıyorsanız, bundan daha fazlasını ödemeyi bekleyebilirsiniz. Nadir tamamen siyah veya tamamen karaciğer renkli Pointer'lar, daha yaygın olarak renkli kardeşlerinden daha yüksek fiyatlı olabilir. Kurulum da dahil olmak üzere köpek yavrusu fiyatını hesaba katacak başka maliyetler de vardır. Şeyler kasalar gibi , yakalar, koşum takımları, ve köpek oyuncakları hepsi eklenir. Sağlık sigortası ve veteriner masraflarını da unutmamak gerekir.

Yavru değirmenler yararlanır popüler köpek ırklarına duyulan ihtiyaç ve Pointer bunlardan biridir. Yavru değirmenler sağlıksız köpekler yetiştirecek ve yavrularının sağlık ihtiyaçlarını görmezden gelecek. Hepsi harcamalarını en aza indirmek ve karlarını en üst düzeye çıkarmak için. Sahipleri daha düşük fiyatlarla cezbedecekler, bu yüzden lütfen cazip olmayın.

Hep araştırmanı yap en kaliteli damızlık ararken. Sizi yetiştiricilerine yönlendirebilecek diğer sahiplerle konuşun, ancak yine de kendi araştırmanızı yaptığınızdan emin olun. İyi değerlendirmeleri arayın ve her zaman onlarla ve yavrularıyla şahsen tanışın. Başlamak için harika bir yer American Kennel Club's saygın Alman Shorthaired Pointer yetiştiricilerinin listesi .

Kurtarma ve Barınaklar

Açık Havada İşaretçi Kurtarma Köpeği

Bir köpek yavrusu ararken her zaman alışveriş yapmadan önce sahiplenmenizi öneririz.

Bunun yerine bir köpeği kurtarmayı düşünüyorsanız, neden dışarı çıkmıyorsunuz? yerel kurtarma barınağı . Ne yazık ki, etraftaki en popüler köpek ırklarından biri olarak, birçoğunun olması muhtemeldir. Bir köpeği barınaktan kurtarmanın maliyeti, yetiştiriciden bir köpek yavrusu satın almaktan çok daha azdır.

Bunu denediyseniz, ancak bir tane bulamıyorsanız veya doğru köpeği bulamadıysanız, korkmayın! Birçok kurtarma organizasyonu, çabalarını belirli bir türe adamıştır. Çoğu çevrimiçi olarak bulunabilir. bu Ulusal Alman Kısa Tüylü İşaretçi Kurtarma kurtarma barınaklarını eyalet eyalet listeler.

Aile Hayvanları Olarak

 • Bu köpekler son derece aktiftir.
 • Eşit derecede enerjik bir aileye yerleştirilmelidirler.
 • Her gün 60 ila 90 dakika boyunca sıkı egzersiz yapması gerekecek.
 • Her gün işaretçi köpek yavrusu ile oynayarak zaman geçirmeyi bekleyin.
 • Çok yüksek bir av sürüşüne sahipler.
 • İşaretçiler kuşları, kemirgenleri ve kedileri kovalar.
 • Mutlu olması için güvenli bir bahçeye erişmesi gerekiyor.
 • Ailesine karşı sevgi dolu, çok tatlı ve nazik bir köpektir.
 • İşaretçiler endişeli olabilir ve yalnız bırakılmaktan nefret edebilir
 • Yabancılarla oldukça arkadaş canlısıdırlar.
 • İşaretçiler genellikle yakın aileleriyle daha arkadaş canlısıdır.
 • Çocuklarla ve diğer köpeklerle arası çok iyidir.
 • Diğer evcil hayvan türleri, av sürüşü nedeniyle bir sorun olabilir.
 • Diğer ırklara göre eğitilmesi çok kolay olan itaatkar bir köpektir.

Son düşünceler

bu Alman Shorthaired Pointer güzel bir cins bu sosyal ve tatlı. Genel olarak, o çok iyi huylu ve etrafta olmak bir zevk. Zamanınızın çoğunu onunla geçirebildiğiniz ve onu sıkı bir şekilde çalıştırabildiğiniz sürece, size öpücükler ve köpek sevgisi yağdıracaktır. Çok yönlüdür ve ihtiyaçlarını karşılayabildiğiniz sürece, sorunsuz bir şekilde ailenize uyum sağlayacaktır.

o diğer köpekler ve insanlarla hoş , ve kolayca arkadaş edinecek. Sadece yerel sincaplar veya komşunuzun kedisi olmayabilir! Bu taşralı beyefendi sofistike bir köpek ama patilerini kirletmekten ya da insanlarıyla tam bir aptal olmaktan korkmuyor. Sonuç olarak, cins tarafından tamamen vurulduk ve umarız siz de öylesinizdir!

Yorumlar