Mavi Topuklu Köpekler İçin En İyi Köpek Maması: Yavrular, Yetişkinler ve Yaşlılar

Mavi Topuklu Köpekler İçin En İyi Köpek Maması: Yavrular, Yetişkinler ve Yaşlılar

Blue Heeler, insanlar için sevecen bir takma addır. Avustralya Sığır Köpeği . 1800'lerin başında, bu köpekler, Avustralya çalıları gibi engebeli arazilerde sığır gütmek için Avustralya Dingolarıyla birlikte yetiştirildi. Yetiştiriciler, zorlu koşullara rağmen görevlerinde başarılı olacak kadar akıllı, güçlü ve atletik olabilecek bir köpeğe ihtiyaç duyuyorlardı.

Blue Heelers, yüksek enerji ihtiyaçları olan harika parlak köpeklerdir. Gelişmek için işlere ihtiyaçları var. Tüm bu enerjinin bir yere gitmesi gerekiyor. Oldukça aktif yaşam tarzlarına sahip olduklarından, bu köpeklerin sürüşlerini beslemek için gerekli beslenmeyi almaları doğrudur. Bu, onların evcil hayvan ebeveynleri olarak devreye girdiğiniz yer.Avustralya Sığır köpeğinizin en iyi beslenmeyi hak ettiğini biliyorsunuz. Ancak, bu kadar çok seçenek varken mükemmel yemeği bulmak çok kafa karıştırıcı olabilir. Sahiplerinin köpeklerini iyi beslemekle ilgili bilinmesi gereken her şeyi bilmelerinin ne kadar önemli olduğunu anlıyoruz. Bu kılavuzu, herhangi bir tahminde bulunmadan köpeğinizin beslenmesini en üst düzeye çıkarmak için ihtiyacınız olan tüm bilgileri sağlamak için oluşturduk.

Bir Bakışta: Blue Heelers İçin En İyi Köpek Maması

American Journey Tahılsız Köpek Maması Derecelendirmemiz

Yavru Köpekler İçin En İyisi

amerikan yolculuğu, köpek yavrusuChewy.com'da görüntüle Çiftçi Derecelendirmemiz

Yetişkinler İçin En İyisi

Çiftçinin Köpeği

TheFarmersDog.com'da görüntüleyin Nulo Kıdemli Kuru Köpek Maması özellikli Derecelendirmemiz

Yaşlılar İçin En İyisiNulo Kıdemli Tahılsız

Chewy.com'da görüntüle

Not: Yukarıdaki bağlantılara tıklamak sizi ek ürün bilgileri ve müşteri incelemeleri alabileceğiniz Chewy.com veya Amazon.com'a götürür. Bir satın alma yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden bir komisyon kazanırız.

İçindekilerYeme ve Egzersiz Alışkanlıkları

Avustralya Çoban Mavi Topuk Karışım Görünümü

Aussie Heeler, görünüm ve boyut söz konusu olduğunda her iki ebeveynin genetiğini de alabilir.

Avustralya Sığır köpekleri orta boy köpekler olmak için büyürler, bu nedenle yavru oldukları andan itibaren büyük miktarda büyüme olmaz. Buna rağmen, Yine de ihtiyaç duydukları beslenme kalitesinden vazgeçmemelisiniz çünkü bunlar tonlarca enerjiye sahip köpeklerdir. Bu enerji doğru beslenmeyle sağlanmalıdır. Köpeğinizin sahibi olarak, yaşamının her evresinde onun yemesi için uygun yiyecekleri bulmak sizin işiniz. Köpeğiniz için iyi beslenme alışkanlıklarını erken yaşta teşvik etmeniz de önemlidir.

Köpekler, yaklaşık sekiz haftalık olduklarında, planlanmış öğünlere ihtiyaç duyarlar. . Gün boyunca şeker ve enerji seviyelerini daha iyi düzenlemelerine yardımcı olmak için, onlara günde dört porsiyon yiyecek vermelisiniz. Yaklaşık 12 haftaya ulaştıklarında onları dört öğünden üçe geçirebilirsiniz. Altı aylık olduklarında iki porsiyon yemek yiyebilirler. Hayatları boyunca iki porsiyon yiyecekte kalırlar.

Porsiyon boyutlarının köpeğinizin ağırlığına göre belirlendiğini unutmayın. Güne başlarken yiyeceklerini ölçmeli ve ardından porsiyonlara ayırmalısınız. Kibble parçaları, onlara komutları ve püf noktalarını öğretirken ikram olarak da harikadır. Görevleri doğru bir şekilde tamamladıklarında mama taneleri ile beslemek, mamalarını dört gözle beklemelerine yardımcı olur ve seçiciliği azaltır.senin olduğunu göreceksin Heeler, yetişkinlerden daha fazla kalorili ve besin açısından yoğun yiyecekler gerektirir. Bunun nedeni, yavruların öğrenebilmeleri, oynayabilmeleri ve düzgün bir şekilde büyüyebilmeleri için ekstra enerjiye ihtiyaç duymalarıdır. Bir köpeğin hayatının ilk yılı, gelişimi için en önemli olanıdır, bu nedenle besinlerle dolu yiyecekler yemeleri önemlidir. Doğru yemek, yavru köpeğinizin güçlü kemikler ve dişlerin yanı sıra sağlıklı organlar ve dayanıklı bir bağışıklık sistemi geliştirmesini sağlar.

Yetişkin olduklarında metabolizmaları yavaşlar. Bu cinsin yüksek aktivite ihtiyacı göz önüne alındığında, muhtemelen diğer köpekler kadar yavaş değil. Yetişkin yiyeceklerinin, yavruyken olduğu kadar besleyici olması gerekmez. Aşırı beslenmeleri obeziteye yol açabileceğinden, sadece ihtiyaçlarına göre beslenmelidirler. Son yıllarında en az aktif oldukları için, daha yaşlı Topuklar en çok obez olma tehlikesi altındadır ve bu nedenle en az yemeleri gerekir.

Topuklular kesinlikle her gün egzersize ihtiyaç duyarlar. Bu, diyetlerine alabilecekleri en iyi takviyedir. Bu köpekleri formda tutmak için günde yaklaşık 90 saat düzenli egzersiz yapmak zorunludur. Onları birlikte koşmak veya koşmak gibi yüksek yoğunluklu egzersizlerle meşgul etmeye çalışın. Ayrıca top veya frizbi ile getirme oynamayı da tercih edebilirsiniz.

Bu köpekleri meşgul etmek önemlidir çünkü çok az uyarı can sıkıntısına ve hüsrana yol açabilir. Bunlar da Blue Heeler'ınızın yıkıcı olmasına neden olabilir ve en sevdiğiniz ayakkabıya veda edebilirsiniz. Köpeğinizi bir işle meşgul etmek, onların memnuniyetini sağlamanın en kolay yoludur. Evcil hayvan ebeveynleri olarak tam olarak istediğiniz şey olan genel sağlıklarına ve mutluluklarına yardımcı olur.Diyet İhtiyaçları

Blue Heeler oturma odasında kemik çiğniyor.

Köpeklerin yaşamlarının evreleri boyunca farklı beslenme ihtiyaçları vardır.

Genel olarak, köpeğinizin maması tavsiye etti ağırlıklarına ve aktivite seviyelerine karşılık gelen porsiyon boyutları. Yemek zamanlarını kolaylaştırmak için bu önerileri uygulayabilirsiniz. Ancak, Heeler'ınızı ne kadar beslemeniz gerektiği konusunda şüpheye düşerseniz, bir veterinere danışmak her zaman akıllıca olacaktır.

Bir Heeler'ın diyeti esas olarak gerçek et kaynaklarından elde edilen proteinden oluşacaktır. Bu, diğer tüm köpekler için geçerli olmalıdır, ancak Avustralya Sığır köpekleri, enerji ihtiyaçları nedeniyle özellikle buna ihtiyaç duyar. Ayrıca enerjik kalmak için iyi miktarda yağ ve karbonhidrata ihtiyaçları vardır. Diyetlerini vitaminler, mineraller ve antioksidanlarla destekleyin. Her yaşam evresi boyunca çok yönlü beslenmeye ihtiyaçları vardır. yavru köpeklerÇim kemik ile mavi topuklu yavru

Yavruluk döneminde, yaşamları boyunca genel sağlıkları için zemin hazırlar.

Bir köpeğin en önemli gelişim aşaması yavruluktur. Bunun dışında yapılacak çok az şey var ve bu Blue Heeler'ınız için de geçerli. Ayrıca yavruyken en yüksek enerjiye sahiptirler, bu nedenle hem büyüme hem de yakıt açısından ihtiyaçlarını karşılayan yüksek kaliteli mamalara yatırım yapmalısınız. Uygun büyüme, iyi kemik, organ ve bağışıklık sistemi gelişimi sağlar. Yakıt onların oynayacak enerjiye sahip olmalarına, kaslarını güçlendirmelerine ve zihinlerini keskinleştirmelerine yardımcı olur.

Büyümek, köpeğinize gerçekten zarar verebilir. Bu nedenle onlara kabaca %25 protein ve %8 yağ içeren yiyecekler vermek önemlidir. Bu, özellikle daha küçük bir köpek için yüksek bir miktar gibi görünebilir, ancak bu, Avustralyalı Sığır köpeğinizin atletik vücutlarını güzel bir şekilde geliştirmesi için yeterlidir. Gerçek etten elde edilen protein, yavrularınıza enerji ve büyüme gücü sağlamak için gereklidir. Yağ, bazı sahipler için korkutucu olabilir, ancak fazla telaşa kapılmayın. Herhangi bir köpeğin diyetinin önemli bir parçasıdır. Köpeğinizin vücut fonksiyonlarını düzenlemesine yardımcı olmak, iltihabı azaltmak ve besin emilimini artırmak gibi birçok role hizmet eder.

Yavru köpeğiniz de iyi miktarda Omega yağ asidi alıyor olmalıdır. Bu yağ asitleri köpeğinize anne sütünde bulunan bileşikleri aşılar: DHA, EPA ve ARA. Bu bileşikler, yavru köpeğinizin retinal ve bilişsel gelişiminde etkilidir. Ne de olsa köpeklerin keskin gözleri ve keskin bir zihni olmalı. Omega yağ asitleri ayrıca cildi ve tüyleri besleme avantajına sahiptir. Bunu meyve ve sebzelerde bulunan vitaminler, mineraller ve antioksidanlarla destekleyin. Bunlar bağışıklık sistemini güçlendirmeye ve genel sağlığı korumaya yardımcı olur.Bir köpek yavrusu olarak, her ihtiyaçlarını karşılayan yiyeceklere ihtiyaçları vardır. Bu nedenle, onlara yalnızca 'köpek maması' etiketli yiyecekler almanız çok önemlidir. Sadece köpek maması formülü köpek maması onlara tam beslenme sağlar. Özellikle halihazırda birden fazla köpeği olan bir evdeyseniz, 'tüm yaşam evreleri' olan yiyecekleri satın almak cazip gelebilir. Yavrulara özgü olmayan yiyeceklerin ihtiyaçlarını karşılaması imkansız olduğundan, bunu yapmamanızı şiddetle tavsiye ederiz. Köpeğinizin beslenme gereksinimleri yaş, boyut, ağırlık, aktivite seviyeleri ve hatta ırklarının özel ihtiyaçlarına göre değiştiği için 'herkese uyan' bir köpek maması yoktur.

Avustralyalı Sığır köpekleri, şeker ve enerji seviyelerini düzenlemek için genç yavrular olarak ekstra yardıma ihtiyaç duyarlar. . Bunu veterinerinizle daha fazla keşfedebilirsiniz, ancak çok genç Avustralyalı Sığır yavrularını, yalnızca iki büyük olana yetecek yaşa gelene kadar günde birkaç küçük öğün beslemek iyi bir fikirdir. Köpeğinizin hayatında çok erken bir rutin oluşturmak önemlidir. Köpekler rutin olarak gelişirler ve Blue Heeler yavrularınız, çalışmak için yetiştirildikleri için kesinlikle bundan faydalanır. Onlara yiyecekleriyle disiplini öğretmek onları daha iyi davranışlı yapar, ancak aynı zamanda düzenli vücut fonksiyonlarını teşvik etme avantajına da sahiptir.

yetişkinler

Avustralya Sığır Köpeği

Avustralya Sığır köpeğinin birçok lekesi vardır.

Bu yavrular yaklaşık on ayda maksimum yüksekliğe büyürler. Yaklaşık 15 aylıkken maksimum ağırlığa ulaşırken, on aylıkken köpek mamasından yetişkin mamasına geçişe başlamak iyi bir fikirdir. Her zamanki gibi, Köpeğinizin yeni bir yaşam aşamasına girdiğinden emin değilseniz, veterinerinize sorduğunuzdan emin olun. Onları yeni yiyeceğe dönüştürmek zaman alır. Bir veya iki hafta civarında bir yerde iyidir. Eski mamadan yeni mamaya kademeli bir geçiş en iyisidir, sadece yetişkin mamanız kalana kadar yeni mamanın eski mamaya oranını yavaşça artırın. Mamayı çok hızlı değiştirmek köpeğinizin sindirim sistemini şok edebileceğinden, bunun dikkatli bir şekilde yapılması önemlidir. Bu, Blue Heeler'ınız yeni bir yaşam evresinde olsun veya sadece bir hız değişikliğine ihtiyacı olsun, yeni bir yiyeceğe geçiş yaptığınızda yapılmalıdır.

Altı aylık olduklarında günde iki öğün yemeye başladıkları için, Blue Heeler'ınız yetişkinlikte bile bu iki öğüne bağlı kalmakta sorun yaşamamalıdır. Bunun nedeni, yetişkin köpeklerin kan şekerini düzenlemede yavru köpeklere göre çok daha iyi olmasıdır. Bu adamlar daha büyük porsiyonlar yiyorlar çünkü yetişkin yiyecekleri, yavruyken yedikleri kadar kalorili değil. Bu, gün boyunca kendilerini tok hissetmelerine yardımcı olabilir. Obezitenin gerçek bir sorun olmaya başladığı yetişkinlik dönemi olduğunu unutmayın, bu nedenle köpeğinizi aşırı beslememeye özen gösterin.

Köpeğiniz yetişkin olduğunda neredeyse hiç büyüme olmadığı için, beslenmelerinin birincil odak noktası bakımdır. Yavruyken büyüttükleri vücudu korumak çok iştir, bu nedenle köpeğiniz için seçtiğiniz mama yeterli miktarda beslenme sağlamalıdır. Yetişkin yiyecekleri çok fazla protein içerir, çünkü kaslarını güçlü tutmak önemlidir - açık havada çalışırken buna ihtiyaçları vardır. Ancak, daha az yağlı yemeleri gerekir. Diğer besinler de onların esenliği için gereklidir, bu nedenle bu besinler açısından zengin bol miktarda süper besin içeren bir formül arayın. Blue Heeler'ınızın sağlığına ve zindeliğine dikkatle bakmak, onları uzun ve mutlu bir yaşam yolunda tutar.

Her ne pahasına olursa olsun obeziteyi önlemeniz gerektiği için , iyi miktarda lif içeren yiyecekleri aramayı deneyebilirsiniz. Lif, sindirimini düzenli tutmanın ek yararı ile köpeğinizin tok hissetmesine yardımcı olmak için harikadır. Blue Heeler'ınızın her gün doğru miktarda yemek yediğinden ve bol bol egzersiz yaptığından emin olun. Kilo alımını uzak tutmanın en iyi yolu budur.

yaşlılar

Kıdemli mavi topuklu köpek

Bu cins, son yıllarına yaklaşık 10 yaşında girer.

On yıl civarında bir yerde, Blue Heeler'ınızın gençliğinden önemli ölçüde yavaşladığını fark edebilirsiniz. Doğaları gereği aktif köpekler olduklarından, önce veterinerinize danışarak köpeğinizin kıdemli olarak nitelendirilip nitelendirilmediğini doğrulamak isteyebilirsiniz. Onay alındıktan sonra, onları yetişkin yemeklerinden yaşlı yemeklerine geçirmenin zamanı geldi. Yaşlı köpekler hassas midelere sahip olmaya genç köpeklerden çok daha yatkın olduğundan, bunun eskisinden daha dikkatli yapılması önemlidir.

Kıdemliniz, hayatlarının bu aşamasında en az miktarda yiyecek yemelidir. , öncelikle azaltılmış faaliyetleri nedeniyle. Yavaşlayan bir köpeğin ayrıca yavaşlamış bir metabolizması vardır ve bu da yemeğin işlenmesini zorlaştırabilir. Bu, yararlı enerjinin yağa dönüştürülmesine yol açabilir, bu da köpeğiniz için kilo alımı anlamına gelir. Köpeğiniz son yıllarda hastalıklara en yatkın olduğu için, çok fazla yemediğinden emin olmalısınız. Ne yazık ki, yaşlı köpekler de obeziteye en yatkın olanlardır. Çok fazla yemediklerinden iki kat emin olmalısınız.

Kıdemli köpeklerin maması ayrıca vitaminler, mineraller ve antioksidanlara daha fazla vurgu yaparak sağlıklarını korumaya odaklanır. Bunlar yalnızca köpeğinizin içten dışa harika hissetmesine yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda doğal savunmasını da güçlendirir. Bağışıklık sistemi, köpeğiniz yaşlandığında korumak için özellikle önemlidir, çünkü vücudu hastalıklarla gençliklerinde olduğu gibi başa çıkamaz. Kemik ve eklem sağlığının korunmasına da özel önem verilir. Blue Heeler'ınız ömrünü çok aktif olarak geçirdiğinden, eklemlerinde çok fazla aşınma ve yıpranma olabilir. Onları Glukozamin ve Kondroitin ile güçlendirmek, köpeğinizin altın yıllarında bile aktif kalmasının en iyi yoludur. Köpeğiniz aktif bir yaşam tarzıyla büyüdüğünden, bu onların mutluluğunu da sağlar.

Yaşlı köpekler ayrıca eskisinden daha zayıf bir sindirim sistemine sahiptir. bu yüzden karınlarını yormayan bir diyetle beslenmeleri gerekir. Basit, sınırlı içerikli bir diyetten büyük ölçüde yararlanabilirler. Yaşlı Blue Heeler'ınız için hala tam ve dengeli beslenme sunan sınırlı içerikli köpek maması sunan markalar var. Daha az içerik, köpeğinizin yiyeceklerinden alerji geliştirme olasılığını azaltır ve besin emilimini artırabilir. Tahılsız bir diyet de aynı nedenlerle iyi bir fikirdir. Kıdemli köpeğiniz de eskisi kadar iyi yağ tolere edemez, ancak çoğu kıdemli yiyecek daha az yağ içerir, bu yüzden bunun için çok fazla endişelenmenize gerek yok.

Mide Hassasiyetleri Ve Diğer Sorunlar

Birçok köpek, bir tür mide bozukluğu veya yaşamlarının bir noktasında hassasiyet. Bunlar, alerjisi olan gıda bileşenleri veya yiyecekleri çok hızlı değiştirilirse tetiklenebilir. Bu, gaz, gevşek dışkı, mide rahatsızlığı, gastrointestinal ağrı ve kusma gibi hazımsızlık sorunlarına neden olabilir. Sahipler, Blue Heelers'larını neyle besledikleri konusunda ekstra özen göstermelidir. Mide hassasiyetleri, köpeğiniz için çalışması gerektiğinden hoşlanmadıkları kesinti süresi yaratabilir.

İyi sindirimi daha da desteklemek için şunları yapabilirsiniz: prebiyotikler ve probiyotikler içeren köpek maması arayın. Prebiyotikler, köpeğinizin bağırsak florasının beslendiği ve böylece sindirime daha fazla yardımcı olan maddelerdir. probiyotikler Sindirim gücünü artıran canlı bakterilerdir. Bu bileşenler, köpeğinizin sindirimini iyileştirmede harikalar yaratır. Heeler'ınız hala mide sorunları yaşıyorsa, onları daha basit bir diyete geçirmeye bakmanız gerekebilir.

Ortak Endişeler

Ne yazık ki, bu cins birkaç farklı sağlık durumuna yatkındır. Doğru diyetle besleyerek riski azaltabilirsiniz. Bu köpekler oldukça aktiftir, bu da onları artrit ve dirsek ve kalça displazisi gibi diğer eklem sorunlarına yatkın hale getirir. Hareketlilik sorunları çok acı verici olabilir ve özellikle Blue Heeler kadar aktif olduklarında köpeğinizin özgüvenine ve yaşam kalitesine zarar verebilir. Daha iyi eklem ve kemik desteği için doğal kaynaklı Glukozamin ve Kondroitin içeren yiyeceklere yatırım yapın. Bu, çevikliklerini korur, böylece çalışmaya, oynamaya ve keşfetmeye devam edebilirler.

Göz Sağlığı

Blue Heeler'ınız ayrıca ilerleyici retina atrofisi gibi göz rahatsızlıklarına da yatkın olabilir. Köpeğinize göz sağlığı için iyi miktarda besin içeren mama vererek bu hastalığın önlenmesine yardımcı olabilirsiniz. Bunlara şelatlı çinko, lutein, beta karoten ve C vitamini dahildir. Göz sağlığının yanı sıra kalp gücünü de geliştirmek istiyorsan Taurin iyi bir seçenektir. Taurin, köpeğinizin retinasında en çok bulunan amino asittir, bu nedenle bunun yeterli olması, köpeğinizin görme yeteneğini korumaya gerçekten yardımcı olabilir.

Mavi Topuğunuzu İyi Besleyin

Kısa süre içinde Blue Heelers için en iyi yiyecek seçeneklerimize geleceğiz, ancak önce tartışacak bir şeyimiz var. Köpeğinizin maması için size en iyi ve en sağlıklı seçenekleri sunmaktan gurur duyuyoruz. Bu, önerilerimizin bütünsel sağlığı destekleyen tamamen doğal gıdalar olduğu anlamına gelir. Bu yiyecekler köpek beslenme uzmanları ve veterinerler tarafından geliştirilir ve dünya çapında evcil hayvan sahipleri ve evcil hayvanlar tarafından sevilir.

Sunduğumuz her ürün, köpeğinizin mevcut yaşam evresi ve cins boyutu için ihtiyaç duyduğu tam besinleri içerir. Bu, kürklerinin her zaman sağlıklı kalmasına yardımcı olur. Öne çıkardığımız her marka, aynı zamanda şirketin belirlediği titiz standartlara da uygundur. Amerikan Yem Kontrol Yetkilileri Birliği (AAFCO) . Bu, her ürünün köpeğinizin beslenme gereksinimlerini karşıladığı kanıtlanmıştır. Yavrularınızın beslenmesi için size en iyi seçenekleri verdiğimizden eminiz.

Köpeğinizin mamasını seçerken, içindekiler etiketini kontrol etmek önemlidir. İşte köpeğinizin maması için en iyi malzemeler açısından nelere dikkat etmeniz gerektiği ve nelerden kaçınmanız gerektiği.

Mavi Topukunuzu Ne Beslersiniz?

Bir masada çiğ etler

Onlara en iyi mamayı vermek, yavruluklarından yaşlılık yıllarına kadar sağlıklı kalmalarını sağlar.

Bir köpeğin sağlığı neredeyse tamamen onu beslediğiniz mamanın kalitesine bağlıdır. Bu, çoğunlukla dışarıda geçirilen aktif bir yaşam için gereklidir. Blue Heeler'ınızın yemeğindeki en önemli bileşenler hakkında dikkate almanız gereken bazı noktalar.

proteinler

Blue Heeler'ın diyetinin çoğu proteinden gelecek, ve bu proteinin gerçek etten elde edilmesi önemlidir. Birçok düşük dereceli köpek mamasının, yemeğin daha etli görünmesini sağlamak için bitki bazlı proteinlere dayanması yaygındır. Bu lif eklemek için iyi olsa da, bitki proteinleri et proteinlerinden daha düşük olduğu için bir protein kaynağı olarak güvenilmemelidir. Köpeğinizin maması üzerindeki içerik etiketini kontrol edin ve gerçek, özel etin ilk içerik olarak tanımlandığından emin olun. Et düzgün bir şekilde tanımlanırsa, köpeğinizin kasesine ne girdiğine ve ardından beslenmesine dair daha net bir resminiz olur.

Köpeğiniz için birkaç harika protein kaynağı kümes hayvanları, balıklar ve otlak hayvanlarıdır. Gerçek etten elde edilen birden fazla protein kaynağına sahip olmak, köpeğinize daha çeşitli bir diyet verebilir. Bu genellikle onlara daha fazla sağlık yararı sağlar. Örneğin, Hem balık hem de tavuk içeren yiyecekler sadece bol miktarda protein sağlamakla kalmaz, aynı zamanda bol miktarda sağlıklı yağ ve Omega yağ asitleri içerir. Omega yağ asitleri, köpeğinizin tüy ve deri sağlığı için olmazsa olmazdır.

Meyve ve sebzeler

Köpekler et yemeyi sever ve Blue Heeler'ınız kesinlikle farklı değildir. Bununla birlikte, tek başına et, köpeğinize dengeli bir diyet için ihtiyaç duyduğu tam beslenmeyi sağlayamaz. Bu nedenle, köpeğinizin mamasının besin açısından zengin meyve ve sebzeler içermesi önemlidir. Bu ihtiyaçları karşılayan bir köpek maması bulmak çok zor olmasa gerek. çoğu yüksek kaliteli köpek maması bu süper yiyecekleri içerir . Bunlardan bazıları, köpeğinize vitaminler, mineraller ve antioksidanlar vermede etkili olan yapraklı yeşillikleri ve meyveleri içerir.

chihuahua için en iyi koşum takımı

Kıdemli köpekler, zayıflamış bağışıklık sistemlerini güçlendirmeye yardımcı olduğu için bu ilaveden en çok yararlanır. , daha az yediklerinde bile onlara daha fazla besin vermenin yanı sıra. Meyve ve sebzelerden elde edilen besinler, uygun vücut fonksiyonu için gereklidir. Ayrıca organ işlevine yardımcı olur, görüşü korur ve tiroidin düzgün çalışmasını sağlar.

Sağlıklı yağlar

İnsanlar genellikle yağın en kötüsünü üstlenirler, öyle ki onu köpeklerine ve hatta kendi diyetlerine dahil etmemeyi tercih ederler. Yağ aslında sağlıklı bir diyet için gereklidir. Köpeğinizin çalışması için buna ihtiyacı var. Yağ, karbonhidratlardan çok daha verimli yakar, bu da onu, Heeler'ınızın uzun saatler boyunca çalışmasına ve oynamasına yardımcı olan iyi bir enerji kaynağı haline getirir. Ayrıca, besin emiliminde ve bu besin maddelerinin köpeğinizin hücrelerine aktarılmasında da önemlidir. Yağ ayrıca iltihabı kontrol etmek için kullanılır.

Bazı iyi yağ kaynakları tavuk yağı, keten tohumu ve hindistancevizi yağıdır. Balık, daha önce de belirtildiği gibi, aynı zamanda harika bir yağ kaynağıdır ve Omega yağ asitleri açısından zengindir. Köpeğinizin kürkünü ve cildini sağlıklı tutmanın yanı sıra, Omega yağ asitleri köpeğinizin göz ve beyin gelişimi için de gereklidir. Tüm köpeklerin iyi miktarda sağlıklı yağ yemesi gerekirken, sizin Blue Heeler köpek yavrusu, onları enerjik tutmak ve güçlü büyümek için daha büyük bir miktara ihtiyaç duyar.

Mavi Topuğunuzu Beslememeniz Gerekenler

Köpeğinizi iyi besleme arayışınızda, köpeğinizin diyetinden kaynaklanan alerjileri, hassasiyetleri ve diğer olumsuz etkileri önlemek istemeniz gerekir. . Piyasadaki birçok düşük kaliteli köpek maması markası, evcil hayvanınız için zararlı olabilecek maddeler içerir. Her zaman kaçınmanız gereken malzemelere daha yakından bakalım.

Günlük

Süt kadar iyi olabilir , köpeğinizin hazımsızlığı iyi bir şekilde işleyebileceği bir şey değildir. Köpeklerin laktozu çok iyi sindirme kapasitesi yoktur, bu nedenle küçük bir süt ürünü bile köpeğinizin midesini gerçekten tahriş edebilir. Bu ağrı, şişkinlik, sulu dışkı ve hatta kusmaya neden olabilir. Süt, peynir ve yoğurt içeren yiyeceklere dikkat edin. Bunlar en iyi şekilde önlenir. Ayrıca, yağsız süt tozu ve peynir altı suyu tozu gibi süt yan ürünlerinden kaçının.

Blue Heeler'ınızın ihtiyaç duyduğu mineralleri sütten kolayca alamadığından endişeleniyorsanız, yiyeceklerinin besin değerlerine her zaman iyi bir göz atabilirsiniz. . Sütten alabilecekleri besinleri başka kaynaklardan da alabilirler. Sebzeler harika bir mineral kaynağıdır. Tahriş olmuş bir midesi olmayacağı için köpeğiniz daha mutlu olacaktır.

Buğday, Gluten ve Diğer Karbonhidratlar

Birçok insan tahılların köpekler için kötü olduğunu düşünüyor. Bu tamamen doğru değil. Tam tahıllar, köpeğinizin devam etmesini sağlayabilecek mükemmel bir enerji kaynağı olan karmaşık karbonhidratlar sunabilir. Ancak, tüm köpekler tahıllarla iyi iş yapmaz. Bazı köpeklerin tahıllara karşı hassasiyeti vardır ve tahılsız beslenmeleri daha iyi olabilir. Ancak verilen tahıl içermeyen gıdalar ve kardiyovasküler sağlık endişelerini çevreleyen tartışmalar , köpeğinizi bu diyete geçirmeden önce mutlaka veterinerinize danışın.

Kaçınmanız gereken tahıllar, mısır ve buğday gibi rafine edilmiş ve işlenmiş tahıllardır. Soya bir tahıl olmayabilir, ancak evcil hayvanlarınızın iyi almayacağı başka bir karbonhidrattır. Chia tohumları, kahverengi pirinç ve tatlı patates gibi malzemelerde daha iyi karbonhidrat kaynakları arayabilirsiniz. Bunlar aynı zamanda düşük glisemik indekse sahip harika enerji kaynaklarıdır - kan şekerlerini izlemesi gereken köpekler için harikadır.

Dolgu ve Katkı Maddeleri

Etin gerçekte ne olduğuna dair hiçbir ipucu olmayan malzemeler arasında genellikle 'et' veya 'et yemeği' gibi etiketler bulacaksınız. Bu nedenle, sahipleri kullanılan etin besin değerini ayırt edememektedir. Bu, evcil hayvanınızın beslenmesini tehlikeye atabilir veya hatta onlara aktif olarak zarar verebilir. Bu nedenle, genel etiketlerden tamamen kaçının ve yalnızca bileşenlerin ne olduğunu açıkça belirten yiyecekleri satın alın.

Ayrıca yapay maddeler içeren yiyeceklerden de kaçınmalısınız. Yapay renkler, tatlar ve koruyucular hiçbir besin değeri sağlamaz ve zamanla sağlık sorunlarına neden olabilir. Yalnızca bütün ve doğal malzemeler sunan yiyecekleri aramalısınız. Bu şekilde, köpeğinizin tam olarak ihtiyaç duyduğu besini, herhangi bir şüpheli dolgu maddesi ve katkı maddesi olmadan aldığından emin olabilirsiniz.

En İyi Köpek Maması Nasıl Seçilir

Tüm bu faktörleri göz önünde bulundurarak, Blue Heeler'ınız için en iyi köpek maması listesini oluşturduk. Bu seçenekler lezzetlidir ve en seçici evcil hayvanları bile tatmin eder. Daha da önemlisi, derinden besleyicidirler. Bu yiyecekler, köpeğinizin ömrü boyunca sahip olduğu karmaşık beslenme ihtiyaçlarını karşılayabilir. Bu ihtiyaçlar yaşlandıkça değiştiğinden, yaşamın her aşaması için farklı ürün önerileri listeledik. Bu ürünler dünyaca ünlü markaların ürünleridir. Evcil hayvan sahipleri tarafından güvenilirlikleri için sevilirler ve evcil hayvanlar tarafından lezzetleri için tapılırlar.

Önerilerimiz, her yaşam aşaması için beş farklı seçenek içerir. : köpek yavrusu, yetişkin ve kıdemli. Bunların hepsi evcil hayvanınızın bu aşamalardaki ihtiyaçlarını karşılar. Köpeğinizin çok fazla kilo aldığını fark ettiyseniz, beslenirken kilo vermesine yardımcı olacak seçenekleri de listeledik. Tüm seçeneklerimiz, köpeğinize öğrenmesi, oynaması, keşfetmesi ve uzun ve mutlu bir yaşam sürmesi için ihtiyaç duyduğu dengeli beslenmeyi sağlar.


Blue Heeler Puppies İçin En İyi Köpek Maması

Yavru köpeğinizin önünde uzun ve aktif bir yaşam var ve yaşamlarının ilk yılı, en aktif oldukları dönemdir. Yavruların yüksek enerji ihtiyaçları vardır ve bu ihtiyaçları karşılamak için yiyeceğe ihtiyaçları vardır. Bu sadece yavru köpekler için özel olarak formüle edilmiş, köpek maması olarak etiketlenmiş mamalarda bulunabilir.

Blue Heelers, çalışkan köpekler olarak büyüdüklerinden, daha yavruyken sağlıkları için iyi bir temel oluşturmalısınız. Bu onlara hayata harika bir başlangıç ​​sağlar ve tüm yılları boyunca sağlıklı yaşam için zemin hazırlar. Yavruluk, köpeğinizin hayatının en önemli gelişim aşamasıdır, bu nedenle sağlıklı gelişimine katkıda bulunan yiyecekleri yemeleri önemlidir.

İşte yavru köpeğiniz için favori seçeneklerimizden bazıları.

Amerikan Yolculuğu Kuzu Yavrusu

Tahılsız Köpek Maması Amerikan Yolculuğu
 • Tahıl içermeyen formül.
 • Bütçe dostu.
 • Omega 3'ler için somon ve keten tohumu yağı.
 • Mısır, buğday ve soya içermez.
 • Tatlı patates ve nohut enerji sağlar.
 • Kupa başına 380 Kalori.
 • %30 Protein, %12 Yağ, %5 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

American Journey'nin köpek mamasıyla köpeğinizi ömür boyu sürecek bir maceraya doğru yola çıkarın. Formülleri gerçek et içerdiğinden, yavru köpeğiniz öğrenmesi, keşfetmesi ve oynaması için ihtiyaç duyduğu yüksek kaliteli proteine ​​sahiptir. Bu protein, Blue Heeler'ınızda çok sayıda yağsız kas oluşturmaya yardımcı olur ve onları açık havada heyecan verici bir yaşam için hazırlar. Ekstra enerji için bu formül ayrıca ultra sindirilebilir tatlı patates ve bezelye içerir. Köpeğiniz ayrıca yosun, havuç ve yaban mersini gibi süper yiyeceklerden vitamin ve mineral alır. Bunlar, yavru köpeğinizin sağlıklı organlar ve güçlü bir bağışıklık sistemi geliştirmesine yardımcı olur.

Severiz Bu tarif ayrıca cilt ve tüyler için harika olan Omega yağ asitlerini de içerir. Daha da önemlisi, bunlar, uygun bilişsel ve retinal gelişim için gereken yapı taşları olan DHA, ARA ve EPA'yı sunar.

Adirondack Protein Yüksek Yağlı Köpek Yavrusu

Adirondack Protein Yüksek Yağlı Köpek Yavrusu
 • ABD'de küçük partiler halinde yavaş pişirilir.
 • Yapay tatlar, dolgu maddeleri, mısır, buğday, soya veya patates yok.
 • Tüm köpek yavruları ve performans köpekleri için tasarlanmış, besleyici olarak eksiksiz ve dengeli tarif.
 • Kasları beslemek için %30 protein ve bilişsel gelişimi desteklemek için %20 yağ.
 • Menhaden balık yağı ve keten tohumundan elde edilen Omega-3 ve -6 yağ asitleri, sağlıklı bir cilt ve parlak bir tüy oluşumunu destekler.
 • Adirondack'ın Ohio'daki aile tarafından işletilen tesisinde yapılmıştır.
Chewy.com'da görüntüle

Blue Heeler yavru köpeğinizin sağlıklı ve aktif olması için büyümek için tonlarca proteine ​​ihtiyacı olacak. Adirondack, köpeğinize süper konsantre tavuk unu ve balık unu şeklinde %30 protein sağlar. Bol miktarda tavuk yağı da Heeler'ınıza şaşırtıcı bir şekilde %20 oranında yağ sağlar. Yağ, yavrularınızı daha uzun süre enerjik tutan ve onları ömür boyu kalıcı mükemmellik için hazırlayan oldukça verimli bir yakıttır.

Severiz Bu tarif yapay tatlar veya renkler içermez. Ve dolgu maddesi, soya, mısır, buğday veya patates yok. Bunun yerine, köpeğiniz hem büyük Omega-3 hem de 6 yağ asidi kaynakları olan menhaden balık yağı ve keten tohumundan sağlıklı bir iyilik alır. Bunlar sağlıklı bir cilt ve parlak bir tüy oluşumunu destekler. İnci arpa, yavrularınızın kalp gücünü güçlendirir ve ayrıca insülin tepkisini düzenlemeye yardımcı olur.

Farmina N&D Medium & Maxi Puppy

Farmina N&D Medium & Maxi Puppy
 • Gıda vitaminleri, pişirme sonrası dahil edilmelerini sağlayan bir kaplama sistemi sayesinde tazeliklerini korur.
 • Proteinin %90'ı hayvansal kaynaklıdır.
 • Bütün bezelye, bakliyat, yemek veya yan ürün içermez.
 • Yavru köpekler için özel olarak formüle edilmiş, tüm yaşam evreleri için uygundur.
 • Çeviklik köpekleri, av köpekleri, koruma köpekleri, gösteri köpekleri ve fiziksel stres altındaki köpekler gibi ekstra beslenmeye ihtiyaç duyan yetişkin köpekler için mükemmeldir.
Chewy.com'da görüntüle

Bu köpek maması, Blue Heeler'ınız gibi orta boy köpekler için özel olarak formüle edilmiştir. Uygun bir şekilde, %90'ı hayvan kaynaklarından elde edilen bir ton protein sağlar. Bunlara gerçek tavuk, tavuk yağı, yumurta ve ringa balığı dahildir. Bu, ham proteinin %35'ini sağlar. Bu nedenle, bu formül, yüksek enerji ihtiyacı olan ve atletizm için ekstra bir desteğe ihtiyaç duyan köpekler için gerçekten çok uygundur. Bu tarif ayrıca yavru köpeğinize sağlıklı bir şekilde büyümesi için ihtiyaç duyduğu besinleri vereceğinden emin olan süper yiyeceklerle doludur.

Severiz Farmina, tüm fantastik vitamin, mineral ve antioksidan kaynakları olan nar, elma, ıspanak, havuç ve tatlı portakal içerir. Bu tarif, bütün bezelye, bakliyat, yemek veya yan ürün içermez. Bunun yerine, Heeler yavrunuz yetişkinliğe kadar güçlü hissetmek için ihtiyaç duydukları tüm doğru şeylerle ziyafet çekecek.

Instinct Raw Boost Puppy Tahılsız

Instinct Raw Boost Büyük Irk Köpek Yavrusu
 • Yüksek proteinli mama tanesi + dondurularak kurutulmuş ham ile büyük ırk yavru köpekler için güçlendirilmiş beslenme.
 • Kafessiz tavuk ilk malzemedir.
 • Kümes hayvanları, balık ve etin dengeli karışımı.
 • Tavuk yumurtasından elde edilen doğal DHA.
 • Tahıl, patates, mısır, buğday, soya, yan ürün küspesi ve yapay renklendirici ve koruyucu içermez.
 • Abd'de üretilmiştir.
Chewy.com'da görüntüle

Instinct's Raw Boost köpek yavrusu formülü kesinlikle nefis. Bu mama tanesi, kafessiz tavuktan elde edilen bol miktarda yüksek kaliteli protein içerir. Ayrıca dondurularak kurutulmuş çiğ tavuk parçaları ile karıştırılır, böylece küçük yavrunuz çiğ yiyeceklerin sunduğu tüm faydaları elde eder. Bu tarif ayrıca yumurta, hindi unu, kuzu unu ve menhaden balık unu da içerdiğinden çeşitli protein kaynakları içerir. Ayrıca tavuk yağı ve somon yağından elde edilen Omega-3 yağ asitlerine de sahipsiniz.

Severiz Bu yağ asitlerinde bulunan doğal DHA, Blue Heeler'ın göz ve beyin gelişimi için harikadır. İçgüdü, tariflerinde tahıl, buğday, soya, patates, mısır, yan ürün unu, yapay renklendirici ve koruyucu maddelere asla yer vermez. Bu şekilde, yavrularınızın eğlenceli ve heyecanlı bir hayata hazır olarak büyüdüğünden emin olabilirsiniz.

ORIJEN Puppy Tahılsız

Orijen Köpek Maması
 • Serbest dolaşan tavuk ve hindi karışımı içerir.
 • Ayrıca kafessiz yumurtalar ve yabani balıklar da dahildir.
 • Tahılsız tarif.
 • Kabak ve kabak gibi sebzeler içerir.
 • Dolgu maddesi, yapay renkler, yapay tatlar yok.
 • Kupa başına 449 Kalori.
 • %38 Protein, %20 Yağ, %6 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Orijen, kaliteli protein ağırlıklı beslenme konusunda gidebileceğiniz en iyi markalardan biridir. Doggo'nuzun vahşi doğada alacağı sağlıklı beslenmeyi sağlayan ürünler yaratmaktan gurur duyarlar. Orijen'in WholePrey felsefesi, köpeğinizin tüm besinleri tüm avından almasını sağlar.

Severiz Sadece etin ötesine geçen bu yiyecek: organları, kemikleri ve kıkırdağı da düşünün. Bu biraz garip gelebilir, ancak emin olun ki köpeğiniz yemek için evrimleşmiştir. Bu tarif ayrıca tahıl içermez, bu da hassasiyeti olan Blue Heeler yavruları için iyi bir seçenek haline getirir.


Yetişkin Mavi Topuklu Köpekler İçin En İyi Köpek Maması

Blue Heeler'ınız bir köpek yavrusu olarak en yüksek enerji ihtiyacına sahipken, yetişkin yaşamı da çok aktiftir. Yetişkinlikte, yiyecekler daha az kalorili olmalı, ancak yine de günden güne devam etmek için gereken yakıtı sağlamalıdır. Topuklar kilo almaya eğilimlidir, bu da obezite . Porsiyon boyutlarını ve günlük egzersizlerini kontrol ederek bunu hafifletebilirsiniz. Bu, onları obeziteden kaynaklanabilecek sayısız hastalıktan korumanın en iyi yoludur.

Yetişkininizi sağlıklı tutmak için, Yavruyken geliştirdikleri vücudu korumak için çok çalışmalısınız. Bunu, yaşamlarının bu noktasında uygun beslenmeye sahip, aktivite düzeyi ile dengelenmiş yiyecekleri vererek yapabilirsiniz. Bu da önlerinde sağlıklı ve mutlu yıllar olmasını sağlar. İşte piyasada bulunan ve kesinlikle tatmin edecek en iyi yiyeceklerden bazıları.

çiftçinin köpeği

Çiftçi
 • Taze pişirilir, şoklanır ve size gönderilir.
 • Kişiye özel yemek planları.
 • Veteriner tarafından tasarlanmış 4 sağlıklı seçenek: sığır eti, tavuk, hindi veya domuz eti.
 • İnsan sınıfı bileşenlerle yapılmıştır (dolgu maddesi veya koruyucu içermez).
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde üretilmiştir.
 • Kalori ve besin değerleri tarife göre değişir.
TheFarmersDog.com'da görüntüleyin

Farmer's Dog (TFD), tamamen doğal, insan kalitesinde mamalarının yetişkin köpekler için dengeli ve eksiksiz olmasını sağlamak için beslenme uzmanlarıyla ortaklık kurdu. Köpeğiniz için yaşına, mevcut ağırlığına, ideal kilosuna, aktivite seviyelerine ve daha fazlasına göre özelleştirilmiş yemek planları ile dört tane tahılsız tarif sunarlar. Her tarif, her zaman ilk bileşen olan ve prebiyotik lif, antioksidanlar ve daha fazlasını sağlamak için kendi sebze ve diğer besleyici bileşenlerin karışımına sahip olan bir tek et proteini kullanır.

Severiz tüm tariflerinin bir 'TFD Besin Karışımı' vardır, yani her formül, yavrularınızın bağışıklık sistemini desteklemek için daha fazla vitamin ve şelatlı mineraller (köpeklerin daha kolay emdiği) ile zenginleştirilmiştir. Pek çok evcil hayvan mamasında bulunan köpek sindirim sistemini tahriş edebilecek yapay koruyucuları asla kullanmazlar.

Vahşi Pasifik Çayı'nın Tadı

Vahşi Pasifik Çayı Köpek Mamasının Tadı
 • Tahılsız tarif.
 • Gerçek, sürdürülebilir kaynaklardan yapılmıştır.
 • Mısır, buğday veya dolgu maddesi yok.
 • Yapay tatlar veya renkler yok.
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde yapılmıştır.
 • Bardak başına 360 Kalori.
 • %25 Protein, %15 Yağ, %3 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Taste of the Wild, köpeğinizin atalarının vahşi doğada yiyebileceği sağlıklı beslenme sağlamaktan gurur duyar. Bu, besin emilimi söz konusu olduğunda ürünlerini oldukça sindirilebilir ve süper verimli hale getirir. Bu tarif, gerçek somon balığı, somon unu ve okyanus balığı unu proteini içerir. Bu yüksek kaliteli deniz ürünlerinin kullanımı, köpeğinizin derisi ve tüyü için harikalar yaratan yüksek kaliteli protein ve tonlarca iyi yağ ve Omega yağ asidi anlamına gelir.

Severiz köpeğinizin balık, domates, yaban mersini ve ahududu gibi süper yiyeceklerden bir sürü vitamin, mineral ve antioksidan aldığını. Bu besinler, Heeler'ınıza ihtiyaç duydukları zindeliği ve aktif yaşam tarzları için yakıtı sağlamaya yardımcı olur. Bu tarif tahıl içermediği için tahıl alerjisi olabilecek köpekler için idealdir.

Victor Classic Hi-Pro Plus

Victor Hi Pro Köpek Maması
 • Bütçe dostu.
 • Sindirimi teşvik eder.
 • Glutensiz tahıllardan yapılmıştır.
 • Vitamin ve minerallerle güçlendirilmiştir.
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde yapılmıştır.
 • Kupa başına 406 Kalori.
 • %30 Protein, %20 Yağ, %3,5 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Victor'un Hi-Pro Plus formülü, Blue Heeler'ınıza çalışmaları için ihtiyaç duyduğu tüm yakıtı ve yakında tüm dünyayı vereceğinden emin. Bu mama tanesi besin açısından yoğundur ve sığır eti, tavuk, balık ve domuz yemeklerinden elde edilen tonlarca birinci sınıf protein içerir. Bu, köpeğinize ister işte ister oyunda olsun, zirvede performans göstermeleri için ihtiyaç duydukları kalıcı enerjiyi verir. Bu tarif, ekstra karbonhidrata ihtiyaç duyan ancak glüten nedeniyle stresli bir mide olmadan da yapabilen yüksek enerjili köpeğiniz için mükemmel olan glütensiz tahıllar içerir.

Severiz Bu formül özellikle vitaminler, mineraller, yağ asitleri ve amino asitlerle zenginleştirilmiştir. Bunların hepsi Blue Heeler'ınızın güçlü vücudunun bakımı için gereklidir. Formül yüksek oranda sindirilebilir olduğundan, köpeğinizin besin maddelerinden en iyi şekilde yararlanması konusunda herhangi bir sorun yaşamamalıdır. Bu şekilde, önlerine çıkan herhangi bir görevin üstesinden gelmekte özgürdürler.

Blue Buffalo Wilderness Yüksek Protein, Doğal Yetişkin

Blue Buffalo Rocky Mountain Tarifi Yetişkinler
 • Tahıl içermeyen yetişkin maması.
 • Bağışıklık sağlığı için antioksidan bakımından zengindir.
 • Kırmızı et ile yapılmıştır.
 • Tavuksuz tarif.
 • Sindirim sağlığı için bezelye ve tatlı patates.
 • Kupa başına 393 Kalori.
 • %30 Protein, %15 Yağ, %6 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Blue Buffalo, köpek maması endüstrisindeki en saygın markalardan biridir. Bunun nedeni, köpeklerin ete olan doğal sevgisine odaklanan eksiksiz ve dengeli beslenme sağlayabilmeleridir. Rocky Mountain tarifi diğer proteinlerle doludur, bu nedenle yavrularınızın buna bayılacağını bilirsiniz. Protein, yağsız ve güçlü kas kütlesi oluşturmaya katkıda bulunur. Bu mama tanesi tahılsızdır ve mide hassasiyetlerini tetiklememek için diyetlerinde daha fazla sadeliğe ihtiyaç duyan köpekler için mükemmeldir. Tarifin lezzetini ve enerji yakıtını artıran karmaşık karbonhidratlar hala mevcut.

Severiz Blue Buffalo, bu tarife özel LifeSource Bits'ini de içerir. Bunlar, köpeğinizin bağışıklık sistemini destekleyen ve aktif yaşam tarzlarının keyfini çıkaracak kadar sağlıklı tutan vitaminler, mineraller ve antioksidanların hassas bir karışımı ile yapılır.

Victor Classic Hi-Pro Plus

Victor Hi Pro Köpek Maması
 • Bütçe dostu.
 • Sindirimi teşvik eder.
 • Glutensiz tahıllardan yapılmıştır.
 • Vitamin ve minerallerle güçlendirilmiştir.
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde yapılmıştır.
 • Kupa başına 406 Kalori.
 • %30 Protein, %20 Yağ, %3,5 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Crave'in tahıl içermeyen formülü, atletik, yetişkin Blue Heeler'ınıza tahıl içeren tariflerden alacakları herhangi bir karın ağrısı olmadan ihtiyaç duydukları tüm besin maddelerini verir. Bu formül kuzu ve geyik etinden elde edilen birinci sınıf protein içerir. Bunlar, köpeğinize yağsız, sağlıklı kaslar için gereken enerji ve amino asitleri sağlamada mükemmeldir. Bu, toplamda %34 ham protein demektir.

Severiz Bu mama tanesinde nasıl mısır, buğday, soya veya yapay içerik bulamazsınız. Sadece köpeğinizin aktif bir yaşam tarzı sürdürmesi için ihtiyaç duyduğu beslenmeye odaklanır. Seçici yiyicilerin evcil hayvan ebeveynleri, bu tarifin kesinlikle lezzetli olduğunu bilmekten mutluluk duyar. Crave, ismine sadık kalarak köpeğinize her zaman can atacağı nefis yemekler sunar.


Kıdemli Mavi Topuklu Köpekler İçin En İyi Köpek Maması

Köpeğiniz dışarıda aktif olmayı seviyor, ancak daha genç günlerine kıyasla yavaşladığı bir zaman gelebilir. Bu muhtemelen onların son yıllarına girdikleri anlamına gelir (yine de emin değilseniz veterinerinize sorun). Yaşlı bir köpeğin, yetişkinlikte olduğundan daha az yemesi gerekir, çünkü azaltılmış aktivite onları kilo almaya daha duyarlı hale getirir. Köpeğiniz obeziteye en yatkın olduğu için yaşlılık yıllarında daha az kalori tüketmelidir. Obezite, köpeğinizin yaşam kalitesine ciddi şekilde zarar verebilecek birçok sağlık sorununa ve hareketlilik sorunlarına yol açabilir, bu nedenle kaçınılması en iyisidir. Köpeğinizin en iyi mamasını doğru miktarlarda beslemek, çok daha uzun ve daha doyurucu bir yaşama yol açabilir.

Kıdemli köpeğiniz de hayatlarının bu noktasında çok daha hassas bir mideye sahiptir. Daha sonra sindirim sistemi üzerinde kolay olan yiyecekleri aramalısınız. Heeler'ınızın doğal bağırsak florasını besleyen prebiyotikler ve köpeğinizin sindirim gücünü artırabilen canlı bakteriler olan probiyotikler gibi bileşenlere dikkat edebilirsiniz. Lif ayrıca iyi sindirimi teşvik etmede ve porsiyon boyutları daha küçük olsa bile köpeğinizin tok hissetmesine yardımcı olmada etkilidir. Uygun sindirim, yaşlılar için çok önemli olan besinlerin daha verimli emilmesi anlamına gelir. Genel sağlıklarını geliştirmek ve bağışıklık sistemini güçlendirmek için bol miktarda vitamin, mineral ve antioksidan almaları gerekir. Güçlü bir bağışıklık sistemi, özellikle yaşlı köpeklerde hastalığa karşı korunmak için önemlidir.

Kıdemli Blue Heeler'ınız için mükemmel bulduğumuz en iyi yiyeceklerden bazıları burada.

Nulo Kıdemli Tahılsız

Nulo Kıdemli Kuru Köpek Maması
 • Tahılsız tarif mısır, buğday, soya, beyaz patates, tapyoka, yapay renkler, tatlandırıcılar veya koruyucu maddeler içermez.
 • Daha az karbonhidrat ve düşük glisemik içerik kullanarak daha fazla amino asit ve daha iyi lezzet için %80 hayvan bazlı protein tescilli formül.
 • Gıda hassasiyetlerini veya alerjileri azaltabilir.
  Glukozamin ve kondroitin içeren köpekler için ortak destek.
 • Anti-inflamatuar özellikler eklem esnekliğini ve ağrıyı hafifletir.
 • Patentli bc30 probiyotik, sağlıklı bağırsak florasını destekler, gıda sindirimine ve metabolizma düzenlemesine yardımcı olur.
 • L-carnitine ile sağlıklı kilo ve dayanıklılık sağlar.
 • Abd'de üretilmiştir.
Chewy.com'da görüntüle

Nulo, kıdemli köpeğinizin altın yılları boyunca sağlıklı kalmak için ekstra yardıma ihtiyacı olacağını biliyor. Bu nedenle, kıdemlinizin ihtiyaç duymadığı tüm kötü şeyleri ortadan kaldırır. Tariflerinde buğday, soya, mısır, beyaz patates, tapyoka veya yapay içerik bulamazsınız. Bunun yerine kemiksiz alabalık, hindi unu ve somon unu alırsınız. Bunlar köpeğinize bol miktarda protein ve daha az karbonhidrat verir. Bu, yiyeceklerin düşük glisemik indeksi nedeniyle sindirimi kolaylaştırır ve kan şekeri seviyelerinin kontrolüne yardımcı olur.

Severiz Nulo ayrıca Glukozamin ve Kondroitin içerir çünkü Blue Heelers etrafta koşmayı sever. Eklemleri için ekstra desteğe ihtiyaçları var. Daha kolay sindirim için patentli bir BC30 probiyotik ekleyin ve eski Heeler'inizin gelişmesini sağlamaya yardımcı olan eksiksiz bir mama tanesine sahip olun.

Wellness Komple Sağlık Kıdemli

Wellness Core Kıdemli Köpek Maması
 • 1. malzeme kemiksiz tavuk.
 • Sağlıklı bir kalp için taurin.
 • Yeşil Çay özü bir antioksidan destek sağlar.
 • Mısır, buğday, soya veya yan ürün yok.
 • Kupa başına 416 Kalori.
 • %22 Protein, %10 Yağ, %4.25 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Wellness'ın kıdemli formülü, yaşlı köpeğinize taze, besleyici ve doyurucu yiyecekler sunar. İlk iki malzeme olarak gerçek kemiksiz tavuk ve tavuk unu ile, köpeğiniz yüksek kaliteli proteinden beslenirken akşam yemeğini zevkle ziyafet çekecektir. Bu formül, organları sağlıklı tutmak ve bağışıklık sistemini güçlü tutmak için gerekli olan elma, yaban mersini, havuç ve ıspanak gibi süper besinler içerir. Blue Heeler'ınız çalışmayı ve oynamayı sever ve bunu acı çekmeden yapmalıdır. Böylece Wellness, güçlü kemikler ve eklemler için Glukozamin ve Kondroitin'i de ekledi.

Severiz Bu formül ayrıca görme desteği ve daha sağlıklı bir kalp için Taurin içerir. Yeşil çay özü, hücre yıkımıyla mücadele eder ve serbest radikalleri engeller. Wellness bu tarifte buğday, mısır, soya, et yan ürünleri veya yapay malzemeler içermez - sadece eksiksiz, lezzetli Wellness'ı köpeğinizin seveceğinden emin olabilirsiniz.

Nulo Kıdemli Tahılsız

Nulo Kıdemli Kuru Köpek Maması
 • Tahılsız tarif mısır, buğday, soya, beyaz patates, tapyoka, yapay renkler, tatlandırıcılar veya koruyucu maddeler içermez.
 • Daha az karbonhidrat ve düşük glisemik içerik kullanarak daha fazla amino asit ve daha iyi lezzet için %80 hayvan bazlı protein tescilli formül.
 • Gıda hassasiyetlerini veya alerjileri azaltabilir.
  Glukozamin ve kondroitin içeren köpekler için ortak destek.
 • Anti-inflamatuar özellikler eklem esnekliğini ve ağrıyı hafifletir.
 • Patentli bc30 probiyotik, sağlıklı bağırsak florasını destekler, gıda sindirimine ve metabolizma düzenlemesine yardımcı olur.
 • L-carnitine ile sağlıklı kilo ve dayanıklılık sağlar.
 • Abd'de üretilmiştir.
Chewy.com'da görüntüle

Blue Buffalo, üst düzey Yaşam Koruma formülü ile bu listeye geri döndü. Bu formül, adından da anlaşılacağı gibi, köpeğinizin sağlığını ve esenliğini – esasen hayatlarını – korumak içindir. Her Yaşam Koruma formülü, yüksek kaliteli protein için gerçek et kullanır. Bağladığımız, yaşlılıklarında kas kütlesini korumaya yardımcı olmak için kemiksiz tavuk kullanıyor.

Severiz bu formül ayrıca kompleks karbonhidratlardan ilave enerji için kolayca sindirilebilen tam tahılları da içerir. Bu mama tanesinde bahçe meyveleri ve sebzeleri bulacaksınız, böylece besin seviyelerini yükseltmesini bekleyebilirsiniz. Çok önemli Glukozamin ve Kondroitin, Heeler'ınızın hareketliliğini ve eklem sağlığını korur. LifeSource Bits, Blue Heeler'ınızın en iyi yaşamlarını sürdürmelerini sağlayan eksiksiz beslenmesini sağlayan bileşenler arasındadır.

Katı Altın Genç Kalbinde Kıdemli Tahılsız

Katı Altın Genç Kalbinde Kıdemli Tahılsız
 • Kıdemli yardımcılar için özel olarak üretilmiştir.
 • Bağırsak sağlığı için probiyotik desteği içerir.
 • %100 tahıl ve gluten içermez.
 • Sindirilebilirliği yüksek formül, hassas mideler için kolaydır ve her boy ve cinsten yaşlı köpekler için mükemmeldir.
 • Abd'de üretilmiştir.
 • Dolgu maddesi, mısır, buğday, soya, tahıl, glüten, karagenan veya yapay koruyucu içermez.
Chewy.com'da görüntüle

Solid Gold, sadece yaşlı köpekler için, adımlarını biraz geri atacağı kesin olan bir formül yarattı. Bu glutensiz ve tahılsız tarifle köpeğinizin altın yılları, gençlik günleri kadar renkli olabilir. İlk bileşen olarak gerçek tavuk, Blue Heeler'ınızın yaşlandıkça güçlü kalması için ihtiyaç duyduğu tüm proteini aldığı anlamına gelir.

Severiz Solid Gold, bu tarifi azaltılmış kaloriler ve doğru miktarda besin maddesi ile hazırladığını, böylece köpeğiniz kilo almaz, ancak daha az yerken bile beslenir. Bu formül, yüksek kaliteli bileşenleri ve probiyotik desteği sayesinde kolayca sindirilebilir. Ayrıca, Heeler'ınızın bağışıklık sistemini güçlendirmek için antioksidan bakımından zengin ıspanak ve ayrıca su teresi, yaban mersini ve brokoli gibi diğer 20 benzersiz süper gıda içerir.

Orijen Yüksek Proteinli Kıdemli

Orijen Kıdemli Köpek Maması
 • Taze tavuk eti ilk malzemedir.
 • Sebzeler bal kabağı ve ıspanak içerir.
 • Glukozamin ve kondroitin sülfat içerir.
 • Sadece düşük glisemik karbonhidratlar kullanır.
 • Tahıl içermeyen formül.
 • Kupa başına 414 Kalori.
 • %38 Protein, %15 Yağ, %8 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Orijen'in kıdemli formülü, diğer formülleriyle aynı protein odaklı felsefeye sahiptir. Bu, kaslarını güçlü tutmak için ekstra yardıma ihtiyaç duyabilecek köpekler için mükemmel, hatta çok aktif olanlar bile, yaşlı olduklarını tahmin bile edemezsiniz. Köpeğiniz, kafessiz yumurtalar, serbest dolaşan tavuk ve hindi, serbest avlanan pisi balığı, Atlantik ringa balığı ve Atlantik uskumrudan alacağı lezzetli, yüksek kaliteli proteinden kesinlikle yararlanır. Tüm bu güzel şeyler, köpeğinizin enerjisini artıracağından ve onları genç tutacağından emin.

Severiz bu formülün iyi bir besin dengesi için %85 et proteini ve %15 meyve ve sebzelerden oluştuğunu. Orijen, Blue Heeler'ınızı yemek için geliştirdikleri diyetle beslediğinden, bu formül karın için kolaydır ve besin emilimini çok daha etkili hale getirir.


Kilolu Mavi Topuklar İçin En İyi Köpek Maması

Çalışan köpekler oldukları için, Blue Heelers'ın tüm yaşamları boyunca kırpılması ve uyması gerekir. İster dışarıda işlerini yapıyor, ister oyun oynuyor, sahiplerin köpeklerini ne kadar beslediklerini yönetmeleri her zaman önemlidir. Çok fazla yemek köpeğinizin kilo almasına neden olur. Bu durumda diyet yapmaları gerekecektir. Obeziteyi tomurcukta kıstırmak, köpeğinizin sonraki yıllarında komplikasyonsuz kalması için çok önemlidir. Köpeğinize kilo verirken doğru mamayı vermek, optimal sağlığa dönüş yolculuklarında çok önemlidir.

Çok var kilo yönetimi tarifleri piyasada mevcuttur, ancak köpeğinize tam dengeli beslenme sağlayan bir tane satın almanız önemlidir. Daha az kalori, köpeğinizin tam beslenmeden daha azını aldığı anlamına gelmemelidir. Yaptıkları tüm ekstra egzersizlere hazırlanırken köpeğinizin enerjisini beslemek için proteinle dolu olmalıdır. Düşük kaliteli yiyeceklere bağlı kalmak, köpeğinizin kilo verme başarısını engelleyebilir. . Ucuz dolgu maddeleri genellikle onları almaya yardımcı olmak yerine kilo ekler.

Heeler'ınızın kilo verme yolculuğu sırasında yemesi için bazı harika, yüksek kaliteli seçenekler. Bunlar çok lezzetli. Diyette olduklarını bile bilmeyecekler.

Blue Buffalo Life Protection Sağlıklı Kilo

Mavi Bufalo Tahıllı Sağlıklı Ağırlık
 • Kilolu köpekler için düşük kalorili formül.
 • Mısır, buğday veya soya yok.
 • Kanatlı hayvan yan ürünleri yoktur.
 • Yağsız kaslar için L-karnitin.
 • Sindirim için artan lif.
 • Kupa başına 326 Kalori.
 • %20 Protein, %9 Yağ, %10 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Blue Buffalo, hayatın her kesiminden köpekler için harika olan pek çok farklı formül sunar. Sağlıklı Kilo tarifleri, fazla kilolu Blue Heeler'ınızı iyi bir boyuta geri getirmeye odaklanır, böylece işte ve oyun oynarken verimli kalabilirler. Köpeğiniz daha az kalori tüketirken bile her zaman dengeli ve eksiksiz yüksek kaliteli beslenme sağlamaya odaklanılır. Gerçek tavuk, birincil protein kaynağı olarak hizmet eder ve Heeler'ınıza onları tekrar forma sokmak için egzersiz için ihtiyaç duyduğu enerjiyi verir. Sağlıklı bahçe sebzeleri ve meyveleri, köpeğinizi kilo verirken bile beslemek için tonlarca besin sağlar.

Severiz LifeSource Bits'in nasıl ekstra beslenme sağladığını ve bağışıklık sistemini nasıl güçlendirdiğini. Köpeğinizin kilo verirken korunmasını istediğiniz için bu vazgeçilmezdir. Hepsi bir arada, Blue Buffalo, köpeğinizin hayattan tam anlamıyla keyif alabilmesi için sağlıklı bir kiloya ulaşmanın lezzetli bir yolunu sunar.

Nutro Ultra Kilo Yönetimi

Nutro Ultra Kilo Yönetimi Formülü
 • Yağsız hayvansal proteinden yapılmıştır.
 • Besin yoğun formül.
 • Glukozamin ve kondroitin takviyesi.
 • Yapay renkler veya koruyucular yok.
 • Kalp sağlığı için taurin.
 • Kupa başına 335 Kalori.
 • %23 Protein, %10 Yağ, %4 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Nutro'nun Ultra serisindeki Sağlıklı Ağırlık formülü, süper yiyecekler ve üçlü proteinlerin yardımıyla köpeğinizin kilo vermesine yardımcı olur. Blue Heeler'ınızın alabilecekleri tüm proteinlere ihtiyacı vardır, bu nedenle çiftlikte yetiştirilmiş tavuk, merada beslenen kuzu ve somonun varlığı kesinlikle memnuniyetle karşılanır. Diyette tüm bu farklı et türlerinin olması, köpeğinizin kilo verme yolculuğunda yaptıkları tüm egzersizler için yararlı olan ekstra kas yapmasına yardımcı olur.

Severiz Bu tarif lezzetlidir ve köpeğinizi daha az yerken bile tatmin eder. Glukozamin ve Kondroitin de bu tarife dahildir çünkü Heeler'ınızın bacaklarının üzerinde fazladan ağırlık taşıdıkları için eklem desteğine ihtiyacı vardır. Kabak, elma ve ıspanak gibi süper yiyeceklerin birlikte çalışarak iyi bir sağlık için gerekli olan vitaminleri, mineralleri ve antioksidanları sağladığını bilmekten memnun olacaksınız. Köpeğiniz kilo verdiği için eksik beslenme konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak. Nutro tüm üsleri kapsıyor.


Son düşünceler

Blue Heeler'ınız, harika açık havayı sizinle keşfetmekten başka bir şey istemeyen enerjik bir ruhtur. İşlerini mükemmel bir şekilde yapmakta başarılı olurlar ve onlarla gurur duymanız için yaşarlar. Onlar kesinlikle hayatınızı aydınlatacak harika, çalışkan ve sadık bir arkadaştır. Onları doğru diyetle beslemek, yıllar boyunca sağlıklı ve güçlü kalmalarını sağlar.

Sağlığına yatırım yaparak köpeğinizin hayattan aldığı zevki artırabilirsiniz. Alabileceğiniz en iyi köpek mamasını beslemenin yanı sıra, onları sık sık egzersiz yapmak için de almalısınız - ancak ne zaman istediklerini size bildirmekte herhangi bir sorun yaşamazlar. Ayrıca, unutmayın düzenli kontroller için veterinere götürün , böylece köpeğinizin sağlığı hakkında her zaman bilgi sahibi olursunuz. Blue Heeler'ınızla ilgilenmek çok zahmetli olabilir ama her zaman buna değer. Yaşam zevkleri bulaşıcıdır ve kendinizi her zaman küçük dostunuzla bir sonraki günü dört gözle beklerken bulacaksınız. Heeler'ınızla olan bağınız bir ömür boyu sürecek, bu yüzden bu hayatı sağlıklı bir hale getirin.

Yorumlar