Kafkas Çobanları İçin En İyi Köpek Maması: Yavrular, Yetişkinler ve Yaşlılar

Kafkas Çobanları İçin En İyi Köpek Maması: Yavrular, Yetişkinler ve Yaşlılar

mükemmeli bulmak Kafkas Çobanınız için köpek maması göz korkutucu bir görev olabilir. bu Kafkas Çoban güçlü bir köpektir kim ciddi bir aile koruyucusu. Tüm bu sorumluluk omuzlarındayken, ayakta kalması için doğru yakıta ihtiyacı var. Kafkas Çobanları dev köpeklerdir. Dev cins beslenmeye ihtiyaçları var, aksine dev bir mastiff için köpek maması veya köpek maması dev bir Danua için gerekli .

Kafkas Çoban köpeği çalışan bir köpek ırkı olduğu için, enerji rezervlerini uzun çalışma günleri boyunca depolayabilecek köpek mamasına ihtiyaçları vardır. Onlar ayrıca daha yüksek kalori sayılarına ihtiyaç duyar yavru olarak hızlı büyümelerini desteklemek için. Yaşlandıkça, daha sonraki yıllarda bilindikleri eklem sorunlarını hafifletmek için uygun ortak desteğe ihtiyaçları olacak.Kafkas Çobanınızın ihtiyaçlarına göre hayatın her aşamasında , bütçeniz ne olursa olsun, yavrularınız için mükemmel köpek mamasını bulmak için pazarı dolaştık. Kafkas Çoban Köpeğinizin her yaşam evresinde neler bekleyebileceğinize ve en sevdiğimiz yiyeceklere, yavrularınızın yaşı ne olursa olsun bir göz atalım.

Bir Bakışta: Kafkas Çobanı İçin En Sevdiğimiz Yiyecekler

Yabani Köpek Yavrusu Formülü High Prairie Derecelendirmemiz

Yavru Köpekler İçin En İyisi

Yaban Hayatının TadıChewy.com'da görüntüle Purina Pro Dev Irk Derecelendirmemiz

Yetişkinler İçin En İyisi

Purina Pro Dev Irk

Chewy.com'da görüntüle Purina Pro Kıdemli Büyük Irk Derecelendirmemiz

Yaşlılar İçin En İyisiPurina Pro Yaşlılar

Chewy.com'da görüntüle

Not: Yukarıdaki bağlantılara tıklamak sizi ek ürün bilgileri ve müşteri incelemeleri alabileceğiniz Chewy.com'a götürecektir. Bir satın alma yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden bir komisyon kazanırız.

İçindekilerKafkas Çoban Köpeğinin Besin İhtiyaçları

Bir Kafkas Çoban köpek yavrusu, sonunda 100 ila 170 pound arasında herhangi bir ağırlıkta olacak dev bir köpeğe dönüşecek. Yani, sadece zorunda değilsin ona bir köpek maması yedir o bir köpek yavrusu olduğunda, onu büyük miktarda beslemeniz gerekir. dev cins köpek maması . Bunlar ona yalnızca ihtiyaç duyduğu tüm besinleri sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda büyük kemiklerinin büyüme hızını kontrol etmesine de yardımcı olacaktır.

Amerikan Yem Kontrol Yetkilileri Birliği'ne (AAFCO) göre, tüm yavruların en az %22 protein içeriği . Bu, vücutlarına sağlıklı gelişmek için ihtiyaç duydukları büyüyen yakıtı sağlar. Kaliteli bir mama tanesinin işareti, ilk bileşenin gerçek et olmasıdır. Tüm et bileşenlerinin yanı sıra, tercihen hiçbir yan ürün yoktur.

Dengeli beslenme çok önemli vitaminler ve mineraller hastalıklara ve hastalıklara karşı zinde kalmasını sağlamak için bağışıklık sisteminin gelişmesini sağlamak. Meyve ve sebzelerin yanı sıra takviyeleri arayın. Prebiyotik lifler ve probiyotik bileşenler ayrıca düzenli sindirime (bu da daha az gaz anlamına gelir!) ve daha sıkı dışkılara yardımcı olacaktır.

Omega yağ asitleri çok ihtiyaç duyulur ve balık yağları, hayvansal yağ, bitkisel yağlar ve keten tohumu şeklinde gelirler. Beyninin ve gözlerinin sağlıklı gelişimine yardımcı olacaklar, ayrıca eklemleri ve tüy sağlığını destekleyecekler, bunlardan sadece birkaçı. Kafkas Çobanlarının güzel kürkü ayrıca E vitamini, folik asit ve biotin'den de faydalanacaktır.Yetişkin Kafkas Çoban Besin İhtiyaçları

12 ila 18 ay arasında, yavru mamasını yavaşça yetişkin bir mamaya geçirmeniz gerekecektir. Yetişkinlik döneminde, ana beslenme odağı dengeli bir diyet olmalıdır. Buna et proteini, karbonhidratlar, lif, omega yağları, vitaminler ve mineraller dahildir. AAFCO, yetişkin köpeklerin Protein içeriği en az %18.

Kafkas Çoban Köpeğinizin bireysel beslenme ihtiyaçları veya intoleransı varsa, bunları yeni mama seçimine dahil etmek çok önemlidir. Kafkas Çobanları bilinmektedir. kolayca kilo vermek . Bu nedenle her zaman ağırlığına göre ambalaj üzerindeki talimatlara uyun ve onu fazla beslemeyin. Fazla kiloluysa, bu kılavuzun sonunda seçim yapabileceğiniz iki kilo yönetimi seçeneğimiz var.

Kıdemli Kafkas Çoban Besin İhtiyaçları

Son sınıflara doğru ilerlerken, beslenme ihtiyaçları değişmeye başlayacağından onu kıdemli mama tanesine geçirmeniz gerekir. Bu yaklaşık yedi yaşında olacak. Daha az aktif hale geldikçe, ihtiyacı olacak daha az enerji, kalori ve yağ . Sadece onlara ihtiyacı olmadığı için değil, aynı zamanda sindirim sistemi yağları eskisi kadar iyi sindirmek için mücadele edecek.

Bilişsel işlevini ve tüylerini sağlıklı tutmak için hala sağlıklı yağlara ihtiyacı var, bu nedenle balık ve balık yağlarına bakın. Et yemekleri harika bir besin kaynağıdır. glukozamin ve kondroitin , yaşlanan eklemlerini desteklemeye yardımcı olacak. Ayrıca zayıflayan bağışıklık sistemini desteklemek için ekstra vitamin ve mineral desteğine ihtiyacı olacak.Her zaman tavsiye edilir Kıdemlilere özel mama tanelerine sadık kalın , tüm yaşam evresi mama taneleri yerine. Bu mama taneleri glukozamin ve kondroitin açısından yüksek değilse. Seçimlerimizde, kıdemli olmayan birkaç seçenek seçtik, ancak bunların Kafkas Çobanınıza ve ortak ihtiyaçlarına uygun olduklarından emin olabilirsiniz.


Kafkas Çoban Köpekleri İçin En İyi Mamalar

Kafkas Çoban Köpeği

Kafkas Çobanlarının mideleri hassas olabilir.

Kafkas Çobanları herkesin bildiği gibi hassas mideleri var . Bu özellikle yavru olduklarında geçerlidir, bu nedenle yavrularınızın hangisine en iyi tepki verdiğini görmek için birkaç farklı mamayı denemeniz gerekebilir. Bazı Kafkas Çoban köpekleri, köpek maması formülü ile daha iyi sonuç verir. bezelye veya fasulye içermez . Yavru köpeğinizin midesinin uygun şekilde ayarlandığından emin olmak için test ettiğiniz her yeni mamayı en az 3 hafta vermek isteyeceksiniz. Diyetteki herhangi bir değişiklik, gevşek dışkıya neden olabilir, bu nedenle Kafkas Çobanınıza uyum sağlaması için biraz zaman vermeniz önemlidir.Kafkas Çoban (aka Rus Ayı Köpeği), son derece hızlı büyür . Yavruyken besin dengesinin doğru olması önemlidir. Aşırı beslemek istemezsiniz, ancak büyüyen vücutlarını beslemek için yeterli yiyeceğe sahip olduklarından da emin olmanız gerekir. İyi bir kalori, karbonhidrat, protein ve yağ dengesine ihtiyacınız olacak. Yavru köpeğiniz için doğru formülü bulduğunuzda, Kafkas Çobanınızın 12-15 aylık olana kadar bu formüle bağlı kalmasını bekleyin. Aşağıda Kafkas Çoban yavruları için favori köpek mamalarımız bulunmaktadır.


American Journey Büyük Irk Köpek Yavrusu

American Journey Büyük Irk Köpek Maması
 • Bütçe dostu köpek maması.
 • Tahıl içermeyen formül.
 • Gerçek somondan yapılmıştır.
 • Beyin gelişimi için DHA.
 • Kemik gelişimi için dengeli kalsiyum.
 • Kupa başına 352 Kalori.
 • %32 Protein, %14 Yağ, %4,5 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

American Journey, bütçeye uygun, tahıl içermeyen bir seçenek sunar. Beğenmek American Journey'in diğer köpek maması formülleri , bu Büyük Irk tarifi diğer besleyici yoğun tatlı patates gibi malzemeler , nohut ve bezelye lifli ve enerji ihtiyacını karşılamak için. Takviyeler, yaban mersini, havuç ve kuru yosundan elde edilen vitamin ve mineraller bağışıklık sistemini güçlü tutar. Bu tarif, ikinci en yüksek protein içeriğini sunar. İlk üç malzeme olarak listelenen somon, tavuk yemeği ve hindi yemeği sayesinde.

Alman kurdu doberman'a karşı

Yukarıdaki yemek bileşenlerine ek olarak, menhaden balık unu, somon yağı ve keten tohumu, gelişimi ve tüy sağlığı için ekstra omega yağları sağlar. Buğday, soya veya mısır içermeyen bu seçenek, sindirim sistemine zarar vermez. Kurutulmuş pancar küspesi ve fermantasyon bileşenleri gibi probiyotik bileşenler, sistemini düzenli tutar.

Severiz Bu tarifin sağlıklı eklemleri desteklemek için daha yüksek bir glukozamin içeriğine sahip olduğunu. Bu, Kafkas Çobanları gibi dev köpekler için mükemmel bir seçimdir.
Blue Buffalo Büyük Irk Köpek Yavrusu

Blue Buffalo Büyük Irk Köpek Yavrusu Ömür Kaynağı
 • Beyin gelişimi için DHA.
 • Mısır, buğday veya soya yok.
 • Kas büyümesi için L-karnitin.
 • Yavaş yanan karbonhidratlar için kahverengi pirinç.
 • Bağışıklık sağlığı için antioksidanlar.
 • Kupa başına 386 Kalori.
 • %26 Protein, %15 Yağ, %5 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Bu, tahıl içeren bir seçenektir ve yumuşak kahverengi pirinç kullanır ve yulaf ezmesi oldukça yüksek lif içeriği için. Bu, yumuşak dışkı veya sindirim düzensizliği çeken yavrular için harikadır. Ayrıca, dost bağırsak bakterilerini desteklemek için kurutulmuş fermantasyon ürünleri sağlar. Dışkı kokusunu azalttığı bilinen yucca schidigera ekstresinin yanı sıra.

Protein içeriği yolun ortası seçeneğidir ve tavuk ve tavuk yemeği ilk iki bileşen olarak listelenir. Balık unu, keten tohumu, yumurta ürünü ve balık yağı, ihtiyacı olan DHA ve ARA içeriğini sağlar. Ayrıca ekstra antioksidanlar için uzun bir vitamin ve mineral takviyeleri listesi ile yaban mersini ve kızılcık var.

Severiz Bu tarifin, Blue Buffalo'nun özel LifeSource Bits yoluyla ek antioksidanlar içerdiğini. Yaşam kaynağı bitleri Blue Buffalo'nun köpek mamalarının çoğuna özgü . Bunlar, sağlıklı köpek yavrusu gelişimine ve bağışıklığına yardımcı olmak için yedi antioksidanla doludur.

sibirya kurdu maması

Wellness Core Büyük Irk Köpek Yavrusu

Büyük Irk Sağlık Çekirdeği
 • Tahıl içermeyen formül.
 • Besin açısından yoğun süper yiyeceklerle üretilmiştir.
 • Et yan ürünleri içermez.
 • Yüksek konsantrasyonda hayvansal protein.
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde yapılmıştır.
 • Kupa başına 387 Kalori.
 • %35 Protein, %14 Yağ, %5.5 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Bu, yüksek protein içeriği seçimidir ve onu çalışkan veya özellikle enerjik Kafkas Çobanları için mükemmel bir seçenek haline getirir. Kemiksiz tavuk, kısa bir süre sonra hindi yemeği ile birlikte birincil bileşendir. Bunun yerine mercimek, bezelye ve patates kullanan tahılsız bir seçenektir. Her mama tanesi parçası, daha iyi sindirilebilirliği de destekleyen probiyotik bir çözüm olan acticoat ile kaplıdır.

Ispanak, muz, brokoli ve havuç gibi maddeler antioksidanlar sağlar. Ayrıca ekstra vitamin ve mineraller de listelenmiştir. Bu tarif ayrıca beyin ve göz gelişimi için harika olan en yüksek omega-3 yağ içeriğini sağlar. Ayrıca eklemlerini ve tüylerini sağlıklı ve esnek tutacaktır.

Severiz Bu tarifin, bu listedeki diğerlerinden daha yüksek bir protein içeriği taşıdığını.


Holistic Select Büyük ve Dev Irk Köpek Yavrusu

Holistic Select Büyük Irk Köpek Yavrusu
 • Deri ve tüy sağlığı için Omega yağ asitleri.
 • Sindirim desteği için probiyotikler.
 • Canlı yoğurt kültürleri ile yapılmıştır.
 • Bağışıklık sağlığı için antioksidan takviyesi.
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde yapılmıştır.
 • Kupa başına 433 Kalori.
 • %25 Protein, %16 Yağ, %4,5 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Bu tarif, büyüyen bir Kafkas yavrularının ihtiyaçları için mükemmel olan en yüksek kalorili içeriği sağlar. Protein açısından bir başka yol ortası seçeneğidir ve kuzu unu ve tavuk unu ilk iki malzemedir. Bu aynı zamanda nohut, patates ve mercimek kullanan tahılsız bir seçenektir.

Bu tarif, papaya, balkabağı, yaban mersini, kızılcık ve nar gibi antioksidan ihtiyaçları için uzun bir egzotik meyve ve sebze listesine sahiptir. Bu tarif, en yüksek lif içeriğine sahiptir, bu da onu daha uzun süre tok hissetmesini sağlayacağı için her zaman aç olan yavrular için mükemmel bir seçenek haline getirir. Probiyotik bileşenlerin de uzun bir listesi var.

Severiz bu formülün dev veya büyük cins köpek yavrularının ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlandığını.


Yabani Köpek Yavrusunun Tadı

Yabani Köpek Maması HP
 • Tahıl içermeyen formül.
 • Çiğ bir diyeti taklit etmek için formüle edilmiştir.
 • Gerçek manda ve bizondan yapılmıştır.
 • Sindirim desteği için probiyotikler.
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde yapılmıştır.
 • Kupa başına 370 Kalori.
 • %28 Protein, %17 Yağ, %5 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Yaban Hayatının Tadı meşhurdur onların yüksek kaliteli köpek maması , birçoğu tahıl içermez. Bu formül tahıl içermez ve hassas mideleri olan köpekler için mükemmeldir. Et tabanı gerçek manda olduğundan, tavuk veya tavuk yemeğine duyarlı olabilecek tüm yavrular için iyi bir köpek mamasıdır. köpek mamasında tavuk olamaz .

Bu tarif aynı zamanda gerçek sığır eti ve geyik eti içerdiğinden protein içeriği diğer formüllerden daha yüksektir. Bu, daha önceki yıllarda kas gelişimini beslemesi gereken Kafkas Çoban için mükemmeldir. Ayrıca mısır, buğday, dolgu maddesi veya yapay tatlar da yoktur. Taste of the Wild ayrıca yiyeceklerini Amerika Birleşik Devletleri'nde üretmektedir ve bu da ek bir avantajdır.

Severiz Bu tarifin Amerika Birleşik Devletleri'nde yapıldığını ve yüksek protein içeriğine sahip olduğunu. Bu formül, büyük beyaz köpeğinizin sağlıklı gelişimi için ihtiyaç duyduğu tüm besinleri almasını sağlayacaktır.


Kafkas Çoban Yetişkinleri İçin En İyi Yiyecekler

Kafkas Çoban Yetişkin Köpeği

Kafkas Çoban Köpeğiniz yaklaşık 12-15 aya ulaştığında, yetişkin formülü köpek maması zamanı.

Kafkas Çobanınız yetişkinliğe girdiğinde, yetişkin formülü köpek mamasına geçiş . Tipik olarak, Büyük veya Dev ırklar için bir köpek maması düşünmek isteyeceksiniz. Büyük cins bir yetişkin mamasına gitmeyi seçerseniz, dev cins bir formülden alacağınızdan daha fazla miktarda yemeleri gerekir. Yine de, mama tanesi genellikle biraz daha büyük olduğundan ve daha büyük miktarlarda satıldığından, bir Giant cinsi formül için biraz daha fazla ödemeyi bekleyin.

Kafkas Çobanınızın yetişkin mama formülüne bağlı kalmasını bekleyin 6-7 yaşına gelene kadar . Ömürleri genellikle biraz daha kısa olduğu için bu, dev ırklar için 'kıdemli yıllar' olarak kabul edilir. Pitbull gibi diğer ırklarla karşılaştırıldığında . Aşağıda Kafkas Çoban yetişkinleri için favori köpek mamalarımız bulunmaktadır.


American Journey Büyük Irk Formülü

American Journey Büyük Irk Yemi
 • Bütçe dostu köpek maması.
 • Tahıl içermeyen formül.
 • Kas gelişimi için yüksek proteinli formül.
 • Eklem sağlığı için glukozamin takviyesi.
 • Mısır, buğday ve soya içermez.
 • Kupa başına 370 Kalori.
 • %30 Protein, %12 Yağ, %5 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Bu tarif, köpek yavrusu seçeneğinden geliyor. Yani, eğer yavrunuz bu konuda başarılı olduysa, muhtemelen yetişkinlikte de başarılı olacaktır. İlk iki malzeme kemiği çıkarılmış somon ve hindi unu, hemen ardından balık unu. Bunlar, kas ve eklem ihtiyaçları için harika bir protein, omega yağları ve glukozamin kaynağıdır.

Bu, tahıl içermeyen bir seçenektir ve bezelye, nohut ve tatlı patates kullanır. Besin değeri yüksek bu bileşenlere ek olarak yaban mersini ve havuç da listelenmiştir. Kurutulmuş yosun, mineraller açısından da zengindir, bağışıklığını ve genel sağlığını tamamlar. Bu seçenek, bazı köpek sindirim sistemleri için tahriş edici olduğu bilinen mısır, buğday ve soya içermez.

Severiz Bu tarifin, bu listedeki diğerlerine kıyasla daha yüksek bir omega-3 yağ içeriğine sahip olduğunu. Bu, diğer birçok yararın yanı sıra, yavrularınızın cilt ve tüy sağlığı için harika olduğu anlamına gelir.


Purina Pro Planı Dev Irk Yetişkin

Purina Pro Dev Irk Köpek Maması
 • Bütçe dostu dev cins formülü.
 • Dev ırklar için yapılmıştır.
 • Büyük eklemler için glukozamin desteği.
 • Bağırsak sağlığı için prebiyotikler.
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde üretilmiştir.
 • Kupa başına 383 Kalori.
 • %26 Protein, %12 Yağ, %4.5 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Tavuk ilk malzemedir ve büyük kas kütlesinin korunması için balık unu ve yumurta ürünleri de sunar. Purina Pro, bu ürünün dev köpek ırkları için optimum protein-yağ oranını sağladığını belirtiyor. Bu, pirinç, mısır ve yulaf ezmesi kullanan tahıl içeren bir üründür.

Bu ürünle ilgili sevmediğimiz tek şey kanatlı yan ürünü kullanmasıdır. Bu bileşen isimsizdir ve et yemeklerine kıyasla biraz daha düşük kalitededir. Ancak, bu ürün yüksek puan aldı ve sahipleri ve büyük köpekleri tarafından sevildi. Bu yüzden Kafkas Çoban için listemize girdi.

Severiz Bu formülün vade sonunda 100 poundun üzerinde olan köpekler için yapıldığını.


Wellness Core Büyük Irk Formülü

Wellness Core Büyük Irk Yetişkin
 • Tahıl içermeyen büyük cins formül.
 • Eklem desteği için glukozamin.
 • Bağışıklık sağlığı için antioksidanlar.
 • Yan ürün veya dolgu maddesi yok.
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde yapılmıştır.
 • Kupa başına 342 Kalori.
 • %34 Protein, %12 Yağ, %6 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Tıpkı daha önce olduğu gibi, eğer yavrunuz bir yavru olarak bu formülde başarılı olduysa, muhtemelen bir yetişkin olarak bu formülde başarılı olacaktır. Bu, ekstra amino asit ve enerji desteğine ihtiyaç duyan enerjik veya daha büyük Kafkas Çobanları için yüksek protein seçeneğidir. Kemiksiz tavuk, hindi unu ve tavuk unu, büyük etli lezzet sunan ilk üç malzemedir.

Bu, tahıl içermeyen bir seçenektir ve bunun yerine bezelye, patates ve keten tohumu kullanır. Bu formül, sindirim sistemi ekstra yardıma ihtiyaç duyan Kafkasyalılar için mükemmel olan en yüksek lif içeriğini sunar. Her bir mama tanesi sağlıklı bir probiyotik solüsyonla kaplanmıştır. Ispanak, brokoli, lahana, havuç, yaban mersini ve elma vitamin ve mineral sağlar.

Severiz Bu tarifin yüksek proteinli seçenek olduğunu ve enerjik veya çalışan Kafkas Çobanları için harika bir seçim olduğunu söylüyor.


Holistic Select Büyük ve Dev Irk

Bütünsel Seçilmiş Dev Irk
 • Tahıl içermeyen formül.
 • Bağırsak sağlığı için sindirim enzimleri.
 • Bağışıklık sağlığı için antioksidanlar.
 • Eklem desteği için glukozamin.
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde yapılmıştır.
 • Kupa başına 453 Kalori.
 • %34 Protein, %14 Yağ, %4 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Bu tarif, tavuk yemeğini ilk bileşen olarak listeler ve kısa bir süre sonra domuz eti yemeği takip eder. Bu, çok miktarda sulu lezzetin yanı sıra dev köpekler için çok önemli olan yüksek seviyelerde glukozamin sağlar. Balkabağı, kızılcık ve papaya, bağışıklığı ve genel sağlığı için listelenen meyve ve sebzelerden sadece birkaçıdır. Kuru yosun ayrıca güçlü kemikler için mineraller ve kalsiyum açısından zengindir.

Bu tarif dengeli bir diyet sunar, ancak esas olarak sindirim sağlığına odaklanır. Bu, sistemin gerektiği gibi çalışmasını sağlamak için birlikte çalışan canlı yoğurt kültürleri, doğal lif ve sindirim enzimleri sayesindedir. Mercimek, bezelye ve patates, sindirilebilirliği yüksek karbonhidratlar sağlar ve tahıl ihtiyacını değiştirir.

Severiz Bu tarifin daha yüksek yağ ve kalori içeriğine sahip olması, enerjik Kafkas Çobanları için mükemmel olduğu anlamına gelir.


Hill's Science Diet Büyük Irk Yetişkin

Bilim Diyeti Büyük Irk
 • Eklem desteği için glukozamin.
 • Deri ve tüy sağlığı için Omega yağ asitleri.
 • Veteriner onaylı marka.
 • Doğal malzemelerden yapılmıştır.
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde yapılmıştır.
 • Kupa başına 367 Kalori.
 • %19 Protein, %12 Yağ, %3 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Bu ürün, Hill's Science Diet köpek yavrusu seçeneğinin devamı niteliğindedir. Bu aynı zamanda bu listedeki en düşük protein içeriğidir. Ama yine de yetişkinler için önerilen miktardan fazlasını sunuyor. İlk bileşen kuzu unu ve bu tek et kaynağıdır, yani sindirimi basit ve yumuşaktır.

Bu formül tahıl içerir ve pirinç, buğday, mısır, sorgum ve arpaya dayanır. Lif içeriği düşüktür, bu da bazı köpekler için mükemmeldir. Köpeğiniz bez sorunlarından muzdaripse, daha yüksek lifli köpek maması formülünü düşünün . Ancak bu formül, birçok köpeğin iyi bir tane yapması için hala yeterli. Tavuk yağı, bitkisel yağlar ve keten tohumları da onun kabarık tüyleriyle ilgilenecektir.

Severiz Bu tarifin büyük cins yetişkinlerin ihtiyaçlarına dayandığını.


Kafkas Çoban Yaşlıları İçin En İyi Yiyecekler

Kafkas Çoban Kıdemli Köpeği

Kafkas Çoban Köpeğiniz 6 ila 7 yaşlarındayken, kıdemli formül köpek maması yemeye başlamanın zamanı geldi.

Kafkas Çoban Köpeğiniz 6 ila 7 yaşına geldiğinde, yaşlı köpekler için yapılmış köpek maması . Yaşlılık yıllarında, özellikle daha büyük ırklarda glukozamin ve kondroitin düzeylerini artırmak önemlidir. 100 kilodan fazla ağırlığa sahip olmak, dev cins bir köpeğin eklemleri üzerinde çok fazla baskı oluşturur. Besinleri bu ek talebi karşılamalıdır. Ayrıca, yavrularınızın son yıllarında daha düşük kalori alımına sahip olmasını sağlamak isteyeceksiniz. Kilolu yaşlı bir köpekle uğraşmak hiç eğlenceli değil, özellikle de 100 pounddan fazla olduklarında. Aşağıdaki Senior köpek maması formüllerinin her biri, Kafkas Çobanınızın bu kriterleri karşılamasına yardımcı olacaktır.


Amerikan Yolculuğu Kıdemli Formülü

Amerikan Yolculuğu Kıdemli Tarifi
 • Tahıl içermeyen kıdemli köpek maması.
 • Beyin sağlığı için MCT'ler içerir.
 • Bağışıklık sağlığı için antioksidanlar.
 • Gerçek somon ilk malzemedir.
 • Eklem sağlığı için glukozamin eklendi.
 • Kupa başına 329 Kalori.
 • %32 Protein, %10 Yağ, %7 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Bu, büyük ırka özel bir formül olmasa da, büyük ırklara layık olmayı garanti etmek için yeterli glukozamin ve kondroitine sahiptir. Bu somon formülü, Kafkas Çoban için seçtiğimiz seti tüm yaşam evrelerinde tamamlar. Somon hala ilk malzemedir, kısa süre sonra hindi yemeği ve tavuk yemeği takip eder.

Bu, karbonhidrat olarak tatlı patates, bezelye ve nohut kullanan tahılsız bir seçenektir. Yemeklere ek olarak, tavuk yağı, keten tohumu ve hindistancevizi yağı, yaşlanan tüylerini besleyecektir. Yaban mersini, balkabağı, deniz mikroalgleri ve kuru yosun, ekstra bağışıklık artışı için vitamin ve mineraller sağlar. Ek sindirim desteği için probiyotik bileşenler eklenir.

Severiz Bu tarifin, listemizdeki ortak en yüksek protein içeriğini sunduğunu. Bunu daha büyük Kafkas Çobanları veya hala aktif olanlar için mükemmel bir seçenek haline getiriyor.


Blue Buffalo Büyük Irk Yaşlılar

Blue Buffalo Kıdemli Büyük Irk Formülü
 • Eklem sağlığı için glukozamin.
 • Tam tahıllar ve gerçek meyvelerden yapılmıştır.
 • Kas koruması için L-karnitin.
 • Mısır, buğday veya soya yok.
 • Bağışıklık sağlığı için antioksidan karışımı.
 • Kupa başına 344 Kalori.
 • %20 Protein, %10 Yağ, %7 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

İlk malzeme kemiksiz tavuktur ve kısa bir süre sonra tavuk yemeği gelir. Bu, protein ihtiyaçları kadar glukozamin ihtiyaçları için de harikadır. Bu tarif, yaşlanma metabolizmasını desteklemeye yardımcı olan ve aşırı kilolu olmasını önlemeye yardımcı olan l-karnitin'i listeler. Taurin ayrıca kalp sağlığı için de listelenmiştir.

Yaşlanan bağışıklığı için uzun bir vitamin ve mineral listesi listelenmiştir. Keten tohumu ve balık yağı gibi omega yağ asitleri de tüylerini içten dışa doğru besler. Bağırsaklarında dost bakterileri teşvik etmek için probiyotik bileşenler de eklenir. Bu tarifte mısır, buğday veya soya yoktur ve bunun yerine yumuşak pirinç kullanılır.

jack russell terrier karışımı

Severiz bu tarifin, büyük yaşlı ırkların sağlığı için hedeflenen besinleri içeren LifeSource Bit'leri sunduğunu.


Purina Pro Planı Parlak Zihin

Purina Pro Kıdemli Gıda
 • Deri ve tüy sağlığı için Omega yağ asitleri.
 • Yağları destekleyen doğal bilişsel işlev.
 • Tavuk ilk malzemedir.
 • Sindirim için canlı probiyotikler.
 • Eklem desteği için glukozamin takviyesi.
 • Kupa başına 451 Kalori.
 • %29 Protein, %14 Yağ, %5 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Bu tarif, ilk bileşen olan tavuk sayesinde ikinci en yüksek protein içeriğini sunar. Daha önce de belirttiğimiz gibi, bu tarifte kümes hayvanı yan ürünü küspesi kullanılıyor, ancak yine de diğer büyük köpek sahipleri tarafından yüksek puan aldı. Genel olarak, etli ve incelemelere göre tadı güzel.

Yumurta ürünü ve balık yağı, bilişsel işlev ve cilt sağlığı için ihtiyaç duyduğu omega yağlarını ve DHA'yı sağlar. Diğer bitkisel yağlar da bilişsel işlevi geliştirerek onu daha oyuncu ve genç yapar. Bu tarif, probiyotiklerle güçlendirilmiştir ve sindirimi kolaylaştırır. Ekstra vitamin ve mineral takviyeleri, hastalıklarla savaşma yeteneğini artırır.

Severiz Bu tarifin, yedi yaşından büyük Kafkas Çobanlarında uyanıklığı ve zihinsel keskinliği desteklediğini.


Merrick Tahılsız Kıdemli Tarif

Merrick Kıdemli Köpek Maması Formülü
 • Tahıl içermeyen kuru gıda formülü.
 • Kemiksiz tavuk ilk malzemedir.
 • Deri ve tüy sağlığı için Omega yağ asitleri.
 • Glukozamin ve Kondroitin takviyesi.
 • Kilo kontrolü için sağlıklı yağlar.
 • Kupa başına 370 Kalori.
 • %30 Protein, %12 Yağ, %3,5 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Bu mama tanesi, tüm ırklardan yaşlı köpekler için özel olarak tasarlanmıştır. Genelde her cinsten yaşlı mamalarını önermesek de, bu formülün bir özelliği vardır. birçok köpek mamasından daha yüksek glukozamin seviyesi . Bu, yavrularınızın eklemlerinin bakımlı olmasını sağlayacak ve eklemlerinin tüm ağırlığını taşımasına yardımcı olacaktır. Tavuk ve tavuk yemeklerinin her ikisi de yüksek glukozamin seviyelerine sahiptir ve kısa bir süre sonra somon yemeği ile birlikte ilk iki bileşendir. Aynı zamanda ortak en yüksek protein içeriğine sahiptir.

Bu, karbonhidrat olarak bezelye, tatlı patates, patates kullanan tahılsız bir seçenektir. Taurin, çok ihtiyaç duyulan diğer vitamin ve minerallerin tamamı gibi kalp sağlığı için listelenmiştir. Ayrıca, yavaşlayan sindirim sistemini desteklemek için probiyotik bileşenleri ve metabolizması için l-karnitin'i listeler.

Severiz Bu tarifin glukozamin ve kondroitin takviyesi sunması, onu daha yaşlı Kafkas Çobanları için harika bir seçenek haline getiriyor.


Hill's Science Diet Büyük Irk

Bilim Diyeti Büyük Irk Kıdemli
 • Glukozamin takviyesi.
 • Deri ve tüy sağlığı için Omega yağ asitleri.
 • Veteriner onaylı marka.
 • Doğal malzemelerle yapılmıştır.
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde yapılmıştır.
 • Kupa başına 353 Kalori.
 • %15,5 Protein, %10,5 Yağ, %4 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Bu formül yavru ve yetişkin bölümü için seçilen ürünlere benzer, ancak bunun yerine et kaynağı olarak kuzu yerine tavuk kullanılır. Listelenen ilk bileşen tavuk unu da mükemmel bir glukozamin kaynağı. Bu arpa, pirinç ve buğdaya dayanan tahıl içeren bir diyettir.

Omega yağ asitleri, bitkisel yağlar ve keten tohumu şeklinde listelenir ve vitamin ve mineral takviyeleri, bir bağışıklık artışı sağlar. E vitamini, biotin ve folik asit de tüylerini parlak ve güzel tutar. Taurin, kalp sağlığı için bulunur ve l-karnitin, metabolizmasını uyararak onu taze ve sağlıklı hissettirmeye yardımcı olur.

Severiz Bu tarifin bilime göre kıdemli köpeklerin ihtiyaçlarına dayandığını. Bu tarifle yaşlanan Kafkas Çoban Köpeğinize iyi bakılacağından emin olabilirsiniz.


Son düşünceler

Kafkas Çoban Köpeği ve onun tüm beslenme ihtiyaçları hakkında bilmeniz gereken her şey bu kadar. Bir yavru olarak sizinle birlikte ilk adımlarından, yavaşlamaya başladığı son yıllarına kadar, artık dört ayaklı en iyi arkadaşınız için doğru seçimleri yapabilirsiniz.

Tüm araştırmalarımızı kullanarak, hayatının her aşaması için en iyi seçimlerimizden beşini bulduk. Burada her Causaina Çoban köpeği ve farklı beslenme ihtiyaçları için bir şeyler var. Ayrıca her sahip bütçesine uygun bir şey. Yukarıdaki seçimlerimizden birini seçerek Kafkas Çoban Köpeğiniz için harika bir seçim yaptığınızdan emin olabilirsiniz.

Yorumlar