Eski İngiliz Çoban Köpeği Karışımları: Kesinlikle Seveceğiniz 11 Melez

Eski İngiliz Çoban Köpeği Karışımları: Kesinlikle Seveceğiniz 11 Melez

Eski İngiliz Çoban Köpekleri, Bobtail olarak da bilinir , en eski ırklardan biridir. Onlar etraftaydılar yüzlerce yıldır . Günümüzde en popüler köpekler olmasalar da, boyutları ve tüylü tüyleri sayesinde birçoğunun tanıyabileceği kesinlikle ikonik bir cinstir. Bu köpekler, engebeli araziye ve sert hava koşullarına dayanabilen verimli çoban köpekleri olarak yetiştirildi.

Muhtemelen, ilk olarak İngiltere'de yetiştirildiler, ancak çelişkili hikayeler var . Kesin olan şu ki, bu köpekler harika ve sevimli; onların nazik, sevgi dolu kişilikleri onları favori yap cinsi tanıma zevkini yaşayan herkes arasında.Çoban Köpeğinin çarpıcı görünümü, hoş tavrı ve gütme yeteneği onu bir diğer ırklarla karıştırmak için mükemmel aday . Bir Eski İngiliz Çoban Köpeği ebeveynine sahip olan karışımlar, genellikle ebeveynlerini bu kadar özel yapan özelliklerin çoğuna sahip olacaktır. Genellikle sıcak ve hassas kişilikleri olan uzun ve kabarık paltoları vardır. Bu aynı zamanda onların gütme içgüdülerine kadar uzanır, bu nedenle OES karışımınızın herkesi her yerde gütmek isteyeceğini görebilirsiniz! Bulacağınız en popüler Eski İngiliz Çoban Köpeği karışımlarından bazılarına bir göz atalım!

İçindekiler

Springer İspanyol Çoban Köpeği

Tarlada Kahverengi ve Beyaz Uzun Tüylü Köpek

Springer Spaniel Çoban Köpeği çok sadık köpeklerdir ve çok iyi bekçi köpekleridir.Irklar: İngiliz Springer Spaniel ve Eski İngiliz Çoban Köpeği

Bu karışım şunları birleştirir: İngiliz Springer Spaniel ve Çoban Köpeği. Eşsiz görünümleri ile sokaktan geçtikleri herkesin kafasını kolaylıkla çevirebilecek güzel köpeklerdir! Zarif görüntülerini korumak için genellikle çok bakıma ihtiyacı var lüks ceketlerini korumak için. Bu köpek muhtemelen size çok sadık olacaktır; Bu olumlu gibi görünse de – ve genellikle öyledir – mal sahipleri yine de dikkatli olmalıdır. Her iki ebeveyn ırkı da ailelerini oldukça koruyucu ve tanımadıkları bir kişiyle karşılaştıklarında havlayabilir veya saldırganlaşabilirler!

Sahiplerine güvenirler ve evcil hayvan ebeveynlerinin misafirlerin yanında rahat olduğunu gördüklerinde sakinleşirler. Kötü davranışları önlemek için, sosyalleşmeli Çocukların ve diğer evcil hayvanların yanı sıra misafirlerin etrafında güzelce oynayabilmek için çok küçük yaşlardan itibaren. Zekaları onları yapar çok eğitilebilir köpekler , bu yüzden hemen eğitimlerine başlamak iyi bir fikirdir.

Her iki ebeveyn de dışarıda çok zaman geçiren aktif ırklardan geldiği için, Springer Spaniel Çoban Köpeğiniz büyük olasılıkla aynı derecede aktif olacaktır. Etrafında dolaşmaya çalış Her gün 1.5 saat spor köpeğinize hem vücudunu hem de zihnini harekete geçirecek iyi bir egzersiz yapmak için. Bu köpek çok akıllı olma eğiliminde olduğundan, can sıkıntısını ve hayal kırıklığını önlemek için egzersize ve oyun zamanına ihtiyaçları vardır - köpeğinizin en sevdiğiniz çift ayakkabıyı çiğneme oyuncağına çevirmesini istemezsiniz!
Çoban köpeği

Kumsalda Çalışan Gri ve Beyaz Kıvırcık Saçlı Köpek

Sheepadoodle eğlenceli ve naziktir ve harika terapi köpekleridir.

Irklar: Kaniş ve Eski İngiliz Çoban Köpeği

Çoğu Kaniş ile karıştırılan ırklar çok olma eğilimi eğlenceli ve parlak kişilikleri olan akıllı köpekler . Sizin Çoban köpeği OES'in nezaketinin ek yararı ile muhtemelen aynı olacaktır; bu onları duygusal bir destek veya terapi köpeği için harika bir seçim yapar. Bu aynı zamanda onları harika aile hayvanları yapmalarına yardımcı olur.

Sheepadoodle'ınız hem çocuklarla hem de yetişkinlerle vakit geçirmekten mutludur, ancak her zaman köpeğinizle yeni etkileşimleri denetlemeniz gerekir. Onlar ayrıca diğer evcil hayvanlara iyi davran evde; Her zaman oyun zamanı için yaygara kopardıkları için, kürklü bir kardeşle iyi iş çıkarırlar. Onları yavaş yavaş ve mümkün olan en kısa sürede yeni hayvanlarla tanıştırdığınızdan emin olun, evinizdeki anlaşmazlıklar konusunda asla endişelenmenize gerek kalmayacak!Bu köpekler çok akıllı ebeveynlerden geldiği için, onların sahibi olarak üzerinize düşeni yapmanız gerekecek. onları meşgul edecek aktiviteler verin . Çok sıkıldıklarında yıkıma eğilimlidirler ve bu nedenle mümkün olduğunca sık eğlendirilmeleri gerekir. Onları düzenli yürüyüşler için dışarı çıkarın ve erken yaşlardan itibaren eğitmeye çalışın. Bu, erken gelişmiş yavruların akıllı aleckler olmasını engelleyebilir! Bu karışımın büyük olması en iyisidir, çitle çevrili bahçe koşarak içeri girebilirler, böylece canlarının istediği kadar oynayabilir ve keşfedebilirler.


Yaşlı Geyik Köpeği Çoban Köpeği

Oyuncakla Koşan Gri Beyaz Köpek

Old Deerhound Sheepdog, çocuklarla ve diğer evcil hayvanlarla arası çok iyi olan çok yüksek enerjili bir köpektir.

Irklar: İskoç Geyik Köpeği ve Eski İngiliz Çoban Köpeği

Bir Çoban Köpeği ve bir İskoç Geyik Köpeğini birleştirmek, görünüşleri kadar benzersiz bir kişiliğe sahip ilginç bir köpek karışımı oluşturur. Bu cins olma eğiliminde olacak çok etkin , ebeveynleri göz önüne alındığında ve yüksek enerji gereksinimlerine ayak uydurabilecek bir sahip gerektirecektir. Bu, birçok evcil hayvan ebeveyni için zorlayıcı olsa da, Old Deerhound Sheepdog's sevecen, nazik kişilik çabayı fazlasıyla telafi ediyor.

onlar kesinlikle ailelerine adamış ve evcil hayvanlar olarak son derece çok yönlüdür. Old Deerhound Çoban Köpekleri, harika bekçi köpekleri olmak için doğal bir yeteneğe sahiptir, ancak aynı zamanda uzun bir günün ardından aileleriyle birlikte uyumaktan başka hiçbir şeyi sevmezler. Onlar çocuklar ve diğer evcil hayvanlarla harika ve ideal bir aile köpeğidir.Old Geyik Tazısı Çoban Köpeğinin anne ve babası zor işleri yapmak üzere yetiştirildiğinden, kendilerinin de öyle olması doğaldır. Son derece aktif günlük egzersiz için çok ihtiyaç ile. Bu köpeğin gün boyunca birden fazla oyun seansına ihtiyacı olacağını bekleyin. Köpeğinizi günde bir kereden fazla gezdirmek için zaman ayırmak, egzersiz ihtiyacını yönetmenin iyi bir yoludur. Birleştirilmiş toplam yaklaşık günde 180 dakika çok gibi gelebilir ve öyle!

Bu nedenle, bu karışım, çok fazla zamanı olan ve daha önce köpek sahibi olma deneyimine sahip olan sahipler için en uygunudur. Bu köpekler genellikle oldukça büyük ve bir l ile geniş bir eve ihtiyaç duyacak arge, çitle çevrili bahçe rahat olsunlar diye. Bu şekilde, istedikleri zaman oynayabilir ve eğlenebilirler ve bu korkunç can sıkıntısı sancılarını önlemeye yardımcı olabilirler.


Altın Çoban Köpeği

Kırmızımsı Kahverengi Uzun Saçlı Köpek Çimenlerde Döşeme

Altın Çoban Köpeği harika kişiliklere sahiptir ve harika arkadaşlar edinir.

Irklar: Golden Retriever ve Eski İngiliz Çoban Köpeği

Golden Sheepdog'un her iki ebeveyni de, herkesin sevmeyi sevdiği son derece çekici köpeklerdir! Çoğu Golden Retriever ile karıştırılan köpek ırkları Golden'ın eğlenceyi seven kişiliğiyle biter. Bu onları bir arkadaşlık için harika bir seçim , çünkü onların kabarcıklı kişilikleri ruh halini yüksek tutmak için harikadır.Bu köpekler genellikle büyük, tüylü ve kesinlikle sevimli . Ailelerini harika bir şekilde kabul etseler de, OES mirasları onları yabancılara karşı temkinli yapabilir. Bu, hayatlarının başlarında iyi bir sosyalleşmenin önleyemeyeceği bir şey değildir; iyi davranış eğitimi, diğer insanlarla ve hayvanlarla iyi geçinmeleri anlamına gelir, bu nedenle tüm köpekler için bir zorunluluktur. Açık havadaki harika sevgileri göz önüne alındığında, yapmanız gerekecek onlara güvenli bir şekilde çitle çevrili, geniş bir avlu sağlayın nerede eğlenebilecekleri ve oynayabilecekleri.

Altın Çoban Köpeğinize bol bol egzersiz yapmak, onları mutlu etmenin en iyi yollarından biridir. Onlar yukarıya ihtiyaç duyacak oldukça aktif köpeklerdir. her gün bir saat egzersiz . Günlük yürüyüşler planlayarak onların yüksek enerji ihtiyaçlarını kolayca karşılayabilir, zihinlerini eğlendirecek oyunlarla onları meşgul edebileceğiniz özel oyun saatleri belirleyebilirsiniz.

Bir köpeği can sıkıntısından uzak tutmak her zaman iyi bir fikirdir, özellikle de Altın Çoban Köpeği için! Bahçedeki değerli gül çalılarınızı yırtmalarını kesinlikle istemezsiniz, bu yüzden bu yavruların olduğundan emin olsanız iyi olur. uygun şekilde uyarılmış .
Eski Sınır Çoban Köpeği

Siyah Beyaz Tüylü Karışık Köpek Koşusu

Old Border Sheepdog, çobanlık geçmişine sahiptir ve çalışan bir yaşam tarzı için çok uygundur.

Irklar: Border Collie ve Eski İngiliz Çoban Köpeği

Eski Sınır Çoban Köpeğiniz, koyunları ve diğer hayvanları gütmek için yetiştirilmiş ebeveynlerden gelir, bu nedenle onlarda da güçlü bir sürü içgüdüsü bekleyebilirsiniz. Çoğu köpek Border Collie ile karıştırılmış inanılmaz derecede zeki ve çok çalışma yaşam tarzına çok uygun. Ayrıca, egzersiz ihtiyaçlarının karşılanması koşuluyla, herkesin sevgisinin merkezinde olmaktan da memnun olabilirler!

Bu köpekler bir evde daha iyisini yapabilir daha büyük çocuklar gençlerin aksine. Bununla birlikte, köpeğiniz gençken ailenin küçük çocuklarına uygun şekilde maruz kalmak ve sosyalleşmek, daha iyi sabır geliştirmelerine yardımcı olmak için harikalar yaratabilir. Aynısı diğer hayvanlar için de geçerlidir; Eski Sınır Çoban Köpeğiniz tek evcil hayvan olmak isteyebilir Ancak erken yaşta iyi bir eğitim, diğer evcil hayvanlarla yüzerek geçinmelerine yardımcı olabilir.

Bu köpeğin çok yüksek enerji ihtiyaçları Bu, her biri en az bir saatlik günlük yürüyüşlere, bolca oyun süresine ve karışıma serpiştirilmiş diğer daha kısa yürüyüşlere ihtiyaç duyacakları anlamına gelir. Bu onları çok talepkar köpekler haline getirebilir, ancak çekici, parlak kişilikleri kesinlikle ekstra çabaya değer.Çok zeki oldukları için, onlara her gün oyunlar ve görevler verin böylece zihinlerini meşgul edebilir, hayal kırıklığı ve can sıkıntısından uzak durabilirler. Bu köpekler, egzersiz için yeterli zamanları olması koşuluyla, daha küçük evlerde bile başarılı olabilir. Dışarıdaki iyi büyüklükte, çitle çevrili bir avlu da bu karışım için en iyisidir.


Eski Alman Çoban Köpeği

Koyun Ile Çimenlerde Döşeme Kahverengi ve Ten Rengi Kabarık Köpek

Eski Alman Çoban Köpeği, çok akıllı, keskin bir kişiliğe sahip bir çoban köpeğidir.

Irklar: Alman Çoban ve Eski İngiliz Çoban Köpeği

Sürü köpeği soyundan gelen bir başka karışım da Eski Alman Çoban Köpeğidir. Bu cins, büyük kişilikleri ve buna uygun beyin gücü ile kabaca ebeveynleri kadar büyük olacak şekilde büyür! çoğunda olduğu gibi Alman Çoban Karışımları , onlar çok akıllı köpekler uyanık sahiplere kimin ihtiyacı olacak. Aksi takdirde, sıkılabilirler ve ortalığı karıştırmaya başlayabilirler. Bizi yanlış anlamayın, bu köpekler hala çok sayıda evcil hayvan ve kucaklama verilmesini isteyen mutlak sevgililer.

Ailelerinin yanında olmayı severler ve ayrıca çocuklarla harika şeyler yapmak . Yalnız bırakılmaktan hoşlanmadıklarını çabucak anlayacaksınız, bu yüzden uzun süre ortalarda kalmamaya çalışın. ayrılık kaygısı geliştirmek . Eski Alman Çoban Köpeğinizi çok uzun süre yalnız bırakırsanız, Alman Çobanının uluma eğilimi ortaya çıkabilir ve komşuları rahatsız edebilir!

Her ikisi de Eski Alman Çoban Köpeği'nin ebeveynleri gibi çoban köpekleri , koyunları ve diğer hayvanları koruyarak ve güderek çalışabilecekleri bir çiftlikte veya çiftlikte güzelce yaşayacaklar. Bunu engellemeden, Eski Alman Çoban Köpeğinizle kesinlikle kentsel yaşamın tadını çıkarabilirsiniz. Sadece onları olabildiğince egzersiz için dışarı çıkarabildiğinizden emin olun. Günlük yürüyüşler yaklaşık bir saat iyidir, ancak bunu oyun zamanı ve diğer etkinliklerle de tamamlamanız gerekir. Eşleşecek bahçeleri olan daha büyük evlerde en iyisini yapsalar da, bu köpekleri egzersiz ihtiyaçlarını karşıladığınız sürece tutabilirsiniz.


Sibirya-İngiliz Çoban Köpeği

Hillside

Sibirya-İngiliz Çoban Köpeği çok dışa dönüktür ve yerine getirilmiş hissetmek için birçok göreve ve egzersize ihtiyaç duyacaktır.

Irklar: Sibirya Husky ve Eski İngiliz Çoban Köpeği

Bir diğeri son derece aktif köpek bu listede her iki ebeveynin de köpek çalıştırdığı Sibirya-İngiliz Çoban Köpeği var. Sheepdog'un gütme görevi zorlu olsa da, Sibirya Husky'nin son derece zorlu bir işi var: aşırı hava koşullarında Rusya'nın engebeli arazisinde kızakları çekmek. Gibi, çoğu Husky karışımı enerjik kalmak için çok fazla yiyeceğe ve tok kalmak için yüksek miktarda egzersize ihtiyaç duyarlar.

Sibirya-İngiliz Çoban Köpeğiniz muhtemelen çok benzer olacak! Bu köpekler, mutlu olmak için ailelerinden çok fazla sevgi ve ilgiye ihtiyaç duyacak çok dışa dönük yaratıklardır. Onlar çok muhtaç olabilir bu anlamda, ancak bağlılıkları ve sadakatleri onları gerçekten milyonda bir olan köpekler yapar. Uyanıklıkları onları bekçi köpekleri için de iyi seçimler yapar!

Sibirya-İngiliz Çoban Köpeğinize bir her gün çok egzersiz . Her gün uzun bir yürüyüşe ayrılan 60 dakika ile yaklaşık 180 dakikalık oyun ve egzersiz süresine ihtiyaçları olacak. Bu köpekler en iyi şekilde gelişirler. etrafı çitle çevrili büyük evler özgürce koşabilecekleri ve oynayabilecekleri yer. Tüm ekstra enerjilerini yakmak için alana ihtiyaçları var. Bunu yapamamak hüsrana yol açabilir, bu da daha sonra yıkıcı davranışlara yol açar. Köpeğinizi eğlendirmek ve meşgul etmek için elinizden gelenin en iyisini yapmaya çalışın, böylece bahçede delik kazmaya başlamazlar!


Büyük Danimarkalı Çoban Köpeği

Suda Gri ve Beyaz Köpek

Büyük Danimarka Çoban Köpeği oldukça büyüyebilir ve mükemmel bir aile bekçi köpeği olur.

Irklar: Danua ve Eski İngiliz Çoban Köpeği Karışımı

Çoban Köpekleri kendi başlarına oldukça büyük köpekler olsa da, karışıma bir Danua eklemek kesinlikle bir Danua melezi epik oranlarda! Bu karışım muhtemelen büyüyecek Danimarkalı ebeveynlerinden biraz daha küçük , onların Sheepdog tarafından tüylü bir ceket ile.

test of the wild köpek maması

Korkutucu boyutları onları bir bir aile bekçi köpeği için iyi bir seçim ve her iki ebeveyn ırkı da bölgelerini oldukça korur. Ancak bu büyük bebekler en çok aileleriyle vakit geçirdiklerinde mutlu olurlar. Çok uzun süre yalnız kalmaktan hoşlanmazlar ve kendilerini yalnız hissettiklerinde kolayca ağlamaya başlarlar! Büyük Danimarkalı Çoban Köpeğiniz çocuklarla çok iyi anlaşır ve diğer evcil hayvanlar, bu nedenle bir aile arkadaşı için harika bir seçimdir.

Büyük boyutları göz önüne alındığında, Büyük Danimarkalı Çoban Köpeği aslında geniş, çitle çevrili bir bahçeye sahip büyük bir evde en mutlu . Her gün egzersiz yapmalarını gerektiren yüksek enerji ihtiyaçları vardır, aksi takdirde sıkılırlar ve potansiyel olarak yıkıcı olurlar. Bu kadar büyük bir köpeğin hızına ayak uydurmak zor olabilir, ancak onları köpekliklerinin başlarından itibaren iyi bir şekilde eğitmek, onları hareket ettirmenin harika bir yoludur. Bu nazik devler, memnun etmeye çok hevesli köpeklerdir, bu yüzden onları etkili bir şekilde eğitmek çok zor değildir.


Eski İngiliz Labrador

Hafif Tan Uzun Saçlı Köpek Yağmurda Koşuyor

Old English Labrador, ailesini sevecek ve koruyacak çok oyuncu, yufka yürekli bir köpektir.

Irklar: Labrador Retriever ve Eski İngiliz Çoban Köpeği

Amerika'nın en popüler köpeğinin diğer ırklarla karıştırıldığında çok güzel melez köpekler yapması şaşırtıcı değil! Labrador Retriever, çocukları için sevilen harika bir köpektir. nazik, eğlenceyi seven doğa . Sheepdog ile eşleştirildiğinde, sonuç Old English Labrador'dur: a Labrador melezi kim eğlenceli ve Gamsız , ama yufka yürekli ve ailelerine karşı koruyucu.

Her ikisi de ebeveynleri gibi oldukça büyük köpekler olacaklar, ancak daha uzun bir süreye sahip olacaklar. Labrador ebeveynlerinden daha kabarık ceket . Dışarıda çalışmak için çok uygun olacaklar, ama aynı zamanda, sahiplerini sevgiyle (ve salyalarıyla!)

Bu köpeği mutlu etmek onlar kadar zor olmayacak çok kolay . Yine de Old English Labrador'unuzun yüksek enerji ihtiyacının üstesinden gelmeye çalışın. olduğu ülkede çiftliklerde en iyisini yapacaklardır. koşmak ve oynamak için bolca yer , ancak günlük egzersizlerini yapmaları koşuluyla daha modern bir ortamda da iyi olacaktır. Onları yürüyüşe çıkarın ve bol bol oyun zamanı geçirdiğinizden emin olun.

Retriever köpekleri oyun oynamayı severler ve normalde suda vakit geçirmeyi severler. Bununla birlikte, evcil hayvanınızın Çoban Köpeği tarafı yüzmeyi sevmeyebilir, bu nedenle karada kalmak en iyisidir. Sonuçta bu köpekler eğlenmeyi seviyorum ve en büyük arzuları, her günün tadını sevgili sahipleri ile birlikte çıkarmaktır.


Aziz Bernard Çoban Köpeği

Büyük Kahverengi ve Beyaz Tüylü Köpek

Saint Bernard Çoban Köpeği çok besleyici ve sevecen olacak ve ailesine çok bağlı.

Irklar: Saint Bernard ve Eski İngiliz Çoban Köpeği

Bu listedeki bir diğer devasa karışım ise Saint Bernard Çoban Köpeği. Saint Bernard ebeveyni dev bir köpektir, bu yüzden bu karışımın benzer şekilde büyük olmasını bekliyoruz ! Hem Saint Bernard Sheepdog'un ebeveynleri, hem de çobanlık becerileri ile ünlü Çoban Köpeği ve bir kurtarma köpeğinin klasik bir resmi olarak Saint Bernard ile çalışan köpeklerdir. bulacaksın ki bu nazik Saint Bernard melezi inanılmaz bir sabra ve en yumuşak kalbe sahip olacak.

olma eğiliminde olacaklar çok besleyici karışım kesinlikle çocuklara ve daha küçük hayvanlara bayılıyor, bu yüzden onların harika bir aile hayvanı olacağına güvenebilirsiniz. Bu onları yapar sosyalleşmesi kolay özellikle hala gençken yapılırsa. Yine de, ailelerine bağlılıkları ve korkutucu boyutları nedeniyle, iyi eğitildikleri takdirde iyi birer bekçi köpeği olabilirler.

Saint Bernard Çoban Köpeğiniz büyük bir köpektir, bu yüzden germek için çok fazla alana ihtiyaç var onların bacakları. Eklemlerin sağlıklı kalmasına yardımcı olduğu için kesinlikle her gün yürümeleri gerekecektir. Buna rağmen, bu listedeki diğer birçok karışımın aksine aslında yüksek enerji ihtiyaçları yok! Saint Bernard'ın daha rahat kişiliği, Çoban Köpeğinin dışarıda egzersiz yapmak için harcanan zamana olan arzusunu yumuşatır. Yine de bol miktarda oyun süresi alıyor olmalılar ve aynı zamanda büyük, çitle çevrili bahçeleri olan evler için en iyisi öğleden sonra güneşinde mutlu bir şekerleme yapabilecekleri yer.


Eski Newfoundland Çoban Köpeği

Karda Büyük Doğmuş ve Beyaz Tüylü Köpek

Old Newfoundland Çoban Köpeği, ailelerinin yanında olmayı seven çalışkan bir köpektir.

Irklar: Newfoundland ve Eski İngiliz Çoban Köpeği

Bu listedeki son karışım, çalışan köpek ebeveynlerinden gelen başka bir melez olan Old Newfoundland Sheepdog. Newfoundland bir tür su alıcısıdır ve işlerine gelince çok çalışkandır. Çoban köpeği aynıdır, ancak işleri karada yapılır. Bu iki ırkı bir araya getirmek, çalışan bir köpek için harika bir seçim . İşlerinin ötesinde, Old Newfoundland Çoban Köpekleri inanılmaz derecede nazik ve sevecendir, bu da onları evde ideal bir arkadaş yapar.

Güvene dayalı ilişkiler kurmalarına yardımcı olmak için genç yaştan itibaren sosyalleşmeye ihtiyaçları olacak, ancak bu hemen hemen her köpek için geçerlidir. Bu köpekler yalnız kalmaktan nefret etmek uzun süreler boyunca, bu nedenle işte veya evde her zaman onları izleyen birinin olmasına dikkat edin. Bu tutmaya yardımcı olur ayrılık kaygısı koyun ve köpeğinizin zihinsel sağlığını korur.

Old Newfoundland Çoban Köpeğinin yüksek enerji ihtiyaçları vardır ve her gün düzenli miktarda egzersiz gerektirir. Etrafı hedefleyebilirsiniz Bu karışım için 90 dakikalık egzersiz . Onları günde yaklaşık bir saat yürüyüşe çıkarabilir ve egzersiz zamanlarının geri kalanını koşma veya oyun oynama gibi daha yoğun aktiviteler yaparak geçirebilirsiniz. ihtiyaçları olacak büyük bahçeli büyük ev böylece kendilerini çok sıkışık hissetmeden serbestçe dolaşabilirler. Old Newfoundland Çoban Köpeğinizin oyun ve egzersiz ihtiyacıyla ilgilenmek, onları sonsuza kadar mutlu etmenin kesin bir yoludur.


Son düşünceler

Eski bir İngiliz Çoban Köpeği ebeveyni bazı şeyler yapmak için kesindir. çok sevimli ve heyecan verici karışımlar . Kendi köpeklerine sahip olacak kadar şanslı olanlar, bu köpeklerin tamamen benzersiz olduğunu, ancak yine de herhangi bir OES kadar parlak, sevecen ve sevimli olduklarını anlayacaklardır. Karışımdaki diğer cins, size tamamen türünün tek örneği bir köpek vermeye hizmet eder. Hayatında bir kez karşılaşabileceğiniz bu köpekler evde ve bahçede oldukça fazla yer kaplar, ancak kalbinizde kapladıkları alanın daha da büyük olduğunu göreceksiniz. Size koşulsuz bağlılıkları, onları elde tutmak için harcadığınız çabaya değer.

Eski İngiliz Çoban Köpeği karışımları hakkında verdiğimiz bu bilgilerle, umarız sadece ne kadar özel hibrit OES'ler . Hangi karışım olursa olsun, sevgili köpeğiniz tüm yılları boyunca korunmayı ve sevilmeyi hak ediyor. O sevgiyi sundukları her şeyle ödüllendireceklerinden her zaman emin olacaklar… sadece doğru yönde biraz dürtmeye hazır olun.vardırSonuçta çoban köpeği!

Yorumlar