En Korkunç Köpek Irkları: Suçluları Uzak Tutan 20 Farklı Irk

En Korkunç Köpek Irkları: Suçluları Uzak Tutan 20 Farklı Irk

için mi arıyorsunuz? en korkunç köpek türü evinizi ve ailenizi güvende tutmak için bulabilir misiniz? Bu sözde 'korkutucu köpek ırkları'ndan bazıları aslında sadece nazik devlerdir. Aslında, en korkutucu görünen köpek ırklarından bazıları, şimdiye kadar tanıştığınız en kibar, en nazik köpekler olabilir.

Metin ile yerde hasta köpek Reklamcılık

Bununla birlikte, insanlar görsel olarak bağımlı yaratıklardır ve sadece korkutucu görünen bir hayvanın görüntüsü, birçok olası davetsiz misafirin kaçmasına neden olabilir.Basitçe sahip olmak korkunç görünümlü köpek evinizi koruyabilir, ancak diğer ırklar da evinizi eylemlerle savunabilir. Aşağıdaki köpek ırklarından bazıları, belirli bir sıra olmaksızın, eviniz ve aileniz için doğru tüylü dostu ve koruyucuyu seçmenize yardımcı olabilir.

İçindekiler

rottweiler

Büyük Çürük Köpek

Rottweiler neredeyse tüm davetsiz misafirleri uzak tutabilir.Rottweiler güçlü, yiğit bir ırktır. Almanya'dan selamlıyor pazarcılar için araba çekmek üzere yetiştirildikleri ve eğitildikleri yer. Emek yoğun geçmişine sadık kalarak, Rottweiler inanılmaz derecede güçlü köpeklerdir . Rottweiler ayrıca çok zekidir. Tehlike karşısında sinmezler ve akrabalarını şiddetle koruyabilirler. Rottweiler bir yabancı veya yeni bir durum karşısında anında saldırı moduna geçmezken, Rottweiler için uygun üreme gereklidir.

Kışkırtıldıklarında oldukça kabadayı olabilirler ve agresif olmayı öğren eğer sağlam bir el ile yönetilmez ve öğretilmezse. Doğru miktarda sevgi ve sosyalleşme ile Rottweiler, arkadaşlarına ve ailesine karşı nazik olmayı, ancak ihtiyaç duyulduğunda sert olmayı öğrenebilir.


Doberman pinscher

Korkunç Görünümlü Doberman Pinscher

Dobermanlar, çalışan köpekler olarak bilinir ve korkutucu görünümleriyle tanınırlar.Doberman, mükemmel bir iş köpeğidir. Turları sırasında işçileri korumak için özel olarak yetiştirildiler. Bir Doberman'ın zarif, kaslı vücudu ve uyanık eğilimi, onları profesyonel çalışma için mükemmel kılar.

gerçeği birçok Doberman Pinschers sahip olmak yüzlerinde belirgin şaşılık yardım eder! Ayrıca fazla havlamazlar, fazla kazmazlar ve hızlı öğrenirler. İyi eğitimli bir Doberman tehlike karşısında sakin kalabilecek ve gerektiğinde kendini ve ailesini savunabilecektir.

Ayrıca sahipleri, Dobermanların ihtiyaç duyduğu çok miktarda egzersizi halledebilirse, eve ait olabilirler. Dobermanlar hızlı hareket ederler ve son derece sadıktırlar. Bir Doberman yavrusunun iyi huylu büyümesi için çocukluktan itibaren uygun sosyalleşme gereklidir. Köpek eğitimi de şiddetle tavsiye edilir.
amerikan kabadayı

Korkunç Mavi Amerikan Kabadayı

American Bullies kısa ve kaslı vücutlarıyla oldukça ürkütücüdür.

Amerikan Bull Teriyerleri farklı türlerden biri Bull teriyerleri ve Staffordshire İngiliz Teriyerlerini içeren bir grup ırk olan “pit bull”. Bu günlerde Amerikan Bull Teriyerleri evlerinden memnun. Pitbull'lar genel olarak şiddetli dövüş köpekleri olma konusunda talihsiz bir üne sahiptir.

Bunun nedeni genellikle Amerikan Bull Teriyerlerinin genellikle ana seçimler yeraltı savaş çukurları için. Pit dövüş eğitimi olmadan, American Bull Teriyerleri nazik, sevimli kucak köpekleridir, her zaman başka bir kucaklaşma ve kucaklaşma için isteklidirler.

Ancak mizaçları ailelerini koruyamayacakları anlamına gelmez. Amerikan Bull Teriyerleri hakkında araştırma yapmayan çoğu insan, kısır bir avcı bekleyerek kuyruğunu çevirir ve koşar. Amerikan Bull Teriyerleri gerekirse efendilerini koru , tıknaz vücutlarını ve güçlü yapılarını tam avantajları için kullanıyorlar.
Kafkas Çoban

Kafkas Çoban

Kafkas Çoban Köpeği (Rus Ayı Köpeği olarak da bilinir) oldukça heybetli bir yavrudur.

Kafkas Ovcharka veya Kafkas Çoban Köpeği , kalın bir kürk mantoya sahip eski bir büyük ırktır. Adından da anlaşılacağı gibi, koyunları kurtlardan ve davetsiz misafirlerden korumak için Kafkasya'da yetiştirildiler. Ağır kürkleri aynı zamanda su geçirmezdir, bu da bozkırın soğuk kışlarında kullanışlı olabilir.

Den başka fiziksel olarak heybetli olmak , Kafkas Ovcharka da ailelerini ve mülklerini inanılmaz derecede koruyor. İsterlerse bir hırsızı veya istenmeyen bir kişiyi kolaylıkla devirebilirler. onlar mükemmel bekçi köpekleri .

Kafkas Ovcharki özel bir diyete sahiptir, bu nedenle köpeğinizi nasıl düzgün bir şekilde besleyeceğinizi bilmek için kayıtlı bir yetiştirici veya diyetisyen görmek önemlidir. Ovcharki ayrıca, çok bağımsız olma eğiliminde olduklarından, itaat söz konusu olduğunda eğitilmesi oldukça zor olabilir. Ayrıca yabancılara karşı doğal bir küçümsemeleri vardır, bu da ilişkinizi zorlaştırabilir.
Büyük dane

Büyük Danua Köpek Açık Havada

Danua, çoğunlukla büyüklüğü nedeniyle heybetli bir köpektir.

Büyük Danimarkalılar, omuzlarda ortalama 30-32 inç duran en uzun köpek türüdür. Yaban domuzu avlamak için yetiştirildiler, ancak çizginin dışında yetiştirilen av tavrına sahipler. Bu yapar Bugün Harika ev ortamına oldukça iyi uyum sağlayın.

Danimarkalılar çocuklara karşı nazik ve harika aile hayvanları yapın. Bununla birlikte, Danua'nın büyüklüğü ve güçlü kabuğu, birçok suçluyu caydırabilir veya ev sahiplerini izinsiz giriş konusunda uyarabilir.Birçok büyük köpek ırkı gibi, Büyük Danimarkalılar da çok fazla egzersiz ve alana ihtiyaç duyar. Büyük Danimarkalılar çok fazla sosyal etkileşime ve oyuna ihtiyaç duyarlar, yoksa huysuzlaşırlar. Sürekli sallanan kuyrukları nesneleri devirebileceğinden, küçük bir apartman alanında pek başarılı olmazlar. Aşırı oynak bir Danimarkalı bazı zorluklara neden olabileceğinden, bazı Danimarkalılar da itaat eğitiminden yararlanabilir.


Alman Kurdu

Korkunç Görünümlü Alman Çoban Köpeği

Alman Çoban Köpeği, hem polis hem de askeri işlerde sıklıkla kullanılan bir koruma köpeği olarak bilinir.

Alman Çoban, Doberman'a “televizyonda çalışan köpek” pozisyonu için rakip oluyor. Akıllı, güçlü ve sadık Alman Çoban Köpekleri genellikle bekçi köpeği olarak yakalanır. Pek çok sert suçlu, iyi eğitimli bir Alman Çobanının hafife alınacak bir köpek değil .

Aslında sürülerini korumak için yetiştirildi Bir Alman Çobanının sahip olduğu saf enerji ve güç, korkunç bir savunmacı ile karşılaşmak istemeyen birini geri çevirebilir. Alman Çoban Köpeklerinin gerçekten olabildiğince korkutucu ve sadık olmaları için uygun eğitime, egzersize ve sosyalleşmeye ihtiyaçları vardır.Köpek itaat dersleri bir zorunluluktur. Ayrıca gergin davranışlardan kaçınmak için bol miktarda egzersiz ve eğlenceye ihtiyaçları vardır. Alman Çobanları idealdir oynamak ve keşfetmek için büyük, çitle çevrili bir bahçeye sahip aktif haneler için.


Belçika Malinois

Açık havada karda Belçika Malinois köpeği

Belçikalı Mal, polis ve askeri işlerde de kullanılan, iyi bilinen bir başka çalışan ırktır.

bu Belçika Malinois olmanın yanı sıra hızla ortak bir bekçi ve iş köpeği haline geliyor. askeri personelin en sevdiği köpek cinsi . Meraklı bakışlara ve aktivite tutkusuna sahip güçlü koşuculardır. Özellikle tek bir cins olarak yaratılmamışlardı, ancak 1891'de köpek gösterileri öfke olmaya başladığında gruplandırıldılar.

Alman Çoban Köpekleri gibi, Belçika Malinois'leri de genellikle bekçi köpekleri olarak görülür ve sadece görünüşleriyle hırsızları kolayca geri çevirebilir. Onlar da hızlı koşucular ve kaçan bir davetsiz misafire ayak uydurabilecek güçlü kasları kullanın. Fiziklerini korumak için, Belçikalı Malinois çok egzersiz gerektirir ve doğru beslenme. Ayrıca kapalı alanlarda iyi performans göstermezler ve sonunda sinirli bir şekilde daireler çizerek dolaşabilirler.


Newfoundland

Dev Siyah Kaplamalı Newfoundland Köpeği

Newfoundland köpeği, dev boyutundan dolayı oldukça korkutucu.

Newfoundland kesinlikle muazzam bir köpek ırkıdır. İlk olarak, soğuk Newfoundland denizinde balıklarla dolu ağları çektikleri iş köpekleri olarak yetiştirildiler. Kalın, kahverengi veya siyah tüylü paltoları hariç hepsi boyutlarını ikiye katlar . Newfoundlands ünlüdür. harika yüzücüler oldukları için, ancak karada da aynı şekilde hareket edip koşarlar! Bazı Newfoundland karışımları bu özelliği bile devralır.

fromm köpek maması hatırlama

Köpeklere aşina olmayan suçlular ve istenmeyen kişiler, bir Newfoundland köpeğiyle karşılaştıklarında iki kez düşünebilirler. Acemiler ayrıca sahiplerini korumaya isteklidirler ve genellikle kendilerini sahipleriyle bir tehdit arasına sokarlar.

Tehditkar görünmelerine rağmen, Newfoundland köpekleri genellikle uysal ve naziktir. Ayrıca ihtiyaç duyduklarından daha fazla kilo alma eğilimindedirler, bu nedenle bir Newfoundland köpeğine sahip olmak isteyen herkes geniş bahçe alanına ihtiyaç var . Newfoundland köpekleriAşksuda olmak, bu yüzden bir yüzme havuzu sırayla olabilir!


cane corso

Büyük Cane Corso Köpek Açık Havada

Cane Corso, heybetli boyutu ve koruyucu yapısıyla bilinir.

bu Cane Corso bir İtalyan cinsidir. 120 kiloya kadar çıkabilir. Cane Corsos, inatçı ve şiddetli olma eğilimindedir, bu da onu idare etmesi zor bir köpek ırkı haline getirir. Diğer insanlara karşı son derece temkinlidirler ve onları bir aileye alıştırmak için uygun sosyalleşmeye ihtiyaçları vardır.

Ayrıca komutları takip edebilmek için özel eğitime, köpek yavrusu anaokuluna ve bir itaat sınıfına ihtiyaçları vardır. Bir Cane Corso deneyebilir paket lideri olarak konumlarını pekiştirmek , sahipler için hem iyi hem de kötü olabilir.

Cane Corso, tamamen büyüdüğünde, kişinin evinin en sadık arkadaşlarından ve en ateşli savunucularından biri olabilir. Son derece bölgecidirler ve yabancılara onların gözünde hoş karşılanmadıklarını söylerler.

kırmızı golden retriever

Büyük Pireneler

Dev Büyük Pireneler Köpeği

Büyük Pireneler, koruyucu yapıları ve dev boyutlarıyla ünlüdür.

Bu köpekler, Golden Retriever gibi arkadaş canlısı köpek ırklarına biraz benziyor. Ancak gütme köpeklerinden yetiştirildiler ve çok ciddi işçilerdir. Bazıları en ağır Great Pyrenees köpekleri 115 pound'a kadar büyür ve omuzlarda 32 inç'e kadar dayanabilir.

Bir koruyucu köpek olarak, Büyük Pireneler onların güçlü kabuğu davetsiz misafiri veya hırsızı korkutabilecek tam etki. Great Pyrenees aynı zamanda çok bağımsız bir köpektir ve tehdit altında hissederse davetsiz misafirleri tek başına korkutabilir.

Kışkırtılmadığında, Büyük Pireneler harika bir aile hayvanı olabilir. Çok sevecendirler ve çocuklara ve daha küçük evcil hayvanlara karşı nazik olmayı öğrenebilirler. Genellikle bölgelerinin sınırlarını keşfetmeye çalıştıkları için çitle çevrili bir alana ihtiyaç duyarlar.


bordo mastifi

Büyük Fransız Mastiff Köpeği

Dogue de Bordeaux, Fransız Mastiff olarak bilinir ve oldukça heybetlidir.

bu bordo mastifi Fransa kökenli dünyanın en eski ırklarından biridir. İlk olarak Fransız Devrimi'ne kadar dövüş ve av köpekleri olarak yetiştirildiler. onlar o zaman çiftlik hayvanları için bekçi köpeği olarak kullanılır . Ciddi görünmelerine rağmen, aynı derecede aktif bir evde gelişen canlı ve sevecen bir türdür.

İfadeleri bazı davetsiz misafirlerin duraklamasına neden olabilir. Ciddi maskelerinin arkasında, bir meydan okumadan veya tehditten geri adım atmayan güçlü bir birey vardır. Tehdit dışında her şeyi ağzına alsalar da aileleriyle vakit geçirmekten oldukça mutlular!


Tosa Inu

Japon Tosa Inu Köpeği

Tosa Inu, bir Japon Mastiff cinsidir ve çok korkutucu olabilirler.

Tosa Inu başka bir büyük ırktır. Japonya menşeli . Başlangıçta dövüş köpekleri olarak yetiştirildiler. Bu cins sayılır birçok yerde tehlikeli İngiltere ve İrlanda dahil. Tahrik edilmediğinde, çoğu Tosa Inu nazik, sakin bir dev olabilir.

Tosa Inu'yu korkutucu yapan şey, diğer hayvanlara karşı kökleşmiş saldırganlığıdır. Bu nedenle, muhtemelen evi çocuklarla veya diğer evcil hayvanlarla paylaşmak istemeyecektir. İyi eğitilirlerse, çok salyaları akan ve sincaplara biraz fazla saldıran biriyse, sevimli bir evcil hayvan olabilirler.


Tibet Mastifi

Korkunç Görünümlü Tibet Mastiff

Tibet Mastiff, oldukça korkutucu görünen çok büyük, tüylü bir köpektir.

Korkunç görünen bir başka köpek türü de eski Tibet Mastiff'idir. Bu yavru yetişkinlikte 100 kilonun üzerinde bir ağırlığa sahiptir. Etkileyici bir yüzleri ve kabarık bir ceketleri var. onları daha da büyük gösteriyor . Bu cins o kadar eskidir ki, kökenleri Ortak Çağ'dan önce gelir! Başlangıçta kamp alanlarını, köyleri ve manastırları korumak için kullanıldılar.

Yalnız bekçi köpekleri olarak statüleri göz önüne alındığında, Tibet Mastiffleri bağımsız ve güçlü iradeli olma eğilimindedir. Yabancılara soğuk davranabilirler, ancak ailelerine şiddetle bağlı oldukları için kanmayın. Bazıları yabancıları hiç kabul etmeyebilir ve tüm güçlerini onlara karşı kullanacaklardır. Tibet Mastiffleri 6 fit yüksekliğe kadar zıplayabilir ve yüksek bir çite tırmanan büyük bir köpeğin görüntüsü, ürkülecek bir şey değil!


Kanarya Barajı

Korkunç Presa Canario Köpeği

Presa Canario ürkütücüdür ve koruyucu yapısıyla bilinir.

Perro de Presa Canario veya Kanarya Mastiff, başlangıçta Kanarya Adaları'nda kuşları yakalamak için yetiştirilen bir köpek ırkıdır. Kanarya Mastiff aynı zamanda genellikle yasak belirli köpek ırklarına izin vermeyen alanlarda. Agresif olmalarıyla ünlüdürler ve önemli sayıda kalıcı ve kalıcı olmayan yaralanmalardan sorumludurlar.

Bir Perro de Presa Canario, birçok sosyalleşme ve geziden yararlanır. Bu şekilde, Perro neyin tehdit olduğunu ve neyin tehdit olmadığını öğrenebilir. Ayrıca stresli veya sıkıldıklarında sık sık çiğnerler, bu da birçok köpek sahibine zorluk çıkarabilir.


ingiliz mastifi

Büyük Korkunç İngiliz Mastiff Köpeği

İngiliz Mastiff orijinal aile koruyucu köpeğidir ve boyutları nedeniyle korkutucu görünüyor.

Bir başka büyük köpek ırkı, ingiliz mastifi yetişkinlikte 230 pound'a kadar çıkabilen, çoğu zaman sahiplerinden bile ağır basan güçlü ve kaslı bir cins! Sessiz muhafızlar olma eğilimindedirler ve sadece tehlikeli durumlarda havlarlar.

Doğuştan bir bekçi köpeği olan İngiliz Mastiff, davetsiz misafirlere karşı her zaman tetiktedir ve korunmak için eğitilmeleri gerekmez. Neyse ki dişleriyle saldırmamaya çalışıyorlar ama sabitlemek veya tuzağa düşürmek bir köşede bir davetsiz misafir. Büyük boyları göz önüne alındığında, bir İngiliz Mastiff, yetişkin davetsiz misafirlerin çoğuyla başa çıkmayı ve onları tutmayı kolay bulacaktır.


Boksör

İki Korkunç Boksör Köpek

Boksörler koruyucudur ve nöbetçi olduklarında oldukça korkutucu görünebilirler.

Boksör büyük, genellikle yaramaz köpek ırkı . Oynama eğilimi olan parlak, uyanık enerji demetleri olma eğilimindedirler. Çok fazla yürüyüşe ve aktif bir ev ortamına ihtiyaç duyarlar. Bu, eskiden köpeklerle savaşan bir cinsten beklenir!

Boksörler, yüksek enerji seviyeleri nedeniyle birçok ısırıktan da sorumludur. Sırıtan bir Boksör bazı dost ve düşmanları caydırabilir çünkü güç ve hız kombinasyonu bir Boksörün sahip olduğu gerçekten tehlikelidir. Adından da anlaşılacağı gibi, aynı zamanda bir boksör gibi arka ayakları üzerinde durmaya ve insanlara vurmaya meyillidirler! Bu hareket, köpeklere alışkın olmayan arkadaşları bile korkutabilir.


boerboel

Korkunç Görünümlü Güney Afrika Mastiff

Boerboel, mükemmel bir bekçi köpeği olarak kabul edildiği Güney Afrika'dan geliyor.

Boerboels başka bir mastiff türüdür Güney Afrika'da yetiştirilen 1600'lerde. Başlangıçta çiftlikleri ve insanları sırtlan gibi doğal yırtıcılardan koruyan bekçi köpekleri olmaları gerekiyordu. Bu köpekler korkusuz ve otoritelerine karşı meydan okumaları tam gözlerinin içine dikin.

Boerboels, en hızlı ve en çevik Mastiff'ler arasındadır. Doğru eğitimle hırsızları ve davetsiz misafirleri kolayca yakalayabilirler! boerboels ayrıca doğru zamanda kullanışlı olabilecek güçlü çenelere sahiptir.


Arjantin Dogosu

Büyük Dogo Argentino Köpeği

Dogo Argentino, davetsiz misafirleri korkutması muhtemel başka bir yüksek koruyucu köpektir.

Dogo Argentino, tehlikeli bir oyunu avlamak, kovalamak ve yakalamak için yetiştirilmiş güçlü, zarif bir köpektir. En çok kısa, beyaz önlükleriyle tanınırlar. Yüksek bir av sürüşüne sahiptirler ve çok fazla fiziksel ve zihinsel uyarıma ihtiyaç duyarlar. Bu av sürüşü onları dolaşmaya veya küçük hayvanları kovalamak , bu nedenle çevredeki diğer evcil hayvanlarla iyi geçinemeyebilirler.

Dogo Argentinos ayrıca it dalaşı halkalarında kullanıldı ve Avustralya, Danimarka, Singapur ve diğerleri dahil olmak üzere birçok ülkede yasaklandı. Hâlâ av köpeklerinin gücüne ve hızına sahipler, bu nedenle bir davetsiz misafirin bir Dogo Argentino tarafından korunan bir eve girme konusunda iki kez düşünmesi gerekebilir.


Brezilya Kuyruğu

Fila Brasileiro Köpek Açık Havada

Fila Brasileiro, Brezilya Mastiff olarak bilinir ve oldukça göz korkutucu olabilir.

Bir Fila Brasileiro, ağır bir namlu ve çok fazla gevşek cilde sahip başka bir mastiff cinsidir. İyi yetiştirilmiş bir Fila Brasileiro, sahibine karşı son derece koruyucudur ve genellikle sahibini kendi başına korumayı öğrenir. Onlar kolay rahatsız edilmez garip sesler veya yeni bir çevre ile çocuklara iyi uyum sağlayabilir.

Ancak tüm Fila Brasileiros insanları sevmeyecek. Sosyalleşmeyi çok erken durduran filalar, tüm yabancılara güvenmemek için büyüyebilir. Bazı Filalar, uygunsuz bir şekilde sosyalleşirlerse, tasmalarının sonunda ciğerlere uçabilir. Ancak doğru yapıldığında, ne zaman hareket edeceklerini ve ne zaman bir yabancıya dostça bir yalama yapacaklarını öğrenebilirler.


bullmastiff

Korkunç Görünümlü Bullmastiff Köpek

Bullmastiff, oldukça büyüyen, korkutucu görünümlü bir köpektir.

Nihayet, Bullmastiff olumsuz bir üne sahip başka bir mastiff köpeğidir. Bull Mastiff'ler ilk olarak 1924'te tanındı ve başlangıçta çiftçiler tarafından kaçak avcıları takip et ve yakala . İyi eğitimli Bull Mastiff'lerin çoğu tanıdıkları insanların yanında oldukça nazik ve rahat olsalar da, tanıdık olmayan insanlara saldırdıkları bilinmektedir.

Bir anda uyuklayan, sonra hırlayan bir hayvanın çok ani görüntüsü oldukça itici olabilir! Sakin bir tavır ve saldırı modu arasında büyük ölçüde geçiş yapma eğilimleri vardır, bu nedenle uygun sosyalleşme çok önemlidir.


Son düşünceler

Bunlar her cinsin genellemeleri olsa da, her köpeğin farklı olduğunu daima unutmayın. Her köpek yavrusu ve köpeğin kendi kişiliği vardır ve keşfetmek ve keşfetmek sahibine kalmıştır. güvenilir yetiştiricilerden öğrenin ve çevrimiçi kaynaklar. Doğru miktarda hazırlıkla, bu köpek ırklarından birinde sadık bir koruyucu, sevgi dolu bir arkadaş ve güçlü bir müttefik bulabilirsiniz.

Yorumlar