Lab Husky Mix Gerçekleri

Lab Husky Mix Gerçekleri
Husky, Labrador, Karışık Cins Köpekler

Lab Husky Mix Gerçekler

Ava Channing 10 ay önce Yorum Yok Önceki Makale Sonraki Makale

İçindekiler • Husky Laboratuvarı Karışımı
 • Husky Labrador Olmamanız İçin 3 Neden
 • Diğer Husky Karışımları
 • Lab Husky Olmanız İçin 3 Neden
 • Husky Labrador Mix'in Görünümü, Kişiliği ve Özellikleri
 • Satılık Lab Husky Mix Yavruları
 • Lab ile karışık Husky damat
 • Husky Sağlık Sorunlarıyla Karışık Laboratuar
 • Husky Crossed With Labrador Gıda Gereksinimleri
 • Lab Husky Egzersiz Gereksinimleri ile Geçti
 • Husky Lab Mix Eğitimi
 • Labrador Husky Mix ve Aileleri
 • Referanslar:

Husky Laboratuvarı Karışımı

Muhteşem, sevgi dolu ve sadık bir evcil hayvan istiyorsanız, Husky Lab karışımı sizin için köpek.

Eğlenceli Labrador ve çalışkan Sibirya Husky'nin bir karışımı olan bu nispeten yeni karışık cins, dünya çapında milyonlarca köpek sevgilisinin gözlerini ve kalplerini yakaladı. Ve onları kim suçlayabilir? Bu köpek sevecen, enerjik, zeki ve çalışkan . Onlar harika yüzücülerdir ve sahiplerinin yanında koşmak veya onlarla birlikte Frisbee oynamaktan daha iyi bir şey sevmezler. Ayrıca ailelerine son derece sadık ve koruyucudurlar.Husky Laboratuvarı birkaç isimle geçer - Huskador, Siberian Retriever veya Labsky. Ne dediğinizden bağımsız olarak, bu etraftaki en sevgi dolu hayvanlardan biridir.

Husky Labrador Olmamanız İçin 3 Neden

 1. Çok dökülme eğilimi var . Husky Lab, dökülen iki ana ırktan geliyor. İlkbahar ve Güz - karışık cins köpeğinizin dökülme mevsiminde aşırı derecede dökülmesini bekleyin.
 2. Anksiyete ve can sıkıntısı nedeniyle yıkıcı eğilimler sergiler. Bu köpek ailesinin etrafında olmayı sever ve çok fazla zihinsel uyarılmaya ihtiyaç duyar. Uzun süre yalnız bırakmak, bir şeyleri yok etmesine veya çiğnemesine, aşırı havlamasına veya bahçenin etrafına kazılmasına neden olur.
 3. Geniş bir alana ihtiyaç duyar. Bu köpek yüksek enerji seviyelerine sahiptir ve etrafta koşmak ve oynamak için geniş alana ihtiyaç duyar. Küçük apartmanlarda veya kat mülkiyeti birimlerinde yaşayanlar için uygun değildir.

Diğer Husky Karışımları

Dış yapraklar seviyorum ama bu yavru sizin için emin değil misiniz? Amerika'nın en popüler Husky mix cins köpeklerine göz atın. 1. Doberman Husky Mix
 2. Büyük Pireneler Husky Mix
 3. Büyük dane husky mix
 4. Rottweiler Husky Karışımı
 5. Chihuahua Husky Karışımı
 6. Akita husky mix
 7. Boksör husky karışımı
 8. Malamute Husky Karışımı
 9. Chow Chow Husky Karışımı
 10. Pitbull Husky Karışımı
 11. Pug Husky Karışımı
 12. Pomeranian Husky Karışımı
 13. Avustralya Çoban Husky Mix
 14. Golden Retriever Husky Mix
 15. Bernese Dağ Köpeği Husky Mix
 16. Beagle Husky Karışımı
 17. Kaniş Husky Mix

Lab Husky Olmanız İçin 3 Neden

 • Sürekli bir egzersiz arkadaşınız olur. Lab Husky'nizin günlük egzersize ihtiyacı var. İster yürüyor, koşuyor ya da bisiklete biniyor olun, bu köpek yolun her adımında sizinle eşleşebilir. Parkta oynamak veya plajda yüzmek, Huskador'unuzla daha eğlenceli.
 • Kendiniz eğitebilirsiniz. Bu çok akıllı bir cins. Komutları eğitmek ve öğrenmek kolaydır. İtaat okuluna gitmek zorunda bile değilsin.
 • Herhangi bir aileye uygundur. Lab ile karıştırılan bir Husky, herkes için iyi bir köpektir. Çocukları sever ve etraflarında sabırlıdır. Yeni köpek sahipleri de bu köpeği yeterli egzersiz ve zihinsel uyarım sağladığı sürece yönetilebilir bulacaktır.

Husky Labrador Mix'in Görünümü, Kişiliği ve Özellikleri

AğırlıkErkekler: 40 ila 60 lbsDişiler: 40 ila 55 lbs

YükseklikErkekler: 21 ila 25 inç

Dişiler: 20 ila 24 inç

BoyutBüyük
Ceket TipiÇift kat. Kısa ila orta uzunluk
Kaplama RengiSiyah, kahverengi, kırmızı, beyaz, sarı veya bu renklerin herhangi bir kombinasyonu
Atma Miktarıorta derecede; dökülme mevsimi var
GözlerMavi veya kahverengi
Burunkaranlık
KulaklarAşağı
MizaçOynak, sevecen, sadık, akıllı, girişken
Yaşam Beklentisi10 ila 15 yıl
Hipoalerjenikdeğil
Çocuk DostuEvet, özellikle erken ve tutarlı bir şekilde sosyalleşiyorsa
Yeni Sahip DostuEvet
Cins TanımaAmerika Köpek Sicili (DRA)

Hiç kimse, karışık bir cinsin görünüşünün veya mizacının ne olacağını kesin olarak söyleyemez. köpek her iki ebeveynden doğal olarak baskın özellikler olabilir. Örneğin, bir Husky Lab karışımı Labrador gibi veya Husky gibi hiper olarak serilebilir. Husky ebeveyni gibi havlamaya veya sadece bir Lab gibi havlamaya eğilimli olabilir.

Ancak, Lab Husky karışımınızın sevimli ve sevgi dolu olacağı neredeyse kesin. Ailelerine ve genel olarak çocuklara olan sevgileri ünlüdür. Onları çocuklar için harika evcil hayvanlar ve oyun arkadaşları yapan şey budur. Ayrıca bu köpeğin yalnız kalmaktan hoşlanmadığı anlamına gelir.

Labradorlar uzun süre kendi cihazlarına bırakıldıklarında iyi sonuç vermezler. Bu özellik bazı Huskies'te de bulunur. Bu yüzden onların melez yavrular da ayrılık kaygısına sahip olabilir . Bu aşırı havlama ve yıkıcı davranışta kendini gösterecektir.Husky Lab da son derece zekidir. Mutlu ve etkileşimli tutmak için çok fazla zihinsel uyarılma gerektirecektir. Ne yazık ki, bu yüzden bir Huskador saatlerce yalnız kalmamalı. Sıkılmış bir Husky Laboratuvarı yıkıcıdır. Dişlerini aldığı her şeyi çiğneyecek veya bahçenizi kazacaktır.

Geri dönünceye kadar köpeğinizin meşgul olduğundan emin olmak için adımlar atmanız önemlidir. Çiğneme direnci yüksek köpek oyuncaklarına yatırım yapın. Ayrıca, serbestçe çalışabileceği ve oynayabileceği geniş bir alana erişmesi gerekiyor.

Bütün gün çalışanların evcil hayvan yürüteçleri olmalı ya da bir arkadaşıyla köpeği parka götürmeleri gerekmektedir. Tabii ki, eve geldiğinizde köpeğinizle de zaman geçirmelisiniz.

Bu melez ıslanmayı sevmez. Yağmur yağdığında asla dışarı çıkmaz, bu nedenle evcil hayvanınızın hava kötü olduğunda gitmek için sıcak ve güvenli bir yere sahip olduğundan emin olun.Satılık Lab Husky Mix Yavruları

Bir köpek yavrusu seçmek, Lab Husky mix yavrularına bakmaktan ve en şirin olanı seçmekten daha ciddi bir düşünmeyi gerektirmelidir. Ayrıca sağlığı ve sizin ve yaşam tarzınız için hangi cinsiyet ve mizacın en iyi olduğunu da düşünmelisiniz.

Sizin için en iyi köpeği almanın ilk adımı doğru yetiştiriciyi bulmaktır. Meşru, etik ve şefkatli yetiştiricilerle çalışmak istiyorsunuz. Güvenli ve temiz olup olmadığını görmek için damızlık kulübesinde bir tur isteyin. Köpeklerini ne besledikleri, etrafta dolaşacakları ve sosyalleşecekleri yer olup olmadığı hakkında sorular sorun. Yavru köpeklerin hepsinin yaşları için uygun şekilde aşılandığını ve tenya gibi parazit içermediğini doğrulayın. Veterinerlerinin adını isteyin ve onlarla iki kez kontrol edin. Yetiştiriciyi araştırmak için zaman ayırın. Önceki müşterilerin görüşlerini veya geri bildirimlerini arayın.Gösteri yetiştiricilerine geniş bir yatak verin. Bu kuruluşlar genellikle köpeklerin görünüşü için sağlıklarını, mizaçlarını veya güçlerini temel alarak değil, yavrular üretir. Daha iyi en canlı ve en sağlıklı çöpleri üretme eğiliminde oldukları için çalışan köpeğin özellikleri için üreyen gruplarla çalışın .

Husky Lab mix köpek yavrusu seçmek için bazı ipuçları:

 • Köpeğin paltosunu düşünün. Bütün yıl nispeten sıcak bir bölgede yaşıyorsanız, daha kısa saçlı bir köpek daha iyi ve daha şefkatli bir seçimdir. Potansiyel evcil hayvanınızın sıcak havalardan gereksiz yere acı çekmesi gerekmez.
 • Yavruların mizacını gözlemleyin. Büyük bir çöpte bile farklı kişilikler göreceksiniz. Meraklı, giden, arkadaş canlısı ve size kendi başlarına yaklaşacak kadar cesur bir köpek yavrusu arayın.
 • Köpek yavrusu dikkatlice inceleyin. Gözlerini, kulaklarını, ağzını, derisini, karnını, kuyruğunu ve pençelerini inceleyin. Bu alanların temiz ve sağlıklı olduğundan emin olun.
 • Bilgi talebi. Ana ırkların sağlık geçmişini, doğuştan gelen sağlık sorunlarını ve veterinerlerinin adını kontrol etmek için yapılan herhangi bir genetik test hakkında bilgi isteyin.

Araştırmanızı yapın ve Lancaster Puppies ve Greenfield Puppies gibi güvenilir yetiştiricileri arayın.

Ayrıca evlat edinme yolundan da geçebilirsiniz. Www.adoptapet.com ve www.petfinder.com gibi siteler sizin için en iyi köpeği bulmanıza yardımcı olabilir.Sonsuza kadar eve ihtiyaç duyan Husky Lab melezleri hakkında yerel hayvan barınağınızla veya kurtarma organizasyonlarınızla konuşun. İşte sizi doğru yola koyabilecek bazı gruplar -

 1. Husky Evi
 2. Sonsuza Kadar Ev Kurtarma Vakfı
 3. Amerikan Hayvanlara Zulüm Önleme Derneği
 4. Kutup Kurtarma
 5. İkinci El Av Köpekleri

Lab ile karışık Husky damat

Lab ile karışık bir Husky isteyen herkes, tımarına zaman ayırmaya hazırlanmalıdır. Bir Husky ve Lab'ın çocukları olarak, Köpeğinizin yıl boyunca düzenli olarak dökülmesini bekleyin. Ama ilkbahar ve sonbahar için kendinizi destekleyin. Bunlar bu karışık cins için en önemli dökülme mevsimleridir.

Bol dökülme, Husky'nin kalın çift katından kaynaklanıyor. Labrador ebeveyninden sonra alınan bir Husky Lab karışımı, tipik Husky'den daha az, ancak ortalama Lab'dan daha fazla dökülecektir. Şanssızsanız ve köpeğiniz Husky ebeveyninin peşine düşerse, astarını dökerken şaşırtıcı derecede saç dökülmesini bekleyin.

Köpeğinizi haftada iki kez tımar ettiğinizden emin olun. Astar tırmığı bu görevi daha yönetilebilir hale getirecektir ve köpeğinize zarar vermez. Ayrıca ceketini şık ve güzel tutacak ve düşen saç miktarını azaltacaktır.

Ancak dökülme mevsimi boyunca, saçınızı kontrol etmenize yardımcı olmak için köpeğinizi haftada üç ila beş kez fırçalamak akıllıca olacaktır. Evinizi tüysüz tutmak için elektrikli süpürgeye yatırım yapmak da iyi bir fikirdir.

Bir Husky Lab karışımı da aylık veya kirli olduğunda yıkanmalıdır. Tırnaklarını gerektiği gibi kesin, ancak köpeğinizin kulaklarını ayda en az iki kez temizlediğinizden emin olun. Ayrıca haftada iki kez dişlerini fırçalamalısın.

Husky Sağlık Sorunlarıyla Karışık Laboratuar

Karışık cins köpekler genellikle ana cinslerden daha sağlıklıdır. Ancak aynı zamanda Lab Husky karışımınızın Labradors ve Siberian Huskies'i rahatsız eden sağlık sorunlarına duyarlı olabileceği anlamına gelir.

Bu nedenle, yetiştiriciden veya veterinerinizden köpek yavrusu üzerinde bir sağlık testi yapmasını istemeniz çok önemlidir. Bu, doğuştan gelen sorunların varlığını ortaya çıkaracaktır.

Sizin Husky ile karıştırılan laboratuvar artrit, göz problemleri, cilt rahatsızlıkları, kalp sorunları ve dirsek ve kalça displazisine maruz kalacaktır. Köpeğinizin artrit, displazi ve kalp problemleri geliştirme olasılığını arttırdığı için obez hale gelmemesine de dikkat etmelisiniz.

Ayrıca aşağıdaki belirtilere dikkat etmek de sizin yararınıza olacaktır:

 • Alerjiler
 • Katarakt
 • Dejeneratif Miyelopati
 • Diş problemleri
 • Epilepsi
 • Egzersize bağlı çöküş
 • glakom
 • Hemofili

Lab Husky'niz ayrıca veterineri düzenli olarak ziyaret etmelidir.

Husky Crossed With Labrador Gıda Gereksinimleri

Husky Lab köpek yavrusu yetiştiricinin beslediği köpek mamasıyla beslenmeye devam etmek iyi bir fikirdir. Daha sonra bu markayı yavaş yavaş bırakırsanız sütten kesebilir ve oranı sürekli arttırırken yeni yiyecekler sunabilirsiniz.

Lab yavrularıyla çaprazlanmış bir Husky günde üç ila dört kez beslenmelidir. Altı aya ulaştığında, beslenme günde sadece iki kez bırakılabilir.

Bir yaşına gelene kadar köpeğinizi yavru köpek mamasıyla beslemeye devam edin . Çünkü bu yem, daha fazla proteine, büyüyen bir köpek yavrusu için gereken bir şeye sahip olacak şekilde tasarlanmıştır. Evcil hayvanınız bir yaşına geldiğinde, yetişkin bir karışıma geçin. Daha sonra günde yaklaşık 2.5 bardak kuru köpek yemi ile beslenmelidir.

Protein bakımından zengin kuru köpek mamasını seçin. Aslında Husky Lab hibritinizin yiyeceklerinin dörtte birinin protein içerdiğinden emin olmalısınız. Yağ, buğday / mısır glüteni ve suni renk veren yemlerden kaçının.

Neyse ki Lab Husky karışımlarının sahipleri için, bugün piyasada iyi bir yüksek kaliteli kuru köpek maması seçimi var, örneğin:

 • Wellness Complete Health Puppy: Şirket, formülü ile Husky Lab melezinizin en önemli beş sağlık gereksinimini karşılamayı amaçlamaktadır. yaban mersini ve ıspanak antioksidanları, gelişmiş beyin gelişimi için DHA ve kalp için taurin içerir .
 • Vahşi Pasifik Akışı Tahılsız Kuru Köpek Mamasının Tadı: Bu, yetişkin ve kıdemli Husky Lab karışımları için en iyi köpek mamasından biridir. Okyanus balığı unu, somon, patates, tatlı patates ve bezelye içerir. Daha parlak bir palto olmasını istiyorsanız köpeğinize verin.
 • Nutro Max Büyük Cins Yetişkin Kuru Köpek Maması: Bugün en iyi köpek maması üreticilerinden biri olan Nutro Max, bir köpeğin geliştirebileceği sindirim sorunlarının sayısını azaltmak için beslemesinde daha az bileşen kullanıyor. Ana protein kaynağı olarak gerçek tavuğu kullanır. Bu kas gelişimine yardımcı olur ve evcil hayvanınızın iştahını artırır.

Lab Husky Egzersiz Gereksinimleri ile Geçti

Husky ile çaprazlanmış bir laboratuvarın inanılmaz yüksek enerji seviyeleri vardır. İki enerjik çalışan köpek ırkından alınıp düşünüldüğünde bu bir sürpriz olmamalı.

Lab Husky karışımınızın formda kalması ve fazla enerjiyi yakması için düzenli egzersize ihtiyacı olacaktır . Cumartesi günleri yalan söylemeyi veya öğleden sonra televizyon izlemeyi tercih eden türseniz, bu sizin için bir köpek değildir.

Bu köpeğin günde iki kez uzun bir yürüyüşe ihtiyacı var. Ayrıca parkın etrafında koşmak ve Frizbi oynamaktan hoşlanır. Bu melez suya karşı doğal bir afiniteye sahiptir ve yüzmeyi sever. Perdeli pençeleri bu aktivitede doğaldır.

border collie karışımı

Herhangi bir interaktif oyun bu köpeğe mükemmel uyacak. Aktif bir yaşam tarzına sahip olan ve açık havada sevenler, Husky Lab karması için iyi eşleşmeler olacak. İdeal bir koşu veya koşu arkadaşı. Hatta yürüyüşe veya kampa bile götürebilirsiniz. Egzersiz, özellikle Labrador’un gen mutasyonunu miras almışsa, bu karışık ırk için hayati önem taşır. . Laboratuvarlar, ağırlık artışına bağlı belirli bir gene sahiptir. Bu yüzden birçok Labrador'un obezleşmesi.

Bu melez köpek, özgürce çalışabileceği bir avluya sahip evlerde gelişecek. Ancak, mülkünüzün etrafındaki çitin, bu köpeğin iç kaçış sanatçısının görünmesini engelleyecek kadar güçlü olduğundan emin olun. Aynı zamanda delikleri kazmayı da sever, böylece bahçenizi yeniden düzenlemek zorunda kalabilirsiniz.

Köpeğinizi meşgul edin ve bu oyuncaklarla eğlendirin -

 • KONG Extreme: Kong oyuncakları asla başarısız olmaz ve sevgili bir oyuncağın bu aşırı versiyonu Lab Husky karışımınızı saatlerce mutlu edecektir. İkramlarla doldurun, arkanıza yaslanın ve köpeğinizin saatlerce çiğnemesini izleyin. Dahası, köpeğinizin çenesine dayanabilecek kadar dayanıklıdır.
 • Nina Ottoson Köpek Tornado: Bu interaktif oyuncak biraz pahalı ama iyi değer gider. Bulmacayı anladığı için köpeğinizin beynini çalışmaya devam edecek şekilde tasarlanmıştır. Neredeyse yıkılmaz ve bulaşık makinesinde yıkanabilir, bu nedenle temizlik kolaydır.
 • Trixie Köpek Aktivite Satrancı: Bu oyuncak, zekasını karşılığında köpeğinizi atıştırmalıklarla ödüllendirecektir. Evcil hayvanınızı meşgul etmek için hareketli parçalar içindeki muameleleri saklayın. Dört zorluk seviyesi ile köpek yavruları ve yetişkinler için iyi bir oyuncak.
 • KONG Jumbler Top Oyuncak: KONG'den bir başka klasik olan bu sert kauçuk oyuncağın içinde bir tenis topu var. Köpeğinizin topu topu çalmak veya onunla oynamak için harika bir zamanı olacaktır. Ayrıca gıcırdıyor, bu yüzden daha işitsel eğilimli köpekler ilgilenecek.
 • Mamut Parlak Çiğniyor: Husky Lab hibritiniz bu pamuk karışımı, üç düğümlü oyuncağı çekmeyi ve oynamayı çok sevecek. Büyük ve güçlü köpekler için ekstra büyük bir boyut da dahil olmak üzere farklı boyutlarda gelir. Bu oyuncak ayrıca evcil hayvanınızın dişlerini oynatırken veya çiğnerken dişlerini temizlemek ve temizlemek için tasarlanmıştır.

Husky Lab Mix Eğitimi

Husky Lab karışımı ile itaat eğitimi şarttır ve köpeğini eve getirir getirmez başla . Bu eğitim, evcil hayvanınızla olumlu bir ilişki geliştirmenize yardımcı olurken aynı zamanda kontrolünüzde kalmanızı sağlar.

Husky Lab çok akıllı bir köpek ve sorumlu ve sabırlı bir kişi Huskador'larını kendileri eğitebilir. Dersler erken yaşta yapılırsa bu daha kolay olacaktır.

Husky Lab meleziniz Labrador’un işleri hızlı bir şekilde öğrenme kapasitesini ve ailesini memnun etme hevesini miras aldıysa, eğitim bir esinti olacaktır. Ancak, Husky ebeveynliği nedeniyle evcil hayvanınızın son derece inatçı olma şansı . Bu durumda, evcil hayvanınızın istediği hakkında kendi fikirlerine sahip olacağı için ekstra sabırlı olmanız gerekir. Neyse ki, bu inatçı çizgi olumlu takviye ve tekrarlama yığınları ile temperlenebilir. Eğitimin tutarlı olması da önemlidir.

Sosyalleşme eğitimi de bu köpek için çok önemlidir. Yavru köpeğinizi eve getirdiğiniz anda sosyalleştirmeye başladığınızdan emin olun. Arkadaşlarınızı davet edin veya evcil hayvanınızı farklı yerlere götürün. Fikir, çeşitli insanlarla ve hayvanlarla etkileşime girmesine izin vermektir.

Eğitimi kolaylaştırmak için aşağıdaki ipuçlarını göz önünde bulundurun:

 • Pozitif takviye en iyisidir. Bu, bu cins ile daha iyi bir stratejidir. Köpeğinize emirlerinizi yerine getirmediği veya eğitimini unuttuğu için cezalandırmayın.
 • Normal oynatma tarihleri ​​ayarlayın. Başkalarıyla oynamak, onları eğlendirmek, sosyalleşmek ve zihinsel olarak meşgul etmenin bir yoludur.
 • Bulmaca oyuncaklara yatırım yapın. Can sıkıntısı Labsky’inizin eğitimini geri alabilir . Elinizde çok sayıda ilgi çekici oyuncak ve bulmaca bulunduğundan emin olun.

Labrador Husky Mix ve Aileleri

Lab Husky karışımı, herkes uygun bir şekilde idare ve eğitim ile gemide olduğu sürece harika bir aile köpeğidir. Tutarlılık, bu köpeğin düzgün bir şekilde eğitilmesini ve sosyalleştirilmesini sağlamak için anahtardır.

Bu köpek, tek hanelerden küçük çocuklu ailelere kadar her tür mal sahibine uygundur. Ama bu köpek için zaman ve enerjiye sahip olduğunuzdan emin olmalısınız. Kendinize, bir tane almadan önce mümkün olan en iyi yaşamı sağlamak için gereken sabrınız ve bağlılığınız olup olmadığını sormalısınız.

Labsky’lerin yüksek enerji seviyeleri, aktif bir yaşam tarzına sahip birine ihtiyaç duyduğu anlamına gelir . Bu muhteşem köpek, yoğun çalışanlar veya uzun saatler boyunca evden uzakta olanlar için evcil hayvan değildir. Zaman, enerji, özveri, alan ve bütçe ile bir aileye ihtiyaç duyan, insan merkezli bir köpek.

Husky Lab karışımı eşsiz bir köpek ve harika bir arkadaştır. Sadık, sevgi dolu ve koruyucu. Onu sevecek birine ihtiyacı var; fiziksel ve zihinsel gereksinimlerinin karşılanması için zaman ve çaba harcayacak biri.

Referanslar:

 1. Zhao, X., vd. 'Sibirya Huskies'te Köpek Kriptorşidizmi için Genom Geneli Birlik Çalışması'.Hayvancılık ve Genetik Dergisi, cilt 131, no. 3, 25 Kasım. 2013, s. 202-209., Doi: 10.1111 / jbg.12064.
 2. Heisler, Lora ve Lourdes Valencia-Torres. 'Köpeklerde POMC Geninde Bir Silme için 1000 Değerlendirme Fakültesi Obezite Eğilimli Labrador Retriever Köpeklerde Ağırlık ve İştahla İlişkilidir'.F1000 - Yayın Sonrası Biyomedikal Edebiyatın Akran Değerlendirmesi, 8 Şubat 2016, doi: 10.3410 / f.726342840.793520381.
 3. Morgan, Diane.Aptallar için Sibirya Huskies. Wiley Yayıncılık, 2001.
 4. Walton, Joel ve Eve Adamson.Aptallar için Labrador Retriever. Wiley Yayıncılık, 2007.
 5. https://en.wikipedia.org/wiki/Labrador_Retriever
 6. https://en.wikipedia.org/wiki/Husky

Yorumlar