Purina One ve Purina Pro Planı: Fark Nedir?

Purina One ve Purina Pro Planı: Fark Nedir?

Yavru köpeğiniz için potansiyel yiyecek olarak Purina Pro ile Purina One'ı karşılaştırmak, ancak emin değilim farklar nelerdir ? Purina'dan her iki tür mama da inceliyor ve farklı olan ancak benzer olan ve köpeğiniz için bu mamayı seçerseniz neler bekleyebileceğinizin üzerinden geçiyoruz.

Purina üretici olduğu için her yiyecek arasında birçok benzerlik olduğunu göreceksiniz. Ancak özünde besin içeriği çok farklıdır. Her formülün farklı protein, yağ ve kalori içeriğine sahiptir köpeğiniz için yiyecek seçerken bu önemlidir.Pek çok insan, yavrularını tahıl içermeyen bir yiyeceğe başarıyla geçirdi; bu, üzerinde düşünmek önemlidir, çünkü bu markaların hiçbirinin tahıl içermeyen teklif . Karşılaştırdığımız diğer markalara bağlı kalmak daha iyidir, Acana vs. Orijen gibi veya Mavi Bufalo ve Nutro . Bununla birlikte, Purina köpek maması konusunda çok iyi bir üne sahiptir ve aşağıda hangisinin en iyi olduğunu belirleyebilmeniz için her birine bakıyoruz. Başlayalım!

Bir Bakışta: Purina One ve Purina Pro Planı

Purina Pro Plan Yetişkin
Bizim Puanımız

En İyi Genel

Purina Pro PlanıChewy.com'da görüntüle
Purina One Yetişkin Maması
Bizim Puanımız

Bütçe Seçimi

Purina Bir Formülü

Chewy.com'da görüntüle
Purina Pro Hassas Mide
Bizim Puanımız

Hassas MidePurina Pro Hassas Mide

Chewy.com'da görüntüle

Not: Yukarıdaki bağlantılara tıkladığınızda, ek ürün bilgileri ve müşteri incelemeleri alabileceğiniz Chewy.com'a yönlendirilirsiniz. Bir satın alım yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden komisyon kazanıyoruz.

Purina Marka Tarihi

Purina şu anda Nestle'ye ait ve çok büyük bir küresel şirket merkezi St Louis, Missouri'de bulunmaktadır. Sadece karşılaştırdığımız bu ikisi değil, birden fazla evcil hayvan gıda ürünü üretiyorlar. Genişleyen kampüste, dört katlı özel bir araştırma tesisi içeren 50 dönümlük 16 bina vardır.

Kurucu William H. Danforth, 1984 yılında Robinson-Danforth Komisyonu Şirketini diğer ortaklarla kurarak çiftlik hayvanı yemi işine girdi. 8 yıl sonra şirketin adı Ralston Purina olarak değiştirildi ve kısa bir süre sonra evcil hayvan yemi arenasına genişledi. birkaç küçük şirketi satın almak. Onlar odaklarını beslenme dolu lezzetli evcil hayvan mamalarını araştırmaya ve geliştirmeye odakladıklarında hayvanlar için.

Yıllar boyunca Purina birçok ilki yarattı şu anda mama olarak bilinen 'ekstrüzyon' adı verilen yeni bir teknolojiyle yapılan evcil hayvan mamaları, yavru köpeklerin özel ihtiyaçlarını karşılayan özel köpek formülleri dahil. Purina One serisindeki ürünler doğal malzemeler kullanır ve doğal evcil hayvan mamalarının ilk serisidir. 1986'da Purina, 1 numaralı bileşen olarak gerçek eti kullanan ilk kuru gıda olan 'Pro Plan' ı geliştirdi. Purina ayrıca köpeklerin beslenme ihtiyaçlarını anlamak için 14 yıllık çığır açan bir çalışma gerçekleştirdi yaşlandıkça hipoalerjenik ürünlerin oluşmasına yol açar.

Purina ethos basittir ve değişmez, 'Sorumlu kaynaklar, ustalıkla hazırlanmış ve beslenme açısından çok önemlidir.' Listeliyorlar her bir bileşen bu, tüm evcil hayvan maması tariflerine eklenir ve tam olarak neden dahil ettiklerini açıklar.Besin Değeri Karşılaştırması

Pooches için yaptığımız yiyecek seçimleri, vücutlarının hangi besinleri, vitaminleri ve mineralleri aldığını ve nihayetinde sağlıklarının ne olduğunu belirler. Var köpeklerin sadece et ve proteine ​​ihtiyaç duyduğuna dair yaygın bir yanılgı vahşi bir köpeğin yiyeceği bu kadar olduğu için ihtiyaçları olanı elde etmek. Evcilleştirilmiş köpekler gevşekçe kurtlarla ilgili DNA'larında sindirim sistemleri ve metabolizmaları yıllar içinde adapte olmuş ve bu nedenle en sağlıklı hallerinde olmak için daha geniş bir içerik yelpazesine ve beslenmeye ihtiyaç duyuyorlar, yani tanelerin geldiği yer.

Aşağıdaki tablo, Purina One ve Purina Pro Plan’ın boyuta özel en popüler yiyeceklerinin ortalama besin bileşenlerini karşılaştırmaktadır:

Pro Plan Küçük IrkPurina Bir Küçük IrkPro Plan Medium BreedPurina Bir Orta IrkPro Plan Büyük IrkPurina Bir Büyük Irk
Protein % 29 % 28 % 26 % 26 % 26 % 26
Yağlar % 17 % 17 % 16 % 16 % 12 % 12
Lif % 3 % 3 % 4 % 3 % 4,5 % 4,5
Kcal / Kupa 465 387 498 380 396 355

Besin içeriği olarak ölçülen gıda ürünlerinin üç ana bileşeni protein, yağ ve liftir. Bunlar sağlıklı ve dengeli bir beslenme için en önemli nedenlerdir, bu yüzden yavrularınızın beslenmesindeki önemlerini özetleyelim.

Protein içerikli

Bu kategoride iyi miktarda protein ile eşit olarak eşleşir her birinde, tümü endüstri tarafından önerilen standardın üzerinde. Tek fark, Purina Pro Plan'ın sadece% 1 oranında biraz daha fazla protein katmasıdır. Her ikisi de gerçek eti ilk bileşen olarak listeliyor, ancak ikincisi her iki marka için de et yan ürünü. Bununla birlikte, Purina Pro, en sevdiğimiz gıdalardan biridir. Yorkie gibi daha küçük ırklar veya Shih-tzu , eklenen protein nedeniyle.Et yan ürünleri, kanatlı karkaslarının işlenmiş parçalarının öğütülmesi ile yapılan bir gıda kaynağı olarak biraz tartışmalıdır ve gaga, kemik ve sakatat içerebilir. Evcil hayvanınız için mutlaka zararlı olmasa da, içeriklerin en safları değiller ve bu yan ürünlerin köpek mamasında bulunmasına itiraz eden evcil hayvan sahiplerinin sayısı artmaktadır. Genellikle içindeki protein içeriğini artırmak için kullanılırlar, ancak yukarıdaki tüm ürünler, yavruları için iyi sonuçlar ürettikleri için çevrimiçi olarak yüksek puanlara sahiptir, bu yüzden bunun sizi rahatsız etmesine izin vermeyin.

Protein yavrularımıza amino asitler sağlar ve bunlar enerji, hücresel yenilenme, kas üretimi ve onarımı, sağlıklı saç, cilt ve bağlar için kritiktir . Bunları doğal olarak üretemeyecekleri için gerekli miktarda protein düzenli beslenme rutinleri ile sağlanmalıdır. Düşük kaliteli yiyeceklerin, köpeğinizin sağlığının bozulmasına neden olmasının nedeni budur, çünkü vitamin eksiklikleri çok sayıda sağlık sorununa neden olur.

Yağ içeriği

Bu bileşen aynı zamanda her boyuta özgü gıdada eşit olarak eşleşir. Hem Purina One hem de Purina Pro Plan'ın, pooch'unuz için sağlıklı bir denge oluşturan şeylere yönelik araştırmaları, onları bu iyi eşleşen sayılara yönlendirdiği için, boyuta özgü tarifleri için benzer beslenme bozulmalarına sahip olması şaşırtıcı değildir.Yağ, tüm köpek diyetlerinin önemli bir parçasıdır Güçlü bir vücut, sağlıklı tansiyon gibi bir dizi fayda sağladığından, yağda çözünen vitaminlerin verilmesini sağlar ve tada bir yumruk ekler.

Tavsiye edilen protein yağ oranının 2: 1 olması tavsiye edilir. Yani, bu gıdalardaki oran, yiyeceklerin biraz daha yüksek AAFCO yönergeler. Yavrularınızın metabolizmasının ekstra enerji için yağa gitmeden önce proteinden besinleri alması gerekir ve çok fazla yağlı yiyecekler, köpeğinizin yağdan daha fazla enerji emeceği ve proteinden daha az besin alacağı anlamına gelir, bu yüzden bu, aktif olmayan köpekler için bir endişe olabilir.

Lif İçeriği

Yine, genel olarak, fiber için orta boy ürünlerde yalnızca% 1'lik bir fark vardır, bu nedenle burada da net bir kazanan yoktur.

Lif, sindirime yardımcı olmak ve köpeğinizin dışkısını sıkı ve bağırsak hareketlerini düzenli tutmak için gerekli bir bileşendir. Diyetinde lif eksikliği, kabızlığa ve bazen anal bezlerinde sorunlara yol açabilir, bu nedenle veterineriniz bunun gibi yiyecekleri tavsiye et temizlemeye yardımcı olmak için. Lif aynı zamanda besinlerin bağırsaktayken emilimine de yardımcı olur, bu nedenle sağlıklı bir diyetin çok yönlü bir temel parçasıdır. Bu ürünlerdeki seviyeler, endüstri tarafından önerilen standartlar .kazanan

Besin içeriği söz konusu olduğunda, Purina Pro burada kazanan . Bu mama serisi daha iyi besin değerlerine sahiptir ve yavrularınız için çok çeşitli formüllere sahiptir. Maliyetteki artışın üstesinden gelirseniz, köpeğinizin sağlığı hayatının ilerleyen dönemlerinde bunun için size teşekkür edebilir.

Tatlar

Köpek sahipleri olarak, hayatımızın çoğunda, köpeklerimizin yiyeceklerine burunlarını çevirdiği bir zaman geldi. Tıpkı insanlar gibi köpekler de bazen her öğünde her öğünde aynı yemekten sıkılabilir. Neyse ki çoğu yiyecek çeşitli tatlarda gelir ve malzemeler biraz farklı olsa da, yemeğinden sıkılırsa ona çeşitli tatlar sunması için yavaşça geçiş yapabilirsiniz.

Purina One’ın standart lezzeti Tavuk, bezelye ve mısırdır ve alternatifler Kuzu ve pilav veya Tavuk ve pilavdır. Yavrular, yaşlılar ve hassas köpekler için beslenmeye özgü mama taneleri, Somon ve pirinç aroması veya ilave bezelye ve havuç içeren Somon ve Ton balığı sunar.

Purina Pro Plan’ın ürün yelpazesinin standart tadı Tavuk, pirinç ve mısırdır, ancak hassas köpekler ve yavru köpekler için başka tatlar da vardır. ve yaşlılar Kuzu eti ve pilav, Somon ve pilav ve Tavuk ve yumurta tarifleri gibi.

Çok çeşitli tatlara sahip olmak bir fark yaratabilir ve ayrıca özel olarak tasarlanmış bazı tatlar da vardır. ağız kokusu gibi sorunları çözmek .

kazanan

Purina Pro'nun daha iyi bir lezzet dizisi var . Mükemmel yiyecekleri bulabilmeleri için köpeğiniz için farklı seçenekleri test etmenize olanak tanıyan birden fazla çeşidi vardır. Yine burada bir maliyet bileşeni var, ancak Pro yemek serisinde daha fazla seçenek var, bu yüzden onlara bu kategoride kazanmayı vermeliyiz.

Maliyet

Uygun fiyatlı ve kaliteli olan arasındaki savaş, çoğu işletme sahibi için hala devam ediyor. Bazı markaların, bir sonraki en iyi tarife, en iyi proteinlere sahip olduklarını ve bazen mucizevi iyileştirici bileşenler içerdiğini iddia eden tüketicileri abarttığını ve hatta kasten yanılttığını ortaya çıkaran birçok rapor veya çalışma var.

Öyleyse soru şu ki, hangi markaya güvenmeliyiz ve doğru yiyeceği doğru fiyata satın alıp almadığımızı nasıl bileceğiz? Her iki Purina serisinin de AAFCO tarafından belirlenen gerekli standartları karşıladığını biliyoruz, ancak paranızın karşılığını fazlasıyla alıyorlar mı? Bu tablo, ürünlerin pound başına ve kalori başına maliyetini gösterir:

Pro Plan Küçük IrkPurina Bir Küçük IrkPro Plan Medium BreedPurina Bir Orta IrkPro Plan Büyük IrkPurina Bir Büyük Irk
Çanta Boyutu (Lbs.) 34 Lb. 16 Lb. 30 Lb. 31 Lb. 34 Lb. 31 Lb.
Ortalama Maliyet / Lb. 1,41 ABD doları 1,87 ABD doları 1,59 ABD doları 1,09 ABD doları 1,14 ABD doları 1,04 ABD doları
Ortalama Maliyet / Kcal .06 .09 .06 .06 .06 .06

Gördüğünüz gibi, pound karşılaştırması için bir pound üzerinde, Purina One için daha ucuza çıkan ve Purina Pro Plan için diğerleri daha ucuz çıkan karışık bir çanta. Genel olarak kalori başına maliyet açısından da çok benzer görünüyor. Purina One küçük cins kuru mama ile hafif bir anormallik var, ancak bunun yalnızca 30 lb + yerine küçük 16 lb'lik bir çantada sunulduğuna inanıyorum. Genellikle, çanta ne kadar büyükse, fiyat o kadar iyidir, bu nedenle küçük bir cins sahibiyseniz ve toplu olarak satın almaktan hoşlanıyorsanız Pro Plan sizin için daha iyi bir seçenek olabilir.

kazanan

Purina One maliyet kategorisinde kazandı . Daha düşük maliyetli bir köpek mamasıdır ve Pro Plan formülleri kadar yüksek kaliteli içeriğe sahip değildir. Bütçe birincil endişenizse, Purina One harika bir seçenektir. diğer düşük maliyetli markalar .

efsane köpek isimleri erkek

Sıkça Sorulan Sorular

Bu ürün serilerini karşılaştırmak söz konusu olduğunda sık sorulan sorulardan bazıları şunlardır:

S: Purina’nın ürün serileri arasındaki temel fark nedir?
C: Esasen çok değil. Her ikisi de yaşam evreleri ve sağlık gereksinimleri için çeşitli tarifler sağlar ve her ikisi de uzun yıllardır evcil hayvan sahipleri arasında popüler olan kaliteli ürünler üretirler. Tek gerçek fark, Purina Pro Plan'ın daha geniş bir yelpazede sağlığa özel tariflere sahip olmasıdır.

S: Hangi ürün grubu en lezzetli?
C: Şimdi, bu zor bir soru. Her ikisi de Purina tarafından şiddetle tavsiye edilmektedir. İncelemelere göre köpekler her ikisini de aynı derecede sever, bu yüzden basit cevap, gerçekten bütçeye bağlı olmasıdır.

S: Hangi ürün grubu daha değerli?
C: Tüm Purina kibbles, bilim araştırması destekli tariflerle yapılır, ikisi de para için çok iyi bir değer sunar ve maliyet karşılaştırmamızın gösterdiği gibi, bunlar da fiyattan yararlanır.

Lehte ve aleyhte olanlar

MarkaArtılarıEksileri
Purina Pro Planı Dengeli Et yan ürünlerini kullanır
Geniş aroma seçimi Gerekenden daha yüksek yağ içeriği
Purina Bir Büyük bir değer Et yan ürünlerini kullanır
Bilim destekli tarifler Sınırlı lezzet seçenekleri

Son düşünceler

Bu markadaki her iki gıda da inanılmaz bir üne sahiptir. Hala dünyadaki evcil hayvan sahipleri için sıkı favoriler. Tüm evcil hayvanlar için ürün yelpazesini araştırma ve genişletme konusundaki kalibresi ve bağlılıkları açıkça görülüyor.

Tarifler sadece köpeğiniz için lezzetli değil, aynı zamanda dengeli. Amerikan Yolculuğu gibi , para için büyük bir değerdir. Bu karşılaştırma muhtemelen iki ürün grubu arasında göreceğiniz en yakın olanıdır, ancak aynı şirket ve bilim adamları tarafından üretildikleri göz önüne alındığında bu şaşırtıcı değildir, dolayısıyla sonuçta net bir kazanan yoktur.

Bir hat seçmek zorunda olsaydık, Purina Pro Plan en geniş ürün yelpazesine sahiptir, bu yüzden onları bu temelde taçlandırırdık. Bununla birlikte, hangi markaya karar verirseniz verin, hem sizin hem de köpeğinizin kibbles ile mutlu olacağından emin olabilirsiniz.

Yorumlar