Kedilerin Reenkarne Olduğunu Düşünüyor musunuz?

Kedilerin Reenkarne Olduğunu Düşünüyor musunuz?

Maneviyatla ilgili belirli konular söz konusu olduğunda oldukça rahatım ve bazı şeyleri iki şekilde (veya birçok şekilde) görebiliyorum. İnanç farklılıkları konusunda fazla kızmam (zarar söz konusu olmadığı sürece).

Bu doğrultuda, evcil hayvanlarımızın vefat ettikten sonra bize 'geri gelip gelemeyeceğini' uzun zamandır merak ediyorum. Reenkarne olabilirler mi? Reenkarnasyon mümkün mü? Sevgili bir evcil hayvanın özünün başka bir bedende geri gelmesine izin veren, burada iş başında anlamadığımız bir güç mü? Yoksa sevgili evcil hayvanımın geri dönmesini arzulayan ve istediğim şeye uyacak herhangi bir durumu rasyonelleştiren sadece zihnim mi?Bilmiyorum. Bence ya ya da herhangi bir senaryo mümkün olabilir. O benim. Bazılarınız bu konuda şu ya da bu şekilde daha güçlü fikirlere sahip olacaksınız.

shiba inu karışımı

Örneğin, tanınmış medyumların ve medyumların bunun mümkün olduğuna inandığını biliyorum. Onlardan şüphe etmek için kimim? Ve bilmiyorum. Aynı zamanda, bir kedi vefat ettiğinde duyduğum özlem ve kederden ve bunun umduğum şeyi nasıl önyargılı ve şekillendirebileceğinden şüpheliyim.

Benim için oldu mu Bir kedi geri mi döndü?Olabilir.

Kedilerin geri dönmüş olabileceğini düşündüğüm iki durum yaşadım. Elbette, bunu şüphe götürmez bir şekilde kanıtlayamam - kim yapabilir? Kısaca, işte benim hikayelerim:

Jamie

Orta saçlı turuncu erkek Jamie neredeyse 21 yaşına kadar yaşadı. Son altı ayı, bir kediyle yaşadığım en şaşırtıcı aylardı. Sanki kalan zamanını en iyi şekilde değerlendirmeye çalışıyormuş gibi, o son altı ayda bizimle inanılmaz şekillerde bağ kurdu. Onunla geçirdiğim günler ve zamanlar çok tatlıydı. Öldüğünde bu çok büyük bir meseleydi, çünkü o 21 yıl boyunca bizimle birlikteydi - partnerimle ilişkimin tamamı boyunca. Jamie'yi kedi yavrusu olarak seçtik. Jamie'yi kaybetmek, bir şekilde ilişkimizin bir kısmının düştüğünü ya da değiştiğini görmek gibiydi. Tabii ki geri döneceğini umuyordum - bir parçam mümkün olup olmadığını sorgulasa da.kilo vermek için en iyi köpek maması nedir?

Ölümünden kısa bir süre sonra bir rüyada bana geldi. Rüyasında bir tür doğaüstü ve gerçek dışı bir şekilde beyazdı ve bana geri döneceği ve onu aramaya başlamam gerektiği fikrini verdi. O rüyadan sekiz hafta sonra, veterinerimin ofisine sekiz haftalık, seyreltilmiş bir alaca kedi yavrusu götürüldü. Kurtarılmıştı ve tatlı bir kişiliğe sahip olduğu için ona gerçekten iyi bir yuva bulmak istiyorlardı.

Uzun lafın kısası, yüzümde başka işaretler belirdi: Jamie çiçeği dediğimiz (yıllarca çiçek açmamış olan) bir çiçek aniden çiçek açtı, sık sık yanıma kelebekler geldi ve 'Laredo' yu görmeye başladım. Her yerde karavanlar (Jamie'yi 'Jamie Laredo' takma adıyla aramıştık).

Ne yaptım? Oyunculuk yaptım elbette! Tatlı Jamie Bluebell bir zevktir. Bana Jamie'yi hatırlatıyor mu? Bazen bazı yönlerden, ama tamamen değil.Zaman

Şiddetli küçük Kali şefkatli bir ruhtu. 18 yaşına kadar yaşadı, bir arka bacağı eksikti ve bir takım sağlık sorunları ve yılmaz bir ruhu vardı. Onu kaybetmek zordu ve son üç ayı da acı verecek kadar güzel, derin ve benim tarafımdan değerliydi. Onu güçlü bir öğretmen olarak görüyordum. Hayatında çok şey yaşadı. Kali, beyaz önlüğü ve beyaz pençeleri ve yoğun yeşil gözleri olan siyah beyaz bir tekirdi.

Yine, o vefatından yaklaşık iki hafta sonra, turuncu ve beyaz bir kedi yavrusu vizyonuyla güçlü bir rüya gördüm. O kediyi net bir şekilde görebiliyordum ve kedicik benim için yapılmış gibiydi. Yavru kedinin Kali olduğunu veya bir şekilde Kali ile ilişkili olduğunu hissettim. Yine, yaklaşık altı veya sekiz hafta sonra, veterinerin ofisine (diğer kedi işleri için) girdim ve izlerimde durdum.

pitbull labrador mix

Fuaye girişinde, evlere ihtiyacı olan üç turuncu ve beyaz yavru kedinin resmi asılıydı. Beyaz önlüğü ve Kali'ninki gibi beyaz pençeleri olan biri, hayalini kurduğum kediye benziyordu. Tabii ki, bu hikayenin sonunu biliyorsunuz. Yavru kedilerle tanışmaya gittim. İkisi oldukça utangaçtı ve benimle ilgilenmiyordu - üvey anne onların birlikte evlat edinilmesini istedi. Üçüncü kedi beni yoğun ve sevgi dolu bir bakışla sabitledi ve kucağıma tırmandı. Onu evlat edindik ve Norton adını verdik, gizli de olsa aklımda ona Kalil diyorum.

Bu makale için kişisel deneyimlerim hakkında yazmaya başladığımda, Norton masanın üzerine geldi ve bana baktı - genellikle yapmak için fazla dikkati dağıldığı bir şey. Kucağıma girdi ve bir süre orada kaldı, bana baktı ve mırıldandı. Norton, Kali gibi oldukça tutkulu ve sevgi dolu. Tam olarak Kali gibi mi? Hayır.Uzmanlar ne diyor?

Tuhaf bir şekilde, Sylvia Browne ve James Van Praagh gibi yüksek profilli medyumlar altında araştırma yaptığımda, geri gelip gelemeyeceklerine dair herhangi bir spekülasyon veya detaylandırma yerine, evcil hayvanların geçtikten sonra nereye gidebilecekleri hakkında daha fazla şey buldum. Hayvan reenkarnasyonu hakkında ilgi çekici bir yazı gibi görünen pek bir şey bulamadım. Ancak, incelemelerine dayanarak Kindle'ımdaki hayvanlar ve öbür dünya hakkındaki bu kitaba göz atabilirim. Başka bir kitapForever Faithful: Geri Dönen Köpekler,ayrıca evcil hayvan reenkarnasyonunu tartışıyor ve ilginç olabileceğine benziyor.

Şahsen, bir kedinin beni ihtiyaç duyan bir kediyi sahiplenmekten alıkoyması ümidinden nefret ederdim, ama bu birçok senaryodan sadece biri. Bana öyle geliyor ki, ölmüş bir kediye özlem duyan bir kişi, eski kediye (herhangi) bir miktar bağı olan yeni bir kedi için o kadar sert görünebilir ki, ihtiyacı olan birçok kedinin üstünden geçebilir. Mesela, sevgili kedime benzeyen ve yeni vefat etmiş bir kedi arıyorsam, çok sert görünüp başka bir haklı kediye iyi bir yuva şansı veremeyebilir miyim? Belki de dünyada bu tür şeyler hakkında düşünen tek kişi benim!

Lütfen bu konuda saygılı bir tartışma yapın! Tartışmaları kışkırtmak niyetim değil - sadece insanların düşünceleriyle veya belki de bu konuyla ilgili herhangi bir deneyimle ilgileniyorum. Geri dönen bir kediniz oldu mu? Bunun mümkün olduğuna inanıyor musun? Hikayelerinizi paylaşın lütfen.

More by Catherine Holm:  • Hadi Konuşalım - Bir Kedinin Yasını Tutmak İçin Bir Yas Destek Grubuna Katılır mısınız?
  • Bir Kedinin Kaybolduktan Sonra Kederle Yüzleşmesine Yardımcı Olmanın Beş Yolu
  • Birden Fazla Kediye Sahip Olmayı Neden Sevdiğimizi Konuşalım

Catherine Holm hakkında: Cat Holm, kediler hakkında yazmayı, kediler için çalışmayı ve onlarla yaşamayı seviyor. The Great Purr, Driving with Cats: Ours for a Short Time adlı kedi temalı anı kitabının yazarı, Ann Catanzaro kedi fantastik hikaye hediye kitaplarının yaratıcısı ve iki kısa öykü koleksiyonunun yazarıdır. Dans etmeyi, mümkün olduğunca dışarıda olmayı, kitap okumayı, kedilerle oynamayı, müzik yapmayı, yoga yapmayı ve öğretmeyi ve yazmayı seviyor. Cat, en az bitter çikolata kadar sevdiği ormanda yaşıyor ve şehirden çift espresso çekimleriyle birlikte düzenli ilham çekimleri yapıyor.

Yorumlar