Hill's Science Diyet Köpek Maması İncelemeleri: Köpek, Yetişkin ve Kıdemli Formüller

Hill's Science Diyet Köpek Maması İncelemeleri: Köpek, Yetişkin ve Kıdemli Formüller

Yavrularınız için en iyi beslenmeyi mi arıyorsunuz, ancak engin seçenekler okyanusundan seçim yapmakta zorlanıyor musunuz? Yalnız değilsin! Köpek beslenme dünyasını her köpek anne ve babası için basit hale getirme görevindeyiz. Bu yüzden en iyi markalardan bazılarını seçtik ve hepsini gözden geçirdik.

Bu kılavuzda, iyi bilinen ve sevilen premium marka Science Diet'e ayrıntılı bir göz atacağız. Science Diet, Hill's Pet Nutrition markasının en popüler serilerinden biridir. Esasen, her yavru için en iyi beslenmeyi sağlamak için her formülde bilimi kullanırlar.Sadece markalarına bakmayacağız ve geçmişlerini hatırlamayacağız. Ayrıca, tıknaz ve telaşlı yavrular için seçenekler de dahil olmak üzere, yavru köpekler, yetişkinler ve yaşlılar için formül çeşitlerine bir göz atıyoruz. Umarım, bu kılavuzu okuduktan sonra Hill's Science Diet'in köpeğiniz için en iyi seçim olup olmadığını anlayacaksınız. Öyleyse, işe başlayalım.

Bilim Diyet Köpek Maması Derecelendirmemiz

Yavru Köpekler İçin En İyisi

köpek yavrusu formülüChewy.com'da görüntüle Tepe Derecelendirmemiz

Yetişkinler için en iyisikraliyet canin vs bilim diyeti

Yetişkin 1-6 Formülü

Chewy.com'da görüntüle Derecelendirmemiz

Yaşlılar İçin En İyisiKıdemli Formül

Chewy.com'da görüntüle

Not: Yukarıdaki bağlantılara tıklamak sizi ek ürün bilgileri ve müşteri yorumları alabileceğiniz Chewy.com'a götürür. Bir satın alma yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden bir komisyon kazanırız.

İçindekilerMarka Geçmişi

Bilim Diyeti bunlardan biridir. dünyanın en popüler markaları , sadece burada Amerika'da değil. Hill's olarak pazarlanan Hill's Pet Nutrition tarafından yapılan bir formül dizisidir. Hill's ayrıca Reçeteli Diyet adı verilen ayrı bir ürün yelpazesi de pazarlamaktadır. Bu, belirli sağlık sorunlarına adanmış bir evcil hayvan maması serisidir ve bu ürünler için veterinerden onay alınması gerekir.

Hill's oldu 1907'de kuruldu , ancak bir hayvan imha şirketi olarak başladı. Yan tarafta, çiftlik hayvanı yemi ürettiler ve et artıkları, içyağı ve postlar ürettiler. 1930'lara gelindiğinde, hayvan imhasından uzaklaşıp çiftlik hayvanı yemi ve köpek mamasına odaklandılar. Yani, yolculukları gerçekten burada başladı.

Bu süre zarfında, böbrek yetmezliği olan bir köpeğin sahibi, Hill's ile birlikte çalışan önde gelen bir veterinerden bu ciddi sağlık sorununu çözecek bir evcil hayvan maması oluşturmasını istedi. Başarılı bir girişimin ardından birkaç başka formüle odaklanmaya başladılar. Sonunda yeni ürün serisi olan Science Diet'i oluşturdular. Onların sloganı “yaşam boyu sağlık bilimle başlar”.

Hill's Pet Nutrition, sonunda 1976'da dünya çapındaki Colgate-Palmolive markasına satıldı. markanın itibarını yükseltti küresel platforma. Sonuç olarak, artık hemen hemen her çevrimiçi evcil hayvan maması web sitesinde satılmaktadır ve gelişmiş dünyadaki çoğu evcil hayvan mağazasında ve veterinerde satılmaktadır. Science Diet'i aşağıdakiler de dahil olmak üzere diğer birçok markayla karşılaştırdık: elmas doğal .Geri Çağırma Geçmişi

Mavi Buffalo Geri Çağırma Tarihi

Bu marka, diğer markalara kıyasla birkaç kez geri çağrıldı.

Gıda Bileşenleri

Bir evcil hayvan maması markasının hatırlama geçmişine bakmak, araştırma sürecinde çok önemlidir. hakkında çok şey söyleyebilir sevgili yavrularımızın güvenliğini ciddiye alıp almadıkları . Bir gıda ürününün kalitesi veya güvenilirliği ortaya çıktığında raflardan geri çağrılmalı ve müşterilere duyurulmalıdır. Bu, markanın kendisi tarafından gönüllü olarak yapılabilir. Ya da ABD tarafından Gıda ve İlaç İdaresi (FDA).

Hill's Science Diet'in onlarca yıldır üretimde olduğu düşünülürse, birçok hatırlama bekleyebilirsiniz. Ama şükür ki, durum böyle değil. Çevrimiçi kaynaklardan ve kayıtlardan, sadece üç geri çağırma vardı - etkileyici bir başarı! Öyleyse neler olduğuna ve onlarla nasıl başa çıktıklarına bir göz atalım.

İlk geri çağırma Haziran 2014'te gerçekleşti. Bu, yalnızca 62 torba kuru mama ile ilgiliydi ve bunların olduğundan şüpheleniliyordu.potansiyel olaraksalmonella ile kontamine olmuştur. Science Diet bu ürünleri çabucak tanımladı ve geri çağırdı ve Neyse ki bildirilen herhangi bir sorun yoktu . Bu, üretim süreçlerinin bir sonucuydu ve sorunu çözmek için hızlı davrandılar.İkinci geri çağırma, Ocak 2019'da gerçekleşti. Yine, Science Diet, yüksek D vitamini seviyeleri için bir potansiyel olduğu için, seçilmiş bir grup konserve köpek mamasını gönüllü olarak geri çağırdı. Üçüncü geri çağırma iki ay sonra gerçekleşti ve ikinci geri çağırmanın bir uzantısı . Bu yüzden bazıları sadece iki kez geri çağrıldıklarını söyleyebilirdi! D vitamini seviyesinden şüphelenilen diğer ürünleri gönüllü olarak geri çağırdılar. Bu sorundan tedarikçi hatası sorumlu tutuldu.

Kendi içinde etkileyici olan sadece birkaç geri çağırma olduğunu görebilirsiniz. İlk geri çağırma, üretim sürecinin bir sonucuydu. Ama muhtemelen bir marka olarak kendilerini baltalamalarına rağmen, köpeklerimizin güvenliğini ilk sıraya koymak . Potansiyel olarak kontamine olmuş ürünleri geri çağırdılar. Yine, ikinci ve üçüncü geri çağırma konusunda hızlı davrandılar ve suçu tedarikçi hatasına attılar. Sorunları çabucak çözdüler ve o zamandan beri olmadı.

Blue Buffalo, köpek mamasında farklı tatlar sunar. Marka, gıdalarına hiçbir koruyucu, yan ürün dolgu maddesi veya yapay tat katmaz. Web sitelerinde yemeklerinin buğday, soya veya mısır içermediğini belirtiyorlar. Bu bileşenlerin genellikle köpek alerjilerini tetiklediği bilinmektedir.Blue Buffalo köpek mamasındaki ana malzemeler arasında tavşan, tavuk, sığır eti, kuzu, hindi, somon, ördek, alabalık ve yulaf ezmesi bulunur. Çoğu formül ayrıca çeşitli sebzeler ekleyin , meyveler, enzimler, probiyotikler ve kuru domates posası. Bu formüllerin her biri vitaminlerle güçlendirilmiştir. Ayrıca tavuk yağı gibi tanınabilir yağlar da içerirler. Bunlar mükemmel bir yağ asidi kaynağıdır.

Diğer şirketlerin aksine, Blue Buffalo belirsiz ifadeler kullanmaz yiyeceklerinin içindekileri tarif ederken. Etiketleri, protein kaynağı olarak gerçek hindi ve tavuk eti gibi kesin tanımlar kullanır.

Gıda Bileşenleri

Bilim Diyeti tariflerini bilime dayandırır , bu da tariflerinin çoğunda genellikle aynı malzemeleri kullandıkları anlamına gelir. Ancak hedef köpeğin ihtiyaçlarına göre farklı miktarlarda kullanırlar. Science Diet'in kullandığı bileşenlere bir göz atalım.

Tariflerinin çoğunda gerçek et kullanıyorlar ve tavuk ve kuzu en sevdikleri etlerdir kullanmak. Genellikle et ilk bileşen olarak listelenir, ancak bu her zaman böyle değildir. Ayrıca, konsantre bir protein formu olan tavuk unu gibi et yemeklerini de kullanırlar. Eklem sağlığı için harika olan glukozamin açısından da zengindir. bu ortalama protein içeriği aralıklarında %24'tür ve bu da kalite-marka ortalamasının altındadır. Bununla birlikte, birçok köpek daha az zengin formüllerde daha iyisini yapar.Bazı tariflerde Bilim Diyeti et yan ürünleri kullanın . Bu tartışmalı bir bileşen bu temelde bir hayvanın et olmayan tüm parçalarıdır. Bazen bu, beslenme açısından yararlı olmayan ayak, gaga ve saç gibi hayvan kısımlarını içerebilir. Bazıları bunun onu daha düşük kaliteli bir içerik haline getirdiğini söylüyor. Ancak birçok kaliteli marka, Royal Canin gibi , et yan ürünleri kullanın.

Science Diet neredeyse tüm tariflerinde tahıl kullanır. Var tahılsız beslenmeyi tercih eden köpek sahipleri için tek seçenek veya tahıl içermeyen bir diyete ihtiyaç duyan köpekler. Bu, hassas cilde ve mideye sahip köpekler için yetişkin formülüdür. Tahıl içeren ürünlerinin geri kalanı tipik olarak arpa, buğday, mısır, sorgum ve bira pirinci kullanır. Esas olarak enerji içeriği için kullanılırlar ve orta düzeyde besin değerine sahiptirler. Genel olarak, Science Diet ortalamanın üzerinde bir karbonhidrat içeriğine sahiptir.

Hepsinin tarifleri var vitamin ve minerallerle güçlendirilmiş Fido'nun bağışıklığı ve genel sağlığı için harika olan. Ayrıca tavuk yağı gibi tanınabilir yağlar kullanırlar. Sağlıklı yaşam için çok önemli olan bir omega-6 yağ asidi olan linoleik asitte yüksektir. Bu yüksek kaliteli bir yağdır. İçindekiler listelerine bakıldığında, probiyotik bileşenler tariflerinde yer almıyor. Bu gerekli olmasa da, sindirimin düzgün olmasına yardımcı olur, bu nedenle Fido bunu kaçıracaktır.

Bazı beslenme uzmanlarının sahip olduğu tek eleştiri, Science Diet'in her formülde %100 doğal içerik kullanmamasıdır. Ancak bu, köpeklerin %100 doğal bir diyetle beslenmesi gerektiğine inananlara yönelik bir eleştiridir. Bunun faydalı olduğunu kanıtlayacak hiçbir bilimsel kanıt yoktur. Aslında, Science Diet'in kanıtları gösteriyor ki, bir bilimsel temelli formül Fido'nun sağlığına fayda sağlar . Köpekler %100 doğal olmayan bir malzemede daha başarılı olurlarsa, bunu seçeceklerdir. Yani, bunların hepsi sizin bakış açınıza bağlı.

Bilim Diyet Formülleri

Blue Buffalo gibi diğer birçok markanın aksine Science Diet farklı ürün grupları sunmuyor. Bunun yerine, Bilim Diyetidır-dirformül satırı , ve her şey tek bir ad altında toplanmıştır. Bu, bir formül seçmeyi çok daha kolay hale getirir çünkü çoğu zaman hiçbir şey ifade etmeyen farklı isimler arasında seçim yapma konusunda endişelenmenize gerek kalmaz. Güzel ve basit, bu, kafası karışmış birçok köpek sahibi için büyük bir avantajdır.

Bununla birlikte, ürün grubu içinde üç farklı diyet grubuna ayrılabilecek birkaç formül vardır. Hill's Science Diet'i düşünen birçok kişi bu seçenekleri arar, bu yüzden onları kendi başlarına ele almaya değer. Bu seçimlere bir göz atalım.

Hassas Sindirim

Tepe

Var 11 yemek seçeneği hassas sindirim ihtiyaçları olan köpekler için tasarlanmıştır. Bunlar, farklı tatlar sunan küçük ve büyük ırklara hitap etmektedir. En yaygın lezzet tavuktur ve bir somon seçeneği vardır. Bu formüller yavrularınızı içten dışa besler. E vitamini ve omega-6 yağ asitlerinin optimize edilmiş kombinasyonu, cilt ve tüy sağlığına özen gösterir ve prebiyotikler daha pürüzsüz, düzenli sindirime yardımcı olur.

Kilo kaybı

Tepe

Var altı kilo kontrolü gıda teklifleri . Tüm seçenekler yetişkinler içindir, ancak bu bir sorun değildir çünkü köpek yavruları, veterineriniz tarafından reçete edilmedikçe kilo kontrol diyetine alınmamalıdır. Küçük ırklar ve büyük ırklar dahil tüm yetişkinler için seçenekler vardır.

Ağzı küçük olanlar veya normal boyuttaki mama tanelerini yemekte zorluk çekenler için farklı taneli ve daha küçük mama taneli tarifler dahil olmak üzere birkaç farklı seçenek var. Ne yazık ki, bunların hepsi tavuk bazlı et tarifleri. Bu yüzden umarız tıknaz köpek tavuğu sever, aksi takdirde tamamen başka bir marka seçmeniz gerekecek.

Mısır, Buğday veya Soya Yok

Tepe

Var altı yemek teklifi mısır, buğday veya soya kullanmayanlar. Mısır, buğday ve soya, bazı beslenme uzmanlarının sindiriminin daha zor olduğunu ve alerjiye neden olabileceğini söylediği tahıl bileşenleridir. Ancak, bunun doğru olduğunu gösteren kesin bir kanıt yoktur. Bu sadece bazı köpekler için geçerlidir, ancak tüm köpeklerin farklı olduğunu unutmayın! Sonuç olarak, veterinerler bu diyeti bazı köpekler için önerecektir, bu nedenle bir markanın sunabileceği harika bir seçenek.

Bilim Diyet Köpek Maması İncelemeleri

Ömürleri ne olursa olsun, tüm köpeklerin üç yaşam aşaması vardır ; yavruluk, yetişkinlik ve son yıllar. Daha önce köpek sahipleri, yaşamları boyunca aynı mama tanesini köpeklerine beslerdi. Ancak araştırmalar, köpeklerin her yaşam aşamasında farklı beslenme gereksinimlerine sahip olduğunu gösteriyor. Bu nedenle, markalar köpeklere bu farklı yaşam evresi seçeneklerini sunmalıdır. Öyleyse, her kategoriye yaşa göre atlayalım.

Köpek Formülleri

Küçük ırkların ve büyük ırkların sahip olduğu yaygın olarak kabul edilmektedir. farklı beslenme ihtiyaçları köpeklik döneminde, farklı lezzet tercihleri ​​ve içerik intoleransları ile birlikte. Bu nedenle, tüm şekiller, boyutlar, tatlar ve diyet tercihleri ​​için çeşitli köpek mamaları olmalıdır.

Bilim Diyetinde toplam altı farklı köpek yavrusu seçeneği . Yavrular için genel bir seçenek ve mısır, buğday veya soya içermeyen bir seçenek vardır. Biri tavuk aromalı, diğeri kuzu aromalı olmak üzere iki büyük cins seçeneği vardır. Kuzu bazlı seçenek tavuk içermez, bu da tavuk proteinine alerjisi olan yavrular için harikadır. Küçük cins yavrular için bir tane daha ve daha küçük, yemesi daha kolay mama taneleri içeren bir mama seçeneği var.

Genel olarak, çoğu yavruya hitap edecek iyi bir karışım var. Öyleyse en popüler köpek yavrusu formüllerinden üçüne daha yakından bakalım.

Bilim Diyet Köpek Formülü

Bilim Diyet Köpek Maması Tavuk Yemeği
 • Beyin gelişimi için doğal DHA.
 • Antioksidan açısından zengin formül.
 • Yapay renkler veya koruyucular yok.
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde yapılmıştır.
 • Kupa başına 374 Kalori.
 • %25 Protein, %15 Yağ, %3 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Bu, Science Diet'in tüm orta boy köpek yavrularının sağlıklı gelişimini hedefleyen genel köpek yavrusu formülüdür. Bu, bir yaşına kadar olan yavrular için formüle edilmiştir ve besin ve büyüme gücü açısından daha yüksek olduğu için hamile ve emziren köpekler için de uygundur. İlk malzeme lezzetli ve besleyici bir tavuk yemeğidir. Protein içeriği %25 olup, AAFCO uyumludur.

Bu tahıl içeren formül buğday, arpa ve sorgum kullanır ve oyuncu yavru köpekler için bol miktarda enerji sağlar. Tavuk yağı, balık yağı ve keten tohumu, omega yağ asitleri dengesi sağlar. Bunlar yavruların sağlıklı gelişimi için önemlidir, ayrıca cildini yumuşak ve esnek tutar. Ayrıca bu tarif, bağışıklık gelişimi için önemli olan vitamin ve mineraller açısından zenginleştirilmiştir.

Hill's Science Diet Küçük Paws Formülü

Bilim Diyeti Küçük Irk Köpek Yavrusu
 • Veteriner onaylı marka.
 • Doğal malzemelerden yapılmıştır.
 • Balık yağlarından elde edilen doğal DHA.
 • Antioksidanlar bağışıklık sağlığını güçlendirir.
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde yapılmıştır.
 • Kupa başına 397 Kalori.
 • %24.5 Protein, %15.5 Yağ, %3 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Bu seçeneğe, vade sonunda 25 pound ağırlığa kadar olan küçük ve mini cins yavrulara hitap eden Küçük Paws adı verilir. İlk bileşen, köpek yavrusu gelişimi için lezzetli ve amino asitlerle dolu tavuk unu. Tüm köpek yavrularının minimum %22 protein içeriğine ihtiyacı vardır ve bu seçenek %24,5 sağlar ki bu harikadır.

Bu tarifte kullanılan tahıllar buğday, sorgum ve mısırdır, tavuk yağı ise birincil yağdır Bunu keten tohumu ve balık yağı ile birleştirmek, yavrulara, özellikle bilişsel ve göz fonksiyonları olmak üzere, sağlıklı bir şekilde gelişmek için ihtiyaç duydukları tüm omega yağ asidi iyiliğini sağlar. Antioksidanlar, C ve E vitamini ile birlikte, gelişen bağışıklığı ve genel sağlığı artırır.

japon köpek ırkları

Bilim Diyeti Büyük Irk Köpek Yavrusu Formülü

Bilim Diyeti Dev Köpek Maması
 • Eklem sağlığı için glukozamin içerir.
 • Bağışıklık sistemi gelişimi için antioksidanlar.
 • Yapay renkler veya tatlar yok.
 • Tavuk ve yulaf ana malzemelerdir.
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde yapılmıştır.
 • Kupa başına 394 Kalori.
 • %24 Protein, %11 Yağ, %3 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Bu seçenek, olgunlukta 55 pound veya daha fazla ağırlığa sahip olması beklenen büyük cins köpek yavruları için tasarlanmıştır. Diğer köpek yavrusu seçenekleri gibi, ilk bileşen %24 protein içeriğine katkıda bulunan tavuk yemeğidir. Bu aynı zamanda tahıl içeren bir seçenektir ve kullanılan ilk tahıllar buğday, yulaf ve sorgumdur. Yulafın sindirim sistemi üzerinde daha yumuşak olduğu bilinmektedir.

Bu büyük cins seçeneği, kontrollü kalsiyum, fosfor, D vitamini ve yağ seviyelerine sahiptir. Bu, iskelet hastalıklarının gelişmesini engelleyebilecek kemik büyümesinin kontrolüne yardımcı olduğu için büyük cins yavrular için çok önemlidir. Bu köpek mamasında tavuk yağı, keten tohumu ve balık yağı da bulunur. Büyük cins eklemler için glukozamin ve kondroitinden bahsedilir. Büyük cins köpek yavruları, diğer büyüklükteki yavruların sahip olmadığı kuzu temelli bir seçenek seçeneğine de sahiptir.


Yetişkin Formülleri

Kaseden Mavi Buffalo Maması yiyen köpek

Yetişkin köpeğiniz için çok çeşitli formüller ve tarifler vardır.

Erişkin yaşam evresi genellikle en uzundur ve tipik olarak bir ila yedi yaş arasını kapsar. Bilim Diyeti toplamda 36 yetişkin formülü . Bunlar çok çeşitli boyutları kapsar ve üç farklı lezzet seçeneği sunar; tavuk, kuzu ve somon. Hassas cilt ve mide, kilo yönetimi, ağız bakımı, sağlıklı hareketlilik ve mükemmel sindirim dahil olmak üzere birkaç özel diyet teklifi de vardır.

Yani, yine, Bilim Diyeti, çeşitli boyut ve ihtiyaçlara hitap ederek yetişkin yaşam aşamasında başarılı olur. Öyleyse, en popüler yetişkin formüllerinden bazılarına bir göz atalım.

Yetişkin 1-6 Formülü

Tepe
 • Omega-6 yağ asitleri ve vitaminlerin özel karışımı.
 • İdeal bir vücut durumu için güçlü, yağsız kasların korunmasına yardımcı olur.
 • Antioksidan ve E vitamini ve C karışımı.
 • Doğal, yüksek kaliteli malzemelerden yapılmıştır.
 • Yapay renkler, tatlar veya koruyucular yok.
 • Abd'de üretilmiştir.
Chewy.com'da görüntüle

Bu, belirli bir boyuta veya beslenme ihtiyacına hitap etmeyen, çoğu yetişkin köpek için mükemmel bir seçenek haline getiren genel yetişkin mama tanesidir. Aynı zamanda, bu en yaygın olarak kullanılan et proteinine karşı toleransı olmayan yetişkin köpekler için harika olan tavuksuz bir tariftir. Hala tavuk yağını listeliyor, ancak bu genellikle tavuk alerjisi olanları etkilemez. Kuzu unu ilk içeriktir ve %19,5 protein içeriği sunar. Kuzu, tavuğa kıyasla tipik olarak proteini sindirmek kolaydır.

Malzemeyi sağlayan ilk üç karbonhidrat kahverengi pirinç, bira pirinci ve sorgumdur. Kahverengi pirinç, daha kolay sindirim için yumuşak bir bileşendir. Ek olarak, omega yağ asitleri ve diğer vitaminlerin özel karışımı, köpeğinizin cildinin fark edilir derecede parlak ve esnek olmasını sağlar. Taurin, kardiyak destek ve bağışıklık sağlığı için diğer mineraller için bu tarifte listelenmiştir.

Küçük Isırıklar Yetişkin Formülü

Tepe
 • Cildi besler ve 30 gün içinde fark edilir derecede parlak bir tüy oluşumunu destekler.
 • Klinik olarak kanıtlanmış antioksidan karışım.
 • Doğal, yüksek kaliteli, sindirimi kolay malzemeler.
 • Yapay renkler, tatlar veya koruyucular yok.
 • Yüksek sindirilebilir protein.
 • Sağlıklı sindirimi, deriyi ve tüyleri ve güçlü bir bağışıklık sistemini destekler.
Chewy.com'da görüntüle

Bu formül, yemesi kolay mama taneleri sayesinde küçük köpek ırkları düşünülerek tasarlanmıştır. Ayrıca daha küçük mama tanelerini tercih eden köpekler için de harika bir seçenektir. Bu tarifin ilk malzemesi gerçek tavuktur ve tavuk yemeği de aşağıda listelenmiştir. Protein içeriği %20'dir, bu da yetişkinlerin tavsiye ettiği %18'i aşar.

Bu, arpa, buğday ve mısırı birincil tahıllar olarak listeleyen ve kompakt köpekler için çok fazla enerji sağlayan tahıl içeren bir seçenektir. Tavuk yağı ve keten tohumu, sürekli sağlık için gerekli yağ asitlerini sağlar. Bu bileşenler, diğer vitaminlerle birlikte, Science Diet'in köpeğinizin tüy sağlığında bir değişiklik fark etmeniz ve sadece 30 gün sonra parlamanız gerektiğini iddia etmesini sağlar.

Büyük Irk Yetişkin Formülü

 • Tüy sağlığı için Omega 6 asitleri.
 • Eklem sağlığı için glukozamin takviyesi.
 • Bağışıklık sağlığı için antioksidan karışımı.
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde yapılmıştır.
 • Kupa başına 363 Kalori.
 • %20 Protein, %11,5 Yağ, %4 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Bu seçenek, 55 pound veya daha ağır olan büyük cins yetişkinler için en popüler formüldür. İlk bileşen gerçek tavuktur ve kas bakımı için ekstra bir protein takviyesi için tavuk yemeği de listelenmiştir. Bu tarifin protein içeriği %20'dir. Vitamin ve mineral karışımı, büyük cins köpeğinizin hastalık ve hastalıklarla mücadelede desteklenmesini sağlar.

Arpa, buğday ve mısır, bu tarifte listelenen başlıca tahıllardır ve en iyi yetişkin sağlığı için enerji ve diğer besinleri sağlar. Ayrıca içerik listelerinde de görülen taurin, büyük ırklarda yaygın olarak görülen kalp sağlığını destekler. Bu tarif, bir ila beş yaş arasındaki büyük cins köpeklere yöneliktir. Bunun nedeni, büyük köpek ırklarının tipik olarak daha kısa bir ömre sahip olmaları ve üst aşamalarına daha erken ulaşmalarıdır.

Yetişkin Hassas Cilt ve Mide Formülü

Bilim Diyetine Duyarlı Mide
 • Sindirim sağlığı için prebiyotik lif.
 • Doğal malzemelerle yapılmıştır.
 • Deri ve tüy sağlığı için Omega asitleri.
 • Hassas mideler için özel olarak üretilmiştir.
 • Hill's, Veterinerler tarafından güvenilmektedir.
 • Kupa başına 382 Kalori.
 • %21 Protein, %12 Yağ, %4 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Bu, Science Diets'in tüm ürün yelpazesindeki en iyi formüllerinden biridir, bu yüzden söylediği şeyin iyi olduğundan emin olabilirsiniz! Bu seçenek özellikle hassas cilde ve mideye sahip yetişkin köpekler için tasarlanmıştır. Prebiyotik bir lif olan pancar küspesi ile üretilmiştir. Sindirim sürecini yatıştırmaya yardımcı olur, daha sıkı ve sağlıklı dışkılar üretir.

Keten tohumu, tavuk yağı, biotin ve E vitamini kuru ve hassas cildi içten dışa doğru besler ve bu da tüy sağlığını destekler. İlk bileşen tavuktur, tavuk unu üçüncü sırada yer alır ve her ikisi de %21 protein içeriğine katkıda bulunur. Bira pirinci, sarı bezelye ve arpa, köpeğinizin ilerideki günü için enerji sağlayan başlıca bileşenlerdir.

Yetişkin Mükemmel Ağırlık Formülü

Bilim Diyeti Mükemmel Ağırlık
 • Veteriner onaylı marka.
 • Kibble kas tutulmasını destekler.
 • Tamamen doğal malzemelerle üretilmiştir.
 • Sağlıklı bir kilonun korunmasına yardımcı olur.
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde yapılmıştır.
 • Bardak başına 291 Kalori.
 • %24 Protein, %9 Yağ, %13 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Science Diet'in tüm şekil ve büyüklükteki köpekler için çeşitli kilo yönetimi mamaları sunduğundan daha önce bahsetmiştik. Bu, kilolarını korumak için mücadele eden ortalama büyüklükteki yetişkin köpekler için tasarlanmış mükemmel ağırlık tarifidir. Tavuk yağı, hindistancevizi yağı ile değiştirilir ve genel yağ içeriği diğer tariflerden çok daha düşüktür. Ek olarak, fincan başına kalori sayısı 300 kaloriden daha düşüktür ve l-karnitin köpek metabolizmasını uyarmaya yardımcı olur.

Lif içeriği diğer tariflerden belirgin şekilde daha yüksektir, bu da yavruların daha uzun süre tok hissetmesine ve kilo yönetimine yardımcı olur. Havuç, bezelye ve pancar küspesi, daha sağlıklı sindirime yardımcı olan prebiyotik liflerdir. Tavuk yemeği de listelenen ilk malzemedir. Protein içeriği %24'tür. Bu diğer tariflere göre daha yüksek gibi görünse de protein içeriği yüksek olan bu formülde bezelye lifi yer almaktadır.


Kıdemli Formüller

Kıdemli Mavi Manda Yemi

Ayrıca kıdemli yavrularınız için çok çeşitli formüller bulacaksınız.

toplam var sekiz kıdemli özel tarif Science Diet tarafından sunulmaktadır. Kıdemli yaşam aşaması tipik olarak yedi yaşında başlar ve bu tariflerin çoğu o zaman başlar. Bir seçenek, 11 yaşından büyük köpekler için tasarlanmıştır; bu, daha yavaş olan kıdemli yavrular ve değişen ihtiyaçları için bile harikadır. Pek çok marka bu yüksek yaş grubuna hitap etmiyor, bu yüzden bu Science Diet'in harika bir ürünü.

Bu formüller, küçük ve büyük dahil olmak üzere farklı büyüklükteki ırklara hitap eder. Ek olarak, yaşlanan beyinlerin aktif işlevini destekleyen üst düzey canlılığa hitap eden iki seçenek vardır. Bu tahılları sindirmek için mücadele edenler için iki seçenek de mısır, buğday ve soya içermez. Genel olarak, Bilim Diyeti tüm üst düzey pazara hitap etmekte başarılı . Öyleyse, sevgili altın yaşlılarımız için en popüler üç seçeneğine bir göz atalım.

Yetişkin 7+ Yaş Formülü

Bilim Diyet Kıdemli Köpek Maması Formülü
 • Yüksek kaliteli ve doğal malzemelerden yapılmıştır.
 • Antioksidan bakımından zengin köpek maması.
 • Veteriner onaylı marka.
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde yapılmıştır.
 • Kupa başına 353 Kalori.
 • %15,5 Protein, %10,5 Yağ, %4 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Bu tarif, belirli bir diyet ihtiyacı olmayan orta boy köpek ırklarına yöneliktir ve bu, bunu çoğu yaşlı köpek için en iyi seçim haline getirir. Tavuk unu ilk malzemedir ve protein içeriği %15,5'tir. Bu protein içeriği diğerlerine göre düşük görünebilir. Ancak çoğu kıdemli köpeğin daha az etli bir seçeneğe ihtiyacı vardır çünkü ileri yaşlarda zengin tarifleri sindirmekte zorlanırlar.

Kıdemli köpeklerin çok daha az enerjiye ihtiyacı vardır. Böylece Science Diet, fincan başına yağ içeriğini ve kalori sayısını önceki yaşam aşamalarındaki tariflerden çok daha düşük yaparak bu üst düzey tarifi yarattı. Arpa, pirinç ve buğday, birincil tahıllar ve karbonhidrat bazlı bileşenlerdir. Bu bileşenlerin ve diğer besinlerin özel karışımı, köpeklerde genç canlılığı destekler. Sadece 30 gün içinde gösterileceği söyleniyor.

Yetişkin Küçük Paws 11+ Yaş Formülü

Küçük Paws Bilim Diyeti
 • 11 yaş ve üzeri köpekler için üretilmiştir.
 • Kas tutulması için yüksek kaliteli protein.
 • Tamamen doğal malzemelerle üretilmiştir.
 • Deri ve tüy sağlığı için yağ asitleri.
 • Sağlıklı lif sindirime yardımcı olur.
 • Kupa başına 371 Kalori.
 • %18 Protein, %11 Yağ, %4 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Small Paws serisinden bu tarif, 11 yaş ve üzeri küçük ve oyuncak ırkların üst düzey ihtiyaçlarını karşılar. Tahmin edebileceğiniz gibi, 11 yaşındaki köpeklerin beslenme ihtiyaçları, 7 yaşındaki daha aktif bir köpekten çok farklıdır. Science Diet bunu, yaşlı köpeklerde sürekli canlılık ve hareketlilik sağlayan yaşa meydan okuyan bir tarif olarak tanımlar.

Tavuk unu, %18'lik protein içeriğine katkıda bulunan ilk bileşendir. Arpa, bira pirinci ve buğday burada başlıca tahıllardır. Tavuk yağı, balık yağı ve keten tohumu, genel sağlık, beyin fonksiyonu, kalp desteği ve tüy sağlığı için çok ihtiyaç duyulan sağlıklı omega yağ asitlerini sağlar. Ayrıca her bir mama tanesi vitamin ve mineral formundaki bağışıklık desteği ile zenginleştirilmiştir.

Büyük Irk Yetişkin 6+ Yaş Formülü

Bilim Diyeti Büyük Irk Kıdemli
 • Veteriner onaylı marka.
 • Eklemler için glukozamin ve kondroitin.
 • Bağışıklık desteği için antioksidan bakımından zengindir.
 • Büyük ve dev ırklar için formüle edilmiştir.
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde yapılmıştır.
 • Kupa başına 353 Kalori.
 • %15,5 Protein, %10,5 Yağ, %4 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Bu tarif, diğer kıdemli tariflerden biraz daha erken başlıyor. Bunun nedeni, büyük ırkların, daha küçük boyutlu ırklara göre son yıllarına daha erken ulaşma eğiliminde olmalarıdır. Daha önce olduğu gibi, bu tarif, 100 poundun üzerindeki dev ırklar da dahil olmak üzere, 55 pound veya daha ağır olan köpeklere yöneliktir. Büyük yaşlı ırkların eklemleri yıllar içinde biraz darbe aldı. Bu nedenle bu tarif, bunu hesaba katmak için daha yüksek bir glukozamin ve kondroitin içeriği içerir.

Tavuk unu ilk bileşendir ve protein içeriği de %15,5'tir. Arpa, pirinç ve buğday birincil tahıllardır ve daha az aktif oldukları yıllarda ihtiyaç duyulan temel enerjiyi sağlar. Taurin, yaşlanan kardiyak destek için listelenmiştir ve l-karnitin de onların sağlıklı ve zayıf kalmasına yardımcı olur. Bu tarif ayrıca güçlü bağışıklık sağlamak için vitamin ve minerallerle güçlendirilmiştir.


Yaş Mama Formülleri

Islak Mavi Buffalo Köpek Maması

Birkaç ıslak köpek maması seçeneği sunarlar.

Bazı köpekler telaşlıdır ve mama tanelerini sadece lezzetli ve sulu malzemelerle yerler. Ve daha yaşlı köpekler veya zayıf dişleri veya çeneleri olanlar genellikle kuru mama tanelerini çiğnemekte zorlanırlar. Çoğu köpek için kuru mama taneleri tercih edilen mama şekli olsa da, markaların ıslak mamalar sunması da önemlidir.

Bilim Diyeti teklifleri toplam 32 yaş mama farklı tatlar ve tariflerde, yavru köpeklere, yetişkinlere ve yaşlılara ve küçük ırklara, kilo yönetimi ve hassas cilt ve mide gibi özel diyet gereksinimlerine uygun. Tahıl içermeyen seçenekler de vardır. Öyleyse, en popüler ıslak yemek seçeneklerinden bazılarına daha yakından bakalım.

Yetişkin Sağlıklı Mutfağı Konserve Formül

 • Bu tarif, kavrulmuş tavuk ve yumuşak sebzelerin lezzetli lezzetlerini sulu bir güveçte birleştirir.
 • Yapay tatlar veya koruyucular olmadan yapılmıştır.
 • İdeal vücut ağırlığını destekleyen temel besinler.
 • Sindirimi kolay, yüksek kaliteli malzemeler
 • 1-6 yaş arası yetişkin köpekler için uygundur.
Chewy.com'da görüntüle

Bu seçenek, kurutulmuş kuru mama tekliflerindeki herhangi bir tarifi takip etmez, ancak herhangi bir kuru mama tanesini tamamlar. Daha önce olduğu gibi, ilk malzeme tavuk suyu. Sonraki iki bileşen gerçek tavuk ve domuz karaciğeridir. Havuç, yeşil fasulye ve ıspanak, daha iyi dışkı sağlığı ve sorunsuz sindirim için prebiyotik lif sağlar. Balık yağı sağlıklı omega yağ asidi beslenmesi sağlar ve bu tarif vitamin ve mineraller açısından zenginleştirilmiştir.

Yetişkinlere Duyarlı Mide ve Cilt Konserve Formülü

Bilim Diyeti Hassas Mide Konserve Gıda
 • Koruyucu yok.
 • Bitkisel lif içeriği yüksektir.
 • Kas için yağsız protein.
 • Bağışıklık sistemi güçlendirme.
 • Kutu başına 379 Kalori.
 • %4 Protein, %3 Yağ, %1 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Tavuk suyu, lezzet katan ve yemeği nemli tutan ilk bileşendir. İkinci bileşen, aynı zamanda lezzet dolu olan somondur. Sağlıklı omega yağ asitleri açısından zengindir. Protein içeriğini artıran Türkiye de listelenmiştir ve yağsız ve sağlıklı bir protein kaynağıdır. Havuç ve yeşil fasulye, sindirim sistemi için harika olan prebiyotik liflerdir. Somon hayranı olmayan hassas mideleri ve cildi olanlar için üç farklı et çeşidi daha var.

Yetişkin Mükemmel Ağırlık Konserve Formülü

Yetişkin Mükemmel Ağırlık Konserve Formülü
 • Köpeğinizin sağlıklı bir kiloya ulaşmasına yardımcı olmak için formüle edilmiştir.
 • %100 tam dengeli beslenme ve hassas sindirim için prebiyotik lifler içerir.
 • %100 tam dengeli beslenme sağlarken sağlıklı bir kiloyu destekler.
 • Yapay tatlar veya koruyucular içermeyen sağlıklı malzemelerle üretilmiştir.
 • Daha az kalori gerektiren yetişkin köpekler (yani daha az aktif, kısırlaştırılmış veya başka şekilde kilo almaya eğilimli köpekler) için önerilir.
Chewy.com'da görüntüle

Bu seçenek, yukarıda incelediğimiz mükemmel ağırlıktaki mama tanelerini tamamlamak için tasarlanmıştır. Bu, sağlıklı bir kiloya ulaşmak isteyen yetişkin köpeklere yöneliktir. Tavuk suyu, formülü lezzetli ve sulu tutan ilk tariftir. Domuz karaciğeri ve tavuk iki ana et protein kaynağıdır. Havuç, yeşil fasulye ve ıspanak, köpeklerin daha uzun süre tok hissetmelerine yardımcı olan ve bağışıklık güçlerini artıran prebiyotik lifler sağlar. Ayrıca L-karnitin, metabolizmanın uyarılmış halde kalmasına yardımcı olur.

Köpek Konservesi Formülü

Tepe
 • Bağışıklık ve hareketlilik oluşturmaya yardımcı olmak için tam olarak dengeli beslenme.
 • İdeal vücut ağırlığını korumak için yüksek kaliteli protein.
 • Dengeli ve eksiksiz beslenme ile yumuşak ve sağlıklı sindirimi destekler.
 • 1 yaşına kadar olan yavru köpekler ile hamile veya emziren köpekler için önerilir.
Chewy.com'da görüntüle

Bu seçenek, daha önce incelediğimiz köpek mamasına benzeyen başka bir tamamlayıcı ıslak mamadır. Yani, eğer yavrunuz bundan hoşlanıyorsa, bu ıslak mamayı da sevecektir. Bu tarif, bir yaşına kadar olan yavrular veya hamile veya emziren anneler için tasarlanmıştır. Bu ıslak mama, diğer ıslak mamalara kıyasla protein açısından çok daha yüksektir ve bunun nedeni, yavruların ekstra büyüme gücüne ihtiyaç duymasıdır. Tavuk ana protein kaynağıdır ve balık yağı, köpek yavrusu gelişimi için çok ihtiyaç duyulan omega yağlarını sağlar.

7+ Yaş Yetişkin Kıdemli Canlılık Tarifi Konserve Formül

7+ Yaş Yetişkin Kıdemli Canlılık Tarifi Konserve Formül
 • Güçlü antioksidanlar sağlıklı bir beyni ve etkileşim arzusunu destekler.
 • Protein, bitkisel besinler ve L-karnitin, köpeğinizin hareket etmesine ve oyun oynamaya ilgi duymasına yardımcı olur.
 • C ve E vitaminleri sağlıklı bir bağışıklık sistemini destekler.
 • Yüksek kaliteli bileşenlerin sindirimi kolaydır.
 • Esansiyel yağ asitleri.
Chewy.com'da görüntüle

Bu ıslak mama seçimi aynı zamanda kuru mama seçeneklerindeki kıdemli canlılık seçimini de tamamlar. İlk malzeme, sululuk ve lezzet için tavuk suyudur ve bu ıslak yemek, lezzetli bir güveç tasarımı tarifidir. Ve tavuk ve domuz karaciğeri, daha yaşlı yıllarda devam eden aktivite için gereken proteini sağlayan sonraki iki bileşendir. Ayrıca bu tarif, sağlıklı bir beyni ve oyun oynama arzusunu destekleyen güçlü antioksidanlarla güçlendirilmiştir.


Sıkça Sorulan Sorular

Science Diet markası hakkında bilmeniz gereken her şeyi gözden geçirdikten sonra, bazı köpek sahiplerinin aklında hala sorular var. İşte Bilim Diyeti ile ilgili en sık sorulan sorulardan bazıları.

Science Diet yüksek kaliteli bir marka mı?

Evet, Hill's Science Diet, tüm dünyada güvenilen ve gözden geçirilen yüksek kaliteli bir markadır. Bu nedenle onları yüksek kaliteli bir evcil hayvan maması markası olarak inceledik. Ethos'ları 'yaşam boyu sağlık bilimle başlar' ve tam olarak başarmaya çalıştıkları şey bu. Sıkı güvenlik kontrollerinden geçen kaliteli malzemeler kullanırlar. Ve geri çağırma geçmişlerinin gösterdiği gibi, yavrularımızın güvenliğini ciddiye alıyorlar.

Köpeğim için en iyi Bilim Diyeti formülü hangisidir?

Bu tamamen köpeğinize ve ihtiyaçlarına bağlıdır. Bütün köpekler farklıdır. Tüm şekil ve boyutlarda gelirler ve yaşlarına göre farklı beslenme ihtiyaçları vardır. Ayrıca, tüm köpeklerin tat tercihleri, içerik intoleransları ve karşılanması gereken diyet ihtiyaçları vardır. Bu nedenle, köpeğiniz için en iyi formülü bulmanın en kolay yolu, yaşları ve boyutları ile başlamak ve ardından oradan uygun seçeneklere bakmaktır.

Veterinerler neden Science Diet'i tavsiye ediyor?

Science Diet, köpeklerin beslenme ihtiyaçlarına yönelik bilimsel araştırmalara dayanmaktadır. Bu nedenle birçok veteriner bu diyeti önermektedir. Bazı durumlarda ilaca güvenme ihtiyacını azaltarak köpeklerin daha iyi, daha sağlıklı yaşamlar sürmesine yardımcı olur. Science Diet, sevgili dört ayaklı kankalarımız için yüksek kaliteli yiyecekler sağlayan köklü ve güvenilir bir markadır.

rottweiler melezi

Science Diet köpek maması nerede üretilir?

Science Diet, ABD'de üretilir ve küresel kaynaklı malzemelerle yapılır. Bu, bazı evcil hayvan sahiplerini ihtiyatlı hale getirse de, Science Diet'in sürekli olarak izledikleri katı güvenlik protokolleri vardır. ABD'de beklenen ve köpeğinizin hak ettiği yüksek standartları karşılıyorlar. Geri çağırma geçmişi bölümünde de görebileceğiniz gibi, Science Diet yavrularımızın güvenliğini ciddiye alıyor.

Bir Bilim Diyet ürünü seçtim ama köpeğim burnunu yukarı kaldırıyor. Ne yapmalıyım?

Yavru köpeğinizin yemeğine burnunu sokmasının birkaç nedeni olabilir. Tarifteki değişiklikten emin olmayabilir, ancak ona zaman verin, o da deneyecek ve muhtemelen sevecektir. Değilse, tadı serbest bırakmak ve onu yemeye ikna etmek için mama tanelerine biraz su veya sodyumsuz tavuk suyu eklemeyi deneyin. Ancak, çok az köpek için bundan hoşlanmayabilirler. Bu durumda, tamamen farklı bir tarif veya marka denemek zorunda kalabilirsiniz. Ancak çevrimiçi yüksek incelemelerden de görebileceğiniz gibi, bu nadiren Science Diet ürünlerinde olur.

Hill's Science Diet ile Hill's Reçeteli Diyet arasındaki fark nedir?

Temel fark, Hill's Science Diet'in herhangi bir köpek sahibi tarafından satın alınabilmesidir. Hill's Reçeteli Diyet ambalajı çok benzer görünse de, yalnızca veteriner reçetesiyle ve genellikle veteriner ofisinden satın alınabilir. Science Diet, hassas cilt ve mideler ve kilo yönetimi gibi genel diyet ihtiyaçlarını kapsarken, Reçeteli Diyet, belirli diyet ve tıbbi ihtiyaçları kapsar üriner, diş ve beyin yaşlanma bakımı gibi.

Köpeğinizin özel olarak reçete edilen bir gıdadan fayda göreceğini düşünüyorsanız, endişelerinizi tartışmak ve sorunları daha fazla araştırmak için veterinerinizle bir ziyaret planlamalısınız.


Son düşünceler

Kapsamlı Science Diet köpek maması inceleme kılavuzumuzdan da görebileceğiniz gibi, bu marka evcil hayvan maması alanında oldukça güvenilirdir. Ve tam olarak nedenini görebilirsiniz! Bu yemek bilime dayalı bilim adamları tarafından yapılır. Böylece bu mama tanesinden her şeyi ve daha fazlasını elde edebileceğinizden emin olabilirsiniz, ya da en azından Fido alabilir! Aynı zamanda evcil hayvan sahipleri tarafından da yüksek puan almıştır, bu da çoğu köpeğin bu markada başarılı olduğu anlamına gelir.

Science Diet, yüksek kalitesi göz önüne alındığında rekabetçi bir şekilde fiyatlandırılır. Ve Fido'yu beslenmesi yoluyla sağlıklı tutmak için elinizden gelen her şeyi yaptığınızdan emin olabilirsiniz. Aslında, bugün onun sağlığına proaktif özen göstererek gelecekteki veteriner faturalarından tasarruf edebilirsiniz. Ve neyse ki, Science Diet dünyadaki en erişilebilir köpek maması ürünlerinden biridir. Bu nedenle, hayat sizi nereye götürürse götürsün bu ürünü beslemeye devam etmek için mücadele etmemelisiniz.

Sonuç olarak, her zaman köpeğinizin ihtiyaçlarını en iyi karşılayan mama tanelerini seçmelisiniz. Bu yüzden oturun ve yiyeceklerinden neye ihtiyaçları olduğunu düşünün. Neyse ki, Science Diet çoğu köpeğin ihtiyaçlarını karşılamada harika bir iş çıkarıyor. Kararınızı kolaylaştırmış olmayı umuyoruz ve bu en yüksek puanlı marka olan Hill's Science Diet hakkında bir (veya üç!) şey öğrendiniz.

Yorumlar