Bichon Frise Karışımları: 17 Sevimli Küçük ve Kabarık Melezler

Bichon Frise Karışımları: 17 Sevimli Küçük ve Kabarık Melezler

Düşünmek Bichon Frise karışımı ekleyerek ailene? Yalnız değilsin! Bichon Frise, hoş mizaçları ve keyifli olmaları nedeniyle çok popüler bir köpek türüdür. kabarık beyaz katlar . Özellikle köpek severler arasında favori haline geldiler. sevimli oyuncak ayı görünümü . Popülerlikleri, onları diğer köpeklerle çiftleşmek için arzu edilen bir seçim haline getirdi. Her karışıma harika, eğlenceli ve sevgi dolu bir ruh katarlar.

Tasarımcı köpek yetiştiriciliği olarak bilinen uygulama, son birkaç on yılda popülerlik kazanmıştır. Mükemmel karışım arayışı, ailelerin bir refakatçi ararken göz önünde bulundurmaları için birçok yeni melez oluşumunu teşvik etti. Bichon frise farklı değildir ve sonuç olarak, köpek sahiplerinin kesinlikle tapıyorum .Aşağıdaki makalede, aşağıdakilerden bazıları hakkında bilgi edineceksiniz: en popüler Bulabileceğiniz Bichon Frise karışımları. Tüm tasarımcı köpekler kendi kişiliklerini üstlenebilirken, herhangi bir Bichon karışımının evinize bir ton kişilik ve sevgi getireceğini söylemek oldukça güvenlidir. Başlayalım!

Yorkie Bichon

Yorkie Bichon

Irklar: Bichon Frise ve Yorkie

Yorkie Bichon, ailenize neşe getirecek sevimli bir tükürük ateşi! Tatlı Yorkshire Terrier arasında karıştırın ve bir Bichon Frise, bu minik melez yavru, ya sarılırken ya da oynarken, aile tarafından çevrelenmiş olduklarında en çok memnundur. Çok meraklıdırlar ve genellikle mutlu bir eğilimleri vardır. Bu özellikler Yorkie Bichon'u harika bir arkadaş yavrusu yapar.Eşit derecede bağımsız ve sadıktırlar - bu cesur küçük karışım, şüpheli gördükleri herhangi bir şey konusunda sizi uyarmakta tereddüt etmez ve onları mükemmel bir bekçi yapar. Doğru sosyalleşme ve eğitim, ellerinizde gevezelik eden, güvensiz bir köpek yavrusu olmamasına yardımcı olacaktır.


Cavachon

Cavachon Yavrusu

Irklar: Bichon Frise ve Cavalier King Charles Spaniel

Cavachon, bir Bichon Frise ve Cavalier King Charles Spaniel melezidir. Bu küçük, canlı yavru genellikle birçok farklı renkte olabilen güzel, dalgalı bir ceketi var. Çok cana yakınlar ve yabancılarla ve çocuklarla iyi geçiniyorlar. Minimum dökülme gösterirler ve kolayca eğitilirler. Daha ne isteyebilirsin ?! Bu özellikler, onları acemi köpek sahipleri için mükemmel bir seçim haline getirir.

Bu tatlı yavrunun kişilik bölümünde çok fazla şeyi olması yetmez, aynı zamanda çok uyumlu bir türdür ve çok sayıda yaşam düzenlemesinde başarılı olur. Harika aile arkadaşları olurlar. Benzer görünümlerinden dolayı, Cavachon'lar genellikle Cavapoo ile karıştırılır . Oynak ama çocuklara karşı naziktirler ve doğru şekilde tanıtıldıklarında kedilerle bile iyi yaşayabilirler!CT köpek parkları

Fo-Chon

Fochon

Irklar: Bichon Frise ve Fox Terrier

Minik Fo-Chon, bir Bichon Frise ve bir Toy Fox Terrier arasında bir karışımdır. Bu aktif cins, birçok yaşam koşulunda başarılıdır. Hem canlı hem de sevecen, Fo-Chon ile her iki dünyanın da en iyisini elde edersiniz. Oyuncu, cesur ve büyük bir kişiliğe sahip bir yavru köpeğiniz olacak. Fo-Chon aynı zamanda mükemmel bir kucak köpeği olabilir, insanlarının yanına sokulmayı severler.

Fo-Chon muhtemelen 10 pound'u geçmeyecek. Küçük boyutlarına rağmen oldukça istekli ve eğitmek için sabır ve tutarlılık gerektirebilirler. Ayrıca onları keskin bir bekçi yapan bazı koruyucu eğilimler de gösterebilirler. İyi eğitilmiş ve sosyalleşmiş bir Fo-Chon, her eve mükemmel bir katkı sağlayacaktır!


Papichon

Papichon

Irklar: Bichon Frise ve Papillon

Bir sonraki en iyi arkadaşınla tanış! Papichon, bir Bichon Frise ve bir Papillon arasında harika bir karışımdır. Cesur ve sevimli - Papichon, en sevdiği insanla kucaklaşmaktan ve oyun süresinden başka bir şey sevmez. Papichon oldukça nadirdir ve nispeten yeni bir tasarımcı köpektir, ancak sevimli özellikleri ve yüksek eğitilebilirlikleri nedeniyle popülerliği giderek artmaktadır.Bu küçük gölge ne kadar sevimli olsa da, bu yavrunun kendi başına bırakıldığında iyi sonuç vermediğini belirtmek önemlidir. Bu, herhangi bir potansiyel evlat edinen tarafından dikkate alınmalıdır - bu sadık cinsi, aileleri ile sık sık seyahat etmeyen ve onlara hak ettikleri sevgi ve ilgiyi verebilecek sakin bir eve yerleştirmenizi öneririz! İyi haber şu ki, küçük boyları nedeniyle, bu cins, sınırlı aralıklı konutlar ve apartmanlar da dahil olmak üzere her türlü yaşam koşulunda başarılı oluyor.


Goldichon

Goldichon

Irklar: Bichon Frise ve Golden Retriever

Bichon Frise ile karıştırılacak ırklar düşünüldüğünde, akıl genellikle daha küçük yavrulara gider. Bununla birlikte, bir Bichon Frise ve bir Golden Retriever arasındaki olası olmayan karışım, harika bir şekilde benzersiz ve dostane bir yavru yapar! Goldichon olarak bilinir, bu Altın karışımı hem Bichon Frise hem de Golden Retriever'in tüm arkadaş canlısı kişiliğini alır. Yani, bu köpeğin sevmedikleri biriyle tanışmaz! Son derece sosyal ve arkadaş canlısıdırlar.

Goldichon'un orta büyüklükte olması muhtemeldir, safkan bir Bichon Frise'den çok daha büyük, ancak sizinkinden daha küçüktür. ortalama Golden Retriever . Neşeli bir eğilimi ve sevgi dolu doğası ile sadık bir aile arkadaşı olurlar. Goldichon, bol miktarda uyarılma, oyun zamanı ve egzersiz sağlandığı bir ortamda en iyisini yapar. Tüm bu gereksinimler karşılandığı için, Goldichon yanınızda kıvrılmaktan ve mükemmel bir kucaklaşmaktan mutluluk duyacaktır.


Zuchon

Zuchon

Irklar: Bichon Frise ve Shih Tzu

Bu melezle tanışın Shih Tzu'yu karıştırır ve Bichon Frise. Pek çok isme sahip, uyanık ve enerjik bir köpek yavrusu: Tzu Frise, Shichon ve bizim favorimiz Zuchon. Genellikle 6 ila 15 pound ağırlığındaki küçük bir yavru, bu karışım özelliklerde her iki ebeveynden sonra alabilir. Bichon Frise, Shih Tzu’nun daha şüpheli doğasının bir kısmını evcilleştirmeye yardımcı olabilecek çok arkadaş canlısı bir türdür.Zuchon, mutlu etmeye hevesli, uyanık ve zeki bir köpektir, bu da bu cinsi çok eğitilebilir kılar. Bununla birlikte, evden kırılmaya karşı bir miktar direnç gösterebilirler, bu nedenle bu sürecin üstesinden gelmek için sabır gerekebilir. Canlılıkları ve oynaklıkları sizi kolayca aşık edecek. Kelimenin tam anlamıyla bir arkadaş hayvandırlar ve bu nedenle uzun süre yalnız bırakılmamalıdırlar. Diğer insanlarla ve köpeklerle iyi geçinirler ve harika bir aile hayvanı olurlar.


Bichon-A-Ranian

Bichonaraniyen

Irklar: Bichon Frise ve Pomeranian

Bichon-A-Ranian, bir Pomeranian'ı geçmek Bichon Frise ile. Bu köpek sevimli, zeki ve birçok farklı yaşam durumuna iyi uyum sağlıyor. Mutlu bir Bichon-A-Ranian'a sahip olmak için bir ev ve bir arka bahçeye sahip olmanıza gerek yok. Bu, apartman sakinleri için harika bir haber! Yine de, Bichon-A-Ranian gösterişli ve aktiftir ve bu enerjiyi yakması için bol bol fırsat verilmelidir - aksi takdirde onları yaramazlığa sürüklerken bulabilirsiniz.

Bu yavru, her yaştan aile üyeleriyle iyi anlaşırken, çocuklar, dikkatli kullanılmazlarsa yaralanabilecekleri için, bir Bichon-A-Ranian ile nazikçe etkileşime girmeye teşvik edilmelidir. Bichon-A-Ranian cesur ve koruyucu olabilir. Bu onları mükemmel bekçiler yapar, ancak başkalarıyla her zaman iyi oynadıklarından emin olmak için düzenli olarak sosyalleştirilmelidir.


Chonzer

Chonzer

Irklar: Bichon Frise ve Minyatür Schnauzer

Bu sevimli Bichon Frise'i duyana kadar bekleyin ve Minyatür Schnauzer karışımı ! Chonzer olarak daha iyi bilinen bu melez, sizi takip etmeyi ve kucağınızda takılmayı sever. Bu karışım bir Schnauzer gövdesine ve bir Bichon Frise'nin yüz özelliklerine sahip olma eğilimindeyken, bu özellikler tamamen şansa bağlıdır. Bu yavru nazik, eğlenceli ve ideal bir arkadaştır.Daha da iyisi, Chonzer çocuklar için harika ve bir aile hayvanı olarak harika bir seçim. Bununla birlikte, yüksek bir av sürüşüne sahip oldukları biliniyor, bu nedenle muhtemelen diğer küçük hayvanların bulunduğu evler için çok uygun değiller. Bu karışım çok enerjiktir ve enerjilerini yakmak için uyarılma ve egzersiz gerektirir. Düzgün bir şekilde eğitilmiş bir Chonzer oynamayı çok sevecek ve daha sonra kucağınızda kucaklaşmak ve size sevgi vermek isteyecektir. Bize harika geliyor!


Min Pin Frizi

Minpin friz

Irklar: Bichon Frise ve Minyatür Pinscher

Bu minik yavru, Minyatür Pinscher ile Bichon Frise arasında bir karışım. Korkusuzluğu ve cesaretiyle tanınan bu küçük köpeğin ne kadar küçük olduklarına dair hiçbir fikri yok. Cesaretleri, görmek için çok güzel bir manzara. Bu yavru genellikle 10 pound'dan daha ağır değildir. Tüm yaşam koşullarına çok uygun, kendinden emin bir melezdirler.

Min Pin Frise, ruhlu, eğlenceli ve meraklı doğasıyla sizi sonsuzca eğlendirecek zeki bir yavru. Çocuklarla iyi anlaşırlar, ancak küçük çocukların kasıtsız kaba muamelesi nedeniyle bunalabilecekleri için her zaman izlenmelidirler.
Maltichon

Maltichon

Irklar: Bichon Frise ve Malta

Bu cins birkaç farklı isimle anılır: Maltichon, Maltese Frise ve Bichon Maltese. Hangi isme karar verirseniz verin, bu, etraflarında beyaz paltolu en popüler küçük ırklardan ikisi olan bir Malta ve bir Bichon Frise arasında kesinlikle hoş bir karışım. Bu ikisi arasındaki bir karışımın popülaritesinin giderek artması şaşırtıcı değil.

Bu minik yavru, canlı enerjisi ve hoş bir mizacı olan, tüm aile üyelerinizin kalbini çalacağından emin olan neşeli bir arkadaştır. Çok dışa dönükler ve genellikle diğer hayvanlarla ve her yaştan aile üyeleriyle iyi geçinirler. Maltichon, sahiplerine olan bağlılıkları nedeniyle ideal bir köpek olabilir. Bu küçük yavru sadece nerede olursanız olun olmak istiyor!


Chi Chon

Chichon

Irklar: Bichon Frise ve Chihuahua

Chi Chon Chihuahua cinsini birleştirir Bichon Frise ile. Ebeveyn ırklarının her ikisi de birçok ailede popüler seçimlerdir, bu da Chi Chon'un kesinlikle memnun olacağı anlamına gelir! Bu cins çok küçüktür ve genellikle 10 pound'u geçmez. Mükemmel bekçilerdir ve etrafta bir yabancı varsa sizi hemen uyarırlar. Ayrıca oldukça yapışkan olabilirler ve çok dikkat talep edebilirler. Bu özelliklerin her ikisi de potansiyel benimseyenler tarafından dikkate alınmalıdır.

Chi Chon çok canlı ve oyuncu bir köpektir. Harika arkadaşlar olurlar ve çok zekidirler. Bununla birlikte, bazen Chihuahualar için ortak bir sorun olan özellikle ev hırsızlığı olmak üzere eğitmek için farklı olabilirler. Bununla birlikte, sabır ve olumlu pekiştirmeyle, Chi Chon'un çok iyi huylu bir aile köpeği olacağından emin olabilirsiniz.
Bichpoo

Bichon Frise Karışık Oturma

Irklar: Bichon Frise ve Kaniş

Birçok gibi diğer Kaniş melezleri , bir Bichon Frise melezi birçok farklı isimle anılabilir - hepsi de sonuncusu kadar sevimli! Bichpoo, Bichoodle, Poochon bunlardan sadece birkaçı. Standart boyutlu bir Kaniş ile Bichon Frise üremesinin bazı nadir örnekleri olsa da, genel olarak çoğu Bichoo, daha küçük boyutlu bir köpekle sonuçlanan mini bir Kanişle karıştırılacaktır. Bu yavru muhtemelen 4 ila 15 pound arasında bir ağırlığa sahip.

Bichpoo tamamen hipoalerjenik olmasa da, çok az dökülür ve hafif alerjisi olanlar için harika bir seçenek olabilir. Bichpoo hem enerjik hem de naziktir, bu da onları çocuklar için mükemmel bir oyun arkadaşı yapar. Ancak, küçük olmaları nedeniyle her zaman çocukların yanında denetlenmelidirler. Bu, kendi başına olmaktan hoşlanan bir karışım değil. Çok sadıklar ve sevdikleri kişilerle çevrili olmayı seviyorlar.

french bulldog boyut

Bostchon

Tarlada Bostchon

Irklar: Bichon Frise ve Boston Terrier

Bostchon bir Boston Terrier arasındaki melez ve Bichon Frise. Bu yavru büyük olasılıkla küçük ila orta büyüklükte olacak ve genellikle yaklaşık 13 ila 20 pound ağırlığında olacak. Bu Bostchon, oldukça güçlü bir iradeye sahip olabilen çok hassas bir cinstir. Bu, tutarlı bir rutin ve kendini olumlu pekiştirme eğitimine adamış nazik ama sağlam bir lider gerektirdikleri anlamına gelir.

Genellikle bu cins, orta düzeyde enerji seviyelerine sahip olacak ve yeterli miktarda uyarılma ve egzersiz gerektirecektir. Çok dışa dönük, arkadaş canlısı ve eğlenceliler. Bu onları aileler için bir fikir seçimi yapar. Her köpekte olduğu gibi, sosyalleşme, aile birimlerinin dışındaki insanlarla ve hayvanlarla olumlu ilişkiler kurmalarını sağlamak için önemlidir.


durdu

durdu

Irklar: Bichon Frise ve Pug

Pugları bizim gibi seviyorsanız, melez bir Pug almak, daha sağlıklı bir puana sahip olmak için harika bir yol olabilir. Safkan Pugların sağlık sorunları daha iyi bilindikçe, onları başkalarıyla beslemek, genetik sağlıkla ilgili sorunlardan bazılarından kaçınmaya yardımcı olmanın popüler bir yolu haline geldi. Örneğin Pushon'u ele alalım! Bu sevimli köpek, bir Bichon Frise ve bir Pug'ın karışımıdır.

Boyları küçük ama büyük kişilikleri var! Genel olarak, bu karışım, genellikle sevimli olanı spor yaparken, Pugların sevgi dolu eğilimini miras alır. kabarık ceket Bichon Frise. Hem evlerde hem de apartman dairelerinde başarılı olmaları onları çok yönlü bir seçim haline getiriyor! Çok sosyal hayvanlardır ve ilgiyi severler. Bu aynı zamanda uzun süre gözetimsiz bırakılmaması gerektiği anlamına da gelir. Pushon, onları ilgi odağı yapacak bir aileyle en mutlu olanıdır!


Doxie-Chon

Doxie Chon

Irklar: Bichon Frise ve Dachshund

Bir Bichon Frise ve Dachshund arasındaki bu kıvrımlı karışım, tanıştıkları herkes için bir zevktir! Doxie-Chon, korkusuz ve cesur olmasıyla bilinir. Çok zekiler ama oldukça inatçı olabilirler, bu da onları doğru bir şekilde eğitmeye kendini adamış özel bir lidere ihtiyaç duyacakları anlamına gelir. Doxie-Chon hassas bir türdür ve her zaman pozitif pekiştirme kullanılarak öğretilmelidir.

Doxie-Chon'un iki tarafı vardır: bir yandan aktif, meraklı ve eğlenceli, diğer yandan uykulu, sevgi dolu ve sevimli. Her iki dünyanın da en iyisi! Birçok Dachshund karışımında olduğu gibi, sevimli kısa bacakları baskın bir özellik olma eğilimindedir ve bu karışımda da görünme olasılığı yüksektir. Ayrılık kaygısına da eğilimlidirler. Bir Doxie-Chon evlat edinmeyi düşünen biri, bu biraz muhtaç cins için sevgi dolu ve istikrarlı bir ortam sağlayabileceğinden emin olmalıdır.


Jackie-Bichon

Jackie-Bichon

Irklar: Bichon Frise ve Jack Russell Terrier

Sadık Jackie-Bichon bir Jack Russell Terrier arasında karıştırın ve bir Bichon Frise. Genellikle bu canlı cins, her zaman olmasa da, bir Jack Russell Terrier'e daha güçlü bir şekilde benzeyecektir. Çok aktif olma eğilimindedirler ve koşmayı, oynamayı, keşfetmeyi ve avlanmayı severler. Bir Jackie-Bichon'u uyarılmış tutmak, bu türün iyi davrandığından emin olmak için önemli olacaktır. Kendi cihazlarına bırakılan, yeterince uyarılmamış bir Jackie-Bichon'un yaramazlık yapması muhtemeldir.

Bu küçük cins aynı zamanda çok zeki ve memnun etmeye heveslidir, yani eğitim konusunda size fazla sorun çıkarmamaları gerekir. Oynak bir mizacı olan mutlu bir köpeğin etrafında, birçok farklı aileye harika bir katkı yapacaktır. Çok sevgi dolu ve sadıktırlar ve çocuklarla iyi geçinirler!


Bichonese

Bichonese

Irklar: Bichon Frise ve Bolognese

Bichonese, Bolognese ve Bichon Frise'de iki tüylü yavruyu karıştırır. Bolognese köpeği, beyaz tüylü tüylü küçük bir köpektir. Bu yavru İtalya'da doğdu ve hem rahat hem de arkadaş canlısı. Bazen küçük bir kanişle karıştırılırlar, ancak tüyleri belirgin bir şekilde farklı olduğu için tüylerinin uzamasına izin verirlerse daha kolay ayırt edilirler.

Bolognese'yi bir Bichon Frise ile eşleştirmek, melezlerin çoğunun yapmak için hedeflediği şeyi gerçekleştirir, bu da bazı potansiyel sağlık sorunlarını ortadan kaldırmaktır. Bichonese'nin mükemmel bir ömrü vardır ve ayrıca alerjisi olanlar için harikadır. Bichonese, birçok kişi tarafından hipoalerjenik bir köpek ve hafif alerjisi olanlar kürklerinden etkilenmemelidir. Bichonese ayrılık kaygısına yatkın olabilir ve tam zamanlı evde olan bir aileyle daha iyi iş çıkarabilir.


Son düşünceler

Bunlardan birine aşık olmamayı hayal etmek imkansız Bichon Frise melezleri ! Bichon Frise'nin herhangi bir karışıma büyük bir sevgi ve zarafet kattığını inkar etmek mümkün değil. Yukarıdakiler sadece birkaçı!

Yetiştiricileri araştırmaya başlamadan önce yerel barınaklarınıza bakmak ve kurtarma organizasyonları. Çok yaygın olmasa da, evleri sevmeye ihtiyaç duyan ve sizinki gibi ailelerin onlara bir tane vermesini ümit eden Bichon Frise karışımları var. Kurtarma, inanılmaz derecede ödüllendirici bir deneyimdir!

Yorumlar