Yorkie Karışımları: 20 Farklı Yorkshire Terrier Melezleri

Yorkie Karışımları: 20 Farklı Yorkshire Terrier Melezleri

Yorkshire Terrier, popüler Yorkie lakaplı , çok sevimli ve kendine güvenen oyuncak türü sahip olan köpek favori seçim ol Gittikleri her yerde onlarla seyahat edebilecek kompakt bir arkadaş arayanlar için. Popülerlikleri, onları büyük ölçüde ideal bir kucak köpeği yaratma arayışında diğer ırklarla karıştırmak için en iyi seçenek haline getirdi.

Tasarımcı köpek yetiştiriciliği olarak bilinen bu uygulama, popülaritesi arttı son birkaç on yılda ve ailelerin göz önünde bulundurması için yüzlerce yeni ve geliştirilmiş karışım ortaya çıkardı. Aynı zamanda, yerel katliam barınağınızda veya insancıl toplumda birçok farklı Yorkie karışımı türü bulabilirsiniz, bu nedenle her zaman alışveriş yapmadan önce evlat edinmenizi öneririz.Teoride, Yorkie karışımının olasılıkları şunlardır: neredeyse sonsuz . Ancak bu makalenin amaçları doğrultusunda, bir sonraki tüylü en iyi arkadaşınız olarak isteyebileceğiniz 20 Yorkie karışımına odaklanacağız. Favorilerimize bir göz atalım!

Yorkie Karışık Irklar

Yorkshire Teriyerleri Amerika’nın favori oyuncak ırkları . Enerjik, canlı, arkadaş canlısı ve aileleriyle birlikte şakacı olabilirler. Yorkie çok popüler bir cins olduğu için, birçok farklı karma ırk türü için son derece popüler bir ebeveyn ırkı haline geldiler.Ayrıca, yerel bir barınakta veya evlat edinme kurumunda bir Yorkie karışımı bulacağınız, ara sıra bir soy türü de vardır. Aşağıda, gittiğiniz her yerde karşılaşacağınız en yaygın Teriyer karışımlarından 20'sini bulacaksınız.


Yorkillon

Yorkillion Mix

Irklar: Yorkshire Terrier ve Papillon

Yorkillon neşe ve bağlılık katabilir herhangi bir aile dinamiği . Bir Yorkshire Terrier ve bir Papillon arasında sevimli bir haç olan bu küçük karışım, en sevdikleri sahibinin kucağında uyuklarken veya eğlenceli oyunlarla meşgulken en mutludur. Merakları ve mutlu mizacıyla tanınan Yorkillon, harika bir arkadaş yavru yapar.Küçük boyutlarından habersiz olan bu yavru, cesurca ailesini savunacak ve şüpheli gördükleri herhangi bir şey konusunda sizi uyarmaktan çekinmeyecektir. Bir Yorkillon'u olabildiğince çok insana ve köpeğe tanıtmak, gevezelik yapmamanızı sağlamak için önemlidir. güvensiz köpek yavrusu ellerinin üzerinde.


Türkiye

Torkie Mix

Irklar: Yorkshire Terrier ve Toy Fox Terrier

Küçük Torkie, Yorkshire Terrier ve Toy Fox Terrier arasında bir karışımdır. Bu uyarlanabilir tür, birçok farklı iklim ve yaşam koşullarında iyi sonuç verir. Eşit parçalar enerjik ve sevimli, her iki dünyanın en iyisi Torkie ile. Bir yandan oyuncu, ilgi çekici ve kişiliğe sahip bir yavru. Öte yandan, yanınızda kıvrılıp size eşlik edecek mükemmel bir kucak köpeği.Torkie'nin tek bir bireyle güçlü bir bağ kurma eğilimi vardır. Torkie'nizin tüm aile için bir evcil hayvan olmasını istiyorsanız, tüm üyelerle eşit miktarda zaman geçirdiklerinden emin olmak önemlidir. Bu yavru bir evde en iyisini yapar tek evcil hayvan oldukları yerde hem halkına hem de eşyalarına sahip oldukları ve kıskanç oldukları bilindiği için.

cabapoo

Havashire

Havashire

Irklar: Yorkshire Terrier ve Havanese

Havashire, iki çok popüler oyuncak türünün yavrularıdır: Yorkie ve Havanese. Bu yavru kesinlikle canlı ve küçük boylarına rağmen oldukça atletik olabilir. Havashire, aileleri ile çok yakın bir bağ kurar ve bu bazen koruyucu taraflarını ortaya çıkarabilir. Ancak, her zaman kendi alanlarına giren ziyaretçilerin hayranı değildirler. uygun sosyalleşme yardım edebilir.

Havashire tipik olarak 6 ila 12 pound ağırlığındadır ve uzun, ipeksi bir ceketi vardır. Bu yavru, ilgi odağı olduklarında büyür ve ailesinden ayrıldıklarında iyi sonuç vermez. Uzun saatler çalışıyorsanız, sık seyahat edin veya bir bağımsız köpek Havashire size göre değil.
Goldenshire

Golden Yorkie Mix Cinsi

Irklar: Yorkshire Terrier ve Golden Retriever

Bu listedeki ırkların çoğu, Yorkie ile yetiştirilen diğer küçük köpekler olsa da, birkaç istisna vardır ve Goldenshire bunlardan biridir. Karışık Golden Retriever ile ve bir Yorkie, Goldenshire bir son derece arkadaş canlısı cins tanıştıkları herkesi seven Goldenshire, muhtemelen orta büyüklükte, standart bir Yorkie'den çok daha büyük ancak bir Golden Retriever'den daha küçük olacak.

Bu harika karışım, mükemmel bir aile köpeği yapar ve genellikle Golden Retriever'in harika mizacını miras alır, bu da Goldens'i bu kadar popüler bir cins seçimi haline getirir. Yorkie'yi bir Golden ile karıştırmanın, Yorkie'nin bazılarını yumuşattığına inanılıyor. daha şüpheli doğa . Goldenshire, hiyerarşi oluşturabilen nazik ama kendine güvenen bir sahiple büyür. Bu tür çocuklar için harika olsa da, sonsuz bir sabırları yoktur ve bu nedenle asla çocuklarla gözetimsiz bırakılmamalıdırlar.


Chorkie

Chorkie

Irklar: Yorkshire Terrier ve ChihuahuaChorkie Yorkie ve Chihuahua arasında bir karışımdır. Her iki ebeveyn cinsi de küçük yavrular arayanlar için popüler seçimlerdir. Yavruları da çok küçük olacak, genellikle en fazla 10 pound . Mükemmel bekçi köpekleri, Chorkie, genellikle sadece postacı olsa bile, sizi herhangi bir 'davetsiz misafir' konusunda uyardığından emin olacaktır. Sesleri potansiyel benimseyenler tarafından dikkate alınmalıdır.

Yoldan geçenlere havlamasına rağmen, bu eylem genellikle bu cinste bir saldırganlık işareti değildir. Bunlar, iyi bilinen 'havlar ve ısırık yok' ifadesinin somutlaşmış halidir. Chorkie bazen eğitmek için farklı özellikle ev hırsızlığı söz konusu olduğunda. Bununla birlikte, sabır ve olumlu pekiştirmeyle, Chorkie çok iyi huylu bir köpek olabilir.


Morkie

Morkie

Irklar: Yorkshire Terrier ve MalteseBu tür birçok farklı isimle anılır ve piyasada nispeten yenidir, dolayısıyla seçtikleri isim üzerinde belirgin bir karar yoktur. Malkie, Maltiork, Yorkiemalt, Yortese olarak bilinirler veya bizim gibi bir Morkie ile gitmeye karar verdi . Hangisine karar verirsen ver, bu kesinlikle çok sevimli Maltalı ve Yorkie karışımı , etraftaki en popüler oyuncak türlerinden ikisi.

Boyu küçük ama kişiliği büyük olan bu yavru, tüm aile üyelerinizin kalbini çalacak eğlenceli bir arkadaştır. Morkie, aşırı bağlılıkları nedeniyle ideal bir kucak köpeği yapabilir - sadece nerede olursanız olun orada olmak isterler!


Yorkie Pimi

Yorkie Pimi

Irklar: Yorkshire Terrier ve Minyatür Pinscher

Bu minik atlet, bir Yorkie'yi Minyatür Pinscher ile yetiştirmenin sonucudur. Güvenleri, bağımsızlıkları ve cesaretleriyle tanınan, ne kadar küçük olduklarına dair hiçbir fikirleri yok ve biz onu seviyoruz! Genel olarak 10 pound'dan fazla olmayan , bu büyük ego melezi aynı zamanda taşınabilir ve uyarlanabilir olma avantajına da sahiptir.Ruh ve merak dolu Yorkie Pin, sizi eğlendirecek ve eğlenceli doğası nedeniyle nazik çocuklarla iyi sonuç verecektir. Bununla birlikte, büyük kişilikleri bazen yaramaz hale gelebilir ve bir Yorkie Pin sahibi, yavrularının başlarını belaya sokmamasına dikkat etmelidir.


Şnorkie

Şnorkie

Irklar: Yorkshire Terrier ve Minyatür Schnauzer

Bu Yorkshire Terrier ve Minyatür'e aşık olmamak neredeyse imkansız Schnauzer karışımı ! Küçük sarkık kulakları ve uzun ipeksi saçları ile Snorkie oldukça çekici! Bir Schnauzer'in vücuduna ve bir Yorkie'nin yüz özelliklerine sahip olma eğilimindedirler. Bu listedeki inatçı ve eğitilmesi zor olan birçok karışımın aksine, Snorkie memnun etmek için çok heveslidir ve bu nedenle kolayca eğitilebilir .

Bu iyi huylu yavru, çocuklarla harikadır ve harika bir aile hayvanıdır. Bununla birlikte, kendi başlarına iyi performans göstermezler ve çok uzun süre ihmal edilirlerse aşırı derecede havlayabilir veya çiğnemeye başlayabilirler. Bu karışım çok eğlenceli ve bol miktarda uyarım gerektirir ve fazla enerjilerini yakma faaliyeti. Düzgün egzersiz yapılmış bir Snorkie, kucağınızda kucaklaşmaktan ve size sonsuz sevgi vermekten çok mutlu olacaktır.


Corkie

Corkie

Irklar: Yorkshire Terrier ve Cocker Spaniel

Corkie, bu listedeki en büyük seçeneklerden biridir. Yorkshire Terrier ve Cocker Spaniel ailesine sahip orta boy bir köpek olarak sınıflandırıldı. Her iki ebeveyne de boyut olarak bakabilirler, ancak büyük olasılıkla ortada bir yere düşeceklerdir. İngiliz Cocker Spaniel sportif bir geçmişten geliyor bu, bir Corkie'nin dengeli kal .

Çoğu Corkie, neşeli ve sadık kişilikler sergiler. Uyarlanabilir ve eğitilmesi kolaydır, bu da onları ilk kez sahipler için harika bir seçenek haline getirir. Cocker Spaniel, çocuklarla ünlüdür ve Snorkie muhtemelen bu özelliği miras almak . Bu karışım, her yaştan çocuğu olan aileler için mükemmel bir seçimdir.


Pugshire

Pugshire

Irklar: Yorkshire Terrier ve Pug

Safkan Pugların sağlıkla ilgili endişeleri daha iyi bilinirken, sevilen pugu diğer ırklarla yetiştirmek, bu sağlıkla ilgili sorunların bazılarıyla mücadeleye yardımcı olmak için popüler hale geliyor. Pugshire harika bir örnek! Bir sevimli, minik köpek Sevgi dolu bir eğilim, onları mükemmel bir aile arkadaşı yapar.

Çok sosyal hayvanlardır ve sevgilerini kucaklamaları ve öpücükleriyle göstermekte hiçbir problemleri yoktur. Ailelerinin arkadaşlığını seven sevgi dolu bir cins oldukları için uzun süre gözetimsiz bırakılmamalı ve sık seyahat eden yoğun insanlar için uygun bir seçim değildir. Pugshire bir ailede gelişir. onları bir öncelik yapar ! Neşeli doğaları nedeniyle, küçük köpeklere nezaketle bakmaları öğretilen daha büyük çocuklar için harika bir arkadaş olabilirler.


Griffonshire

Griffonshire

Irklar: Yorkshire Terrier ve Brüksel Griffon

Sadık Griffonshire, Yorkshire Teriyeri ve Brüksel Griffon'un karışımıdır. Bu minik karışım çok parlak ve mutlu bir mizacı var. Sahiplerine olan bağlılıkları ve bağlılıkları ile tanınan The Griffonshire, senin minik gölgen olarak hizmet et , sizi odadan odaya takip ediyor. Bu yavru kendi başına olmaktan hoşlanmaz ve her zaman bir tür arkadaşlığa sahip olmalıdır, bu başka bir köpek veya günlerini onlarla geçirebilecek bir sahibi olsun.

Küçük yapıları nedeniyle, bu cinsi küçük çocuklu aileler için bir seçim olarak önermiyoruz. Oldukça kırılgan olabilirler ve dikkatli kullanılmaları gerekir. Kendini adamış bir kucak köpeği arıyorsanız sevgili arkadaş , Griffonshire harika bir seçenek!


Borkie

Borkie

Irklar: Yorkshire Terrier ve Beagle

Vokal Borkie bir Yorkie ve Beagle karışımı Yorkie karışımları söz konusu olduğunda bu yelpazenin daha geniş ucunda kimler var. Çok sevgi dolu ve tatlılar. Mükemmel bir kucaklayıcı ve oyun arkadaşı! Bununla birlikte, havlama eğilimleri olduğu için, katı gürültü kurallarına sahip dairelerde yaşayanlar veya içinde yaşayanlar için harika bir seçenek değildir. en yakınlık diğerlerine.

Orta boy bir köpek olarak nitelendirilen bir Borkie, 20 ila 25 pound ağırlığında, sarkık kulakları ve hangi ebeveyne aldıklarına bağlı olarak Beagle veya Yorkie'ye benzeyen bir palto olacaktır. İle bolca sosyalleşme , Borkie onları bir havlamayla selamlasa bile ziyaretçileri karşılayan harika bir aile köpeğine dönüşecek.


Crustie

Crustie

Irklar: Yorkshire Terrier ve Çin Tepeli

Crustie gibi bir isimle, bu Yorkie ve Chinese Crested karışımı ile oldukça karakter sahibi olacağınızı biliyorsunuz. Her iki ebeveyn cinsi de sahiplerini memnun etmek için son derece heveslidir ve karışımlarını çok hoş küçük yavru . Bir Crustie genellikle 7 ila 13 pound ağırlığındadır ve sevgi dolu bir aileye eşlik eden bir köpek olarak en iyi şekilde büyür.

Zekaları ve hoş doğaları onları eğitmeyi kolaylaştıracak olsa da, bu cins aynı zamanda iyi ayarlanmış ve iyi huylu kalabilmek için yüksek düzeyde aktivite gerektirir. Her zaman neşeli, Crustie olanlar için harika bir seçimdir. canlı bir oyun arkadaşı aramak çocukları için. Bu listedeki pek çok karışım gibi, Crustie de uygun eğitim ve sınırlar olmadan rahatsız edici bir havlayan olabilir.


Dorkie

Salak köpek

Irklar: Yorkshire Terrier ve Dachshund

Yorkie arasındaki bu sevgi dolu karışım ve bir Dakhund küçük cins sevenler için bir favori! Eğlenceli enerji patlamaları yaşarken, Dorkie uykularını seven ve uykulu bir melezdir. mükemmel kucak köpeği en aktif yaşam tarzına öncülük edemeyen bizler için. Genellikle bir Dachshund'un sevimli uzun gövdesini ve kısa bacaklarını miras alırlar.

Dorkie, çoğunlukla nazik ve sessiz olan mükemmel bir kucaklayıcıdır. Sevecen doğaları nedeniyle, bu yavru oldukça muhtaç kabul edilir ve sahibine derin bir bağlılık oluşturur. Bir Dorkie evlat edinmeyi düşünen herkes yaşam tarzlarını yansıtmak ve bu sevgi dolu karışıma hak ettikleri zamanı ve ilgiyi verebileceklerinden emin olun.


Carkie

Carkie

Irklar: Yorkshire Terrier ve Cairn Terrier

Carkie, iki terrier ırkının karışımıdır: Yorkshire ve Cairn. Bu akıllı ve enerjik karışım, karşılaştıkları her şeyi memnun edecek. Bir Cairn Terrier, sessiz bir cins olarak bilinir ve Yorkie'nin bazı eğilimlerini yumuşatabilir. rahatsız edici havlama . Bu karışım 10 ila 15 pound ağırlığındadır.

Enerjileri ve oynaklıkları kesinlikle sevecen olsa da, yeni durumlara girdiklerinde kolayca aşırı heyecanlanabilir ve yalnız bırakıldıklarında endişeli olabilirler. Sağlıklı çevrelerindeki değişiklikler ve yeni insanlara rutin tanıtımlar daha sakin, daha dengeli bir Carkie üretmeye yardımcı olabilir.


Yoranyalı

Yoranyalı

Irklar: Yorkshire Terrier ve Pomeranian

Yorkie Pom olarak da bilinen Yoranyalı, bir Yorkie'nin küçük sonucudur. ve bir Pomeranya karışımı . Minik bir yapıya ve kırılgan bir çerçeveye sahip diğer küçük köpeklerin aksine, Yoranian daha az hassas olan ve bu nedenle çocuklarla iyi oynayabilen sağlam bir yavru. Çocuklar hala nazikçe etkileşime gir bir Yoranyalı ile, kabaca kullanılırsa yaralanabilecekleri için.

Bu uyarı yavrusu cesurdur ve aşırı korumacı olmak aile birimi dışındaki kişilerle sık sık tanışmazlarsa. Genel olarak, son derece sevgi dolu ve özverili bir arkadaştırlar.


Ratshire

Ratshire

Irklar: Yorkshire Terrier ve Rat Terrier

Ratshire, Yorkie ve Rat Terrier arasında küçük ila orta ölçekli bir karışımdır. Bu cins, bu listedeki birçok ırktan biraz daha büyük olan 10 ila 20 pound ağırlığında olabilir. Ratshire, aktif doğası ile bilinir ve kendini bol miktarda egzersiz yapmaya adamış özenli bir sahip gerektirir.

Tüyleri oldukça kalın olma eğilimindedir ve bu cins sık sık fırçalanmayı gerektirir, bu da az bakım gerektiren bir köpek olarak kabul edilemeyecekleri anlamına gelir. Sıçanların eğitilmesi orta derecede kolaydır; özveri ve sabırla bir Ratshire birçok kişiyi toplayacaktır. komutlar ve püf noktaları . Diğer hayvanlarla ve çocuklarla iyi geçiniyorlar ve çocuklu ilk kez sahipler için harika bir seçim yapıyorlar!


Yorkipoo

Yorkipoo

Irklar: Yorkshire Terrier ve Kaniş

Yorkipoo bir Yorkie ve Kaniş arasında karıştırın . Bir Yorkie'nin Standart Kaniş ile karıştırılması çok nadirdir, bu nedenle bu karışım genellikle bir Yorkie ile Oyuncak veya Minyatür Kaniş arasında yetiştirilir, ancak Çay fincanı veya Mikro Yorkie . Bu uygulama Yorkipoo'nuzun daha olası olmasını sağlar küçük bir köpek ol 4 ila 15 pound ağırlığında. Bu melez, sevimli bir evcil hayvan üretmek için yaratıldı.

kısa saçlı minyatür daschund

Yorkipoo bu amacı harika bir şekilde yerine getiriyor. Hem eğlenceli hem de sevimli olan bu cins, son derece ailelerine adanmıştır. Çocuklara karşı nazik olmalarına rağmen, her zaman etraflarında gözetim altında tutulmalıdırlar. küçük boyutları . Bu, kendi başlarına iyi sonuç veren ve hak ettikleri gibi, kendilerine bol miktarda zaman ayırabilen bir ev sahibiyle gelişen bir karışım değil!


York

York

Irklar: Yorkshire Terrier ve Pekingese

Yorkinese, Yorkshire Terrier ve Pekingese karışımı, hayat ve kişilikle dolu. Bu cins, bu listedeki diğerlerinden daha bağımsız olsa da, hala ailelerine çok bağlılar. Sosyalleşme önemli olacak iyi huylu bir York'lu yetiştirmede, diğer köpeklerle bölgesel olabildikleri ve yabancılara karşı dikkatli olabildikleri için. Bununla birlikte, bir York'luya yeni tanıtımlar ve yeni ortamlarla meydan okumak çok sağlıklıdır!

Bu minik cins maksimum 10 pound ağırlığında ve görünüşe göre çoğunlukla kabarık kürkten oluşuyor. Bu karışım sevimli olduğu kadar inatçı da. Herkesin bildiği gibi iradeli, eğitilmeleri zor olabilir ve kendine güvenen lider kendilerini alfa olarak gördüklerinde 'küçük köpek sendromu' geliştirebilirler. Uygun sınırlar ve kendini bu cinsi eğitmeye adamış bir hasta sahibi ile harika bir görevli evcil hayvan yapabilirler.


Boston Yorkie

Boston Yorkie

Irklar: Yorkshire Terrier ve Boston Terrier

Boston Yorkie, Yorkie ve Boston Terrier'in sevimli bir kombinasyonudur. Bu yavru, orta düzeyde enerji seviyeleri ve yüksek zeka ile küçük ila orta büyüklükte olacaktır. Çünkü Boston Yorkie'nin ceketi günlük fırçalama gerektirir , bunları az bakım gerektiren bir seçenek olarak sınıflandırmayız ve bu, herhangi bir potansiyel Boston Yorkie sahibi tarafından değerlendirilmelidir.

Zekaları ve anlaşılabilirlikleri, onları acemi eğitmenler için çok yönetilebilir kılar. Bu meraklı yaratık, aileleriyle dışarı çıkıyor, ancak yabancıların etrafında saklanabilir. Sevmek birçok Boston Terrier karışımı , Boston Yorkie bir mükemmel bekçi köpeği , tehdit olarak gördükleri herhangi bir şey konusunda ailelerini uyarmak. Sosyalleşme ve eğitim, aşırı havlamayı azaltmaya yardımcı olabilir.


Son düşünceler

Yorkie karışımları harika bir evcil hayvan olabilir! Bazıları daha sakin ve daha sessiz ırklar Yorkie'nin daha az arzu edilen özelliklerini yumuşatacak, Yorkie kompakt boyutlarını ve bulaşıcı kişiliğini herhangi bir melez için getirecek. Boyutu küçük ancak kişiliği olmayan bir köpek arıyorsanız, Yorkie karışımları başlamak için harika bir yerdir!

Yetiştiricileri araştırmaya başlamadan önce yerel barınaklarınızı kontrol etmek ve kurtarma organizasyonları. Birçok Yorkie karışımı, sevgi dolu evlere ihtiyaç duyuyor ve tıpkı sizinki gibi sevgi dolu aileleri bekliyor. Kurtarma, dahil olan herkes için inanılmaz derecede ödüllendirici bir deneyim olabilir!

Yorumlar