Blue Heeler Labrador Retriever Mix: The Labraheeler

Blue Heeler Labrador Retriever Mix: The Labraheeler

Zıtlıkların çekici olduğunu ve bunun Blue Heeler Lab Mix örneğinden daha doğru olamayacağını söylüyorlar. Labrador Retriever’ın dostluk ve eğitilebilirlik Blue Heeler’ın ateşli zekasını, herhangi bir görevi öğrenecek kadar parlak ve yeterince kolay olan bir köpek yaratmak için teşvik eder. istemek öğrenmek için. Bu kesinlikle iki zıt ırkın bir araya gelip oluşması durumudur. çekici bir karışım .

Blue Heeler Lab karışımının başarısını anlamak için, temel ırklarının sağlam geçmişlerini anlamak gerekir. Labrador Retriever'lar ve Mavi Topuklular farklı kişiliklere sahip olabilirler, ancak benzer bir kökene sahiptirler: Sahiplerine yüzlerce yıldır zorlu bir iş günü boyunca sadakatle yardım ediyorlar.Bu, Blue Heeler Lab karışımının sadece ideal bir çalışan köpek olmadığı, aynı zamanda hiç tereddüt etmeden İnsanın En İyi Arkadaşı olduğu anlamına gelir. Her cinse daha ayrıntılı bir şekilde bakalım ve bir Labraheeler elde etmek için ikisini karıştırdığınızda ne olduğunu görelim.

Labrador köpeği

Adından da anlaşılacağı gibi, Labrador Retriever'lar Labrador'dan değil. Başlangıçta 1500'lerde Newfoundland'da yetiştirildiler. Başlangıçta St. Johns Su Köpekleri olarak bilinen bu köpekler günlerini balıkçı teknelerinde çalışarak geçirdiler. Görevleri trolden çıkan balıkları almak ve dolu balık ağlarını çekmekti. Kalın, su tutmaz paltoları, günlerini Kuzey Atlantik’in buzlu sularında yüzerek geçirmek için benzersiz bir şekilde uygundu; su samuru şeklindeki kuyruğu ve perdeli ayakları suda ilerlemelerine yardımcı oluyordu.İngiliz aristokratları, Kanada'yı ziyaret eden British Earls and Dukes tarafından keşfedildiklerinde 1800'lerin başlarında türün popülerliğe yükselişine başladılar. Cinsin güçlü geri alma içgüdüsü ve nazik tavrının kümes avcılığı için ideal nitelikler olduğunu buldular. Köpeğin kökenini Labrador ile yanlışlıkla ilişkilendiren İngilizlerdi.Köpeklere Labrador Retriever olarak atıfta bulundular ve yeni isim Newfoundlander ırkına yapışmış durumda. 19'un sonundainci yüzyılda, İngilizler ırkı o kadar rafine etmişti ki, St Johns Su Köpeğinden tamamen farklıydı ve tamamen ayrı bir cins olarak kabul edildi.

Labrador köpeği 1903'te resmi olarak The Kennel Club'a alındı. Kısa bir süre sonra Labrador Retriever Amerika Birleşik Devletleri'nde ortaya çıktı ve çiftçiler ve avcılar arasında popülaritesi arttı. Cins, 1917'de Amerikan Kulübesi Kulübüne alındı. Bugün, Labrador Retrieverlar hala hem avcılara hem de balıkçılara adanmış arkadaşlardır.1991'de Labrador Retriever Amerika'daki en popüler cins seçildi American Kennel Club tarafından ve o zamandan beri bu listenin en üstünde kaldı - ve iyi bir nedenle de. Laboratuvarlar, kolay gitmeleri ve neşeli davranışlarıyla ünlüdür. Son derece uyarlanabilir ve eğitilmesi kolaydır. İşçilerin inanılmaz derecede nazik oldukları da biliniyor - o kadar nazik ki, çiğ bir yumurtayı ağzında kırmadan taşıyabiliyorlar.

Eğitilebilirlikleri ve nazik yapıları, onları kamu hizmeti için olağanüstü bir seçenek haline getirmiştir. Genellikle yetkililer tarafından arama kurtarma veya tespit çalışmaları için kullanılırlar. Ayrıca terapi ve hizmet köpekleri için popüler bir seçimdir. Çok popüler bir cinstir. karışır ile diğer ırklar oldukça sık.

Mavi Heeler

Queensland Heelers olarak da bilinen Blue Heelers veya Avustralya Sığır Köpekleri , 1800'lü yıllarda İngilizler Labrador Retriever'ları keşfettikçe geliştirildi. Anglo-Avustralyalılar, Avustralya kıyılarından daha iç kesimlere göç ettiklerinde, sığır yetiştirmek için birinci sınıf arazi buldular.Bununla birlikte, İngiltere'den ithal edilen Smithfield Çoban Köpekleri, yüksek sıcaklıklar, engebeli araziler ve vahşi Avustralya'nın uçsuz bucaksız genişliğine pek uygun değildi. Smithfield Sheepdogs, Avustralya'ya özgü bir vahşi köpek türü olan Dingoes ile melezlendi. Bu, zorlu arazilere uygun, dayanıklı bir çoban köpeği ile sonuçlandı.

Ancak, Blue Heelers, Harry ve Jack Bagust kardeşler Dalmaçyalıları ve Kelpies'i kan hattına tanıtana kadar ticari marka görünümlerini alamadılar. Dalmaçyalılar, Blue Heelers'a ticari marka beneklerini ve çiftçiler için önemli bir özellik olan atların etrafında çalışmaya ilgi gösterdiler. Kelpies, sığır gibi büyük hayvanların etrafında siyah ve ten rengi işaretler, aşırı zeka ve cesaret getirdi.

Sonuç, Avustralya’nın zorlu ikliminde uzun saatler çalışmaya adapte olmuş dayanıklı, zeki, çoban köpeğiydi. Mavi Topuklular, Avustralya ekonomisinin erken büyümesinde önemli bir rol oynayan Avustralya sığır endüstrisinin gelişiminde çok önemliydi.

Blue Heeler, 1980 yılına kadar American Kennel Club tarafından tanınmadı ve 1985 yılına kadar The Kennel Club tarafından tanınmadı. Bugün, Blue Heelers iş ahlakı ve çoban içgüdüleri . Hatta Pittsburg Hayvanat Bahçesi, filleri hayvan barınaklarından uzaklaştırmak için iki Mavi Topukçuyu eğitti, böylece muhafazada güvenle çalışabilirler.Amerikan Köpek Kulübesi Kulübü'nün Avustralya Sığır Köpeği Resmi Standardı, Blue Heelers'ın her zaman tetikte olması ve işlerine adanmış olması gerektiğini belirtir. Ancak, yüksek zekaları ve cesur tavırları onları eğitmeyi zorlaştırabilir. Mavi Topukluların inatçı olduğu bilinmektedir ve kolayca sıkılırlar.

Böylesine güçlü sürü içgüdüleriyle, Blue Heeler yavruları geveze alışkanlıklara eğilimlidir ve koruyucu içgüdüleri onları yabancılara karşı temkinli kılar, bu nedenle erken sosyalleşme bir zorunluluktur. Mavi Topuklular en çok insanlarının yanındayken mutlu olurlar, ancak ayrılık kaygısıyla mücadele edebilirler. Bununla birlikte, uygun eğitimle, daha sadık bir arkadaş bulamazsınız.

İkisini Karıştırmak

Melezleme, bir köpeğin mizacında çeşitli sonuçlar doğurabilirken, Blue Heeler Lab karışımı, ailelerine ve işlerine şiddetle sadık kalacaktır. İdeal Blue Heeler Lab karışımı, her iki cinsin en iyisine sahip olacaktır. Hem zeki hem de memnun etmeye istekli olacaklar, bu da çok sayıda karmaşık görevi yerine getirmek için eğitilmelerine olanak tanıyacak.

Ayrıca cesur ve uyanık olacaklar, ailelerini yakından takip ederken, yabancıların etrafında kolay giden bir doğayı koruyacaklar. Blue Heeler Lab karışımları genellikle cesur ve son derece uyarlanabilir olduğundan, mükemmel bir seyahat arkadaşı olurlar ve yeni ortamlara ve durumlara kolayca uyum sağlamalıdırlar.Özellikler:

 • Orta ila büyük boy bir köpek
 • Omuzda 17-23 inç boyunda ölçümler
 • 40-60 lb ağırlığında
 • Çok çeşitli kaplama renkleri, ancak en sık sarı, kırmızı, mavi veya siyah
 • Yamalar, benekler veya siyah ve ten rengi işaretler dahil olmak üzere çok çeşitli kaplama desenleri
 • Sarkık kulağa, sivri kulaklara veya her birine sahip olabilir
 • Yaşam süreleri tipik olarak 10-15 yıl arasındadır.

Egzersiz yapmak

Hem Labrador Retrieverlar hem de Blue Heelers yüksek enerjili köpekler olduğundan, Blue Heeler Lab karışımı günlük makul miktarda egzersiz gerektirecektir. Her iki cins de uzun günler boyunca sıkı çalışma için üretilmiştir ve enerjilerini bastırdıklarında yıkıcı davranışlar sergiledikleri bilinmektedir. Bütün gün uyumaktan mutlu bir köpek arıyorsanız, bu cins muhtemelen size göre değildir. Blue Heeler Lab karışımı bir işle çok mutlu olacaktır.

Huzurlu bir ev sahibi olmanın anahtarı, sık ve titiz bir egzersiz olacaktır. Yaşamlarının ilk döneminde, her gün en az iki saat bir Blue Heeler Lab karışımı uygulanmalıdır. Neyse ki, bir Blue Heeler Lab karışımı, ebeveynlerinden miras aldıkları içgüdülere bağlı olarak çok çeşitli etkinliklerle ilgilenebilir.Bazı Blue Heeler Lab karışımları sonsuz getirme veya yüzmenin tadını çıkarırken, bazıları daha güçlü sürü içgüdüleri sergileyecektir. Bu karışımlar mükemmel çiftlik köpekleri veya avcılara ya da yürüyüş meraklılarına eşlik edecek.

Blue Heeler Lab Karışımınızı Zinde ve Mutlu Tutmaya Yönelik İpuçları

 • İki saatlik egzersizinizi gün boyunca kısa, yoğun seanslara bölün. Blue Heeler Lab karışımları enerjilerini hızlı bir şekilde geri kazanır, bu nedenle sabahları yavru köpeğinizi yorsanız bile, öğleden sonra muhtemelen tekrar serseri olacaklar.
 • Bu seansları kendi yararınıza kullanın. Blue Heeler Lab karışımınızı sabah işe gitmeden önce egzersiz yapmak ayrılık kaygısını ve bastırılmış enerjiden kaynaklanan yıkıcı davranışları hafifletmeye yardımcı olacaktır. Bir eğitim seansından önce egzersiz yapmak, köpeğinizin kararına odaklanmasına yardımcı olur, böylece komutlarınıza odaklanabilirsiniz. Yatmadan hemen önce egzersiz yapmak, geceye alışmalarına yardımcı olacaktır.
 • Birlikte köpek sporlarına katılın. Blue Heeler laboratuvar karışımları, flyball, çeviklik, burun çalışması, itaat, havuz atlama veya ralli gibi herhangi bir köpek sporu veya etkinliğinde mükemmel olabilir. Bu sporlar sadece yavrularınızı yormanın eğlenceli bir yolu değildir; ayrıca bir köpeğin genel güvenini artırır ve köpek ile sahibi arasındaki bağı güçlendirir.
 • Fitness hedeflerini birlikte fethedin. Blue Heeler Lab karışımları, mükemmel koşu veya bisiklet ortakları oluşturur! Köpeğinizi çalıştırarak ve aynı anda günlük fitness hedeflerinize ulaşarak bir taşla iki kuş öldürün.

Eğitim

Blue Heeler Lab karışımı potansiyeli gerçekten sınırsızdır, herhangi bir görevi öğrenecek kadar zeki ve en yoğun hanelere ayak uyduracak kadar aktiftir. Bununla birlikte, bu güçlü, enerjik köpekler erken itaat eğitimi ve sosyalleşmeden faydalanacaktır. Yüksek zekaları, Blue Heeler Lab karışımlarının sıkılmasına ve yıkıcı olmasına neden olabilir.

Bu nedenle, fiziksel egzersiz vücutlarını yorarken, zihinlerini yormak için eğitim önemli olacaktır. Bu karışımlar, Blue Heeler köklerinden bazı ciddi inatçılık miras alabilir ve sık sık sınırlarını test edebilir. Bu köpekler, bir şeyden kaçmalarına izin verilen bir zamanı hatırlayacaklarından emindir, bu nedenle eğitimin sürekli olarak pekiştirilmesi önemlidir.Akıllı köpekler, aynı görevi tekrar tekrar tamamlamaktan sıkılacaklar, bu nedenle kısa aralıklarla, günde birkaç kez eğitim, Blue Heeler Lab karışımının görevlerine odaklanmayı kaybetmesini önleyecektir. Çok çeşitli aktivitelere katılmak, Blue Heeler Lab karışımlarının zihinsel olarak uyarılmasına ve sahipleriyle güçlü bir bağ kurmasına yardımcı olacaktır.

Blue Heeler Lab karışımlarının miras almış olabileceği koruyucu içgüdüleri engellemek için sosyalleşme özellikle önemli olacaktır. Yavru köpekler için birincil sosyalleşme noktası 7 hafta ile 4 ay arasındadır. Bu süre zarfında, köpek yavrusu her duruma uyum sağlama konusunda rahat hissetmesi için çok çeşitli insanlara, yerlere ve hayvanlara tanıtılmalıdır. Ancak bu köpekler sosyalleşmeden her yaşta faydalanabilir.

Sabır, anlayış ve deneyimli bir köpek eğitmeninin yardımıyla, bir köpek yavrusu olarak düzgün bir şekilde sosyalleşme lüksüne sahip olmayan yaşlı köpekler, yine de herhangi bir ailenin çok yönlü üyeleri haline gelebilir.

Sağlık

Yetiştirme stoğu önceden belirlenmiş genetik koşullar için uygun şekilde tarandıysa, Blue Heeler Lab karışımı tamamen sağlıklı bir köpek olmalıdır. Labrador Retriever'ların risk altında olduğu koşullar, Blue Heeler'ın çok daha sert kanıyla karıştırıldığında tipik olarak reddedilir. Blue Heeler’in yüksek metabolizması nedeniyle obeziteye daha az eğilimli olabilirler.

Blue Heeler Lab karışımlarının özellikle yatkın olduğu iki koşul vardır:

 • Kalça Displazisi kalça yuvasının üst uyluk kemiğinin bilye kısmını tamamen kapatmadığı iskeletsel bir durumdur. Bu durum büyük ve dev köpek ırklarında daha yaygındır; ancak küçük-orta boy köpeklerde de ortaya çıkabilir. Kalça Displazisi, köpek o eklemdeki işlevini tamamen yitirene kadar eklemin zamanla yavaşça bozulmasına neden olur. Genetik tarama ile hafifletilebilen kalıtsal bir durumdur.
 • Progresif Retinal Atrofi (PRA) dejeneratif bir hastalıktır bu sonunda körlüğe yol açacaktır. 2-3 aylık yavrularda görülen erken başlangıç ​​formu ve 3-9 yaş arasında görünen geç başlangıç ​​formu vardır. Displazi gibi, bu kalıtsal durum da uygun genetik tarama ile hafifletilebilir.

Bakım

Blue Heeler Lab karışımı, tımar etmek için bir esinti. Tüy dökülme mevsimlerinde yılda sadece iki kez fırçalanmasını gerektiren çift katmanlı kaplamaları vardır; ve ara sıra banyo yapmak, dışarıda dolaşmaktan aldıkları kokuyu azaltmaya yardımcı olacaktır. Kulakları sivri uçluysa, kulak kanalları kalıntılardan korunmadığından ara sıra kulak temizliği gerektirecektir. Tüm köpekler gibi tırnakları da düzenli olarak kesilmelidir; hayatın ilerleyen dönemlerinde diş çürümesini önlemek için dişleri fırçalanmalıdır.

Son düşünceler

Blue Heeler Lab karışımları, bir çalışma ortamında gelişecek dayanıklı, enerjik köpeklerdir. Oldukça zekidirler ve çok çeşitli görevler için uygundurlar, ancak onları mutlu etmek için bol miktarda egzersiz ve zihinsel uyarıma ihtiyaç duyarlar.

Blue Heeler Lab karışımları, dış mekandan hoşlanan herkes için harika bir arkadaştır; ve uygun eğitimle, adanmış ve sadık bir aile köpeği olacaklar.

Yorumlar