Nutro ve Purina Pro Köpek Maması Karşılaştırması: Hangisi Daha İyi?

Nutro ve Purina Pro Köpek Maması Karşılaştırması: Hangisi Daha İyi?

Yavrularının bir sonraki yemeğini seçmekte sorun yaşıyorsun ama sen Nutro ve Purina Pro'ya kadar daralttı ? Köpeğinizin diyeti, genel sağlığında büyük bir rol oynar ve tüylü arkadaşınız için en iyi mamayı seçmeyi çok önemli hale getirir. Özellikle Nutro ve Purina gibi iki tanınmış marka arasında kaldığınızda en iyi yemeği seçmek zor olabilir.

Her diyetin köpek dostlarımıza sunacak özel bir şeyi vardır, peki tüylü arkadaşınız için hangisinin en iyi olduğuna nasıl karar verirsiniz? Her markayı içerik, lezzet çeşitleri, marka geçmişi ve daha fazlası açısından incelerken bize katılın! Maliyet her zaman bir faktör olacak, ama neyse ki her iki marka da mükemmel köpek maması seçenekleri sunar geniş bir bütçe aralığında.Fido için mükemmel yemeği arıyorsanız, korkmayın! Bu kılavuzun sonunda, Purina Pro arasında nihai kararı vermenize yardımcı olmayı umuyoruz. ve köpeğinizin maması için Nutro ileriye gidiyor.

Nutro Köpek Formülü Derecelendirmemiz

köpek yavrusu seçimi

Nutro Köpek FormülüChewy.com'da görüntüle Purina Pro Yetişkin Formülü Derecelendirmemiz

Yetişkin Seçimi

Purina Profesyonel Yetişkin

Chewy.com'da görüntüle Nutro Kıdemli Formül Köpek Maması Derecelendirmemiz

Kıdemli SeçimNutro Kıdemli Formül

sınır teriyerleri hipoalerjenik mi
Chewy.com'da görüntüle

Not: Yukarıdaki bağlantılara tıklamak sizi ek ürün bilgileri ve müşteri yorumları alabileceğiniz Chewy.com'a götürür. Bir satın alma yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden bir komisyon kazanırız.

İçindekilerMarka Geçmişleri

Nutro ve Purina Pro

Hem Nutro hem de Purina Pro, saygın köpek maması üreticileridir.

Köpek arkadaşınız için en iyi diyeti seçerken bir markanın geçmişini ve tam olarak nereden geldiklerini anlamak önemlidir. Her markanın bireysel misyonunu anlamanıza yardımcı olmak için evcil hayvan maması arenasındaki geçmişlerine dalalım.

ben beslerim

Nutro, bir süredir piyasada olan iyi bilinen bir köpek maması markasıdır. Yaklaşık 90 yıl önce evcil hayvan maması üretmeye başladılar ve şimdi Mars Incorporated'ın bir yan kuruluşu. Sadece genel olarak doğal içerikleri ile tanınmakla kalmıyorlar, aynı zamanda kendi doğal köpek maması ve ödül mamalarını yaratan ilk markaydılar.

Birkaç farklı diyet sunan Nutro, her türden tüylü arkadaşa hitap etmek için elinden gelenin en iyisini yapıyor. Bu Nutro'yu rakiplerinin çoğuyla aynı çizgide tutuyor . Alerjisi olan köpekleri tetiklediği bilinen tamamen doğal ve içeriklerden arındırılmış olmaları nedeniyle, çok sayıda köpek maması ile çok çeşitli yavrulara hizmet edebilirler.Purina Pro

Purina en bilinen isimlerinden biri köpek maması endüstrisinde. 1894'te çiftlik endüstrisindeki evcil hayvan maması yolculuğuna başlayarak, işleri katlanarak büyüdü ve her tür tüylü arkadaş için diyetler yaratma noktasına geldi. Purina, Nestle tarafından satın alındığında, dünyanın önde gelen evcil hayvan maması markalarından biri haline geldi.

Purina Pro 1986 yılında kuruldu ve diyetlerinde gerçek et kullanan ilk evcil hayvan maması markası olarak popüler oldu. Bu oluşturulduğundan beri, mağazadaki en popüler hatlarından biri olmuştur.

geri çağırma

Geri Çağırma Geçmişi

Hem Purina Pro hem de Nutro, mevcut formüllerin sayısı göz önüne alındığında düşük hatırlama sayılarına sahiptir.

Şimdi sizi söz konusu iki markayla tanıştırdığımıza göre, geçmiş hatırlamalarını tartışalım. Bir şirketin bir gıda geri çağırma işlemini nasıl ele aldığı önemlidir ve hangi markaların köpeğimizin en çok ilgisini çektiğini anlamamıza yardımcı olabilir. Hem Nutro hem de Purina Pro'nun uzun ömürlülüğü için geçmişlerinde çok az hatırlamaya sahip olduklarını not etmek önemlidir.ben beslerim

Nutro, gıda üretim yolculuğunun son 90 yılında 3 gıdayı geri çağırdı:

Mart 2007: Mars Incorporated'a ait birden fazla marka, ürünlerindeki olası melamin kontaminasyonundan etkilendi.

Eylül 2009: Bu hatırlama olası plastik kontaminasyonu içerir. Tedarik hattına düşen bir işçi baretinin bazı ürünlerinin üzerine küçük plastik parçalarının düşmesine neden olan bir olay yaşandı. Neyse ki, hiçbir evcil hayvan etkilenmedi.Aralık 2015: Küf kontaminasyonu olasılığı nedeniyle bir grup muamele geri çağrıldı. Bu olası küf kontaminasyonundan hiçbir evcil hayvan etkilenmedi.

pürin

Purina Pro'nun yalnızca bir gıda geri çağırması oldu. Bu geri çağırma 2016 yılının Mart ayındaydı ve ıslak Tuzlu yemeklerini raflardan çekmelerini içeriyordu. Geri çağırmanın nedeni, etikette vaat ettikleri vitamin ve mineral miktarını belirtmemeleriydi. Bu tüylü dostlarımız için bir sorun olmayacağından, sadece eşyaları çektiler. Bu, bu kadar uzun süredir var olan bir marka için oldukça etkileyici. Purina iken geçmişte başka hatırlamalar oldu , köpek maması ürünlerini doğrudan etkilemiyorlardı.

Gıda Bileşenleri

Doğal Malzemeli Köpek Maması

Nutro, GDO olmayan bileşenler kullanır ve Purina Pro, doğal bileşenler kullanır.

Her markayı bu kadar benzersiz yapan bileşenlerdir ve yavrularınız için tercih edilen diyeti seçerken nihai kararınızı vermenize yardımcı olabilecek şeydir. Her diyetin içerik açısından neler sunabileceğini ve her bir markayı neyin bu kadar özel kıldığını tartışalım.ben beslerim

Nutro, en iyi ilk bileşen olarak kaliteli protein kullanması ve herhangi bir et yan ürünü içermemesi ile bilinir. Amaçları, her evcil hayvana diğer diyetlerde bulamayacakları bir şey sunmak ve bu et yan ürünlerinden kaçınmak, diğerlerinden farklı olmalarına yardımcı olur. Sadece ilk içerik olarak gerçek et kullanmakla kalmazlar, aynı zamanda %100 yapay aroma, koruyucu, boya ve daha fazlasını içermezler.

Nutro, köpek dostlarımız için sunduğu pek çok tahılsız diyet seçeneğiyle de tanınır. Birden fazla tahıl içermeyen seçenekleri olmasına rağmen, alerjiye neden olmayan hassas tahılları içeren tahıl içeren diyetleri de vardır. Bu seçenekler mide ve cilt hassasiyeti olan köpeklere hitap etmenin yanı sıra hala tahıl tüketen köpeklerin sindirimine yardımcı olur.

İçerdikleri hassas bileşenlere ek olarak, köpeğimizin genel sağlığını desteklemek için ekstra vitamin ve mineraller de eklerler. Bu katkı maddelerinden bazıları glukozamin, omega yağ asitleri, kondroitin ve daha fazlasını içerir.

Purina Pro

Purina Pro, Purina premium serilerinden biri olarak kabul edilir. Diyetlerinin her birinde gerçek et ve optimal beslenmenin yer aldığı bu ürün grubu, piyasadaki birinci sınıf evcil hayvan mamaları listesinin başında olduğunu iddia ediyor. Tariflerinin çoğu, hassas tahıllar kullanılarak tahıl içerir, ancak hassasiyeti olan köpekler için de bazı tahılsız seçenekler sunarlar. Bunu yaparak, her türlü köpeğe hitap edebiliyorlar.

Bazı evcil hayvan sahiplerinin onaylamadığı diyetlerinin bir özelliği, et yan ürünü yemeklerini kullanmalarını içerir. Ancak Purina Pro, bu yan ürünlerin yalnızca tümü yararlı besinlerle dolu olan organ dokusu kullanılarak yapıldığını iddia ediyor. Durum gerçekten böyleyse, bu onların yalnızca yüksek kaliteli diyetler sunma konusundaki itibarlarını etkilememelidir.

Formül Aralığı

Nutro veya Purina Pro Food Bekleyen Köpek

Hem Purina Pro hem de Nutro, çok çeşitli farklı köpek maması formüllerine sahiptir.

Köpekler yaşamları boyunca birçok aşamadan geçecekler, yani zamanları boyunca gelişmelerine yardımcı olacak bir dizi formüle ihtiyaçları var. Nutro, her biri farklı boyut ve yaş seçenekleri içeren 5 diyet serisi sunar ve Purina Pro, her yaş ve büyüklükteki köpeğe de hitap eden 4 diyet serisi sunar. Şimdi, her bir markaya dalalım ve farklı formüllerinin her birinde neler sunmaları gerektiğini tartışalım!


Köpek Formülleri

Purina Pro Köpek Formülü

Purina Pro Puppy Formula Büyük Irk Tavuk ve Pirinç
 • Yavru formül seçimimiz.
 • Cilt sağlığı için Omega yağ asitleri.
 • Bağışıklık sağlığı için antioksidanlar.
 • Kalori artışı hızlı büyümeyi destekler.
 • Güçlü kemikler için kalsiyum.
 • Kupa başına 456 Kalori.
 • %28 Protein, %18 Yağ, %3 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Köpek yavrusu aşaması, uygun gelişimin önemi nedeniyle beslenme için çok önemli bir zaman dilimidir. Bir köpek yavrusu, enerji ve büyüme için ekstra besinlere ihtiyaç duyacaktır, yani bu süreçte onlara yardımcı olacak kaliteli bir diyete ihtiyaçları vardır. Bu markaların her birinin köpek yavrusu formülleri için neler sunabileceğini görelim.

ben beslerim

8 köpek yavrusu formülü ile Nutro, tüm hatlarında çeşitli seçeneklere sahiptir. İki Tahılsız Köpek Yavrusu seçeneği, iki Superfood Plate köpek formülü (bir normal ve bir büyük cins), iki Chicken & Brown Rice mama tanesi (bir normal ve bir büyük cins) ve bir büyük cins Lamb & Brown Rice tarifi sunarlar. .

tazı vs whippet

Purina Pro

Purina Pro, büyüyen köpek dostlarımız için 12 farklı köpek yavrusu formülü sunar. Büyük ırk seçenekleri, küçük ırk seçenekleri ve hatta oyuncak ırkları için de bir seçenek var. Hassas cilde sahip yavru köpekler için tahıl içermeyen bir seçenek ve bir diyet vardır. Purina pro ayrıca mükemmel dev cins köpek yavruları için yemek seçenekleri .

kazanan

Başına geldiğinde. Purina Pro, yavru köpekler için daha fazla diyet seçeneğine sahiptir. Oyuncak ırkları için seçenek ve hatta hassas cilt diyeti ile, Purina Pro bu galibiyeti aldı bu tur için.


Yetişkin Formülleri

Purina Pro Focus Yetişkin Formülü

Purina Pro Focus Yetişkin
 • Yetişkin formül seçimimiz.
 • Eklem sağlığı için glukozamin.
 • Deri ve tüyler için Omega yağ asitleri.
 • Kas gelişimi için yüksek protein sayısı.
 • Sindirim için prebiyotik lif.
 • Kupa başına 407 Kalori.
 • %26 Protein, %12 Yağ, %4.5 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Köpek arkadaşlarımız zamanlarının çoğunu yetişkinlik döneminde geçirirler. Bu nedenle, yıllar boyunca sağlıklarını korumak için ihtiyaç duydukları her şeye sahip olduklarından emin olmak önemlidir. Her markanın hayatımızdaki yetişkin köpekler için neler sunabileceğini görelim.

ben beslerim

Etkileyici 60 yetişkin mama tanesi sunan Nutro, çok çeşitli formüllere sahiptir. Her çizgi, yetişkin köpeklerin seçebileceği çeşitli tatların yanı sıra cins boyutlarındaki aralıklara sahiptir. Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda doğal diyet seçeneği ve hassas köpekler için birkaç tane tahılsız diyet vardır. Tahılsız seçenekleriyle birlikte, onlar da tavuksuz formüller var , ve baklagiller veya bezelye olmadan .

Purina Pro

Purina Pro, yetişkin köpekler için 35 tarif sunar. Bunların çoğu hassas tahıllar içerse de, hassas yavrular için beş farklı tahılsız beslenme seçeneği vardır. Tahılsız diyetlerde mısır ve buğday olmasına rağmen, belirli bir maddeden kaçınması gereken bir köpeğiniz varsa, etiketlerin deşifre edilmesi özellikle kolaydır.

Bu 35 farklı tarifte her türden köpek için çeşitli farklı beslenme seçenekleri bulunmaktadır. Büyük ırklar, küçük ırklar, dev ırklar, oyuncak ırklar, kilo yönetimi, hassas cilt ve mide, spor ırkları ve daha fazlası için mama taneleri sunarlar.

kazanan

Her türden köpek için bu kadar geniş bir seçenek yelpazesi ile, Nutro bu raundu kazanır. Yavru köpeğiniz için hangi beslenme unsuruna öncelik verdiğinize bağlı olarak, bu mükemmel yetişkin köpek maması serisinde seçenekler bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

kedi maması köpek yer mi

Kıdemli Formüller

Nutro Kıdemli Temelleri

Nutro Essentials Kıdemli Formül Köpek Maması
 • Kıdemli formül seçimimiz.
 • Tavuk ilk malzemedir.
 • Omega 3 ve 6 yağ asitleri.
 • GDO'suz malzemelerle üretilmiştir.
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde yapılmıştır.
 • Kupa başına 317 Kalori.
 • %23 Protein, %12 Yağ, %4 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Yaşlı köpekler yaşlandıkça ekstra özen ve dikkat gerektirir. Diyetleri, onlara ihtiyaç duydukları desteği vermede büyük rol oynayabilir. Kıdemli arkadaşlarımız, kendilerini en iyi şekilde hissetmelerine yardımcı olmak için ekstra besinlere ihtiyaç duyabilir. Üst düzey bir yemek seçmek kolay değil, o yüzden her markanın üst düzey formüllerinde neler sunduğunu görelim.

ben beslerim

Kıdemli köpek dostları için 6 farklı tarifle Nutro, daha yaşlı yavrular için harika bir seçkiye sahiptir. Bunlardan üçü Chicken & Brown Rice, ancak köpeğinizin boyutuna göre farklı özel seçenekler (normal, küçük cins ve büyük cins tarifler mevcuttur). Köpeğiniz kuzu eti tercih ederse, Kuzu ve Esmer Pirinç içeren Senior formülü de sunar.

Ayrıca, Superfood Plate Ultra serisinin iki versiyonunu sunarlar, biri mama tanesi ve diğeri ise yaşlı yavrularınızın dişlerinin mama tanesini yemeyi zor bulmasına karşı yumuşak bir mama “pate”dir.

Nutro kıdemli diyetlerinin her biri zaten omega yağ asitleri içerir. Büyük cins mama taneleri, yaşlanan köpeklerde ek eklem desteği için glukozamin ve kondroitin içerir. Nutro bizim kıdemli Pomskies için favori köpek maması markaları ve bir yaşlı Cocker Spaniel'ler için harika yemek seçeneği .

Purina Pro

Purina Pro'nun ürün yelpazesinde toplam 6 kıdemli tarifi vardır. 1 seçenek midesi hassas köpekler için, 1 tanesi küçük ırk köpekler için, 1 tanesi büyük ırk köpekler içindir, 1 tanesi aktif köpekler içindir, 1 tanesi beyin sağlığına hitap etmektedir ve sonuncusu da “tam temel” mamalardır. Bu diyetlerin her biri, eklem desteği için glukozamin de içeriyordu.

kazanan

Purina, yetişkin diyetleri dizisiyle bizi etkilemesine rağmen, üst düzey formül turunda bizi etkilemeyi başaramadı. Nutro, kıdemli köpek dostlarımız için çok daha fazla çeşitlilik sunar ve diğer tüm kıdemli köpek maması serilerinden çok daha fazla ortak destek sunar. Nutro bu raundu kazanır.


Konserve

Purina Pro Yaş Mama

Purina Pro Focus Köpekler İçin Konserve Maması
 • Konserve seçimimiz.
 • Yağsız tavukla yapılır.
 • Deri ve tüy sağlığı için Omega yağ asitleri.
 • Bağışıklık sağlığı için antioksidanlar.
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde yapılmıştır.
 • Kutu başına 437 Kalori.
 • %9 Protein, %6 Yağ, %1.5 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Yavru köpeğiniz ister ıslak mama seçeneğini canı isterse ya da siz ona bol su vermeye çalışıyor olun, konserve mamalar bazı evcil hayvan sahipleri için tercih edilen diyet olabilir. Islak yiyecekler, yemeğin üzerine eklenen lezzetten daha fazlasını sunmalıdır. Biraz daha derine bakalım ve her bir markanın neler sunabileceğini görelim.

ben beslerim

43 farklı konserve tarifi ile Nutro'nun tüm konserve seçenekleri tamamen tahılsızdır. Konserve diyetlerinin her biri, köpeğinizin seçebileceği farklı tatlar ve dokuların yanı sıra yaşam evrelerinde de çeşitlilik gösterir.

Purina Pro

Purina Pro, aralarından seçim yapabileceğiniz etkileyici 51 konserve mama formülüne sahiptir! Bu seçenekler, odakları, parlak zihinleri ve lezzet çizgileri arasında değişir ve her türden köpeğe hitap eder. Kilo kontrolü için konserve mama seçenekleri, hassas mideleri olan köpekler ve tahılsız beslenmeye ihtiyaç duyan köpekler vardır. Bu yeterince etkileyici değilmiş gibi, bu diyetlerin yavru köpekler, yaşlılar, yetişkinler ve farklı büyüklükteki ırklar için seçenekleri vardır.

kazanan

Aralarından seçim yapabileceğiniz pek çok konserve yiyecek seçeneğiyle Purina'nın bu raundu kazanması şaşırtıcı değil. Nutro'nun da birkaç seçeneği olmasına rağmen, Purina bunu bir adım öteye taşıyor.


Son Düşünceler ve Kazanan

Hem Purina Pro hem de Nutro, lezzetli beslenme ve lezzet seçenekleri açısından sunacak çok şeyi var. GDO'suz içerikli daha kaliteli bir marka arıyorsanız, Nutro seçiminiz olmalıdır. Ancak, birden fazla kategoride memnun kullanıcıların sicilinin yanı sıra genel bir değer arıyorsanız, Purina Pro bariz seçimdir. Onları piyasadaki diğer markalardan ayıran çok çeşitli tarifler, tatlar ve ek özellikler var. Ayrıca nispeten bütçe dostudurlar.

Purina Pro genel olarak kazansa da, Nutro'nun köpek arkadaşınızın kasesine sahip olmayı seveceği kaliteli bir diyet olduğunu düşünüyoruz. Günün sonunda hem Purina hem de Nutro, her tüylü arkadaşın isteyeceği kaliteli diyetlerdir!

Yorumlar