Great Pyrenees Labrador Retriever Mix: Pyrador Cinsi Bilgileri

Great Pyrenees Labrador Retriever Mix: Pyrador Cinsi Bilgileri

Great Pyrenees ve Labrador Retriever’in tasarımcı yavrusu Pyrador olarak da bilinir. Bu muhteşem tasarımcı köpek, bu makalenin karma cins konusudur. Great Pyrenees Lab karışımı benzersiz bir Büyük Pireneler karışımı ve Labrador. Son birkaç yıldır çok popüler hale geldiler. Onu ailenizde ağırlamayı düşünüyorsanız, bu kılavuzun sonunda öğreneceksiniz bu cins tam olarak ne hakkında. Bu daha büyük bir köpek, bu yüzden bu yavru köpeğin doğru seçim olup olmadığını anlamak için biraz araştırma yapmanız gerekecek.

Bu iri adamı Lapyrenees, Labrenees veya Pyrelab gibi başka bir isimle tanıyor olabilirsiniz. Ancak onu tanıyorsanız, o bir hayat köpeğinden daha büyük hem büyüklük hem de kişilik açısından. Ebeveynlerinden biri Amerika'daki en popüler köpekler, diğer ebeveyn ise çok daha nadir bir tür olduğundan, bu karışımla mahalleden söz edeceğinizden emin olabilirsiniz.Koruyucu ve sosyalliğin muhteşem bir birleşimidir. Pyradorlar hem eğlenceli hem de sakin olabilir. Çok fazla egzersiz gerektirir ve dışarıda dolaşmak için geniş alan. Bu ona sunabileceğiniz bir şeyse, o zaman sizin için tasarımcı cinsi olabilir! Siz ve aileniz için doğru karışım olup olmadığını mı merak ediyorsunuz? Hadi bulalım!

Aileler İçin Önerilir
 • Çocuk Dostu
 • Köpek Dostluğu
 • Eğitim Zorluğu
 • Bakım Bakımı
 • Irk Sağlığı
 • Egzersiz İhtiyaçları
 • Yavru Köpek Maliyetleri

Ebeveyn Irkları

Pyrador'u anlamanın anahtarı, her iki ebeveyn ırkını da öğrenmek ve anlamaktır. Nispeten yeni bir tasarımcı köpek olarak, birinci nesil bir yavru olması muhtemeldir. Belki ikinci nesil. Bunun anlamı şudur ki görünüşü ve mizacı hala değişebilir ve biraz tahmin edilemez.Bu nedenle, onun tüm genetik olanaklarını ve her iki ebeveyni de beğendiğinizden emin olmalısınız! Merak etmediğiniz bir özellik varsa, başka bir mix almayı düşünmelisiniz, ama şimdi daha yakından bakalım!Büyük Pireneler

Büyük Pireneler Köpeği

Büyük Pireneler, aileler için en popüler ırklardan biri değildir. Bu tarihsel olarak boyut ve uygun fiyat / bulunabilirlik kombinasyonlarından kaynaklanmıştır. Bununla birlikte, yeni köpek sahipleri cins hakkında bilgi edindikçe bu cins giderek daha popüler hale geliyor. Bu nedenle, daha fazla Büyük Pireneler karışımı var gibi görünüyor. Şu anda Amerikan Kulübesi Kulübü (AKC) bu cins sıralandı 66 olarakinci Amerika'daki en popüler köpek ırkıdır.

Olarak kabul edilir dev bir köpek ırkı 25 ila 32 inç yüksekliğinde olan 85 pound ve üstü, genellikle 150 pound'u aşıyor. Büyük Pireneler şu şekilde tanımlanır: akıllı, sabırlı ve sakin. Doğru aile ve çevre ile harika aile hayvanları yaparlar.Büyük Pireneler de eski bir türdür. Pirene dağları olarak bilinen Fransa ile İspanya arasındaki dağlara götürüldükleri düşünülüyor. Bu konumda alışkınlardı koyun sürüsünü kurtlardan koru ve diğer aç canavarlar. Zamanla bölge ile özdeşleşmiştir. Vahşice koruyucu olma yeteneğine rağmen, aile evinde süper sakin ve naziktir. O orijinallerden biri nazik devler köpek krallığında. Laboratuarın aksine, Büyük Pireneler zekasıyla tanınmaz .

Labrador köpeği

Labrador köpeği

Labrador Retriever çok daha iyi bilinir ve şu anda AKC’nin bir numaralı nokta Amerika'da neredeyse otuz yıldır sahip olduğu en popüler köpek ırkı olarak! Bu kötü bir başarı değil, bu yüzden yeni tasarımcı pooch'unuzda küçük bir yıldız kalitesinden emin olabilirsiniz.

Bu adam 19'da yetiştirildiinci Century, Newfoundland, Kanada'da (hayır, genellikle düşünüldüğü gibi Labrador değil!) Öncelikle bir av köpeği olarak yetiştirildi. su üzerinde çalıştı av ustası için balık ve küçük su hayvanları topluyordu. Laboratuvarlar, 55 ila 80 pound ağırlığında ve 21 ½ ila 24 inç arasında değişen büyük bir cinstir.O olarak tanımlanıyor arkadaş canlısı, aktif ve giden ve her gün çok yoğun egzersize ihtiyacı var! Seni ayak parmaklarının üzerinde tutacağından eminim harika bir aile hayvanı yapar Onunla çok zaman geçirebildiğin sürece.

Pyrador

Pyrador Yatarken

Artık her iki ebeveyni hakkında da biraz bilgi sahibisiniz, şimdi Büyük Pireneler Laboratuvarı karışımından neler bekleyebileceğinize daha yakından bakalım. Tipik olarak, melez bir yavruya sahip olduğunuzda, ikisinin birleşmesinin her iki ebeveynden de özellikleri çeken bir köpek üretmesini bekleyebilirsiniz.

Ancak çoğu karışım, bir ebeveynden diğerine göre daha fazla özellik devralma eğilimindedir. Bu, tasarımcı köpekleri biraz öngörülemez hale getirir. İyi haber şu ki, Pyrador'un benzer görünüm ve boyuta sahip iki ebeveyni var. Bu, bu sonuçla ilgili bir tür öngörülebilirliğe güvenebileceğiniz anlamına gelir. Mizaç ve diğer bazı özelliklerin biraz farklı olduğunu göreceksiniz.

Mizaç

Snow Hill

Pyrador, ailesini korumaya mahkumdur. Sürü koruma miraslarını Pirene köklerinden miras alırlar. Seni kurtlardan korumasına ihtiyaç duymasa da, teslimat görevlisine pek hoş gelmeyebilir (bu nedenle bu makalenin eğitim bölümü önemlidir!). Ancak aile arkadaşlarıyla veya düzenli olarak gelenlerle zamanla onlara ısınacaktır. Pyrador sonunda sosyal ve eğlenceli bir karakter sergileyecek.Onun Pyrenees ebeveyni, kalpte gece bir türdür. Sonuç olarak Pyrador'u yatmadan önce yerleşmek biraz zor olabilir. Genellikle her zaman davetsiz misafirleri ararlar. Ancak, biraz eğitim ve Labrador etkisiyle kolayca yerleşebilir. Ama yine de yapabilirsin havlamasını bekle yarasalarda, baykuşlarda ve sabahın erken saatlerinde herhangi bir garip insanda. Bir bekçi köpeğinin peşindeyseniz bu harika!

Ailesiyle birlikte dışarıda yemek yiyebileceği bir sürü köpek kucaklaması olacak. Bu büyük tüylü yavru, onları ne zaman alabildiklerinde kucaklaşmaya ve göbek kaşınmasına bayılacak. Büyük bir kanepeye ihtiyacınız olacak veya sahip olacağınızı kabul edeceksiniz. ağır bir köpek. Her iki durumda da kesinlikle sıcak olacaksınız!

Diğerine benzer labrador karışımları ayrıca gün boyu çok enerjik olacak. Pyrador seviyor insanlarıyla oynamak için . Retriever ailesinin eğlenceli tarafını iş başında göreceğiniz yer burasıdır. Onu bir kez yıprattıktan sonra, etrafta ona dikkatini verecek kimse yoksa, kendini mutlu bir şekilde yatağına ya da sandığına çıkaracak ve birkaç saat erteleyecektir.

Boyut ve Görünüm

Büyük Pireneler Lab Karışımı

Pyrador söz konusu olduğunda emin olabileceğiniz şey, onun büyük boyutlu bir köpek olacağıdır. Ölçecek 23 ile 28 inç arasında, pençeden omuza. Cinsiyete bağlı olarak, Pyradorlar 70 ila 120 pound arasında herhangi bir ağırlıkta.Pyrador’un çeneleri muhtemelen biraz sarkıktır. Ağızlıkları küçük bir kare şeklindedir ve büyük, koyu renkli etli bir burnu vardır. Pyrador’un kulakları üçgen ve geniş olacak, ancak eğilebilir veya dik durabilirler. Kuyrukları kalın ve uzun, iri gözleri kahverengi veya mavi olacaktır. Pyradorlar her zaman kendilerini güvenle taşırlar.

Ceket ve Renkler

Pyrador Mont Renkleri

Onun kalın ve kabarık çift kat en soğuk koşullarda bile onu kesinlikle sıcak tutacak ve süper soğuk bir iklimde mutlu bir şekilde yaşayacaktır. Ebeveynlerden herhangi birinin rengini spor yapacak, bu da şu anlama gelebilir beyaz, krem, sarı, kahverengi veya siyah . Karışım yerine tek bir tek renk alması muhtemeldir, ancak bir melezle asla tam olarak emin olamazsınız. Muhtemelen her iki cinsin de daha hafif bir kaplama varyantına sahip olması nedeniyle, Pyrador'unuzun olması muhtemeldir. kısa veya kabarık beyaz kürk .

Her iki ebeveyni de daha soğuk iklimlerde çalışan köpekler olduğundan, paltosunun işe yarayacağından emin olabilirsiniz. dökülme mevsimi boyunca yoğun şekilde dökülür ve yıl boyunca orta derecede, bu yüzden köpek tüylerini onaylamıyorsanız, o zaman bu adam sizin için bir cins değildir.Egzersiz ve Yaşam Koşulları

Great Pyrenees Lab karışımı oturma

Avrupalı ​​ebeveyni Pyrenees sıradağlarında gezinme özgürlüğüne sahipken ve Labrador ebeveyni Newfoundland'ın muhteşem sularına erişime sahipken, Pyrador'un dolaşmak için geniş bir açık alanı takdir etmek içinde, içinde oyna ve sadece ol. Koruyucu olma potansiyeli nedeniyle, dış mekanının yüksek çitlerle güçlendirilmesi ve ortak veya ortak bir alan olmaması gerekiyor. Evi, büyük bedenini alacak kadar büyük olmalıdır.

Bu adamın etrafa ihtiyacı olacak Her gün 60 dakika egzersiz ve faaliyetlerinin yoğunluğu, en çok hangi ebeveyni aldığına bağlı olacaktır. Daha çok Laboratuar ebeveynine benziyorsa, daha yorucu ve etkileşimli faaliyetlerin bir karışımına ihtiyacı olacaktır, oysa Pyrenees ebeveynine daha çok benziyorsa, daha sakin egzersiz yapmayı tercih edecektir. Her iki durumda da günde 1 saat demek aktif bir aileye yerleştirilmesi gerekecek, hava tahmini ne olursa olsun.

Bu adam, bir yavru kadar iyi sosyalleştiği sürece diğer evcil hayvanlarla iyi iş çıkaracaktır. O da muhtemelen ailenin daha küçük ve daha genç üyelerine yakınlık duymak ve onlar oynarken yanlarında nöbetçi oturduğunu göreceksiniz. Sadece boyutu nedeniyle etrafındaki çocuklarla onu denetlediğinizden emin olun.

Eğitim

Great Pyrenees Labrador Eğitiliyor

Koruyucu bir çizgiye sahip olarak, onun dengeli ve kibar bir aile üyesi olmasını istiyorsanız, eğitimi zorunludur, bu nedenle gün noktasından itibaren eğitim rejimine zaman ayırmanız gerekir.Pyrador’un eğitiminin en önemli yönlerinden biri sosyalleşme . Onsuz, hareket eden her şeye Kurt muamelesi yapabilir, bu yüzden onu, evinin içinde ve dışında her şekil ve büyüklükteki tanıdık olmayan insan ve hayvanlarla çeşitli durumlara maruz bırakmalısınız.

Onun da ihtiyacı var bir sürü lideri bu ona karşı sağlam olabilir hemen, paketteki yerini anlaması ve patronun kendisi olmaması için. Tüm aile için de onun eğitimine katılması önemlidir.

Neyse ki, Pyrador'un zeki ve sadık ebeveynleri var, her ikisi de inatçı bir köpeğe kıyasla eğitimi çok daha kolay hale getiren özellikler. Labrador ebeveyni çok daha eğitilebilir ve atıştırmalıkları sever, bu yüzden umarım onun peşinden gider. Bununla birlikte, eğer Pyrenees ailesine daha çok benziyorsa, o zaman her zaman bir eğitim seansı havasında olmayabilir. Öyle ya da böyle, tutarlılık ve kalıcılık anahtardır Eğitim söz konusu olduğunda, olumlu pekiştirme yöntemi olduğu gibi.

Sağlık

Sağlıklı Pyrador Yavrusu

Pyrador, nispeten sağlıklı bir melez ırktır. yaşam beklentisi 10 ila 12 yıl arasındadır . Karışık bir cins olduğu için, her iki ebeveynin de sağlık endişelerini miras alabilir, bu nedenle, bilinen en yaygın sağlık sorunları şunlardır:

Kalça ve Dirsek Displazisi: Bunun nedeni kalça ve dirsek ekleminin anormal oluşumudur; bu, ebeveynlerinden herhangi birinden miras olabilir veya çok büyük bir köpek olduğu için, bir köpek yavrusu olarak hızlı kemik büyümesi ile de tetiklenebilir. Daha sonraki yaşamda sonunda felce yol açabilir, bu nedenle ebeveyninin kalça skorlarını görmek ve onu doğru beslenmeyle beslemek önemlidir.

Göz koşulları: Geç başlangıçlı Progressive Retinal Atrophy (Labrador cinsinde belirli bir PRA türü), Katarakt veya Entropion gibi çeşitli göz koşullarını miras alabilir.

Patella çıkığı: Bu, diz kapağının uyluk kemiği üzerindeki normal konumundan çıkarılmasıdır.

Beslenme

Pyrador Beslenme

Pyrador muhtemelen yemek yiyecek her gün yaklaşık 3 bardak mama , boyutuna ve enerji seviyelerine bağlı. Büyük bir köpek olduğundan, onu yüksek kaliteli mama ile beslemek önemlidir. özellikle büyük ırklar için tasarlanmış kemik büyümesini kontrol etmek için en uygun bileşenleri içerdiklerinden. Pyrador'unuz daha büyük taraftaysa, Pyrenees ebeveynleri için yapılmış yiyecek en iyisi olacak. Hızlı kemik büyümesi, büyük köpeklerde birçok sağlık sorununa neden olabilir ve Kalça ve Dirsek Displazisi olasılığını artırabilir, bu nedenle her türden mama yemlerinden kaçınılmalıdır.

Pyrador'un yediği yiyecek miktarını izlemek de önemlidir, çünkü bir şekilde bir yemek fanatiği özellikle miras alıyorsa Lab ebeveyninin iştahı . Laboratuar cinsinde obezite de yaygındır ve her ne pahasına olursa olsun bundan kaçınılması gerekir.

Bakım

Great Pyrenees laboratuvar karışımı tüylü

Yoğun bir alt kürkü ve kalın ve kabarık üst katmanı olan kalın çift ceketi, iyi bir bakım aletlerine yatırım yapmanız gerektiği anlamına gelir. Bir deshedding aracı en iyi arkadaşınız olacak ve evinizi ve giysilerinizi mümkün olduğunca tüysüz tutacaktır.

KİME 8 ila 12 haftada bir banyo Pyrador için yeterli olacaktır, çünkü ceketi kir tutmaz ve nispeten temizdir. Onu bundan daha fazla yıkamaktan kaçının, aksi takdirde doğal palto yağlarına zarar verme riskiniz vardır.

Büyük kulakları nedeniyle düzenli kulak temizliği de gerekli olacaktır, bu yüzden emin olun kulaklarını haftada iki kez temizle enfeksiyonları veya kendisi için oldukça acı verici olabilecek bir balmumu birikmesini önlemek için.

Yavru köpekler

Labrador Great Pyrenees köpek yavrusu

Saygın bir yetiştiriciden bir Pyrador köpek yavrusu maliyeti olacak yaklaşık 1.000 $ 'dan başlayın, ancak ebeveynine, büyüklüğüne ve konumuna bağlı olarak 1.500 $ 'a kadar ulaşabilir. Etrafta çok fazla yetiştiricinin olmadığı bir eyaletteki daha büyük bir yavru, daha az talep olan bir eyaletteki daha küçük bir yavruya kıyasla daha pahalı olacaktır.

Aile Hayvanları Olarak

 • Pyrador, büyükten deve bir köpek ırkıdır.
 • Bu karışım bol miktarda iç ve dış alana ihtiyaç duyacaktır.
 • Great Pyrenees Lab karışımı harika bir bekçi köpeği olacak.
 • Bu karışım, genetiklerinden dolayı ailelerini koruyabilir.
 • Great Pyrenees Lab karışımınızı eğitmek için zaman ayırmak isteyeceksiniz.
 • Laboratuvar ebeveynleri, uygun tanıtımlarla yeni gelenlerin tadını çıkaracakları anlamına gelir.
 • Genç aileler ve çok evcil hayvanlı aileler için çok uygundur.
 • Great Pyrenees Lab karışımı ailelerine bakmayı çok seviyor.
 • İçin çok önemlidir onu bir köpek yavrusu gibi sosyalleştir dengeli olduğundan emin olmak için.
 • Günde en az bir saat egzersiz yapmayı garanti etmek isteyeceksiniz.

Bir Pyrador Yetiştiricisi Bulmak

Pyrador nispeten yeni bir tasarımcı köpek ve bu nedenle, çalışmaktan mutlu olacağınız saygın bir yetiştirici bulmak için biraz seyahat etmeyi beklemelisiniz. Çevrimiçi bir Pyrador yetiştiricisi aramaya başlayın ve onlarla iletişime geçmeden önce web sitelerine ve çevrimiçi incelemelerine bakın.

Kimi seçerseniz seçin, onlarla iletişime geçtikten sonra yetiştiricilerle, yavrularla ve ebeveynleriyle şahsen tanıştığınızdan ve tüm sağlık sertifikalarını ve kalça puanlarını görmeyi talep ettiğinizden emin olun.

Kurtarma ve Sığınaklar

Evlat edinilecek bir Pyrador olup olmadığını görmek için neden yerel kurtarma merkezinize gitmiyorsunuz? Yoksa, onlara gitmeden önce birkaç yerel sığınma evi ile iletişime geçmeyi deneyin. Genel bir kurtarma merkezinde hala bir Pyrador bulmakta zorlanıyorsanız, o zaman emin olun özel cins kurtarma merkezlerine göz atın bulunma olasılığı daha yüksek olabilir.

Amerika Büyük Pireneler Kurtarma Kulübü eyaletlere göre adanmış cins kurtarma merkezlerini listeler ve Amerikan Labrador Kurtarma gönüllülerinin iletişim bilgilerini de listeleyin.

Son düşünceler

Pyrador, her iki köpek dünyasının en iyisini sunan harika bir aile köpeğidir. Ailelerine karşı arkadaş canlısı ve şefkatlidirler. Onlar da biraz koruyucu olabilirler. Onlara yer, zaman ve eğitim sunabildiğiniz sürece, Great Pyrenees Lab karışımı sizi hayal edebileceğinizden daha fazla sevecektir.

Yorumlar

Ronald Colby
Ailemiz kısa süre önce bir evcil hayvan sahiplenerek büyük bir piren laboratuvarı köpek yavrusu sahiplendi. Daha önce hiç tanışmadan ve selamlamadan bir evcil hayvan edinmemiştik. Daha önce, yetiştiricilerden elde ettiğimiz yavru köpeklerden bir boğa güreşi yetiştirdik, bu nedenle büyük cins köpeklerden haberdar olduk ve ne bekleyeceğimiz konusunda iyi bir fikrimiz vardı. Bu köpek yavrusu biberonla beslendi
Kelly Wilson
Harika bir deneyim ve harika bir köpek yavrusu Ronald gibi görünüyor! Uğrayıp yorum yapmak için zaman ayırdığınız için teşekkürler!