En İyi Tahılsız Köpek Maması: Faydaları, Riskleri, Çeşitleri ve SSS

En İyi Tahılsız Köpek Maması: Faydaları, Riskleri, Çeşitleri ve SSS

Köpeğiniz için en iyi mamayı seçmek, onun için vereceğiniz en önemli kararlardan biridir. İyi dengelenmiş, yüksek kaliteli bir diyet, en iyi köpek sağlığı ile beslenme eksikliği arasındaki farkı yaratabilir. Yani, onu doğru yapmak çok önemlidir.

Bazı köpekler için en iyi beslenme, tahılsız köpek diyeti anlamına gelir. Tahılsız bir diyet tam olarak kulağa nasıl geliyorsa, sıfır tahıl içeren bir diyettir.Köpeğiniz bu tür bir diyette daha başarılı olabilir veya belki de bu, tahılsız ve tahıl içeren diyetleri araştırdıktan sonra yaptığınız bir seçim olabilir, bu kılavuz mutlaka okunmalıdır.

Bir Bakışta: Favori Tahılsız Köpek Mamalarımız

Çiftçi Derecelendirmemiz

En İyi Genel

Çiftçinin Köpeğipitbull köpeği hakkında bilgi
TheFarmersDog.com'da görüntüleyin Yabani Tahılsız Formülün Tadı Derecelendirmemiz

En İyi Kuru

Yaban Hayatının Tadı

Chewy.com'da görüntüle Blue Buffalo Tahılsız Konserve Maması Derecelendirmemiz

en iyi ıslakmavi bufalo

Chewy.com'da görüntüle

Not: Yukarıdaki bağlantılara tıklamak sizi ek ürün bilgileri ve müşteri yorumları alabileceğiniz Chewy.com'a götürür. Bir satın alma yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden bir komisyon kazanırız.

İçindekilerTahılsız Köpek Maması Tartışması

Tahılsız Köpek Maması

Tahıl içermemesi hassas mideler için harika olabilir, ancak bazı araştırmalar onu ciddi sağlık sorunlarıyla ilişkilendirmiştir.

Bu nedenle, tahılsız en iyi seçimlerimize geçmeden önce, tahılsız köpek maması tartışması hakkında sizinle konuşmamız önemlidir. İnsan beslenmesi dünyasında, çoğumuz şişkinliği azaltmak, cilt dokusunu iyileştirmek, depresyonu azaltmak ve diğer birçok neden için tahılları atmayı seçiyoruz. Fakat köpeklerimiz için tahılsız bir diyet seçmenin sebepleri nelerdir?

Var Bazı köpeklerin tahılsız bir diyete ihtiyaç duymasının birçok nedeni. Tahıllara veya belirli tahıl türlerine karşı kesin bir hoşgörüsüzlük olabilir. Ya da köpeğiniz alerjenler için test ediliyor ve veterineriniz tahılsız geçici bir diyet önerdi. Bazı köpekler tahılsız daha az gazlıdır ve bazı ebeveynler yavruları için bunun daha iyi bir seçenek olduğunu düşünür.

İnsanlar için tahılsız, glütensiz, paleo ve diğer diyetlerin popülaritesinin artmasıyla birlikte, evcil hayvan maması markaları Fidos'larımız için her türlü benzer seçeneği yaratıyor. Bununla birlikte, 2018'de FDA, bir tahılsız diyetler ile artan dilate kardiyomiyopati oranı arasındaki potansiyel bağlantı (DCM) , hayatı tehdit eden bir kalp rahatsızlığı. Bu soruşturma, bazı sahipleri endişelendirdi ve haklıydı. Bununla birlikte, 2020'de FDA, tahılsız diyetler ile DCM'nin yükselişi arasında nedensel bir bağlantı bulunamadı.Paket servisler, ilgili tüm izleyiciler arasında çok karışık. Bu son duyuruya rağmen, birçok veteriner, köpek beslenme uzmanı ve sahibi, tahılsız beslenmeye karşı temkinli davranırken, birçoğu tahılsız beslenmenin uygun olduğundan emin. Bununla birlikte, köpeğiniz için doğru beslenmeyi seçerken en son bilgilerle donanmış olmalısınız. Bu nedenle, köpeğinizin tahılsız bir diyete ihtiyacı varsa veya tercih ediyorsa, FDA, birini seçmemek için hiçbir neden olmadığına inanmaktadır, ancak yeniden düşünmek için başka nedenler olabileceğinden, veterinerinize danışmak her zaman akıllıca olacaktır.


Aranacak Malzemeler

Kasede taze tahılsız köpek maması

İyi dengelenmiş bir diyet, kişinin beslenme ihtiyaçlarını karşılamak için belirli bileşenler içerir.

Köpeğinizin tahılsız veya tahıl içeren beslenmeye ihtiyacı olup olmadığı, tüm köpeklerin dengeli bir diyete ihtiyacı vardır. Aşağıda, köpeğinizin ihtiyaç duyduğu ana yiyecek gruplarını ve içerik listesinde nelere dikkat etmeniz gerektiğini listeledik.

Bütün Etler

Yüksek kaliteli köpek mamasının en büyük belirtilerinden biri, diyetten bağımsız olarak etin ilk bileşen olduğu zamandır. Tüm etler ve ete özel yemekler (aka, dana unu, tavuk unu vb.) protein açısından zengindir, ve köpeğinizin yemek planının ana bileşenleri olmalıdır. Et, sağlıklı kasları ve genel bakımı korumak için gerekli olan temel amino asitleri sağlar. Aynı zamanda enerji, yağlar, vitaminler, mineraller ve nefis bir tat sağlar.Et yemekleri, köpekler için oldukça besleyici olan ve bütün etlerden dört kat daha fazla protein sağlayabilen konsantre proteinlerdir. Bazı markalar yalnızca bütün etleri tercih eder, ancak Belirli bir hayvan kaynaklı et yemeği olarak listelendiği sürece, Fido için mükemmel bir bileşendir. Hangi et veya hayvansal yan ürünü içerdiğini belirleyemeyeceğiniz için 'et türevleri' veya 'kümes hayvanları unu' gibi bileşenlerden kaçının.

Sağlıklı Karbonhidratlar

Sağlıklı karbonhidratlar bir köpeğin diyetinde çok önemlidir çünkü etin tek başına sağlayamayacağı enerjiyi sağlar. Sağlıklı karbonhidratlar, tahıllar gibi doğal bileşenlerdir, ancak bunlar, tahılsız bir diyet arıyorsanız, kaçınmak istediğiniz bileşenlerdir. Bunun yerine, yapmanız gereken Patates, bezelye ve mercimek gibi enerji sağlayan malzemeleri arayın. Ayrıca besleyicidirler, ekstra lif, vitamin, mineral ve diğer antioksidanlar sağlarlar. Köpeğiniz bu maddeleri sindirmekte zorlanıyorsa, bu seçenekleri de gözden geçirmeniz faydalı olabilir.

Omega Yağ Asitleri

Yağlar kendilerine kötü bir ün kazandırmıştır, ancak onlarsız bir köpek çok hasta olur. Sağlıklı yağlar önemlidir gelişim döneminde beyin ve göz gelişimi için gereklidir. Ayrıca, cilt ve tüy sağlığını destekler, kemik ve eklem desteği sunar, sindirime yardımcı olur, besin emilimini artırır ve genel sağlığı iyileştirir. Sağlıklı yağların büyük kaynakları arasında et yemekleri, balık, balık yağları, yumurta ve bitkisel yağlar bulunur.Meyveler sebzeler

Meyve ve sebzeler köpekler için gerekli vitamin ve mineralleri sağladıkları için önemlidir. bağışıklık sistemlerini sağlıklı tutmak , bu onların hastalık ve hastalıklarla savaşmalarını sağlar. Meyve ve sebzeler ayrıca bağırsak sağlığı için hayati önem taşıyan lif sağlar. Ayrıca, daha uzun süre tok hissetmelerine yardımcı olur, yani sağlıklı bir kiloyu koruyabilirler.

glukozamin

Glukozamin bir eklemleri desteklediği için bir köpeğin diyetinin önemli bileşeni . Bu, özellikle daha büyük bir ırkınız, çok aktif bir yavru köpeğiniz veya eklemleri ekstra desteğe ihtiyaç duyan kıdemli köpeğiniz varsa önemlidir. Köpeğiniz küçük bir cins olsa veya gençken eklem sorunları olmasa bile, onları daha sağlıklı eklemlerle donatabilirsiniz. glukozamin içeren bir diyet .

Glukozamin, düşük kaliteli ürünlere kıyasla yüksek kaliteli ürünlerde yaygın olarak bulunur. Glukozamin, aşağıdakiler dahil ilave takviyeler veya kaynaklar yoluyla sağlanır: et yemekleri, balık yağı, yumurta ve yeşil dudaklı midye . Seçtiğiniz yiyeceğin uygun bir glukozamin düzeyine sahip olmadığını varsayalım. Bu durumda veterinerinizin yönlendirmesi ile ilave glukozamin takviyeleri ekleyebilirsiniz.

Doğal Koruyucular

Doğal gerekli değildir, ancak şiddetle tavsiye edilir. en sağlıklı diyet seçeneği köpeğin için. Köpeğiniz hassas bir sindirim sistemine sahip olduğu için tahılsız bir diyet seçerse, doğal gıda çok önemlidir. Yapay koruyucular ve diğer doğal olmayan bileşenler köpeğin sindirim sistemini tahriş edebilir, bu nedenle bunlardan kaçınmak çok önemlidir.olduğundan emin olmak için koruyucular gereklidir. mama, köpeğinizin kasesine taze ve yemek için güvenli bir şekilde ulaşır. Doğal koruyucular arasında askorbik asit (C vitamini), karışık tokoferoller (E vitamini) ve nane ve biberiye özü gibi botanik yağlar bulunur. İçindekiler listesinde gıda boyası bulursanız, ürünü hemen boşaltın. Gıda boyasının varlığı, kalitesiz bir ürünün kesin bir işaretidir.


Köpekler İçin En İyi 10 Tahılsız Yiyecek

Uzun araştırmalardan sonra, tahılsız en iyi köpek mamasını bulmak için piyasayı taradık. Köpek popülasyonunun benzersiz ihtiyaçlarını karşılamak için çeşitli seçenekler seçtik. Yani ister küçük, ister büyük ırk, et takıntılı veya hassas bir köpeğiniz olsun, sizin için bir seçenek var. Yavrularınız için hangi tahılsız ürünün en iyi seçenek olduğunu bulmak için incelemeleri okuyun.

Her bir tavsiye yüksek kaliteli, AAFCO uyumlu ve yüksek puanlı, yani, yavrularınızın onları sevmesi gerektiğinden emin olabilirsiniz. AAFCO, Amerikan Yem Kontrol Yetkilileri Derneği'dir ve markalar ve sahipleri için minimum sağlık yönergeleri sağlar. Yani, belirli bir sırayla, bir göz atalım.

En İyi Genel

çiftçinin köpeği

Çiftçi
 • Taze pişirilir, şoklanır ve size gönderilir.
 • Kişiye özel yemek planları.
 • Veteriner tarafından tasarlanmış 4 sağlıklı seçenek: sığır eti, tavuk, hindi veya domuz eti.
 • İnsan sınıfı bileşenlerle yapılmıştır (dolgu maddesi veya koruyucu içermez).
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde üretilmiştir.
 • Kalori ve besin değerleri tarife göre değişir.
TheFarmersDog.com'da görüntüleyin

The Farmer's Dog (TFD), taze yiyecekleri kapınıza kadar getiren, aboneliğe dayalı bir hizmettir. TFD, önceden paketlenmiş kişiselleştirilmiş bir beslenme planının rahatlığını arayan müşteriler arasında büyük bir başarıdır. Tek yapmanız gereken bir profil oluşturmak ve yavrularınız ve yaşam tarzları hakkında birkaç soruyu yanıtlamak için birkaç dakikadır ve hazırsınız.

TFD, yalnızca USDA onaylı tedarikçilerden alınan en iyi, insan kalitesinde bileşenleri kullanır. Yiyecekleri kapınıza gelmeden birkaç gün önce hızlı bir şekilde pişirirler, bu da süper taze ve son derece besleyici olduğu anlamına gelir. Et her zaman birincil malzemedir ve aralarından seçim yapabileceğiniz dört tarif vardır. Tahıl yerine tatlı patates, mercimek ve nohut kullanırlar.

TFD'yi genel olarak en iyi tahılsız seçenek olarak seçtik çünkü köpeğiniz için optimum sağlık anlamına gelen en iyi, insan sınıfı bileşenleri sağlıyor. Ayrıca, kapınıza kadar teslim edilir, bu yüzden sizin için uygundur. Ayrıca hazırlanan paketler, sahiplerinin kaç kaşık veya kepçeye ihtiyaçları olduğunu tahmin etmektense, Fido'nun ihtiyacı olanı alması anlamına geliyor.

Severiz bu tarifin olağanüstü yüksek kaliteli beslenme sağlayan birinci sınıf, taze, tahılsız bir ürün olduğunu. Üstelik üyelikli bir ürün olduğu için kapınıza kadar getirilerek hayatınıza kolaylık katar.

En İyi Kuru

Yabani Tahılsız Formülün Tadı

Yabani Yüksek Çayır Yavrusu Mamasının Tadı
 • Çeşitli lezzetli kır etleriyle yapılır.
 • Bağırsak sağlığı için bağırsak dostu probiyotikler kullanır.
 • Vitaminler, mineraller ve antioksidanlarla zenginleştirilmiştir.
 • Abd'de üretilmiştir.
 • Tatlı patates, bezelye ve protein kullanır.
Chewy.com'da görüntüle

Taste of the Wild, köpeğinize tam olarak bu, vahşi doğanın tadını sağlar. Et kaynakları arasında %32 protein içeriğine katkıda bulunan manda, kuzu, tavuk, yumurta, bizon, geyik eti, sığır eti ve balık bulunur. Bağışıklık gücü için eklenen takviyelerin üzerine vitamin ve antioksidan iyilik sağlayan yaban mersini ve ahududu listelenmiştir.

Taste of the Wild, tatlı patatesleri, bezelyeleri ve patatesleri tahıl alternatifi malzemeler olarak listeler. Bu bileşenler ve kurutulmuş hindiba kökü, sindirim sağlığını düzenlemeye yardımcı olan %4'lük bir lif içeriği sağlar. Ve gaz ve dışkı kokusunu azalttığı bilinen yucca schidigera özü listelenmiştir. Bu tarif aynı zamanda probiyotik bileşenlerle zenginleştirilmiştir - hassas köpekler için en iyi seçimdir.

Tahılsız en iyi kuru mama seçeneği olarak Taste of the Wild'ı seçtik çünkü çok çeşitli etler, çok zengin olmayan yüksek protein içeriği ve vitamin ve mineral zenginleştirme listeleniyor. Ayrıca, prebiyotik lif ve probiyotik bileşenler, sorunsuz sindirime yardımcı olur. En popüler, yüksek puanlı, tahılsız seçeneklerden biridir ve paranızın karşılığını da fazlasıyla verir.

Severiz Bu tarifin, türe özgü bir K9 tescilli probiyotik türü ile zenginleştirilmiş olduğunu. Bu ekstra bileşenler, bağırsaklarındaki dost bakterileri geliştirmek için sindirim bölümünde biraz daha fazla yardıma ihtiyaç duyan köpekler için idealdir.

en iyi ıslak

Blue Buffalo Tahılsız Konserve Maması

Blue Buffalo Tahılsız Konserve Maması
 • Sığır eti, tavuk ve tavuk ciğeri yüksek protein sağlar.
 • Lezzetli tavuk suyu içerir.
 • Keten tohumu ve folik asit cildi ve tüyleri sağlıklı tutar.
 • Vitamin ve mineral takviyelerinde güçlendirilmiştir.
 • Patates kullanır.
Chewy.com'da görüntüle

Bu konserve mama Blue Buffalo'nun yüksek proteinli Wilderness serisindendir. Sığır eti ve tavuk ilk iki bileşendir ve son derece besleyici tavuk ciğeri dördüncü sıradadır. Bu bileşenler, %10'luk bir protein içeriğine ve telaşlı damak zevkleri için nefis bir tada katkıda bulunur. Tavuk suyu bu ıslak yemeği de nemli ve sulu tutar.

Bu, besleyici ve çok fazla enerji sağlayan, tahıl alternatifleri olarak patates ve keten tohumu kullanan tahılsız bir seçenektir. Ayrıca keten tohumu sağlıklı omega yağları açısından zengindir ve folik asitle birlikte köpeğinizin tüyleri ve derisi içten dışa beslenmiş hisseder. Köpeğinizin bağışıklık sistemini güçlü tutmak için vitamin ve mineral takviyeleri ile güçlendirilmiştir.

Blue Buffalo'yu en iyi tahılsız konserve yiyecek seçeneği olarak seçtik çünkü en iyi proteini ve paranızın karşılığını fazlasıyla veriyor. Tam kas bakımı, zengin beslenme ve bol tat için amino asitler sağlamak için çeşitli etler ve hayvan organları kullanır. Kuru bisküvilerden daha fazlasına ihtiyaç duyan telaşlı köpekler için sulu bir seçenektir ve harika bir yemek kabıdır.

Severiz Bu tarifin, tahılsız mamaya ihtiyacı olan köpeklere yüksek kaliteli, uygun fiyatlı bir ıslak seçenek sunduğunu söylüyor. Lezzetli proteinle doludur ve vitamin ve minerallerle zenginleştirilmiştir.

Mansiyonlar

Wellness Core Tahılsız Büyük Irk Formülü

Wellness Core Büyük Irk Yetişkin
 • %34 protein sunan birinci sınıf mama tanesi.
 • Meyveler, sebzeler ve probiyotik bileşenler, pürüzsüz sindirim sağlar.
 • Sonsuza kadar aç köpekler için yüksek lif.
 • Büyük cins eklemler için glukozamin açısından zengindir.
 • Mercimek, bezelye ve patatesleri listeler.
Chewy.com'da görüntüle

Wellness Core, ilk üç et bileşeni sayesinde %34 protein sağlayan Wellness'ın yüksek protein serisidir. Yani büyük köpek ırkınız, sağlıklı bir vücut ve yaşam tarzı sürdürmek için ihtiyaç duydukları tüm iyiliği alır. Lif içeriği %6'dır ve bu da bunu yüksek lifli bir diyet yapar. Bu tipik olarak, büyük açgözlü ırkların, öğünler arasında kendilerini daha tok hissetmelerini sağlayarak kilolarını daha iyi yönetmelerine yardımcı olur.

Wellness, enerji ve diğer besinleri sağlamak için tahıllar yerine mercimek, bezelye, öğütülmüş patates ve keten tohumu kullanır. Ayrıca ıspanak, brokoli, havuç, elma ve yaban mersini gibi meyve ve sebzeleri listeleyerek köpeğinizin bağışıklık sisteminin antioksidan iyiliği ile desteklenmesini sağlar. Tavuk ve hindi yemekleri sayesinde glukozamin içeriği minimum 750mg/kg'dır.

Severiz Bu tarifin, büyük cins köpekler için tahıl içermeyen en iyi seçim olduğunu. Yüksek glukozamin içeriği, tahılsız bir diyet sağlarken büyük cins köpeğinizin eklemlerinin hala desteklendiği anlamına gelir.

Merrick Lil' Plates Tahılsız Küçük Irk Formülü

Merrick Lil
 • İlk üç malzeme lezzetli et.
 • Küçük mama tanesi boyutu ve gevrek dokusu küçük köpeklere hitap eder.
 • Pürüzsüz sindirim için prebiyotik ve probiyotik bileşenler.
 • Yüksek glukozamin içeriği.
 • Tatlı patatesleri, patatesleri ve bezelyeleri listeler.
Chewy.com'da görüntüle

Merrick, bu formülü, optimize edilmiş içerikler ve küçük köpeklerin ihtiyaç duyduğu küçük mama taneleri sayesinde küçük cins köpekleri düşünerek oluşturmuştur. Kemiksiz tavuk, tavuk ve hindi yemekleri, %38'lik bir protein içeriğine katkıda bulunan ilk üç bileşendir. Glukozamin içeriği 1200mg/kg olup, ekstra eklem desteğine ihtiyaç duyan aktif yavrular için idealdir.

Merrick, tahıl yerine tatlı patates, patates ve bezelyeyi enerji sağlayan ve son derece besleyici bileşenler olarak içerir. Ayrıca pürüzsüz ve düzenli sindirim sağlamak için prebiyotik lif ve probiyotik bileşenler sağlarlar. Beyaz balık unu, yumurta, keten tohumu ve somon yağı, küçük köpeğinizin en iyi şekilde hissetmesini sağlamak için sağlıklı yağlar sağlar.

Severiz Bu tarifin, küçük ırk köpekler için en iyi tahılsız seçim olduğunu, özellikle de pazar lideri glukozamin seviyeleri sayesinde ekstra eklem desteğine ihtiyaç duyan aktif küçük ırklar için.

Weruva Tahılsız Konserve Gıda

Weruva Tahılsız Konserve Gıda
 • Kafessiz tavuk ilk malzemedir.
 • Lezzetli sos kalın, kremsi ve lükstür.
 • İnsan sınıfı onaylı USDA mutfaklarında yapılmıştır.
 • Gluten ve bezelye içermez.
 • Vitamin ve minerallerde güçlendirilmiştir.
Chewy.com'da görüntüle

Weruva sadece bir dizi doğal ürün sunar. Bu konserve hat, insan sınıfı BRC sertifikalı gıda tesislerinde en kaliteli tavukla yapılır. Bir sebepten dolayı etiketli pençe yalayan tavuk. Yavrularınızın bu ıslak mamanın tadına bayılacağından emin olabilirsiniz. Sos, jöle gibi bir kıvama sahiptir, kalın ve kremsidir, bu da onu telaşlı köpekler için en iyi seçim haline getirir.

Weruva, köpeklere en iyi beslenmeyi sunmaktan gurur duyan birinci sınıf bir aile markasıdır. Bu tarif aynı zamanda tahıl ve glütensizdir ve yaygın tahıl alternatifi bileşen olan bezelye içermez. Protein içeriği %10'dur (kuru mamadaki protein içeriği ile karşılaştırılamaz), bu da güçlü, sağlıklı köpekler için mükemmeldir. Bu gıda, temel vitamin ve minerallerle güçlendirilmiştir.

Severiz Bu tarifin, ilk bileşen olarak listelenen kafessiz, hormonsuz ve antibiyotiksiz beyaz tavuk göğsü ile yapılan, tahılsız birinci sınıf bir konserve seçeneği olduğunu.

Orijen Orijinal Tahılsız Formül

Orijen Orijinal Yetişkin Maması
 • %85 birinci sınıf hayvansal içerikli biyolojik olarak uygun diyet.
 • Taze ve ham hayvansal protein kullanan birinci sınıf mama tanesi.
 • Aktif köpekler için yüksek yağ ve kalori.
 • Güçlü bağışıklık için birçok meyve ve sebze listelenmiştir.
 • Mercimek, barbunya ve nohutları listeler.
Chewy.com'da görüntüle

Bu tahıl ve glütensiz premium mama tanesi et, balık ve yumurtaları ilk 13 içerik olarak listeler. Bu eşsiz tarif, %38 protein sağlayan %85 hayvansal protein bazlıdır. Tavuk, hindi, pisi balığı, uskumru, ringa balığı ve hayvan organları, et seven doggolar için karşı konulmaz bir lezzet sunar. Bu tarif, yağ ve kalori bakımından yüksektir ve aktif köpekler için mükemmel bir seçimdir.

Bu tahılsız tarif, bunun yerine besleyici olan mercimek, barbunya ve nohut kullanır. Kabak, bal kabağı, armut ve kızılcık, güçlü bir bağışıklık sistemi için listelenen meyve ve sebzelerden sadece birkaçıdır. Bu tarif aynı zamanda Fido'nun bağırsaklarının et açısından zengin bu tarifi sindirmesine ve düzenli kalmasına yardımcı olacak birçok probiyotik bileşeni de listeler. Her bir kibble parçası, bir ham lezzet patlaması için dondurularak kurutulur.

Severiz Bu tarifin birinci sınıf tahıl içermeyen mama tanesi seçeneği olduğunu. Oldukça besleyici ve lezzetli olan et, organ ve kemik dahil bütün hayvansal bileşenlerle dolu biyolojik olarak uygun bir diyettir.

Doğanın Tarifi Tahılsız Formül

Doğa
 • Somon ve tavuk yemeği ilk iki malzemedir.
 • Yapay tatlar ve koruyucu maddeler içermez.
 • Kabak daha yumuşak sindirime yardımcı olur.
 • Bütçe dostu seçenek.
 • Tatlı patates, nohut ve bezelye kullanır.
Chewy.com'da görüntüle

Somon ve tavuk unu, mükemmel protein kaynakları olan ilk iki bileşendir. Birlikte, %25'lik bir protein içeriğine katkıda bulunurlar. Bu formül, Fido'nun bağışıklık sisteminin desteklenmesini ve savaşmaya devam etmesini sağlamak için vitamin ve mineral takviyeleri ile zenginleştirilmiştir. Daha yumuşak sindirim için mükemmel bir bileşen olan balkabağı listelenmiştir.

Nature's Recipe'da tahıllar yerine, enerji ve lif açısından zengin tatlı patates, nohut ve bezelye kullanılır. Kanola yağı, listelenen bir bitkisel yağdır. Temel besin linoleik asit için mükemmel bir kaynaktır. Araştırmalar, bu bileşenin taurin ile birlikte kalp sağlığını desteklediğini gösteriyor. Aynı zamanda sağlıklı omega yağları açısından da zengindir.

Severiz bu tarifin bir bütçedeki en iyi tahılsız seçenek olduğunu ve bu listedeki diğer tavsiyeler gibi yüksek puan aldığını.

Doğal Denge Tahılsız Sınırlı İçerik Diyeti

Doğal Denge – Tahılsız Sınırlı İçerikli Diyet
 • Somon ve Menhaden balık unu ilk iki malzemedir.
 • Basit sindirim için sadece beş temel bileşen.
 • Birçok sağlıklı omega yağı listelenmiştir.
 • Bezelye, mercimek, bakliyat ve tavuksuz tarif.
 • Tatlı patatesleri ve patatesleri listeler.
Chewy.com'da görüntüle

Natural Balance, sınırlı içerikli diyetleri için değerlidir ve bu, tahıl içermeyen en popüler seçeneklerinden biridir. Kısıtlı içerikli bir diyet, zengin, karmaşık formülleri sindirmekte zorlanan hassas mideleri olan köpekler için mükemmeldir. Bunun yerine, bu tarif yalnızca beş temel bileşen kullanır. Balık, ilk iki bileşen olan somon ve Menhaden balık unu ile tek proteindir.

Tahıllar yerine tatlı patatesler, manyok unu ve patatesler listelenir. Balık, balık yağları ve keten tohumu, köpeğinizin derisini ve tüylerini en iyi durumda tutmak için sağlıklı omega yağları sağlar. Bu formül sadece tahıl içermez, aynı zamanda bazı köpeklerin sindirmekte zorlandığı bezelye, mercimek, baklagiller ve tavuk da içermez. Bu ürün, hassas bağırsakları olan çoğu köpek için en iyi seçenektir.

Severiz Bu tarifin en iyi tahıl içermeyen sınırlı içerikli diyet seçeneği olduğunu. Bu tarif ayrıca bezelye, mercimek ve bakliyat içermez. Bu yaygın tahıl-alternatif bileşenlere dayanmayan, tahılsız bir diyet arayanlar için en iyi seçimdir.

American Journey Tahılsız Formül

American Journey Tatlı Patates ve Kuzu Yetişkin
 • Kemiksiz kuzu eti, tavuk yemeği ve hindi yemeği ilk üç malzemedir.
 • Menhaden balık unu ve somon yağı sağlıklı yağlar sağlar.
 • En iyi sağlık için besin açısından yoğun bileşenler.
 • Probiyotiklerde güçlendirilmiştir.
 • Bezelye, nohut ve tatlı patates kullanır.
Chewy.com'da görüntüle

American Journey, tahılsız listemizdeki en yeni markalardan biri olabilir, ancak Chewy'nin köpekler arasında çok popüler olduğunu kanıtlayan ev markasıdır. İlk üç bileşen, yüksek kaliteli bir protein üçlüsü (%32 protein içeriği) sunan kemiksiz kuzu, tavuk ve hindi yemekleridir. Keten tohumu, Menhaden balık unu ve somon yağı, üst deri ve tüy sağlığı için sağlıklı omega yağları sağlar.

American Journey, tahıl yerine bezelye, nohut ve tatlı patates kullanır ve yavrularınız için enerji ve temel beslenme sağlar. Yaban mersini, havuç ve kuru yosun vitaminler, mineraller ve antioksidanlarla dolu, besleyici yoğun maddelerdir. Prebiyotik lif ve probiyotik bileşenler, düzenli sindirimi ve dışkı sağlığını da destekler.

Severiz Bu kuzu bazlı tarifin, bütçeye uygun bir tariften daha fazlasına ihtiyacı olan ancak çok zengin ve etli olmayan köpekler için yüksek kaliteli, yolun ortasında bir seçenek sunduğunu ve birçok doggo için tahıl içermeyen en iyi seçim olduğunu.

Sıkça Sorulan Sorular

Açık kutularda yan yana çeşitli tahılsız köpek maması

İşte tahılsız köpek maması ve köpek diyetleri hakkında en sık sorulan sorulardan bazıları.

Tahıl içermeyen diyetler, tahıl içeren diyetlerden daha mı sağlıklı?

Her şey köpeğinize ve bireysel beslenme gereksinimlerine bağlı olduğu için zorunlu değildir. Köpeğiniz tahıl içeren bir diyette başarılıysa, onu tahılsız bir diyete değiştirmek için hiçbir neden yoktur. Söylediği gibi, 'bozuk değilse, tamir etmeyin.' Bununla birlikte, veterineriniz sindirim veya alerji nedenleriyle tahılları diyetlerinden çıkarmayı önerdiyse, onlar için daha iyi olabilir. Size özel beslenme önerileri sunabilecek veterinerinizle ilgili endişelerinizi tartıştığınızdan emin olun.

Tahıl alerjileri köpeklerde yaygın mıdır?

Birçok köpeğin tahıllara alerjisi olmasına rağmen, tahıllar köpek alerjilerinin en yaygın nedeni değildir. Araştırmalar gösteriyor ki, belirli Protein alerjileri köpeklerde daha sık görülür tahıl alerjilerinden daha fazla. En yaygın alerjiler arasında sığır eti, tavuk, yumurta ve süt ürünleri bulunur. Alerji semptomları kaşıntı, kulak enfeksiyonları, gastrointestinal problemler, kronik gaz veya ishal veya ağrılı ayakları içerir. Bu semptomlar nedeniyle tahılsız bir diyete geçmeyi düşünüyorsanız, diğer olası endişeleri ortadan kaldırmak için önce veterinerinizle konuşmanız gerekir.

Tahılsız yiyecekler köpeğim için güvenli midir?

Evet, FDA'nın en son güncellemesine göre tahılsız gıdalar köpeğiniz için güvenlidir. Tahılsız diyetlerin ülke genelinde DCM vakalarındaki artışla bağlantılı olabileceğine dair ilk endişeler vardı. Bununla birlikte, çok yoğun araştırmalardan sonra, ikisi arasında nedensel bir bağlantı yoktur. Araştırma halen devam etmektedir, ancak seçtiğiniz mama AAFCO uyumlu ve yüksek kaliteli olduğu sürece, tahılsız mamalar köpeğiniz için güvenlidir.

Tahıllar neden köpek mamasında kullanılır?

Bazılarının söylediğinin aksine tahıllar ucuz dolgu maddesi olarak kullanılmaz. Kullanılan tahıllara bağlı olarak, son derece besleyicidirler ve köpeğinizin sağlığı için faydalıdırlar. Bunlar harika bir vitamin, mineral, enerji ve lif kaynağıdır. Bununla birlikte, yüksek kaliteli tahılsız tarifler besleyici, sağlıklı ve lezzetli malzemelerle birlikte gelir. Yaygın tahıl alternatifleri tatlı patates, bezelye ve mercimektir.

Kaliteli, tahılsız köpek maması yapan nedir?

Köpeğiniz için tahılsız bir ürün seçerken göz önünde bulundurmanız gereken birkaç yüksek kaliteli tahılsız köpek maması işareti vardır. Birincisi, birincil bileşenin her zaman gerçek et veya et yemeği olması gerektiğidir. Protein, tahılsız veya tahıl içeren bir diyete ihtiyaçları olup olmadığına bakılmaksızın köpek beslenmesinin en önemli bileşenidir. Tahıl içermeyen bir ürün olmalıdır AAFCO uyumlu , dengeli ve sağlıklı karbonhidratlar, sağlıklı omega yağları, meyveler, sebzeler ve doğal koruyucular içerir.

Yavru köpeğimi tahılsız bir diyetle besleyebilir miyim?

Ürünün gelişmekte olan köpek yavrularının ihtiyaçlarını karşıladığı kabul edildiği sürece, yavru köpeğinize tahılsız bir diyet vermemeniz için hiçbir neden yoktur. Gelişmekte olan köpek yavruları, beyin ve görme gelişimine yardımcı olmak için daha yüksek protein, enerji ve sağlıklı omega yağlarına ihtiyaç duyar. Bir ürün, beslenme kılavuzundaki ambalajın üzerinde, AAFCO yönergelerine göre yavru köpeklerin ihtiyaçlarını karşılayıp karşılamadığını belirtmelidir.


Son düşünceler

Son birkaç on yılda, tahılsız köpek diyetlerinin popülaritesi arttı. Ve yukarıda belirtilen FDA duyurusuna rağmen, birçok köpek sahibi için hala en iyi seçimdir. Ancak, köpeğinizin tahılsız diyetini güncellemek isteyip istemediğinizi veya tahıl içeren ve tahılsız arasında geçiş yapıyor olun, beslenme değişiklikleri hakkında veterinerinizle konuşmanın çok önemli olduğunu unutmayın.

En son araştırmalar, FDA'nın tahılsız diyetler ve DCM arasında hiçbir nedensel bağlantı olmadığını duyurmasına neden oldu. Bu nedenle, veterineriniz evcil hayvanınız için en iyi seçim olduğunu düşünüyorsa, yukarıdaki tahılsız ürünleri önermekten mutluluk duyarız. Her öneri yüksek kalitelidir, AAFCO uyumludur ve dengeli bir beslenme sağlar, yani köpeğiniz için mevcut en iyi tahılsız seçeneklerdir. Hangi ürünü seçerseniz seçin, diğer tahılsız seven köpekler tarafından yüksek puan almasını ve sevilmesini sağlayabilirsiniz.

Yorumlar