Border Collie Lab Mix: Borador Irk Bilgisi

Border Collie Lab Mix: Borador Irk Bilgisi

Öyleyse bakımı kolay ama eğitilmesi çok zor olmayan akıllı bir köpek mi istiyorsunuz? Belki de son derece sadık, süper arkadaş canlısı ve eve döndüğünüzde sizi ve tüm aileyi görecek kadar heyecanlı biri? Gerçek olamayacak kadar iyi ses mi? Öyle değil! Bu makale açıklar tam olarak bir Borador nedir ve neden hayatında birine ihtiyacın var!

Bu rüya gibi doggo, Bir Border Collie ve bir Labrador Retriever'in çiftleşmesi . İki cinsi çiftleştirmenin amacı, Labrador Retriever'in dostluğunu ve Border Collie'nin zekasını birleştiren bir köpek arkadaşı yaratmaktı, yani sonuçta o bir her alanda iyi !Her iki ebeveyni de teknik olarak çalışan köpekler olmasına rağmen Borador değil , o sadece karma bir cins olarak tanınır. Ebeveyn ırklarına ve Border Collie Lab karışımının neden aileniz için harika bir katkı olabileceğine dair daha fazla ayrıntıya bir göz atalım.

Aileler İçin Önerilir
  • Çocuk Dostu
  • Köpek Dostluğu
  • Eğitim Zorluğu
  • Bakım Bakımı
  • Irk Sağlığı
  • Egzersiz İhtiyaçları
  • Yavru Köpek Maliyetleri

Ebeveyn Irk Geçmişi

Borador hızla bir favori aile hayvanı ve makalenin ilerleyen kısımlarında inceleyeceğimiz bunun birçok nedeni var. Sevecen, arkadaş canlısı ve yüksek enerji seviyelerine sahip olmalarına rağmen (genellikle) eşit huyludurlar. Ancak bu melez cinsi gerçekten anlamak ve takdir etmek için önce ebeveynleri hakkında biraz daha fazla bilgi sahibi olmanız gerekir.Border Collie

Border Collie Ebeveyn Cinsi

Geleneksel olarak Border Collie, çalışan köpek en meşhurları koyun sürülerini ve diğer çiftlik hayvanlarını yuvarlamak için kullanılır. Border collie'ler kaba collies'den farklı . Daha küçükler ama aynı derecede akıllılar. Çalışan köpekler olarak yetiştirilmemiş olsalar bile, bu doğuştan gelen çoban özelliklerini hala doğurduklarını göreceksiniz ve diğer evcil hayvanları, böcekleri, arabaları (evet, hızlı hareket edenleri!) Ve hatta belki siz ve ailenizi bile gütmeye çalışacaksınız.

Onlar son derece zeki ve yoğun köpekler. 122 veterinere yapılan bir anket, Border Collie'yi en zeki cins tüm zamanların. 'Eski bir köpeğe yeni numaralar öğretemezsiniz' sözünü hiç duydunuz mu? Collies söz konusu olduğunda bu kesinlikle doğru değil. Onlar köpeklerin Einstein'ıdır!

Tüm bu zekanın bir çıkışa ihtiyacı var ve bu nedenle ona yapacak bir şey ver . Collie's, tenis topları kovalamak, frizbi yakalamak veya köpek saldırı kursunda çeviklik becerilerini test etmek gibi onlara sunduğunuz tüm aktivitelerde mükemmel olacaktır. Dedikleri gibi, meşgul bir köpek mutlu bir köpektir, bu yüzden bunu hatırlarsanız kesinlikle bir Collie ile biraz eğleneceksiniz!rotvaydır vs pitbul

Collies var benzersiz tuhaflık - size 'göz' vermeleri ile ünlüdürler. Oyun zamanı veya kaka zamanı gibi bir şey istediklerinde hipnotik bakışlarını kullanacaklar. Koyun üzerinde kullanıyorlar ve kesinlikle senin üzerinde kullanacaklar. Öyleyse uyarın, size baktığı zaman onu görmezden gelmeyin! Border Collie’nin mükemmel mizacı nedeniyle, çeşitli karışımlarda ebeveyn ırkları olarak popülerdirler. Shollie'yi dahil et veya Sınır Corgi .

Labrador köpeği

Labrador Ebeveyn Irkı

Göre Amerikan Kulübesi Kulübü , bu cins rütbeler 1 numara kocaman 193 ırktan ! En iyi oldukları bilinirler arkadaş canlısı ve onların nazik yolları onları çocuklu aileler ve diğer evcil hayvanlar için harika . Ailelerinden sevgi beslerler ve oyunun amacı sevgi, ilgi ve övgü aramaktır.

Boradorlar aynı zamanda yiyecek odaklı olmalarıyla da bilinir ve eğer bu izlenmezse, domuz yavrularına yol açabilir! Ancak bunun anlamı, onların da çok eğitilmesi kolay ve iyi bir çocuk olduğun için bu ödülü kazanmaya istekli. Bu eğitilebilirlik, Labradorların körler için rehber köpekler olarak seçilen ana ırk olmasının ana nedenlerinden biridir.Bununla birlikte, kökenleri ile daha az bilinirler. Collie gibi onlar da çalışan köpeklerdir. Aslen Newfoundland, Kanada'dan (ironik bir şekilde Labrador'dan değil!) Ve buza dayanıklı kalın katlar . Balıkçının gözdesi onlar almak balıklar, ördekler ve diğer küçük hayvanlar! Labrador, stimülasyon gerektiren başka bir işkoliktir ve kesinlikle gün boyu getirme oynamayı çok ister!

Borador

Borador Karışık Irk Yavru

Borador, en popüler Labrador karışımlarından biridir ve ayrıca daha yaygın olan Border Collie karışımlarından biridir. İnsanlar genellikle bu karışımı düşünmeye başlarlar. bir Lab'ın daha küçük bir sürümünü istemek , beraberinde gelen aynı samimiyetle. Çoğu insanın hesaba katmadığı şey, aynı zamanda bir border collie'nin enerjisini de almalarıdır. Laboratuarlar yeterince enerjiktir, bu yüzden bu iki yavruyu bir araya getirirken, çok fazla egzersiz gerektiren bir canlı tel elde edersiniz.

Genel olarak, Borador bir son derece popüler karışım eğitmek için ne kadar hevesli olduklarından dolayı. Bu, ilk kez köpek sahipleri için mükemmel bir karma türdür, çünkü yarı sıkı eğitime iyi yanıt verirler ve neredeyse diğer ırklar kadar inatçı değildir. Şimdi onlar ve onları bu kadar özel kılan şey hakkında daha fazla bilgi edinelim.

Mizaç

Labrador Border Collie Mix Mizaç

Sevmek diğer laboratuvar karışımları , bu bütün aile için bir köpek. Küçük çocuklara ve diğer evcil hayvanlara karşı naziktir ve her zaman efendisinin onayını ister. Onu sık sık kanepede oturan insanlarına sarılırken ve herkesle bahçede eğlenirken aile eğlencesine katılırken bulacaksınız. Borador, sahipleri tarafından herkesi gülümseten çok mutlu bir köpek olarak tanımlanıyor!Eğer erken yaşlardan itibaren sosyalleşmek saldırganlığı önlemek için bu koruyucu çizgi avantajlı olabilir. Borador yoldan geçenlere havlayacak ve bölgesini koruyacak, böylece etrafta bir davetsiz misafir olup olmadığını size bildireceğini bilerek rahatça uyuyabilirsiniz. Ayrıca ailelerine son derece sadıktırlar ve onları koruyacaklardır. Harika bir aile bekçi köpeği yaparlar.

Olmasına rağmen ailelerinin koruyucusu , Border Collie Lab karışımı, onun arkadaşı olmak isteyen herkesle çok arkadaş canlısı. Konuklar aile evine girdikten sonra, onları sevgi ve kucaklamalarla yıkayacak ve onları paketin biri olarak kabul edecek. Ayrıca diğer köpeklerle oynamak için yerel köpek parkına götürülmekten keyif alacak ve her zaman en iyi davranışını sergileyecektir. Borador etrafta olmak bir zevk.

Boyut ve Görünüm

Dışında Büyük Borador

Boradorlar orta boy köpekler . Tipik olarak Labrador ve Border collie'nin mükemmel karışımı olacaklar ve nadiren Labrador'un boyutunu aşacaklar. Çoğu zaman, 40-50 pound aralığında bir yavru elde edersiniz, ancak daha büyük karışımlar için 60 ila 70 pound aralığında süründükleri bilinmektedir. Erkekler tipik olarak 17 inç uzunluğa, dişiler ise 15 inç aralığındadır.

Tipik olarak, Border Collie Lab karışımı tavır olarak çok nazik . Tipik olarak saldırgan değildirler ve uygun şekilde tanıtılmamış olabilecek yabancıları selamlamak için kapıya kadar gelirler. Hangi ırka miras kaldıklarına bağlı olarak, her iki ebeveyn türünün özelliklerini takip edebilirler. Bu, çeşitli farklı kürk ve göz rengi kombinasyonlarına sahip olabilecekleri anlamına gelir.Ceket ve Renkler

Border Collie Lab Mix Coat Renkleri

Border Collie Lab karışımı birçok farklı kaplama rengi ve göz rengi kombinasyonuna sahip olabilir. Ayrıca, yalnızca ebeveynlere ve hangi genleri taşıdıklarına bağlı olarak daha uzun bir ceket veya daha kısa bir ceket de görebilirsiniz. Çoğu zaman ikisinin güzel bir karışımını elde edersiniz, bu da biraz daha kabarık bir darbe olur. biraz Labrador'a benziyor .

Daha popüler Borador renklerinden bazıları şunlardır: kahverengi, siyah, sarı ve merle . Ayrıca, bir Red laboratuar ebeveyni ile yetiştirildiklerinde ceketlerinde kırmızı bir ton olduğu bilinmektedir. Genellikle kehribar rengi veya kahverengi gözleri olacaktır. Mavi gözler nadirdir ancak genetik bir anormallik olarak ortaya çıkabilir. Mavi gözler genellikle Border Huskies ile ortaktır , diğer karışımlar değil.

Egzersiz ve Yaşam Koşulları

Borador Dışında

Boxador gibi , her iki ebeveyn de süper enerjik, bu yüzden bu yavru tamamen aynı olacak. Burada çok aktif bir köpeğiniz var ve ortalama bir köpeğe göre daha fazla egzersize ihtiyacı var. Borador'a egzersizi veremezseniz ve uyarım ihtiyacı varsa, o zaman bu muhtemelen sizin için köpek değildir.Border Collie laboratuvar karışımının en azından 1 saat nın-nin aktif egzersiz her gün ve eğer ona bunu verebilirsen, o zaman köpek ilişkiniz gerçekten çok ödüllendirici olacak. Border Collie Lab karışımı, tüm bu enerji ve zeka için bir harcama olarak yüksek düzeyde bir egzersize ihtiyaç duyar ve bunu alamazlarsa, sıkılabilir, huzursuz ve yıkıcı olabilirler ve bu hiç kimse için iyi değildir!

Sadece bu değil, aynı zamanda Labrador ebeveyni hareketsiz ise kilo almaya yatkın olduğundan, egzersiz obeziteyi ve kilo alımıyla ilişkili diğer sağlık sorunlarını önlemek için önemlidir. Ek olarak, zekaları ve insanlarından sevgi duymaları, egzersiz yapmayı çok ödüllendirici ve ayrıca hem siz hem de köpek arkadaşınız için harika bir bağ aracı görevi görür.

Eğitim

Border Collie Labrador Retriever Ormanda Melezlenmiş

Bir ebeveynin dünyanın en zeki köpeği seçilmesi ve diğer ebeveynin yardımcı köpekler için ana cins olarak kullanılmasıyla Borador'un onun için bilinmesi şaşırtıcı değil. eğitilebilirlik ve zeka . Çok küçük yaşlardan itibaren bir aile evcil hayvanını eğitebilmek ve ne olursa olsun bu eğitime güvenebileceğinizi bilmek mükemmel bir özelliktir. Hem yiyecek hem de aktivite odaklı olmak, bu pooch'u önceden eğitim deneyimi olmadan oldukça kolay hale getirir. Eğitiminizle tutarlı olduğunuz sürece, çantanızda olursunuz!

güçlü köpek isimleri

Doğuştan gelen çalışma ve ödüllendirme ihtiyacı, bu köpeklerin eğitmek için bir rüyadır. Endişelenmeyin, bu karışımla iğneyi hareket ettirmek için kalifiye bir köpek eğitmeni olmanıza gerek yok.Köpekçikten Border Collie Lab Mix'e sahipseniz, emin olun sosyalleştirmek onu genç yaştan itibaren. Basit ifadeyle, sosyalleşme köpeğinizi, çevrelerinde mutlu ve kendinden emin olmalarını sağlamak için çeşitli yaşam durumlarına maruz bırakma sürecidir. Bu, köpek yavrusu eğitim sınıfları aracılığıyla ve diğer insan ve hayvanlarla olumlu deneyimler oluşturarak yapılabilir.

Border Collie'nin bazen bir koruyucu sık sık yabancılara ve diğer hayvanlara karşı dikkatli olabilirler. Bu nedenle, genç yaştan itibaren sosyalleşme Aile biriminin dışında insan ve hayvanların olması, Borador’un aşırı koruyucu veya saldırgan olmamasını sağlamanın anahtarıdır. Olumlu pekiştirme eğitimi ... anahtar bir itaatkar köpek arkadaşı .

Sağlık

Dışı Sağlıklı Borador

Borador'lar genellikle oldukça sağlıklıdır ve ciddi sağlık sorunları nadirdir. Bununla birlikte, herhangi bir yavru satın almadan önce aşağıdakileri yapmak son derece önemlidir: araştırma yetiştiricileri ve ebeveynlerin sağlık sertifikalarını isteyin.

Kalça ve dirsek displazisi Hem Border Collie hem de Labrador Retriever'da yaygın olduğu için Borador için sonraki yaşamda yaygın olabilir. Bu sorunu miras alma şansını düşürmek için akıllıca yetiştirme uygulamaları anahtar olmakla kalmaz, atılması gereken başka adımlar da vardır. Uygun bir diyet, düşük kalorili alım ve düşük kalsiyum diyet hepsi önleyici tedbirler bu, genç yaştan itibaren her iki displazinin olasılığını düşürmek için alınabilir.

Bilinen diğer sağlık sorunları Border Collie Lab Mix'in içinde sağırlık, kalp kusurları ve katarakt olabilir. Ancak, herhangi bir evcil hayvanda olduğu gibi, katılmak önemlidir yıllık veteriner kontrolleri herhangi bir sağlık sorununu belirlemek ve köpeğiniz için mümkün olan en iyi sağlığı sağlamak için. Aşılama programını güncel tutmak ve öngörülemeyen sorunları karşılamak için evcil hayvan sigortası yaptırmak da önemlidir.

Beslenme

Border Collie Labrador Çimde Melezlenmiş

Border Collie Lab karışımı orta büyüklükte bir cinstir ve erken yaşlardan itibaren yüksek kaliteli köpek maması ile beslenmelidir. Saygın gıda üreticilerine bağlı kalmak isteyeceksiniz Blue Buffalo veya Nutro gibi ve orta büyüklükte bir köpek cinsi formülüne bağlı kaldığınızdan emin olun.

Bu yavrunun onunki gibi fazla yemek yemesi pek olası değil Labrador ebeveyni . Bu, yiyecek alımını azaltmamanız veya beslemelere ara vermemeniz gerektiği anlamına gelmez. Alışkanlıkla otlayan bir köpek olmadığı sürece, yavrunuzu her zaman bedavaya beslememenizi öneririz. Tipik olarak çoğu köpek, sağlıklı bir kiloyu korumak için günde 2-3 kez beslenme programında başarılı olur.

Bakım

Borador Bakım İhtiyaçları

Boradorlar olmasına rağmen düşük bakım Tımar etmeye gelince, muhtemelen sizden çok döktükleri saçları süpürmek için daha fazla zaman harcarsınız. onları bir ayırıcı ile fırçalamak .

Tüylerinin sık fırçalanması gerekmese de, düzenli olarak fırçalamak bunları görmenize yardımcı olabilir. kötü keneler başka türlü göremeyeceğiniz ceketlerinin altında. Ek olarak, evcil hayvanınızı fırçalamak aynı zamanda bir yapıştırma egzersiz yapmak. Bunu, yavru gençken diğer sağlık kontrollerinin yanı sıra yapmak ve onlar için hoş bir deneyim haline getirmek, büyüdüklerinde bunu çok daha kolay hale getirir!

Genel olarak Borador’un görünüşü, diğerinin küçük bir ipucu ile ebeveynlerinden birine benzeyecektir, ancak o karma bir tür olduğu için siz kesin olamaz hangisine benzeyeceği konusunda. Border Collie Lab karışımının ceketi bir Labrador'dan daha uzun ve daha yumuşak olma eğilimindedir ve çoğu Borador'un alt karınlarında Collie ebeveynleri gibi beyaz şerit bulunur.

Bir Border Collie Laboratuar Karışımının Benimsenmesi

Lab Border Collie Yavrusu

Köpeğinizi Sevin'de kurtarma konusunda profesyoneliz. Her zaman yerel bölgenizi kontrol etmenizi öneririz. Labrador kurtarma veya yerel Border Collie kurtarma alışverişten önce. Yavru köpeğinizin ebeveynlerinin nereden geldiğini bilmenin rahatlığı var. Ancak, bir kurtarmayı evlat edinmek size istediğiniz ırkı kazandıracak ve aynı zamanda bir hayat kurtaracaktır.

Evlat edinmek istiyorsan Labrador Border Collie bir köpek yavrusu olarak karışımı , saygın yetiştiricilere bakmaya başlamak isteyeceksiniz. Araştırmanızı yapın ve bölgenizdeki popüler yetiştiricileri çevrimiçi bulun. Karma deneyimi olan popüler çevrimiçi grupları kontrol edin. Genellikle, her ikisi de safkan yavru olacak ebeveynlere sahip saygın yetiştiriciler bulacaksınız. Ödemeyi bekleyebilirsin 500 $ üstü Borador yavrusu için.

husky karışımı ırkları

Aile Evcil Hayvan olarak Boradors

Border Collie Labrador Karışık Irk Evcil Hayvan

Aile hayvanları olarak Boradorlar en çok eğlenceyi seven ve arkadaş canlısı köpekler . Daha önce de belirtildiği gibi, yavrularınız tarafından istenmeyen davranışları almamanızı sağlamak için onları erken sosyalleştirin. Bu yavrular harika aile arkadaşları olurlar ve kendilerini tehlikede hissederlerse ailelerini koruyacaklardır.

Boradorlar genellikle çocuklarla harikadır. Ama gütme içgüdüleri var. Bir kurtarmayı evlat ediniyorsanız, onları diğer evcil hayvanlarla tanıştırmak isteyeceksiniz. Borador'unuzu köpeklikten yetiştiriyorsanız, erken sosyalleşme anahtardır. Bu, tüm aile hayvanlarının uyumlu bir şekilde anlaşmasını sağlayacaktır.

Son düşünceler

Borador'unuzun ihtiyacı olan egzersizi aldığından emin olun onu buna göre uyar , sonra gerisi takip edecek. Borador'un bakımı kolay, yanında olması bir zevk ve eğitmesi basit. Bu nedenle, hem zeki hem de nazik olan ve size ve ailenize yıllarca kahkaha ve harika anılar sağlayacak sağlıklı bir aile hayvanı istiyorsanız, Border Collie Lab karışımı tam size göre!

Yorumlar

Mirella
Bu sayfayı okumayı sevdim çünkü borador kendi veteriner pasaportunda melez labrador / border collie olarak biliniyor, bu yüzden borador olarak adlandırılması bir sürpriz. Onu bir
Kelly Wilson'dan
aldım. Yorum için teşekkürler Mirella, kulağa harika bir yavru gibi geliyor!