Goldendoodle Köpek Cinsi Bilgisi: Gerçekler, Özellikler, Resimler ve Daha Fazlası

Goldendoodle en popülerlerinden biridir. gezegendeki popüler tasarımcı köpekler . Ve bu melez köpeğin son yaratılışından bu yana ne kadar popülerlik kazandığı şaşırtıcı değil. Ama bu, sizin ve aileniz için doğru köpek olduğu anlamına mı geliyor? Şart değil! A Golden Retriever melezi ve Fino köpeği, bu yavru her şekil ve büyüklükteki ailelerle büyük bir hit. Ama onun için ondan daha fazlası var muhteşem oyuncak ayı görünüyor .

Bir Goldendoodle düşünüyorsanız, birçok yönü göz önünde bulundurmanız gerekecek birini evinize kabul etmeden önce. Kişiliklerini, egzersiz ihtiyaçlarını, bakım gereksinimlerini ve daha fazlasını anlamanız gerekecek. Ayrıca köpek maması ve oyuncaklar için ne kadar bütçe ayırmanız gerektiğini de bilmeniz gerekir.Hala ilgileniyor Goldendoodle hakkında daha fazla bilgi ? Bu kılavuz, standart boyutlu Goldendoodle'a odaklanır, Minyatür Altın Doodle . Her Goldendoodle benzer olsa da, standart boyutlu yavru birkaç yönden benzersizdir. Hadi gelin ve bu köpeğin sizin yaşam tarzınıza uygun olup olmadığını öğrenelim.

Goldendoodle'a Genel Bakış
  • ağırlık simgesiAğırlık50-70 Pound
  • yükseklik simgesiYükseklik21+ İnç
  • ömür simgesiÖmür12-14 Yaş
  • renk simgesiRenklerKrem, Kayısı, Kırmızı, Siyah, Çikolata, Gümüş, Gri
 • Çocuk Dostu
 • Köpek Dostu
 • Eğitim Zorluğu
 • tımar bakımı
 • Irk Sağlığı
 • Egzersiz İhtiyaçları
 • Köpek Maliyetleri

İçindekiler

Tarih

Ormanda Kahverengi Tüylü Köpek

Kısmen Kaniş ve kısmen Golden Retriever, Goldendoodles en popüler tasarımcı ırklarından biridir.Goldendoodle'ın kesin tarihi bilinmemektedir, bu çoğu tasarımcı ırkı için aynıdır. Kesin olan şu ki, çoğu tasarımcı köpek gibi, o da 1990'larda popüler oldu . Alerji dostu bir hizmet köpeği yaratmak için Labrador Retriever ve Fino köpeğinin başarılı bir şekilde çaprazlanması muhtemeldir. Goldendoodle'ın yaratılmasına ilham verdi .

Bugüne kadar, gezegendeki en ünlü Goldendoodle'lardan biri Dood Samson , Instagram'da bir milyondan fazla takipçisi olan.

Bir köpeğin geçmişine bakmak, kişiliğinin nasıl olacağına ve bir aile evcil hayvanı olarak nasıl olabileceğine dair bize bir gösterge verebilir. Ve 'bu benim için doğru köpek mi?' araştırma sürecinin çok önemli bir parçasıdır. Öyleyse, ona hızlıca bir göz atalım ebeveynin geçmişi geçmişleri hakkında daha net bir fikir edinmek için.Ebeveynlerinin yarısı, standart boyutlu kaniş . Kaniş bir Alman av köpeğidir ve özellikle ördek avıdır. Bu yüzden bol miktarda spor enerjisi var ve su (ve ördekler!) için bir şeyi var. Ebeveynlerinin diğer yarısı Golden Retriever.

Golden Retriever bir silah köpeğidir İskoçya, Birleşik Krallık'tan, sahibinin taş ocağını geri almak için yaratıldı, bu da bol miktarda çalışma enerjisine sahip olduğu ve kuşları kovalamayı sevdiği anlamına geliyor. Bu genlerin karıştırılması bir çok enerjik ailesine hayran olan köpek.

Goldendoodle, American Kennel Club (AKC) tarafından henüz kendi başına bir köpek ırkı olarak tanınmamaktadır. Ama en çok biri olmak aranan kaniş karışımları , kesinlikle gelecekte tanınan ilk melez ırklardan biri olacak. O zamana kadar köpeğinizi kayıt ettirebilirsiniz. Kuzey Amerika Goldendoodle Derneği (GANA) . Bu cins kulübü, cinsi resmi tanınmaya teşvik etmeye ve yönlendirmeye adanmış tek Goldendoodle Kulübüdür.Mizaç

Mutlu Köpek Yakın Çekim

Goldendoodles genellikle çok neşeli ve eğlenceyi sever.

Goldendoodle, çok hoş bir köpektir. yaşam için gerçek aşk . Her zaman mutlu ve oynamaya hazır, bu yavrulardan biriyle asla sıkıcı bir an olmaz. Çok fazla enerjisi var ve bunu egzersiz bölümünde daha fazla ele alacak olsak da, bu onun kişiliğinin BÜYÜK bir parçası. Pek çok müstakbel anne-baba, onun sadece kucaklaşmayı seven, evde oturan, sevimli bir köpek yavrusu olduğunu varsayıyor. Ancak standart boyutlu Goldendoodle'lar, zıplayan enerjiyle ağzına kadar doludur. Kaniş ebeveynlerinden geliyor .

Çok şükür o da var dengeli ve sakin evde. Sevdiklerine karşı şefkatlidirler, bu yüzden harika aile hayvanları yaparlar. Diğer bazı ırklar gibi hiperaktif değildir ve gerektiğinde mantıklı bir köpektir. Bu yüzden harika bir terapi köpeği yapar. O da arkadaşlık ister ve genellikle bir Velcro köpeği olarak adlandırılır . Yapıştırıcı gibi yanınıza yapışacak, bu yüzden muhtaç bir yavru arasanız iyi olur.

Kendi şirketinde vakit geçiren bağımsız bir doggo içeriği arıyorsanız, tamamen başka bir cins aramalısınız. Bazı köpek sahipleri bu mizaç özelliğine bayılıyor, bazıları ise hayran değil. Bu yüzden Goldendoodle çitinin hangi tarafında oturduğunuzu bilmeniz gerekir.İnsanlara olan hayranlığı, zekasıyla birleştiğinde, onu zeki bir köpek yavrusu yapar. Bazen, onun iyiliği için fazla zeki! o sık sık yaramazlık yapmak eğer onu yeterince eğlendirmezsen. Hem aile arkadaşlarıyla hem de yabancılarla iyi geçinen çok arkadaş canlısı bir köpektir. Bu aileler için harika çok sosyal ve sonsuza kadar parti vermek veya tatile gitmek (elbette Goldendoodle yedekte!) Ama bekçi köpeği arayan aileler için farklı bir köpek düşünün.

İhtiyaçlarını karşılayabildiğin sürece, o harika bir aile evcil hayvanı yapar . Bir köpek yavrusu kadar iyi sosyalleştiği sürece çocuklara bayılacağından emindir ve diğer köpek ve hayvanlarla arkadaşlığı sever. Anlaşamadığı hayvan kuşlar, özellikle de ördeklerdir. Bu nedenle, tüylü evcil hayvanlarınız varsa veya bir hindi çiftliğinde yaşıyorsanız, bu onun için çok fazla olabilir. Bunun dışında, çoğu aile ortamına uyan, uyarlanabilir bir köpektir.

Boyut ve Görünüm

Sonbaharda Beyaz Tüylü Köpek

Goldendoodles, ne kadar yumuşak ve sevimli göründükleri için genellikle Teddy Bear köpekleri olarak adlandırılır.

Buna göre GANA'nın cins standardı , standart boyutlu Goldendoodle 21 inç ve üzeri ölçülerde ve 51 pound veya daha fazla ağırlığındadır. Ortalama olarak, standart boyutlu köpeklerin çoğu 20 ila 24 inç arasındadır ve 50 ila 90 pound arasında tartın .Boyutlandırma sizin için gerçekten önemliyse, yetiştiricinizle hangi boyutta olduğunu netleştirmeniz gerekir. Referans için, var dört çeşit Goldendoodle boyutu : minyon mini, mini, orta ve standart.

Goldendoodle bir şeye benziyor büyük sevimli ayı . Genel görünüm olarak orantılıdır. O sahip bir mutlu ifade bu sıcaktır ve yabancılara karşı her zaman misafirperverdir. Ayrıca hafif ve pürüzsüz bir yürüyüşe sahip atletik ama zarif görünümlü köpeklerdir. Standart boyutlu Goldendoodle, minyatür meslektaşlarına kıyasla kaslı görünüyor.

Ağzı, dar Kaniş ağzından ziyade Golden Retriever'ın daha geniş ağzına benzer. Ona daha dolgun ve yuvarlak bir yüz vermek. onun sevimli oval şekilli gözler e etkileyici ve kare ve etli bir burnu var. Kulakları orta büyüklükte ve çene hizasında asılıdır. Havada yüksekte taşıdığı, tüylü kürkünü gösteren uzun bir kuyruğu var.Ceket ve Renkler

Bir Yolda Kahverengi Tüylü Köpek

Adında 'altın' olmasına rağmen, Goldendoodles beyaz, çikolata ve siyah dahil olmak üzere çeşitli renklerde gelir.

yavru köpek adları

Goldendoodles çok sevilir ve paltolarıyla ünlüdür. Var üç tip Goldendoodle ceket; kıvırcık, dalgalı ve düz. Kıvırcık ceket, bir Fino köpeğinin paltosu gibi kıvrılır. Düz ceket düzden daha dalgalıdır, bu biraz kafa karıştırıcıdır. Ve dalgalı ceket ne gevşek ne de kıvırcık - diğer iki katın arasında bir yere düşüyor. Palto uzunluğu tipik olarak iki ila üç inçtir.

Arkasındaki bilime çok fazla saplanmadan, ceket tipine göre belirlenir. KRT71 geni . Bazı yetiştiriciler bu geni test ederek daha iyi tahmin köpeklerinin ne tür bir ceketi olacak. Yine de bunun bir garanti olmadığını hatırlamak önemlidir. Ve nihayetinde, sağlığı ve kişiliği buklelerinden çok daha önemlidir.

bu hipoalerjenik köpek terimi verilir düşük tüy döken köpekler hafif alerjisi olan ailelere daha uygundur. Ebeveynlerinden biri olan Kaniş, düşük tüy döken bir köpektir ve Golden Retriever değildir. Golden Retriever ağır bir tüy dökücüdür! Karışık bir cins olarak, özellikle birinci nesil Goldendoodles olarak, dökülme spektrumunun herhangi bir yerine düşebilir. Bazı köpeklerin tüy dökmediği bir efsanedir.Hayatınıza hipoalerjenik bir köpeği davet etmek önemliyse, safkan hipoalerjenik köpek ırkı . Veya yetiştiriciler curl genini test edebildikleri gibi, saçılma genini de test edebilirler.

Yakın zamandaki bilim, onların döktükleri miktarın, tüberkülozla yakından bağlantılı olduğunu göstermiştir. Doodle karışımlarının mobilyalı görünümü . Mobilyalar daha uzun ve daha yoğun kaşlar, bıyık ve sakaldır. Bu mobilyalara sahiplerse, daha az dökülmeleri muhtemeldir. Yine, burada çok bilimsel olmayacağız, ancak gerçeklerle ilgileniyorsanız GANA bunu daha ayrıntılı olarak açıklıyor.

Goldendoodle bir çok çeşitli renkler . Ana renkler krem, kayısı, kırmızı, siyah, çikolata, gümüş ve gridir. Ayrıca seçebileceği birkaç farklı ceket modeli var. Bunlar, kaplamanın en az %50 beyaz olmasını ve başka bir renkte katı yamalar olmasını gerektiren 'parti'yi içerir. Palto %50'den az ise, palto modeline 'soyut' denir.

'Hayalet' ceket, köpeğin düz renkli bir arka plan üzerinde belirli işaretlere sahip olduğu yerdir. Bu işaretler, her bir gözün üstünü, namlu yanlarını, bacakların içini, göğsü ve kuyruğun altını içerir. Ve son olarak, 'brindle' deseni şeritler halinde görünür. 'Merle' kaplama, merles geninin katı kaplamaları baskıladığı ve farklı renklerle tamamen rastgele bir kaplama deseni oluşturduğu yerde oluşur.

Egzersiz Gereksinimleri

koşan sarışın köpek

Goldendoodle'ınızı her gün bir saate kadar egzersiz yapmayı bekleyin.

Standart boyutlu Goldendoodle aktif bir köpektir. O etrafında gerektirir günlük bir saat egzersiz . Bu taahhüt etmeniz gereken bir şey. Aksi takdirde, Goldendoodle'ınız hüsrana uğrayacak, yaramaz hale gelecek ve davranış sorunları gelişmeye başlayacaktır.

O, zihnini ve vücudunu canlandırmak için hafta boyunca bir dizi aktiviteyi takdir edecek olan zeki bir köpektir. O bağlıdır aşk suyu , bu nedenle, mümkün olduğunda yerel göle veya denizde yüzmeye daldığınızdan emin olun.

Egzersiz seansları arasında, gün boyunca zihinsel uyarıma ihtiyacı olacaktır. Aksi takdirde, muhtemelen hobi olarak çim kazmaya ve kanepe çiğnemeye başlayacak veya dikkat çekmek için sürekli size pati atacaktır. En sevdiği oyun türünü hedefleyen oyuncaklara yatırım yapın. yatırım yapın oyuncak seçimi bu akıllı kuklayı mutlu etmek için.

Yaşam koşulları

Sevimli Tüylü Köpek Yatarken

Goldendoodles, çoğu aile ortamında yaşamaktan mutlu olan uyarlanabilir köpeklerdir.

Goldendoodle'ınızın kuyruğunu sallayacak yeri ve ona eşlik edecek insanları olduğu sürece, o mutlu bir yavrudur. çok daha iyisini yapacak daha büyük ev ve dolaşmak için bir avlu takdir edecektir. Bahçenizin güvenli ve kaçışa dayanıklı olduğundan emin olun çünkü merakı onu alt edecek. Küçük daireler onun tek hayır-hayır.

Goldendoodle, ailelerin gözde köpeğidir ve bunun nedeni herkesle iyi geçinmesidir. Küçük çocuklardan büyükanne ve büyükbabaya, zihinsel ve fiziksel uyarım ve arkadaşlık aldığı sürece, hemen uyum sağlar. çok evcil hayvanlı evler fazla. Etrafta ördek veya tavuk olmadığı sürece çoğu hayvanla iyi geçinir.

Eğitim

Ağzı Açık Oturan Akıllı Köpek

Yüksek zeka ve insanları memnun etme arzusu, Goldendoodles'ı çok eğitilebilir kılar.

Goldendoodle çok zeki bir köpektir ve bu onu eğitmek için rüya teknesi . Fino köpeği ebeveyni sürekli olarak en zeki 2. köpek türü olarak ve Golden Retriever ise 4. sırada yer almaktadır. Ayrıca insanlarını memnun etmek için çok hevesli. Bu nedenle, doğru eğitimle akıllı köpeğiniz komutları hızlı bir şekilde alacaktır. Aynı zamanda, ilk kez köpek sahipleri için harika bir köpek seçimi olduğu anlamına gelir.

Corgi dachshund karışımı

Ancak hepimizin bildiği ve sevdiği dengeli ve sevimli bir köpek olması için ona yol gösterilmesi gerekiyor. Onu eve getirir getirmez eğitiminize başlayın ve kural ve komutlarla tutarlı olun.

Ayrıca önemli Goldendoodle'ınızı sosyalleştirin . Onu olabildiğince çok köpekle karıştır ve onlarla etkileşime girmesine izin ver. Onu diğer insanların yanı sıra evdeki yüksek kaldırımlara ve seslere maruz bırakın. Bu onun güvenini artıracak ve onu kibar bir köpeğe dönüştürecektir.

Goldendoodle, pozitif pekiştirme eğitim yöntemine daha iyi yanıt verecektir. Bu, bir komutu yerine getirmek veya bir pede işemeyi öğrenmek gibi iyi şeyler yaptığı için onu övdüğünüzde komutları daha hızlı öğreneceği anlamına gelir. Çoğu Goldendoodle övgülerini istemek , o yüzden yüksek gıcırtılı sesini aç. Ve lezzetli ikramlar da iyi gidecek.

Birçok Goldendoodles olur yalnız kaldığında endişeli çok uzun süre. İnsanlara olan sevgileri, etrafta onlar yokken endişeli hissetmek doğalarında olduğu anlamına gelir. Özellikle de yavruyken asla yalnız bırakılmazlarsa. Sandık eğitimi, ona rahat ve güvenli bir alan vererek kaygıyı hafifletmenin harika bir yoludur. Birçok köpek sahibi, bunun şimdiye kadar yaptıkları en iyi şey olduğunu söylüyor.

Sağlık

Veterinerde Tatlı Beyaz Tüylü Köpek

Goldendoodles'ın ortalama ömrü diğer büyük köpeklerden daha uzundur.

Goldendoodle nispeten sağlıklı bir köpek ırkıdır ve tipik olarak 12 ila 14 yıl ömrü . Bu, daha büyük bir köpek için harika bir yaşam süresi. Onu olabildiğince sağlıklı tutmak için düzenli olarak egzersiz yapın, veteriner kontrollerini takip edin ve bütçenizin izin verdiği en iyi beslenmeyi besleyin. Sorumlu bir yetiştiriciyle çalışmak, ilk etapta yavrularınızın sağlıklı olma şansını artırır.

Tüm köpek ırkları gibi, ister karışık ister safkan olsun, Goldendoodles daha çok bazı sağlık sorunlarına eğilimli diğerlerinden daha. Bu sağlık sorunları, muhtemelen Kaniş ve Golden Retriever ırkının eğilimli olduğu sorunlardır. Aşağıdaki liste kapsamlı olmasa da, araştırmanıza ve nelere dikkat etmeniz gerektiğine başlamak için iyi bir yerdir.

Kalça ve Dirsek Displazisi

Goldendoodles ebeveynlerinin her ikisi de kalça displazisine eğilimlidir, bu nedenle bu, dikkat edilmesi gereken en yaygın koşullardan biri olacaktır. Golden Retriever cinsi de dirsek displazisine yatkındır. Eklem displazileri, genellikle hızlı büyümenin bir sonucu olarak, eklemler anormal şekilde oluştuğunda ortaya çıkar. Anormallikler aşırı aşınma ve yıpranmaya neden olarak ağrılı hareketlilik ve artrit ile sonuçlanır. Ayağa kalkmak, tırmanmak veya genel egzersiz intoleransı, eklem displazisinin belirtileridir.

Göz Koşulları

Goldendoodle çeşitli göz koşullarına eğilimlidir. En yaygın olanları juvenil katarakt, pigmenter üveit ve ilerleyici retinal atrofidir. Tüm koşullar kalıcı görme kaybına neden olabilir. Bu nedenle, kaşıntılı gözler, kızarıklık, ağlayan veya enfekte gözler, genel hassasiyet veya görme kaybı nedeniyle bir şeylere çarpma gibi semptomlara dikkat ettiğinizden emin olun.

Kardiyak Durumlar

Bu genellikle Golden Retriever tarafından miras alınır. Dikkat edilmesi gereken ana kardiyak endişe subvalvüler aort darlığıdır. Bu, kalpteki aort kapağının daralması ile karakterizedir. Bu, kalbe ekstra yük bindirerek kalp yetmezliği ve yaşam süresinin kısalması gibi zararlı etkilerin artmasına neden olur. Veterineriniz kalbini dinleyerek bunu erken tespit edebilmelidir, bu nedenle düzenli veteriner ziyaretleri çok önemlidir.

Sebasöz Adenit

Bu, Fino köpeği ebeveyninden miras kalan nadir bir cilt rahatsızlığıdır. Etkilenen köpeklerdeki kıl folikülleri daha az miktarda sebum üretir. Sonuç olarak, köpek pullanma ve saç dökülmesi yaşayacaktır. Kuru ve pul pul cilt lekeleri ve saç dökülmesi en yaygın semptomlardır. Tedavi edilemez, ancak topikal tedaviler ve iyi bir diyetle yönetilebilir.

Beslenme

Avluda Bir Sopa Çiğneyen Kabarık Köpek

Goldendoodle'ınız için en iyi mama tanesi, daha büyük ırklar için ve yüksek oranda sağlıklı yağlar için tasarlanmalıdır.

Goldendoodle'ınız yaklaşık olarak yiyecek üç bardak köpek maması her gün. Bu, onun büyüklüğüne, yaşına, enerji seviyelerine ve onu hangi mamayla beslediğinize bağlı olacaktır. Ağırlığına göre size özel tavsiyeler vereceğinden, ambalajın üzerinde bulunan besleme talimatlarını takip edin.

Yavrunuzu her zaman besleyin büyük ırklar için tasarlanmış mama tanesi çünkü daha küçük ırklara göre farklı beslenme ihtiyaçları vardır. Ayrıca yaşa uygun bir mama tanesi. Bu, sağlıklı bir vücut ve yaşam tarzının temellerini oluşturduğu için özellikle yavruluk döneminde önemlidir.

Yüksek kaliteli bir mama tanesi en iyisidir Goldendoodle'ınız için köpek maması seçeneği . Sadece tüm beslenme ihtiyaçlarını karşılamakla kalmayacak, aynı zamanda onu besleyecek ve elinden gelenin en iyisini hissetmesini sağlayacak. Ayrıca, daha kaliteli mama taneleri, daha yüksek seviyelerde omega üç ve altı yağ asidi içerir. Bunlar bilişsel ve görme gelişimi için önemlidir. ve bir sağlıklı yağlar açısından zengin kibble Özellikle sebase adenite yatkın olanlarda tüy sağlığını iyileştirdiği bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

tımar

Yakışıklı Kabarık Kahverengi Köpek

Goldendoodles ceketinize bakmak zaman alıcı olabilir, bu yüzden hayatınıza birini davet etmeden önce bunu düşünün.

Goldendoodle'ın paltosu en iyi varlıklarından biridir, bu yüzden ona iyi bakmak önemlidir. o çoğu gün fırçalamaya ihtiyaç duyar paspasları uzak tutmak için. Özellikle kıvırcık veya dalgalı bir ceket tipi varsa. Astar ve buklelerin üstesinden gelmek için daha ince bir fırça kullanın. Cilt tahrişini önlemek için ince fırçanın yumuşak, yuvarlak uçlu olduğundan emin olun. onlar daha az muhtemelen daha az dökülecek diğer köpek ırklarının çoğundan daha iyidir, ancak tamamen tüy dökmezler.

köpekler biber yiyebilir mi

Goldendoodle'ın ihtiyacı var her altı ila sekiz haftada bir banyo yapmak . Yatıştırıcı yulaf ezmesi gibi doğal içeriklerden yapılmış yumuşak bir köpek formülü kullanın. Yavruysa, yırtılmayan bir köpek yavrusu ürünü kullanın. Periodontal hastalıkları önlemek için dişlerini haftada en az iki kez fırçalayın. Ve sarkık, tüylü kulakları enfeksiyonlara meyilli olduğundan kulaklarını haftada bir kulak temizleme ürünüyle temizleyin.

Goldendoodle'ınızı mümkün olan en kısa sürede onun bakım programına maruz bırakın. Duyarsızlaştırmak için düzenli olarak ayaklarına dokunun ve her bakım seansını olumlu hale getirin onu ödüllendirerek.

Yukarıdakilere ek olarak, birçok sahip, yavrularını bir profesyonel damat her altı ila sekiz haftada bir. Bulunduğunuz yere ve köpeğinizin boyutuna, kürk tipine ve damattaki davranışına bağlı olarak, bir kesim 75 ila 150 dolar arasında herhangi bir yere mal olabilir.

Yetiştiriciler ve Köpek Maliyetleri

Çim döşeme şirin altın köpek yavrusu

Bu modaya uygun ve tercih edilen köpek için 1.000 ila 2.000 $ arasında bir yemek yemeyi bekleyin.

Goldendoodle bir popüler tasarımcı köpek ırkı . Bu, en kaliteli yetiştiriciyi bulmak için çok uzağa gitmenize gerek olmadığı anlamına gelir. En kaliteli yetiştiricilerin bekleme listeleri olması muhtemeldir, bu nedenle yeterince önceden plan yapın. Ancak, mükemmel yavrunuzu bulmak anlamına geliyorsa, mesafe ve zaman sorun değil!

ile çalışmak önemlidir. sorumlu yetiştirici sağlıklı ve mutlu bir soydan bir köpek yavrusu istiyorsanız. Aramanıza başlamak için harika bir yer Goldendoodle yetiştiricileri GANA'ya kayıtlı.

Standart boyutlu safkan bir köpek yavrusu için beklenen fiyat: 1.000 $ ile 2.000 $ arasında herhangi bir yerde . Bulunduğunuz yere, birlikte çalışmayı seçtiğiniz yetiştiriciye ve talebe bağlı olarak fiyat dalgalanabilir.

Bundan daha azına bir köpek yavrusu bulursanız, onların sorumlu bir yetiştirici veya bir köpek yavrusu değirmeninin parçası olmama ihtimalleri yüksektir. Her zaman araştırmanı yap , ve daha düşük fiyatlara kapılmayın. Uzun vadede sadece veteriner faturaları ve davranış dersleri için daha fazla ödeme yapacaksınız.

Kaliteli bir yetiştiricinin işaretleri, sizinle şahsen tanışmak ve sizi yavrularla ev ortamında tanışın . Sahip olduğunuz tüm soruları yanıtlayacaklar ve karşılığında, yavrularına sunabileceğiniz ev ve yaşam tarzı hakkında size birçok soru soracaklar. Veteriner bakımı ve sosyalleşme eğitimi de dahil olmak üzere yavrularına iyi bakacaklardır. Her zaman sağlık sertifikalarını da görmek isteyin. İşletmelerini araştırın ve çevrimiçi incelemelere bakın, bu çok açıklayıcı olabilir.

Goldendoodle köpek yavrusu satın alırken başka maliyetler de vardır. İlk maliyet, evinizi yatak, kasa, koşum takımı gibi şeylerle kurmanın yanı sıra bahçenizi güvenceye almayı içerir. Ayrıca şunları da hesaba katmanız gerekir: devam eden ömür boyu maliyetler bir köpeğe sahip olmaktan. Veteriner faturaları, sigorta, oyuncaklar ve yiyecek gibi. Maliyetler, köpek sahibi olurken dikkate alınması gereken büyük bir faktördür.

Kurtarma ve Barınaklar

Tuğla Duvarın Yanında Meraklı Sarışın Köpek

Bir yetiştiriciye dönmeden önce Goldendoodles'ı yeniden barındırmaya kararlı bir organizasyonu keşfedin.

Bir Goldendoodle istiyorsanız ama bir köpek yavrusu için doğru zaman değilse, bir yetiştiriciden bir köpek yavrusu satın almanın başka alternatifleri de var. Goldendoodles yerel kurtarma barınaklarında yaygın değildir ve ortaya çıktıklarında genellikle çabuk kapandı . Bu nedenle, evlat edinmek için doğru olanı bulursanız, ortalıkta dolaşmayın!

Ayrıca dikkate alınması gereken türe özel kurtarma organizasyonları da vardır. Bu yavrular zamanlarını adamıştır sadece Goldendoodle'a veya diğer Doodle karışımları. Bir köpeği kurtarmanın maliyeti, genellikle bir yetiştiriciden bir köpek yavrusu satın almaktan çok daha düşüktür.

Aile Hayvanları Olarak

 • Goldendoodle, sevilen bir aile hayvanıdır.
 • Genelde herkesle iyi geçinirler.
 • Enerjik ve çok eğlenceli, dengeli bir kişiliğe sahiptir.
 • Uygun egzersizle evde genellikle nazik ve sakindirler.
 • O da sevgi dolu ve sevecen, bu yüzden harika bir terapi köpeği yapıyor
 • Ailesine tapıyor ve her dakikasını onlarla geçirmeyi seviyor.
 • Bu yüzden Velcro köpekleri olarak bilinirler.
 • Bu aynı zamanda çok uzun süre yalnız bırakıldığında endişeli olmasına neden olur.
 • Genellikle günde yaklaşık 60 dakika egzersize ihtiyaçları vardır.
 • Çoğu, egzersiz seansları arasındaki oyun süresi ile iyi sonuç verecektir.
 • Yabancılarla çok arkadaş canlısı ve köpeklerle iyi anlaşıyor.
 • Günlük bakıma ihtiyacı var, ancak bu harika bir bağlanma zamanı sağlıyor
 • Goldendoodle çok zeki, itaatkar ve eğitilebilir bir köpektir.

Son düşünceler

Goldendoodle bir popüler tasarımcı köpek ırkı bu milletin en sevdiği şeydir. Ve gördüğünüz gibi, bunun iyi bir nedeni var! Sevgi dolu, eğlenceli, zeki, tatlı ve sevecendir. Ve sevimlilikten bahsetmiş miydik?

Sen onun gözbebeği olacaksın ve o olacak en iyi köpek arkadaşı Ona temel köpek ihtiyaçlarını sunabildiğiniz sürece herkes isteyebilir. İhtiyaç duyduğu ve can attığı egzersiz ve arkadaşlığın yanı sıra, ailenize dört ayaklı harika bir katkı yapmak zorunda!

Yorumlar