Purina Pro vs Bilim Diyeti: Hangi Köpek Maması Daha İyi?

Purina Pro vs Bilim Diyeti: Hangi Köpek Maması Daha İyi?

Köpeğinizin bir sonraki akşam yemeğini Purina Pro Planına veya Hill's Science Diet'e indirdiniz mi? Yalnız değilsin. Bu iki popüler marka birbirine çok benzer ve yavrularımız için en iyi beslenmeyi sağlamak için bilimin öncülüğünde çalışır.

Ama biri diğerinden daha mı iyi? Ya da belki köpeğinizin, diğerinin değil, bir markanın kapsadığı özel ihtiyaçları vardır. Rehberimiz, sizin için en iyi kararı vermenize yardımcı olmak için bunları bütünüyle karşılaştırır.sizinen iyi arkadaş.Tarihlerinden ve değerlerine, kullandıkları bileşenlere ve formül çeşitlerine kadar, bu kılavuzu okumayı bitirdiğinizde, sizin ve Fido için hangi markanın en iyi olduğunu öğreneceksiniz. Doğru beslenmeyi seçmek, en iyi köpek sağlığının ve tatmin edici tat alma tomurcuklarının anahtarıdır, o yüzden Purina Pro ile Bilim Diyeti karşılaştırma yolculuğumuza başlayalım.

Purina Pro Köpek Maması Formülü Derecelendirmemiz

Yavru Köpekler İçin En İyisi

Purina Pro Planı Köpek YavrusuChewy.com'da görüntüle Bilim Diyeti Sağlıklı Kilo Derecelendirmemiz

Yetişkinler İçin En İyisiHill'in Bilim Diyeti

Chewy.com'da görüntüle Derecelendirmemiz

Yaşlılar İçin En İyisiHill's Science Diyet Kıdemli

Chewy.com'da görüntüle

Not: Yukarıdaki bağlantılara tıklamak sizi ek ürün bilgileri ve müşteri yorumları alabileceğiniz Chewy.com'a götürür. Bir satın alma yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden bir komisyon kazanırız.

İçindekilerMarka Geçmişi

Masada Ollie Köpek Maması Yiyen Köpek

Evcil hayvan sahipleri, destekledikleri markaların evcil hayvanlarının çıkarlarını ilk sırada tutmasını bekler.

Purina Pro Planı ve Bilim Diyeti evcil hayvan maması sektörünün önde gelen isimleri . Ve muhtemelen bu markalardan hiçbirini duymamış pek çok evcil hayvan sahibi yoktur. Bir markanın geçmişi hakkında biraz bilgi edinmek, bir şirket olarak neyi temsil ettikleri hakkında size çok şey söyleyebilir.

Purina Profesyonel Planı

pürin çeşitli aralıklara sahip bir markadır. Purina Pro, daha premium hatlarından biridir. Purina başlangıçta Purina Mills olarak adlandırıldı ve William H. Danforth adında bir adam tarafından kuruldu. 1894'te . Başlangıçta, Danforth çiftlik hayvanı yemi işindeydi. Ancak birkaç kez el değiştirdikten sonra, Purina sonunda evcil hayvan maması ve diğer evcil hayvan ürünlerinde uzmanlaştı. Nestlé, 2001 yılında Purina'yı 10,3 milyar dolarlık devasa bir meblağ karşılığında satın aldı.

Purina Pro Plan dünya çapında satılıyor ve web siteleri 85 yıl önce başladığını belirtiyor. Purina'nın merkezi Missouri'de olmak üzere araştırma ve gıda üretimi için birden fazla alana sahiptir. Onlar da bir özel hayvan sağlığı araştırma merkezi . Bilimsel araştırmalarda keşfettikleri şey doğrudan tariflerine giriyor. Purina'nın ahlakı, uzman tedarik etmektir.Bilim Diyeti

Hill's Pet Nutrition, Science Diet'in sahibi , onların yemek hatlarından biri. Science Diet'in evcil hayvan maması arenasına yolculuğu 1930'larda başladı . Bir köpek sahibi, o sırada önde gelen bir veterinerden, yavrusunun böbrek yetmezliğini çözmek için köpek maması üretmesini istedi. Bu girişim başarılı oldu ve kısa bir süre sonra oğluyla birlikte işi kurdu ve diğer rahatsızlığa özgü beslenme formüllerine başladı.

Hill's Pet, yıllar içinde Veteriner Reçeteli Diyet, Sağlıklı Avantaj ve Biyoaktif Reçete gibi başka ürün serileri yarattı. Fakat Hill's Science Diet en popülerleri olmaya devam ediyor . Ethosları, bilimden başlayarak yaşam boyu sağlık yaratmaktır. Hill's Pet Nutrition, kısmen tanınmış ev markası Colgate-Palmolive'e aittir.

geri çağırma

Geri Çağırma Geçmişi

Geri çağırmaların yıllar boyunca her bir markayı nasıl etkilediğini öğrenin.

Söylediği gibi, güvenlik önce gelir. Ve konu sevgili kankalarımız olduğunda hiç bu kadar önemli olmamıştı. Ne yazık ki, bazı markalar yavrularımızın güvenliğinden çok kârla ilgileniyor. hadi içeri girelim Güvenli olup olmadıklarını belirlemenize yardımcı olması için Purina Pro ve Science Diet'in geçmişini hatırlayın . Bir ürün güvenlik endişeleri nedeniyle piyasadan kaldırıldığında geri çağırma gerçekleşir.Gıda ve İlaç Dairesi (FDA), ürünlerin geri çağrılmasıyla ilgilenmektedir. Geri çağırmalar şirket, FDA talebi veya yasal yetki altındaki FDA talimatı tarafından yapılır. Bir markanın yiyeceğinin kaç kez geri çağrıldığını anlamak önemlidir ve bununla nasıl başa çıktılar. Purina Pro ve Science Diet'in hatırlama geçmişinin nasıl karşılaştırıldığını görelim.

Purina Pro

Çevrimiçi kaynaklar Purina Pro'nun henüz tarihinde bir hatırlama . Mart 2016'da Purina, Purina Pro Plan ve Beneful ıslak köpek mamasını gönüllü olarak geri çağırdı. Purina, ürünlerinolmayabiliretiketlerde önerildiği gibi doğru vitamin ve mineral seviyelerini içeriyor. Kurutulmuş mama tanelerinin hiçbiri bir geri çağırma ile ilgili değil.

Bilim Diyeti

Kaynaklar, Hill's Science Diet'in aşağıdakilerle ilgili olduğunu gösteriyor: üç ürün geri çağırma , hepsi gönüllüydü. İlki Haziran 2014'te 62 torba mama tanesinin potansiyel bir Salmonella ile kontamine olma riski olduğu için geri çağrıldığı bir olaydı. Bir sonraki olay Ocak 2019'da meydana geldi ve bir dizi konserve köpek mamasının yüksek seviyelerde D vitamini içerdiğinden şüphelenildi. Bunun sorumlusu tedarikçi hatasıydı. Mart 2019'da Science Diet, önceki yüksek D vitamini probleminden ürün geri çağırma süresini uzatmak için inisiyatif aldı.Gıda Bileşenleri

Doğal Köpek Maması Malzemeleri

Malzemeler söz konusu olduğunda markaların nasıl farklılaştığını öğrenelim.

Purina Pro ve Bilim Diyeti en kaliteli malzemeleri kullandıklarını iddia etmek bilimsel araştırma tarafından belirlenir. Ancak daha önce bu iddiayı ortaya atan birçok markanın gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı. Öyleyse, tariflerinde hangi gıda maddelerini kullandıklarına bakalım.

Purina Pro

Birçok köpek beslenme uzmanı ve eleştirmeni, tüm yüksek kaliteli mama tanelerinin ilk bileşeninin gerçek etin olması gerektiğini iddia ediyor. Purina Pro neredeyseilk malzeme olarak her zaman gerçek eti listeler , ancak tüm tariflerinde durum böyle değil. Ancak reçetelerini bilimsel araştırmalara dayandırdıkları için bazı formüller önce diğer bileşenleri kullanır. Formüllerinin çoğu ayrıca mısır, buğday ve soya kullanır. Ve bazı uzmanlar, bu tahılların köpeklerin sindirim sistemleri için çok sert olduğunu iddia ediyor. Ancak daha önce olduğu gibi, bilim bunun her köpek için geçerli olmadığını gösteriyor.

Purina Pro'nun ve bileşenlerinin bir başka eleştirisi, kullandıkları et yan ürünleri ve yan ürün yemekleri bazı tariflerinde gerçek ete ek olarak. Bazı köpek beslenme uzmanları, bunların gerçek etlerden daha düşük kaliteli olduğuna inanmaktadır. Yine de bazıları bunun hangi hayvan parçalarının kullanıldığına bağlı olduğunu söylüyor. Purina, web sitelerinde et yan ürünlerinde tüy, post veya saç kullanmadıklarını belirtiyor. Sadece organlar ve kan gibi besin açısından faydalı hayvan parçalarını kullanırlar.chihuahua yorkie karışımı

Genel olarak, kullandıkları malzemeler kalite ve bilim tarafından dikte . Bu nedenle, Fido'yu besleyici olduğu bilimsel olarak kanıtlanmış bir diyetle beslemek istiyorsanız, Purina Pro iyi bir seçenektir. Genellikle protein içerikleri yüksektir ve sağlıklı omega yağları, bağırsak sağlığı için probiyotikler ve güçlü bağışıklık için çeşitli vitamin ve mineral takviyeleri kullanırlar.

Bilim Diyeti

Science Diet'in bileşenlerinin kullanımı Purina Pros'a benzer. Hiçbir şekilde işlenmemiş %100 doğal içeriklere bağlı kalmak yerine, bilimsel araştırmalarla desteklenen malzemeleri seçiyorlar. Yani tamamen doğal bir diyete bağlı kalmayı tercih ediyorsanız, Bilim Diyeti sizin için en iyi seçenek değildir. Ve Purina Pro Plan gibi, formüllerinin çoğu mısır, buğday ve soyayı listeleyin .

Hill's Science Diet, yan ürünlerini sürekli olarak adlandırırken, Purina Pro genellikle vermez. Örneğin, Purina Pro genellikle 'kümes hayvanları yan ürünü unu'nu listeler, ancak bu, bu bileşene hangi parçaların veya belirli kuşun dahil edildiğini detaylandırmaz. Bu önemli olabilir çünkü bir köpek hindiye alerjisi olabilir ama tavuğa alerjisi olmayabilir. Buna karşılık, Bilim Diyeti her zaman etlerine isim ver , yani tavuk yan ürünü küspesi veya hindi yan ürünü unu.

Formül Aralığı

Kaseden Yemek yiyen köpek

Köpek maması üreticileri, her yaşam aşamasına ve diyet ihtiyacına hitap eden çeşitli ürünler üretir.

Tüm köpekler, özellikle lezzet tercihleri ​​ve beslenme ihtiyaçları açısından benzersizdir. Markaların çok çeşitli formüller ve seçenekler sunması önemlidir. Markaların ayrıca küçük, orta ve büyük ırkların yanı sıra yavru köpeklere, yetişkinlere ve yaşlılara da hitap etmesi gerekir, çünkü hepsinin farklı beslenme ihtiyaçları . Purina Pro ve Science Diet'in neler sunabileceğini görelim.

Köpek Formülleri

Yavru köpeğinize hayata en iyi başlangıcı vermek, ona en iyi beslenmeyi vermekle çok ilgilidir. sadece bunu yapmakla kalmıyor sağlıklı bir vücudun temellerini atın ve yaşam tarzı, ancak yavrularımızın belirli sağlık koşulları geliştirme şansını da azaltabilir. Küçük yavrular, büyük ırklara göre kilo başına daha fazla enerjiye ihtiyaç duyar ve büyük ırkların hızlı kemik büyümesini önlemek için kontrollü beslenmeye ihtiyacı vardır. Purina Pro ve Science Diet'in küçük yavrularımıza neler sunabileceğini görelim.

Purina Pro Planı Köpek Formülü

Purina Pro Puppy Formula Büyük Irk Tavuk ve Pirinç
 • Yavru köpekler için en iyi seçim.
 • Sindirim için prebiyotik lifler.
 • Cilt sağlığı için Omega yağ asitleri.
 • Beyin gelişimi için DHA.
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde üretilmiştir.
 • Kupa başına 468 Kalori.
 • %28 Protein, %18 Yağ, %3 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Purina Pro

Purina, Pro Plan serisinde on köpek yavrusu ürünü sunuyor. Bunlar, küçük, orta ve büyük dahil olmak üzere farklı büyüklükteki yavrular için tarif seçeneklerini içerir. Ayrıca hassas cilde ve mideye sahip yavrular ve çeşitli tat tercihleri ​​olan yavrular gibi farklı beslenme ihtiyaçlarını da karşılarlar. Köpek mamaları, en iyi köpek gelişimi için gerekli olan sağlıklı omega yağ asitleri olan DHA ve ARA içerir.

Bilim Diyeti

Bilim Diyetinde toplam altı köpek yavrusu . Bu seçeneklerden ikisi büyük ırklar, biri küçük ırklar, diğeri ise oyuncak köpek ırkları içindir. Çoğu ortalama köpeğin iyi yaptığı standart bir tarif var. Bu malzemeleri sindirmeyi zor bulan yavru köpekler için formüllerden biri buğday, mısır ve soya içermez.

kazanan

En iyi köpek mamaları serisi ödülü şuraya gidiyor: Purina Pro . Science Diet'ten daha fazla köpek yavrusu seçeneğine ve kemerlerinin altında daha fazla lezzete sahipler. Ayrıca, hassas cilde ve mideye sahip olanlar için bir seçeneği var.

Yetişkin Formülleri

Bir köpeğin hayatının en uzun aşaması yetişkinliktir. Çoğu köpek sahibi, bu aşamada köpeklerinin benzersiz beslenme ihtiyaçlarının farkındadır. Yani markaların sunması gerekiyor çok çeşitli formüller her yavrunun ihtiyaçlarını karşılamak için. Bazı köpekler bütün gün dışarıda çalışıyorlarsa performans mamalarına ihtiyaç duyarlar ve diğerlerinin de yardım eline ihtiyacı vardır. kilolarını yönetmek . Purina Pro ve Science Diet'in nasıl karşılaştırıldığına bir göz atalım.

Hill's Science Diyeti Mükemmel Ağırlık

Bilim Diyeti Mükemmel Ağırlık
 • Yetişkin köpekler için en iyi seçim.
 • Veteriner onaylı marka.
 • Kas tutulmasını destekler.
 • Tamamen doğal malzemelerle üretilmiştir.
 • Sağlıklı bir kilonun korunmasına yardımcı olur.
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde yapılmıştır.
 • Kupa başına 291 Kalori
 • %24 Protein, %9 Yağ, %13 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Purina Pro

Purina Pro'nun çeşitli seçenekleri vardır. 23 tane mama seçeneği yetişkin köpekler için. Oyuncak ve dev ırklar da dahil olmak üzere her boyutta köpek için seçenekler vardır. Farklı büyüklükteki yavrular için kilo yönetimi seçeneği ve yüksek enerji ihtiyacı olan köpekler için daha yüksek protein ve performans formülleri vardır. Daha önce olduğu gibi, hassas cilde ve mideye sahip köpekler için seçenekler var. Ve tavuk, somon ve kuzu eti dahil üç ana lezzet seçeneği. Ayrıca, tahıl içermeyen ve tahıl içeren seçeneklerin bir karışımı vardır.

Bilim Diyeti

Bilim Diyeti teklifleri 28 yetişkin formülü , oyuncak türleri de dahil olmak üzere tüm farklı köpek boylarına hitap eder. Ortalama bir köpek için standart bir formüle ek olarak, ağız bakımı, eklem bakımı, hassas sindirim sistemleri, sağlıklı hareketlilik ve kilo yönetimi dahil olmak üzere belirli sağlık koşullarına yönelik ürünler de sunarlar. Birincil lezzetler tavuk ve kuzu eti ile sınırlıdır.

kazanan

Yetişkin formülü serisinin galibi Bilim Diyeti . Sadece beş formül daha sunmakla kalmıyorlar, aynı zamanda diğer birçok markanın sunmadığı, belirli rahatsızlıkları olan yetişkinler için özel tarifleri de var. Yetişkin çeşitleriyle ilgili sahip olduğumuz tek eleştiri, yalnızca iki ana n protein aromasının olması, yani bu seçenekleri sevmeyenlerin hariç tutulmasıdır.

Kıdemli Formüller

Pooch'unuzun doğru zaman geldiğinde üst düzey yemeklere geçiş yapması gerekiyor. daha yaşlı yavrular eskisinden çok daha az enerjiye ihtiyaç duyar. Aksi halde , hızla çok fazla kilo alırlar. Ayrıca kendilerini genç hissetmeleri için yetişkin köpeklerden daha fazla takviyeye ihtiyaçları vardır. Purina Pro ve Science Diet'in kıdemli seçeneklerini karşılaştıralım.

Hill's Science Diet Kıdemli Köpek Maması Formülü

Bilim Diyet Kıdemli Köpek Maması Formülü
 • Kıdemli köpekler için en iyi seçim.
 • Yüksek kaliteli ve doğal malzemelerden yapılmıştır.
 • Antioksidan bakımından zengin köpek maması.
 • Veteriner onaylı marka.
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde yapılmıştır.
 • Kupa başına 353 Kalori.
 • %15,5 Protein, %10,5 Yağ, %4 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Purina Pro

Purina Pro teklifleri dört kıdemli özel kibrit seçenekleri. 'Temel gereklilikler' seçeneği, çoğu kıdemli köpek için genel bir mamadır. Küçük yavrular ve büyük ırklar, her biri bir mama tanesi seçeneği ile beslenir. Ve son seçenekleri, üst düzey bilişsel işlevi keskinleştirmek için botanik yağlarla aşılanmış 'daha parlak zihinler' olarak etiketlendi. Purina Pro'nun üst düzey seçeneklerinin diğer markalara kıyasla yağ ve enerji açısından ortalama olarak daha yüksek olduğunu belirtmekte fayda var. Bu nedenle, bazı aktif olmayan yaşlılar bu seçenekleri uygun bulmayabilir.

Bilim Diyeti

Bilim Diyeti toplamda beş kıdemli mama tanesi . Bunlardan biri, dev köpek kuzenlerinden daha uzun yaşama eğiliminde oldukları için özellikle 11 yaş üstü daha küçük ırklar için tasarlanmıştır. Daha yüksek bir glukozamin içeriğine ihtiyaç duyan büyük ırklar için bir seçenek de vardır.

kazanan

Orijen'in kıdemli teklifi, eksiksiz beslenme için mükemmel bir seçim olsa da, bu kategoride Science Diet ile rekabet edemez. Science Diet'in geniş yemek tarifleri yelpazesi, yaşlı köpekler arasında en yaygın sağlık ve zindelik sorunlarına yöneliktir ve tahılsız bir formül sundukları tek kategoridir. Science Diet, kıdemli köpekler için açık kazanandır.

Konserve

Konserve yiyecekler, kuru mamaları karıştırmanın harika bir yoludur. Ya bazı köpekler bunu çok sıkıcı bulduğundan ve bazıları çok sert veya kuru olduğu için tek başına yiyemediği için. Yani bir marka sunmalıdır ek konserve yiyecek seçenekleri fazla. Purina Pro ve Science Diet'in nasıl karşılaştırıldığını görelim.

Purina Pro Planı Lezzet Formülü

Purina Pro Lezzet Formülü
 • En iyi ıslak yiyecek seçimi.
 • Bir topper veya tam yemek olarak kullanılabilir.
 • Gerçek sığır eti ilk malzemedir.
 • Deri ve tüy sağlığı için Omega yağ asitleri.
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde yapılmıştır.
 • Kutu başına 435 Kalori.
 • %9 Protein, %6 Yağ, %1.5 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Purina Pro

Purina Pro teklifleri 46 konserve yemek seçeneği . Bu, köpeklere aralarından seçim yapabilecekleri çok çeşitli tatlar sunar; temel tatlar sığır eti, tavuk, hindi ve balıktır. Yavru köpekler, yetişkinler ve yaşlılar için de yiyecek ve içecek sağlanmaktadır.

Bilim Diyeti

Bilim Diyeti teklifleri 32 ıslak mama . Yine, her şekil, boyut ve yaştaki köpeklere hitap ederler. Sağlıklı kilo yönetimi, sindirim sorunları ve genç canlılık için seçenekler de vardır. Ana lezzetler tavuk, sığır eti, hindi ve sebzedir.

kazanan

Daha kapsamlı formül ve et seçenekleri sayesinde, Purina Pro ıslak yemek turunu kazandı.

Son düşünceler

Purina Pro ve Science Diet, yüksek kaliteli malzemeler kullanan popüler evcil hayvan maması markalarıdır. Her ikisi de geniş bir pazara hitap ederek yavruların, yetişkinlerin ve her büyüklükteki yaşlıların bakılmasını sağlar.

Purina Pro Plan, bazı köpekler için daha iyi olan ancak diğerleri için uygun olmayan Hill's Science Diet'ten daha yüksek protein ve enerji içeriğine sahip olma eğilimindedir.

Science Diet, içerikleri ve bazı tüketicilere hitap edebilecek et yan ürünlerinin kaynağı konusunda daha açık olma eğilimindedir.

erkek sibirya kurdu isimleri

Bu markalar çok benzer çünkü tariflerini en son köpek diyeti trendlerinden ziyade bilimsel araştırmalara dayandırıyorlar. Yani, her şey, yavrularınızın yiyeceğinden en çok ihtiyaç duyduğu şeye gelir. Gördüğünüz gibi, bu gerçekten yakın bir yarış, bu yüzden yavrularınız için hangisinin daha iyi olduğunu söylemek zor. Ancak bu markaların ikisi de iyi bilinir, güvenlidir ve yavrularınızın sağlığına dikkat etmek için beslenme açısından dengelidir. Hala karar veremiyorsanız, veterineriniz benzersiz tüylü arkadaşınız için en iyi köpek mamasını seçmenize yardımcı olabilir.

Yorumlar