Danua Boxer Mix: Boxane Cinsi Bilgileri, Özellikleri ve Daha Fazlası

Danua Boxer Mix: Boxane Cinsi Bilgileri, Özellikleri ve Daha Fazlası

Boxane, iki büyük ama tatlı ırkın birleşimidir. Danua ve Boksör, verecek çok sevgisi olan nazik devlerdir. Bu kombinasyon genellikle aşağıdakilerden biridir: daha sağlıklı Danua karışımları ve Safkan Danimarkalılarınkinden daha uzun ömürlü olmaları muhtemeldir.

Danua eskiden çalışan bir köpekti ama şimdi neşeli bir ruha sahip sevgi dolu bir arkadaştır. Boxer atletik, güçlü bir köpek yoğun bir koruyucu içgüdüye sahip olan ve sizi güvende tutmak için hiçbir şeyden vazgeçmeyecek. Boxane, büyük boyutuna rağmen yeni köpek sahipleri tarafından eğitilebilir. Hem tatlı hem de deneyimsiz köpek eğitmenleri tarafından ele alınacak kadar kibarlar. Yine de kontrolden çıktıklarında onları kontrol edecek kadar büyük birine ihtiyaçları var.Bahsedildiği gibi, büyük olacaklar, bu yüzden büyük bir eve sahip olmak en iyisidir, yoksa klostrofobik hissetmeye başlayacaklardır. Arka bahçesiz bir apartman dairesinde veya evde yaşıyorsanız bu cinsi almayın. Bu nazik dev mükemmel bir arkadaş olacak mı? Bu gönderi size rehberlik edecek!

Ebeveyn Irkları

İki safkan köpeği yeni bir melez ırkta karıştırmak oldukça popüler hale geldi. Danua Boxer karışımı, iki safkan ebeveynden istediğiniz özelliklere sahip bir köpek ırkı elde etmenin popüler bir yolu haline gelen başka bir 'tasarımcı köpek' türüdür.Beagle ve Danua, çok farklı yaşam beklentilerine sahiptir, bu nedenle bu tasarımcı türünün önemli bir yararı, onlarla geçireceğiniz fazladan yıllardır. Süre o kadar zorlanmasa da, muhtemelen ek bir veya iki yıl daha alacaksınız.

Boxane çok büyük olacak, bu yüzden başlarının üzerinde büyük bir çatı tutmaya hazır olun. Ayrıca ağır olmasını da bekleyebilirsiniz. Sağlık sorunları söz konusu olduğunda, tam olarak azalmış değiller. Hepsi eklemlerinin etrafında ortalanır, bu yüzden birden fazla kontrol yaptırdığınızdan emin olun.

Danua Genel Bakış

Danua'nın Almanya çevresinde eski kökenlere sahip olduğuna inanılıyor. Muhtemelen İngiliz Mastiff ve İrlandalı Kurt Köpeğinden yetiştirilmişlerdi, ancak o kadar uzun süredir buralardalar ki, pek bilinmiyor. Büyük Danimarkalılar yaban domuzu avcısı olarak yetiştirildi ve büyük boyutları onları alaşağı edebilecek tek şeydi.Avlanmak için yetiştirilmiş olmasına rağmen, Danua daha nazik olacak şekilde yetiştirildi ve şimdi dev oyuncak ayılar olarak biliniyorlar. 1800'lerin sonlarında Amerika Birleşik Devletleri'ne ithal edildiler ve bu on yılda oldukça popüler hale geldiler. 1887'ye gelindiğinde, resmen Amerikan Kulübesi Kulübü tarafından tanındılar. Büyük Danimarkalılar dünyanın en büyük köpekleri olarak listenin başında yer alırken, Zeus 44 inçtir.

Büyük Danimarkalılar çok büyüktür, ancak boyutlarına rağmen çocuk dostudur, evcil hayvan dostudur ve oyun oynamayı severler. Herkesin ve herkesin ilgisini severler ve yabancılara karşı naziktirler. Gerçekten nazik devler ve başa çıkmaları gereken çok şey olsalar da, ilk kez köpek sahipleri için eğitilmeleri zor değil. Birincil sorun, onları koyacak kadar büyük bir yer bulmaktır!

Bunlar en tatlısı size olabildiğince fazla şefkat verecektir, ancak trajedi kısa ömürlü olmalarıdır. 6 ila 8 yıl bir arkadaşla geçirmek için uzun bir zaman değil ama cinsi sevenler bunun değerli olduğunu söyleyecektir. Ayrıca, yaklaşık 100 ila 200 pound ağırlığında ve 28 ila 34 inç uzunluğunda olacaklarına da bahse girebilirsiniz. Danimarkalılar ortak tasarımcı köpeklerdir ve son derece popüler bir karışım da Lab Danua karışımı .Boxer'a Genel Bakış

Boxer, soyu tükenmiş bir köpek ırkı olan bullenbaiser'den gelmektedir. Cins muhtemelen mastiff ve bulldog'un bir karışımıdır. Bazı insanlar, bir noktada Boxer cinsine bir Danua'nın getirilmiş olabileceğini düşünüyor. Koruyucular ve ailelerine son derece sadıklar. 'Boxer' adı, türün arka ayakları üzerine atlamayı sevmesi ve bir boksörün yumruklarını kullanacağı gibi pençelerini kullanması gerçeğinden kaynaklanmaktadır.

dişi dogo isimleri

Boxer, çalışan bir tür olarak kabul edilir ve askeri işler ve kolluk kuvvetleri dahil olmak üzere çeşitli farklı görevler için kullanılmıştır. Aynı zamanda çok zekidirler ve bir noktada göz köpeklerini görmek için kullanılmıştır, bu da büyük ölçüde bir Alman Çoban sorumluluğu haline gelmiştir. Ayrıca Amerikan Pitbull Terrier gibi 'Dadı' köpekleri olarak kabul edilirler.

Boksörlerin kısa tüyleri vardır ve burunları daha kısa düzdür. Kuyrukları kenetlenir ve bu son derece enerjik cins, adımlarında daha da fazla yay varmış gibi görünmesini sağlar. Bu yavrular kesinlikle ailelerini seviyorlar ve çocukların yanında olmayı seviyorlar. Çok az egzersiz gerektirirler ve bu kategoride Mastiff ve diğer büyük ırklara benzer ihtiyaçları vardır. 8-10 yıl ömürleri vardır. Boksörler ayrıca popüler bir tasarımcı köpek ebeveyn ırkıdır ve diğer bazı yaygın karışımlar şunları içerir: Boxer Mastiff karışımı , ya da Boaxador tasarımcı köpek .

Danua Boxer Mix

Boxane, büyük olasılıkla çoğu tasarımcı ırkının geldiği zamanlarda, 90'larda ve 2000'lerin başında yetiştirildi. Boxane muhtemelen her iki cinsin de yaptığı mükemmel kombinasyon nedeniyle ortaya çıktı. Büyük Dans ve Boksör o kadar benzer ki, her iki ırk birlikte yalnızca en iyi niteliklerini artırır.Boxane nispeten yeni bir türdür ve safkan ebeveynleri gibi uzun süre çalışılmamıştır, ancak bu karışım kesinlikle farklı olacaktır ve ebeveynlerine göre değişiklik gösterecektir. Bu özellikle iki farklı büyüklükteki ırk çiftleştiğinde doğrudur çünkü onların büyük mü yoksa küçük mü olacaklarını bilmiyorsunuz. Bu durumda, hem Danua hem de Boxer dev köpek ırkları olduğu için Boxane'nin büyük olacağını bileceksiniz.

Hem Danua hem de Boxer çocuklara karşı naziktir. Etraflarında olmayı kesinlikle seviyorlar, ancak çok heyecanlanırlarsa büyük boyları onları devirebilir. Boxane yabancıların bile ilgisini sevdiği için daha insan dostu bir cins bulmak zor olurdu. Boxanlar iyi bekçi köpekleri yapmazlar, ancak büyüklükleri davetsiz misafirleri korkutur. Büyük boyutlarına rağmen Boxane'ı eğitmek kolaydır, ancak küçükseniz kullanması zordur. En iyisi uzun boylu ve sağlam birinin onu halletmesi çünkü 200 pound kadar büyük olabilir.

Görünüm ve Bakım

Danua Boxer Mix görünümünüz ebeveyne bağlı olacaktır, ancak ebeveynin nasıl görüneceğini veya hissettireceğini bilmek bile ebeveynin belirleyemeyecektir. Boxanlar büyük olacak ve bu noktada bunun kırık bir plak gibi göründüğünü biliyorum! Uzun bacakları, kaslı gövdeleri, sarkık kulakları ve büyük kahverengi gözleri olacak.

Boxane'nin ceketi çoğunlukla hangi ebeveyden sonra aldıklarına bağlıdır. Büyük Danimarkalılar dalmaçyalıya benzeyen lekeleriyle tanınırlar, ancak açık kahverengi, mavi, siyah veya siyah beyaz da olabilirler. Boksörler genellikle siyah benekli kahverengi kürklere sahiptir.Boxane'nin 100 pound'un üzerinde olmasına hazırlıklı olun, çünkü muhtemelen bundan daha büyük olacaklar! Ayrıca uzun olacaklar ve 30 inç yüksekliğe kadar dayanabilirler. Bixane'nin çoğu bacaklardan oluşur. Boxane çok tüy döker, ancak parlak tüylerinin bakımı kolaydır ve haftada birden fazla fırçalama gerektirmez.

Özellikle daha büyük yavrular için tırnakları oldukça tahrip edici olabileceğinden tırnak kesimi düzenli olarak yapılmalıdır. Evinizi ve mobilyalarınızı zarar görmemesi için tırnak kesme ve taşlama işlemlerine devam etmek isteyeceksiniz.

Eğitim

Boxanlar süper akıllıdırlar ve eğitilmeleri kolaydır, bu yüzden en zor kısım kontrolden çıktıklarında onları kullanmaktır. Bu, tanıştıkları herkesi sevdikleri için insanlara takıldıkları anlamına gelmez. Ancak bazen ne kadar büyük olduklarını bilmezler ve çoğu zaman insanların, hatta çocukların üzerine atlarlar. Yabancıların üzerine atlamamak için onları yavru köpekler olarak sosyalleştirmek en iyisidir.Olumlu pekiştirme, herhangi bir köpek için en iyi yöntemdir. Yanlış bir şey yaptıklarında onları tokatlamaya veya azarlamaya çalışmayın, çünkü yavrularınız size kızacak ve onları eğitmeyi zorlaştıracak. İyi yapılmış bir iş için onlara ödül veya oyuncak vermek onları hızlı bir şekilde eğitecektir.

İtaat eğitimi 'yavru olur olmaz yapılmalıdır, böylece doğru ya da yanlış olarak gördükleriniz arasındaki farkı anlayabilirler. Köpekler rehberlik için alfalarına bakarlar ve sizi bir otorite olarak görürlerse itaatsizlik etme olasılıkları daha düşüktür.

Büyük Boxan'ların büyük bir mesanesi vardır, bu nedenle evdeki kazalar konusunda endişelenmenize gerek kalmaz. Ayrıca çok hızlı büyürler ve 6 ila 8 ayda tamamen büyüyebilirler. Onları hemen arka bahçede ya da yürüyüşlerde lazımlık eğitebilirsiniz.

pitbull koşum

Egzersiz ve Yaşam Koşulları

Boxane'iniz sonsuz enerji patlamalarına sahip olacak ve sizinle neredeyse sürekli oynamak isteyecektir. Bu uzun bacakların koşması gerekiyor! Çoğu türün en büyük egzersiz gereksinimlerinden birine sahiptirler, bu nedenle onlarla çok fazla zaman geçiremeyecekseniz, en iyisi onları atlatmaktır.Bunları günde en az 2 saat egzersiz yapmanız gerekecektir. Günde iki kez çıkarmanız tavsiye edilir. Hatta bazı köpek eğitimi web siteleri 3 saat bile önermektedir çünkü daha büyük Boxan'lar dışarıda koşmak için daha fazla zamana ihtiyaç duyar. Boxanların çok fazla odaya ihtiyacı olacak ve bacaklarını uzatmaları için geniş bir alana ihtiyaçları olacaktır. Bir kraliçe yatak için paranız varsa, bu onlara çok yakışır.

Boxanes sizden uzakta dışarıda çok fazla zaman geçirmekten hoşlanmayacak. Yalnızca oyun süresi için dışarıda olmalı ve bir gece dışarıda tutulmamalıdır. Stresli olduklarında havlama eğilimi yüksektir ve ayrılık kaygısından muzdariptirler. İnanması zor olabilir, ancak Boxane'nin korkutucu görünümlerine rağmen çok fazla ilgiye ve sevgiye ihtiyacı var.

Sağlık

Çoğu tasarımcı ırkında olduğu gibi, Boxane'nin bu köpeklerin genetik karışımı nedeniyle sağlık sorunlarına sahip olma olasılığı daha düşüktür. Genlerin iki farklı cinsten gelmesi, gen havuzunu çeşitlendirmeye ve daha iyi sağlık sonuçları sağlamaya yardımcı olur.

Boksörler maalesef birçok sağlık sorunu için risk altındadır. Bunlar arasında epilepsi, intervertebral disk hastalığı, göz problemleri, hipotiroidizm, aort darlığı, kardiyomiyopati, dejeneratif miyelopati, patellar luksasyon, kalça displazisi, alerjiler, sırt problemleri, mide sorunları ve kulak enfeksiyonları bulunur.

Büyük Danimarkalılar da sağlık sorunları açısından risk altındadır ve Boxer'a benzerler. Yukarıda bahsedilenlerin yanı sıra, kardiyomiyopati ve Wobbler Sendromu da geliştirebilirler. Bu, Danua'nın omurga sıkışması nedeniyle titrek bir yürüyüş geliştirmesine neden olabilir.

Beslenme

Boxanlar, düşük karbonhidratlı çoğunlukla protein ve yağ içeren uygun bir diyete ihtiyaç duyar. Amerikan Yem Kontrol Yetkililerine göre bir Boxer Danua karışık köpek yavrusu% 22 proteinli bir diyete sahip olmalı, yetişkin ise% 18 olmalıdır. 'Ayrıca Boxane'nizi balık, sığır eti ve tavuk gibi bütün etlerle beslemeniz önerilir.

cane corso vs pitbull

Herhangi bir köpek için bir kalori miktarı tavsiye etmek zordur, özellikle de bu kadar farklı boyut ve ağırlıklarda karışık bir cins, çünkü standart bir yiyecek miktarı yavrularınızın obez olmasına neden olabilir. Bu yavrular obeziteye yatkın hale gelebileceğinden diyetlerine dikkat etmeniz gerekecek.

Aile Hayvanları Olarak

Bu nazik devlerden birini evlat edinmeyi düşünüyorsanız, üzerinde düşünmeniz gereken birçok nokta var! Boxanlar, altın kalpli dev köpeklerdir, ancak aileniz için mükemmel yavrular mı? Bu melez cinsi evinize getirmeyi düşünüyorsanız, göz önünde bulundurmanız gereken farklı gerçeklere bakalım.

  • Boxane nazik, sevgi dolu ve arkadaş canlısı bir arkadaşlığa sahip.
  • Çok fazla ilgiye ihtiyaçları var ve büyük miktarda alan gerektiriyorlar.
  • Bakım gereksinimleri düşüktür, ancak yine de haftada bir bakım yapılmalıdır.
  • Boxanlar çok tüy döker ve mevsimlere göre ceketlerini patlatabilirler.
  • Egzersiz gereksinimleri günde 2 ila 3 saat arasında çok fazladır.
  • Enerjik ve memnun etmeye hazır, onlarla çok oynamanız gerekecek.
  • Sakin bir kişiliktir ama sık sık havlarlar.
  • Sağlık sorunları büyüktür. Yaşlandıkça eklemlerine daha fazla dikkat edin.
  • Size ebeveynin sağlık sorunlarını gösterebilecek bir yetiştirici bulun.

Bu, köpek yavrusu olarak bulmak için muhtemelen bir yetiştiriciye gitmeniz gerekecek, ancak yerel bir kurtarma veya barınakta da bulabileceğiniz bir tasarımcı köpektir. Boxane'nin sizin için mükemmel bir arkadaş olduğunu düşünüyor musunuz? Nerede bulacağınızı öğrenmek için okumaya devam edin!

Yetiştiriciler ve Köpek Fiyatları

Boxer ve Danua konusunda uzmanlaşmış bir yetiştirici bulmak, en çok aranan tasarımcı ırklarından biri oldukları için kolay olacaktır. Designer Dogs Kennel Club da dahil olmak üzere birden fazla kulüp tarafından tanınırlar. İyi yetiştirilmiş bir Boxane size 600-900 $ 'a mal olabilir, bu da büyük bir köpek için pahalı tarafta. Yavru köpeğinizin optimal sağlığa sahip olmasını sağlamak için belgeleri olmayan daha ucuz arka bahçe yetiştiricilerinden uzak durmak isteyeceksiniz.

Başlangıçta sağlık sorunları satın almadığınızdan emin olmak için, her zaman bir köpek yavrusu satın almadan önce araştırmanızı yapmalısınız. Boxanlar, özellikle eklemlerinde sağlık sorunları olduğu bilinmektedir. Bir yetiştiriciden satın almak istemiyorsanız, bölgenizde bir kurtarma arayışı başka bir seçenektir. Yerel yetiştiriciler ve kurtarıcılar için yerel Danua ve Boxer kulüpleriyle iletişime geçin.

Boxane Kurtarır

Boxer ve Great Danes normalde mizaçlarından dolayı teslim olmazlar, ancak onları bulursanız, muhtemelen geçmiş ırk köpekleri veya ring savaşçılarıdır. Trajedi, güvensizlikleri ve önceki sahiplerinin kötü muamelesi nedeniyle davranış sorunları ile gelecek olmalarıdır. Bu yavruları almaya özen gösterilmesi gerekiyor, ancak yine de onlara bir yuva verecek sevgi dolu bir arkadaşa ihtiyaçları var.

Kurtarmak her zaman harikadır, çünkü bir köpeğe ev verirsiniz ve potansiyel olarak ötenazi yapılmasını engellersiniz. Aynı zamanda daha uygun maliyetlidir. Kontrol et Amerika Boksör Kurtarma Genelinde ya da Great Dane Rescue Inc potansiyel Boxane karışımları için.

Son düşünceler

Boxanes, evlerinde ve kalplerinde kendilerine yer olan herkese harika bir arkadaştır. Çoğu melez ırktan farklı olarak, maalesef çok fazla sağlık sorunları var ve kısa ömürlü olmalarının nedenlerinden biri de bu. Boxane mizacı, onları diğer köpeklerden ayıran şeydir, çünkü onlar, en sevdikleri insanların yanında olmayı seven nazik devlerdir. Ayrıca, günde yaklaşık 2 ila 3 saat arasında büyük egzersiz gereksinimleri olduğunu unutmayın!

Yorumlar