Pitbull vs. American Bully: Fark Nedir?

Pitbull vs. American Bully: Fark Nedir?

Amerikan Pitbull Teriyeri ve Amerikan Bully, ikisi de çok benzer köpekler , çünkü ikisi de Pitbull tipi köpekler. İnsanlar genellikle ikisini karıştırır. Evet, oradaki tüm Pitbull severler bile! Ancak iki köpeği birbirinden ayıran birkaç fark var.

Metin ile yerde hasta köpek Reklamcılık

Evinize yeni bir köpek arkadaşını kabul etmeden önce, ne yapabileceğini anla Tarihleri, kişilik özellikleri ve mizaçları da dahil olmak üzere köpek hakkında. Hem American Bully hem de Pitbull harika bir refakatçi köpek olabilir, ancak hiçbir köpek her aile için mükemmel değildir.Bu iki popüler yavru arasında karar veremiyorsunuz diye buradaysanız doğru yerdesiniz! Tarihlerinden başlayarak her iki köpek hakkında da bilgi edineceksiniz. Ayrıca öğreneceksin hangi köpek hangi yaşam tarzına daha uygundur . Her iki köpek de harika aile hayvanları yapabilir; sadece bunu yapmak için doğru aileye ihtiyaçları var. Şimdi bu iki yavruyu, farklılıklarına ve benzerliklerine bir göz atarak karşılaştıralım ve karşılaştıralım.

Irk Karşılaştırması

pitbull

 • Yükseklik 17 – 21 inç (K ve M)
 • Ağırlık 30 – 65 lira
 • Mizaç Sevgi dolu, enerjik, sadık
 • Enerji Yoğun
 • Sağlık Ortalamanın üstü
 • Ömür 12 – 16 yıl
 • köpek fiyatları 1.000 $ ve üstü

amerikan kabadayı • Yükseklik 13 – 23 inç
 • Ağırlık 25 – 120 lira
 • Mizaç Dost canlısı, sadık, neşeli
 • Enerji Yoğun
 • Sağlık Ortalama
 • Ömür 9 – 13 yıl
 • köpek fiyatları 1200$ ve üzeri

İçindekilerKöpek Tarihleri

Birçok köpek sahibi, köpeğin üreme tarihini araştırmadan bir köpeği hayatına kabul eder. Ancak köpek tarihi çok önemlidir çünkü size amaçlanan amaç hakkında her şeyi anlatacaktır. Hangisi sana yardımcı olacak onları daha iyi anla ve onlara ihtiyaç duydukları şeyi verebildiğinizden emin olun. Pitbull ve Bully'nin tarihinin nasıl bağlantılı olduğunu görelim.

pitbull

Ormanda Oturan Kahverengi Pitbull

Pitbull'lar, İngiliz Bulldog'u Terrier cinsi ile karıştırılarak yetiştirildi.Basitçe Pitbull olarak bilinen Amerikan Pitbull Teriyeri, İngiltere'deki göletin karşısında 1800'lerden kalmadır. Ataları, mükemmel dövüş köpeğini yaratmak için Bulldoglar ve Teriyerler karıştırılarak üretildi.

Kan sporlarında kullanıldı diğer köpeklerle dövüş ve ringde mümkün olduğu kadar çok fareyi öldür. İngiltere'de acımasız spor yasaklandığında, dövüşçüler dövüş köpeklerini Amerika'ya götürdüler. Orada, en büyük, en başarılı ırklar Pitbull'u yaratmak için birbirleriyle yetiştirildi. İşte bu yüzden korkunç bir üne sahipler.

Ama Amerika'da dövüş yasaklandığında, insanlar onun ne kadar yumuşak ve özverili olduğunu anlamaya başladılar. O oldu popüler bir çiftlik eli ve terapi köpeği de. Ve köpek eğitimi ile dünya çapında daha fazla aile bu muhteşem köpeği aile evlerine davet ediyor. American Kennel Club (AKC) tarafından tanınmıyor, ancak United Kennel Club tarafından tanınan (UKC).amerikan kabadayı

çimenlerin arasında duran kahverengi saplı köpek

American Bulldog, American Bulldog, English Bulldog ve Old English Bulldog'dan yetiştirilen Pitbull ailesindendir.

American Bully, dünyanın dört bir yanından gelen dört köpekten biridir. Pitbull tipi köpek şemsiyesi . Pitbull'un doğal bir uzantısıdır, bu yüzden ikisi de birbirine çok benzer. Yaratılışında American Bulldog, English Bulldog ve Olde English Bulldog'un da kullanıldığına inanılıyor. o Amerika'dan geliyor , ve o başlı başına bir köpek ırkı olarak kabul edildi UKC tarafından 2013 yılında

Bu köpek, Amerikan Pitbull Teriyerleri ile aynı yanlış anlaşılan itibarı paylaşıyor ve aynı zamanda Irka Özgü Mevzuata tabidir (BSL). American Bully, kabadayı köpek dünyasında bir şekilde ünlüdür. Ve Beyaz Gergedan adlı en pahalı Bully, çeyrek milyon dolar gibi devasa bir para kazandı. Onu çok aranan bir damızlık yapıyor!

Görünüm

Yan Yana İki Kahverengi Köpek

Görünüşlerinde çok belirgin farklılıklar vardır.Her ikisi de genellikle Pitbull olarak tanımlansa da, bu iki köpek çok farklı görünüyor. Pitbull genellikle pençeden omuza kadar 17 ila 21 inç boyundadır. Ve 30 ila 65 pound ağırlığında, onu bir ortabazenbüyük boy, köpek. Onun ortalama boyut Pittie'yi çoğu aile evi için uygun hale getirir.

American Bully Kennel Club'a göre, dört farklı American Bully boyutu . En küçük boyut, Standart, Klasik ve XL'ye giden Cep'tir. Hangi Bully boyutunu seçtiğinize bağlı olarak, Bullies 25 ila 120 pound arasında bir ağırlığa sahip olma eğilimindedir. Bu dikkate değer ağırlık aralığını göz önünde bulundurarak, evinize hangi boyutta Bully'yi davet ettiğinizi bilmeniz gerekir. Boyları 13 ila 23 inç arasında değişmektedir. Hulk adında bir Bully, 174 pound rekorunu elinde tutuyor!

Pitbull görünüşte kaslı ve atletik ve genel olarak orantılı görünümlü bir köpek. Zorba orantılı olarak inşa edilmiş bir köpek değil , bu onları ayırmanın en kolay yolu. Bully bodur ve boyundan daha geniş bir köpektir. İngiliz Bulldog'a çok benziyor ama daha geniş kasları var. Bu onların korkutucu köpek görünümü birçok insanı gereksiz yere korkutan tarihleriyle birleştiğinde. Kocaman yumuşaklar olduklarını anlamak için kulaktan kulağa gülümsemelerine bakmanız yeterli!

Her iki köpeğin de var kısa, düz çift kat Dokunmak için pürüzsüz olan. Paltoları yumuşaktır ve Bully genellikle kadife bir su aygırı olarak tanımlanır. Her ikisi de çok çeşitli köpek renklerinden hoşlanır ve merle ve albinizm dışında her şey kabul edilir. Pitbull'un en popüler renkleri Beyaz , kırmızı burunlu , ve mavi burunlu . Bazı sorumsuz yetiştiriciler sadece Pitbull ve Bullys satmaya çalışacaklar, ancak bunlar gerçek Pitties veya Bullys olmayacak.Mizaç

Brwon Köpek ve Siyah Köpek Yan yana Gülümsüyor

Bu köpeklerin her ikisinin de insanlarına karşı çok sevecen ve sadık olduğu bilinmektedir.

Her iki köpek de mizaçlarında neredeyse aynıdır. Onlar ikisi de insan odaklı köpekler insan arkadaşlığını arzular. Onsuz, üzgün, sinirli ve endişeli olacaklar. Aileniz günün çoğunda onlara eşlik edemiyorsa, kesinlikle diğer ırklara bakmalısınız. Ama yapabilirsen, bu adamların her ikisinde de dört ayaklı bir kanka gölgesi bulacaksın.

İkisi de harika aile eklemeleri yapıyor ve ikisi de çocukları çok seviyor. Onlar ikisi de 'dadı köpekler' olarak anılır. Çocukları herhangi bir köpekle yalnız bırakmamalısınız, ancak bu adamların doğal olarak çocuklarınızla rahatlamaya ve onları korumaya çekeceklerinden emin olabilirsiniz. İnsanlarla ve duygularıyla çok uyumludurlar ve bu yüzden ikisi de terapi köpekleri için en iyi seçimdir.İkisi de birbirine sadıktır ve tehlike karşısında ailelerini savunurlar. Ancak gerçek şu ki, bu adamlar doğal olarak arkadaş canlısı ve bunun için eğitilmedikçe harika bekçi köpekleri yapmayın.

Doğal olarak koruyucu Doberman Pinscher veya Alman Çoban gibi değil. Bir kavgada kendilerini savunacaklar, ancak onları başlatan onlar olma eğiliminde değiller. Bazı insanların görüşlerinin aksine. Ne yazık ki, sizden ve zorba tipinizden kaçınmak için kaldırımdan geçen insanlarla karşılaşacaksınız.

İnsan sevgileri ve yüksek enerjileri oldukları anlamına gelir. hem çok eğlenceli . Sizinle ve ailenin geri kalanıyla oyun oynamak için bu ikisine her zaman güvenebilirsiniz. Bu adamlarla en iyi köpek eğlencesi bedavaya geliyor!

Eğlenceli bir günün ardından, sizinle yatakta kucaklaşmaktan başka hiçbir şeyi sevmeyecekler. İkisi de birbirleri kadar sevecen, ancak bazıları daha tıknaz, kıvrık Bully'nin daha sıcak kucaklar verdiğini söyleyebilir.Egzersiz yapmak

Bir Tarlada Oynayan İki Açık Kahverengi Köpek

Her iki köpeğin de her gün yaklaşık 60 dakikalık egzersize ihtiyacı olacaktır.

Egzersiz ihtiyaçları söz konusu olduğunda her iki köpek de oldukça benzerdir. Onlar her ikisi de 60 dakika gerektirir mutlu ve sağlıklı olmak için her gün egzersiz yapın. Bu adamların hiçbiri kanepe patatesi değil. Tıknaz American Bully bile!

Diğerinden daha aktif bir ırk seçmemiz gerekirse, bu Pitbull olmalıydı. Pitbull daha çevik, atletiktir ve gün boyunca daha fazla zihinsel uyarıma ihtiyaç duyar. İngiliz Bulldog kanıyla Bully, egzersiz seansları arasında tembellik etmeye kısmi.

Her ikiside oyunda inatçı ve sert , bu yüzden sürekli oynamalarına dayanabilecek sağlam bir oyuncak seçtiğinizden emin olun. Pitbull'lar, Bully'den biraz daha zeki olarak algılanır, bu yüzden onu eğlendirmek için birkaç yapboz oyuncağına yatırım yaptığınızdan emin olun. Egzersizlerini çeşitlendirin ve onlara etkileşimli oyun sağlayın ve elinizde sıkılmış bir köpek yavrusu bulmamalısınız.

Korkulan itibarları nedeniyle, ikisini de tasmalı tut halka açıkken. Sorun çıkarması muhtemel olanlar olmasalar da, tüm köpeklerin bir öngörülemezlik unsuru vardır. Hangi köpeği seçerseniz seçin, köpeğinize bir göz atmalısınız. yerel BSL yasaları fazla. Bazı eyaletler, kabadayı tipi köpeklerin halka açık yerlerde susturulmasını gerektirir. Bazıları da köpek parklarına girişe izin vermiyor.

Eğitim

Grass.jpg

Pitbull'ların kolayca eğitilebilir olduğu bilinir, oysa Bully biraz daha inatçıdır.

Eğitim ihtiyaçları ve yetenekleri söz konusu olduğunda her iki köpek de biraz farklıdır. Pitbull'lar çok eğitilebilir köpekler hem memnun etmeye hevesli hem de zeki. Ufak bir köpek eğitimi araştırması ile ilk defa köpek sahibi olacaklar için uygundur. Yine, Bully, İngiliz Bulldog genleri sayesinde biraz daha inatçı ve dikbaşlı olabilir. Kendisinden ve bağımsız yollarından en iyi şekilde yararlanabilecek daha deneyimli bir köpek sahibine ihtiyacı var.

Bu köpeklerin ikisi de iyi sosyalleşmeli ilk günden. Kaliteli bir yetiştirici, onları eve götürmeden önce eğitime başlayacaktır. O zaman devam etmek senin işin olacak. Her ikisini de olabildiğince çok köpek ve insanla karıştırın. Ve onları farklı seslere, manzaralara ve kokulara da maruz bırakın. Pitbull'un it dalaşı geçmişi nedeniyle, obelkiuygun şekilde sosyalleştirilmemişse, Zorbadan daha fazla korku-saldırganlık eğilimleri gösterir.

Her iki köpek de en iyi tepkiyi verir. pozitif pekiştirme eğitimi , bu yüzden araştırdığınızdan ve kullandığınızdan emin olun. Hiçbir köpek sert muameleye veya eğitim tekniklerine maruz bırakılmamalıdır. Ama özellikle bunlar gibi güçlü köpekler değil, çünkü ikisini karıştırmak tehlikeli köpekler yaratabilir. Köpeğinizi en iyi neyin motive ettiğini öğrenin. Zorba muhtemelen ikramlarla motive olur ve Pitbull'lar çoğu şey tarafından motive edilir. oyuncaklar dahil .

Her iki köpek de insan arkadaşlığını çok ister. Ve her ne kadar hak etseler de, biz de çok isteriz, onlarla 7/24 vakit geçirmek mümkün değil. Tüm köpekleri, özellikle de ayrılık kaygısı yaşayan . Bulmak doğru Pitbull büyüklüğünde köpek sandığı , tüm köpeklerin barınak istemesi gibi. Ayrıca 'ortalama' Pitbull tipi yavrularınızın da en sevdiği oyuncakları oraya götüreceğine bahse gireriz.

Sağlık

Yan Yana Oturan İki Tan ve Beyaz Köpek

Her iki köpek de oldukça sağlıklı kabul edilir ve uzun yıllar yaşayabilir.

Bu köpeklerin ikisi de iyi köpek sağlığının tadını çıkarın , özellikle Pitbull'lar. Pitbull, 9 ila 13 yıllık Bully'ye kıyasla, ortalama 12 ila 16 yıllık bir ömre sahiptir. Tüm köpekler gibi, bu adamların ikisi de belirli sağlık koşullarına diğerlerinden daha yatkındır. Yavrularınızı en kaliteli mamalarla beslemek, zinde tutmak ve düzenli sağlık kontrollerine gitmek kesinlikle onların yıllarını uzatacaktır.

Diğer birçok köpek gibi Pitbull'lar da kalça displazisi. Bu, kalça yuvası ve üst uyluk kemiği gerektiği gibi oturmadığında ortaya çıkan doğuştan gelen bir durumdur. Bu, kalçanın yerinden çıkmasına ve sonraki yaşamda ağrılı artrit olasılığının artmasına neden olabilir.

Dikkat edilmesi gereken bir diğer sağlık sorunu cilt koşullarıdır. En yaygın olanları iktiyoz, demodektik uyuz, çinkoya duyarlı dermatoz ve alerjenlerin neden olduğu tahrişlerdir. Genellikle ciddi değildirler ancak yaşam kalitesini iyileştirmek için araştırmaya ihtiyaç duyarlar.

Benzer şekilde, American Bullies da kalça displazisinden muzdariptir. Zorbayı etkileyen çeşitli göz koşulları, örneğin: ilerleyici retinal atrofi (PRA), katarakt ve kiraz gözü. Kaliteli yetiştiriciler, İngiliz Bulldog genetiğinden alınan bir şey olan kalp düzensizliklerini test edecek.

Bully, brakisefali bir cins olmasa da, onun namlu biraz daha kısa . Yani Pitbull kadar sıcak havaya tahammül etmez.

Beslenme

Yemek Yiyen İki Tan ve Beyaz Köpek

Bu köpeklerin yiyeceği yiyecek miktarı, yaşlarına ve boyutlarına bağlı olacaktır.

hırka galce corgi vs pembroke

American Bully's nedeniyle bu ikisini beslenmeyle ilgili olarak karşılaştırmak zor. çok çeşitli ağırlık ve beslenme ihtiyaçları . Ortalama bir Pitbull günde iki ila üç bardak yiyecek tüketecektir.

Ancak Bully, günde bir buçuk ila beş bardak arasında yiyecek tüketebilir. Yani aylık yemek faturası tamamen farklı veya neredeyse aynı olabilir. Sonuç olarak, size özel tavsiyeler için gıda ambalajını izlemelisiniz.

Amerikan Bullies yemeli Bully için önerilen mama tanesi . Ve Pittbulls en iyisini yapacak onlar için özel olarak önerilen kibble , ilave olarak. Tüm köpekler gibi, onları karşılayabileceğiniz en iyi mamayı besleyin çünkü diyet köpek sağlığında gerçek bir fark yaratabilir.

İkisini de beslediğinizden emin olun. yaşa uygun yemek . Özellikle yavruyken sağlıklı bir vücudun temellerini attığı için. Birçok Pitbull tipi köpek sahibi, Bully gazının hepsinden kötüsü olduğunu belirtiyor!

tımar

Kameraya Poz Veren İki Gri Beyaz Köpek

Bu köpeklerin hem bakımı çok kolaydır hem de çok az bakım gerektirir.

Neyse ki, bu yavruların ikisi de bakımı kolay paltolara sahiptir. Kısa ve düz saçları, sağlıklı ve parlak görünmelerini sağlamak için yalnızca haftada bir kez taranmaya ihtiyaç duyar. Ölü tüyleri ve kiri çıkaracak, doğal tüy yağlarını yayacak ve yavrularınızla bağ kurmak için rahatlatıcı bir zamandır.

Bu adamların ikisi için harika bir fırçalama aracı, basit bir kıl fırçadır. Pitbull'lar ortalama shedder'lardır. ve Zorbalar da öyle. Her ikisi de mevsimsel olarak paltolarını patlatmaz, bu da birçok sahip için büyük bir çekiciliktir.

Her iki köpek de olmalı her iki ila üç ayda bir banyo yapmak . Ya da ihtiyaç duydukları anda ve telsizlerinde aşırı çamurlanırlarsa. Sadece asla ayda bir kereden fazla değil.

Bu yavrulardan herhangi birini şampuanlarken, aşağıdakiler için tasarlanmış bir şampuan kullanılması önerilir. hassas cilde sahip köpekler . Dişleri haftada en az iki kez fırçalanmalıdır. Veya daha yüksek periodontal hastalık riski nedeniyle küçük bir Zorbanız varsa.

köpek fiyatları

İki Küçük Gri Yavru

Bir Pitbull köpek yavrusu için yaklaşık 700 dolar ve bir American Bully köpek yavrusu için yaklaşık 1200 dolar veya daha fazla harcamayı bekleyin.

Bir American Bully köpek yavrusu, ortalama olarak, bir Pitbull yavrusundan daha pahalı . Saygın bir yetiştiriciden bir Pitbull'un fiyatı yaklaşık 1.000 dolardan başlar. Bir Bully köpek yavrusu için 1.200 dolara kıyasla. Amerika'daki barınaklarda çok fazla Pitbull var ve bu da fiyatı aşağı çekiyor.

Bully'nin boyutuna ve şekline bağlı olarak, doğum süreci diğer köpeklerden daha fazla dahil olabilir. Popüler veya 'köpek ünlüsü' bir yetiştiriciyle çalışmak istiyorsanız çok daha fazla ödemeyi bekleyebilirsiniz.

Zorba ırklara gelince, Kurtarma her zaman aile tartışmasının bir parçası olmalıdır. Bir köpek yavrusu satın almayı seçerseniz, saygın bir yetiştiriciyle çalışmalısınız. Ne yazık ki, birçok insan hala köpekleriyle savaşıyor ve bu köpeklerin ikisi de bu acımasız sporların başlıca hedefleri.

Birçok yetiştirici, yavrularının sağlığından çok para kazanmakla ilgilenir. Bu yüzden araştırmanız ve birlikte çalıştığınız yetiştiricinin sağlıklı yavrular üretmek için elinden gelen her şeyi yapmasını sağlayın.

Ayrıca orada devam eden ömür boyu maliyetler dikkate almak, sadece ilk köpek yavrusu fiyatını değil. Tüm yavruların yeni yataklara, kasalara ve oyuncaklara ihtiyacı vardır. Ayrıca, tıbbi faturalar, evcil hayvan sigortası , ve yiyecek ve çok daha fazlası. Bazı yerlerde, her iki köpek de belirli 'tehlikeli' köpek sigortası veya lisansları gerektirecektir. Bunlar da dikkate alınması gereken ekstra finansal taahhütlerdir.

Son düşünceler

Ve hepsi bu, millet! Pitbull ve Amerikan Kabadayı tüm ihtişamıyla . Notun ana farklılıkları, Bully'nin bazen daha büyük olmasıdır. Daha kısa bir ömre sahip olabilirler ve eğitmek için daha inatçı olabilirler.

Ancak köpek karşılaştırmamızdan da görebileceğiniz gibi, farklı olduklarından daha çok benzerler. Her ikisi de aynı 'korkutucu kabadayı köpekler' içinde toplanmıştır. Bununla birlikte bir halk korkusu gelir ve bazıları talihsiz BSL yasaları . Ancak bunun ötesine bakabilirseniz, kesinlikle ailenize katılacak sevimli bir köpek bulacaksınız.

Yorumlar