Cardigan Welsh Corgi Köpek Cinsi Bilgisi: Gerçekler, Resimler ve Daha Fazlası

Cardigan Welsh Corgi, çift Corgi ikilisinin bir parçasıdır. Cardigan Corgi biraz daha az popüler iki Corgi türünden (çok fazla olmasa da), ama o orijinal. Bu yavrulardan birini hayatınıza kabul etmeden önce, bu cinsin neler sunduğunu anlayın , ve neden yetiştirildiklerini biliyorum.

Hırka Galce Corgi sevimli bir aile evcil hayvanı yapar , ancak sahip olmak bazı tuhaflıklar olmadan gelmez. Yavruyken satın almak oldukça pahalı olabilir ve yanlış sahiplere yerleştirilirlerse eğitilmesi zor olabilir.Bu kapsamlı cins kılavuzunda, Cardigan Corgi hakkında her şeyi öğrenin . Tarihlerini, diğer köpeklerle anlaşıp anlaşamadıklarını ve yaşam tarzınıza uyup uymadıklarını öğreneceksiniz. Hadi atlayalım!

Irk Genel Bakış
  • ağırlık simgesiAğırlık20-40 Pound
  • yükseklik simgesiYükseklik10-13 inç
  • ömür simgesiÖmür12-15 Yaş
  • renk simgesiRenklerSiyah & Tan, Açık Kahverengi, Beyaz, Kırmızı, Sable, Brindle, Blue Merle
 • Çocuk Dostu
 • Köpek Dostu
 • Eğitim Zorluğu
 • tımar bakımı
 • Irk Sağlığı
 • Egzersiz İhtiyaçları
 • Köpek Maliyetleri

İçindekiler

Tarih

İki Siyah Beyaz Köpek Çimenlerde Duruyor

Cardigan Welsh Corgis, Galler'in güneybatısındaki Cardiganshire'da bulundu.Cardigan Corgi, orijinal Corgi türüdür. 1200 yıllarına kadar uzandığı tahmin edilmektedir. Ataları, Keltler ve onların çoban köpekleri, Orta Avrupa'dan Galler'deki Cardigan'a göç etti. Ve dedikleri gibi; gerisi hikaye.

Onlar olmuştur sığır gütmek İngiltere'de en az 1000 yıl. Ama Amerika'ya ancak 1931'de geldi. O zamandan beri Amerika'daki çiftliklerde ve aile evlerinde popüler bir seçim oldu.

Cins, başka bir gezgin köpek ırkıyla çiftleştirildi ve bu şekilde pembroke corgi olmak için geldi. Her ikisi de akrabadır ve düzenli olarak birlikte yetiştirilir, iki ırkı karıştırır. Ancak, bu şimdi kaşlarını çattı.Tipik olarak, Hırkalar daha çalışkan iki Corgi türünden biri ve o da çok daha atletik. Bu nedenle, çiftlikler Hırka'yı Pembroke Corgi'ye tercih edecek.

Mizaç

Ağzında sopa olan bronz ve beyaz köpek

Hırkalar oynamayı sever ve en çok sizinle vakit geçirdiklerinde mutlu olurlar.

Cardigan Corgi, yakılması gereken çok fazla enerjiye sahip, çalışkan ve atletik bir köpektir. Küçük olabilir, ama büyük köpek karakteriyle dolu! Çiviler kadar sert olarak tanımlanıyor ve olması gerekiyor. aktif bir aileye yerleştirilmiş . Yalnızca sevimli ve tüylü bir kucak köpeği bekliyorsanız, köpek ırkı seçiminizi kesin olarak yeniden düşünmeniz gerekecektir.Tüm bu enerji, akıllı beyin ve yüksek düzeyde merakla, aynı zamanda içinde bulunduğunuzdan da emin olabilirsiniz. çok eğlenceli . Hırkalar getirmeyi, halat çekmeyi ve aklınıza gelebilecek diğer oyunları oynamayı sever. Sadece uzun sırtına ve kısa bacaklarına dikkat edin, bu da çok yükseklerden atlarken yaralanmalara neden olabilir. Sert ve dayanıklı olduğu için çocuklar için harika bir köpek kardeş yapar.

Cardigan Corgis sadece çoban köpeği olarak kullanılmadı. Aynı zamanda çok yönlü bir çiftçi ve avcıydı. Bu, yüksek bir av sürüşüne sahip olduğu ve halka açıkken tasmalı tutulması gerektiği anlamına gelir. Aynı zamanda bir sürü koruyucusu ve mülk koruyucusu olarak kullanıldı ve bu nedenle, o bir vokal köpek kim havlar. Çok fazla! Bu, onun şarkı söylemesine gücenebilecek gürültüye duyarlı komşularınız varsa, daha az gürültülü bir tür düşünmek isteyebileceğiniz anlamına gelir.

Sürü korumasındaki geçmişi, aynı zamanda ailesini de koruduğu anlamına gelir. Yabancılara karşı mesafelidir ve etrafta ziyaretçiler olduğunda yanınızda duracaktır. parçası gibi görünmeyebilir. aile bekçi köpeği , ama rolünü çok ciddiye alıyor. İki Corgi'den en az sosyal olanı, ancak en koruyucusu olduğunu söylemek güvenli.

Zor iş bittiğinde, rahat bir akşam filmi için ailesini kucaklamaktan hoşlanır. Kanepede kendini insanların arasına sokmayı seven küçük bir böcek. Hırkalar tatlı ve yaramaz bir yüze sahiptir. Sert tavırlarına rağmen, derinlerde büyük yumuşaklıklar . İlgiyi sever ve sıkı sıkıya bağlı ailesine karşı sevecendir.Şunu da belirtmeliyiz ki bu yavrular çok bağımsız köpekler ve bazen tüneklere hükmettiğini düşünüyor. Görevi tamamlayan çok çalışkan bir köpek olsa da, iş dışında en itaatkar köpek ırkları değildir. Seni her zaman dinlemeyecek, ama bunların hepsi onun arsız Corgi cazibesinin bir parçası. Sadece onun haylaz yolları için sabrınız olduğundan emin olmanız gerekir.

Boyut ve Görünüm

Kısa Bacaklı Uzun Kuyruklu Brindle Köpek

Cardigan Welsh Corgi'nin kısa bacaklarının dışında en belirgin özelliği uzun kuyruğudur.

Hırkalar küçük boyutlu bir köpektir, ancak Pembroke Corgi kuzeninden biraz daha büyüktür. O arasında tartılır 25 ve 38 lira , ve o arasında ölçer 10.5 ve 12.5 inç kısa. Tipik olarak, Hırka boyundan daha uzundur.

sahip olan 19 köpek ırkından biridir. mutasyona uğramış bir cüce geni , bu yüzden bu kadar kısa bacakları var. Kısa bacakları onu harika bir çoban yapar çünkü sığırların topuklarını ısırabilir ve tekmelerini kaçırabilir.Hırkaların ceket renginin yanı sıra bir sonraki bölümde ele alacağımız iki belirgin özelliği vardır. En bariz olanı, sahip oldukları uzun kuyruk ikincisi ise kulaklarının yuvarlak ve biraz daha büyük olmasıdır.

Genel olarak, tıknaz ve sağlam bir görünüme sahiptir, bu yüzden birçok köpek sever onlara bir köpek yavrusu gibi 'kaba' olarak atıfta bulunur. somun ekmek . Bu köpekler çok açgözlü yavrular olabilir. Ve bir çiftlikte çalışmayanlar genellikle kendilerini aşırı kilolu ve tıknaz bulurlar.

Ceket ve Renkler

Dışarıda Oturan Üç Sevimli Köpek

Bu cinsin kalın kürkü, beyazla eşleştirilmiş çeşitli tonlarda ve renklerde olabilir.Cardigan Corgi, Birleşik Krallık'ta Galler'den gelen çalışan bir köpek ırkıdır. Hangi, daha önce hiç gitmediyseniz, soğuk ve ıslak! Onun gibi bir kalın ve çift katmanlı ceket bu onun çalışkan vücudunu kuru ve sıcak tutar. Corgis aslen bir olarak yetiştirildi çoban köpeği ırkı .

Alt tabaka yoğun kepekten oluşur ve dış ceketi düz ve daha kalındır. Alt tabakayı kuru tutmak için tasarlanmıştır. Tüm yıl boyunca ılımlı bir tüy dökücüdür ve tüy dökme mevsimlerinde oldukça yoğun tüy döker.

Hırkalar birçok farklı renk ve tonu sever. Hepsi beyazla karıştırılmış siyah, mavi merle, brindle, samur ve kırmızı arasından seçim yapabilir. Bu, bu yavru ile Pembroke kuzeni arasındaki diğer farktır çünkü Pembroke brindle genine sahip olmak veya merle geni. Merle paltolu köpekler mavi gözleri de olabilir , nadir de olsa.

Merle kaplı köpeklerin birkaç tane olması nadir değildir. ceketlerinin içindeki lekeler ve Corgi cinsinin sırtında daha koyu tonlar olması da yaygındır. Bu, Galler efsanesine göre perilerin bindiği eyerlerine atıfta bulunur.Egzersiz Gereksinimleri

Karda Çalışan Brindle ve Beyaz Köpek

Hırkanızın her gün 45-60 dakikalık eğlenceli egzersizler yaptığından emin olun.

Cardigan Corgi süper bir enerji topudur ve ona ihtiyacı vardır. Her gün 45 ila 60 dakika arasında egzersiz . Soğuktan, yağmurdan ya da bu konuda herhangi bir hava koşulundan korkmuyor. Bu nedenle, yağmur ya da güneş gibi günlük egzersizlere hazır olsanız iyi olur. Onu bir çiftlikte çalıştırabilirseniz, bütün gün çalışmaktan çok mutlu olacaktır. Çalışmak bir zorunluluk değil, yoğun egzersiz yapmaktır.

Neyse ki, onu bir kez yıprattığınızda, mutlu bir şekilde kucaklaşmak akşam için kanepede seninle. Ama onu çalıştıramazsan, yapana kadar seni rahatsız edecektir. Ayrıca aşırı yaramaz, vokal olacak ve muhtemelen sizi tasma ağzında kapıdan dışarı atmaya çalışacak.

Alman çoban golden retriever karışımı

Yüksek enerji seviyeleri ve yürüyüş ihtiyaçları nedeniyle, tasma antrenmanı yapmanızı öneririz. Bir koşum kullanarak Corgi , bir yaka yerine. Bu yavrular heyecanlandıklarında çekilmeyi severler ve doğru koşum takımı bunu önlemeye yardımcı olabilir.

Emin olun aktivite sınıflarını karıştır yoksa sıkılır. Uzun ve tempolu yürüyüşler, parkta getirme, ormanda yürüyüşler ve hatta büyüdüğünde bile koşu yapmak onun zevk aldığı aktivitelerdir. Daha fazla enerji yakabilmesi için mümkün olduğunca yoğun hale getirmeyi unutmayın. Çünkü ne kadar çok yanarsa, eve döndüğünüzde yaramaz olma olasılığı o kadar azalır. Birkaç tanesine yatırım yapın Corgi'ye uygun köpek oyuncakları egzersiz seansları arasında onu meşgul etmek için.

Yaşam koşulları

Kanepede oyuncak çiğneyen köpek yavrusu

Büyüklüğü nedeniyle, bu cins hemen hemen her yerde yaşayabilir.

cins apartman yaşamına uygun , ancak sadece yeterince egzersiz yapılırsa. Küçük boyutlu bir köpek olduğu için, çok sıkışık hissetmeden her yerde mutlu bir şekilde yaşayacaktır. Birçok Corgi sahibi, yaralanma riski olmadan daha kolay inip çıkabilmeleri için kanepe ve yatak rampalarına yatırım yapar.

yapacaklar diğer yerleşik köpeklerle iyi geçin , ancak sadece bir yavru olarak iyi sosyalleşirse. Oldukça yüksek bir av sürüşüyle, kemirgenler ve muhtemelen kediler gibi diğer evcil hayvanlarla iyi geçinememe şansı vardır. Her Corgi farklıdır, bu nedenle çok evcil hayvanlı bir evdeyseniz aklınızda bulundurmanız gereken bir şey vardır. Çocuklu ailelere harika bir ektir.

Eğitim

İyi huylu köpek uzanmış

Hırkanızı mümkün olduğu kadar çok elemente maruz bırakmak için eğitirken sosyalleşme çok önemlidir.

Corgi sevimli küçük bir köpektir, ancak tüm köpekler gibi ona da iplerin gösterilmesi gerekir. Eğitiminin en önemli kısmı, sosyalleşme süreci . Bu, onu evdeki yüksek sesler ve kaldırımda yürümek gibi mümkün olduğunca çok farklı senaryoya maruz bırakmayı içerir.

Sosyalleşme, aynı zamanda, kendinden emin bir Hırka olması için onu diğer insanlarla ve hayvanlarla karıştırmak anlamına gelir. Bunu ne kadar çok yaparsanız, o o kadar kibar olur.

Burada LoveYourDog HQ'da klişe olmaktan nefret ediyoruz, ancak hemen hemen tüm Corgiler açgözlü köpeklerdir. Ve elinizde bir ziyafetle onun dikkatini çekeceğinizden emin olabilirsiniz. Ona yeni komutlar öğretmek için ikramları kullanın . Bu, pozitif pekiştirme eğitimi olarak bilinen şeydir. Yine de aşırıya kaçmayın, çünkü onu fazla beslerseniz domuz gibi bir yavruya dönüşür. Corgi arka çizikler de uzun bir yol kat ediyor!

Corgi inatçı ve bağımsız bir köpektir. Elinde bir ziyafet olsa bile, bunun için oturmasını beklerseniz size kızgınmışsınız gibi bakabilir. İnatçı köpeklerde işin püf noktası, antrenman seanslarını kısa ve eğlenceli kılmaktır. kalıcı ol fazla. İkram için oturmazsa, ona vermeyin. Çünkü onun arsız davranışlarına bir kez teslim olduğunuzda, sizi yenebileceğini bilecektir.

Bir çoban köpeği olarak, diğer aile üyelerini gütme şansı olduğunu belirtmekte fayda var. Hem insanlar hem de diğer hayvanlar. Yeterince egzersiz yapılmadığında bunun olasılığı artar. Kıstırma tekniği, kıstırmaya çalışabileceği anlamına gelir, bu nedenle bu davranış ondan eğitilmelidir. Bunu yapmaya başlarsa, davranışını başka bir yere yönlendirin. Ve onu yeterince egzersiz yapmadığınızın bir işareti olarak görün.

Sağlık

Köpeğin Veteriner Tarafından Kontrol Edilmesi

Neyse ki, Cardigan Welsh Corgi, minimum sağlık endişesi olan tipik olarak sağlıklı bir köpektir.

Hırka bir sağlıklı köpek ırkı . Bu sevimli küçük yavru, 12 ila 15 yıllık bir ömre sahiptir. Hırka cinsi, bazı sağlık sorunlarına diğerlerinden daha yatkındır. Bu nedenle, aşağıdaki genel koşullardan haberdar olmanız önemlidir. Bunların yanı sıra ilişkili semptomları. Bu liste ayrıntılı değildir, ancak başlamak için iyi bir yerdir.

kalça displazisi

Bu eklem displazisi kalça eklemini etkiler ve kalçanın olması gerektiği gibi oluşmadığı yerdir. Bu, yavaşça aşınarak ağrıya ve artan aşınma ve yıpranmaya neden olduğu anlamına gelir. Bu durum zamanla gelişir ve daha yaşlı Corgis'te daha belirgindir. Kalça puanları iyi olan ebeveynlerden bir Hırka yavrusu almak önemlidir.

Göz Koşulları

Corgi, ilerleyici retinal atrofiye (PRA) ve çeşitli göz sorunlarına eğilimlidir. PRA, zamanla tam görme kaybına yol açabilen dejeneratif bir durumdur.

Dejeneratif Miyelopati

Bu, omuriliğin ilerleyici bir hastalığıdır. Corgis'te genellikle sekiz yaşından itibaren başlar. Bu hastalık, merkezi sinir sistemini etkileyerek hareket sorunlarına ve kas kütlesinin azalmasına neden olur.

İntervertebral Disk Hastalığı (IVDD)

Bildiğiniz gibi, cins boyundan daha uzundur. Bu çerçeveye sahip köpeklerin IVDD'den muzdarip olma olasılığı daha yüksektir. Burası, omurilik diskleri arasındaki yastıklamanın parçalandığı ve omurgasındaki enerjiyi artık emmediği yerdir. Artan omurilik yaralanmasına, ağrıya ve potansiyel felce yol açar.

Beslenme

Sarı Köpek Kasesinden Yeme Siyah Beyaz Köpek Yavrusu

Daha küçük köpekler için formüle edilmiş Corgi köpek mamasını kolayca yiyebilmesi için besleyin.

Cardigan Corgi'nin ne kadar yediği, yaş, boyut ve enerji seviyeleri gibi çeşitli faktörlere bağlı olacaktır. Tipik olarak, arasında tüketecek 1-1.5 bardak her gün yüksek kaliteli mama tanesi.

Elbette ona ıslak mama verebilirsiniz, ancak yüksek kaliteli Corgi boyutlu mama tanesi diyetinin ana parçası olmalıdır. Ona yüksek kaliteli protein, karbonhidratlar, lif, sağlıklı yağlar, vitaminler ve mineraller dahil olmak üzere dengeli bir diyet sağlamanın güvenli ve kolay bir yoludur.

Cardigan Corgis, eşit derecede küçük ağzı olan küçük köpeklerdir. Her ne kadar kaç tane yemek yemeyi sevdiğini göz önünde bulundurarak tahmin etmemiş olabilirsiniz. Özellikle bir mama tanesi bulmak küçük cins köpekler için tasarlanmıştır yemeğini rahat ve güvenli bir şekilde yemesini sağlayacaktır. Bu, özellikle vücudunun geliştiği yavruluk döneminde önemlidir.

Corgi'nin açgözlü bir köpek olduğu bilinmektedir (bundan daha önce bahsetmiş miydik?!) Bu nedenle, her gün ne kadar yiyecek tükettiği konusunda uyanık olmalısınız. Paket talimatlarını dikkatlice izleyin ve günlük kalori alımına ikramları da ekleyin.

Terazi aşırı kilolu olduğunu gösteriyorsa, bir kilo yönetimi mama tanesine geçin onu sağlıklı tutmak için. Gereksiz ağırlık, kalça displazisi ve IVDD ve diğer sağlık koşullarının şansını artıracaktır. Bu yüzden ekstra yığın onu sevimli yapabilirken, ciddiye alınması gerekiyor.

tımar

Siyah Beyaz Köpek Bakımlı

Hırkanızın kalın ve kabarık tüylerinin bakımı için uygun bir bakım rutinine ihtiyacı olacaktır.

Cardigan Corgi, tüm yıl boyunca ılımlı bir parçalayıcıdır. O da ağır bir parçalayıcı ilkbahar ve kış aylarında. Tüy dökülmesini yönetmenin en iyi yolu bir bakım rutini oluşturmaktır. Yıl boyunca, onu baştan pençeye iki ila iki kez fırçalamanız gerekir. Haftada üç kez , ve çoğu gün dökülme mevsimi boyunca. Küçük olabilir, ama kabarık!

Bir iğne veya daha ince bir fırça Corgi'nizdeki en iyi fırçalar kuaförlük araç seti. FurMinator gibi tüy bırakmayan bir tırmık da daha ağır aylar için kullanışlıdır. Bu, ölü tüylerini çıkaracak, dökülmesini yönetecek, doğal kürk yağlarını yayacak ve cildine masaj yapacaktır. Neyse ki, onun için de keyifli ve hizmet ediyor ekstra bağlanma süresi ikiniz için.

Corgi'nizi yıkamak bir kez yapılmalıdır. her 8 ila 12 haftada bir . Onu asla bundan daha fazla şampuanlamayın. Aksi takdirde, kürkünün doğal yağlarını soyma ve cildini tahriş etme riskiyle karşı karşıya kalırsınız. Yulaf ezmesi gibi doğal malzemelerden yapılmış yumuşak bir şampuan Corgi için idealdir. Çoğu gün çiftlikte süper kalın bir ceketi veya çalışan bir Corgi'si varsa, konsantre bir şampuan daha iyi olacaktır. Çünkü bunlar, ganimetinin toplayacağı fazla toz ve kiri ortadan kaldıracaktır.

Onu tımarlarken, göz sorunları yaşama riski yüksek olduğundan gözlerine özellikle dikkat edin. Ayrıca çok fazla kir ve toz toplayacakları için büyük kulaklarını haftada bir temizleyin. Ayrıca, kompakt ağzı diş çürümesine meyilli olduğu için haftalık diş temizliğine ihtiyacı olacaktır. periodontal hastalıklar . Her zaman köpek diş macunu kullanın. Bakımı pürüzsüz hale getirmenin püf noktası, bir program ve bunu genç yaştan itibaren başlatmaktır.

Yetiştiriciler ve Köpek Maliyetleri

Papyon takan tatlı köpek yavrusu

Bu sevimli köpek yavruları, yerleşik bir yetiştiriciden satın alındığında yaklaşık 1.000 dolardan başlar.

Bu yavruyu oradaki yüzlerce köpek ırkından seçtiyseniz, şimdi doğru yetiştiriciyi seçtiğinizden emin olmanız gerekir. Diğer sahiplerle konuşun ve iyi bir deneyim yaşayıp yaşamadıklarını sorun. Profesyonel bir web sitesine ve olumlu eleştirilere sahip yetiştiriciler de muhtemelen kaliteli yetiştiricilerdir. Amerikan Kennel Kulübü listeleri saygın Cardigan Corgi yetiştiricileri , bu yüzden burası başlamak için harika bir yer.

Daima bir yetiştirici ve yavrularıyla yüz yüze tanışın. Onları tanıyın ve bu cins için doğru aile olduğunuzdan emin olmak için size birçok soru soracaklar. Ebeveynlerini ve sağlık sertifikalarını da görmek isteyin. A temiz, sıcak ve aile odaklı bir ortam aynı zamanda anahtardır, bu yüzden buna da dikkat edin. Kötü bir his varsa, uzaklaş!

Saygın bir yetiştiriciden bir yavru köpeğin ortalama maliyeti yaklaşık olarak başlar. 00 dolar . Ödüllü bir mirastan veya bir gösteri hattından bir yavru arıyorsanız, muhtemelen bundan daha pahalıya mal olacak. Bu ceket rengi daha arzu edilir olarak görüldüğünden, brindle ve merle renkli Cardigans'da olduğu gibi. Bundan çok daha azı, en kaliteli yetiştiriciler olmadıklarının ve bir yavru değirmeninin parçası olabileceklerinin kesin bir işaretidir.

Kurtarma ve Barınaklar

annesi ile köpek yavrusu

Yerel barınağınızda bir Corgi bulmanız muhtemeldir, bu yüzden orayı kontrol ettiğinizden emin olun!

Bir Cardigan Corgi'yi kurtarmak istiyorsanız, birçok seçeneğiniz de var. ziyaret edin yerel kurtarma barınakları Hemen bir tane bulamazsanız, tekrar ziyaret edin. Ve başka bir bölgedeki diğer Cardigan Corgi'leri veya gelen bir Cardigan'ı bilen personelle konuşun. Bir yavru köpeği kurtarmanın ortalama fiyatı, bir yetiştiriciden bir köpek yavrusu satın almaktan çok daha düşüktür. benimsemeye açıksanız Corgi karışımı , seçeneklerin çok daha fazla olacak.

Yerel kurtarmada bir Cardigan Corgi bulamazsanız endişelenmeyin! Ayrıca ülke genelinde özel Corgi kurtarma örgütleri var. Aramanıza bu iki harika web sitesiyle başlayın - Cardigan Welsh Corgi Ulusal Kurtarma Vakfı ve Corgi Kurtarma İnternet sitesi.

Aile Hayvanları Olarak

 • Cardigan Corgi, çok fazla enerjisi olan çalışkan bir yavrudur.
 • Ayrıca yapılandırılmış bir aile ortamına sahiplerse çok eğlencelidirler.
 • Aktif bir aile ile birlikte olması gerekiyor.
 • En az 45 dakikalık günlük egzersizi garanti etmeniz gerekir.
 • Ayrıca zihnini harekete geçirmek için birçok oyun zamanına ihtiyacı olacak.
 • Sıkılırsa yaramaz bir yavruya dönüşür.
 • Yıkıcı davranışları önlemek için onu tetikte tutun.
 • Ailesine karşı sevecen bir yavrudur.
 • Cins, nihai kucaklayıcıdır ve ailesine yakın olmayı sever.
 • Yabancılara karşı mesafelidirler.
 • Bu, havlama potansiyelleri sayesinde harika bekçi köpekleri oldukları anlamına gelir.
 • Çocuklarla ve diğer köpeklerle yaşamakta başarılı olacaktır.
 • Av sürüşlerine bağlı olarak diğer hayvanlarla iyi anlaşabilirler.
 • Ailesini gütmeye çalışabilir.
 • Evdeki bu davranışa dikkat edin.
 • Süper kabarık bir ceketi var ve çok fazla tımarlanmaya ihtiyacı olacak.
 • Cardigan Corgi inatçı olabilir.
 • Güçlü yapıları nedeniyle, eğitim konusunda tutarlı olmanız gerekir.

Son düşünceler

Cardigan Corgi olabilir daha çalışkan iki Corgi türünden. Ancak bu, onu sizin ve aileniz için çok daha iyi bir Corgi seçeneği haline getirebilir. Yorulması zor ve çok eğlenceli küçük bir köpek arıyorsanız, bu küçük yavrudan başkasına bakmayın. Ayrıca harika bir köpek alarm zili ve kanepe için bir kucak arkadaşı yapar.

Geleneksel bir çalışan köpek olarak, şunları yapabilmelisiniz: onun yoğun enerjisini idare et ve kişilik. Onu mutlu etmek için çok fazla uyarılmaya ve çok fazla fiziksel aktiviteye ihtiyacı var. Bunu ona teklif edemezseniz, sorunlu hale gelecektir. Ama eğer yapabilirsen, bu Hırkanın tüm aile için uygun olduğundan emin olabilirsin.

sert köpek isimleri

Yorumlar