Blue Nose Pitbull: Cins Bilgileri, Gerçekler, Köpek Maliyetleri ve Daha Fazlası

Blue Nose Pitbull: Cins Bilgileri, Gerçekler, Köpek Maliyetleri ve Daha Fazlası

Amerikan Pitbull Teriyeri yanlış anlaşılan bir köpek birçok yoldan. Ama bir Pitbull'u tanıyanlarımız için, onları sevmek için milyonlarca neden olduğunu bilin. Sevgi dolu doğalarından gülen yüzlerine, muhteşem patilerine kadar.

Her Pitbull benzersizdir , ancak bazıları diğerlerinden daha nadirdir. Hepsinin en eşsizi? Bu mavi burunlu Pitbull olurdu. Ama bu ilginç renkli yavru hakkında bu kadar özel olan ne? Diğer Pitbull'larla aynı mı yoksa başka bir köpek ırkının karışımı mı? Pekala, öğrenmek için doğru yere geldiniz.İşte bu kılavuzda, geçmişinden sağlığına, kişiliğinden egzersiz gereksinimlerine kadar bilmeniz gereken her şeyi size anlatacağız. Ayrıca, kendine özgü renginin ardındaki genetiğe ve bunu nasıl elde ettiğine bir göz atacağız. muhteşem mavi burun rengi r onun. O halde hemen konuya girelim ve mavi ayrıntılara bir göz atalım.

sıvı sabun yutulursa ne olur

İçindekiler

Irk Tarihi

Farklı Renkli Pitbull Yavruları

Palto renginden bağımsız olarak, Pitbull'lar haksız bir cins itibarı kazanmıştır.Ne yazık ki, bu cinsin damalı bir geçmişi var. Ve onun bugünü üzerinde bu kadar olumsuz bir etkisi olan geçmişidir. Ataları, 19. yüzyılda İngiltere'de göletin karşısından geldi. Onlar köpek dövüşlerinde kullanılır bahis için boğalara, farelere ve diğer köpeklere karşı. Bu köpekler, teriyer dayanıklılıkları ve güçlü güçleri nedeniyle kan sporu için seçildi.İngiltere'de kan sporu yasaklandığında, insan halka liderleri onları Amerika'ya uçurdu ve burada bir süre spora devam ettiler. Cinsin en büyük örnekleri, şimdi Amerikan Pitbull Teriyeri olarak bildiğimiz daha büyük bir versiyon oluşturmak için çiftleştirildi. Günümüzde, köpek dövüşü için kullanılmazlar. Bunun yerine, harika çobanlar yaparlar ve bundan daha da iyisi, aile arkadaşları.

Bu renge sahip ilk köpeğin ne zaman ortaya çıktığı bilinmiyor. Ancak standart bir siyah burunlu Pitbull doğar doğmaz, mavi burunlu Pitbull'un çok geride olmadığı muhtemeldir. O zamandan beri, hayattaki daha eşsiz şeylerden büyülendik. Ve farkındalık ve eğitim sayesinde Pitbull itibarı yavaş yavaş arttığından, bu tüy rengine sahip köpekler daha popüler hale gelmek her zamankinden.Pitbull Irkları

Suda Mavi Burunlu Pitbull

Blue Nose American Pitbulls, ırktan kaynaklanan birkaç ceket renginden sadece biridir.

Dönem 'Pitbull' bir şemsiye terimdir Teriyer ve Bulldog soyundan gelen bir grup Pitbull tipi köpek için. Bir Pitbull'dan bahsederken, çoğu insan Amerikan Pitbull Terrier'e atıfta bulunur. Bazen Pitbull olarak adlandırılan diğer köpek ırkları, Amerikan Staffordshire Teriyeri, Staffordshire Bull Teriyeri ve Amerikan Bully'dir.

üç tane var genellikle Pitbull Terrier olarak adlandırılan köpek türleri . Pitbull'ların yetiştiriciler tarafından atanan çeşitli atamaları vardır, en yaygın olanı geleneksel siyah burunlu, kırmızı burunlu ve mavi burunludur. Kırmızı burunlu ve mavi burunlu en nadir görülenlerdir ve nedenini bir sonraki bölümde açıklayacağız.Renk Genetiği

çimenlerin üzerinde döşeme mavi burunlu pitbull

Bu renge sahip köpekler, genetikleri nedeniyle daha nadirdir.

Bu renk kombinasyonunun nadir olduğunu zaten biliyorsunuz, ama neden bu? Tamam, hepsi onun genetiğiyle ilgili. Çok bilimli ve karmaşık olmadan, bu ceket renginin nadirliğini anlamak için hızlı bir gen dersine ihtiyacınız var. Ne yazık ki DNA, ABC kadar kolay değil, ancak sizin için basitleştirmeye çalışacağız.

Yavru köpekler, tüm hayvanlar gibi miras alırlar. belirli özellikleri belirleyen gen grupları . Annenin bir geni olacak ve babanın da öyle olacak ve bu genlerin kombinasyonu burnunun, derisinin ve gözlerinin rengini vb. seçecek. Baskın bir gen, çekinik bir gene hükmedecektir. Baskın bir gen büyük harf ile karakterize edilir ve çekinik bir gen küçük harftir.

Mavi burun geni durumunda, mavi gen, siyah genin seyreltilmiş versiyonudur. MLPH geni (melanofilin olarak da bilinir), genlerin renklendirilmesinden sorumludur. Bu gendeki bir mutasyon, rengin seyrelmesine neden olur. Bu mutasyon çekinik bir gendir ve genetik dünyasında buna bir gen denir. d-allel veya bir d-lokusu .Yani, anne D/D ve baba D/D ise, köpek yavrusu D/D olacaktır, bu da siyah burunlu bir köpek yavrusu anlamına gelir. Eğer anne D/d ise ve baba D/d ise (bu, her ikisinin de çekinik geni taşıdığı, ancak büyük harf onu geçersiz kıldığı anlamına gelir), köpek yavrusu yine siyah burunlu olacaktır. Ancak, eğer anne d/d ise ve baba da öyle ise, yavru da d/d olacaktır (çünkü küçükleri geçersiz kılacak büyük D harfi yoktur). Bu, yavrunun seyreltilmiş rengi sergileyeceği anlamına gelir.

Çekinik gen taşıyıcıları oldukları için iki standart siyah burnun mavi burunlu bir yavruya sahip olabileceğini belirtmekte fayda var, ancak bunlar nadirdir. Arkasındaki bilimle gerçekten ilgileniyorsanız, çevrimiçi olarak çok daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Ama gerçekten bilmeniz gereken tek şey, seyreltilmiş mavi renkli burun çok daha nadirdir standart siyah renkten daha.

Görünüm

Köpek Açık Havada Çivi Çiğneme

Bu yavrular çarpıcı derecede güzel bir görünüme sahiptir.

Mavi burunlu Amerikan Pitbull Teriyeri, diğer Pitbull'larla hemen hemen aynıdır. Bunun dışında mavi bir burnu var. Mavi derken şirin maviyi kastetmiyoruz. Bunun yerine, seyreltilmiş bir siyahı kastediyoruz. Bu olabilir koyu griden açık griye renk . Burnu, geniş arsız sırıtışıyla çerçevelenmiştir ve kulakları çiçek şeklindedir. Başı ve burnu kare şeklinde, kuyruğu uzun, ince ve gökyüzünü işaret ediyor.Mavi burunlu Pitbull'lar genellikle ücretsiz mavi ceketi de miras al , gümüş veya mavi gözlü. Geleneksel Amerikan Pitbull Terrier renkleri, krem, siyah, kahverengi, kahverengi, brindle veya bu renklerin herhangi bir varyasyonunu içerir. Paltosu kısa ve parlaktır ve çok az tımar gerektirir.

Bu yavrular tipik olarak 17 ve 21 inç , pençeden omzuna ve arasında tartacak 50 ve 65 pound . Bu onu, görünüşte tıknaz ve atletik olan orta ila büyük boy bir köpek yapar. Kaliteli bir diyet verilirse ve iyi egzersiz yapılırsa, kaslarında kas varmış gibi görünecektir.

Gösteriye kabul edilmeyen veya kusur olarak görülen tek renkli Pitbull, merle renkli Pitbull'dur. Merle gerçek bir Pitbull rengi değil ve çizgi boyunca bir yerde, merle genine sahip başka bir cins gen havuzuna karıştırılmış olurdu. Vicdansız yetiştiriciler, alıcıları merle renkli bir Pitbull'un nadir ve benzersiz bir örnek olduğuna ikna etmeye çalışacak ve bir prim talep edecektir.Satılık merle renkli bir köpek bulursanız, o gerçek bir Pitbull değildir. Yetiştiriciye karşı dikkatli olun, ödemeyin ve uzaklaşın. Evet, bazı saygın yetiştiriciler, arz ve talep nedeniyle bu renk için biraz fazladan ücret alacaktır. Ancak belirli bir görünüm için aşırıya kaçmayın. Günün sonunda, onun kişilik ve seninle bağ çok daha önemli burnunun renginden daha

Mizaç

Sakin Köpek Açık Havada

Agresif bir üne rağmen, bu köpekler oldukça arkadaş canlısıdır.

ona rağmen agresif itibar , o gerçekten başka bir şey değil. Aslında, Amerikan Mizaç Testi Derneği tarafından test edilen yaklaşık 1.000 Pitbull'un bu efsanesini sona erdirmek için, neredeyse %90'ı kişilik testini geçti . Yani arkadaş canlısı ve iyi huyluydular. Diğer bir aile favorisi olan Dachshund ile karşılaştırıldığında, bunların %70'inden daha azı geçti. Pitbull bunlardan biridir. en iyi puan alan köpek ırkları.

Artık dinlendiğine göre, bu yavruların sevimli aptallar olduğunu söyleyebiliriz. Ailesiyle eğlenmek, oynamak ya da canın ne istiyorsa onu yapmaktan başka hiçbir şeyi sevmez. Getirmek, koşmak, flyball, halat çekme ya da sadece genel olarak saçmalamak olsun, her şey için bir oyundur. Bu onu yapar eğlenceli bir aile arkadaşı.Çok sevecen, sevecen ve gerçek bir pislik köpeği. Bu yüzden harika bir terapi köpeği yapar ve insanları daha iyi hissettirmeyi sever. Dövüş günlerinde, insanlarına zarar vermemek için eğitilmişti ve bu içgüdüyü bugüne kadar yanında taşıyor. o sadık ve memnun etmeye istekli ve seni mutlu etmek için her şeyi yapardı.

Bu samimiyeti yabancılara ve davetsiz misafirlere de yayıyor. Bu nedenle, bir bekçi köpeği arıyorsanız, başka bir cins düşünebilirsiniz. Cehennem herkese açık kollarla hoş geldiniz , çok sayıda insanın gelip gittiği girişken bir aileyseniz bu harika.

Bununla birlikte, bu dostluğu kemirgenlere ve diğer küçük hayvanlara yaymaz. Onun reyting geçmişini hatırlıyor musun? İyi sosyalleşmiş olsa bile, evcil farelerin olduğu bir evde iyi geçinememek . İyi sosyalleşirse, diğer köpekler iyidir, kemirgenler değildir. Evde birden fazla evcil hayvan varsa, herhangi bir taahhütte bulunmadan önce kontrollü bir ön görüşme yaptığınızdan emin olun.

Egzersiz ve Eğitim

Ağzında Oyuncak Olan Köpek

Onları meşgul etmek için bol oyuncağa ihtiyaç duyan aktif bir köpek bekleyin.

Bu yavrular, ihtiyacı olan enerjik köpeklerdir. her gün en az 60 dakika egzersiz. Yağmur yağsın ya da parlasın, mutlaka, bu köpeğin o yoğun enerjisini dışarı atması gerekiyor. Çıkışı olmadan sorunlu, asi ve aynı zamanda yıkıcı olacak. En sevdiğin koltuk? Sıkılmış bir yavruya karşı hiç şansı yok.

Bunun yanında ihtiyacı olan gün boyunca interaktif oyun süresi . Bu onun beynini uyarır, meşgul eder ve onunla olan bağınızı güçlendirir. Bu yavrular zorlu kurabiyeler ve sert oyuncaklara ihtiyacı var, bu yüzden bir sürü kurabiyeye yatırım yaptığınızdan emin olun. yıkılmaz köpek oyuncakları onu mutlu etmek için.

Azim ve sadık doğası onu, söylediğiniz her şeyi dinleyecek olan köpeği memnun etmeye hevesli yapar. Kalıcı eğitim ile bu yavru, eğitmek için bir zevktir. İhtiyacınız olan tek şey, elinizde birkaç ikram ve mükemmel bir 'kim iyi çocuktur?' gıcırtılı bir ses. üzerinde okuduğunuzdan emin olun pozitif ödül eğitim yöntemi , ve o hiçbir zaman itaatkar olacaktır.

Sosyalleşme anahtardır Köpek dövüşü geçmişi yüzünden bu yavrularla. İyi sosyalleşirse, etrafındaki en arkadaş canlısı köpeklerden biridir. Ama değilse, elinizde bir sorun olacaktır. Saygın yetiştiriciler, siz onu almadan önce onu sosyalleştirecektir. Bu nedenle, onu diğer köpeklerle ve tanıdık olmayan durumlarla karıştırarak buna devam ettiğinizden emin olun ve güvenini oluşturun.

Sağlık

Sağlıklı Bi-Renkli Köpek Nefesi

Blue Nose Pitbull'lar 12 yıldan uzun yaşayabilir ve genellikle sağlıklıdır.

Sağlığı söz konusu olduğunda, bu yavrularla standart kara burunlu Pitbull arasında küçük bir fark vardır. Bu daha fazla neden saygın bir yetiştiriciyle çalışın Kim mümkün olan en sağlıklı yavruları üretmek için elinden geleni yapacaktır.

Ne yazık ki araştırmalar, açık mavi renge neden olan mutasyona uğramış genin düşük melanin seviyelerinin bir sonucu olduğunu gösteriyor. Melanin, cilt, saç ve göz pigmentasyonu için geniş bir terimdir. Düşük melanin seviyeleri diğer sağlık sorunlarına neden olabilir cilt rahatsızlıkları, kalp hastalıkları, göz rahatsızlıkları, daha düşük bağışıklık ve daha yüksek kanser geliştirme şansı gibi.

Mavi burunlu bir Pitbull arıyorsanız, bu aklınızda bulundurmanız gereken bir şey. Çünkü onun hayatı olabilir biraz daha zahmetli geleneksel bir siyah burun ile karşılaştırıldığında. Veteriner faturaları ve sigorta söz konusu olduğunda da size biraz daha pahalıya mal olabilir.

Neyse ki Amerikan Pitbull Teriyeri çok sağlıklı bir cins. En yaygın iki endişe kalça displazisi ve cilt alerjileridir. Serebellar abiyotrofi, cinste hareketliliğini azaltabilen de bulunur, ancak bu daha az yaygındır. Genellikle uzun bir ömre sahiptir. 12 ila 16 yıl.

Beslenme

yemek için bekleyen teriyer köpek

Tüm Pitbull Teriyerleri, her yaşam aşamasına uygun yüksek kaliteli kuru mama taneleriyle beslenmelidir.

Onların mama ihtiyacı üstün kaliteli Pitbull köpek maması bu onu gün boyunca ayakta tutacaktır. Yüksek protein içeriğine sahip bir mama tanesi arzu edilir, bu nedenle onu en az %25 protein içeriği ile beslemeye çalışın. Ayrıca muhtemelen günde yaklaşık 1.100 kalori yiyecektir, bu da şuna eşittir: 2 ½ su bardağı yemek ve çalışan bir Pitbull ise daha fazlası.

Cinsin bu varyasyonu, cilt alerjilerinden muzdarip standart bir siyah burunlu Pitbull'dan daha olasıdır. Bu nedenle, derisinin durumuna her zaman dikkat edin, çünkü kasesine koyduğunuz şey cildi etkileyebilir. Cildini normalden daha fazla kaşıdığını fark ederseniz, kırmızı veya iltihaplı cildi varsa veya yer yer tüyleri dökülüyorsa onu veterinere götürün. bunların hepsi alerjik reaksiyon belirtileri , ve bu onun yemeği olabilir.

tımar

Yıkanan Pitbull Teriyeri

Bu yavrularla aylık bir banyo rutini bekleyin.

Mavi burunlu Pitbull'un çok az bakım gerektiren kısa ve şık bir ceketi vardır. Bu, egzersiz ihtiyaçlarına ne kadar zaman ayırmanız gerektiğini düşünürsek harika bir haber. Sadece ihtiyacı olacak haftada iki ila üç kez bir fırça , olarak Pitbull'lar yıl boyunca shedder'lardır. . Bu, ölü kürkün çıkarılmasına, doğal kürk yağlarının etrafa yayılmasına ve genellikle onu akıllı görünmesini sağlamaya yardımcı olacaktır.

Taze kokmasını sağlamak için her 8 ila 12 haftada bir banyoya ihtiyacı olacaktır. Yine hassas bir cilde sahip olduğu bilindiği için, onu her zaman yumuşak bir şampuanla yıkayın . Yulaf ezmesi gibi doğal malzemelerle yapılanları arayın ve cildini kötüleştirmemelidir. Çok hassas bir cildi varsa, veterineriniz ona ilaçlı bir şampuan reçete edebilir.

Göz, kulak ve diş temizliği gibi diğer tüm bakım rejimleri diğer köpeklerle aynıdır. Bunları haftada en az bir kez yapın ve aynı zamanda onunla bağ kurmanın harika bir yolu fazla. Neyse ki çok enerjik olduğu için tırnaklarını kesmene gerek yok çünkü doğal olarak yıpranacaklar.

Yetiştiriciler ve Köpek Fiyatları

Beyaz ve Mavi Paltolu Köpek Yavrusu

Safkan bir köpek yavrusu için 1000 dolardan fazla ödemeyi bekleyin.

Bu renk kombinasyonu nadir olduğu için, birçok vicdansız yetiştirici birlikte mavi burunları üretecektir. Bu, hasta, çok yaşlı, çok genç veya yakın akraba olmalarına (yani, yavruları olan bir ebeveyn veya kardeşleri olan kardeşleri) bakılmaksızın geçerlidir. Bu uygulamaya denir akrabalı yetiştirme ve gen havuzu sınırlı olduğu için ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir.

Mavi burunlu bir Pitbull'a sahip olmaya kararlıysanız, her zaman köpeklerini akrabalı yetiştirme yoluyla yaratmayacak saygın bir yetiştiriciyle çalışmalısınız. Evet, onlar için biraz daha fazla ödemeniz gerekebilir, ancak sağlıklı olma şanslarının çok daha yüksek olduğunu garanti edebilirsiniz. Uzun vadede bu muhtemelen veteriner faturalarında çok tasarruf edin fazla.

Saygın bir yetiştiriciden, her yerde ödeme yapmayı bekleyebilirsiniz 1.000 ila 3.000 ABD Doları arasında safkan bir köpek yavrusu için. Saygın bir yetiştiriciyi nasıl bulacağınızı merak ediyorsanız, profesyonel bir web sitesine (Craigslist'te reklam yok) ve sizi yavruları ve ebeveynlerini şahsen görmeye davet edecek yetiştiricilere bakın. Sağlık izinleri isteyin ve önceki müşterilerin yorumları da harika.

Kurtarmayı düşünüyorsanız, muhtemelen orada olduğunu öğrenince şaşırmayacaksınız. Kurtarma barınaklarında diğer köpek ırklarından daha fazla Pitbull . Bu üzücü olsa da, birçok güzel Pitbull'un sonsuza kadar yuvalarını beklediği anlamına geliyor. Yerel kurtarma merkezlerinizi veya özel kurtarma merkezlerinizi ziyaret edin. Pitbull Kurtarma web siteleri , ve bu ceket rengine sahip bir tane bulmak için oradaki kişilerle konuşun.

Sıkça Sorulan Sorular

 • Blue Nose Pitbull ve Red Nose Pitbull: Fark Nedir?

  İkisi arasındaki fark burun ve kürk rengidir. Mavi burun, seyreltilmiş çekinik bir genin sonucudur ve kırmızı burun, başka bir nadir resesif genin sonucudur . Hem mavi hem de kırmızı burun, standart siyah burunlu Pitbull'dan daha nadirdir.

 • Mavi Burun Pitbull'um Olduğunu Nasıl Anlarım?

  Mavi burunlu Pitbull'unuzu herhangi bir siyah burunlu köpeğin (ki bu köpeklerin çoğunluğudur) yanında durursanız, farkı anında anlayabilirsiniz. Burunları daha ince bir grimsi mavidir ve seyreltilmiş siyahtır.

 • Köpeğimi AKC'ye kaydettirebilir miyim?

  Hayır. Ne yazık ki, Amerikan Kulübesi Kulübü, Amerikan Pitbull Terrier'i bir cins olarak tanımıyor. Bunun yerine, onu şuraya kaydettirmeniz gerekecek. Birleşik Kennel Kulübü . Ve çok şükür bu ceket rengini kabul ediyorlar. Tanıyamadıkları tek renk merle ceketi ve albinizmli Pitbull'lar.

 • İyi Aile Hayvanları Yapıyorlar mı?

  Evet. Herhangi bir Amerikan Pitbull Teriyeri gibi, mavi de harika bir aile hayvanı yapar. Sadece sevecen ve tatlı değiller, aynı zamanda eğlenceli, enerjik, sadık ve güler yüzlüler. Bir aile köpeğinden isteyebileceğiniz her şey! Tabii ki, doğru aile olmanız gerekiyor, ancak tüm kutularını işaretleyebilirseniz, kesinlikle mükemmel bir bağ olacaktır.

 • Yasadışı mı?

  Bu, nerede yaşadığınıza bağlıdır, ancak Pitbull'lara izin verilirse, mavi buruna da izin verilir. Bazı coğrafi bölgelerde cins kısıtlamaları vardır. Pitbull belirli bir alanda yasaklanmışsa, türün bu varyasyonu da öyle. Birini hayatınıza almayı düşünüyorsanız, yerel yasalarınızı, ayrıca kira sözleşmelerini ve sigorta gerekliliklerini vb. kontrol ettiğinizden emin olun.

Son düşünceler

Yani, işte orada, hakkında bilmeniz gereken her şey var. mavi burunlu Amerikan Pitbull Teriyeri , ve onun mavi burnu. Bu yavruyu hayatınıza kabul etmeyi düşünüyorsanız, anlamanız gereken her şeyin yanı sıra.

Sizin için doğru köpek olup olmadığını merak ediyorsanız, umarız kararınızı biraz daha netleştirmişizdir. Bazı Pitbull gerçeklerini ve mitlerini düzleştirmenin yanı sıra. Genel olarak, herhangi bir Pitbull gibi, harika bir aile hayvanı ve sadık bir yardımcı olur. O da bir yapar çalışkan çiftlik arkadaşı bir köpek çobanı çalıştırmanız gerekiyorsa.

Neredeyse diğer Pitbull'larla aynıdır, ancak daha nadir bulunur, satın alınması daha pahalıdır ve uğraşması gereken birkaç ekstra sağlık sorunu vardır. Ama eğer sen saygın bir yetiştiriciyle çalışın , sağlıklı bir mavi şansınız kesinlikle artar.

Yorumlar