Topraktan Gelen 14 Avustralya Köpek Irkı

Topraktan Gelen 14 Avustralya Köpek Irkı

Ne de olsa Avustralya, birçok farklı bitki ve hayvan türünün endemik olduğu dünyanın en biyolojik çeşitliliğe sahip ülkelerinden biridir. Avustralya'daki hayvanları düşündüğünüzde, akla kanguru, koala ve vombat gibi birkaç ikonik keseli hayvan gelir. Ancak, var sayısız diğer türler Avustralya'nın sert vahşi doğasında gelişmeye başladılar.

Ülkedeki hayvanların çeşitliliği göz önüne alındığında, onların da kendi köpeklerinin olacağını düşünmek mantıklı. Ve bu düşünce doğru! Oldukça az sayıda ırk var Land Down Under'da ortaya çıktı ya da en azından gelişimlerinin çoğunu orada yaptılar.Avustralyalı köpek ırklarının birçoğunun, ülkenin denizlerinde gezinmek amacıyla yaratıldığını göreceksiniz. engebeli arazi ve zorlu koşullar . Çoğu, aynı zamanda harika refakatçi köpekler yapan çalışan ırklardır. Var büyük miktarda çeşitlilik her bir türün nasıl göründüğü, davrandığı ve diğerleriyle nasıl etkileşime girdiği konusunda. Her ailenin ihtiyacına uygun bir Avustralya köpek ırkı olduğu neredeyse kesin! En popüler Avustralya Köpek Irklarına bir göz atalım!

İçindekiler

mavi topuklu

Benekli Gri Köpek Kuru Otların İçinde Duruyor

Blue Heeler, verimli bir sığır çoban köpeği olarak yetiştirildi.Blue Heeler, diğer adıyla Avustralya Sığır Köpeği , muhtemelen bu listedeki en tanınmış köpektir. ihtiyacına cevap vermek için 1800'lerde yetiştirildiler. enerjik ve zeki köpek vahşi doğanın engebeli arazisinde bile sığırları verimli bir şekilde güdebilirdi.

Bu köpekler, omuzlarında 19 inç civarında küçük olabilirler, ancak büyük bir kişilikleri ve sadakatleri var! Bu köpekler arasında dünyanın en yetkin ; iyi olduklarını kanıtlayabilecekleri bir işleri olduğunda gerçekten başarılı olurlar. Oldukça bağımsızdırlar ve açık havada olmayı tercih et korunaklı bir yaşam tarzına geçiş, bu yüzden her zaman hareket halinde olan aileler için daha iyidir.

Blue Heeler'ın her gün egzersiz için ayrılan çok zamana ihtiyacı olacaktır. Ellerinden geldiğince etrafta koşmak isteyecek, inanılmaz derecede yüksek enerjili köpeklerdir. onlar gerçekten en iyisi daha kırsal alanlardaki evler için uygundur gevşemek ve özgür olmak için bolca geniş, açık alanın olduğu yerde. Bu köpek, insanların etrafında bile sürü davranışı sergiliyorsa çok endişelenmeyin; onlar sadece işlerinde olabildiğince iyi olmaya çalışıyorlar.
Avustralya Teriyeri

Sivri Kulaklı Küçük Ten Rengi ve Siyah Köpek

Avustralya Teriyeri, dünyanın en küçük çalışan teriyerlerinden biridir.

Bu tüylü arkadaş, Avustralya köpek kulübesi kulüpleri tarafından doğru şekilde tanınan ilk ırklardan biridir. Onlar gerçek bir Terrier cinsidir ve çalışan en küçük Terrier ırklarından biri Dünyada. İyi yapılmış bir işten gurur duyarlar, ancak her zaman ilk kabul eden kişi olmanızı isteyeceklerdir. Doğruyu söylemek gerekirse, Avustralya Teriyerleri kesinlikle muhtaç küçük köpekler! İyi çalışmalarını gözlemleyebilmeniz için her zaman yanlarında olmanızı isteyeceklerdir.

Onlar bir .. sahip cesur kişilik bu onları tanıştıkları herkese sevdirir. Bu köpeğin yapacak bir işi olabilir, ama aynı zamanda sevgi sıkıntısı olmayan harika bir arkadaştır! Sadece olduklarını unutmayın doğal avcılar ; asıl amaçları haşarat avlamaktır. Bu nedenle, evi paylaşabilecek diğer evcil hayvanlarla uyumlu ilişkiler sağlamak için köpeklik çağından itibaren iyice sosyalleştirilmelidirler.Bu, gününün çoğunu etrafta koşarak geçirmek isteyecek bir başka oldukça aktif köpek. Sevmeleri iyi olsa da kendi egzersizlerini aramak Sahipler, tasmaları takılıyken onları yürüyüşe çıkarmayı da düşünmelidir. Bu, diğer küçük hayvanları avlanma arzularından korurken, sadece çiftliklerinin ötesini keşfetmelerini sağlar.

Küçük köpekler oldukları için 11 inç boyunda soluklarda, evde olduklarında çok fazla alana ihtiyaç duymazlar. Dış dünyayı da keşfetmek için bolca zaman olması koşuluyla, bir daire onlara çok uygun olur.


Avustralya Kelpisi

Dock üzerinde duran sivri kulaklı kahverengi köpek

Avustralya Kelpie, çiftçiler için sığır ve koyun gütmek için yetiştirildi.

bu Avustralya Kelpisi orta boylu bir köpektir, aslen çiftlik ve çiftlik yaşamı için yetiştirildi . Sığır ve koyun çobanları olarak harika bir iş çıkarıyorlar. Ayrıca evlerinin koruyucusu olarak da hizmet ederler. Bazen gütmede çok iyi bir iş çıkarırlar ve bu davranışı sevimli bir şekilde evdeki insanlarına veya diğer evcil hayvanlarına yayarlar.Onlar mükemmel bekçi köpekleri Yanlış olabilecek en ufak şeylere bile ne kadar uyanık olduklarından dolayı. Bu genellikle yanlış alarmlara neden olabilir, bu yüzden onları daha dikkatli olmaları için eğitmeniz gerekecek.

Bu köpekler iş için yaşar ve bu nedenle her zaman onları meşgul edecek bir şeye ihtiyaç duyarlar. Yetersiz egzersiz ve zihinsel uyarım , kolayca huzursuz ve hüsrana uğrarlar, bu da yıkıcı davranışlara yol açar. Bu nedenle, sahipleri Kelpies'e mutlu kalmak için ihtiyaç duydukları tüm eylemi vermek için ekstra özen göstermelidir.

Bu sadece çalışmanın ötesine geçer; onlar da olacak bolca eğitim egzersizine ihtiyaç var ve oyuncaklar onların memnuniyetini korumak için. Dışarıda olduklarında, güvenli bir şekilde çitle çevrilmiş olması koşuluyla, gezinmek için geniş bir alana ihtiyaçları olacaktır. Aksi takdirde, bu türün seyahat tutkusu en iyisini elde edebilir; keşfetmeye ve kendi başlarına kargaşaya neden olabilirler!


Avustralyalı Cobberdog

Ağacın Yanında Duran Tan Kıvırcık Köpek

Avustralyalı Cobberdog, aslen Labradoodle'dan geliyor.Avustralyalı Cobberdog, bu listede benzersizdir, çünkü öncelikle labradoodle . Tutarlı bir köpek kalitesi yaratacak kadar uzun süre yetiştirildiler ve hatta kendi benzersiz DNA dizisini geliştirdi . 2012 itibariyle, MDBA (Usta Köpek Yetiştiricileri ve Ortakları), Cobberdog'u saf bir cins olarak tanır.

“Cobber” adı, “arkadaş” için Avustralya argosudur. Muhtemelen bu köpeğin olduğunu tahmin edebilirsiniz. süper tatlı ve sevimli . Cobberdog'ları normal Labradoodle'lardan ayıran şey budur: rahatlık sağlamada mükemmel olmaları için yetiştirilirler. olarak iş için yapılırlar terapi ve yardım köpekleri , çünkü büyük bir insani duygu algısına sahipler. Uyumludurlar, çok zekidirler ve kolayca eğitilirler. Hayatında bir Cobberdog'a sahip olmak sadece bir zevk!

Bu köpekler çok saygılı bir kişiliğe sahiptir. Her zaman yardım etmeye hazırdırlar ama asla iyilik yapma arzusunu empoze etmezler. Cobberdog'lar, birçok farklı alanda yaşam için mükemmel bir şekilde uygundur. küçük daireler veya büyük çiftlikler ülkede. İnanılmaz derecede sabırlıdırlar ve sahipleri meşgulse kendi başlarına vakit geçirmekte zorlanmazlar. Bu onları her türlü ev için ideal bir arkadaş yapar. Ne de olsa herkes iyi bir arkadaş kullanabilir!
Avustralya Kısa Kuyruklu Sığır Köpeği

Açık Kahverengi Benekli Köpek Oynarken

Avustralya Stumpy Tail Sığır Köpeği kısa, bodur bir kuyruğa sahiptir ve çok çeviktir.

Bu listedeki diğer bir çoban, adı ağız dolusu olabilen Avustralya Stumpy Tail Sığır Köpeğidir, bu yüzden onlara kısaca Stumpy diyeceğiz! Onlar Avustralya Sığır Köpeği ile yakından ilgili , ancak daha uzun uzuvlara ve daha ince bir fiziğe sahip olma eğilimindedir. Bu, sığır sürülerini daha verimli bir şekilde sürmek için sıkı ve düzgün dönüşler yapmalarına yardımcı olur. Ayrıca çok kısa bir kuyrukları olduğunu da çok çabuk fark edeceksiniz – eğer isim onu ​​ele vermiyorsa – eğer varsa, çok kısa kuyrukları var!

Bu uyarıyı, aktif köpeği erkenden eğitmek ve sosyalleştirmek, onlara ailenizdeki rolleri hakkında iyi bir fikir verecektir. Buna rağmen yapacakları her zaman onları meşgul edecek bir şeye ihtiyaç duyar . Tamamlanacak bir görev veya yapılacak bir iş olduğunda en mutlular. Bu ihtiyaca cevap vermemek, good ole Stumpy'de kolayca yıkıcı davranışları teşvik edecektir!

Bu köpekler inanılmaz sporcular, yetenekli yüksek hızlarda koşmak ve daha uzun mesafeler için. Bunun nedeni, onların çoban olarak çalışmaları, onların çiftlik hayvanlarının üzerinde durmalarını gerektirmesidir! Küçük bir apartman dairesinde ise çok daha kötüsü, içeride geçirilen hayattan kesinlikle nefret edecekler. Bu köpekler olacak büyük miktarda alana ihtiyaç duymak kendini serbest bırakabilmek ve eğlenebilmek. Komşularınız varsa, köpeğinizin atlayamayacağı bir çitiniz olduğundan emin olun!
Avustralya Kanguru Köpeği

Açık Kahverengi Benekli Köpek Sudan Atlıyor

Avustralya Kanguru Köpeği, günümüzde onları bulmayı çok zorlaştıran çok nadir bir türdür.

Açıkçası, Avustralya Kanguru Köpeği olarak adlandırılan belirli bir köpek türü yoktur. Bunun yerine, Pitbull'a daha çok benziyor : isim, belirli bir köpek grubunu tanımlamak için kullanılan genel bir terimdir. Bu köpekler muhtemelen Greyhound, Staghound veya Deerhound gibi yerleşimciler tarafından Avustralya'ya getirilen gözetleme köpeklerinden yetiştirildi.

onlar için yetiştirildi ailelerin ete erişmesine yardımcı olun aksi takdirde kendilerini avlamak çok zor olurdu. Kanguru Köpekleri, sahiplerinin avlarına katılmak ve mümkün olduğunca çok avı yakalamaya yardımcı olmak için ellerinden gelenin en iyisini yaptı. Onlar kartal gözlüydüler ve avlarını inanılmaz bir hassasiyetle takip et .

Bu günlerde, ne yazık ki çok popüler olmadıkları için onlarla karşılaşmanız daha az olasıdır. Bu nedenle, aktif olarak yetiştirilmiyorlar. Birçoğu Avustralya'nın daha kırsal kesimlerinde yaşıyor ve gerektiğinde av yakalamak için hala iyi bir iş çıkarıyorlar.

Bu yaşayan efsanelerden birine sahip olacak kadar şanslıysanız, egzersiz ihtiyaçlarını karşılamak için elleriniz oldukça dolu . Vahşi doğaya karşı derin bir özlemleri var ve sahiplerinin özgürce koşmalarına izin vermelerine ihtiyaçları olacak.


avustralya geyiği

Çimenlerde yatan iki koyu gri sıska köpek

Avustralya Geyik Köpeği, esas olarak yaban domuzu veya kanguru avlamak için yetiştirildi.

Bu listedeki bir başka avcı olan Avustralyalı Staghound, köklerini Avrupa'dan yerleşimciler tarafından Avustralya'ya getirilen Greyhounds ve Scottish Deerhounds'ta bulur. Onlar aslen için yetiştirildi büyük oyun avlamak domuz veya kanguru gibi.

Tarihsel olarak, bu köpekler aynı zamanda birçok yerleşimcinin et yiyip hayatta kalmasının büyük bir nedeniydi; Avustralya'daki zorlu koşullarda bile her zaman usta avcılar oldular. Avlarını tespit etmek için koku alma duyuları yerine görme yetilerini kullanma eğilimindedirler.

Bu cins henüz resmi olarak tanınmasa da, Avustralya menşeli en pahalı köpek olarak gelen yetiştiricilerde yüksek bir fiyat alıyorlar. Bu köpeklerin fiyat etiketi 1000 USD'ye kadar ulaşabilir , bu büyük bir meblağ! Bu günlerde, çok popüler olmasalar da, çok sayıda insan şirketlerinden keyif alıyor.

Bu köpeği iyi bir avcı olarak eğitmek, yavruluklarının başlarında başlar, ancak sahipleri genç yavrularının serbest bırakılmaya hazır olmasına dikkat etmelidir. Serbest koşmak için yapılan birçok köpek yavrusu yaralanır, bu da onları daha büyük olduklarında bile etkileyebilir. Avustralyalı Stahound ayrıca uygun şekilde sosyalleştirilmeli insan ailelerinin, evcil hayvanlarının ve besleyebilecekleri herhangi bir hayvanın etrafında güvende olmak için.


Minyatür Tilki Teriyeri

Ağaç Kütüğü Üzerinde Küçük Kahverengi ve Beyaz Köpek

Minyatür Tilki Teriyeri, çiftliklerde istenmeyen haşereleri yakalamak için yetiştirilmiş hızlı, hareketli köpeklerdir.

'Mini Foxie' olarak da bilinen Minyatür Tilki Teriyeri, haşereleri, özellikle de tilkileri yakalamak için yetiştirilmiş başka bir köpektir. Adından da anlaşılacağı gibi, daha küçük tarafta olma eğilimindedirler. Bu aslında idealdir; onların boyut, avlarını yakalamak için etrafta dolaşmalarını kolaylaştırır ! Bu köpekler işlerini severler ve işteyken ciddi tavırları ile tanınırlar.

Sahiplerinin mülkünü istenmeyen sakinlerden kurtarmak için çok çaba sarf ettiler. Ancak, iş günü sona erdiğinde, çalışmaktan başka bir şey istemezler. sahipleriyle kucaklaşmak ve onlara sunabilecekleri tüm sevgiyi verin. Mini Foxie çok sevecen ve memnun etmesi kolay. Bu, onları bakıma ihtiyacı olan aileler için mükemmel bir seçim yapar. sadık arkadaş .

Bu köpekler son derece canlı ve onların enerjisine ayak uydurabilmeniz için size ihtiyacı olacak! Yapacak ciddi bir işleri yoksa, sizinle mahallede uzun yürüyüşler yapmaktan keyif alacaklardır. Onları bir tasma üzerinde tuttuğunuzdan emin olun; onların yüksek av sürüşü ilginç bir şey gördüklerinde veya kokladıklarında onları şaşkına çevirebilir! Bu cinsi egzersiz yapmak onların mutluluğunun anahtarıdır, bu yüzden onları olabildiğince yorduğunuzdan emin olun.


gergedan teriyeri

Sivri kulaklı küçük kahverengi ve beyaz benekli köpek

Tenterfield Terrier, her türlü ev hayatına kolayca uyum sağlayan çok sadık bir köpektir.

Mini Tilki Teriyerinin soyundan gelen, Tenterfield'deki Yeni Güney Galler kasabasından gelen Tenterfield Teriyeridir. Bu iki cins genellikle karıştırılır, ancak onları ayırmanın kolay bir yolu vardır. Gerçek Tenterfield Teriyerleri, Tenterfield içinde veya çevresinde bulunur; aslında onları başka bir yerde bulmak oldukça zor!

Cinslerinin çoğunluğunun özel konumuna rağmen, Tenterfield Teriyeri olarak bilinir. güçlü iradeli, cesur ve sadık . Ayrıca, sosyal mizaçları ve iyi kalpleri göz önüne alındığında, birçok farklı türde aileye ve yaşam koşullarına uyarlanabilirler.

Bu köpekler, baş döndürücü hızlarda koşmak konusunda harikalar; olabilir enerjilerini tutmak zor . Bu alıngan köpeklerden birine sahip olacak kadar şanslıysanız, yakınlaştırmaların geçmesine izin vermek için onlara geniş bir alan vermeniz gerekecektir. Dışarıda oynamak ve egzersiz yapmak için yeterli zaman onların mutluluğu için çok önemli olacaktır. Yorulduklarında, evinizin rahatlığında sizinle daha fazla zaman geçirmekten fazlasıyla memnun olurlar.


ipeksi korkunç

Çimenlerin arasında duran küçük gri ve ten rengi uzun saçlı köpek

Silky Teriyerler avlanmak için yetiştirildi, ancak aynı zamanda çok sevimli kucak köpekleri de yaptılar.

Silky Teriyerler, cinslerinin ismine fazlasıyla layık olan güzel tüyleri olan sevimli köpeklerdir. Sevimli, mütevazı görünümlerine aldanmayın; İpeksi Teriyer bir inanılmaz avcı . Sıçanlar ve yılanlar gibi daha büyük haşarat karşısında bile korkusuzdurlar. Bu onları evlerinin büyük koruyucuları yapar.

İpeksi iyi olma eğilimindedir kucak köpeği, kucaklaşmayı sevdikleri için . Bu, özellikle dışarıda geçirilen uzun bir günün ardından geçerlidir! Kendilerine nezaket ve saygıyla davranan aile üyelerinin yanında olmayı severler. Bu nedenle, kendilerine şaka yapmaktan çekinmeyen daha küçük çocuklara karşı sabrı olmayabilir.

Bu köpekler biraz havlama eğilimi , bu yüzden muhtemelen onları bir apartman kompleksinde tutamayacaksınız. Onlara daha sessiz olmayı öğretmeniz mümkün olsa da, çok çaba gerektirir ve başarılması oldukça zordur.

Bu sadece havlamak için bu köpeğin doğası , tıpkı küçük hayvanları kovalamak ve bahçede çukur kazmak doğalarında olduğu gibi. Bu, dışarıda geçirdikleri zamanı her zaman denetlemeniz gerektiği anlamına gelir. Onlar çok enerjin var ve tatmin olmak için egzersize ihtiyaç duyacaklar, ancak sahipleri Silky Teriyerlerinin yıkıcı davranışlarına hakim olma konusunda dikkatli olmalılar.


Jack Russell Korkunç

Havada Zıplayan Kahverengi Benekli Küçük Beyaz Köpek

Jack Russell Terrier çok enerjik, arkadaş canlısı, dışa dönük bir köpektir.

Bu köpeği listemizde görmek sizi şaşırttı mı? Pekala, bunu bilmelisin Jack Russell Terrier'in ortak kökenleri var . Başlangıçta Birleşik Krallık'ta yetiştirildiler, ancak cins tamamen Avustralya'da geliştirildi. Onlar harika canlı, coşkulu köpekler Karşılarına çıkan herkesle arkadaş olmayı seven.

Bu, ailenin Jack Russell'ın ilgilenmesi gereken birçok ihtiyacı olduğunu anlaması koşuluyla, onları birçok farklı aile türü için ideal kılar. Örneğin, bu cins inanılmaz derecede muhtaç ve yalnız olmaktan nefret edecek . Kendi hallerine bırakılırsa, bahçeyi ve hatta değerli eşyalarınızı kolayca paramparça edebilirler. Onları idare eden ailenin, köpek arkadaşlarını kimin izleyeceğine dair dönüşümlü bir programı olması en iyisidir. Bu, JRT'nin mutluluğunu sağlar.

Jack Russell inanılmaz enerjik ve tüm bu ekstra enerjiyi yakmak için bir yola ihtiyacı olacak. Onları düzenli yürüyüşlere çıkarmalısın. her gün 60 dakika . Bu çok fazla, ancak dönüşümlü programın devreye girmesi gereken yer burası! Yürümedikleri zamanlarda, akıllarını meşgul etmeleri ve değerli gül çalılarınızı kazma düşüncelerinden uzak tutmaları için onlara oyuncaklar ve oyunlar vermek her zaman iyi bir fikirdir.


boğa Arap

Sahilde Brindle Noktaları Olan Uzun Beyaz Köpek

Bull Arab, yaban domuzlarını avlamak ve mükemmel bekçi köpekleri yapmak için yetiştirildi.

Bull Arab, isimlerine rağmen %100 Avustralyalı bir köpektir. amacıyla Avustralya'da yetiştirildiler. yaban domuzu avlamak . Ayrıca bölgelerini çok korudukları için mükemmel bekçi köpekleridir. Ancak, Boğa Arap çok sağlam olabilecek bir sahibine ihtiyacı var onların liderliğinde.

Bunun nedeni, herhangi bir onaylanmış saldırgan davranış değildir; RSPCA, bu varsayımın herhangi bir istatistiksel kanıtını doğrulamamıştır. Bunun yerine, sahipleri Boğa Araplarını ele alırken dikkatli olmalılar çünkü onlar inanılmaz inatçı olabilir ! Bu köpekler genellikle işleri kendi yöntemleriyle yapmak isterler, bu da onları eğitmeyi zor bir görev haline getirebilir. Yine de, düzgün bir şekilde sosyalleştirildiklerinde iyi bir aile arkadaşı olan sakin, arkadaş canlısı ve sadık köpeklerdir.

Bull Arab'ınızı verdiğinizden emin olun egzersiz için çok zaman . Bu listedeki diğer birçok köpek gibi etrafta koşmayı severler. Görünüşte sınırsız bir enerjileri var ve bütün günlerini dışarıda ilginç manzaralar ve kokuların peşinden koşarak geçirmekten mutlu olacaklar. Gözetimsiz bırakılırsa mahalledeki diğer insanlar ve evcil hayvanlar için kolayca sorun yaratabileceklerinden, onları her zaman açık havada günlük eğlencelerinde denetleyin!


Koolie

Benekli Gri, Beyaz, Siyah ve Tan Köpek Otların Arasında Duruyor

Koolie ayrıca çalışmak ve gütmek için yetiştirildi ve çoğu köpek ırkından daha uzun yaşadığı biliniyor.

Koolie, 1800'lerin başında Avustralya'ya getirilen İngiliz ırklarından yetiştirilen, çalışmak ve gütmek için bir Avustralya köpek ırkıdır. Bu, bu listede aslında standart bir cins olmayan başka bir cins.

Koolie ailesinde o kadar çok çeşitlilik var ki, atalarının ötesinde ortak olan şeyleri daraltmak zor. Bölgeye bağlı olarak, boyutları, renkleri ve şekilleri değişebilir ! Gen havuzlarındaki büyük çeşitlilik nedeniyle Koolies çok sağlıklıdır. Bu nedenle, uzun ömürlü köpeklerdir, bazen doğru bakımla 18 yıl veya daha fazla yaşarlar.

Bu cins ailede pek fazla ortak nokta bulunmamakla birlikte, çalışkan ve titiz çalışanlar olduklarını söylemek yanlış olmaz. gösteriyorlar çobanlıkta olağanüstü yetenek , özel bir teknikle, çobanla geri dönene kadar güttükleri koyunların etrafında dönerler. Çoğu Koolie'nin olduğunu varsaymak güvenlidir. iyi bir aciliyet duygusu olan akıllı köpekler . Uyanıklıkları, çoban olarak yeteneklerinin anahtarıdır.


Dingo

Kumda Yürüyen Kırmızımsı Tan Köpek

Dingo, Avustralya'daki en eski yerli köpektir ve oldukça zeki avcılar olarak bilinir.

Dingolar muhtemelen Avustralya'ya özgü en yaşlı köpek , 3.000 yıllık inanılmaz bir tahmine dayanan bir geçmişe sahip! Bu nedenle, gerçek bir köpek türü olmanın aksine, genellikle kendi hayvanları olarak kabul edilirler. Bu nedenle, birçok insan Dingoları evcilleştirmiş olsa da, bir aile ortamı için yapılmadıkları iddiasıyla bunu yapmak hala tartışmalıdır.

Bir Dingo'yu evcil hayvan olarak beslemeniz pek olası olmasa da, onlar hala inanılmaz yaratıklar hakkında daha fazla şey öğrenmeye değer. Bu vahşi köpekler oldukça vokal , gerçi uludukları kadar havlamazlar. Sağlam gövdeleri ve kıvrak uzuvları, uzun süreler boyunca yüksek hızlarda koşmalarını sağlar.

Binlerce yıldır vahşi doğada var olduklarından, Dingoların çok yetenekli avcılar olması bekleniyor. sahip oldukları bilinmektedir son derece yüksek av sürüşü eşleşecek bölgesel içgüdülerle. Sürü halinde seyahat ederler ve arkadaşlarının yardımıyla sağlıklarını sürdürebilirler. Dingolar, avlarını kovalamak için doğal içgüdülerine rağmen insanlarla temastan hoşlanmamak ve insan etkileşiminden çekinmeyi tercih ederler. Bu nedenle, insanlara yönelik Dingo saldırılarına dair neredeyse hiç rapor yok.


Bonus! 'Avustralya' Çoban Köpeği

Ormanda Benekli Uzun Tüylü Köpek

Avustralyalı Çoban, Avustralya sığırlarını gütmek amacıyla Amerika'da yetiştirildi.

Bu listedeki son köpek, gizemli 15. cinsimiz olan Avustralyalı Çoban. İşin ilginç yanı, isimlerine rağmen, Avustralya Çoban Köpekleri Avustralya'dan gelmedi . “Aussie” takma adıyla, daha da kafa karıştırıcı! Gerçekte, Avustralya Çoban Köpeği amerikan cinsidir.

oluşturmak amacıyla yetiştirildiler. yüksek verimli çoban köpeği kim onlardan önce gelen köpeklerden daha iyi koyun güdebilir. Avustralyalı olarak adlandırılmalarının nedeni, Avustralya sığırlarını gütmek anlamına geliyordu !

Bu listeye gerçekten ait olmasalar da, çoğumuz Avustralyalı köpek ırkları hakkında bir listede Avustralya Çoban Köpeğini doğal olarak aradığımız için yanlış anlaşılmayı gidermenin iyi bir fikir olacağını düşündük. Yeni şeyler öğrenmek harika değil mi?


Son düşünceler

Avustralya bir ülke olabilirken benzersiz (ve genellikle tehlikeli!) vahşi yaşamıyla uzun zamandır ünlü olan, Bu ülkenin de gerçekten inanılmaz köpekler ürettiğini bilmek harika. Her biri türünün tek örneği olsa da, hepsinin benzer bir macera duygusu var ve bu da onları gerçekten gezegendeki en eğlenceli köpeklerden biri yapıyor.

Bu köpekler deneyimli sahipler için en uygun diğerlerinden daha canlı olabilecek köpek arkadaşlarıyla nasıl başa çıkacağını bilenler. Hepsinin çalışmak için bir tutkusu olduğu için, onlara kendilerini tatmin edici hissettirecek görevler vermeniz gerekecek. Ayrıca mutlu ve sağlıklı kalmak için çok fazla egzersize ve zihinsel uyarıma ihtiyaçları olacak. Bu köpeklerden birini beslemek bile çok zahmetli ama bu çabaya değer.

Yorumlar