Maltipoo: Malta Oyuncak Kaniş Karışımı Gerçekler, Özellikler ve Daha Fazlası

Maltipoo: Malta Oyuncak Kaniş Karışımı Gerçekler, Özellikler ve Daha Fazlası

Maltipoo sevimli bir Malta Oyuncak Kaniş melezidir. Bu tasarımcı köpek ırkı, zekası, sevecen kişiliği ve hipoalerjenik kürkü nedeniyle popüler hale geldi. Sarılmayı ve oynamayı seven tüylü bir arkadaş yavru arıyorsanız, bir Maltipoo aileniz için mükemmel bir seçim olabilir.

Maltipoos, sevimli görünümleri ve tatlı yapıları nedeniyle hatırlayacağınız türlerden biridir. İnanılmaz derecede akıllı ve dışa dönükler. Bir melez olarak, Maltipoo hem görünüş hem de görünüş açısından bir miktar öngörülemezliğe sahip olabilir ve her iki ebeveyni de alabilir.Cins incelememiz, Maltipoo'nun tarihini, fiziksel özelliklerini, mizacını ve ağırlığını ve boyutunu ortaya koyuyor. Ayrıca beslenmelerine, ortalama yaşam sürelerine, sağlıkla ilgili hususlara, bakım gereksinimlerine ve sahip olma maliyetlerine de bakacağız. Bir Maltipoo yavrusu düşünüyorsanız, bu kılavuz bu sevimli türe mükemmel bir giriş niteliğindedir.

İçindekiler

maltip
  • Ağırlık 6-20 pound
  • Yükseklik 8-14 İnç
  • Ömür 10-15 Yıl
  • Renkler Beyaz,
 • Çocuk Dostu
 • Köpek Dostu
 • Eğitim Zorluğu
 • Bakım Bakımı
 • Irk Sağlığı
 • Egzersiz İhtiyaçları
 • Köpek Maliyetleri

Irk Tarihi

 Suyun yanında dışarıda oturan karanlık, yaşlı bir Maltipoo
Maltipoo nispeten yeni bir cinstir ancak (henüz) American Kennel Club (AKC) tarafından tanınmamaktadır.

Maltipoo, arasında küçük bir haçtır. Malta ve bir Oyuncak kaniş . Bazen cep boyutunda bir yavru oluşturmak için bir Mini Kaniş kullanılır. Bu küçük yavrular genellikle yalnızca ABD, İngiltere ve Kanada'da bulunur. Maltipoo, 1990'larda Amerika Birleşik Devletleri'nde geliştirildi ve ilk kez yetiştirildi. Sevimli Malta kürküyle Kanişin zekasını taklit etmek için yaratıldı. Sonuç, genellikle 6-20 pound ağırlığında ve 8-14 inç boyunda duran bu mütevazı boyutlu cinstir.Bu mini karma tasarımlı köpek, bir aile hayvanı olarak çok popülerdir çünkü hemen hemen her ortamda başarılıdır. Açık hava egzersizlerine düzenli erişimi olduğu sürece küçük yaşam alanları için ideal bir seçimdir. Dikkat edilmesi gereken bir şey, bu yavrunun birkaç isme sahip olmasıdır. En yaygın olanı Maltipoo'dur, ancak aynı zamanda Malt-A-Poo, Moodle, Multapoo, Maltepoo, Malt-Oodle ve Maltese Poodle olarak da bilinir.

Maltipoo, zeki ve sevecen bir köpektir ve bu onu bir popüler Arkadaş. Ruhu yüksek, süper sosyal ve sahipleriyle kucaklaşmaya bayılıyor. Bir Maltipoo, her zaman insanların yanında olmaktan hoşlanır ve diğer evcil hayvanların arkadaşlığını takdir eder. Sonuç olarak, o mükemmel bir bira bardağı büyüklüğünde bir arkadaştır.

Ebeveyn Irkları: Malta Mini Kaniş Karışımı

Herhangi bir melez köpeği tanımak için anne babaya bakmak gerekir. Melez ırkların bir kumar olduğunu ve hangi ebeveynin peşine düşüleceğinin asla bilinmediğini unutmayın. Çoğu durumda, bu köpekler her iki ebeveynin de özelliklerini alır. Bazıları belirli fiziksel özellikler veya kişilikler için yetiştirilir. Karışık cins köpekler genellikle daha sağlıklıdır ve her iki ebeveyn türünden daha uzun yaşarlar. Hem Kaniş hem de Malta'ya hızlıca bir göz atalım.rotvaydır vs pitbul

oyuncak veya mini kaniş

 Oyuncak Kaniş Irkına Genel Bakış
Toy Poodles, Poodle ırkının popüler bir boyutudur.

kaniş Almanya'dan gel , burada adları 'pudel', 'suya sıçramak' anlamına gelir. Başlangıçta su avcısı olarak yetiştirilen Poodles, sahiplerinin kuşlar gibi küçük hayvanları almasına yardımcı olmak için kullanılıyordu. Artık bu amaç için popüler değiller, ancak hepsi bunu yapacak becerileri ve içgüdüleri elinde tutuyor. Kanişler üç boyutta gelir, Oyuncak (4 ila 6 pound), Minyatür (10 ila 15 pound) ve Standart (40 ila 70 pound).

Kanişler çok zekidir ve her türlü numara ve beceri öğretilebilir. Uygun zihinsel ve fiziksel katılım olmadan, her büyüklükteki bu yavrular yıkıcı ve yaramaz hale gelebilir. Ayrıca enerjileri çok yüksektir ve diğer hayvanlarla ve insanlarla iyi geçinirler. Kanişler, hipoalerjenik kıvırcık tüyleriyle tanınırlar ve karışımlar oluşturmak için popüler bir türdür. Bu karışımlara denir karalamalar ve tüm şekil ve boyutlarda gelir.

Malta

 Yayları Dışında Duran Iki Beyaz Köpek
Tarihe göre Malta, gelmiş geçmiş en uzun ömürlü ırklardan biridir.

Malta, son derece uzun süredir var olan bir cins. Avrupa'dan gelen en eski oyuncak türü oldukları söylenir ve tarihte 'Malta'nın Eski Dogge'si olarak anılırlar. Tam olarak cins nerede aslında geldiğini saptamak zordur. Ne de olsa binlerce yıldır varlar. En az 29 yüzyıldır varlar ve bu da onları bilinen çoğu ırktan daha yaşlı yapıyor. Bu minik yavruların tasvirleri, antik Yunan vazolarında ve M.Ö. MÖ 8000 . Birçoğu tarihin krallarının ve kraliçelerinin evcil hayvanı olarak tutuldu.Malta, modern zamanlarda kucak köpeği olarak bilinir ve zengin ve ünlüler arasında popülerdir. Çok cesur kişilikleri vardır ve sahiplerini güldürmeyi severler. Bu köpekler cesur ve inatçıdır ve biraz denetime ihtiyaç duyarlar. Lüks ve eşsiz görünümleriyle öne çıkıyorlar. Malta her zaman saf beyaz, uzun, ipeksi, hipoalerjenik mont ve olabildiğince sevimli Doodle yüzleri onları neredeyse karşı konulamaz arkadaşlar yapıyor.

Mizaç

 Mavi bir köpek oyuncağıyla bir battaniyenin üzerinde oturan maltipoo
Bu yavrular eğlenceyi sever, zekidir ve şefkat göstermeyi ve almayı severler.

Bir Maltalının tatlı, sevecen kişiliği ile bir Kanişin zekasına ve eğitilebilirliğine sahiptir. Bu küçük adam, günün veya gecenin herhangi bir saatinde her zaman oynamaya hazır olacak. Yüksek sesli, coşkulu ve bazen sürekli havlayan biridir ve çok etkili bir ses çıkarır. bekçi köpeği , sahiplerini tüm olası tehditlere karşı uyarıyor. Mutlu, bu karışık köpek yavrusunu tanımlamanın mükemmel bir yoludur.

Her iki ebeveyn ırkı da akıllı ve inatçıdır ve isteyerek eğitilebilir her türlü hile ve komutu yapmak için. Karışık yavrular muhtemelen aynı olacaktır. Her zaman ilgi odağı olmak ister ve küçük boyutuna rağmen tam teşekküllü bir aile üyesi olarak aynı muameleyi görmeyi bekler. Bu, kendi alanına, mobilyalarına, bir sürü oyuncağa, lezzetli ikramlara ve bolca ilginize sahip olmayı içerir.

Biraz hassas olabilir ve somurtmaya eğilimli olabilir. Olumlu pekiştirmeye yanıt verir. Olumsuz geri bildirim, işleri daha da kötüleştirir. Çok sabırlı bir sahibine ihtiyacı var çünkü sadece bazen istediğini yaparsa sabrınızı test edebilir. Kesin sınırlar koyarken bolca aşka ve eğlenceye hazır olun. Aksi takdirde, hızla patronunuz olacak.sibirya kurdu isimleri

Bunun gibi küçük köpeklerin genellikle güçlü kişilikleri vardır. Kesin sınırlara ve beklenen davranışların sık sık hatırlatılmasına ihtiyaçları vardır. Hassas mizaçlarına karşı dikkatli ve duyarlı olun . Olumsuz geri bildirimleri yetersiz görürler ve geri çekilip somurtkan hale gelebilirler.

Boyut ve Görünüm

Maltipoos, genellikle 6-20 pound ağırlığında ve 8-14 inç boyunda duran küçük köpeklerdir. Etkileyici, badem biçimli koyu gözleri, yuvarlak bir kafası ve sevimli bir düğme burnu var. Kulakları sarkık ve uzun, alçak bir kuyruğu var. Gözleri kehribardan çikolata kahvesine kadar değişir. Bu mükemmel küçük yavrular oldukça güçlü ve atletiktir. Güçlü, kaslı vücutları vardır ve şaşırtıcı derecede çevik ve aktiftirler.

Ebeveyninin Oyuncak mı yoksa Minyatür Kaniş mi olduğuna bağlı olarak daha küçük veya biraz daha büyük olabilir. Tam boyutuna ulaştığında yaklaşık 11 ila 13 aylık olacaktır. Çok minyon bir cins olacak. Kaniş ebeveyninin boyutuna bağlı olarak bir Maltipoo, Oyuncak, Çay Fincanı veya minyatür boyutta olabilir. Oyuncak ve Çay Fincanı son derece küçüktür ve yalnızca birkaç pound'a ulaşır. Küçük boyutları nedeniyle, bu, sandık eğitimi için düşünülmesi gereken mükemmel bir türdür. Sık sık küçük alanlarda sıkışıp kalır. Ek olarak, belayı kolayca bulma ve kurtulma yollarını bulma konusunda ustadır. Güvende olduklarını bilmek, yavrunun güvenliği için daha iyidir ve mobilya veya eşyaların zarar görmesini önleyecektir.

Ceket ve Renkler

Maltipoo'nun hipoalerjenik bir kaplaması vardır, bu da onları alerjisi olan kişiler için mükemmel bir uyum haline getirir. Paltosunun orta ila uzun olması muhtemeldir ve düz, dalgalı veya kıvırcık olabilir. Bu küçük adamlar, ebeveyn ırklarının herhangi bir renginde gelebilir, yani geniş bir renk yelpazesi vardır. Birçoğu Maltalı ebeveynlerinin kar beyazıyla gelir, ancak diğerleri başka renklerde olabilir ve bazen iki renkli, üç renkli, samur, merle ve smokin desenlerine sahip olabilir. Dahil olmak üzere çeşitli renklerde gelirler. beyaz, krem, kayısı, siyah, mavi, kırmızı, açık kahverengi, çikolata, sarı, altın ve gri. Merle, bulunması inanılmaz derecede nadir bir türdür.Bu cinsin hipoalerjenik bir etiketi olmasına rağmen, tüm ırkların alerjiye neden olan proteinler ürettiğini unutmayın. Her iki ebeveyn ırkın da daha düşük seviyeler üretmesi ve düşük tüy dökümüne sahip olması nedeniyle, Maltipoos, hipoalerjenik olma ayrıcalığına sahiptir, ancak %100 alerjen içermeyen köpek yoktur.

Egzersiz Gereksinimleri ve Yaşam Koşulları

 Dışarıda çimlerde bir Maltipoo ile oynayan adam köpekten sopa kapmaya çalışıyor's mouth
Maltipoos, uzun süre dışarıda olmayı sevmez, ancak her gün tempolu bir yürüyüş yapmalıdır.

Daha küçük bir cins olmasına rağmen, Maltipoo'nun hala günlük egzersize ihtiyacı var. O, kapalı bir bahçede bile denetimsiz bir şekilde dışarıda bırakılacak bir cins değildir. Onun cüssesi ve inatçı çizgisi, dışarıda tek başına olmayı riskli hale getiriyor. Bu aktif bir cins ve oynamayı ve etrafta koşmayı seviyor. Ona bol miktarda aktivite sağlamak, onu zihinsel ve fiziksel olarak uyarılmış tutmak için çok önemlidir.

Maltipoo'nuzu düzenli yürüyüşlere ve doğa yürüyüşlerine çıkarın ve bol miktarda oyuncak ve yapboz sağlayın. Ayrıca arkadaşınızı köpek parkına götürebilir veya onu köpek bakımı için kaydettirebilirsiniz. Onu fazla çalıştırmaktan kaçının, ancak her gün oldukça etkileşimli oyun süresi aldığından emin olun. Bir koşu bandı veya köpek tekerleği denemek için mükemmel bir yavru olabilir.Maltipoo, sahipleriyle oynamayı ve etkileşimde bulunmayı sever, bu nedenle onunla her gün oynamak için biraz zaman ayırdığınızdan emin olun. . Sizinle bu zamana ihtiyacı var ve aksi takdirde üzülecek ve sıkılacak, bu da genel sağlığını etkiliyor. Bu aynı zamanda siz ve yavru köpeğiniz arasındaki bağı güçlendirmeye yardımcı olacaktır.

Eğitim

Maltipoo akıllıdır ve yeni şeyleri hızlı bir şekilde kavrar . Memnun etmeye hevesli ve komutları ve püf noktalarını çabucak öğrenecek. Dört ayaklı aile üyelerinizi mümkün olan en kısa sürede eğitmeye başlamak önemlidir. Otur, kal ve gel gibi temel komutlarla başlayın ve iyi davranışı için onu cömertçe ödüllendirdiğinizden emin olun.

Maltipoo'nuzu erkenden sosyalleştirmeniz de önemlidir. Ayarlamak için onu köpek yavrusu sınıflarına kaydedin. davranış beklentileri . Farklı ortamlara alışmasına yardımcı olmak için gençken onu insanlarla ve diğer evcil hayvanlarla tanıştırın. Bu, Maltipoo'nuzun büyüyünce uslu ve uslu biri olmasını sağlamaya yardımcı olacaktır. sosyalleşmiş yavru

Sağlık

 Teknik ekipmanın yanındaki veterinerde maltipoo yavrusu
Malipoolar nispeten sağlıklı bir cinstir ancak belirli sağlık koşullarına eğilimli olabilirler.

Bir Maltipoo'nun yaşam beklentisi 10-15 yıl arasındadır. Bu, küçük bir köpek için nispeten uzun bir yaşam süresidir ve onu sağlıklı tutmak için gerekli tüm beslenmeyi, egzersizi ve veterinerlik bakımını aldığından emin olmak çok önemlidir. Herhangi bir sağlık sorununu izlemek ve evcil hayvanınızı düzenli kontroller için veterinere götürmek önemlidir. Ayrıca, havlama arkadaşınızın tüm aşıları konusunda güncel olduğundan emin olmanız da önemlidir. Bu, onu herhangi bir hastalık veya enfeksiyondan korumaya yardımcı olacaktır. ayrıca bakmak isteyebilirsiniz evcil hayvan sigortası , plana bağlı olarak uzun vadeli, düzenli ve acil bakımın karşılanmasına yardımcı olabileceğinden.Maltipoo'nun en yaygın sağlık sorunları arasında göz problemleri, kalça displazisi, epilepsi ve patellar luksasyon. Beyaz çalkalayıcı sendromu, portosistemik bir şant gibi, aynı zamanda bir endişe kaynağıdır.

 1. Göz Sorunları Bu yavrular konjonktivit veya pembe göz geliştirme riski yüksektir. Glokom, Lyme hastalığı ve göz yaralanması da yaygındır . Ne yazık ki, bu köpek aynı zamanda ilerleyici retina atrofisi ve gelişmekte olan göz enfeksiyonları için risk altındadır. Gözlerini ve etrafındaki saçları temiz tutmak ömür boyu sürecek bir iştir. Bu yapılmazsa, sık sık ağrılı göz enfeksiyonları yaşayabilir. Gözyaşı kanalı arızaları büyük bir endişe kaynağıdır, bu yüzden bunlara da dikkat edin.
 2. kalça displazisi Bu durum hareketliliği etkiler ve ağrıya neden olabilir. Kalça eklemindeki bir şekil bozukluğu, eklemin gevşemesine neden olur. Büyüme sırasında olur, ancak bazı köpekler yaşlanana kadar semptom göstermeyebilir veya ağrı çekmeyebilir.
 3. Epilepsi Ne yazık ki, bu cins epilepsi geliştirmeye yatkındır. Bu, bilinen bir nedeni olmayan öngörülemeyen nöbetlere neden olan nörolojik bir hastalıktır.
 4. patellar luksasyon patellar luksasyon diz kapağını etkiler. Doğuştan veya yaralanma sonucu olabilir. Diz kapağı yerinden fırlayacak, ağrıya neden olacak ve yaralanmaya ve bacağın aşırı gerilmesine neden olacaktır.
 5. Beyaz çalkalayıcı sendromu Çalkalayıcı sendromu köpeklerin başlarında ve vücutlarında titreme olduğu bir durumdur. Küçük ırk beyaz köpeklerde sık görülen bir durumdur. Ağrılı değildir, ancak yavrunuz stresliyse, heyecanlıysa veya çok fazla fiziksel uyarana sahipse daha da kötüleşebilir.
 6. Portosistemik şant Bu, karaciğerin portal veni düzgün şekilde oluşmadığında ve karaciğere bağlanmadığında ortaya çıkar. Bu, kanın karaciğerden geçmek yerine karın organlarından kan dolaşımına gitmesine yol açar. Huzursuzluğa, nöbetlere, uyuşukluğa, kusmaya, ishale ve hatta nöbetlere ve komaya neden olabilir. Bu son derece ciddi ve tedavisi için ameliyat gerekecek.

Beslenme

 Maltipoo köpek kasesinden köpek maması yiyor
Maltipoo'nuzu beslerken yüksek kaliteli, adlandırılmış hayvan etlerini kullanın.

Maltipoo'nuzu beslemek kaliteli beslenme sağlıklı kalması için şarttır. Onun için en iyi diyet, çeşitli proteinler, karbonhidratlar ve yağlar içeren dengeli bir diyettir. . Öncelikle etleri, organ etlerini ve diğer doğal proteinleri listeleyen yiyecekleri arayın. Dolgusu bol olanlardan, özellikle mısır ve buğday glüteninden uzak durun.

Bu küçük bir cins, ancak yine de obeziteye eğilimli olabilirler. . Sağlıklı kalması için doğru beslenmeyi ve egzersizi yapmasını sağlamak çok önemlidir. Bir şey için bak küçük ırka özgü formül Eğer mümkünse. köpek yavruları beslenme gereksinimleri yetişkinlerden farklı olduğundan, onları ilk yıl yalnızca yavru köpek mamasıyla beslediğinizden emin olun. İnsan sınıfı arayabilirsin taze köpek mamaları ve ona lezzet ve protein artışı sağlamak için dondurularak kurutulmuş yiyecekler.

Maltipoo'nun midesi küçüktür, bu yüzden onu gün boyunca birkaç küçük öğünle beslemek önemlidir bir büyük yemek yerine. Bu, enerji seviyelerini yüksek tutmaya ve aşırı kilolu olmalarını önlemeye yardımcı olacaktır.

bakım

 Maltipoo'yu fırçalayan bir kadın's paw with a red brush
Maltipoos'un tüyleri uzun ve kabarıktır ve dolaşmalarını ve keçeleşmelerini önlemek için günlük fırçalama gerektirebilir.

Maltipoo, kürkü hipoalerjenik olduğundan alerjisi olan kişiler için mükemmel bir seçimdir. Ayrıca saç dökülmesi çok düşüktür, bu da onu alerjisi olanlar için mükemmel bir seçim yapar. Tüylerini sağlıklı ve kir ve kalıntılardan uzak tutmak için yavrunuzu birkaç ayda bir yıkamanız önemlidir.

köpek kedi maması yedi

Tırnaklarını düzenli olarak kesmeye özen gösterin. . Patisine veya insanlara zarar vermemek için bu çok önemlidir. Ayrıca sık sık ihtiyacı olacak diş temizliği . Daha küçük köpekler arasında yaygın olabilen diş hastalığından kaçınmak istersiniz. Düzenli temizlik en iyi savunmadır. Yüzüne özellikle dikkat edin ve enfeksiyonlardan kaçınmak için gözlerinin etrafındaki alanları temiz tutun.

Yetiştiriciler ve Köpek Yavrusu Maliyetleri

Maltipoos, tasarımcı hayvanlardır ve çoğundan daha yüksek bir fiyat etiketine sahiptir. Bu küçük adamlar 500 $ ile 4.000 $ arasında değişiyor. Fiyat, yavru köpeğin kalitesine, refakatçi bir köpek olup olmadığına, yaşına ve bulunduğu yere bağlıdır. Daha yüksek kalite ve özel yetiştiriciler 2.000 ila 4.000 ABD Doları arasında, hatta bazı durumlarda daha da pahalıya mal olacaktır. Özel yetiştiriciler ve satıcılar, yaklaşık 1.000 $ ila 3.500 $ veya daha fazla herhangi bir yerde daha düşük olacaktır. Yetiştiriciler, doğuştan ve kalıtsal sorunları test etmek için sağlık taramalarına daha fazla harcayacaklar. Ayrıca muhtemelen daha kaliteli kan hatlarına sahip olacaklar.

Yılın zamanı ve yavruların coğrafi konumu da fiyata katkıda bulunur. İnsanlar her zaman ilkbaharda yavru isterler ki bu o zamanlar daha pahalıya mal olabilir, ancak bunlar yıl boyunca mevcuttur. Her zaman yetiştiricilere sorular sorun, ebeveynleri görmek isteyin ve sağlık testleri ve yılda kaç yavru doğduğu hakkında bilgi alın.

Kurtarma ve Barınaklar

Bu karışık yavru bazen bazı barınaklarda bulunur. Onu hem Malta hem de Kaniş kurtarmalarında arayın. Doodle grupları ayrıca kurtarılan yavruları aramak için harika bir yerdir. Veterinerinizden tavsiye isteyin ve aşağıdakiler gibi ulusal gruplarla görüşün: Hayvan İnsancıl Topluluğu . Sosyal medya, diğer tasarımcı köpek gruplarıyla bağlantı kurmak ve özel kurtarıcılar ve yetiştiriciler bulmak için harika bir araçtır.

Kurtarma köpeklerinin fiyatları yaklaşık 25 ila 500 dolar arasında değişmektedir. Daha yaşlı bir köpeği sahiplenerek de paradan tasarruf edebilirsiniz. Barınaklar ikinci bir şansa ihtiyacı olan yaşlı yavrularla dolu. Bunlar, köpek yavrusu istemeyen ve ihtiyacı olan bir köpeğe hayata yeni bir tasma verebilecek insanlar için harika seçenekler.

Aile Evcil Hayvanları Olarak

Maltipoo harika bir aile hayvanıdır. Her büyüklükteki evlere ve ailelere sığar. Bu cins, çocuklu ve çocuksuz evler için sevimli evcil hayvanlar yapar. Bu adam son derece şefkatli ve inatçı, bu yüzden kesin sınırlara ihtiyacı var. Bu küçük adam kısa sürede patron olabilir, bu yüzden sorumluluğu üstlenmesine izin vermemeye dikkat edin. Seni ayak parmaklarının üzerinde tutacak ama kalbini dolu tutacak. Bu yavru, herhangi bir yaşam durumu için mükemmeldir. Her yere sığabilecek kadar küçüktür, bahçeye ihtiyacı yoktur ve diğer evcil hayvanlarla iyi geçinir.

Maltipoos, bazı sağlık koşullarına eğilimlidir ve çoğu evlat edinmekten daha pahalıdır. Bununla birlikte, normal köpek mamasını yiyebilir ve altta yatan bir tıbbi durumu olmadıkça herhangi bir özel diyet veya bakıma ihtiyacı yoktur. Bir evcil hayvan için bu köpeğe asla aşık olmayacaksınız.

Son düşünceler

Maltipoo sevimli, zeki ve sevecen bir yavrudur. Hipoalerjenik, az tüy döken kürkü ile alerjisi olan kişiler için mükemmel bir arkadaştır. Küçük bir köpek olmasına rağmen, şaşırtıcı derecede sağlam ve aktiftir. Eğitilmesi kolay bir köpektir ve kucaklaşmayı ve oynamayı sever. Onu uzun süre mutlu ve sağlıklı tutmak için doğru beslenme, egzersiz ve veterinerlik bakımını aldığından emin olmak çok önemlidir. Bu güçlü iradeli yavrunun boyu küçük olabilir ama muazzam bir kişiliğe sahiptir. Sarılmayı ve oynamayı seven bir yavru köpek istiyorsanız, bir Maltipoo tam size göre.

Yorumlar