Yeni Çalışma: TikTok ve Instagram'daki En Popüler Köpek Irkları

Yeni Çalışma: TikTok ve Instagram'daki En Popüler Köpek Irkları

Köpekler dünyanın en fotojenik hayvanları mı? İster bahçede kendi işleriyle ilgileniyorlar, ister yürüyüşte eğleniyorlar, sevimli evcil hayvanlarımız her zaman sevimli bir resim için poz vermeye hazır görünüyor.

Sosyal medya sayesinde tüylü dostlarımızın en şirin fotoğraflarını çekmek ve paylaşmak her zamankinden daha kolay hale geldi. Instagram'da #dog 352 milyondan fazla gönderiye sahipken, #dogsofinstagram 292 milyondan fazla gönderiye sahip.TikTok gibi daha yeni sosyal platformların büyümesi, milyonlarca kullanıcının evcil hayvanlarının videolarını da paylaşmasına izin verdi. Karşılaştırma için, platformdaki #dogs 113,1 milyar görüntülemeye sahip ve bu sevimli hayvanların ne kadar izlenebilir olduğunu vurguluyor.

İçindekiler

Köpeklerin çevrimiçi olarak oldukça iyi karşılandığını varsaymak güvenli olsa da, bu, tüm köpek ırklarının sosyal medyada popüler olup olmadığı veya bazıları diğerlerinden daha fazla mı tercih edildiği sorusuna yol açar. Love Your Dog, TikTok ve Instagram verilerinin yardımıyla bunu daha da keşfetmek istedi.Fotoğraflamak veya videolarını kaydetmek ve sosyal medyada yayınlamak için en popüler köpek cinsinin hangisi olduğunu bulmak için, her köpek türü için TikTok görüntüleme sayısını ve Instagram hashtag'lerini analiz ettik ve buna göre sıraladık. Sonuçlar sizi şaşırtabilir!

Metodoloji

En son rapora göre en popüler ırklar olarak bilinen 20 farklı köpek ırkını inceledik. AKÇ .

Daha sonra, sayıları birleştirip köpek ırklarını sonuçlara göre sıralamadan önce hashtag ve görüntüleme sayısını kaydetmek için TikTok ve Instagram'ı kullandık.Sonuçlar

 En Çok Fotoğraflanan Köpek Irk Tablosu İnfografik

1. Golden Retriever

 çimenlerin arasında yatan golden retriever
Birleşik gönderiler ve hashtag görüntülemeleri – 31.433.778.751 – #GoldenRetriever

Veriler, Golden Retrieverlerin sosyal medyada fotoğraflanması ve videoya çekilmesi en popüler köpek ırkı olduğunu ortaya koydu. Golden Retriever'lar TikTok'ta #GoldenRetriever hashtag'i altında 31.4 milyar kez görüntülendi. Aynı hashtag'in Instagram'da 33.778.751 gönderisi vardı.

Golden Retrieverler arama kurtarma ve terapi dahil olmak üzere çeşitli roller için kullanılmış faydalı köpeklerdir. Bu sevgi dolu aile köpekleri nazik ve naziktir. Bu kadar popüler olmalarına şaşmamalı!

2. Alman Kurdu

 Alman Çoban Köpeği Çimlerde Kameraya Bakıyor
Birleşik gönderiler ve hashtag görüntülemeleri – 13.119.939.090 – #GermanShepherd

İkinci sırada Alman Çoban köpekleri var. Popüler tür, TikTok ve Instagram'da 13 milyardan fazla hashtag görüntülemesine ve gönderisine sahipti. Buna #GermanShepherd hashtag'i altında TikTok'ta 13,1 milyar görüntüleme ve Instagram'da 19.939.090 gönderi dahildir.Alman Çobanları yüksek zekaları nedeniyle korumaları ve gütmeleriyle tanınırlar, ancak bu enerjik köpekler aynı zamanda mükemmel evcil hayvanlardır. Koruyucu yapıları nedeniyle yabancılara karşı temkinli olabilirler.

3. Rottweiler

 Ağzında Köpek Oyuncağıyla Rottweiler
Birleşik gönderiler ve hashtag görüntülemeleri – 12.008.621.232 – #Rottweiler

Üçüncü sırada, 12 milyardan fazla birleşik gönderi ve hashtag görüntüleme ile Rottweiler'ları sıralıyoruz. Cins, TikTok genelinde 12 milyar kez görüntülendi, #Rottweiler ise 8.621.232 Instagram gönderisine dahil edildi.

Rağmen Rottweiler kısa tüyleri varsa, sürekli tüy dökerler, yani evcil hayvan tüyü alerjisi olan birini tedirgin edebilirler. Bu çalışan köpek, çok fazla sevgi ve ilgi gerektirir. Egzersiz, zindeliği ve morali korumak için de önemlidir.

4. Labrador köpeği

 Sahibini oturarak koklamaya hazır labrador retriever'in yakın çekim portresi
Birleşik gönderiler ve hashtag görüntülemeleri – 8.224.912.314 – #Labrador

Sonraki, Labrador Retrieverleri çalışmamızda dördüncü sırada yer almaktadır. Bu sevimli cins, #Labrador ile TikTok'ta 8,2 milyar görüntülendi. Aynı hashtag, 24.912.314 Instagram gönderisinde de kullanıldı.beyaz köpek isimleri fikirleri

Golden Retrieverler gibi, Labs da bir aile için mükemmel bir köpektir. Aslında, popüler cins olarak bir numara sırada yer aldı. en iyi aile köpeği ! Bu yavrular sosyal ve güvenilirdir, kucaklaşmayı severler ve dışarı çıkıp biraz buhar yakmanın tadını çıkarırlar.

5. Fransız Bulldog

 Baş belası Fransız Bulldog
Birleşik gönderiler ve hashtag görüntülemeleri – 7.636.796.886 – #FrenchBulldog

Fotoğraflanacak en popüler beş ırkı tamamlayan French Bulldogs, 7,5 milyardan fazla birleşik gönderi ve hashtag görüntülemesi aldı. #FrenchBulldog TikTok'ta 7,6 milyar kez görüntülendi, aynı hashtag ise 36.796.886 Instagram gönderisinde kullanıldı.

Fransız Buldozerleri 'Fransızlar' olarak da bilinen , kremden maviye çeşitli renklerde gelen aile köpekleridir. Ne yazık ki, bu sevimli cins, kalça displazisi ve kalkık burunları nedeniyle nefes alma zorlukları dahil olmak üzere çeşitli sağlık sorunlarına eğilimlidir.

6. Buldok

 Çikolata Parçalı Tatlı Tabağının yanındaki Bulldog
Birleşik gönderiler ve hashtag görüntülemeleri – 7.622.875.959 – #Bulldog

Sıralamamızda altıncı sırada yer alan Bulldog cinsi, toplam 7.622.875.959 gönderi ve hashtag görüntülemesi topladı. Buna TikTok'ta 7,6 milyar görüntüleme toplayan #Bulldog da dahildir. Aynı hashtag, 22.875.959 Instagram gönderisinde de kullanıldı.Buldozerler Her ikisinin de kısa ağızlıkları ve düz yüzleri olduğundan ve bu nedenle aynı sağlık risklerinin çoğuna sahip olduklarından Fransızlara benzerler. Bulldoglar az bakım gerektirir, bu da onları çocuklar ve mükemmel aile arkadaşları için harika kılar.

7. Doberman Pinscher

 Siyah ve Tan Doberman Pinscher

Yedinci sırada yer alan Doberman Pinscher cinsi, 7,5 milyardan fazla gönderi ve hashtag görüntülemesi topladı. TikTok'ta #Doberman 7,5 milyar kez görüntülendi; Instagram'da 5.691.713 gönderiye dahil edildi. Dobermanlar, sıralamada daha düşük olan diğer türlere göre Instagram'a daha az ilgi gösteriyordu, ancak TikTok'taki popülaritesi, türü yedinci sırada gördü.

Doberman Pinschers herkese göre değildir, ancak klişelerin ötesine bakabilenler, Dobermanların güçlü aile koruyucuları olduğunu görecektir. Bağımsız ve inatçı olabilseler de koruyucu yapıları, her zaman sahiplerine öncelik verecekleri anlamına gelir.8. Dachshund

 bir bankta birlikte poz veren iki sevimli daksund yavrusu
Birleşik gönderiler ve hashtag görünümleri – 7.119.031.083 – #Dachshund

Sekizinci sırada, toplam 7.119.031.083 gönderi ve hashtag görüntüleme ile Dachshund cinsi var. Cins, 7,1 milyar görüntüleme alan TikTok'ta çokça sevgi aldı. Diğer yerlerde #Dachshund, 19.031.083 farklı Instagram gönderisinde kullanıldı.

Dachshund'lar Sosis veya weiner köpekleri olarak da bilinen , tercih edilen aile ve gösteri köpekleridir. Eşsiz şekilleri, onları yıllar boyunca popüler tutmuştur. Bu köpekler oldukça zekidir ve bu nedenle eğitmek daha kolay diğer ırklardan daha Bir Dachshund'u evde eğitirken sandık eğitimi önerilir.

9. Kaniş

 Oyuncak Kaniş Irkına Genel Bakış
Birleşik gönderiler ve hashtag görüntülemeleri – 4.521.764.263 – #Poodle

Ardından, Poodles, fotoğrafı çekilecek en popüler ırklar sıralamamızda dokuzuncu sırada yer alıyor. Cins, TikTok'ta 4,5 milyar görüntülenme toplarken #Poodle, 21.764.263 Instagram gönderisinde kullanıldı.

kaniş benzersiz kıvırcık kürkleriyle tanınırlar. Cömert kürklerine rağmen, bu köpekler aslında düşük tüy dökücüler , onları alerjiden muzdarip insanlar için bir olasılık haline getiriyor. Kanişler üç boyutta gelir; Standart, Minyatür veya Oyuncak. Standart 15 inç veya daha uzun olabilirken, oyuncak kanişler yalnızca 10 inç veya daha kısadır.10. Danua

 Danua kanepede uyuyor
Birleşik gönderiler ve hashtag görüntülemeleri – 4.205.340.157 – #GreatDane

İlk ona giren Great Danes, 4,2 milyardan fazla birleşik gönderi ve hashtag görüntülemesi topladı. Buna 4,2 milyar TikTok görüntülemesi ve #GreatDane kullanan 5.340.157 Instagram gönderisi dahildir.

Büyük Danimarkalılar kolayca tanınabilir ve dünyanın en uzun ikinci cinsidir. Geniş boyutları nedeniyle, eğitilmesi ve bölgesel olması zor olabilir. Bir Great Dane barındırıyorsanız, keşfetmelerine izin vermek için bahçe alanınız olduğundan emin olun, ancak aynı zamanda onların büyük, rahat kanepe patatesleri olarak bilindiklerini de unutmayın.

11. Sibirya Kurdu

 Sibirya Husky Safkan
Birleşik gönderiler ve hashtag görünümleri – 3.509.193.401 – #SiberianHusky

On birinci sırada, 3,5 milyardan fazla birleşik TikTok görüntülemesi ve Instagram gönderisiyle Siberian Husky yer alıyor. Bu güzel cins, TikTok'ta 3,5 milyar kez görüntülendi. Ek olarak, Instagram'daki 9.193.401 gönderide #SiberianHusky kullanıldı.

Sibirya Kurdu çarpıcı gözleri ve benzersiz tüyleri nedeniyle en popüler orta boy köpek ırklarından biridir. Çift katları kalın ve yoğundur, bu da onları buzlu koşullarda hava koşullarına dayanıklı hale getirir. Kızak köpeği soyları nedeniyle, bu cins en enerjik olanlar arasındadır ve günde 60 ila 90 dakika egzersiz gerektirir.

12. Tazı

 Beagle Sahibi İle Sarılma
Birleşik gönderiler ve hashtag görüntülemeleri – 2.413.685.524 – #Beagle

Çalışmamızda on ikinci sırada yer alan Beagles, toplamda 2,4 milyardan fazla gönderi ve hashtag görüntülemesi topladı. #Beagle, Instagram'da aynı hashtag altında 2,4 milyar TikTok görüntülemesi ve 13.685.524 gönderi aldı.

bu tazı az bakım gerektirmesiyle bilinir ve tipik olarak insanlarla ve diğer köpeklerle iyi geçinir. Cins, 13 inç ve 15 inç olmak üzere iki farklı boyutta gelir ve benzer görünür. Tilki Tazıları sevimli sarkık kulakları ve orta uzunlukta kürkleriyle.

aziz bernard karışımları

13. Avustralyalı Çoban

 Siyah arka planlı sade bir stüdyo fotoğraf çekimi sırasında Avustralyalı Çoban köpeğinin tepeden görünümü
Birleşik gönderiler ve hashtag görüntülemeleri – 2.209.890.266 – #AustralianShepherd

Ardından, #AustralianShepherd altında 2,2 milyardan fazla birleşik gönderi ve hashtag görüntüleme ile Avustralya Çoban cinsi on üçüncü sırada yer alıyor. Bu, TikTok genelinde 2,2 milyar görüntülemeyi içerirken, 9.890.266 Instagram gönderisi, sevimli cinsin fotoğraflarını paylaşmak için aynı hashtag'i kullandı.

Avustralya Çobanları 19. yüzyılda Pyrenean Shepherd, Border Collie ile çiftleştiğinde yaratıldı. Bu cins, eğlenceli ve enerjik yapısıyla bilinir ve doğaldır. Çoban , tüm çoban ırkları gibi. Bazı yabancılara ısınmaları zaman alabilir, ancak bir kez yerleştiklerinde son derece sakin ve arkadaş canlısı olurlar.

14. Boksör

 Çok uzun bir dili olan boksör köpek
Birleşik gönderiler ve hashtag görüntülemeleri – 1.712.958.020 – #BoxerDog

On dördüncü sırada, 1,7 milyardan fazla birleşik gönderi ve #BoxerDog hashtag'i ile hashtag görüntüleme ile Boxer yer alıyor. Cins, TikTok'ta 1,7 milyar görüntüleme topladı ve 12.958.020 Instagram gönderisinde bahsedildi.

Boksör köpekler Almanya'da doğdu ve 19. yüzyıla kadar polis ve bekçi köpeği gibi rollerde çalışan köpekler olarak kullanıldı. Birinci Dünya Savaşı boyunca Alman ordusunda bile kullanıldılar. Bu tarihi cins, çok dışa dönük ve enerjik, koruyucu ama sevgi dolu bir evcil hayvan yapar.

15. Kısa Tüylü Alman İşaretçisi

 Alman Shorthaired Pointer bahçede oyuncağını oynamaya hazır koruyor
Birleşik gönderiler ve hashtag görünümleri – 1.702.111.030 – #GSP ve #GermanShorthairedPointer

Boxer'ı son derece yakından takip eden, Kısa Tüylü Alman İşaretçileri 1,7 milyardan biraz fazla birleşik gönderi ve hashtag görüntüleme ile on beşinci sırada yer alıyor. #GSP, türün 1,7 milyar kez görüntülendiği TikTok'ta kullanıldı. Bu arada Instagram'da #GermanShorthairedPointer tercih edilerek 2.111.030 gönderide kullanıldı.

Boksörler gibi, Alman Shorthaired Pointer'ları da tahmin edebileceğiniz gibi Almanya'da ortaya çıktı. Bu geleneksel av köpeği, son yıllarda popülaritesini istikrarlı bir şekilde artırdı ve artık bir aile köpeği için ev seçimi. Bu cins benzersiz bir kürk ile gelir ve nadiren tek bir renktir.

16. Bern Dağ Köpeği

 Dişi Bernese Dağ Köpeği Açık Havada
Birleşik gönderiler ve hashtag görüntülemeleri – 1.403.821.955 – #BerneseMountainDogs

On altıncı sırada yer alan Bernese Mountain Dogs, 1,4 milyardan biraz fazla birleştirilmiş gönderi ve hashtag görüntülemesi topladı. #BerneseMountainDogs hashtag'i kullanılarak, cins TikTok'ta 1,4 milyar kez görüntülendi ve 3.821.955 Instagram gönderisinde kullanıldı.

bu Bernese dağ köpeği cins tarihidir ve İsviçre çiftliklerinde kullanıldıkları 2000 yıl öncesine dayanır. Cinsin adı, eşanlamlı hale geldikleri bir yer olan İsviçre'nin Bern kentinden gelmektedir. Bu çalışan köpek ırkı, yapı olarak güçlüdür ancak derinlerde yumuşak kalpli, sevimli ve harika bir aile köpeği seçeneğidir.

17. Yorkshire Teriyeri

 Koşum Donanımlı Yorkshire Teriyeri
Birleşik gönderiler ve hashtag görünümleri – 327.061.607 – #YorkshireTerrier

Çalışmamızda on yedinci sırada yer alan Yorkshire Terrier, 300 milyonun üzerinde birleşik gönderi ve hashtag görüntülemesi toplayarak sıralamamızda 1 milyarın altında çevrimiçi hit alan ilk tür oldu. Cins, #YorkshireTerrier ile TikTok'ta 318.400.000 kez görüntülendi ve 8.661.607 Instagram gönderisinde kullanıldı.

Yaygın olarak bilinen ' Teriyer ' Bu cins, küçük boyutu ve az tüy dökmesi nedeniyle sıklıkla tercih edilir. Küçük olabilirler ama Yorkshire Teriyerleri enerji dolu. Onlara her gün en az 45 dakika egzersiz yapmalarını öneriyoruz. Cins oldukça zekidir ve diğerlerine kıyasla oldukça kolay bir şekilde eğitilebilir.

18. Minyatür Schnauzer

 Minyatür Schnauzer Köpek Açık Havada
Birleşik gönderiler ve hashtag görüntülemeleri – 271.575.786 – #MiniSchnauzer & #MiniatureSchnauzer

Ardından, on sekizinci sırada, 270 milyondan fazla birleşik gönderi ve hashtag görüntüleme ile Minyatür Schnauzer yer alıyor. #MiniSchnauzer TikTok'ta favori etiket oldu ve 268.200.000 görüntülenme topladı, #MiniatureSchnauzer ise 3.375.786 Instagram gönderisinde kullanıldı.

bu Minyatür Schnauzer karıştırılarak oluşturulmuştur. Standart Schnauzer Poodles ve Affenpinschers ile. Sevimli cins, büyüklüğüne rağmen kendine olan güveniyle tanınır ve kendisini ailenin koruyucusu olarak görür. Diğer ırklara göre Mini Schnauzer'lar sağlıklıdır ve 13-15 yıl arası bir ömre sahiptirler.

uzun saçlı köpek makası

19. Cavalier King Charles Spaniel

 Kırmızı Kaplamalı Cavalier King Charles Spaniel Köpek
Birleşik gönderiler ve hashtag görünümleri – 211.254.138 – #CavalierKingCharles & #CavalierKingCharlesSpaniel

Sıralamamızda on dokuzuncu sırada yer alan Süvari kral charles spaniel 210 milyondan fazla birleşik gönderi ve hashtag görüntülemesi aldı. #CavalierKingCharles TikTok'ta 205.700.000 görüntüleme toplarken, #CavalierKingCharlesSpaniel 5.554.138 Instagram gönderisinde kullanıldı.

En popüler aile köpeği seçeneklerinden biri olan bu köpek, hem arkadaşlık hem de enerji düşünülerek yetiştirildi. Bu sevimli köpekler, genç aileler için harika bir fırsattır ve hatta çok sayıda evcil hayvanın olduğu evlerde bile harikadır. Kabarık katları yakut, üç renkli ve Blenheim dahil olmak üzere çeşitli renklerde olabilir.

20. Pembroke Welsh Corgi

 Welsh corgi pembroke köpeği, şehirde bir yürüyüş sırasında sahibiyle tasmalı güzelce yürüyor.
Birleşik gönderiler ve hashtag görüntülemeleri – 99.785.985 – #PembrokeWelshCorgi

Yirminci sıradaki sıralamamızı tamamlayan Pembroke Welsh Corgi . 100 milyonun altında birleştirilmiş gönderi ve hashtag görüntülemeye sahip olan tek türdür. #PembrokeWelshCorgi, TikTok'ta 97.400.000 görüntüleme topladı ve aynı hashtag 2.385.985 aldı.

Genellikle basitçe 'Corgi' olarak kısaltılan bu cins son derece popülerdir ve hatta tahtta geçirdiği uzun süre boyunca 30'dan fazla sahibi olan İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth tarafından tercih edilmiştir. Bu cins son derece sevecen ve sahipleriyle kucaklaşmaya bayılıyor. Ancak, bağımsız yapıları onları bazen itaatsiz yapabilir!

Son düşünceler

Bu sıralamanın, en popüler iki sosyal medya kanalı olan TikTok ve Instagram'da hangi köpek ırklarının en popüler olduğunu anlamanıza yardımcı olacağını umuyoruz. Dachshund'lardan Poodle'lara ve Great Danes'ten Rottweiler'a kadar pek çok güzel köpek türünü görmek heyecan vericiydi. Genel olarak, sıralama bazı ilginç sonuçlar verdi ve sonuçta Golden Retriever'ı gıpta ile bakılan en üst noktanın galibi olarak buldu.

Yorumlar