En İyi Köpek Maması: Yaşa, Bedene, Ağırlığa, Özel Diyete ve Daha Fazlasına Göre

En İyi Köpek Maması: Yaşa, Bedene, Ağırlığa, Özel Diyete ve Daha Fazlasına Göre

Köpeğiniz için doğru mamayı bulmak küçük bir iş değildir. Oldukça zorlu olabilir çünkü tüm köpek mamaları eşit şekilde oluşturulmaz ve her köpek özel ve benzersiz beslenme ihtiyaçları olan bir bireydir.

Yaşlı bir köpek, bir köpek yavrusu ile aynı yemeği yememelidir, küçük bir cins, büyük bir cins ile aynı yemeği yememelidir ve bazı köpeklerin, tahılsız gibi özel diyetler yapmalarını gerektiren altta yatan sorunları vardır. Cinsi, yaşı veya büyüklüğü ne olursa olsun her evcil hayvan sahibi, tatlı tüylü bebeklerini mümkün olan en iyi köpek mamasıyla beslediğinden emin olmak ister.Köpekler yaşamları boyunca yüksek kaliteli beslenmeye ihtiyaç duyarlar, ancak tüm köpeklerin beslenme ihtiyaçları tam olarak aynı değildir. Evcil hayvan maması pazarı, birçok yeni ve eski seçeneğin mevcut olmasıyla patlama yaşıyor. Bu nedenle, sahipler, yavruları için gerçekten en iyi köpek mamasının ne olduğunu seçmekte zorlanabilirler.

Sağlık ve beslenme, her köpek için ömür boyu sağlığın temel taşıdır. Evcil hayvan sahipleri, evcil hayvanları için doğru şeyi yaptıklarından emin olmak için her zaman çok çalışırlar. Bunun bir kısmı, hangi diyetin en iyi sonucu verdiğini bulmaktır. Neyse ki, yardım etmek için buradayız. Yıllar boyunca bakmak için zaman ayırdık bol çeşitli köpek maması ve en iyi olduğunu düşündüğümüz şeylerin bir listesini hazırladık.

Hatırlatıcılar

Çok sayıda köpek maması seçeneğinin mevcut olduğunu unutmayın. , yani hepsini aynı anda gözden geçirmemiz mümkün değil. Her köpek farklıdır ve kendilerine özgü beslenme ihtiyaçları olacaktır. Sunduğumuz bilgiler, sahiplerin orada bulunan ürün yelpazesini ve bunların sizin yavru köpeğiniz için nasıl faydalı olabileceğini anlamalarına yardımcı olmak içindir. Bilgilerimizin hiçbiri, bir veteriner hekim veya kalifiye evcil hayvan beslenme uzmanı ile yapılan konsültasyonun yerine geçmeyi amaçlamaz.Bir Bakışta: En İyi Köpek Maması

 Çiftçi's Dog Food Products (3 flavors)

Çiftçinin Köpeği

FARMERSDOG.COM'DAN GÖRÜNTÜLE
 Wild Pacific Stream Yetişkininin Tadı

Vahşi Pasifik Akıntısının Tadı

CHEWY.COM'DA GÖRÜNTÜLE
 Tepe's Science Diet Perfect Weight

Hill's Science Diyeti Mükemmel KiloCHEWY.COM'DA GÖRÜNTÜLE

Not: Yukarıdaki bağlantılara tıklamak sizi, ek ürün bilgileri ve müşteri incelemeleri alabileceğiniz ortak ortağımızın sitelerinden birine götürebilir. Bir satın alma işlemi yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden bir komisyon kazanırız.

İçindekiler

Köpek Maması Çeşitleri

O kadar çok yeni ve geliştirilmiş köpek maması ürünü var ki hepsini takip etmek zor olabilir. Yeni ürünlere rağmen, köpek mamasının içine düştüğü beş ana kategori vardır. Sahipler, yavrularını beslemek için genellikle bunlardan birini veya birkaçını seçerler. Her kategori içerisinde yüzlerce farklı ürün sunulmaktadır.kuru mama veya kuru

Kuru mama olarak da adlandırılan kuru köpek maması, muhtemelen en yaygın kullanılan köpek maması çeşididir. Birçok çeşitli tat ve çeşitte gelir. Kuru mama genellikle en uygun fiyatlı seçenektir ve genellikle sahiplerine birkaç ay yetecek büyük çantalarda gelir. Düzgün saklandığında oldukça uzun süre taze ve lezzetli kalır. Kuru mama, diğer köpek mamalarının yapıldığı aynı malzemelerden yapılır. Malzemeler karıştırılır, bir macun haline getirilir, pişirilir ve ardından topak haline getirilir. Yüksek kaliteli kuru mama genellikle et, tahıl, sebze, sağlıklı yağlar ve diğer besinlerin bir karışımını içerir.

ıslak veya konserve

Islak mama da konserve olarak adlandırılır ve bazen bir kese veya plastik kap içinde gelir. Bu yiyecek, kuru mamada bulunan proteinleri, sebzeleri, tahılları ve diğer bileşenleri içerecektir. Konserve yiyecekler genellikle kuru mamalardan daha pahalıdır, ancak köpekler tadı sever. Konserve ezme olabilir veya genellikle soslu bir tür tıknaz Güveçtir. Yaş mama, diğer mama türlerine göre çok daha yüksek su içeriğine sahiptir ve genellikle yaklaşık %75 sudur; daha fazla su, daha az besin değeri demektir.

Yarı Nemli

Yarı nemli köpek maması, tüm türler arasında en az besin değerine sahiptir. İnsan yemeği şeklindeki her türlü ticari köpek maması veya ikramı genellikle yapay renkler, tatlandırıcılar ve koruyucu maddelerle doludur. Bunlar genellikle en iyi şekilde ara sıra bir tedavi için saklanır ve bir yavrunun yediği ana yiyecek olmamalıdır. Dengeli beslenmeyecekler ve hayati besinlerden yoksun olabilirler.

taze pişmiş

Taze mama, insan kalitesinde malzemeler kullanır ve genellikle veteriner hekimler tarafından bir köpeğin tüm beslenme ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarlanır. Bazı sahipler köpeklerini mama haline getirmeyi tercih ederken, diğerleri mevcut ticari seçeneklerden faydalanacaktır. Taze gıda pazarı hızla büyüyor ve birçok abonelik seçeneği mevcut. Taze yiyecekler, mümkün olduğu kadar besin değerini korumak için genellikle nazikçe pişirilir.Çiğ Veya BARF (Biyolojik Olarak Uygun Ham Gıda)

Çiğ diyetler, çiğ et, kemik ve bazı sebzeler ile karıştırılmış diğer bileşenlerden oluşur. Bu çiğ temelli diyetler çok zor olabilir ve bir köpeğe yalnızca bir veteriner gözetiminde verilmelidir. Birçok dondurularak kurutulmuş taze yiyecek seçeneği harika bir aradadır. Köpeklere güvenli, çiğ bir seçenek sunarlar ve sahipleri yavruları için çiğ yemek hazırlamak için çok fazla zaman harcamak zorunda kalmazlar.

Köpek Vs. Yetişkin Yiyecekleri

Yetişkin köpeklerin ve yavru köpeklerin farklı beslenme ihtiyaçları vardır. Yavru köpekler hızla büyüdükleri için daha fazla enerji harcarlar ve bu hızlı büyümeyi desteklemek için daha fazla kaloriye, yağa, proteine, minerale ve vitamine ihtiyaç duyarlar. Yavru köpek maması, yetişkin köpek mamalarından genellikle daha yüksek protein ve amino asit içeriğine sahiptir. Büyümelerini ve gelişmelerini desteklemek için bu bileşenlerin daha yüksek seviyelerine ihtiyaçları vardır. Yetişkin köpekler aşırı yemek yiyebilir ve yavru köpek maması yerlerse çok fazla kalori alabilirler. Yüksek düzeyde yağ ve kalori içeren bir diyet yemeleri sağlıksızdır. Bu, köpeklerin neden yaşa uygun mamayla beslenmesi gerektiğinin sadece bir örneğidir.

Yüksek kaliteli beslenme, bir köpeğin genel sağlığı için temeldir. Köpekler, yaşamlarının ilk günlerinden ileri yaşlarına kadar en kaliteli, dengeli beslenmeye ihtiyaç duyarlar. Daha ucuz veya bütçeye uygun marka yiyecekler, en kaliteli içerikleri içermeyen veya beslenme yönergelerini karşılayan ürünler sunabilir. Genellikle herhangi bir besin değeri katmayan dolgu maddeleri gibi bileşenler eklediler. Düşük kaliteli ürünler mineraller, vitaminler, Omega yağ asitleri ve proteinlerden yoksun olma eğilimindedir. Köpek maması sahipleri ne satın almayı tercih ederse etsin, her zaman doğal içerikler kullanan, dolgu maddesi içermeyen ve çok fazla ek kimyasal veya yapay koruyucu içermeyen yüksek kaliteli markaları tercih etmelidirler.

derneği Amerikan Yem Kontrol Yetkilileri (AAFCO), köpek maması için düzenlemeler ve yönergeler sağlar. 1. Arginin – yavru köpekler için 0,62 ve yetişkinler için 0,51
 2. Protein – yavru köpekler için %22 ve yetişkin köpekler için %18
 3. Yağ – yavru köpekler için %8 ve yetişkinler için %5
 4. Kalsiyum - yavru köpekler için %1 ve yetişkin köpekler için %0,6
 5. Fosfor – yavru köpekler için %0,8 ve yetişkin köpekler için %0,5
 6. Sodyum – yavru köpekler için %0,3 ve yetişkin köpekler için %0,06
 7. Lizin – yavru köpekler için %0,77 ve yetişkinler için %0,63
 8. Lösin yavru köpekler için %0,72 ve yetişkinler için %0,59
 9. Klorür – %0,45 yavru köpek 0,095 yetişkinler için

*Bu tam bir liste değildir.

Aranacak Malzemeler

Protein

Protein köpekler için inanılmaz derecede önemlidir. Enerji sağlar ve bedeni ve zihni geliştirmede kritik öneme sahiptir. Köpekler fazla proteini vücutlarında depolayamazlar ve beslenme yoluyla yeniden stoklanmaları gerekir. Yüksek kaliteli protein her zaman köpek mamasının ilk bileşeni olmalıdır. Bütün et veya et yemeği her zaman ilk bileşen olarak listelenmelidir.

Köpekler, vücutlarının yarısını üretemediği yirmi iki amino aside ihtiyaç duyar. Bu esansiyel amino asitler diyetlerinden alınmalıdır. Bazı popüler proteinler arasında tavuk, sığır eti, balık, kuzu eti ve ördek gibi bütün etler bulunur. Köpekler etin tadına bayılır, ve sahipler, yüksek kaliteli hayvansal proteinlerin kullanıldığı diyetlerle yanlış gidemezler.Sağlıklı Karbonhidratlar

Köpekler, glikoz sağlamak ve enerji sağlamak için diyetlerinde sağlıklı karbonhidratlara ihtiyaç duyarlar. Karbonhidratlar, köpeklerin hayatta kalması için hayati öneme sahip değildir, ancak etin vermediği bazı besinleri eklerler. İyi karbonhidratlar patates, bezelye, mercimek, tahıllar, pirinç ve tatlı patates gibi sebze ve meyvelerde bulunur.

Omega Yağ Asitleri

Köpekler, enerji gibi temel unsurları sağlamak için diyetlerinde yağ asitlerine ihtiyaç duyarlar. Bunlar sağlıklı büyüme ve gelişmeyi teşvik eder, beyin ve göz sağlığını destekler ve deri ve tüy sağlığını destekler. Yağ asitleri kemikleri güçlendirir ve eklem sağlığını destekler. Omega-6 ve omega-3 yağ asitleri en önemlilerinden bazılarıdır ve balık, kümes hayvanları ve ette bulunabilir.

Meyveler sebzeler

Meyve ve sebzeler lif sağlar, bağışıklık sistemini güçlendirir ve antioksidanlar sağlar. Bunlar bazen bir köpeğin diyetinin bir parçası olarak dahil edilir veya harika bir ödül olarak eklenebilir. Tatlı patates, ananas, kızılcık ve yaban mersini iyi örneklerdir.

glukozamin

Glukozamin, kıkırdakta değerli bir bileşiktir ve köpeklerde eklem sağlığının hayati bir bileşenidir. . Yiyeceklerin farklı seviyeleri vardır ve bazılarında ek miktarlar olabilir. Glukozamin kabuklu deniz hayvanlarının kabuklarından elde edilir. Genellikle kondroitin ile kombinasyon halinde kullanılır. Bu iki bileşik eklem ve idrar yolu sağlığını desteklemek için birlikte iyi çalışır.Vitaminler ve Mineraller

Vitaminler ve mineraller, köpekleri çeşitli şekillerde güçlendiren beslenmenin temel bileşenleridir. En önemlilerinden sadece birkaçı aşağıda listelenmiştir.

 1. A vitamini bağışıklık sistemini güçlendirmek için çalışır.
 2. B12 vitamini sinir sistemini güçlendirmek için gereklidir.
 3. D vitamini kalsiyum ve fosfor gibi şeyleri düzenler.
 4. C ve E vitaminleri antioksidandır ve tüm sağlığı destekler.
 5. K vitamini kalsiyumu metabolize etmek için çalışır ve kan pıhtılarını önlemeye yardımcı olur.
 6. Demir vücutta kalsiyum taşır.
 7. Kalsiyum ve fosfor kemik yapısında gereklidir.
 8. Çinko, iyileşmeyi desteklemek için çalışır.

En İyi Köpek Maması

Öğrenilecek tonlarca evcil hayvan besleme ürünü var. En iyilerini bulmak çok büyük bir görev olabilir. Bu listeyi geliştirmek için en sevdiğimiz köpek maması seçeneklerinden bazılarını araştırdık. Bir yavru köpeğin umabileceği En İyi Köpek Maması listemiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Ve emin ol belirli bir süre boyunca herhangi bir diyet değişikliği yapmak köpeğinizin sindirim sisteminin yeni diyete alışması için zaman tanımak için. Bunu yapmazsanız, mide rahatsızlığı, akan kaka ve aslında çok yıkıcı olan yeni diyetin işe yaramadığını düşünmenize yol açabilecek diğer planlanmamış aksiliklerle karşılaşacaksınız.

Köpek yavrusu

köpek yavruları büyümek için çok fazla enerji harcarlar ve her gelişim aşamasında onları desteklemek için güçlü bir diyete ihtiyaç duyarlar. Bazı teklifler tüm ırklar için uygundur ve diğerleri daha büyük veya daha küçük ırklar için formüle edilmiştir. Yavru köpeklerin en az bir yıl köpek yavrusu tarafından formüle edilmiş yemde kalmaları gerekecektir. Yüksek protein, sağlıklı yağlar, lif, nem ve birçok kalori karışımına ihtiyaçları vardır.

Büyük Irk

Çiftçinin Köpeği

 Çiftçi's Dog Food Products (3 flavors)
 • Taze pişirilir, şoklanır ve size gönderilir.
 • Kişiselleştirilmiş yemek planları.
 • 4 sağlıklı, veteriner tasarımı seçenek: sığır eti, tavuk, hindi veya domuz eti.
 • İnsan sınıfı malzemelerle yapılmıştır (dolgu maddesi veya koruyucu madde içermez).
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde üretilmiştir.
 • Kalori ve besin değerleri tarife göre değişir.
TheFarmersDog.com'da görüntüle

Büyük cins yavrular için seçtik Çiftçinin Köpeği . Gıda, insan kalitesinde, taze malzemelerle yapılır. Tüm tarifler bir sürü taze dondurulmuş et sunar. Et, yemeğin diğer bileşenlerinden daha fazlasını oluşturur. Proteinler arasında tavuk, sığır eti, hindi ve domuz eti bulunur. Brokoli, tatlı patates ve yeşil fasulye gibi sağlıklı bir sebze karışımı lif ve besin sağlar. Tüm tarifler tahıl içermez ve AAFCO sertifikalıdır, tüm yaşam aşamalarına uygundur.

Bu bir abonelik dağıtım hizmetidir. Yemek planları, her yavrunun benzersiz beslenme ihtiyaçları için özelleştirilebilir. Tüm tarifler veteriner hekimler tarafından geliştirilmiştir ve yalnızca insan sınıfı malzemeler kullanır. Ürünler biyolojik olarak parçalanabilir malzemelerle paketlenmiştir, bu da bir bonus.

Bu yiyeceklerin nasıl taze hazırlanıp hemen teslim edildiğini seviyoruz. Yemek planları yaşa, aktivite düzeyine ve sağlık ihtiyaçlarına göre özelleştirilebilir.

Ufak cins

Wellness Complete Küçük Irk Köpek Yavrusu

 Wellness Komple Küçük Irk Köpek Maması
 • Et yan ürünleri veya dolgu maddeleri yok.
 • İlk malzeme hindi.
 • Küçük cins enerji ihtiyaçlarını destekler.
 • Kemik sağlığı için kalsiyum.
 • Yaban mersini ve ıspanak (antioksidanlar) içerir.
 • Omega 3'ler ile deri ve tüy desteği.
CHEWY.COM'DA GÖRÜNTÜLE

Küçük cins yavru köpekler için en iyi kuru mama seçimimiz Wellness Complete Small Breed Puppy Formula'dır. Bu mama tanesi küçüktür ve küçük ırkların sağlığını desteklemek için geliştirilmiştir. Hindi, tavuk unu ve somon unu olmak üzere üç yüksek kaliteli et proteini kaynağına sahiptir. Bunlar, beyin gelişimini ve tüy sağlığını desteklerken enerji ve gücü artırır.

Elma, yaban mersini ve ıspanak gibi malzemeler, güçlü bir vitamin ve antioksidan etkisi sağlar. Bu gıdada dolgu maddesi veya et yan ürünü yoktur. Enerji, arpa, kahverengi pirinç ve yulaf ezmesi gibi sağlıklı tahıllarla desteklenir.

Bu tarifin bir yavru köpeğin ihtiyacı olan her şeye sahip olmasını seviyoruz ve sindirim sağlığını, enerjiyi, bağışıklık sistemini ve tüm vücut gelişimini desteklemek için formüle edilmiştir.

Kıdemli

Kıdemli köpekler özeldir ve ekstra sevgi ve özen gerektirir. Her türlü çabaya değer ve bu olağanüstü yaratıklara lezzetli, besin dolu, yemesi kolay bir diyet vermek, sahiplerinin hayatlarını daha eğlenceli hale getirmek için yapabileceklerinden sadece bir tanesi. 20 pound ve altındaki daha küçük ırklar, yaklaşık sekiz yaşında kıdemli köpekler olarak kabul edilir. 51 pound ve daha büyük köpekler, son yıllarını yaklaşık 5 veya 6 yıl önce vurdular.

Kıdemli köpekler genellikle daha az enerjiktir ve diğer sağlık sorunlarının yanı sıra kemik ve eklem sorunları yaşayabilir. Daha genç köpeklerle aynı kalori sayısına ihtiyaç duymazlar ve çok yağlı veya kalori dolu bir diyet yerlerse fazla kilolu olabilirler. Daha yaşlı köpeklerin sindirim sorunları olabilir, bu nedenle kıdemli formüllerde buna yardımcı olacak ekstra diyet lifi ve probiyotikler olacaktır.

Diyet sağlık sorunlarını önleyemese veya tedavi edemese de, doğru beslenme genel sağlığa yardımcı olabilir ve sorunlu semptomları azaltmaya yardımcı olabilir.

Çiftçinin Köpeği

 Çiftçi's Dog Food Products (3 flavors)
 • Taze pişirilir, şoklanır ve size gönderilir.
 • Kişiselleştirilmiş yemek planları.
 • 4 sağlıklı, veteriner tasarımı seçenek: sığır eti, tavuk, hindi veya domuz eti.
 • İnsan sınıfı malzemelerle yapılmıştır (dolgu maddesi veya koruyucu madde içermez).
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde üretilmiştir.
 • Kalori ve besin değerleri tarife göre değişir.
TheFarmersDog.com'da görüntüle

Kıdemli köpekler için en iyi seçimimiz Çiftçi Köpeğidir. Bu yemek her yaş için uygundur. Yaşlı köpekler için ihtiyaç duydukları her şeye ve daha fazlasına sahiptir. Yumuşaktır, yüksek kaliteli malzemelerle doludur ve tadı harikadır. İnsan sınıfı malzemelerden yapılmıştır, yani insanlar onu yiyebilir. Yavru anneler ve babalar bunu denemek için cazip gelebilir. Sahiplerinin yavruları için en iyi formülü seçebilmeleri için seçebilecekleri dört tarifleri var.

Bu yiyeceğin çok yönlü ve taze olmasına bayılıyoruz . Kıdemli köpeklerin yüksek kaliteli beslenmeye ihtiyacı vardır ve bu, büyük miktarda lezzet ve dengeli, lezzetli beslenme içerir. Hem harika görünüyor hem de kokuyor.

En İyi Küçük Irk

Küçük cins köpekler yaklaşık 20 pound veya daha az olanlardır. Eklemlerini desteklemek için dengeli beslenmeye ve daha büyük ırklara göre kilo başına daha fazla kaloriye ihtiyaçları vardır. Deri, tüy ve bağışıklık sistemi sağlığını desteklemeye yardımcı oldukları için, besin değeri yüksek yiyecekler en iyisidir.

Kuru

Diamond Naturals Küçük Irk

 Diamond Naturals Küçük Cins Yetişkin
 • Küçük ırk formülü.
 • %27 Protein.
 • Türe özgü K9 suşu tescilli probiyotikler, antioksidanlar ve prebiyotikler.
 • 20 pound ve altındaki köpekler için.
 • Mısır buğdayı, yapay tatlar veya renkler yok.
CHEWY.COM'DA GÖRÜNTÜLE

Diamond Naturals Small Breed, daha küçük köpekler için dengeli bir seçenektir. İlk malzeme olarak gerçek et kullanılır ve kafessiz tavuktan yapılır. Ekstra protein için tavuk yemeklerini de kullanır. Yumurta ürünleri ve balık yemekleri DHA sağlar. Ayrıca, gelişmekte olan bağışıklık sistemini ve genel sağlığını önemseyen papaya, yaban mersini ve portakal da dahil olmak üzere birçok egzotik antioksidan vardır. Mısır buğdayı, yapay tatlar veya renkler kullanmaz.

Bu mama tanesinin boyutunun bile küçük köpeklerin kolayca yemesi için tasarlanmış olmasına bayılıyoruz. Her tarifte, sağlıklı sindirim ve bağışıklık sistemi sağlığını desteklemeye ve genel sağlığı geliştirmeye yardımcı olmak için türe özgü K9 suşu tescilli probiyotikler, antioksidanlar ve prebiyotikler bulunur.

Islak

İsim İsim Taze

 isim köpek maması
 • Kurul onaylı veterinerler tarafından oluşturulan tarifler.
 • Yüksek protein formülleri.
 • İnsan sınıfı malzemeler.
 • Tüm malzemeler ayrı ayrı pişirilir ve daha sonra birlikte karıştırılır.
 • Bitki bazlı protein güçlendirici yok.
NOMNOW.COM'DA GÖRÜNTÜLE

İsim İsim Taze beş yıldızlı, gözden geçirilmiş bir markadır. Dört farklı taze ıslak yemek tarifi sunuyorlar. Bunlar küçük cins köpek yavruları ve yetişkinler için harikadır. Yemekler bütün hayvansal proteinleri ve bütün yumurtaları içerir. Birinci sınıf insan sınıfı bileşenlerden yapılırlar. Proteinler arasında sığır eti, tavuk, domuz eti ve hindi bulunur.

Bu yemek seçeneğinin mükemmel malzemeler kullanmasına ve protein açısından yüksek olmasına bayılıyoruz. Tüm malzemeler ayrı ayrı pişirilir ve daha sonra birlikte karıştırılır. tarifler bitki bazlı protein takviyeleri kullanmayın ve tadı nefis. Kurul onaylı veterinerler tarifler hazırlar ve yemekler taze olarak teslim edilir.

En İyi Büyük Irk

Büyük cins köpekler 51 ila 100 pound ağırlığındadır. Bu yavrular, daha küçük ırklar kadar kesin beslenme gereksinimlerine sahip değildir. Daha büyük köpeklerin taşıyacak daha fazla ağırlığı vardır ve onları desteklemek için daha küçük ırklara göre daha fazla enerjiye ihtiyaç duyarlar. Daha büyük ırkların sıklıkla ortak sorunları olduğundan, büyük ırk formüllerinde eklem sağlığını desteklemek için ekstra glukozamin bulunur.

altın beagles

Kuru

Hill's Science Diet Büyük Irk Yetişkin

 Tepe's Science Diet Adult Large Breed
 • Gerçek tavuk ilk malzemedir.
 • Sindirimi yüksek, lezzetli bir tarif.
 • Doğal glukozamin ve kondroitin kaynakları.
 • Klinik olarak kanıtlanmış antioksidan karışım.
 • Omega-6 yağ asitleri.
 • Yapay renkler, tatlar veya koruyucular yok.
CHEWY.COM'DA GÖRÜNTÜLE

Hill's Bilim Diyeti köpek beslenme uzmanları tarafından oluşturulan bilim destekli bir formüldür. Özellikle büyük ırklar için tasarlanmıştır. Bu, bazılarından daha düşük bir protein formülüdür. Ancak, daha büyük boyutlu köpekleri desteklemek için yapılmıştır. Bazı köpekler protein dolu mamayı iyi sindiremezler ama bu lezzetli, dengeli bir mamadır. Bu seçenek yavru köpekler için uygun değildir ancak yetişkin bir köpeğin beslenme ihtiyaçlarını iyi karşılar. Hill's tam beslenme sağlar. 1 ila 5 yaş arası, 55 ila 110 pound arası büyük köpekler için. 1 ila 4 yaş arası, 110 kilodan fazla olmayan dev ırklara beslenebilir. Hamile anneler için değil.

Gerçek tavuk, katı protein ve harika bir tat sağlayan ilk bileşendir. Ekstra protein vermek için tavuk unu da kullanılır. Bu formül, doğal kondroitin ve glukozamin kaynaklarına sahiptir. Elma, brokoli, havuç ve kızılcık gibi malzemeler lezzeti artırır ve bağışıklık sistemi sağlığını destekler. Bardak başına %23,9 protein ve 363 kalori sağlar.

Bu formülün özellikle büyük ırkların ihtiyaçları için yapılmış olmasına ve hayvan besleme uzmanlarının bunu tasarlamasına bayılıyoruz. Bu tarif tavuk ve arpa. Hill's ayrıca bir Kuzu yemeği ve kahverengi pirinç formülü, hafif bir tavuk yemeği formülü ve mükemmel ağırlık formülü sunar.

Islak

Blue Buffalo Homestyle Büyük Irk

 Blue Buffalo Homestyle Tarif Büyük Irk Tavuk Akşam Yemeği Bahçe Sebzeleri Konserve Köpek Maması
 • Sağlıklı kas bakımını desteklemek için gerçek tavuk.
 • Yüksek protein formülü.
 • Özel bir ikram olarak, kuru mamayla karıştırarak veya tam öğün olarak servis yapın.
 • Glukozamin ve kondroitin eklem sağlığını ve hareketliliği destekler.
 • Yan ürün yemekleri, mısır, buğday, soya, yapay tatlar veya koruyucular yok.
 • Kutu başına 493 kalori.
CHEWY.COM'DA GÖRÜNTÜLE

Blue Buffalo Homestyle Tarifi Büyük Köpekler Tavuk Yemeği ve Bahçe Sebzeleri, lezzetli bir lezzet yumruğu ile yüksek proteinli bir formüldür. İlk malzeme tavuk, ikincisi ise tavuk suyu. Balık yağı eklem ve cilt sağlığını destekler. Havuç, bezelye ve tatlı patates gibi malzemeler prebiyotik lif ekler. Antioksidan takviyesi için meyveler eklenir. Bu tarif tahıl içerir ve arpa, kahverengi pirinç ve yulaf ezmesi kullanır. Bu seçim, iyi yağlarla doludur ve yüksek kalori sayısına sahiptir, 12,5 oz kutu başına 493 kalori.

Bu tarifin protein, sağlıklı yağ veya kalori içermemesine bayılıyoruz. . Yapay bileşenler, soya, yan ürünler, mısır, buğday veya yapay içerikler yoktur.

En İyi Dev Irk

Dev ırklar Great Dane, Mastiff, Bullmastiff, Bernese Dağ Köpeği, Saint Bernard, Cane Corso ve daha fazlasını içerir. Bu dev ırkların çok fazla kaloriye ihtiyacı vardır ve bazılarının özel diyet kısıtlamaları olabilir. Dev ırkların genellikle hassas mideleri vardır veya sadece yemek konusunda seçici olabilirler.

Kuru

Blue Buffalo Wilderness Büyük Irk

 Blue Buffalo Wilderness Rocky Mountain Kırmızı Etli Büyük Cins Tahılsız Kuru Köpek Maması Tarifi
 • Yüksek protein formülü.
 • Tavuk ve kümes hayvanları içermeyen formül.
 • Çeşitli kırmızı etler açısından zengindir.
 • Yüksek glukozamin içeriği.
 • Yüksek omega yağ içeriği.
 • Vitamin ve minerallerle zenginleştirilmiştir.
 • Tahılsız seçenek.
CHEWY.COM'DA GÖRÜNTÜLE

Tahıl içermeyen Blue Buffalo Wilderness Large Breed'i büyük ırklar için en iyi kuru mama olarak seviyoruz. Bu tarif aynı zamanda tavuk ve kümes hayvanı içermez. Bunun yerine kemiksiz sığır eti, balık unu, sığır eti unu, kemiksiz kuzu ve kemiksiz geyik eti gibi proteinler kullanılır. Protein içeriği% 28 ile yüksektir. Glukozamin içeriği de yüksektir.

Pek çok marka büyük ölçüde veya yalnızca tavuk ve tavuk yan ürünlerine bağlı olduğundan, bunun tavuk ve kümes hayvanı içermeyen bir tarif olmasını seviyoruz. Bezelye, tapyoka patatesi, kızılcık, yonca unu, tatlı patates ve hatta kurutulmuş yosun gibi protein seviyeleri ve destekleyici bileşenler nedeniyle büyük ırklar için en iyi seçimdir.

Islak

Doğal Denge Sınırlı İçerikli Diyetler

 Doğal Denge L.I.D. Sınırlı İçerikli Diyetler Tahılsız Ördek ve Patates
 • Sınırlı bileşen formülü.
 • Ördek tek et kaynağıdır.
 • Tahıl ve kümes hayvanı içermez.
 • Vitamin ve minerallerle zenginleştirilmiştir.
 • Sağlıklı bir kilo için doymuş yağ oranı düşüktür.
 • Kolay sindirim için formüle edilmiştir.
CHEWY.COM'DA GÖRÜNTÜLE

The Farmer's Dog'u ıslak mama olarak seviyoruz, ancak öne çıkan birkaç tane daha var. Bunlar, Büyük Irklar için Blue Buffalo Homestyle Tarifini ve Doğal Denge Sınırlı İçerik Diyetlerini içerir. Natural Balance, titiz yiyiciler ve hassas mideler için harika olan sınırlı içerikler kullanır.

Natural Balance LID, tahıl içermeyen ördek ve patates tarifidir. Sadece bir et ve bir karbonhidrat kaynağı kullanır. Temel mikro bileşenleri kullanır, bu da onu lezzetli, sindirimi kolay bir seçenek haline getirir. İlk malzeme ördek, ardından ördek suyu ve ördek unu.

Bu tarifin, sindirimi kolaylaştıran sınırlı malzemeler kullanmasına bayılıyoruz. Bu, genellikle hassas sindirim sistemlerine sahip olan dev ırklar için harikadır.

Kilo kaybı

Kilo kaybı köpekler için çok önemli ve birkaç kilo vermesi gerekenlerin kilo kontrol formülü kullanması gerekebilir. Kilo kontrolü için birkaç farklı seçenek vardır. En sevdiğimiz şeylerden biri, süper sağlıklı ve lezzetli olan The Farmer's Dog. Farmer's Dog, abonelik tabanlı, taze bir yemek seçeneğidir.

Hill's Science Diyeti Mükemmel Kilo

 Bilim Diyeti Mükemmel Kilo
 • Veteriner onaylı marka.
 • Kibble kas tutmayı destekler.
 • Tamamen doğal malzemelerle üretilmiştir.
 • Sağlıklı bir kiloyu korumak için çalışır.
 • Düşük kalorili.
 • Tam lezzet ve protein.
CHEWY.COM'DA GÖRÜNTÜLE

Kuru kilo verdiren kuru mama için, düşük kalorili Hill's Science Diet Perfect Weight'i seviyoruz . Veteriner hekimler tarafından tasarlandığından profesyoneller bu tarife güveniyor. Bu tarif, protein oranı yüksek, kalorisi düşük ve kilo vermek için formüle edilmiş son derece sağlıklı bir tariftir.

Bu tarifin 10 haftada kilo verdirdiğinin klinik olarak kanıtlanmasına bayılıyoruz. Tavuk, mısır ve arpa gibi tahıllar da dahil olmak üzere listelenen ilk bileşendir. Prebiyotiklere ve lif için havuç, bezelye ve kurutulmuş pancar posası gibi bileşenlere sahiptir. Elma ve kızılcık gibi meyveler antioksidanlar sunar ve bağışıklık sistemini güçlendirir. Bu, kilo verme formülleri arasında en iyi seçimdir.

Tahılsız

Tahılsız diyetler bazı köpekler için gereklidir. Bazılarının tahıllara alerjisi veya intoleransı vardır. Pek çok köpek, sindirimle ilgili sorun yaşar ve tahıl içermeyen formüller bu soruna yardımcı olabilir. Bununla birlikte, tahılsız bir diyete başlamadan önce veterinerinize danışmanız en iyisidir çünkü Köpekler için tahılsız beslenmeyle ilişkili olası riskler . Genel olarak, buradaki en iyi seçimimiz yine The Farmer's Dog olacaktır. Ancak, çok değer verdiğimiz başkaları da var.

Kuru

Tahılsız Yabani Lezzet

 Yabani Tahılsız Formülün Tadı
 • Çeşitli lezzetli kır etlerinden yapılmıştır.
 • Bağırsak sağlığı için bağırsak dostu probiyotikler kullanır.
 • Vitaminler, mineraller ve antioksidanlarla zenginleştirilmiştir.
 • Tatlı patates, bezelye ve protein kullanır.
 • Gaz ve dışkı kokusuna yardımcı olur.
CHEWY.COM'DA GÖRÜNTÜLE

Taste of the Wild Tahılsız formül, en iyi kuru tahılsız için oyumuzu aldı. %32 protein içeriğine sahiptir. Yaban mersini ve ahududu vitamin ve antioksidan takviyesi sağlar. Tatlı patates, bezelye ve beyaz patates gibi malzemeler, tahıl alternatif bileşenleri olarak kullanılır. Kurutulmuş hindiba kökü eklenir ve yaklaşık %4 gibi yüksek lif içeriği sağlanmasına yardımcı olur. Bu, gaz ve dışkı kokusunu azaltmaya yardımcı olan bir öz olan yucca schidigera gibi sindirim sağlığını düzenlemeye yardımcı olur.

Bu mama tanesi kuzu, tavuk, yumurta, bizon ve geyik eti dahil olmak üzere çeşitli et kaynakları kullanır. Tarif, probiyotik içeriklerle zenginleştirilmiştir ve hassas mideleri olan köpekler için sindirimi kolay olacak şekilde tasarlanmıştır.

Bu tahıl içermeyen tarifin, türe özgü köpeklere özel probiyotiklerle zenginleştirilmesine bayılıyoruz. Aynı zamanda çok çeşitli etlere sahiptir ve sindirimi zor olmadan oldukça yüksek protein içeriği sağlar. Ayrıca bu tarifin sindirimi kolaylaştırdığını da takdir ediyoruz.

Islak

Blue Buffalo Tahılsız Konserve

 Blue Buffalo Tahılsız Konserve Mama
 • Sığır eti, tavuk ve tavuk karaciğeri.
 • Lezzetli tavuk suyu içerir.
 • Keten tohumu ve folik asit cildi ve tüyleri sağlıklı tutar.
 • Vitamin ve mineral takviyeleri ile güçlendirilmiştir.
 • Yapay katkı maddesi yok.
 • Ekonomik.
CHEWY.COM'DA GÖRÜNTÜLE

Blue Buffalo Tahılsız Vahşi Doğa konservesi, en iyi ıslak tahılsız seçenek için seçimimizdir. Çok proteinli lezzetli bir formüldür. Sığır eti ve tavuğu ilk iki bileşen olarak ve tavuk ciğeri dördüncü olarak listeler. Bunlar yüksek kaliteli protein sağlar. Yemeğin lezzetli nemli ve lezzetli kalması için tavuk suyu eklenmiştir.

Bu yemek, kas sağlığını destekleyen amino asitler sağlamak için çeşitli etler ve organlar kullanır. Tek başına bir yemek olarak veya kuru mama üzerinde topper olarak kullanılabilir.

Bu tarifin uygun fiyatlı ve lezzetli olmasını seviyoruz . Ayrıca bağışıklık sistemi sağlığını güçlendirmek için vitamin ve minerallerle güçlendirilmiştir. Tahıl, glüten, yan ürün yemekleri, mısır, buğday, soya veya yapay katkı maddeleri içermez.

Taze gıda

taze diyetler lezzetli tadı ve köpekler için birçok faydası vardır. Bu taze seçenekler tamamen doğal, gerçek malzemelerle yapılır ve et, sebze, meyve ve tahıl içerir. Bazıları glütensiz ve tahılsız olacak şekilde yapılırken diğerleri değildir. Taze yemekler, insan sınıfı malzemelerle yapılır, yani bizim yemek istediğimizden değil, insanlar için güvenlidirler. Tarifler, diğer bazı köpek diyetlerinde bulunan aşırı işlenmiş bileşenlerin çoğunu keser. Bu yiyecekler, ortalama olarak yaklaşık %75 ile diğer birçok seçenekten çok daha yüksek nem içeriğine sahiptir. Taze, açık ara en lezzetli seçenektir ve köpeklere yüksek kaliteli enerji sağlar.

Taze köpek maması konusunda seçim yapabileceğiniz birkaç farklı şirket var. Önde gelen bir seçim, abonelik tabanlı bir taze yemek programı olan Farmer's Dog'dur. Bir diğer mükemmel seçim ise Ollie . Ollie, abonelik esasına göre yüksek kaliteli taze yemek planları sunan, 5 yıldızlı, gözden geçirilmiş bir şirkettir.

Çiftçinin Köpeği

 Çiftçi's Dog Food Products (3 flavors)
 • Taze pişirilir, şoklanır ve size gönderilir.
 • Kişiselleştirilmiş yemek planları.
 • 4 sağlıklı, veteriner tasarımı seçenek: sığır eti, tavuk, hindi veya domuz eti.
 • İnsan sınıfı malzemelerle yapılmıştır (dolgu maddesi veya koruyucu madde içermez).
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde üretilmiştir.
 • Kalori ve besin değerleri tarife göre değişir.
TheFarmersDog.com'da görüntüle

Ollie, yüksek kaliteli serbest gezinen proteinler kullanır ve hem tahılsız hem de tahıl içeren seçenekler sunar. Protein kaynağı olarak serbest gezinen sığır eti, tavuk, hindi ve kuzu eti kullanırlar. Tüm etler Amerika Birleşik Devletleri veya Avustralya çiftliklerinden temin edilmektedir. Her tarif yalnızca bir et kaynağı içerir ve ek et yemekleri veya yan ürünleri içermez. Gerçek et, her tarifin ilk maddesidir. Diğer bileşenler arasında lahana, brokoli, mercimek, havuç, hindistancevizi yağı, kabak, yaban mersini ve diğer meyve ve sebzeler bulunur.

Bu ürünün tüm insan sınıfı malzemelerle yapılmış olmasını ve koruyucu maddeler ve yapay dolgu maddeleri içermemesini seviyoruz. Şirketin her köpeğin yaşına, aktivite düzeyine ve bekleme süresine uygun kişiselleştirilmiş planlar sunmasını da takdir ediyoruz. Ollie, Köpek Maması Danışmanı ve Amerikan Kulübesi Kulübü . Tarifler, tüm köpek nesillerini desteklemek için formüle edilmiştir.

dondurularak kurutulmuş

dondurularak kurutulmuş yemek taze malzemelerin dondurulması ve tüm nemin alınmasıyla yapılır. Bu işlem, yiyeceğin kokusunu, tadını ve dokusunu bozulmadan tutar ve neredeyse tüm besin değerini korur. Dondurarak kurutma aynı zamanda yiyeceğin dokusunu çok hafif ve yemesi kolay hale getirir. Dondurularak kurutulmuş yemekler olduğu gibi beslenebilir veya servis talimatlarına bağlı olarak yeniden sulandırılabilir. Bu seçenekler en kaliteli taze malzemeleri kullanır ve lezzetlidir. Dondurularak kurutulmuş yem, tüm yaşam evreleri için uygundur ve bakteri içermez. Sindirim sorunları ve alerjisi olan köpekler için mükemmel bir seçim olabilir. Dondurularak kurutulmuş, rafta dayanıklıdır ve kuru mamalardan, taze veya insan sınıfı diyetlerden çok daha uzun süre taze kalır.

Açık Çiftlik

 Açık Çiftlik Dondurularak Kurutulmuş Ham
 • Yüksek protein, %85 ham hayvansal içeriklerden.
 • Otla beslenen, doğadan yakalanmış, insanca yetiştirilmiş proteinler.
 • Tam beslenmeye hizmet etmeye hazır.
 • Organik sertifikalı meyve ve sebzeler.
 • Yavru ve yetişkin köpekler için.
OPENFARMPET.COM'DAN GÖRÜNTÜLE

Dondurularak kurutulmuş için en iyi seçimimiz Open Farm'dan. Open Farm, dondurularak kurutulmuş çiğ yiyecekler de dahil olmak üzere çeşitli seçenekler sunar. Bu yüksek proteinli formüller, paketlerinden çıkar çıkmaz kullanıma hazırdır. Open Farm hakkında gerçekten sevdiğimiz bir şey, proteinin %85'inin doğal bileşenlerden gelmesidir. ve organik meyve ve sebzeler. Doğal proteinler, insanca yetiştirilmiş sığır eti ve domuz eti, otla beslenen kuzu eti, kümes hayvanları ve vahşi yakalanmış Pasifik somonunu içerir.

Bu besinler her yaş için uygundur, ve şirket, yaşlı köpekler aracılığıyla yavru köpekler için beslenme yönergeleri sağlar. Yemekler paketten çıkar çıkmaz veya suyla karıştırılarak servis edilebilir.

Open Farm'ın herhangi bir işlenmiş kümes hayvanı veya et yemeği kullanmamasını seviyoruz. Ek olarak, ürünlerin tam bir yemek olarak sunulması ve başka hiçbir şeyle karıştırılmaması gerektiğini takdir ediyoruz.

Alerjiye Duyarlı

Birçok köpek acı çekecek yiyecek alerjisi . Yavrularına daha fazla soruna yol açmadan yüksek kaliteli beslenme sağlamanın bir yolunu bulmaları gerektiğinden, bu, sahipler için zorlayıcı olabilir. Alerjiler genellikle yiyeceklerindeki bir proteine ​​​​duyarlanma ile tetiklenir. Neyse ki, gıda alerjisi olan köpekler için pek çok seçenek var. Bazıları veteriner reçetesi gerektirir, ancak birkaç yüksek kaliteli ticari seçenekler mevcuttur.

Royal Canin Veteriner Diyeti Hidrolize Protein

 Royal Canin Veteriner Diyeti Hidrolize Protein
 • Hidrolize proteinlerle formüle edilmiştir.
 • B vitaminleri ve amino asitler içerir.
 • Omega-3 yağ asitleri EPA ve DHA.
 • Lif, sağlıklı sindirimi desteklemeye yardımcı olur.
 • Fincan başına 332 kalori.
 • %19,5 Protein, %17,5 Yağ, %3,1 Lif.
CHEWY.COM'DA GÖRÜNTÜLE

Alerjiye duyarlı köpek maması için en sevdiğimiz seçeneklerden biri Royal Canin Veterinary Diet Hydrolyzed Protein'dir. Bu formül, köpeklerde gıda alerjisi semptomlarının en yaygın nedenlerinden biri olan herhangi bir et proteini içermez. Kuru mama yüksek oranda sindirilebilir ve hidrolize soya proteininden yapılır. Bu seçenek, sahipleri alerjenleri belirlemek için bazı şeyleri ortadan kaldırırken kısa süreli bir deneme sırasında kullanılmak üzere özel olarak formüle edilmiştir. Yiyecek hassasiyeti yüksek köpekler için uzun vadeli bir seçenek olabilir. Formül ayrıca gastrointestinal ve dermatolojik sağlığı da destekler.

Balık yağı, sağlıklı bir kaplamayı desteklemek ve iltihaplanmayı azaltmak için Omega-3 yağ asitleri ekler. Et proteini olmadan oluşan eksiklikleri gidermek için taurin eklenir.

Bu mamanın çokça incelenmesini ve birçok köpeğe yardımcı olmasını seviyoruz. Birçok inceleme, ürünün gevşek veya sıvı dışkı ve cilt alerjileri ve kulak enfeksiyonu semptomları ile ilgili sorunları hızla çözmeye yardımcı olduğunu paylaşmaktadır. Bu formül ayrıca her yaştaki köpekler için uygundur.

Düşük sodyum

Elektrolit dengesinde, kas hücresi işlevinde ve sinir iletiminde önemli bir rol oynadığı için köpeklerin diyetlerinde tuza ihtiyacı vardır. Tuz ayrıca kan basıncını ve sıvı tutulmasını düzenlemeye yardımcı olur ve sağlıklı sindirime yardımcı olur. Köpekler tuzlarının çoğunu diyetlerinden alırlar. Çoğu ticari seçenek, bir çeşit ilave tuz içerecektir.

Bazı köpeklerin üzerinde olması gerekir düşük sodyum diyeti çünkü sodyumu düzgün işleyemezler. Kalp, karaciğer veya böbrek hastalığından muzdarip köpeklerin ve aşırı kilolu olanların düşük sodyumlu bir diyet uygulaması gerekebilir. Kıdemli köpekler de tuzu işlemede sorun yaşayabilir ve değiştirilmeleri gerekebilir. Bir köpeğin tuz alımını azaltmak, potansiyel sorun riskini en aza indirmeye ve mevcut sorunların kötüleşmesini önlemeye yardımcı olabilir. Çoğu köpek, veterinerleri tarafından talimat verilmedikçe düşük sodyumlu bir diyete gitmeyecektir.

Earthborn Bütünsel Ağırlık Kontrolü Tahılsız

 Earthborn Holistic - Ağırlık Kontrolü Tahılsız Kuru Köpek Maması
 • Düşük sodyum
 • Tahıl ve glutensiz formül.
 • Düşük yağ içeriği.
 • Kas tutulması için L-Carnitine.
 • Sağlıklı sebze ve meyvelerden üretilmiştir.
 • Fincan başına 325 kalori.
 • %25 Protein, %7 Yağ, %9 Lif.
AMAZON.COM'DA GÖRÜNTÜLE

En iyi düşük sodyumlu yemek için seçimimiz, Earthborn Bütünsel Ağırlık Kontrolü tahıl içermeyen formüldür. Bu, düşük yağ içeriğine sahip tahıl ve glütensiz bir formüldür. Earthborn Holistic, en yüksek kalitede kuru mama yapmasıyla tanınan oldukça saygın bir markadır. Bu formül, sadece 50 mg/100Kcal sodyum içeren çok düşüktür. Bu formül, kilo vermesi gereken yetişkin köpekler için geliştirilmiştir ve metabolizmayı hızlandıran L karnitin içerir.

Bu yemek, protein dolu bir tavuk yemeğinden elde edilen %25 protein içerir. Tavuk unu, eklem sağlığını destekleyen doğal bir glukozamin kaynağıdır. Bu tarif, sodyumun düzenlenmesine de yardımcı olan Omega yağlarıyla doludur. Elma, yaban mersini, havuç, kızılcık ve ıspanak gibi malzemeler, bağışıklık sağlığını güçlendirmek için yüksek lif ve antioksidanlar sağlar. Bu formül lif bakımından yüksektir ve sağlıklı sindirime yardımcı olur.

Bu formülün düşük sodyum ve tahıl içermemesine bayılıyoruz. Özel beslenme ihtiyacı olan köpekler için lezzetli ve sağlıklı bir seçimdir.

Yüksek fiber

Bazı köpeklerin bir yüksek lifli diyet . Bu birçok nedenden dolayı olabilir. Köpekler liften herhangi bir besin veya enerji almazlar, ancak sindirim sistemi için gereklidir. . Etten elde edilen protein lif içermez, bu nedenle bu, bir köpeğin diyetindeki meyve ve sebzelerden gelmelidir. Ortalama olarak, standart köpek maması yaklaşık %2 ila %5 oranında lif içerir. Belirli bir kılavuz veya düzenleme yüksek lifi tanımlamasa da, çoğu köpek beslenme uzmanı bunun %6 ila %12 lif olduğunu belirler.

Aşırı kilolu köpekler, daha hızlı doymalarına ve daha az yemelerine yardımcı olmak için yüksek lifli bir diyete ihtiyaç duyabilir. Yüksek lifli formüller ayrıca kilo vermeye yardımcı olan sağlıklı bağırsak florasını da destekler. Sağlıklı kilo olarak etiketlenen seçeneklerin çoğu lif açısından yüksek olacaktır. Diyabetli evcil hayvanlar, bu formüller şekerin sindirimini ve emilimini yavaşlatmaya yardımcı olduğundan, yüksek lifli diyetlerden yararlanabilir. Lif ayrıca sağlıklı sindirim ve anal bez işlevi için inanılmaz derecede faydalıdır.

Nutro Sağlıklı Temeller

 Nutro Sağlıklı Temel Gıda
 • Gerçek tavuk proteinleri
 • GDO olmayan formül.
 • Dengeli bir protein ve lif karışımı.
 • Bağışıklık sağlığı için temel antioksidanlar.
 • Tavuk yan ürünleri yok.
 • Fincan başına 225 kalori.
 • %11,5 Elyaf.
 • Köpekler tok hissederler.
CHEWY.COM'DA GÖRÜNTÜLE

Yüksek lifli kuru mama için en iyi seçeneklerimizden biri Nutro Wholesome Essentials'tır. Bu mama tanesi %11,5 lif, %24 protein ve %7 yağ içerir. Çiftlikte yetiştirilen tavuk, ilk iki bileşen olarak listelenmiştir, bu nedenle protein içeriğinin burada bir öncelik olduğunu biliyoruz. Elyaf, kurutulmuş pancar posası, elma, havuç, tatlı patates, bezelye ve pirinç kepeği gibi diğer bileşenlerden elde edilir. Bu tarif, sağlıklı kilo vermeyi desteklemek için tasarlanmıştır.

Bu markanın yüksek lif içeriğinin yanı sıra güçlü protein etkisini seviyoruz. Tavuk yan ürünleri ve GDO'suz bir formül yok. Bardak başına 225 kalori, bu nedenle yavrular tok hissederler ama aşırıya kaçmazlar. Bir yaş ve üzeri yavrular için formüle edilmiştir.

Seçici Yiyenler

Hepimiz bir seçici yiyen ya da iki. Birçok köpek sahibi, seçici bir yiyici olan bir yavru yaşar. Köpekler bize tam olarak neyi sevdiklerini söyleyemedikleri için, genellikle farklı seçenekleri test etmek için uzun bir süreç vardır. Bazı yavrular sadece seçicidir ve diğerlerinin telaşlı olmalarına neden olan altta yatan sorunları olabilir. Yavruları bir günden fazla bir süredir yemek yemiyorsa, sahipleri her zaman veterinerle konuşmalıdır. Herhangi bir tıbbi sorunu dışlamak önemlidir.

Vahşi Pasifik Akıntısının Tadı

 Wild Pacific Stream Köpek Mamasının Tadı
 • Güçlü füme somon aroması.
 • Bağırsak sağlığı için probiyotikler.
 • Mısır, buğday, soya veya tahıl yok.
 • Fincan başına 360 Kalori.
 • Tavuk veya kırmızı et yok.
 • Sindirim sağlığını destekler.
CHEWY.COM'DA GÖRÜNTÜLE

Taste of the Wild Pacific Stream, seçici yiyiciler için en iyi seçimimizdir. Kuru mama, yüksek kaliteli somondan yapılır ve domates, ahududu ve yaban mersini gibi lezzetli meyve ve sebzeler içerir. Bu kuru mama proteini yüksektir ve mide hassasiyeti ve alerji sorunları olan yavrular için yapılmıştır. Soya, buğday veya mısır içermez. Bu ürün kuru mamadır, ancak ıslak seçeneği mevcuttur.

Bunun somon aromasıyla dolu olmasını seviyoruz. Tavuk veya sığır eti seçeneklerini geri çeviren köpeklere hitap ediyor. Kibble ayrıca sindirim sağlığını desteklemek için köpeğe özgü üç probiyotik içerir.

Glukozaminle Zenginleştirilmiş

glukozamin insan ve köpek kıkırdağında bulunan şeker ve amino asitlerden yapılmış bir bileşiktir. S. Vücudun sağlıklı kıkırdağı değiştirmesine ve korumasına yardımcı olur. Kıkırdak, kemikler ve bunların bağlayıcı eklemleri arasında dolgu görevi görür. Köpek yaşlandıkça kıkırdak zayıflar ve parçalanmaya başlar. Glukozamin, doğal bir amortisör görevi gördüğü için eklem sağlığında özellikle önemlidir. Bazı köpekler, özellikle daha büyük ırklar ve daha yaşlı köpekler, daha yüksek glukozamin seviyeleri içeren diyetlere ihtiyaç duyabilir. Sağlıklı bir yetişkin köpeğe erken yetişkinlik yıllarında ekstra glukozamin verilmesi, eklemlerin sağlıklı kalmasına yardımcı olur ve muhtemelen ilerideki sorunları önler.

Merrick Backcountry Ham İnfüzyon

 Merrick Backcountry Raw Infused Tahılsız Kuru Köpek Maması Büyük Irk
 • Glukozamin: 800 mg/kg.
 • Gerçek etli dondurularak kurutulmuş yiyecekler.
 • Çiğ beslenmenin faydaları.
 • Kemiksiz dana eti ilk bileşendir.
 • Glukozamin: 800 mg/kg.
 • Bardak başına 392 kalori. %38 Protein.
CHEWY.COM'DA GÖRÜNTÜLE

Merrick Backcountry Raw Infused Great Plain Red Recipe, %38'lik inanılmaz derecede yüksek bir protein seviyesi sağlayan yüksek kaliteli, ham infüzyonlu birinci sınıf kuru mama yapar. Bu kuru mama, yağsız kasları, eklem sağlığını ve kas onarımını korumak için harikadır. İlk üç bileşen kemiksiz dana eti, kuzu değirmeni ve somon unu. Bunlar üç yüksek kaliteli glukozamin kaynağıdır.

Kibble ayrıca domuz eti, tavşan, kuzu eti, somon yağı ve dana karaciğeri içerir. Dondurularak kurutulmuş çiğ et parçaları, köpeklerin tadına doyamadıkları taze et lezzetini sunar. Elma ve yaban mersini gibi süper gıdalar, bir miktar antioksidan sağlar. Bu yiyecek, çiğ beslenmenin faydalarını sunar, ancak mama tanesi gibi kullanışlıdır.

Bu tarifin tahıl içermemesine ve dondurularak kurutulmuş çiğ et parçalarıyla dolu olmasına bayılıyoruz. Lezzet dolu, protein oranı yüksek ve fincan başına 392 kalori içeriyor.

Tavuksuz

Tavuk, evcil hayvan mamalarında ve ikramlarında yaygın bir içeriktir. Bununla birlikte, köpekler arasında en yaygın alerjiler arasındadır, bu nedenle herkes onu yiyemez. Bu nedenle, bazıları bu hayvansal proteini içermeyen yüksek kaliteli yemlere ihtiyaç duyar. Birçok şirket teklif tavuksuz kuru mama taze ve dondurularak kurutulmuş yiyeceklerin yanı sıra.

American Journey Limited İçerik GF

 Tahılsız Sınırlı İçerikli American Journey Köpek Maması
 • Sınırlı içerik tarifi.
 • Ördek tek hayvansal protein kaynağıdır.
 • Hassas mideler için harika.
 • Tahıl içermez ve mısır, buğday veya soya içermez.
 • Fincan başına 350 kalori.
 • Keten tohumu ve ayçiçek yağından elde edilen omega yağ asitleri.
CHEWY.COM'DA GÖRÜNTÜLE

Daha önce bahsetmediğimiz tavuksuz mama için favorilerimizden biri American Journey Limited Ingredient ördek ve tatlı patates tarifi. Bu Chewy'nin şirket içi köpek maması markası. Tahıl, mısır ve soya içermeyen sınırlı içerikli bir reçetedir. Kümes hayvanı içeriği içermemesinin yanı sıra yapay renkler veya koruyucular içermez. Bu, bütçe dostu ancak birinci sınıf ve yüksek kaliteli bir reçetedir.

Bu, alerjisi olan evcil hayvanlar için faydalı olabilecek tek kaynaklı bir protein tarifidir. . Ördek ilk bileşen olarak listelenir ve kuru mama %25 protein içerir. Bezelye ve tatlı patates gibi kolayca sindirilebilen karbonhidratlar, bu sınırlı içerikli tarifin dengelenmesine yardımcı olur.

Bu birinci sınıf tarifin bankayı bozmamasına bayılıyoruz. Formül, keten tohumu ve ayçiçek yağından elde edilen temel Omega yağ asitlerini içerir. Chow'un zengin bir tadı, sağlıklı beslenmesi ve tek bir tavuğu yoktur.

Ağız Kokusu Yönetimi

Hepimiz yavrularımızı sevsek de birçoğunun ağız kokusunun olduğu yadsınamaz. Ağız kokusu, kötü ağız hijyeni, periodontal hastalık, artıkları yemek veya yemek yemek gibi hoş olmayan alışkanlıklar gibi çeşitli nedenlerden kaynaklanabilir. kaka veya böbrek ve karaciğer hastalığı veya diyabet gibi altta yatan tıbbi durumlar. Ne yazık ki, bazı ırklar ağız kokusuna eğilimlidir. Özellikle Chihuahuas gibi küçük ırklar periodontal hastalığa yatkındır. Tazı ve tazı gibi dar ağızlı yavrular da diş sorunlarına yatkındır. Neyse ki, bazı ürünler Bu çok özel ve kötü kokan sorunla başa çıkmak için formüle edilmiştir.

Hill's Science Diet Ağız Bakımı

 • Tavuk bazlı yiyecek.
 • Sindirimi kolay.
 • Reçete gerekmez.
 • Ağız bakımı için özel olarak tasarlanmıştır.
 • Antioksidan takviyesi.
 • %20 Protein, %13 Yağ, %12 Lif.
CHEWY.COM'DA GÖRÜNTÜLE

Hill's Science Diet, ağız kokusuna yardımcı olmak için özel olarak oluşturulmuş çok sayıda kuru mama yapar . Hem reçeteli hem de reçetesiz çeşit yapıyorlar. Hill's Science Diet Oral Care, birçok yerde bulunan reçetesiz bir kuru mamadır. Ağız kokusuyla mücadele etmek ve bağışıklık sistemi sağlığını güçlendirmek için geliştirilmiştir.

Kuru mamanın faydalarından biri de dişlerdeki plakları temizlemeye yardımcı olmasıdır ve bu mama tanesi büyüktür. T Daha büyük boyut, köpeklerin kuru mamayı çiğnemesini ve parçalamasını gerektirir, bu da dişlerini temizlemeye yardımcı olur. Bu yemek, tavuk unu ile birlikte ana protein olarak tavuğa sahiptir. Elma, brokoli, havuç, kızılcık ve bezelye karbonhidrat, lif ve bol miktarda başka besin sağlar. Ayrıca sağlıklı yağlar ve omega yağ asitleri için soya fasulyesi ve balık yağı içerir. % 20 protein ile fincan başına 275 kaloriye sahiptir. Bu kuru mamanın %12 lifi vardır, bu nedenle sindirimi de muhtemelen daha kolaydır.

Bu kuru mamanın ağız sağlığına yardımcı olacak şekilde tasarlanmasını ve veterinere gitmeden kolayca elde edilebilmesini seviyoruz.

Hill's Reçeteli Diyet Diş Bakımı

 Tepe's Prescription Diet Dental Care
 • Reçete gerekli.
 • Dişleri temizlemeye yardımcı olmak için benzersiz bir şekle sahiptir.
 • Ağız kokusuyla savaşmak için formüle edilmiştir.
 • Sağlıklı idrar fonksiyonunu destekler.
 • Eşsiz fiber matriks lekeler, plak ve tartar oluşumuyla savaşır.
CHEWY.COM'DA GÖRÜNTÜLE

Hill's ayrıca reçeteli kuru mama da yapar. Bu mama tanesi, dişleri temizlemeye yardımcı olacak şekilde şekillendirilmiştir ve daha küçük ırklar için harikadır. Bir veteriner reçetesine ihtiyaç duyar, ancak oldukça etkili olduğu gösterilmiştir. verildi Veteriner Ağız Sağlığı Konseyi (VOHC) kabul mührü tartar ve plak oluşumunu azaltmadaki etkinliği nedeniyle. Bu gıda plak, leke ve tartarı azaltmak için benzersiz bir lif matrisi kullanır.

Bu formül, üriner sağlığı desteklemek ve struvit ve kalsiyum oksalat kristalleri olasılığını azaltmak için geliştirilmiştir. Belirli besin standartlarını karşılamak için S+OXSHIELD ile formüle edilmiştir. Daha düşük kaloriye sahiptir, fincan başına sadece 248'dir. %14 protein ve %12 lif.

Bu yiyeceğin özellikle ağız kokusuna yardımcı olmak için tasarlanmasına ve dişleri temizlemeye yardımcı olacak şekilde şekillendirilmesine bayılıyoruz. Yavrularının ağız kokusundan endişe duyan herkes, altta yatan sağlık koşullarını ekarte etmek için bir veterinerden tavsiye almalıdır.

Ördek

Ördek hassas mideleri olan yavrular için harika bir proteindir. Oldukça lezzetli, besinlerle dolu ve sindirimi kolay. Yağsız bir proteindir ve kalorisi düşüktür. Şaşırtıcı bir şekilde, ördek, vücudun oksijen taşımak için kullandığı temel bir mineral olan demir bakımından sığır etinden daha yüksektir. Ördek bazlı beslenme, ekstra bir enerji artışı sağlayabilir. Derisiz ördek, yavruların sevdiği güçlü lezzetle dolu daha koyu, zengin ettir. Orada hem sadece ördek içeren hem de ördek içeren tarifler var, bu nedenle sahiplerin aralarından seçim yapabileceği birkaç seçeneği var.

Zignature Duck Limited İçerik Formülü

 Zignature Ördek Yemi
 • Çiftlikte yetiştirilen Fransız ördeği
 • Bir protein tarifi.
 • Sınırlı malzemeler.
 • Düşük alerjen.
 • Soya, buğday, tavuk veya patates yok.
 • %30 Protein, %15 Yağ, %4,5 Lif.
CHEWY.COM'DA GÖRÜNTÜLE

Ördek bazlı yiyecekler için favori seçimlerimizden biri Zignature Duck Limited Ingredient Formula'dır. Omega-3 yağ asitleri, demir, fosfor, çinko ve selenyum açısından yüksek, tahıl içermeyen, sınırlı içerikli, tek proteinli bir reçetedir. Bu tarif mısır, buğday, soya, süt ürünleri veya tavuk kullanmaz. Mide sorunları olan ve yemek seçici olan evcil hayvanlar için mükemmel bir seçimdir. Antioksidanlar ve lif için bezelye ve nohut içerir. Mısır, soya, buğday, tavuk veya patates yok.

Bunun sınırlı içerikli, iyi yapılmış bir kuru mama olması gerçeğini seviyoruz. %30 protein içerir ve çoğu köpek için bol miktarda enerji sağlayabilir. Bu, hassas veya gıda alerjisi olan köpekler için akıllıca bir seçimdir.

En İyi Kuru

Kuru mama bir çoğu köpek sahibi için temel . Birçoğu ıslak veya taze seçenekler, bol miktarda ikram ve daha fazlasını ekleyecek olsa da, birçok köpek diyetinin büyük kısmı kuru mamadır. Hangisinin en iyi olduğunu söylemek zor çünkü çok fazla harika seçenek var. Tüm evcil hayvanların benzersiz beslenme ve sağlık ihtiyaçları vardır, bu nedenle biri için işe yarayan şey diğeri için en iyisi olmayabilir.

Canidae Saf Tahılsız

 • 5 Yıldızlı incelendi.
 • Çok çeşitli porsiyon seçenekleri.
 • Aralarından seçim yapabileceğiniz birçok seçenek.
 • Yüksek proteinli kuru mama.
 • Sınırlı malzemeler.
 • Sindirmesi kolay.

CHEWY.COM'DA GÖRÜNTÜLE

Tarafından beş yıldız verilen, çok incelenmiş bir seçenek Köpek Maması Danışmanı Canidae Tahılsız Saf. Bu satırda on farklı tarif var . Proteinler arasında somon, bizon, tavuk, kuzu, keçi, geyik eti, ördek ve hatta yaban domuzu bulunur. Proteinler tazedir ve kuru mama protein ve sağlıklı yağlar bakımından yüksektir.

Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda kaliteli protein olmasını seviyoruz. Köpekgiller, yavru köpeklerin yanı sıra küçük ve büyük ırklar için seçenekler sunar.

En İyi Islak/Konserve

Islak veya konserve yem birçok seçenekle gelir. Her zaman klasik pate, güzel bir köy yahnisi veya soslu taze filetolar vardır. Bu başka bir büyük pazar ve aralarından seçim yapabileceğiniz pek çok seçenek var. Aralarından en iyisini seçmek zor olabilir çünkü her evcil hayvanın beslenme ihtiyaçları farklıdır.

Weruva Tahılsız Konserve

 Weruva Tahılsız Konserve
 • Kafessiz tavuk ilk malzemedir.
 • Gluten ve tahıl içermez.
 • Süper kalın, lezzetli sos.
 • Sadece doğal içerikler.
 • Aile şirketi.
 • USDA onaylı mutfaklar.

CHEWY.COM'DA GÖRÜNTÜLE

Weruva tahılsız konserve genel olarak harika bir seçimdir. Dog Food Advisor'da 5 yıldızla derecelendirilmiştir. İlk malzeme olarak kafessiz tavuktan yapılır. Gluten içermez ve insan sınıfı malzemelerle yapılır. Tüm ürünler USDA onaylı mutfaklarda üretilmektedir. Bezelye veya başka tahıl ikamesi yok.

Weruva sadece doğal gıdalar yapar. Sos süper kalın ve yavrular taze malzemelerin tadına bayılıyor. Bu markanın bir aile şirketi olmasına ve ürünlerin tamamen doğal içeriklerle üretilmesine bayılıyoruz. Buna iyi bir nedenden dolayı pati yalama denir.

SadeceKöpekler İçin Yiyecek

 SadeceKöpekler İçin Yiyecek
 • Yüksek proteinli tarifler.
 • Geyik eti gibi geniş protein yelpazesi.
 • İnsan sınıfı malzemeler.
 • Rafa dayanıklı hat.
 • Yüksek besleyici, düşük kalorili tarifler.
 • Telaşlı yiyiciler için uygundur.
CHEWY.COM'DA GÖRÜNTÜLE

JustFoodForDogs lezzetli taze yemekler yapar ama aynı zamanda uzun ömürlü bir ürün yelpazesine sahiptir. Bu tarifler yüksek proteinlidir ve insan kalitesinde malzemeler kullanır. Geyik eti gibi yeni proteinler de dahil olmak üzere eksiksiz beslenme sağlamak için kabak gibi daha az bilinen bileşenleri kullanırlar. Diğer proteinler arasında kuzu eti, geyik eti, tavuk, sığır eti, hindi, somon ve daha fazlası bulunur. Bu tarifler, omega yağ asitleri bakımından yüksek balık yağı içeren tescilli bir Omega Plus veteriner takviyesi içerir.

Aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli ürünleri seviyoruz. İyi hazırlanmış tarifler lezzetlidir, vitamin ve minerallerle doludur ve lezzetlidir.

hassas mide

Ne yazık ki, birçok köpek hassas midelerden muzdarip olacaktır. . Birçoğunun gıda alerjileri veya intoleransları olabilir ve bu endişelere özel beslenmeye ihtiyaç duyabilir. Hassas mideleri olan yavrular için inanılmaz derecede faydalı olabilecek birçok seçenekten daha önce bahsetmiştik. Henüz bahsetmediğimiz ama hassas karınlar için harika bir seçim olan Spot & Tango.

Spot & Tango

 Spot ve Tango Köpek Maması Taze Kuzu
 • Gerçek et ilk malzemedir
 • Taze yiyecek ve taze mama.
 • Geniş bir tarif yelpazesi.
 • Tahılsız ve tahıl içeren tarifler.
 • Kişiselleştirilmiş abonelik hizmeti.
 • Yüksek proteinli formüller.
SPOTANDTANGO.COM'DAN GÖRÜNTÜLE

Spot & Tango iki ürün grubu sunan abonelik tabanlı bir hizmettir. Yüksek proteinli taze öğünleri ve “kuru mama içermeyen” bir ürünleri var. Her iki hat da taze insan sınıfı bileşenlerden yapılmıştır. Hiçbir katkı maddesi, yapay koruyucu veya dolgu maddesi kullanmazlar.

Tarifler, ilave protein için yumurta ve elma, kızılcık, yaban mersini, tatlı patates, havuç ve ıspanak gibi GDO'suz meyve ve sebzelerin bir karışımını içerir. Planlar, bir köpeğin özel ihtiyaçlarına göre kişiselleştirilir. Ambalaj çevre dostudur.

Bu markanın geniş bir ürün yelpazesi sunmasını seviyoruz . Taze lezzet çeşitleri arasında Hindi ve Kırmızı Kinoa, Sığır Eti ve Darı ve Kuzu ve Kahverengi Pirinç bulunur. 'Kıbble olmayan' ürün grubu, düşük sıcaklıkta yavaş pişirilmiş ve kurutulmuş taze gıdadır. Bu süreç, yavruların çok sevdiği 'taze' bir kuru mama oluşturur. Ürünler üç veya dört hafta içerisinde kullanılmalıdır. Taze yemeklerin olabildiğince lezzetli ve besleyici olması için dondurulması gerekir.

BARK Gıdaları

 Bark Köpek Maması Itty-Bitty Chicky
 • Irklara özgü kuru mama ve takviyeler.
 • Bir abonelik olabilir veya tek başına satın alınabilir.
 • Lezzetli ve sindirimi kolay.
 • Cins listesi artıyor.
FOOD.BARK.CO'DAN GÖRÜNTÜLE

havlama gıda ayrıca lezzetli ve hassas mideler için iyi olan bir teslimat mama tanesi sunar. Sahipler düzenli bir abonelik taahhüt etmek istemiyorsa, ürünler tek başına da satın alınabilir. Bu kuru mamanın lezzetli olduğu kadar basit olmasına ve abonelik veya bireysel satın alma seçenekleri sunmasına bayılıyoruz. Ayrıca şirketin türe özel beslenme sağladığı ve hizmet verdiği türler listesini artırmak için çalıştığı için teşekkür ederiz.

Vegan Köpek Maması

Köpekler omnivor olduğundan, vegan köpek maması yaygın olarak önerilmez. Etin sağladığı proteine ​​ihtiyaçları var. Bazı durumlarda, köpeklerin vegan beslenmeye ihtiyacı olabilir ve birkaç seçenek mevcuttur. Orada büyüyen araştırma sağlıklı vegan köpek diyetleri hakkında yapılıyor.

Halo Bütünsel Vegan Okyanusu

 Halo Bütünsel Vegan Okyanusu
 • Bitki bazlı kuru mama.
 • Yüksek kaliteli malzemeler.
 • Bütün malzemelerle yapılmıştır.
 • Vitaminler, mineraller ve besinlerle güçlendirilmiştir.
 • Deniz yosunu, GDO'suz sebzeler.
 • Mısır, soya, buğday veya yapay renkler yok.
CHEWY.COM'DA GÖRÜNTÜLE

Halo Holistic Ocean of Vegan kuru, bitki bazlı kuru mamadır. Bu, vitamin ve mineral açısından zengin deniz yosunu da dahil olmak üzere yüksek kaliteli bileşenlerin bütünsel bir karışımıdır. %20 protein ve %5 lif sunar.

Bu mamanın buna ihtiyacı olabilecek köpekler için tamamen bitki bazlı bir seçenek sunduğu fikrini seviyoruz. Herhangi bir değişiklik yapmadan önce daima bir veteriner veya beslenme uzmanı ile yavru köpeğinizi vegan diyetine geçirmeyi tartışın.

Son düşünceler

En İyi Köpek Maması incelememizi okuduktan sonra, mevcut mama çeşitleri hakkında çok daha fazla şey biliyorsunuz. Her yavru için seçenekler var. Hepsini alamadığımızı biliyoruz, ama umarım size düşünmeniz için çok yiyecek vermişizdir. Köpeklerin tüm yaşamları boyunca dengeli ve tam beslenmesini sağlamak bir sahibinin sorumluluğundadır ve bunun gibi listeler harika bir kaynaktır. Önerilerimiz, profesyonel veya tıbbi tavsiyenin yerine geçmeyi değil, mevcut seçenekler için bir kılavuz sağlamayı amaçlamaktadır.

Daima taze, bütün malzemeler ve bol miktarda sağlıklı protein kullanan yüksek kaliteli yiyeceklere bağlı kalın. Tüm köpekler farklıdır, bu nedenle herkese uyan en iyi mama yoktur, ancak aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda lezzetli ve sağlıklı seçenek vardır. Yavru köpeğiniz için en iyi seçimi yapın, kapsamlı araştırma yapın ve herhangi bir büyük diyet değişikliği yapmadan önce veterinerinize danışın. Sana ve tatlı yavruna mutlu yemek.

Yorumlar