Alman Çoban Yemi Karışımı: Alman Chow Cinsi Bilgisi

Alman Çoban Yemi Karışımı: Alman Chow Cinsi Bilgisi

Alman Çoban Köpeğinin ve Chow Chow'un kombinasyonu, Chow Shepherd karışımını oluşturur. Hem Chow Chow hem de Alman Çoban, bağımsızlıkları, sadakatleri ve koruyucu doğaları nedeniyle çok sevilen köpeklerdir. Chow Shepherd karışımı ebeveynleri sayesinde zekidir.

winsee köpek koşum takımı

Her iki köpek de çok benzer huylu olduğu için, bu eşleştirme, doğru sahip için cennette yapılan bir eşleşmedir. Genellikle, karma ırklarda, yavruları için kişiliğin ne olacağını belirlemek zordur, ancak bu karışımla büyük olasılıkla her seferinde büyük ikramiyeyi vurursunuz.İlk kez köpek sahibiyseniz Chow Shepherd sizin için doğru köpek olmayacaktır. Bu yavrular kendi iyilikleri için fazla akıllı olacaklar ve istikrarlı, sabırlı bir eğitmene ihtiyaç duyacaklar.

Chow Shepherds geniş alanlarda gelişecek çünkü bu haç çok fazla egzersiz gerektiriyor! Yeterli uyarım olmadan bu cinsi çok uzun süre kapalı tutmayın, aksi takdirde davranış problemleri geliştirirler.

Chow Shepherd'ın sizin için doğru köpek olup olmadığını belirlemek için mi buradasınız? Cinslere ayrıntılı bakışımız, mükemmel köpeği bulma görevinizde size yardımcı olacaktır!Ebeveyn Irk Geçmişi

Bir 'tasarımcı köpek', iki safkan ebeveyn arasındaki herhangi bir karışımdır. Herhangi bir karma cinsin tasarımcı olarak sınıflandırılması için, ebeveynlerin başka bir cinsle yetiştirilme noktasına kadar nesiller boyunca saf olarak yetiştirilmesi gerekir. Gerçek bir safkan köpek, ebeveynleriyle aynı özelliklere ve mizaca sahip yavrulara sahip olacaktır.

Safkan bir hayvana uygun kağıtlarla sahip olmanın faydaları, yavru köpeğinizin nasıl davranacağına dair iyi bir tahminde bulunmanızdır. Tasarımcı bir köpekle, yavru köpekler her iki ebeveynden de karakteristik özellikler alabileceği için bu lükse sahip olamazsınız. Bununla birlikte, bu, bir tasarımcı köpeğe sahip olmanın tek gerçek olumsuzudur (kürk rengini önemsemediğiniz sürece).Tasarımcı köpeklerin hastalıkları miras alma olasılığı, safkan ebeveynlerine göre daha azdır ve bu, belirli ırklar için cankurtaran olabilir. Özellikle, Alman Çoban köpeği ürer, çünkü birçok sağlık sorununa yatkındırlar. Bazı haçlar daha az eşit bir bölünme gerektirdiğinden, tüm tasarımcı köpeklerin tamamen safkan olması gerekmediğini unutmayın.

Bu büyük ırklar birbirlerini tamamlıyor! 'Tasarımcı cins' terimi bazı insanları kaçırsa da - onlar sadece çanta köpekleri değildir! Tasarımcı köpekler, Chow Shepherd karışımı gibi büyük ırklar da olabilir.

Alman Çobanına Genel Bakış

Alman Çobanları, en popüler ırklar nedeniyle gezegende onların zekası . Bu köpekler, birçok farklı filmde, TV şovunda ve rehber köpekler veya askeri personel dahil olmak üzere başka birçok şekilde kullanıldı. Birinci Dünya Savaşı sırasında kötü bir üne kavuştular çünkü öncelikle Alman ordusu tarafından saldırı köpekleri olarak kullanıldılar. Üzerlerindeki duruş zamanla yumuşadı ve şimdi tarlada çalışırken görüldükleri gibi kanepenize sahip olma olasılıkları da yüksek.GSD, iyi davrandıklarından emin olmak için biraz egzersiz gerektirir. Bu çalışan tür her zaman bir sonraki görevini aradığından, enerjilerini günlük yürüyüşler ve oyunlarla kontrol altında tutmazsanız, muhtemelen enerjilerini başka şekillerde alırlar.

Çobanlar çok korumacıdır ve çocukları sever. Oldukça zekiler ve işe koyulmayı seviyorlar. Aynı zamanda ağır kırıcılardır, yani devam etmeniz gerekecek köpek kılı çıkarmak günlük. Onlar birçok renkte gel , dahil olmak üzere tam siyah bir ceket , ve hatta bazı anlaşmazlığa , beyaz gelirler.

Yaşam boyu sadık bir arkadaş istiyorsanız, Çoban, sadakatleri nedeniyle ABD'deki en popüler ırklardan biri olarak biliniyor. Büyük bir cinstir ve bir erkek için 80 pound'u geçebilir. Bir GSD'nin ortalama ömrü yaklaşık 10 yıldır.

Chow Chow Genel Bakış

Chow Chows, sadece onlara bakmaktan 'Aww' istemenizi sağlayan cinstir! Düz bacaklı, kalın çift kürklü büyük, kare köpeklerdir. Bu cins kışın çok iyi olur, ancak yazın inanılmaz derecede sıcak olurlar. Kalın katlarıyla ünlüdürler ve uygun olanı kullanarak düzenli olarak dökülmeyi gerektirirler. tımar araçları böyle yaparak.Avlanma yetenekleri ile tanınırlar, ancak aynı zamanda mükemmel bekçi köpekleri ve araba çekicileri de yaparlar. Chow Chows genellikle sosyal veya dışa dönük değildir ve boyutlarına rağmen minimum egzersiz gerektirir. Çoban'da olduğu gibi, onları yabancıların etrafında erkenden sosyalleştirmeniz gerekecek, yoksa onları havlayabilir veya ısırabilirler. Havlamalarının kontrol edilmesi gerekir; en sevdikleri eğlencelerden biri!

Chow Chows çok zekidir, ancak antrenman sırasında inatçı olabilirler. Onları doğru şekilde eğitmek için gerçekten sabırlı olmanız gerekecek. Çiftlik hayvanlarını koruma geçmişleri vardır, bu nedenle muhtemelen sizi de korumak isteyeceklerdir. Koruma davranışlarını kontrol etmek için de eğitim verilmesi gerekecektir.

Onlar için çok yeriniz varsa ve hevesli gezginler değilseniz, küçük çocuğunuz yoksa aileniz için harika olacaktır. Ne yazık ki uzun yaşamıyorlar; ve ortalama 10-12 yıl. Chow Chows da çok salya akıyor ve horlama eğilimi gösteriyor.

Alman Çoban Yemi Karışımı

Çoğu tasarımcı köpeğe benzer şekilde, Chow Shepherd'ın kökenleri bilinmemektedir. Her ne kadar söylentilere rağmen, bu cins yetiştirildi çünkü biri kış sürüsü için kabarık kaplamalı Chow Chow ile karıştırılmış sağlam Alman Çobanını istedi. Veya Chow Chow dünyadaki en eski ırklardan biri ve fantastik bir avcı arkadaşı olduğu için Alman Çobanını ve uzman avcı yapmak başka bir olasılıktır.Chow Shepherd yüksek enerjili ve inanılmaz derecede zekidir. Shepherds'ın polis işinde iyi performans gösterme becerisi ile Chow Chow'un insan etkileşimine olan sevgisinin birleşimi, büyük, çalışkan bir aşk böceği yapar. Onlara yeterince ilgi göstermediğinizde size haber verecekler; Evi yerle bir edecekler!

Chow Shepherd oynamayı çok sevdiği için pek çok aktivitede sorun olmayacak. Sadece bu karışımın aileleri için çok koruyucu olabileceğini bilin, bu nedenle onların yabancılara havlamasını veya potansiyel olarak saldırmasını istemiyorsanız sosyalleşmeye ihtiyaç vardır. Ayrıca ihmal edilmekten veya sahiplerinin uzun yolculuklara çıkmasından hoşlanmazlar.

Mükemmel bekçi köpekleri olan Chow Shepherd, evinizi sadece boyutları ile değil, gürleyen sesleriyle de koruyabilir. Alman Çoban ebeveynleri nedeniyle yüksek egzersiz gereksinimleri vardır, ancak enerjileri harcandığında sizinle rahatlamayı çok seveceklerdir.Görünüm ve Bakım

Çoğu tasarımcı ırkına benzer şekilde, bu cins ebeveynlerinin peşinden gidecektir. Bununla birlikte, Chow Shepherd'ınızın Alman Çoban Köpeğinin aksine Chow Chow'un peşine düşmesi daha yaygındır ve nedeni açık değildir. Çoğunlukla Çoban ebeveynlerinin uzun namlularını miras alacaklar, ancak kırışık yüzünü Chow'dan koruyacak ve aslan gibi görünecekler.

Vücut tipleri orta ila büyük arasında değişecek ve Alman Çoban Köpeğine benzer kulaklara sahip olacaktır. 60 ila 95 pound arasında herhangi bir yerde olacaklar ve 26 inç boyunda olacaklar. Kırmızı, koyu kahverengi, ten rengi, siyah, mavi, beyaz veya açık kahverengi, göreceğiniz en yaygın kürk renkleridir.

Chow Shepherd çift ceketi miras alacağı için çok fazla tımar gerektirir. Günde üç kez fırçalanması önerilir ve tüylerini haftada bir şampuanlamak en uygunudur, böylece saçları kirlenmez veya keçeleşmez.

Büyük tırnakları mobilyayı kolayca çizebileceğinden tırnaklarını sık sık kestiğinden emin ol. Büyük köpeklerin tırnaklarının yere sürtmesi de rahatsızlık verir. Dişlerini fırçalamak gerekli değildir, ancak köpeğiniz alıştığında muhtemelen takdir edilecektir.Eğitim

Yanlış eğitim sizi çok fazla enerjiye sahip itaatsiz bir köpeğe bırakabileceğinden, bu karışımla mümkün olduğunca erken yapılmalıdır. Chow Shepherd'ınız Chow Chow tarafının peşinden giderse, inatçılığı nedeniyle eğitim özellikle zor olabilir; bazen iyi eğitildikten sonra bile söylediklerinizi yapmazlar.

Olumlu pekiştirme, Chow Shepherd'ınızla uzun bir yol kat edecek. Yavru köpeğinize karşı nazik olmak, olumsuz pekiştirmeden veya vurmaktan daha iyi bir ilişki geliştirecektir. Bunu hiçbir köpek için asla önermeyiz, ancak Chow Shepherd kadar inatçı bir cinsle iyi sonuçlar alamazsınız - hiç de. Doğru komutları verdiklerinde ödül veya oyuncak vermeye devam etmeniz en iyisidir. Tren sandığı kurmayı planlıyorsanız, bir sandık satın aldığınızdan emin olun. çoban büyüklüğünde bir köpeğe sığdırmak büyümeye uyum sağlamak için.

Yavru köpek eğitimi, onlarla bir bağ oluşturmak için mükemmeldir çünkü bu bağ, yerinizi Alfa olarak zorlayacaktır. Bu, onlara karşı kaba olmanız gerektiği anlamına gelmez, ancak size liderleri olarak bakmaları, daha iyi dinlemelerine yardımcı olacaktır. Köpekler toplanmış hayvanlardır ve bakacak birinin olmasını ister ve birinin siz olması gerekir.

Uygun sosyalleşmenin gençlere öğretilmesi gerekir, böylece yabancıların yanında kendilerini rahat hissederler. Chow Shepherd'ınız sizi korumak isteyecektir; doğasında var. Onları olabildiğince erken çocuklara maruz bırak ki etraflarında rahat edebilsinler.

Egzersiz ve Yaşam Koşulları

Chow Chow yüksek enerjili bir köpek olmasa da, muhtemelen bu karışımla bir tane elde edeceksiniz. Alman Çobanları çok fazla egzersize ihtiyaç duyar ve yeterince uyarılmazsa kolayca sıkılır. Chow Shepherd karışımı jogging, yüzme veya doğa yürüyüşü yapmak çok önemlidir. Bir maraton için antrenman yapıyorsanız, sizi etkileyecek bir şekilde sizi geride bırakmaya bayılacaklar.

Köpeklerinizin tüylerinin ıslanmasında sorun yoksa, onları yüzmeye götürebilirsiniz. Chow Shepherds eklem sorunları riski altında olduğundan, bu, tüm vücutlarını çalıştırmaya devam ederken onların stresini de ortadan kaldıracaktır. Sosyalleştikten sonra insanları severler, bu yüzden onları diğer köpeklerle ve sahipleriyle takılmak için köpek parkına götürün. Bu aynı zamanda sosyal becerilerini korumaya da yardımcı olacaktır.

Chow Shepherd köpekleri dışarıda kalacak kadar sağlamdır, ancak onları bir gecede dışarıda bırakmayın. Hâlâ size yakın olmak ve sizin tarafınızdan sevilmek istiyorlar, bu yüzden onlara mümkün olduğunca eşlik edin. Chow Shepherds da ayrılık kaygısından muzdarip olabilir, bu yüzden onları içeride tutarsanız, takdir edeceklerdir.

Sağlık

Tasarımcı köpeklerin hastalanma olasılığı daha düşük olsa da, yine de kalça ve dirsek displazisi gibi büyük köpek problemlerine yakalanma olasılıkları vardır. Bu genetik bir hastalıktır ve uygun üreme yoluyla çizginin dışına çıkarılabilir. Bununla birlikte, bu durum köpek ailelerinde görülüyorsa, köpeklerinizin kilosunu sağlıklı bir sayıda tutmak için elinizden gelenin en iyisini yapın. Egzersiz yapmak için mümkünse onları yüzme havuzuna götürün.

Chow Shepherds, pire alerjisi geliştirme riski daha yüksektir, ancak bu, yaz başlamadan önce uygun aşılarını ve ilaçlarını alarak kolayca tedavi edilebilir. Şişkinlik, büyük köpekler için başka bir risktir çünkü çok hızlı yeme eğilimindedirler. Yavru köpeğinizi gün boyunca daha küçük porsiyonlarla besleyin, böylece bu gerçekleşmez. Şişkinlik solunum ve kalp sorunlarına da neden olabilir, bu yüzden bu ciddiye alınmalıdır.

Göz sorunları ve kalp sorunları dikkat edilmesi gereken başka bir şeydir. Kronik yüzeysel keratit, genellikle bir Alman Çoban ebeveyninde bulunur. Bu sorunların her ikisi de yaşlı köpeklerde bulunur, bu nedenle yaşlandıkça sağlıklarına daha fazla dikkat edin.

Beslenme

Chow Shepherds, düşük karbonhidratlı çoğunlukla protein ve yağ içeren uygun bir diyete ihtiyaç duyar. Amerikan Yem Kontrol Yetkililerine göre bir Chow Shepherd karışık köpek yavrusu% 22 proteinli bir diyete sahip olmalı, yetişkin ise% 18 olmalıdır. Ayrıca çobanınızın balık, sığır eti ve tavuk gibi bütün etlerini yemeniz önerilir.

Yavru köpeğiniz için önerilen bir kalori planı yoktur, bu yüzden bir veterinere gitmek en iyisidir. Chow Shepherd'ınızın yemek geliştirme döngüsünde ne kadar ihtiyacı olduğunu belirleyecekler. Bütünsel bir diyet planı genellikle tüm köpekler için en iyisidir; Kronik problemler geliştirmesinler diye sadece kilolarına dikkat edin.

Aile Hayvanları Olarak

Chow Shepherds tımar edilmeyi, eğitilmeyi ve iyi bakılmayı sever, ancak bu büyük sevimli kürk yumağı size uygun olacak mı?

 • Chow Shepherd, çok fazla bakıma ihtiyaç duyan güvenilir, sadık ve akıllı bir köpektir.
 • Diğer evcil hayvanlar, insanlar ve çocuklarla iyi geçinmelerini sağlamak için erken sosyalleşin.
 • Sosyalleşme genç yaşta yapılırsa, çok nazik, iyi huylu bir bekçi köpeğiniz olur.
 • Büyükler ve çok fazla alan gerektiriyorlar.
 • Arka bahçesi olan büyük bir ev onların mutluluğu için gerekli olacaktır.
 • Bir apartman dairesinde yaşıyorsanız bu cinsi almamalısınız.
 • Bakım gereksinimleri çok yüksektir.
 • Temiz tutmak için günde iki ila üç kez fırçalamanız ve haftada bir yıkamanız gerekir.
 • Chow Shepherds çok fazla tüy döktü, bu yüzden haftada birkaç kez vakumu çıkarmaya hazırlanın ...
 • Çok fazla egzersize ihtiyaçları var; günde yaklaşık bir saat.
 • Bu adımı atlayamazsınız, aksi takdirde davranışsal sorunlar geliştirirler.
 • Enerjik, Chow Shepherd'ınızı tanımlamanın en iyi yoludur.
 • Sürekli sizinle oynamak ve evin her yerinde sizinle birlikte hareket etmek isteyeceklerdir.
 • Yeterince egzersiz yaptığınızdan emin olun.
 • Kişilik dolu Chow Shepherd sadık, eğlenceyi seven, sadık ve güvenilir olacaktır.
 • Uygun şekilde eğitilirlerse mükemmel bir arkadaş olabilirler.
 • Sağlık sorunları büyük ırklarda daha yaygındır, ancak karışımların bunları geliştirme olasılığı daha düşüktür.
 • Kalçalarını ve dirseklerini yaşlandıkça izleyin ve sağlıklı kalmaları için kilolarını daha düşük tutun.
 • Size ebeveynin sağlık sorunlarını gösterebilecek bir yetiştirici bulun.
 • Bu, ailede kalça displazisi olduğu için büyük ırklar için önemlidir.
 • Ortaya çıkması durumunda bu hastalıkta yavru köpeğinize yardım edebileceğinizden emin olmanız gerekir.

Bu büyük adam kalbine girmeyi başardı mı? Nerede bulacağınızı öğrenmek için okumaya devam edin!

Yetiştiriciler ve Köpek Fiyatları

Araştırmaya başladığınız tüm yetiştiricilerle ilgili bir geçmiş kontrolü yaptığınızdan ve onlardan kağıtlarını istediğinizden emin olun. Belirtildiği gibi, kalça displazisinin ailede olup olmadığını bilmek isteyeceksiniz, böylece ortaya çıkarsa daha iyi hazırlanabilirsiniz.

Melezleme konusunda uzmanlaşmış bir yetiştirici bulun çünkü bunda iki safkan köpeği birlikte yetiştirmekten farklı bir bilim dalı var.

Cinsin büyüklüğü nedeniyle çok daha fazla ödeyeceksiniz. Bulunmaları nadir olmamakla birlikte, çok fazla bakım gerektirirler ve bu nedenle satın almaları pahalıdır. Bir Chow Shepherd'ın ortalama fiyatı 800 - 1000 $ 'dır.

Bir köpek yavrusu almaya gücünüz yetmezse, kurtarmak başka bir alternatiftir. Daha fazla bilgi için yerel Alman Çoban Köpeğinizle veya Chow Chow kulübünüzle konuşun.

Chow Çoban Kurtarır

Hem Chow Chow hem de Alman Çoban köpekleri popüler ırklardır ve barınaklarda bulunmaları muhtemeldir. Bunun nedeni, sahiplerinin onlara bakmaya hazır olmamasıdır. Bu nedenle, çok fazla özen ve sabır gerektirdiklerinden, ilk kez sahiplerine büyük köpekleri önermiyoruz.

Köpeklerin ebeveynlerini tanımayacak olsanız da, onlara çok ihtiyaç duyulan bir yuva veriyor olacaksınız. Size iyi yanıt vermeleri için onları mümkün olan en kısa sürede eğittiğinizden emin olun. Kontrol et Tüm Çoban Kurtarma ya da Chow Chow Kurtarma Derneği Kurtarmak istiyorsanız, karışık cins yavrular geldiği için.

Son düşünceler

Chow Shepherds, doğru kişiye inanılmaz derecede şefkatli, sadık ve koruyucu bir arkadaş olacaktır. Onları inatçı tavırlarından kurtarmanız gerektiğini vurgulamalıyım, ancak bu yapıldığında, aileniz için harika dinleyiciler ve arkadaşlar olacaklar - küçük çocuklar bile.

Bol miktarda egzersize ihtiyaç duyduklarını ve yeterince alamazlarsa sıkılabileceklerini unutmayın. Meşgul bir profesyonelseniz, davranış sorunları geliştireceği için bu köpeği almamayı tavsiye ederim. Bu yavruyu sevmeye zaman ayırabilirseniz, onlar ömür boyu arkadaşınız olurlar.

Yorumlar