Golden Retriever Labrador Retriever Mix: Goldador Irk Bilgisi

Golden Retriever Labrador Retriever Mix: Goldador Irk Bilgisi

Goldador, dünyanın en sevilen köpek ırklarından ikisinin köpek karışımıdır. Bu tasarımcı köpek Golden Retriever'i birleştirir ve Labrador Retriever. Tasarımcı köpeklerin popülaritesinin artmasıyla birlikte, bu karışım onlar için çok popüler hale geliyor. kim seçemez ailesi arasında. Zor bir seçim, ancak Goldador ile seçim yapmak zorunda değilsiniz.

Labrador'dan biraz daha sakin, ancak biraz daha tıknaz ve sağlamdır. Golden Retriever . Herkese dost, bir tişörte sadık ve harika bir köpek aile evinde olması. Ama bu çocukta sevimli gülümsemesi ve dostane tavrından çok daha fazlası var.Bu cins bilgi kılavuzu, bu yavruyu hayatlarına davet etmeyi düşünenler için okunması gereken bir kitaptır. Kişiliğinden görünüşüne, egzersiz ve bakım ihtiyaçlarına ve çok daha fazlasına kadar hepsini kapsıyoruz. Öyleyse, hemen başlayalım ve geri alalım tüm Goldador detayları .

Aileler İçin Önerilir
 • Çocuk Dostu
 • Köpek Dostluğu
 • Eğitim Zorluğu
 • Bakım Bakımı
 • Irk Sağlığı
 • Egzersiz İhtiyaçları
 • Yavru Köpek Maliyetleri

Ebeveyn Irkları

Hayatımızın bir noktasında çoğumuz bir Labrador Retriever ve bir Golden Retriever ile tanıştık. Ama tarihleri ​​hakkında çok şey biliyor musunuz? Veya Lab veya Golden anne veya baba olmak için ne gerekir? Belki değil .Goldador'dan ne bekleyebileceğinizi anlamak için, Gerçekten mi her iki ebeveyninin de neye benzediğini ve nereden geldiklerini anlayın. Her iki ebeveyn ırkının da bazı çarpıcı benzerlikleri olsa da, onlar da çok farklı . Gelin ve her bir ebeveyn türüne biraz daha ayrıntılı bir şekilde bakalım.

Golden Retriever

Gün Doğarken Golden Retriever Köpek Dışında

2020'de Amerikan Kulübesi Kulübü (AKC) Golden Retriever'ı 3 olarak sıraladı.rd Amerika'daki en popüler köpek (merak ediyorsanız Alman Çoban Köpeğinin arkasında bir yer). O küçük Bonnie İskoçya'dan geliyor ve geleneksel bir günah . Yumuşak ağız alışkanlıkları ile tanınır ve suyu sever.

Golden Retriever, arkadaş canlısı, zeki ve sadık olarak tanımlanır. O eğlenceli ama aynı zamanda tatlı ve dengeli bir köpek Ailesine yakın olmayı seven. Golden Retriever'lar 21 inç ila 24 inç uzunluğunda ve 55 ila 75 pound ağırlığında duruyor. Altın kilitleri onun en önemli özelliğidir ve tatlı gülümsemesi çoğu kalbi eritmek için yeterlidir.Golden Retriever, popüler filmler Air Bud'da ünlüdür. Pinkie adlı başka bir ünlü Golden, Westminster'da sadece Best In Breed ödülünü kazanmakla kalmadı, aynı zamanda Üç öksüz kaplan yavrusu yetiştirdi kendisi gibi. Bu tatlı anne, cinsinin ne kadar sevgi dolu olduğunu vurgular.

Labrador köpeği

Güneşin Dışında Siyah Laboratuvar

Labrador Retriever, Kanada'daki göletin diğer tarafında. Ama tahmin edebileceğiniz gibi Labrador'dan değil. İşçiler Newfoundland'den , ve o geleneksel bir su köpeği . O günkü balıkların yanı sıra ördekleri de toplamak için balıkçı ustasının köpekleri seçti. 2020 yılında ve son otuz yıldır, bir numaralı köpek ırkı seçildi.

Arkadaş canlısı, aktif ve dışa dönük olarak tanımlanıyor. O arsız bir adam hayat ve enerji dolu ve atletik ve tıknaz vücudunu tatmin etmek için çok fazla egzersize ihtiyacı var. Golden Retriever'e benzer şekilde, 21 ila 24 ½ inç boyunda duruyor ve 55 ila 80 pound arasında biraz daha ağır. Aralarından seçim yapabileceği üç ceket rengi var ve ayırt edici özelliği, kalın su samuru benzeri kuyruğu.Hepimiz Labrador Retriever'i, hit film Marley and Me'den Andrex yavrusu ve sevgili Marley olarak tanıyoruz. Ve o, tercih edilen yardımcı köpek olarak geniş çapta seçilmiştir. Sadık ve zeki, onu yapıyor neredeyse tüm mesleklerde eğitilebilir . Aile dostu yapıları nedeniyle Labs, birçok melez köpeğin en popüler ebeveynleri .

Goldador

Yatan Goldador Yavrusu

Goldador karma bir cinstir ve tüm melez köpekler gibi, belirsizlik unsuru hangi ebeveynden hoşlanacağı hakkında. Neyse ki, Goldador’un ebeveynleri o kadar da farklı değildir ve genellikle ikisinin dengeli bir karışımıdır.

Mizaç

Parkta Goldador Döşeme

Her iki ebeveyni de harika aile köpekleri olarak biliniyor ve alt dolarınıza bu adamın da olduğuna bahse girebilirsiniz. O sadıktır ve ailesi her zaman onun gözbebeğidir. Goldador uzun süre yalnız kalmaktan hoşlanmaz, bu yüzden ideal olarak gününün çoğunu onunla geçirebilecek bir aile yanında kalması gerekir. Seviyor kanepede sarılmak ve sevdikleriyle bir film seyretmek, böylece en iyisi bir kişilik yeriniz olsun!

O yabancılarla arkadaş canlısı ve sosyal çok. Aynı zamanda ziyaretçilerle açık kapı politikası olan sosyal bir aileyseniz bu harika. Davetsiz misafirleri korkutmak için bir bekçi köpeği arıyorsanız o kadar değil. Çünkü maalesef, bu Goldadors özellik listesinde yok. Bunun yerine, onlara bir fincan kahve ikram edecek ve hoş çocuk vuruşları yapmaları için onları karşılayacak.O bir hem sakinliğin hem de enerjinin ideal karışımı . Goldador'un her gün yoğun egzersize ihtiyacı var, bunu egzersiz bölümünde anlatacağız, ancak bu çoğu insanın düşündüğünden daha fazla. Bunun üzerine bahçede oyun zamanına da ihtiyacı var, bu da enerjik zihnini meşgul edecek. Ama ona bunu sunabilirseniz, aile evinde nasıl rahatlayacağını ve öğleden sonra uyuklamasının tadını çıkarmayı da biliyor.

Bu enerji ve sakinlik dengesi, onu harika bir aile hayvanı yapan şeydir. Kendisiyle birlikte olduğu ve tatbik edildiği sürece çoğu aileye ve çevrelerine uyum sağlayabilir. Yapmayı en sevdiğin şey ne olursa olsun, yakında onun da olacak. Yani, ister uzun bir dağ yürüyüşü olsun, ister yerel gölde yüzmek, o senin yanında olacak. O eğlenceli ve eğlenceli ve her zaman yüzünde arsız bir köpek gülümsemesiyle bir şeyler yapar!

Her zaman yanınızda olmayı sevdiği için oldukça yoğun bir köpek olabilir. Hepsi bu köpek özelliği gibi değil ve birçoğu daha bağımsız köpekleri tercih ediyor. Ama korktuğumuz Goldador değil, bu yüzden suç işleyen bir pençeyi aramıyorsanız, daha az muhtaç başka bir cinse bakmalısınız. O insan arkadaşlığını arzuluyor ve kendini ailenin evcil hayvanından daha fazlası olarak görmeyi seviyor.

Boyut ve Görünüm

Golden Retriever Lab karışımı Köpek Parkı

Goldador aralarında tartacak 55 ve 80 pound ve arasını ölçecek 21 '- 24' inç uzun boylu, pençeden omuza. Bu onu büyük boyutlu bir köpek yapar. Paltosu genellikle Lab ebeveyninden biraz daha uzun olacaktır, ancak Altın ebeveyninin ceketi kadar uzun olmayacaktır. Boynunda, kulaklarında ve kuyruğunda biraz tüylü kürk kalıyor olabilir, ancak Golden Retriever kadar değil.Daha küçük bir köpek arıyorsanız, hem boy hem de ağırlık ölçeğinin daha küçük tarafında Labs ve Goldens yetiştiren bir yetiştirici bulmalısınız. Ancak olgunlaşana kadar ne büyüklükte olacağını asla bilemeyeceğinizi bilmelisiniz.

Altın ebeveyninden daha tıknaz olacak, kasları ve atletik vücut kısa paltosu sayesinde daha belirgin olacak. Ve yine, yüzü Lab ailesinin yüzüne göre daha az kare olacak. Kuyruğu ya Labs gibi kalın ve düz olacak ya da Golden ebeveyni gibi daha uzun ve ince olacaktır.

Goldador’un gözleri, burnu ve diğer özellikleri kahverengi veya siyah renkte olacaktır. Gözleri büyük ve yuvarlak olacak ve kendi yolunu bulmak için sonsuza dek yavru köpeğin gözlerini kamçılayacak. Genel olarak, bu karışık cins genellikle bir her ikisinin de mükemmel karışımı . Öyle ki, bir gün onun daha çok Altın gibi göründüğünü düşünebilirsiniz ve farklı bir günde, bir Laboratuvara daha çok benzediğini düşünürsünüz.Ceket ve Renkler

Uzun Saçlı Siyah Goldador

Yine, Goldador’un ceketi genellikle mükemmeldir. ebeveynlerinin karışımı . Labrador ebeveyn paltosundan daha uzun, ancak Golden ebeveyninin paltosundan daha kısa olacak. Dokusu kalın ve yoğun, vücutta düz olacaktır. Kulaklarının veya boynunun etrafından tüylü bir kürk alırsa, muhtemelen biraz kıvrılır veya dalgalanır.

Paltosu kesinlikle bir çift ​​kat ve bu nedenle, tüm yıl boyunca ılımlı bir kır evidir. Dökülme programını daha aşağıda açıklayacağız, ancak ceketinin bir çoğunu giysilerinizde ve mobilyalarınızda ve evin içinde havada asılı bulmayı bekleyebilirsiniz. Fazla köpek tüylerinden hoşlanmıyorsanız, tamamen başka bir cinse bakmanız gerekir.

Yoğun çift ceketi olacak suya ve hava koşullarına dayanıklı yani soğuk iklimlerde mutlu bir şekilde yaşayacaktır. Ayrıca daha sıcak eyaletlerde de yaşayabilir, sadece serin tutmak için bol miktarda gölgesi olduğundan emin olmanız gerekir. Özellikle siyah veya çikolatalı bir Goldador ise.

Yavruların doğma olasılığı daha yüksektir sarı ve altın ceket her iki ailesi tarafından paylaşıldı. Labrador ailesinin yaptığı çikolata veya siyah ceketi spor yapma şansı var. Tüm yavruların bir renk karışımı olacaktır ve çöplerden en sevdiğiniz rengi seçebilmenize rağmen, kişilik her zaman daha önemlidir.husky labrador

Altın veya sarı parlaklığı soluk beyaz olabilir, özellikle ebeveyni bir İngiliz Kremalı Golden Retriever . Veya Lab ebeveyni bir Kızıl Tilki Labrador , ceketinin rengi muhtemelen daha koyu olacaktır. Goldador'unuz eğer varsa daha da eşsiz görünebilir. Gümüş Labrador Retriever ebeveyn. Hangi rengi miras alırsa alsın, dökülme ve bakım programı aynı olacaktır.

Her iki ebeveyni de gölgede sarı veya altın olsa bile, yavrularının hepsinin altın olacağını garanti etmediğini unutmayın. Yine de siyah veya kahverengi renk taşıyıcı olabilirler. Neyse ki, genleri tüylerinin rengini seçtikten sonra genelde bağlı kal. Genellikle diyoruz çünkü altın rengi bir paltosu varsa, yaşlandıkça altının tonlarını değiştirebilir ve soluk veya koyulaşın.

Egzersiz ve Yaşam Koşulları

Goldador Dışarıda Koşuyor

Goldador'un ihtiyacı olacak en az 60 dakika yoğun egzersiz her gün. Bu yüksek seviyedeki aktiviteyi taahhüt edemezseniz, ya başka bir köpek ırkı seçmeli ya da bir köpek bakıcısı tutmalısınız. Her iki ebeveyni de olan geleneksel çalışan köpekler, günlük egzersize hatasız ihtiyaç duyarlar. Ve onsuz, asi ve sorunlu hale gelecektir.

Ne yazık ki bu, her iki ebeveyninin de kurtarma merkezlerine gitmesinin büyük bir nedenidir çünkü insanlar ihtiyaç duydukları egzersizi onlara sağlayamayacaklarını fark etmeye başlarlar. Goldador sonsuza kadar sevimli ve sevimli bir Andrex yavrusu olarak kalmayacak ve yakında büyüyecek ve enerjik bir işkolik .

Yavru köpek olduğunda egzersizi çok yoğun olmamalıdır, çünkü gelişirken eklemlerini ağır darbelerden korumanız gerekir. Bunun yerine uzun yürüyüşlere ve yüzmeye devam edin. Daha sağlam hale geldikçe harika bir koşu partneri , frizbi avcısı veya çeviklik kursu katılımcısı.

Goldador'un zeki bir beyni var ve bu nedenle, egzersiz rutinini değiştirmek . Günlük yürüyüşlerden çabucak sıkılacak. Özellikle onu yüzmeye ya da arkadaşlarıyla sohbet etmesi için yerel köpek parkına götürmezseniz.

Ayrıca bahçede günlük oyun süresine ihtiyacı var. zihnini uyarmak . Onun eğlencesine ve oyunlarına katılabilirsin ya da eğlendirmek için bolca oyuncağı varsa onu ona bırakabilirsin. Ama muhtaç bir köpek olduğu için, eğlenceye katılırsan çok daha mutlu olacak.

Goldador bir herhangi bir aileye harika bir katkı , ona arkadaşlık ve egzersiz sağlayabildikleri sürece. Genç bir aile mi yoksa emekli bir çift mi olduğu umrunda değil ve mutlu bir şekilde hayatlarına dahil olacak. Küçük çocuklu ailelere harika bir katkı sağlar. Ve küçük çocuklar, geleneksel olarak sevimli bir köpek olduğu için onu sevme eğilimindedir.

Goldador bir yavru kadar iyi sosyalleştiği sürece her tür yaratıkla iyi geçinmek . Diğer köpekler, kediler veya daha büyük çiftlik hayvanları olun. Belki ördekler hariç, bu adamları ayrı tutun. Ördek konusundayken, suya yakın yaşıyorsanız, ördek mevsiminde tasmasız bırakmamaya dikkat edin. Çünkü muhtemelen ördek avlama köklerine geri dönecek.

Eğitim

Çimlerde oynayan siyah Goldador

Her iki ebeveyni de son derece eğitilebilir köpeklerdir, bu yüzden ikisi de yardım köpekleri, arama ve kurtarma görevlileri olarak ve kolluk kuvvetlerinde seçilmiştir. Neyse ki, kime peşinden giderse gitsin çok fazla zeka miras almak . Efendisini memnun etmeye ve ona sadık olmaya istekli olduğu için, eğitilmesi nispeten kolaydır.

Ama yine de onu eğitmen gerekiyor ve ailesini eğitmek için çok çalışma ve çaba harcanıyor. Bu yüzden herhangi bir girdi olmadan kibar bir köpek beklemeyin.

Olumlu pekiştirme eğitimi her zaman köpekleri eğitmenin en iyi yoludur. Ona kurallar koyun, eğitiminizle tutarlı olun ve doğru yaptığında, onu en sevdiği ikramla ödüllendir . Muhtemelen yenilebilir ikramların ve tenis topları gibi nesne ödüllerinin karışımından hoşlanacaktır. İyi performans göstermiyorsa, görmezden gelin veya tavırlarını düzeltir, ancak çok fazla bağırılmayı sevmeyen hassas bir köpektir.

Neyse ki, iyi eğitimli bir Goldador yaratmak için deneyimli bir köpek sahibi olmanıza gerek yok. Sadık doğası, onun komutları hızla alır . Bu nedenle, yardımcı köpekler için her zaman en iyi seçimdir. İnatçı olmadığı için, hiç tatil yapması pek olası değil. Yani itaatkar bir melez ırkın peşindeyseniz, Goldador harika bir seçimdir.

Goldador yalnız kalmaktan nefret ettiği için, sandık onu eğit bir yavru olarak. Onu evinize davet etmeden önce, hemen kendi adını verebileceği bir sandık kurun. Sadece bu boşluk olmayacak endişesini azaltmak onu terk etmeniz gerektiğinde, ancak bu aynı zamanda mobilyalarınıza girip onu yalnız bıraktığınız için size geri ödeme yapamayacağı anlamına da gelecektir.

Sağlık

Goldup Yavrusu

Goldador, bir ömür boyu keyif alacak, oldukça sağlıklı bir köpektir. 10 ila 12 yıl . Her iki cinsten de sağlık sorunlarını miras alabilir, bu nedenle herhangi bir semptom olup olmadığını kontrol edebilmeniz için bunların hepsinden haberdar olmanız en iyisidir.

Kalça ve dirsek displazisi : her iki ebeveyni de kalça ve dirsek displazisinden muzdariptir ve her iki ebeveyni yavru sahibi olmadan önce test edilmelidir. Eklem displazisi, eklemlerin düzgün bir şekilde oluşmadığı ve sonunda yaşamın ilerleyen dönemlerinde hareketlilik sorunlarına yol açacağı yerdir.

Göz koşulları : her iki ebeveyni de çeşitli göz rahatsızlıklarından muzdarip. En yaygın olanları progresif retinal atrofi, katarakt ve pigmenter üveittir. Tedavi edilmezse her durum görme kaybına neden olabilir.

Egzersiz kaynaklı çöküş: EIC olarak da bilinir, bu öncelikle Lab ebeveynini etkiler. Bu, köpeklerin yoğun egzersizden sonra çökeceği yerdir, bu nedenle, yavrularınızın başına gelmesi durumunda bununla nasıl başa çıkacağınızı öğrenmelisiniz.

Kanser: Golden Retriever ırkında kanser daha yaygındır ve köpeklerinin daha önce kansere yakalanmadığını bilen bir yetiştirici ile çalışmak çok önemlidir. Bu, kansere yakalanma olasılığını ortadan kaldırmaz, ancak hastalığa yakalanmama şansını artırabilir.

Mide Torsiyonu : Bloat olarak da bilinir, büyük köpek ırklarında sık görülen bir sağlık durumudur. Burası bir köpeğin midesinin büküldüğü yerdir ve olduğu gibi acil veteriner müdahalesine ihtiyaç duyar. hayatı tehdit eden bir durum . Goldador'unuzu egzersizden hemen önce veya sonra beslemekten kaçının ve büyük bir öğünden kaçınmak için günlük besin alımını birkaç oturuma yayın.

Beslenme

Oturma dışında Labrador Golden Retriever karışımı

Goldador yaklaşık olarak her gün üç bardak yemek . Ona yüksek kaliteli bir mama yemi ile beslemek ve her zaman bütçenizin izin vereceği en kaliteli yiyecekleri seçmek önemlidir. Yüksek kaliteli kuru mama, ona dengeli bir diyet sağlayacak ve sizin için de uygun olacaktır. Ona iyi bir diyet uygulayarak hem sağlıklı hem de mutlu olma şansını arttırırsınız.

Goldador'a bir mama yemle büyük ırklar için tasarlandı çünkü hızlı kemik büyümesini yöneten kalsiyum ve fosfor seviyelerini kontrol edecekler. Bu, kısa sürede hızla büyüyen Goldador gibi büyük ırklar için önemlidir. Araştırmalar, bunun, cinsinin eğilimli olduğu kalça ve dirsek displazisi gibi eklem rahatsızlıkları geliştirme şansını azaltabileceğini göstermiştir. Köpek maması Labradors için özel olarak formüle edilmiştir veya Golden Retriever'lar için yapıldı Goldador için gayet iyi olacak.

Beslenmesi de olmalı yaşam evresine uygun . Yani, eğer bir köpek yavrusu ise, onu yavru köpekler için tasarlanmış mama ile beslemelisiniz ve eğer kıdemli ise, onu kıdemli mama ile beslemelisiniz. Özel beslenme ihtiyaçları için hedeflenirler ve bir köpek yavrusu olarak olması gerektiği gibi gelişmesini sağlarlar. Ya da son yıllarında çok fazla kilo almadığını.

Biz ağırlık konusundayken, Labrador ebeveynine bakarsa, muhtemelen miras kalacaktır. muazzam iştah . Bu yüzden, onun sağlığı ve aylık yemek faturalarınız uğruna, hem köpek hem de insan tüm yiyecekleri kilit altında tutun. Bu aynı zamanda, eğer çok fazla parça alırsa, obeziteden kaçınmak için onu bir kilo yönetimi mamasına geçirmeniz gerektiği anlamına gelir.

Bakım

Ormanda Siyah Goldador

Goldador, yıl boyunca orta derecede ve dökülme mevsimi boyunca yoğun bir şekilde dökülecek yoğun bir çift katlıdır. Dökülme mevsimi söz konusu olduğunda, yapacak ceketini patlat . Bu da temelde ceketinin% 90'ının birkaç hafta içinde düşeceği anlamına geliyor. Bu, yıl boyunca haftada birkaç kez ve dökülme mevsimi boyunca her gün fırçalamaya ihtiyacı olduğu anlamına gelir. Goldadors olacak yaklaşık aynı miktarda dökmek Labrador ebeveynleri olarak. Yine de daha çok döktüklerini hissedebilirler. Onların Golden Retriever ebeveyn tutuyor yaklaşık aynı sıklıkta, Golden Retriever ebeveynlerinin daha uzun paltosunu alırlarsa daha fazla tüy dökmüş gibi hissedeceklerdir.

Genel günlük fırçalama için ince bir fırçaya veya toplu fırçaya ihtiyacınız olacak. Dökme sezonu için büyük olasılıkla bir deshedding aracına ihtiyacınız olacak. Evet, Goldador'unuzu tımar etmek için önemli bir zaman geçirmeniz muhtemeldir. Bunu yapmak, daha da fazla vakumlama ve temizlik saatinden tasarruf sağlayacaktır. Tüylerinin sağlıklı kalmasına, doğal kürk yağlarının yayılmasına yardımcı olacak ve bir bağlanma seansı ikiniz için de.

Onu her seferinde yıkayın 8-12 hafta, ama asla bundan daha sık değil. Aksi takdirde, doğal kürk yağlarına zarar verme riskiniz vardır. Onu tımar ederken, vücudunda veya gözlerinde yumrular, değişiklikler olup olmadığına bakın. Tırnak kesme, diş fırçalama veya kulak temizleme gibi diğer tımar rutinleri, diğer herhangi bir pooch ile aynıdır.

Yetiştiriciler ve Yavru Köpek Maliyetleri

Siyah Goldador Yavrusu

Saygın bir yetiştiriciden bir Goldador yavru köpeğinin ortalama maliyeti 800 $ üstü . Saygın bir yetiştirici ile çalışmak her zaman önemlidir çünkü sadece sağlıklı köpekleri taramakla kalmaz, aynı zamanda sevgiyle yavruları da büyütürler. Bu, sevimli ve kibar bir köpek yetiştirme şansınızın da arttığı anlamına gelir.

Yavru değirmenler ne pahasına olursa olsun kaçınılmalıdır çünkü genellikle sağlıksız köpekleri beslerler. Kârlarını en üst düzeye çıkarmak için olabildiğince çok yavru pompalarlar. Yavru köpekleri daha düşük bir fiyata sunarak yakında köpek sahibi olacakları şüphesiz kandırırlar. Ama dediğimizde bize güvenin, gerçekten buna değmez.

Kurtarma ve Sığınaklar

Topla oynayan sarı Goldador

Bir Goldador'u kurtarmayı düşünüyorsanız, yerel kurtarma merkezlerinize gittiğinizden emin olun ve personelle konuş Orada. Gelecekteki Goldadors'lar için adınızı yazabilirsiniz. Ayrıca sizi zaten merkezi olan başka bir merkezle temasa geçirebilirler.

Alternatif olarak, Golden Retriever Club of America kurtarma işlemlerini eyalet bazında listeledikleri web sitesi. Veya iletişime geçebilirsiniz Amerikan Laboratuvarı Kurtarma . İkisi de adanmış ırklarını ve karışımlarını kurtararak bir Goldador bulma şansınızı ikiye katlıyor.

Aile Hayvanları Olarak

 • Goldador, ilgi odağı olmayı seven, arkadaş canlısı ve sosyal bir köpek.
 • Sadık, itaatkar ve deneyimsiz köpek sahipleri tarafından bile eğitilebilir
 • Goldador sadık ve ailesine tapıyor
 • Yalnız kalmaktan nefret eder ve muhtaç olabilir
 • İdeal olarak, Goldadors'un bir avluya erişimi olan büyük bir eve ihtiyacı vardır
 • Goldador, iyi sosyalleşirse tüm hayvanlarla iyi geçinir
 • Her gün bir saat egzersize ve oynamak için bolca zeka oyununa ihtiyacı var.
 • Goldador, evinizi sevgiyle saçla kaplayacak, orta ila ağır bir saç dökücüdür.

Son düşünceler

Goldador harika bir aile köpeğidir! Dünyadaki en popüler köpek ırklarından ikisi olan Golden Retriever ve Labrador Retriever'in güzel bir karışımıdır. Goldadors uyarlanabilir ve çoğu aileye uygun . Onu egzersiz yapmak ve günün çoğunda onunla birlikte olmak için zamanınız olduğu sürece, ikiniz de ödüllendirici bir ilişkinin tadını çıkaracaksınız.

golden retriever mama önerileri

Ve onu eğitip sosyalleştirdiğiniz sürece, o herkesin tanıdığı ideal aile köpeği olacaktır. Yani, iki cins arasında seçim yapmakta zorlanıyorsanız, bu adam kararınızı çok daha kolay hale getiriyor.

Yorumlar