Beagle Köpek İsimleri: Renk, Boyut, Trendler ve Daha Fazlası İçin 250'den Fazla İsim

Beagle Köpek İsimleri: Renk, Boyut, Trendler ve Daha Fazlası İçin 250'den Fazla İsim

Bir Beagle'ı düşündüğünüzde, muhtemelen bir av köpeği düşünürsünüz, çünkü bu türün asıl amacı budur. Bu arkadaş canlısı cins, bir ava yardım etmede mükemmeldir, ancak aynı zamanda mükemmel aile köpekleri yaparlar. Çocukları ve diğer köpekleri severler. Bununla birlikte, genellikle onları belaya sokabilecek meraklı bir yapıya sahiptirler.

eğer bir beagle , onları iyi bir çitle veya güçlü bir bağla kontrol altında tutmanız gerektiğini biliyorsunuz çünkü burunları onları uzaklaşmaya itiyor. Bu yavrular da çok sadıktır, bu yüzden gerçek bir arkadaş bekleyebilirsiniz. O kadar sevilirler ki, cins ABD'deki en popüler tazı köpeğidir.Bir isim seçmek için zaman ayırmak, herkes için işe yarayan bir isim bulmanızı sağlar. Yardımcı olmak için, hem cinsiyetleri hem de cinsiyetten bağımsız bazı seçenekleri temsil eden Beagle'lar için ideal olan bazı isim listelerini bir araya getirdik.

İçindekiler

Popüler Irk Köpek İsimleri

Sahibiyle Sarılma Beagle

Beagle'lar sevgi dolu ve ideal arkadaşlardır.hile

Beagle'lar sağlam bir gövdeye ve sağlam bir yapıya sahiptir. Genellikle başlarını belaya sokan burunlu saf av köpekleridir. Onlar uluyan bir kabuğu olan inanılmaz derecede sevimli yavrulardır. Mükemmel bir aile hayvanı olurlar. Ancak aynı zamanda çok enerjik ve meraklıdırlar. Onları iyi bir şekilde kontrol altına almazsanız, mahallenin her yerinde onları kovalarsınız. Ne de olsa onlar bir tazı, bu yüzden burunlarını takip ediyorlar.

Bu cinsin sorun çıkaran doğası genellikle önemli bir kişilik özelliğidir, ancak aynı zamanda sevimli cazibenin bir parçası. Yavru köpeğinize yaramaz diyebilirsiniz, ancak o sadece etrafındaki dünyayı araştırıyor ve öğreniyor. AKC, Beagle ırkının mirasının bilinmediğini açıklıyor. En iyi tahminler, İngiltere'de av köpekleri olarak ortaya çıktığıdır. İç Savaştan sonra ABD'ye geldiler.

Beagle isimleri genellikle köpeklerin kendileri gibi cesaretle doludur. . İsimler genellikle kişiliklerinin dostluk, sadakat, aptallık ve avcılık yeteneği gibi diğer yönlerini de oynar. AKC'ye kayıtlı ilk Beagle, Blunder adını taşıyordu. Yeni arkadaşınız için bir isim seçiminiz aynı yerlerden gelebilir. İşte dikkate alınması gereken bazı örnekler.Erkek

CharliebusterAslan
Cooperkayalıkjackson
ahbapavcıarşiv
Maks.WinstonJake
MiloTobyŞanslı
BakırMurphyoyuncak
CooperharleyBruno
TuckerhaydutSam
JackBentleyGunnar
meraklıOliverOtis
OliverjaxOscar
YakışıklıGusGeorge
ileBoomerBulmak
izciBaxterBenji

Dişi

GüzelZoeyakut
LucyYıldızMavi
PapatyagülGracie
BaileyEllieRemi
SadilolaBayan
KuruşRileySöğüt
mollykavalcıMillie
ZambakRoxylulu
AyDixiesofie
MaggieLexieAbbie
AnnieChloemarley
Hindistan cevizizeytinBenim
WinnieOakleyMaddie
sallyBalCallie

Palto Rengine Dayalı Köpek İsimleri

Toprak Yolda Bir Başkasını Öpüşen Köpek

Bu cinsin ilk sözü MÖ 400 civarındaydı ve bu cinsi çok çok eski yaptı.

Beagle'ların her zaman bir renk karışımı vardır. . Benekli veya işaretli olabilirler. Benekli katlar genellikle üstte renk lekeleri olan beyaz bir tabandır. Noktalar çeşitli boyutlarda olabilir, ancak genellikle oldukça büyüktürler. Keneli katlar daha fazla renk lekesidir. Ayırt edilebilir noktalar yerine, sanki biri ceketin üzerine bir boya fırçası vurmuş ve arkasında renk lekeleri bırakmış gibi. Tüylenme yalnızca beyaz tüylerde meydana gelir, bu nedenle köpek çoğunlukla beyaz görünür.

Beagle paltolarında sadece birkaç renk var. İçerirler:  • Siyah
  • Böyle
  • Beyaz
  • mavi tik
  • kahverengi
  • Limon

Bir köpeğe isim vermek için renklendirmeyi temel almak nispeten yaygındır. Renkle ilgili isimler genellikle yemek alanına da girer. Çok iştahlı bir köpeğe yakışabilecek bu isimlerden bazılarının sizi acıktırdığını görebilirsiniz. Renk adları, renkleriyle bilinen çeşitli öğelerle de ilgili olabilir. Ayrıca renk için yabancı kelimeler veya renkle ilgili bir şey olabilirler. Genel olarak, ilham almak için renk kullanmak, köpeğinize güzel bir şekilde uyan harika isimler bulmanızı sağlayabilir.

Erkek

BisküviyayPamuk
FıstıkLloydCasper
HavalandırmakırmızıYukon
GofretlersterlinPudra
Domuz pastırmasıAdemalev
Yamalarpanter
LekepaslıGece yarısı
reeseinceGotik
herseykayrakyuh
KurtKalaylıKarbon
BrunoGök gürültüsüHayalet
ColbyGölgeliküller
DenvertabakhaneTozlu
merlekayrakpazen

Dişi

kehribaradaçayıBalmumu
sarımsı kahverengiBeyazfiona
Geyik yavrusuFildişiAbanoz
browniesİrisBeyaz
düğün çiçeğizeytinAshley
Hindistan ceviziSiennaaltın
TarçınkızılBeyaz
KurabiyeSafrankırmızı
FırtınalısapaArona
KirazSisliKış mevsimi
mücevherOniksGölge
Orman yangınıkuzgunDul
patiskabuckeyeKartopu
küçük hindistan cevizikaranfilinci

Irk Boyutuna Dayalı Köpek İsimleri

Pencereden dışarı bakan beagle

Eski moda isimler bu cinse çok yakışıyor.

Beagle'lar tipik bir ortalama boy ırktır. Çok büyük değiller ama küçük de değiller. Bu ortalamalık, cinsin çok karakteristik özelliğidir. Bu cinsi iki beden grubuna ayırabilirsiniz: 13 inç ve daha uzun ve 13 inçten küçük olanlar. Ancak, genellikle ortalama 13 inç civarında gezindikleri için çok fazla boyut farkı yoktur.

Ağırlığa gelince, 30 pound ağırlığa kadar çıkabilirler. Aktif kalmayı sevdikleri için genellikle fazla kilolu bir Beagle bulamazsınız. , ancak tüm köpekler gibi, dikkatli olmazsanız ağırlaşabilirler. Boyutu bir ilham kaynağı olarak kullanmak istiyorsanız, ortalama düşünün. Genel ve yaygın isimler genellikle bu cinse çok yakışır.Bu cins bazen biraz tembel olabilir. Yalan söylemeyi severler. Ayrıca ABD'de çok eski bir türdür, bu da klasik isimlerin işe yaradığı anlamına gelir.

Beagle'lar da av köpekleridir . Bu, birçok adlandırma kapısını açabilir. Cinsin orta boyu, büyük veya küçük ırklarla aynı boy temelli isimlere pek uygun olmadığından, ilham almak için avcılık dünyasına bakmak isteyebilirsiniz.

Bu cinsin boyutu hakkında hiçbir şey göze çarpmadığından, boyuta göre adlandırma zordur. Yukarıdaki ipuçlarını kullanmanızı ve geleneksel veya eski moda isimleri göz önünde bulundurmanızı öneririz. veya doğa ve diğer benzer kavramlar dahil olmak üzere avcılıkla ilgili bir adla gitmek.

İşte size mükemmel bir Beagle ismi bulmaya karar vermenize yardımcı olacak bazı seçenekler.Erkek

WinchestermeraklıYıldız
Hava DurumuDomuz pastırmasıBriar
RemingtonbanjoBoomer
sertbörekhaydut
avcıcıvıl cıvılShiloh
tazıkaraağaçLou
topçuHomerosnefret
taykısaJoe
kovalamaktacoBob
YakalamakDizelhırsız
paraYodauluyan
esmerleşmeApollonMobilet
üfleyiciGideonTetiklemek
Parmakjaggerrambo

Dişi

göstergedereMutlu
Boo BooŞahinbuz
tezahüratdikenlihannah
EriştetavşanDeğerli
GidgetsofiePrenses
desenliOnunreba
PembeJaneşımarık
ZaharaSarmaşıkŞeker
FergieGüzellikTitrek kavak
cadıAstridalev
izcibettyBB
SiyuKarolinakabala
ÇayırKonuşkanDakota
YemGracieDeringer

Köpek Adı Trendleri ve İpuçları

Beagle Kameraya Bakıyor

Beagle'lar inanılmaz arkadaşlardır, pek çoğu onlara bunu yansıtan isimler vermeyi sever.

Canlı, meraklı ve yaramaz, Beagle'ları tanımlayanların sayısıdır ve isimler için iyi bir başlangıç ​​noktası olabilir. Yine de, ortak isimler, köpeğin arkadaş canlısı doğasına daha uygun görünüyor. En popüler isimler Buddy, Cooper, Daisy, Lucy, Sadie, Charlie ve Bailey'dir. Yine de varsayılanla gitmek zorunda değilsiniz. Kendi adınızı bulmak istiyorsanız, aşağıdaki ipuçlarını göz önünde bulundurun.

Beğendiğiniz Bir Şey Seçin

Yavrunuzun adını seçerken, onu çok sevdiğinizden emin olmak istersiniz. Çocuğa isim koymak gibidir. İsim, başkalarına köpekle ilgili bir izlenim vererek, köpekle olan ilişkilerini etkileyebilir. İsimlerin de tam olarak uyması gerekir. Kullanırken kendinizi rahat hissettiğiniz ve dilinizden kolayca dökülen bir şey olduğundan emin olmak istersiniz. Şansınız, sonunda yavrunuz olarak adlandırdığınız bir dizi takma ad bulurken, resmi adın köpeğe uyması çok önemlidir. Ayrıca, arkadaşınızın kimliğini nasıl şekillendirdiği konusunda iyi hissetmek istersiniz.boston terrier karışımı

Basit tutun

Ayrıca basit tutmak iyi bir fikirdir. Uzun bir ismin komik veya vahşi olduğunu düşünebilirsiniz, ancak köpeğinizi buna alıştırmak acı verici olabilir. Spruce Pets, en iyi seçimin bir isim kullanmak olduğunu öne sürüyor. bir veya iki hece . Bu, köpeğinizin anlaması ve sizin için söylemesi kolaydır. İçeri girmeye çalışırken karmaşık bir ismi tekrar tekrar bağırmaya çalıştığınızı hayal edin.

Ayrıca kafa karıştırıcı bir addan kaçınmak istersiniz. Kulağa bir komut gibi gelmemeli veya diğer yaygın kelimelerle kolayca karıştırılmamalıdır. Örneğin, köpeğinize Misfit adını verirseniz ve kısaca Fit olarak adlandırırsanız, bu, otur komutuyla karışıklığa neden olabilir. Ayrıca tavsiye edilir önlemek aile isimleri gibi görünen isimler . Sue adında bir çocuğunuz varsa, köpeğe Mavi adını vermek kafa karıştırıcı olabilir. Kulağa benzer geliyorlar ve köpekler farkı ayırt edemiyorlar.

Utanç Verici İsimlerden Kaçının

Yapma, ne kadar eğlenceli bulursan bul, köpeğinize veterinerin ofisinde seslendiğinde duymak istemeyeceğiniz bir isim verin. Bu, küfürlü kelimeleri veya aptalca terimleri içerir. Ayrıca, hakaretler de dahil olmak üzere insanların rahatsız edici bulabileceği her şeyi içerir. Sizi toplum içinde utandırmayacak isimlerde kalın.

Kutunun dışını düşün

Trendleri takip eden veya yaygın bir köpek ismi seçmek zorunda değilsiniz. Bir hayvana isim vermenin güzelliği, hemen hemen istediğiniz herhangi bir kelimeyi kullanabilmenizdir. Geleneksel isimlerden birini seçin veya sınırların dışına çıkın. İsimleri, fiilleri, sıfatları veya zarfları kullanabilirsiniz.Yavrularınıza uygunsa, benzersiz veya garip bir şey düşünün. Sonuçta, her köpek bir kutuya düzgün bir şekilde sığmaz, dolayısıyla isimlerinin de olması gerekmez. Köpeğiniz her yediğinde yemeğini silip süpürüyor mu? Ona Gobbles de. Küçük prensesiniz şimdiye kadar gördüğünüz en huysuz şey mi? Prissy'yi ara. Cinsi için bir anlam ifade etmese bile, bir köpeğin kişiliğine uyan bir isim seçmek genellikle mükemmeldir. Örneğin, büyük, iriyarı bir köpekmiş gibi davranmayı seven bir Beagle'ınız varsa, ona Boxer deyin.

Alışılmışın dışında düşünmek, köpeğinize mükemmel uyan benzersiz bir isim bulmanın harika bir yolu olabilir, bu yüzden biraz yaratıcı olmaktan korkmayın. Çok yaratıcı olma konusunda dikkatli olun. Yukarıdaki ipuçlarını unutmayın. Köpeğinize rahat edeceğiniz bir isim vermek istiyorsunuz. ve bu köpeğinize uyuyor. Genellikle, hayvanla tanıştığınızda bir isme çekildiğinizi hissedersiniz. İçgüdülerinizi takip eder ve neyin doğru olduğunu seçerseniz, genellikle yanlış gitmezsiniz.

Bu ipuçları ve tavsiyeler sadece bu kadar. Zaman içinde diğer sahiplerin deneyimlerinden ve başarısızlıklarından gelirler. Köpeğinize kesinlikle istediğiniz ismi verebilirsiniz, ancak muhtemelen bu tavsiyeyi dinlemek en iyisidir.

Son düşünceler

Köpeğinize isim vermek büyük bir girişim olabilir. Yanlış lakabı seçmek veya yavrularınızı yaşayamayacağı bir isimle eyerlemek istemezsiniz. Adın yavrularınıza uymadığını sonradan anlamak hayal kırıklığı yaratabilir. Bu sebeple seçim yaparken dikkatli olmalısınız. Onunla tanıştığınız anda hazır olmak zorunda değilsiniz.

İpuçları ile birlikte sunduğumuz farklı seçenekleri göz önünde bulundurun. Dışarıda pek çok isim olduğu için köpeğinize uyan birini bulabilmelisiniz. Son bir karar vermeden önce ona biraz zaman vermeyi ve yeni evcil hayvanınızı tanımayı unutmayın. Hangi ismi seçerseniz seçin, yeni Beagle'ınıza kesinlikle aşık olacaksınız, bu da isim seçmeyi çok daha kolay hale getiriyor.

Yorumlar