Alman Çoban Boksör Karışımı: Boksör Çoban Cinsi Bilgisi

Alman Çoban ve Boksör hem güvenilir çalışan köpekler , popüler aile evcil hayvanlarının yanı sıra. Bu karışım, Boxer Çoban olarak da bilinen Alman Çoban Boksör karışımını oluşturmak için Boxer ve Alman Çobanı birleştirir. Bu son derece zeki melez yavru, bir tasarımcı köpek olarak ve barınaklardan alınan bir karışım olarak giderek daha popüler hale geldi.

Popülaritelerinin artması nedeniyle, eğer düşünürseniz sindirmek isteyeceğiniz bilgiler var. bir Boxer Çoban'ı hayatınıza kabul etmek . Kişiliğinden görünüşüne ve tımar programına kadar hangi eğitime ihtiyacı var. Bilmeniz gereken her şeyi ele aldık.Enerjik, zeki, yoğun ve inatçıdır. sadece birkaç özelliği say onun. O kesinlikle herkes için değil, ama onun için tek olabilir misin? Hadi bulalım.

Irk Genel Bakış
  • ağırlık simgesiAğırlık50-85 Pound
  • yükseklik simgesiYükseklik22-25 İnç
  • ömür simgesiÖmür9-11 Yaş
  • renk simgesiRenklerTan, Siyah, Beyaz
 • Çocuk Dostu
 • Köpek Dostu
 • Eğitim Zorluğu
 • tımar bakımı
 • Irk Sağlığı
 • Egzersiz İhtiyaçları
 • Köpek Maliyetleri

İçindekiler

Ebeveyn Irkları

Boxer Shepherd'ı ve onun neyle ilgili olduğunu anlamak için ebeveynleri hakkında bilgi edinmelisiniz. Bunların eşit bir karışımı olabilir veya sadece bir ebeveyne %90 benzer olabilir. Olgunlaşana kadar, bu gerçekten herkesin tahminidir. Böyle, iki türü de sevdiğinden emin ol Kendinizi herhangi bir Boxer Shepherd olasılığına hazırlamak için.Alman Kurdu

Alman Çoban Tarlaya Bakıyor

Alman Çoban, sürekli olarak Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en iyi köpek ırklarından biridir.

Alman Çobanları kendilerini sürekli olarak bulmuşlardır Amerika'nın 2.ndfavori ırk çok uzun bir süre. Kolluk kuvvetleri, arama kurtarma ve diğer rollerde en popüler çalışan ırklardan biridir. Sadakati, zekası ve sevecen kişiliği sayesinde birçokları için harika bir aile hayvanı olur.

Geleneksel olarak, o olmak için yaratıldı Almanya'da bir çoban köpeği . Dünya Savaşlarından sonra Alman olan her şeye verilen damga yüzünden gözden düştü. Ama zamanla, köpek spot ışığına geri döndü.Çalışan bir köpek olarak, bir çıkışa ihtiyaç duyan yoğun enerjiyle doludur. Korkunç görünüşüne ve haksızlığa rağmen agresif damgalama , o hassas bir köpek Ailesi yanında olmayan ayrılık kaygısı yaşayan. Ne yazık ki pek çok acemi köpek sahibi, bir Alman Çobanı ne bekleyeceğini bilmeden evlerine kabul edecektir, bu da düzeltilmediğinde saldırgan davranışlara yol açabilir (ki bu hemen hemen her köpek için geçerlidir). Birincil bakıcısıyla güçlü bir bağ geliştirir, ancak ailedeki herkesi sever. Bu nedenle, Alman Çobanları çok yaygın olarak diğer ırklarla karıştırılır. mükemmel karışımı denemek ve yaratmak için.

Boksör

Boksör Köpek Açık Havada

Boxer köpekler, Amerika'nın en sevilen köpek ırklarından biridir.

Boxer bir başka popüler köpek ırkıdır. , kendini sürekli olarak en iyi 15 köpek ırkında bulan. Bu adam da Almanya'dan ve öyle yetiştirildi. aile dostu versiyon Bullenbeisser'ın fotoğrafı. Bullenbeisser, yüzyıllar önce yaban domuzu, ayı ve bizon avlamak için kullanılan canavarca bir köpekti.Boksör çok daha az ürkütücü ve yol boyunca yeni bir karakter geliştirdi. köpek komedyeni . Eğlenceli, canlı enerji dolu ve parlak. Neyse ki, Bullenbeisser'ın cesur özelliklerini koruyor ve aynı zamanda harika bir aile koruyucusu .

Yalnız bırakılmaktan hoşlanmayan başka bir yoğun köpek. Boksörler tüm aile ile eşit bir bağ geliştirir ve ayrıca çocuklara düşkündür. Zeki ama yapacak daha heyecan verici işleri olduğu için, her zaman dinlemez efendisine. Hareketli enerjileri ve arkadaşça tavırları nedeniyle, Boksörler melezlenecek tasarımcı bir köpek yaratmak için diğer ırklarla.

labrador mix özellikleri

Boksör Çoban

çimenlerde boksör çoban

Boxer Shepherd'lar aktif, arkadaş canlısı ve yüksek enerjili yavrulardır.

Boxer Shepherd, en ünlü iki Alman köpeğinin karışımıdır. Karışık köpeklerin kişiliği ve görünümü hiçbir zaman garanti edilemese de, genellikle her iki dünyanın da en iyisi .Alman Çobanının daha yumuşak bir versiyonudur, ancak Boxer'ın daha itaatkar bir versiyonudur. Ve burada tipik bir Boxer Shepherd'a bakacağız, o yüzden doğrudan ayrıntılara geçelim.

Mizaç

Boxer Çoban Açık Havada Çalışma

Boxer Çoban Köpekleri, yapılacak bir işte en iyisini yapan omurgasız köpeklerdir.

Boksör Çoban eğlenceyi seven bir köpek sadece insanlarını güldürmek isteyen. Ailesiyle birlikteyken ilgi odağı olmayı sever ve tüm aile oyunlarına katılmayı sever. Ona hak ettiği ilgiyi gösterdiğinizden emin olun. Aksi takdirde, onu rahatsız edebilirsiniz.

Alman Çobanının etkisi sayesinde, Boxer'dan daha az salaktır ve evdeki duvarlardan sekmeyecektir. Bunun yerine, ona yeterince egzersiz sağlarsanız, kapatma anahtarı var akşam. Bu, yeni arkadaşınızla kanepede rahatlayabileceğiniz ve onu gece boyunca eğlendirmekten endişe duymayacağınız anlamına gelir.o ailesine çok düşkün ve büyük gövdesine ve sert tavrına rağmen, kanepede yatma zamanını seviyor. Neyse ki, o akşam ona en iyi göbek masajını yapacak kişiyle kucaklaşmaktan mutlu. Alman Çoban ebeveyni gibi tek bir insana sabitlenmektense. Bu köpeğe kimin sarılacağına dair aile tartışması yok, sadece bir sürü ödül rüşvet!

Ancak bu sevgiyi yabancılarla paylaşmaz. o yabancılarla mesafeli , Alman Çoban gibi ve kesinlikle dikkat çekmek için hepsinin üzerinden atlamayacaktır. Biri mülkünüze adım attığında havlamasını bekleyin. Yani mükemmel bir bekçi köpeği yapar. Ailesinin tehlikede olduğunu hissederse, devreye girecek ve onları koruyacaktır.

O çok zeki ve gün boyunca çok fazla fiziksel ve zihinsel uyarıma ihtiyacı var. O da insan arkadaşlığı ister ve onsuz, üzgün ve sorunlu hale gelebilir. Bu nedenle, günün büyük bir bölümünde birinin evde kalabileceği bir ailenin yanına yerleştirilmesi gerekiyor.Boyut ve Görünüm

Farklı Renkli Gözlere Sahip Alman Çoban Boksör Karışımı

Hemen hemen tüm Alman Çoban Boksör karışımları farklı görünecek, ancak bazı benzerlikleri paylaşacak.

Boksör Çoban, arasında ölçüm yapan büyük bir köpektir. 22 ve 25 inç boyunda , ve o arasında tartılır 50 ve 85 lira . Boxer'ın kare şeklinin ve Alman Çobanının daha uzun gövdesinin bir karışımını alan, tıknaz ve atletik görünümlü bir köpektir. İster sarkık ister dik olsun, ikisinin de büyük kulakları vardır, dolayısıyla büyük kulaklar da bekleyebilirsiniz.

Boyu ve boyu dışında, garanti yok nasıl görüneceğine gelince. Bu kılavuzdaki Boxer Shepherd resimlerine baktığınızda görebileceğiniz gibi, gerçek bir kalıp izlemiyorlar. Aynı çöpte bile bazen tamamen farklı türler gibi görünebilirler.

Bu adamın bir yetişkin olarak nasıl görüneceğini belirlemenin en iyi yolu onu bir yavru olarak görmektir. Her zaman yapman gerektiği halde kişiliğine göre bir köpek yavrusu seçin ve sizin ve aileniz için uygunluk, bazıları için görünüm de önemlidir.Ceket ve Renkler

Boxer Çoban Açık Havada

Hiçbir Boxer Shepherd'ın diğeriyle aynı ceket rengine ve desenlerine sahip olması muhtemel değildir.

Boxer Shepherd'ın ceketi kalın ve çift kaplamalı , yani tüm yıl boyunca ılımlı bir shedder. Ayrıca, dökülme mevsimlerinde ağır bir parçalayıcı olacaktır. Ceketi düz olacak ve ceketinin uzunluğu muhtemelen kısa ila orta arasında olacak. Buna bağlı olacak Alman Çoban ailesinin uzun bir ceketi olup olmadığı veya daha kısa bir ceketi var.

Her iki ebeveyni spor koyu renkler , böylece aynı koyu renkleri de miras almasını bekleyebilirsiniz. Ayrıca beyaz veya brindle parlaması olabilir. Bazı Alman Çobanları tamamen beyaz bir ceket giyer , ve hatta bazıları mavi renge sahip olabilir , ki neredeyse o kadar nadirdir. Bu, yavrularınızın bu renklerden herhangi birini spor yapma şansı olduğu veya siyah da .

Ama yine de, karışık ırklarla, görünüşleri bir piyango gibidir, ancak hepsinin kendi ilginç şekilde güzel olduğundan emin olabilirsiniz. Karışık ırklar söz konusu olduğunda bu eğlencenin bir parçası.

Egzersiz ve Yaşam Koşulları

Dışında Son Derece Aktif Boxer Çoban

Boksör Çobanlar son derece aktiftir ve en iyi şekilde yürünebildikleri veya düzenli olarak egzersiz yapabildikleri zaman yapacaklardır.

Boxer Shepherd, ihtiyaç duyacak çok enerjik bir köpektir. her gün en az bir saat yoğun egzersiz sağlıklı ve mutlu tutmak için. Çok zeki olduğundan, çok sıkılmasını önlemek için çeşitli egzersiz aktivitelerini takdir edecektir. Dağ yürüyüşlerini sever, harika bir koşu arkadaşı olur ve oyun oynamayı da sever.

Zihnini meşgul etmek ve sandalye ayaklarından uzak tutmak için şunlara bakmalısın. beyin oyunları oyna egzersizine ek olarak onunla. Bu ya olabilir ona bazı yeni numaralar öğretmek ya da 'kupanın altındaki ikramı bul' oyununu oynayın. Ne yapmaya karar verirseniz verin, o yanınızda olduğu sürece, bundan tamamen zevk alacaktır. Size sıkıcı yetişkin hayatından da bir mola verecek!

Boxer Shepherd büyük bir çocuktur ve ideal olarak, büyük bir eve ihtiyacı vardır. kendi bahçesine erişim . Bu adam küçük bir apartman dairesinde pek başarılı olmayacak, orası kesin! Her iki ebeveyni de Almanya'daki vahşi ormanlara ve çiftliklere alışkın ve temiz havaya erişimi olmadığı için kabin ateşi alacak.

Ona arkadaşlık ettikleri sürece her türden aileyle arası çok iyidir. O yeterince nazik küçük çocuklarla yaşamak . Büyük boyutu nedeniyle, onu her zaman çocuklarla denetlemeniz gerekir. Ve iyi sosyalleştiği sürece diğer köpeklerle ve diğer evcil hayvanlarla da mutlu bir şekilde yaşayacaktır. Genel olarak, ihtiyaçları karşılandığı sürece çok uyarlanabilir.

Eğitim

Antrenman Dersleri Sırasında Boksör Çoban

Boxer Alman Çoban karışımları son derece zekidir ve çabuk öğrenir.

Boxer Shepherd'ı eğitmeye gelince, biraz sabra ihtiyacınız var. Çok zeki olmasına rağmen, özellikle Shepherd genleri sayesinde sabırsız ve sabırsızdır. çabuk sıkılabilir . İşin püf noktası, onu eve getirir getirmez onunla antrenmana başlamaktır.

Bu ona patronun kim olduğunu öğretecek ve genç yaşta itaat etmesini sağlayacaktır. Onu genç yaşta başlatmak, daha sonraki yaşamda itaatkar bir yavruya sahip olma şansınızı artıracaktır. Antrenman seanslarını kısa ve eğlenceli tutun ve onu ikramlarla ödüllendirin ya da iyi davranış için oyuncaklar. Hızlı öğrendikleri için, söz konusu olduğunda mükemmeldirler. temel köpek hilelerinde ustalaşmak .

Ona teslim olmayın, çünkü sizi patilerinin etrafına sarabileceğini çabucak öğrenecek ve bu, içinde bulunmak için iyi bir pozisyon değil. Bu çocuk biraz diva olabilir, ama umarım, mirasını alır. memnun etmeye hevesli Çobanın doğası.

Koruyucu bir köpek olduğu için erken sosyalleşmeye ihtiyacı var . Bu, saygın bir yetiştiriciyle çalışmanızın ana nedenlerinden biridir çünkü yürümeye başlar başlamaz onunla sosyalleşme sürecine başlayacaklardır. Onu mümkün olduğu kadar çok köpek ve insanla tanıştırın. , yanı sıra yeni yerler ve yüksek sesler.

Sağlık

Sağlıklı Boxer Çoban Karışımı Açık Havada

Boksör Çobanlar genellikle her iki safkan ebeveynden daha sağlıklıdır.

Boxer Shepherd, yaşam süresinin tadını çıkaracak nispeten sağlıklı bir köpektir. 9 ila 11 yıl. Bu genellikle safkan bir Alman Çoban Köpeğinden biraz daha uzundur ve Boxer'ın daha uzun ömrünün tadını çıkarmalıdır.

Her iki ebeveyninin sağlık koşullarına bakarken dikkat edilmesi gereken en yaygın endişeler şunlardır:

Kalça ve dirsek displazisi : her iki ebeveyni de kalça ve dirsek eklem yuvalarının bir malformasyonu olan kalça ve dirsek displazisinden muzdarip.

Dejeneratif miyelopati: anne ve babasının her ikisi de bu omurga hastalığına yatkındır. Sonunda, felç ve diğer komplikasyonlara yol açar.

Hipotiroidizm: Boxer ebeveyninin hipotiroidizmden muzdarip olduğu bilinmektedir. Bu, tiroid bezinin ortalama düzeyde hormon üretemediği ve çeşitli semptomlara ve diğer koşullara yol açtığı yerdir.

Kalp İşlevi :Boksör ebeveyninin çeşitli kalp rahatsızlıklarından muzdarip olduğu bilinmektedir. Yaygın endişeler aort kapak hastalığı, kardiyomiyopati ve subvalvüler aort darlığıdır.

Brakisefalik sendrom : Boksör ebeveyni, solunum problemlerine ve diğer ilişkili semptomlara yol açabilecek düz şekilli bir yüze sahiptir. Boksörün düz yüzünü miras alabilir veya almayabilir. Ama yaparsa, günlük hayatını etkiler, bu yüzden araştırmanız gerekir.

Beslenme

Boxer Çoban Karışımı Köpek Maması Yeme

Boxer Shepherd, aktif yaşam tarzlarını desteklemek için yüksek proteinli bir diyette başarılı olacaktır.

Boksör Çoban olacak 2 ½ ile 3 bardak arasında herhangi bir yerde tüketin her gün. Bu onun büyüklüğüne, enerji seviyelerine ve yaşına bağlı olacaktır. Her zaman kendi köpeğinizin ağırlığına ve ihtiyaçlarına göre paket talimatlarını izleyin. Aksi takdirde, domuz yavrusu riskini alırsınız ve bu adamın eklemlerine ve displazi sorunlarına fazladan ağırlık eklemesine gerek yoktur.

Her zaman karşılayabileceğiniz en iyi beslenmeyi seçin. A yüksek kaliteli mama tanesi ona dengeli bir beslenme sağlayacaktır. Dengeli bir diyet onu sağlıklı ve güçlü tutacak ve onu biraz daha uzun süre yanınızda tutabilir.

Özel olarak bir mama tanesi arayın büyük köpek ırkları için tasarlanmıştır . Bu, kemik büyümesini kontrol etmeyi amaçladıkları için köpek yavrusu aşamasında özellikle önemlidir. Araştırmalar bunun olabileceğini gösteriyor eklem displazisi geliştirme şansını azaltın ve diğer kemik hastalıkları. Tipik olarak konuşursak, Boxer Shepherd aktif bir cins olduğu için, yüksek proteinli bir köpek maması üzerinde daha iyi sonuç verirler. Vahşi Lezzet'in birkaç formülü vardır bu muhtemelen Alman Çoban Boksör karışımınızla iyi sonuç verecektir.

vizsla - Rodezya ridgeback'e karşı

tımar

Boksör Çobanınızın Bakımı

Boxer Shepherd karışımınızı tımar etmek, büyük ölçüde hangi ebeveynin ceketini devraldıklarına bağlı olacaktır.

Boxer Shepherd'ın tımar rutini, miras aldığı paltoya bağlı olacaktır. Boksör ebeveyni gibi kısaysa, sağlıklı ve parlak görünmesini sağlamak için haftada bir kez fırçalamaya ihtiyacı olacaktır. Çobanların paltosunu miras alırsa, haftada birkaç kez fırçalamayı gerektirir paslanmayı önlemek için.

O olmalı her 8 ila 12 haftada bir banyo onu koklamak ve taze hissetmek için. Tırnak kesme ve diş temizliği gibi diğer bakım rutinleri diğer köpeklerle aynıdır. Tırnaklarını yere vurduklarını duyabildiğiniz kadar kesin ve haftada bir dişlerini temizleyin.

Yetiştiriciler ve Köpek Maliyetleri

Boxer Çoban Karışık Köpek Yavrusu

Boxer Shepherd yavruları yetiştiricilerde bulunabilir ve benzer şekilde kurtarılabilir.

Arıyor saygın bir yetiştirici esastır sağlıklı bir yavruyu korumaya gelince. Profesyonel bir web sitesine veya diğer müşterilerden çok sayıda iyi incelemeye sahip olanları arayın. İyi yetiştiriciler, yavrularla ve onların ebeveynleriyle tanışmanızı isteyecektir. Ve onunla yeni hayatınız hakkında bilmeniz gereken her şeyi sizinle konuşun.

Boxer Shepherd'ın ortalama maliyeti, ortalama olarak her yerde düşecek 600$ ile 1.000$ arasında . Bundan çok daha ucuza bir köpek yavrusu bulursanız, bu onların bir köpek yavrusu değirmeninin parçası olduğuna dair bir uyarı işareti olabilir. Daha düşük bir fiyat cazip gelse de, yavruları sağlıklı olmayabilir ve uzun vadede veteriner faturalarında size daha fazla mal olur.

Kurtarma ve Barınaklar

Kurtarma Köpeği Boxer Çoban Açık Havada Sahibine Bakıyor

Yetiştiricilere bakmadan önce Boxer Shepherd'ınızı kurtarmayı düşünün.

Bir Boxer Çoban'ı kurtarmak, dikkate alınması gereken başka bir seçenektir. Kurtarma barınaklarında daha nadir bulunsa da, herhangi bir köpeği kurtarmak beklemeye değer birini bulduğunda.

Yerel kurtarma merkezlerinizde bulamıyorsanız, belirli ırkları ve karışımlarını kurtaran kurtarma organizasyonlarını kontrol ettiğinizden emin olun. bu Amerikan Alman Çoban Kurtarma Derneği Amerika'daki Alman Çoban kurtarma merkezlerini listeler ve Amerika'da Boksör Kurtarma evlat edinilecek köpekleri listeler. Her ikisi de ailelere, Boxer Shepherd dahil olmak üzere kendi ırklarının ve diğer karışımların kurtarılmasında yardımcı olur.

Aile Hayvanları Olarak

 • Boksör Çoban çok oyuncudur ve aile zamanının tadını çıkarır.
 • Çok sevecendir ve ilgiyi sever.
 • Boxer Shepherd, küçük çocuklar ve diğer aile hayvanları ile yaşayabilir.
 • Ailesini ve evini korur.
 • Boxer Shepherd yabancılara karşı mesafelidir.
 • Bu nedenle mükemmel bekçi köpekleridir.
 • Aktif ve her gün bir saat yoğun egzersize ihtiyacı var.
 • Boxer Shepherd çok zekidir.
 • Boksör Çobanların gün boyunca ilgiye ihtiyacı vardır.
 • Orta ila ağır arası bir tüy dökücüdür ve düzenli bakıma ihtiyacı vardır.
 • Boxer Shepherd'ın uygun bir aile hayvanı olması için erken sosyalleşmeye ihtiyacı vardır.

Son düşünceler

Yani bilmen gereken her şey Boxer Shepherd ve bir aile hayvanı olarak ondan neler bekleyebileceğiniz hakkında. Boxer Çoban Köpekleri, aile eğlencesine katılmaktan ve herkesi güldürmekten başka hiçbir şeyi sevmeyen mutlu köpeklerdir. Onlar da kanepe erteleme zamanının büyük hayranları!

Harika bir aile bekçi köpeği yapar, ancak bunu akılda tutarak, onu bir köpek yavrusu kadar iyi eğitecek ve sosyalleştirecek zamanı olan bir aileye yerleştirilmesi gerekir. Hem Alman Çoban hem de Boksör dünyasının bir karışımı. Ve genel olarak, aile evinde olması bir zevk olan dengeli bir köpektir.

Yorumlar