King Shepherd Breed Bilgileri, Gerçekler, Köpek Fiyatları ve Daha Fazlası

King Shepherd Breed Bilgileri, Gerçekler, Köpek Fiyatları ve Daha Fazlası

Kral Çoban, ebeveynleri Alman Çoban ve daha az bilinen Shiloh Çoban olan bir melezdir. Ayrıca bazı Akita ve Alaskan Malamute mirası . Shiloh Shepherd ailesine benzer şekilde blokta nispeten yeni bir yavru, ancak dünya çapında Shepherd hayranları arasında büyük bir hit olduğunu kanıtlıyor.

Bu cins, Alman Çoban Köpeğinin muhteşem görünüşü, sadık kişiliği ve eğitilebilirliği gibi tüm iyi niteliklerine sahiptir, ancak yabancılarla daha dostudur, özellikle tek bir kişi yerine tüm aile üyeleriyle güçlü bir bağ kurar ve ayrıca daha az sağlık sorunu var.Kral Çobanların boyları daha büyüktür, erkekler 130 ila 150 pound arasında ve dişiler 100 pound arasındadır. Paltosu daha uzundur ve genellikle Rus Kafkas Çoban veya daha uzun bir kat ile büyük bir GSD . Bu adam tüm Çobanların Kralı mı? Peki, öğrenmek için okumaya devam edin!

Melezler ve Ebeveynlik

Melez terimi, tasarımcı köpek teriminden farklıdır. Melez terimi, sahip olan bir köpeği ifade eder. farklı ırklardan ebeveynler tasarımcı köpek terimi ise iki farklı safkan ebeveyni olan bir köpeği ifade eder.

Bu durumda Kral Çoban melez Shiloh Shepherd ebeveyni gibi safkan bir köpek sayılmaz kendisi nispeten yeni bir tür olduğu için. Kral Çoban'da ayrıca hat boyunca bir yerde bazı Akita ve Büyük Pireneler de var. Kral Çoban'ı anlamak için ebeveynlerinin her biri hakkında biraz daha fazla bilgi sahibi olmak önemlidir.Alman Kurdu

Alman Çoban'ın yolculuğu 19'da başladıinci Century Germany ve her bölgenin en iyi çoban köpeklerini melezleyerek akıllıca tasarlandı. Asıl amacı sürüleri gütmekti, ama yavaş yavaş ona verildi Alman Ordusunda istihdam , erzak sağlamak ve Askerlere devriye görevlerinde yardımcı olmak. O artık dünyanın en tanınmış koruyucu köpeğidir ve tüm dünyada polis ve askeri hizmetlerde kullanılmaktadır.

1913'te Amerika Alman Çoban Köpeği Kulübü oluşturulmuştur. 1918'de en ünlü Alman Çoban doğdu ve köpeğe Rinty adını veren bir Amerikan Askeri tarafından bombalanan bir binanın enkazından çıkarıldı. Rinty, 27 Hollywood filminde başrol oynadı ve daha çok Rin Tin Tin . Alman Çoban Köpeğinin Dünya Savaşlarının ardından kısa süren popüler olmama dönemine rağmen, Rin Tin Tin'in Amerika'daki Alman Çoban Köpeğinin popülaritesini arttırmaktan ve Warner Bros'u başarılı kılmaktan sorumlu olduğuna inanılıyor.

Shiloh Çoban

Çoğu karışık ırktan farklı olarak, Shiloh Çoban köpeğinin tarihi çok iyi belgelenmiştir. Yolculuğu 20'in sonlarında başladıinci Yüzyılda New York'tan bir Alman Çoban yetiştiricisi olan Tina Barber, Alman Çoban sağlık sorunları ve sürekli değişen görünüşü, özellikle de sırtının eğimli olmasıyla giderek daha fazla ilgilenmeye başladı. Çocukluğunda hatırladığı Alman Çoban Köpeğini korumak için, bir köpek yavrusu yarattı. Alaskan Malamute, Kanada Beyaz Çoban Köpeği ve Çekoslovak Kurt Köpeği ile Alman Kurdu . Shiloh, Tina’nın Köpek Kulübesinin adıydı ve bu nedenle karma köpek yavrusu Shiloh Çoban adını verdi.beyaz yavru köpek mavi gözlü

Herhangi bir büyük köpek kulübesi kulübü tarafından tanınmıyor, ancak Amerikan Nadir Irk Derneği (ARBA). Gelecekte bir noktada büyük köpek kulübesi kulüplerinde tanınmış bir statüye ulaşacağını umduğu düşünülüyor. Bu nedenle Amerika'da tam olarak ne kadar popüler olduğu bilinmemekle birlikte, popülaritesi kesinlikle artmaktadır.

Kral Çoban

King Shepherd’ın yolculuğu, Shiloh Shepherd’ın yolculuğuna benzer. Alman Çoban Köpekleri Shelly Watts-Cross ve David Turkheimer'ın hayal kırıklığına uğramış yetiştiricileri, Alman Çoban Köpeğini ve bir Shiloh Çobanını birleştirerek bir yavru yarattı. önemli ölçüde daha büyük ve umarım daha sağlıklı ve burası Kral Çoban'ın doğduğu yerdi. Aynı zamanda, ilk kez etrafında gelişen nispeten yeni bir türdür. 30 yıl önce ve bu nedenle henüz büyük köpek kulübesi kulüpleri tarafından tanınmadı. Amerikan Kral Çoban Kulübü (AKSC), King Shepherd'ın ilk ve tek cins kulübüdür ve bu, herhangi bir yeni King Shepherd sahibi için en bilgilendirici ve özlü web sitesidir.

Mizaç

Tıpkı ebeveynleri, Alman ve Shiloh Çobanları gibi, Kral Çoban da büyük bir koruyucudur ve Çok sadık ailesine. Hala ailesinin koruyucu eğilimlerini koruyor, ancak biraz daha sakin. Eğer peşinde olduğunuz bir bekçi köpeğiyse, o kadar eğitilecek Alman Çoban Köpeği kadar zekidir. Ancak, bunu yapmazsanız, bir yabancıya bir veya iki havlamadan sonra ailesiyle oynamaya geri döner ve bir daha sakin aile hayvanı Alman Çoban Köpeğine kıyasla.Kral Çoban, Alman Çobanından daha dostane olacak şekilde tasarlandı ve daha fazlası sayesinde rahat yaklaşım hayata, kesinlikle biraz daha cana yakın. Bununla birlikte, davetsiz misafirlerin çoğu ikisi arasındaki farkı söyleyemeyecek ve başlangıçtaki uzaklığı ile yine de bir izlenim bırakacak! Efendisi bir yabancıyı arsaya kabul eder etmez Kral Çoban süper arkadaş canlısı ve tüm göbek ovmalarının gitmesini isteyecek! Ebeveynlerine kıyasla ekstra samimiyeti nedeniyle, aynı zamanda harika terapi köpeği .

Boyut ve Görünüm

Erkek ve dişi Kral Çoban arasını ölçecek 25 ve 32 inç boyunda pençeden omuza ve aralarında tartacaklar 90 ve 140 pound Ağırlık olarak. Her iki ebeveyninden de daha büyük olan dev bir köpektir. Tabii ki, dişiler hem boy hem de ağırlık olarak erkeklerden daha küçük olacaklar, ancak genel olarak ikisi de bir büyük boy Alman kurdu .

Kral Çoban'ın hala uzun bir ağzı var, ancak büyük kare kafalı ve şehvetli kürkü ona büyüleyici oyuncak ayı zekâ . Genellikle dik olan ve ona uyanık bir görünüm veren büyük üçgen şekilli kulakları vardır. Ebeveynlerinin ikisinden de büyük olmasına rağmen, güçlü yapısı ve kasları sayesinde hala çevik ve hızlıdır. Ebeveynlerinden daha büyük olmasının yanı sıra, daha düz ve daha az eğimli Alman ebeveynine kıyasla, bu da ona daha büyük ve daha orantılı bir görünüm veriyor.

Ceket ve Renkler

Kral Çoban genellikle bir orta uzunlukta çift kat , bu alt kısım kalın ve yoğundur ve dış kaplaması da pürüzsüz olabilmesine rağmen dokunulamayacak kadar pürüzlü olmalıdır. Ceket düzdür ve bazen biraz dalgalı olabilir. Boynunun etrafında daha kalın ve daha uzun bir kürke sahip olacak.Kral Çoban hoşlanır zengin renkler ailesine benzer ve kırmızı, ten rengi, altın veya krem ​​ile samur, iki renkli, siyah eyerde ve son olarak düz siyahta bulunabilir. Kral Çoban köpeğinde gümüş veya mavi gibi seyreltilmiş bir renk veya tam beyaz bir renk bulunabilir. cins standartları AKSC tarafından belirlendi.

Egzersiz Gereksinimleri ve Yaşam Koşulları

Kral Çoban, etrafa ihtiyacı olacak orta ila yüksek enerjili bir köpektir. Günde 60 dakika egzersiz . Egzersiz seansları arasında, bahçede iyi bir boğuşmaya ya da arada bir şekerlemeye düşkündür. Kral Çoban, ailesiyle etkileşimli oyunlardan hoşlanır, bu nedenle her gün onunla birlikte halat çekme veya yanına alma oynamayı bekleyin.

Büyüklüğü ve yüksek enerjisi nedeniyle, bu adam bir daha büyük bir arka bahçeye sahip daha büyük bir ev . Bütün gün bir apartman dairesine tıkılıp kalması pek iyi olmazdı ve canının sıkılıp ev gibi eşyalarınızı mahvetmesi gerçekten uzun sürmez. Arazisini korumak ve korumak için temiz havaya ve boşluğa, aynı zamanda içeride sıcak ve güvenli bir yere ihtiyacı var. Tıpkı çoğu büyük köpek gibi, sık sık kendisini bir Chihuahua olarak düşünür ve bu nedenle onu sık sık kucağınızda ya da koltuğa yayılmış olarak bulacaksınız.

Eskrim uzun olmalı ve deneyeceği gibi kaçamayacağından emin olmak için güçlendirilmiş olmalı ve geçemeyeceği 6 metrelik bir çit tavsiye edilir. Buna ek olarak, meraklı ve sorgulayıcı doğası nedeniyle, aynı zamanda tasmalı tuttu halka açık yerlerde.Eğitim

Kral Çoban bir efendisini memnun etmeyi seven akıllı köpek ve bu nedenle eğitmek için bir rüya ve şaşırtıcı bir şekilde, ilk kez bir köpek sahibi için emirleri ne kadar çabuk aldığı için oldukça kolay bir köpektir. Bununla birlikte, genç yaştan itibaren tutarlı bir eğitime ihtiyacı vardır ve eğitilebilirliği hafife alınmamalıdır. Pozitif pekiştirme eğitimi, King Shepherd için en iyi eğitim yöntemidir. biraz övgü uzun bir yol kat eder bu adam için.

Kral Çoban, çoban köpeklerinden gelmesine rağmen, Collie veya Corgi gibi diğer çoban köpeklerinin aksine insanları veya diğer hayvanları kıstırmaya çalışmaz. Ebeveynlerinden miras aldığı temel özellik, koruma serisi, ve bu yüzden önemlidir onu erken sosyalleştir aşırı saldırgan ya da aşırı korumacı olmamasını sağlamak için, ancak Alman Çoban ebeveynine kıyasla bu duruma çok daha az yaklaşıyor. Onu tanıdık olmayan insanlarla ve her şekil ve büyüklükteki diğer köpeklerle sosyalleştirmek, iyi huylu ve iyi huylu bir yetişkine dönüşmesini sağlamak için zorunludur.

Sağlık

Bir Kral Çoban'ın ortalama ömrü 10 ve 11 yaş ve aslında olması gerektiği gibi biraz daha sağlıklı. Shiloh ebeveyni de Alman Çobanından yetiştirildiği için, Kral Çoban'ın bazı Alman Çoban sağlık sorunlarını miras alması bekleniyor.Alman Çoban Köpeğinin en yaygın sağlık sorunu Kalça Displazisi ve Kral Çoban daha az eğimli ve daha iyi orantılı bir vücuda sahipken, yine de bu duruma yatkındır. Kalça Displazisi, kalça ekleminin anormal oluşumudur ve yürürken ağrıya neden olabilir. Kral Çoban'ın bir diğer önemli endişesi de Mide Torsiyonu , Ayrıca şöyle bilinir Kabartmak ve burası, yoğun egzersizden hemen önce veya sonra yemek yerken midesinin dönebileceği yerdir. Bu yaşamı tehdit eden bir durumdur ve midesinin büküldüğünden şüpheleniyorsanız derhal Veteriner Hekime götürülmelidir.

Kral Çoban'ın tüm olası sahipleri yukarıdaki koşulları iyice araştırmalı ve ilişkili semptomlara dikkat etmelidir. AKSC ayrıca daha fazla bilgi sağlar ve sağlık istatistikleri cins.

Beslenme

Muhteşem bir köpek devi olan Kral Çoban'ın ortalama olarak, Her gün 4 bardak yemek . Bu, büyüklüğüne ve aktivite seviyelerine bağlı olacaktır. Kral Çoban yiyecekle çalıştırılmasa da, tuhaf atıştırmaya düşkündür ve bu nedenle, eklemlerindeki ağırlık baskısını hafifletmek için tedavi alımını izlemeye dikkat etmelisiniz.

Mide Torsiyonuna yatkınlığı olan Kral Çoban, egzersizden hemen önce veya sonra değil, günde en az iki oturuşta gerekli yiyeceği ile beslenmelidir. Karışımı kuru mama ile ıslak köpek maması bu riski azalttığı ve bir yavaş besleme kabı yemesini yavaşlatmak için. King Shepherd'ınızı nasıl besleyeceğiniz konusunda uygun tavsiye almak için Veterinerinizle konuşun.Bakım

Kral Çoban'ın suya dayanıklı, kalın ve yoğun bir ceketi vardır. iki veya üç ayda bir yıkanır ceketindeki doğal yağların olumsuz yönde değişmemesini sağlamak için. Banyo rutini açısından diğer köpeklere göre çok daha kolay bakım yapmasına rağmen, her gün dişlerini fırçalamaya ihtiyacı var. O bir orta ila ağır ayırıcı ve bu nedenle evinizi kaplayacak tüm ölü tüyleri almak için günlük taramaya ihtiyacı olacaktır. Dökülme mevsimi boyunca, yapmanız gerekebilir. günde iki kez fırçala ceketini yönetilebilir tutmak için. Bu bir angarya gibi görünse de, hem Kral Çoban hem de ustası için keyifli bir bağlanma seansıdır.

Diğer tüm tımar ihtiyaçları, diğer herhangi bir köpekle aynıdır ve geliştirebileceği tüm topakları ve enfeksiyonları izlemek için günlük fırçalama süresini onunla birlikte kullandığınızdan emin olun.

Yavru köpekler

Kral Çoban hala nadir bir türdür ve bu nedenle etrafta birkaç saygın yetiştirici vardır, ancak giderek daha popüler hale geldikçe, aynı zamanda talep de yüksektir. Bu nedenle, bir yavru köpeğin ortalama fiyatı etrafından başlayacak 1500 ABD doları . ARBA veya AKSC ile birlikte kayıt belgelerini ve sağlık sertifikalarını görmek istediğinizden ve ebeveynler ve yavrularla tanıştığınızdan emin olun.

Şu anda trend olan herhangi bir köpek ırkında olduğu gibi, vicdansız köpek değirmenleri avantaj elde ediyor ve sağlıklarına aldırmadan benzer görünümlü pek çok yavruyu dışarı pompalayarak, sadece yükselen popülerliklerinden para kazanmak için. Yavru köpeğin sağlıksız olması muhtemel olmakla kalmayacak, aynı zamanda bir Alman Çoban köpeğini Kral Çoban olarak geçirmeleri zor olmayacaktır, bu yüzden bir Kral Çoban bile alamayabilirsiniz. Bu nedenle, sağlıklı bir pooch elde etme şansınızı artırmak ve gönül rahatlığı sağlamak için başlangıçta biraz fazladan harcama yapmak işe yarar.

Aile Hayvanları Olarak

 • Kral Çoban, aktif bir aileye yerleştirilmesi gereken enerjik bir köpektir.
 • Her gün en az 60 dakika egzersiz yapacağını garanti etmelisiniz.
 • Kral Çoban, iyi bir bekçi köpeği yapabilirken.
 • Alman Çoban ailesinden daha arkadaş canlısı ve girişken olabilir.
 • Tüm aile üyeleriyle güçlü bir bağ kuracak çok sadık bir köpektir.
 • Enerjik olmasına rağmen, evde özellikle zıplamaz.
 • Kral Çoban sosyalleştiği sürece, çok evcil hayvanlı bir evde de başarılı olacaktır.
 • Pakete iyi uyduğundan emin olmak için diğer hayvanlarla bir ön görüşme yaptığınızdan emin olun.
 • Kral Çoban çok sevecen ve sevecen ve ailesiyle birlikte kanepede oturmak isteyecek.
 • Daha uzun süre yalnız kalmaktan hoşlanmaz.
 • Güçlendirilmiş çitle, alan ve egzersiz için bir arka bahçeye erişmesi gerekecek.
 • Orta ila yüksek dökülme nedeniyle günlük fırçalamaya ihtiyacı var.
 • Tüy döktüğü için alerjisi olan insanlar için uygun değil.

Bir Kral Çoban Yetiştiricisini Bulmak

Kral Çoban nispeten yeni bir cins olduğu için, Amerika'da yalnızca birkaç saygın ve tanınmış yetiştirici vardır. AKSC birkaçını listeliyor saygın yetiştiriciler Bununla birlikte, sayfalarında çevrimiçi arama motorları kullanılarak bulunabilecek birkaç ekstra da var. Herhangi bir uygun yetiştirici veya sevdiğiniz birini bulmakta zorlanırsanız, AKSC ile iletişime geçin ve sizi doğru yöne yönlendirmekten şüphesiz mutlu olacaklardır.

Sonuç olarak, emin olun yorumları oku , King Shepherd çevrimiçi forumlarındaki kişilerle konuşun ve devam edip etmeme konusunda herhangi bir karar vermeden önce yetiştiriciyle tanışın. Hepsinden sonra, bu büyük bir karar Bu da kapsamlı araştırmayı ve yatırılan zamanı hak ediyor.

Kurtarma ve Sığınaklar

Bir Kral Çoban evlat edinme yolculuğunuza başlamanın en iyi yolu, yerel halkla iletişime geçip ziyaret etmektir. Alman kurdu kurtarma merkezleri Alman Çobanları ve Alman Çoban karışımlarına adanmış birçok kişi olduğu için. Barınakta ziyaret ettiğinizde bir Kral Çoban yoksa, personelle konuşabilir ve onlara özellikle bir Kral Çoban aradığınızı söyleyerek sizi doğru yöne yönlendirebileceklerini söyleyebilirsiniz.

Kurtarma Merkezleri ayrıca sosyal medya platformları evlat edinilmek üzere olan yavruların reklamını yapmak ve bu nedenle bu, sonsuza dek eve ihtiyacı olan bir Kral Çoban bulmak için başka bir harika araçtır.

Son düşünceler

Genel olarak, Kral Çoban gerçekten Çobanların Kralı! Sadece ebeveyninin muhteşem görünüşünü korumakla kalmıyor, aynı zamanda daha büyük ve daha sevimli! Ailesine sadık ve koruyucudur, ancak yabancılara ve aile arkadaşlarına karşı çok daha kabul edici ve arkadaş canlısıdır. Ayrıca ebeveynlerine kıyasla daha az sağlık sorunu yaşıyor ve biraz daha uzun yaşıyor.

Çoğu Çobandan çok daha nadir olmasına ve uygun bir yetiştirici bulmak daha zor olsa da, birini keşfettiğinizde pişman olmayacağınız bir karardır. Yeni atanan Kral Çoban burada kalacak ve mükemmel mühendisliği ve büyüleyici nitelikleri nedeniyle, hiç şüphesiz gelecekte Alman Çoban Köpeği kadar popüler olacak.

köpek kiraz yermi

Yorumlar

William Averitt
Bir sholi'ye bakıyordum, ancak şimdi bir King Shepherd'a hizmet köpeği olarak bakacağım. Ben PTSD'li bir Vietnam Gazisi'yim ve yaşayan bir Border Collie melezlemem vardı
Kelly Wilson (Yazar)
Umarım aradığınız yeni yavrusu William'ı bulursunuz! Hizmetiniz için teşekkürler!